Huwelijk. HEUSDEN Aan onze Abonné's Bekendmaking. Plaatselijk Nieuws Huwelijks-uitzetten. V raff en op rechtskundig gebied SCHANDELIJK. Een heusche Kannibaal. Te Roermond kreeg de 23-jarige kleer maker M. F. in een café twist met den 58-jarigen H. v. L. over een familiekwes tie. v. L. had de onvoorzichtigheid zijn pink in den mond van F. te steken, waar op deze zijn kaken op elkaar klapte, een stuk van de pink afbeet en opat, meldt de „L. K.'\ Tenminste, het stuk pink is nergens meer gevonden en een andere conclusie, dan dat men hier te doen heeft met een men- scheneter, is moeilijk te trekken. De politie heeft proces-verbaal opge maakt en is nog steeds ijverig aan het speuren naar het vermiste stuk lichaam. o EEN 100-JARIGE TER STEMBUS. Bij de Raadsverkiezingen te Beuningen heeft de weduwe J. Willems-Geurts, die Donderdag onder algemeene belangstelling van de dorpsgenooten haar lOOsten ver jaardag vierde, aan de stemming deelge nomen. o VERMIST. Te Biervliet (Z.) wordt sedert 15 Mei j.l. vermist de 40-jarige A. G. Men ver moedt, dat hem een ongeluk overkomen is. o LAADBRUG INGESTORT. Zaterdagmorgen is laadbrug no. 8, staan de op de terreinen van Thomson's haven bedrijf aan de Maashaven te Rotterdam in eengestort, nadat ze was aangevaren door den hopperzuiger „Nicolas Calcagno." De kat, welke zich juist achter den voorpoot bevond, en waarin zich de 56- jarige machinist G. Kooiman bevond, is ge vallen op een onder de kraan staanden spoorwagen. Spoorwagen en kat werden verbrijzeld en de machinist werd zeer ern stig verwond. Zijn beide qrmen zijn gebro ken. Hij bekwam inwendige kneuzingen en ook hoofdwonden. De schade, welk op ruim 2 ton wordt geschat, is te wijten aan de navigatie van den hopper. O EEN TREURIGE GESCHIEDENIS. In één der huizen aan de Schenkkade te Den Haag, woont sinds eenigen tijd een gewezen commissaris van politie met zijn vrouw en twee dochters. De functie van commissaris vervulde hij in 's Hertogen bosch, waar hij echter, ervan verdacht ver duisteringen te hebben gepleegd, werd ont slagen. Toen hij zicli in den Haag vestigde, ge raakte hij aan den drank en het gebeurde wel, dat de gewezen commissaris in be schonken toestand thuis kwam. Zaterdagmiddag, toen hij weer te veel gedronken had, kreeg hij een aanval van waanzin en sloeg hij alles dat binnen zijn beieik kwam, kort en klein. Zijn vrouw en dochters vluchtten de straat op en waar schuwden de politie, die voor de woning een post plaatste. Niemand mocht in de nabijheid van de woning blijven staan, omdat de man vuur wapenen in zijn bezit had en men vreesde dat hij hiermede naar buiten zou komen. Zoover kwam het gelukkig niet. Een ont boden arts begaf zich in het huis en vond den man doodstil in een kamer zitten. Men vreest, dat de gewezen commissaris voor goed krankzinnig is geworden door het overmatig gebruik van sterken drank. „Vad." o VERDRONKEN. Zaterdagmiddag waren eenige jongens aan het spelen op de houtvlotten, die in het afvoerkanaal te Scheveningen liggen. Zij sprongen van den kant af op de vlot ten en speelden krijgertje. Een der jongens de 8-jarige C. V. wilde ook meedoen, maar sprong mis en viel in het water. Het kind verdronk. Lijk aangespoeld. Te Wassenaar is aangespoeld het lijk van den eersten machinist Smith van het s.s. ,,St. George" der North Eastern Rail way. Deze officier werd ongeveer vier maanden geleden bij aankomst te Hoek van Holland vermist. Vergadering van den raad der gemeente WASPIK op Vrijdag 27 Mei 1927 des namiddags 6 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer Dekkers, i Secretaris: WelEd. Heer B. v. Schijndel. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en na een opmerking van den heer Brokx onveranderd vastge steld worden. Ingekomen stukken a. Begrooting dienst 1927 en rekening dienst 1926 van den Warenkcuringsdienst Breda b. Schrijven van den Heer Officier van Justitie te 's Hertogenbosch dat tegen het houden eener loting op marktdagen geen bezwaren bestaan, mits geen geldprijzen worden uitgeloofd. c. Besluit van Ged. St. tot vaststel ling der rekening over het dienstjaar 1925. d. Processen-verbaal van kasopneming met accountantsrapporten van den gemeen te-ontvanger, Secretaris-penningm. der Wo- ningbouwvereen. en den Secretaris van het Burgerlijk armbestuur. e. Schrijven van den Directeur der R.K. Militaire vereen, te Venlo houdende dank betuiging voor het verleende subsidie van .10 gulden. f. Aanbieding van het gemeenteverslag en verslag volkshuisvesting over 1926. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Duitsche spoorwegbeambten hebben een gezelschapsreis ondernomen naar Engeland tot het bezichtigen der merkwaardigheden. Hierboven een foto van de beroemde brug over de Forth. II. Rekening Burgerl. Armbestuur. De heer A. Brokx zegt uit de rekening te hebben gezien, dat het Armbest. een kasgeldleening heeft aangegaan bij Lank- huijzen en Co's Bank, tegen een rente van 6 pCt. Spreker vraagt of niet voordeeliger kan worden geleend. De Voorzitter zegt dat thans eene lee ning is aangegaan met de Nationale Bank- vereeniging tegen een rente van 5 pCt. Na eenige vragen van den heer Brokx wordt de rekening vastgesteld als volgt: Ontvangsten f 39,432,19. Uitgaven f41,659,85. Nadeelig slot f2227,66. Begrooting Burgel. Armbest. over 1927. De heer A. Brokx zegt tegen de begroo ting te zullen stemmen wijl het salaris van den dokter is verminderd. Spr. vraagt of het niet mogelijk zou zijn, de bedee- lingsommen te verminderen. De heer A. Kamp, lid van het Burgerl. Armbestuur zegt dat over het le kwar taal 1927 reeds veel is bezuinigd. De be grooting wordt vervolgens met 10 tegen 1 stem vastgesteld in ontvangst en uit gaaf op f 15495. Tegen stemde de heer A. Brokx. Vaststelling percentage gemeentelijke in komstenbelasting. Wordt na eenige discus- cussie vastgesteld van 3 op 4 pCt. Tegen stemde de heer Verschuren. Schrijven van den Ingenieur der Staats spoorwegen om verbetering van den toe gangsweg naar het station. De Voorzitter zegt verbetering toe. Aanvrage van het Bestuur der Chr. Bijz. School om gelden beschikbaar te stellen voor aanschaffing van leermiddelen. Met 10 tegen 1 stem wordt besloten afwijzend te beschikken. Vóór stemde de heer Pruijs- sers. Benoeming leden schattingscommissie. Bencemd worden de heeren Brokx, Lan- gerwerf en Smits. Schrijven van Ged. St. betreffende wijzi ging regeling der jaarwedden van Secre taris, Burgemeester en Ontvanger. Met al gemeene stemmen aangenomen. Verzoek van M.' v. Iersel om aan hem een perceeltje grond te verkoopen. Met algemeene stemmen wordt besloten den grond te verkoopen voor f 50. Verordening op de nog van kracht blij vende strafverordeningen. Wordt met al gemeene stemmen vastgesteld. Wijziging begrooting 1926. Wordt met algemeene stemmen vastgesteld. Rondvraag. De heer v. d. Rijken vraagt, of er reeds eenige verbetering is aange bracht ter voorkoming van brand. Spre ker zou willen voorstellen op het Dijkje op het Vaartje en te Waspik-Boven stand pijpen op de waterleiding te plaatsen. De heer Roestenberg vreest dat op de waterleiding op het 'Dijkje niet genoeg druk staat. De Voorzitter zegt een onderzoek te zul len instellen. De vergadering wordt daarna met gebed gesloten. Wij leveren onder speciaal gemakkelijke condities Vraag onze voorwaarden, op aanvraag worden U deze gaarne toegezonden. Concnrreerende prijzen. Vanaf heden zal ons blad in een grooter formaat verschijnen. Onze steeds groeien de oplaag en de uitbreiding van ons blad noopten ons tot aanschaffing van een pers met grooter productievermogen. Wij meenden nu deze gelegenheid te moeten benutten, om ons blad tevens een weinig grooter formaat te bezorgen, waar door het een flinker en royaler aanzien krijgt, de kolommen worden iets langer en daardoor kan vanzelf meer nieuws ge geven worden. Zooals men ziet blijven wij er steeds naar streven de aantrekkelijkheid van ons blad te verhoogen, dat dit door onze abonné's wordt gewaardeerd, ondervinden wij dagelijks, want zooals wij boven reeds schreven, blijft het abonnementental steeds groeien. Wij zeggen onze abonné's dank voor het vertrouwen, dat zij bij voortduring in ons stellen en bevelen ons gaarne aan voor eventueele op- of aanmerkingen, waarmede wij zooveel als in ons vermogen is reke ning willen houden. Steeds staan de ko lommen open voor hen die door middel van ingezonden stukken, willen opkomen voor het algemeen belang, indien slechts persoonlijke kwesties buiten beschouwing worden gelaten; ieder abonné kan rechts vragen in den meest uitgebreiden zin stel len, waarop hij gratis een antwoord ont vangt. Ziet men van de een of andere ver gadering, of feestelijke gebeurtenis gaarne een volledig verslag in ons blad, men be hoeft ons dan slechts kennis te geven en een onzer verslaggevers zal aanwezig zijn. Bovendien houden wij ons ook aanbe volen voor toezending van foto's van gou den bruidspaar, jubilarissen, bijzondere of feestelijke gelegenheden, waarvan wij de af drukken zonder kosten voor de betrokke nen zullen opnemen, hoe ruimer gebruik hiervan wordt gemaakt, hoe aangenamer ons dit is. Proefnummers voor hen die nader met ons blad wenschen kennis te maken, staan steeds ten dienste, men gelieve deze slechts aan te vragen. Wij zijn overtuigd dat men bij een naaere kennismaking zich zal abon- neeren, omdat men dan geregeld op de hoogte blijft met het volledige nieuws uit onze geheele streek. DE REDACTIE. SC HO UW VOERING. Ik heb een klok in de reparatie gegeven, die ik eerst na geruimen tyd terug kreeg. Toen bleek mij, dat de gewichten niet dezelfde waren van mijn eigendom. Trots alle pogingen is het mjj niet ge lukt mijn rechtmatig eigendom terug te krijgen. Wat kan ik hieraan doen *W. w. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN HEUSDEN brengen ter openbare kennis, dat op Zaterdag 11 Juni a.s. des namiddags circa 6 uur, SCHOUW zal worden gevoerd over straten en goten in deze gemeente, zullende deze alsdan behoorlyk moeten zyn gereinigd en var. gras en on kruid gezuiverd, op straffe bij de Algemeene Politieverordening bepaald. HEUSDEN, 31 Mef 1927. Burgemeester en Wethouders van Heusden, H. J. VAN EGGELEN. De Wethouder, VAN EVERDINGEN. HEUSDEN. Onze vroegere stadgenoote mej. A. Hilwig slaagde te 's Gravenhage voor het directeursdiploma der Openbare Lees zalen en Bibliotheken. Wy vonden in het Dagblad ran Noordbrabant het onderstaande bericht over onzen voormaligen stadgenoot marechaussée L. v. d. Wiel. Naar wy vernemen hebben de H. H. officieren van het wapen der Koninklijke marechaussée te s' Bosch hunne groote tevredenheid betuigd aan den mare- chausée te paard L. v. d. Wiel alhier voor zyiT beleidvol optreden op 16 Mei j.l. Door zyn toedoen is verhinderd en voor komen dat een deelnemer van den wieler- wegwedstryd by het naderen van een oribewaakten overweg onder een aldaar passeerenden trein geraakte, zyn kalm en tactvol optreden wordt dan ook door velen gewaardeerd. Op 2e Pinksterdag zal een gecorab. elftal van «Juliana® deel nemen aan de Serie-wedstrijd uitgeschreven door de V.V. «Wilhelmina® te Wijk en Aalburg. AALST. De caféhouder S. verloor met Hemelvaartsdag zijn portemonnaie, innou- deude 30 gulden. Zaterdag werd zij hem door den eerlijken vinder terugbezorgd. Vrouw B. aan de Rietschoot had het ongeluk een stopnaald zoodanig in naar voet te trappen, dat hij er boven weder uitkwam. Dokter v. d. Plas uit Ammerzo- den had nog heel wat moeite de stopnaald die 'bovendien nog was afgebroken, te verwijderen. ALMKERK. Beroepen tot predikant der Ger. Gem. alhier, Dg. J. W. van Tol te Scharend ij ke. J.l. Donderdag behaalde de man- nenzangver. O. G. te Nieuwendyk, direc teur de Heer J. K. Koekkoek, op het na tionaal concours te Sliedrecht in de 4de afdeeling den 2de prys* CAPELLE. De Postduiven vereen. «De Luchtvaart®, gevestigd in het café van Mej. de Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart hield j I. Zondag, in combi natie met een tweetal Kaatsheuvelsche vereenigingen, een wedvlucht vanuit Noyon met den volgenden uitslag J. v. d. Schans, le prijs; P. Snoeren, 2e, 7e en 24a pr.H. Snoeren, 3e en 50e pr. D. Hendriks, 4e pr. G. van Wanrooij, 5e, 10e, 18e en 34e pr.W. Kemmeren, 6e, 29e en 41e pr. N. v. d. Velden, 8e en 16e pr.T. v. Boxtel, 9a pr.D. Donders, 11e en 49e pr. M. v. Wanrooy, 12e pr.A. Zwart, 13e pr.A. Versteeg, 14e, 15e, 30e, 31e, 33e en 40» pr.M. v. Boxtel, 17e, 19e, 54e en 57e pr. H. Dekkers, 20e pr. H. Rozenbrand, 21e, 32e en 55e pr. Th. Lichtvoet, 22e pr.A. v. Moergestel, 23e pr.W. Sulsters, 25e, 46e en 51e pr.P. Wagemakers, 26e pr.Chr. v. Wanrooy, 27e en 45e pr.A. Lensveld, 28e pr. H. v. Campen, 35e en 59e pr. M. Glaudi, 36e pr.A. Snaphaan, 37e en 47e pr.L. v. Boxel, 38e pr. J. Klis, 39e en 52e pr.Ch. v. Heeswyk, 42e en 56e pr.N. Pijnenburg, 43e eD 44e pr.G. v. Hagen, 48e pr.M. Donders, 53e pr.L. de Benis, 60e pr. DUSSEN. In ons bericht over den uitslag der gemeenteraadsverkiezingen is tot onze spijt den naam van den heer G. v. d. Koppel als gekozene vergeten, welke vergissing wij hierby herstellen. 's GREVELDUIN-CAPELLE. Ds. G. J. Koolhaas te Oud-Beierland heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier bedankt. 's GRAVEMOER. De Regeering heeft bij de Tweede Kamer ingediend een wets ontwerp tot overbrenging van drie by het Rijk in beheer en onderhoud zijnde keersluizen met bijbehoorende werken in beheer en onderhoud bij het Waterschap Beoosten de 's Gravemoersche Vaart en bij het Waterschap de Lage Weg met de Velden. Bij het eerstgenoemde Waterschap komt een keersluis in de 's Gravemoersche Vaart, bij het andere komt een keersluis in de sloot bij de Hooge Brug en een keersluis in de 's-Grevelduinsloot. In verband met het verleggen van de uitmonding van de Maas zijn door het Ryk o.m. de beneden de keersluis in de 's-Gra- vemoersche Vaart by de Hooge Brug ge legen kaden langs de Donge en haar zij takken verhoogd. Door deze kadeverhoo- ging kan, zonder andere belangen te scha den, aan de sluizen in den Lage Weg en aan de keersluis aan de Hooge Brug, oorspronkelijk gebouwd om de hoogere gewone vloeden, welke na omlegging van den Maasmond werden verwacht, te keeren, de bestemming worden gegeven om de hoogste vloeden te stuiten. Hierdoor wordt een by uitstek plaatselijk belang gediend. Het kwam dan ook aan gewezen voor, dat belanghebbenden zich zouden belasten met het beheer en onder houd van bedoelde sluizeD. De desbetreffende gronden zyn vereenigd in de Waterschappen «de Lage Weg met de Velden® en «Beoosten de 's Grave moersche Vaart®. Blykens de omschrijving van het doei in de bijzondere reglementen van die waterschappen behoort o.m. tot de taak van eerstgenoemd Waterschap het onderhoud van de van Rykswege gebouwde keersluizen, en tot de taak van het in de tweede plaats genoemde Waterschap het onderhoud van da keersluizen nabij de Hooge Brug met bijbehoorende werken en bekadingen, een en ander wanneer deze moeten overgaan aan het betrokken Wa terschap. De dagelyksche besturen van beid» Wa terschappen, zoomede de vergaderingen van stemgerechtigde ingelanden, hebben elk voor zich de verklaring afgelegd tot de kostelooze overneming van bedoelde wer ken en beheer en onderhoud bjj het Wa terschap bereid te zyn. Op grond van het vorenstaande is de Minister van Waterstaat van oordeel, dat de overbrenging van bedoelde werken in beheer en onderhoud by genoemde Water schappen moet worden bevorderd. Na de overbrenging in beheer en onder houd zal ook de eigendomsoverdracht van de werken en van de gronden, waarop zy zyn gelegen, aan de Waterschappen wor den geregeld. SPRANG. De heer P. A. J. Holst, Hoofd der Chr. school alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. M.U.L.O. school te Soest. WIJK. De heer Chr. Merkx te Heusden, Directeur van de Zangvereen. «Con A more®, behaalde op het concours te Zetten met genoemde zangvereen., behalve de reeds gemelde eerste prjjs met 310 punten, nog een Directeursprijs. »Con Amore® was de eenignte van de 8 vereenigingen, die in de 4e afdeeling Gem. Koren uitkwamen, die het tot een eersten prys wist te brengen. OUDENDIJK. Op het concours te Slie drecht, gehonden op Donderdag 1.!., behaalde het fanfarecorps «Kunst na Strijd®, direc teur de heer C. G. van Dyk te Almkerk, in de le afd. met 335 punten een lsten prijs. Voor het hoogstaantal punten in de afd. muziek, zullen lauwerkrans en direc teursprijs hun waarschijnlijk nog worden toegezonden. We wenschen èn directeur èo leden van harte geluk met dit succes. Door den heer Ottevanger werdon Zaterdag reeds de eerste nieuwe aardap pelen gedolven, en aangeboden aan den Burgemeester dezer gemeente. Zaterdagavond maakte het fanfare corps «Kunst na Strijd® na het behaalde succes te Sliedrecht een muzikale rondgang door de gemeente. De schaalcollecte ter versterking van het fonds voor onderhoud der muziektent, bracht plm. 65 gulden op. Hierdoor heeft de burgery getoond, de vereeniging een warm hart toe te dragen, wat zij dan ook ten volle verdient. RIJSWIJK. By de op 27 Mei j.l. al hier gehouden stemming voor de gemeen teraad werden uitgebracht 253 geldige stemmen en 18 van onwaarde. Lyst 1 verkreeg 117 stemmen waarvan gekozen zyn J. Verschoor (aftr.) C. K. v. Herpen (aftr.) en A. Smits (aftr.) LQst 2 ver kreeg 56 stemmen waarvan gesozen zyn J. Westeriaken (aftr.) en T. Lievaart. Lijst 3 verkreeg 28 stemmen waarvan ge kozen is A. van Masbergen. Lijst 4 verkreeg 52 stemmen waarvan gekozen is T. v. Gammereo (aftr.) ^WERKENDAM. Naar wij vernemen is door den Heer W. G. de Waard Jzn, alhier een klacht bij de Justitie ingediend tegen de Heer Kalkman, Ned. Herv. Pre dikant en Adriaanse, Hoofd der Ned. Herv. Byzondere school, omdat deze beiden hem by de verkiezingen voor den gemeenteraad in het stemlocaai voor «bedrieger® hebben uitgemaakt. ZALTBOMMEL, Uitslag van het op Hemelvaarstsdag gehouden concours uitge schreven door de Harmonie Kapel Gen. Karei v. d. Heijden, ter viering van haar 25-jarig bestaan. Vierde afd. Fanfare De Herleving, Vierlingsbeek, 2e prijs, 110 p. Garnizoen «Gorinchem®, Gorinchem, 3e prijs, 73 p. Derde afd. Harmonie Corcordia, Hilvarenbeek, le prijs, 135 p. Kerkel. Harm. Eendracht, Veghel, 2e prijs, 108 p. Tweede afd. Harmonie «Utile Dulci®, Boxmeer, 2e pr. 105 p. Tweede afd. Fanfare Oefening baart kunst, Well, le prys, 120 p. Kunst na Arbeid, Dode waard, 2e pr. 106 p. Harmonie, Ochten, 2e pr, 93 p. Eerste afd. Harmonie Helmonds muziekcorps, Helmond, le prijs, 150 p. Oefening en Uitspanning Goirle, le prys 150 p. St. Leonardus, Hilvarenbeek, le prys, 150 p. Alle met lof van de Jury. Semper Crescendo, Kerkdriel. 2e prys, 96 p. Eerste afdeeling Fanfare Prins Hendrik, Meteren, le prys, 133 p. Afd. Uitmuntendheid Fanfare Kunst en Vriendschap, Maurik, le prys, 131 p. Afd. Uitmuntendheid Harmonie Kon. Muziekgez. Euphonia, Kaatsheuvel, 2e prijs, 101 p, Met Pinksteren wordt het concours voort gezet. ZU1LICHEM. Het vijfjarig zoontje van den kantoorhouder K. alhier, werd bij het oversteken van den dijk aangereden door een wielrijder met het ongelukkig gevolg, dat het 7a\u sd\oud.ett\e uvt et- kaar viel. Dit lichaamsdeel, werd \ti \\et ziekenhuis gezet. Jonge echtgenoot«Wat is dat voor iets? «c Mevrouwtje «Ik weet het niet precies, lieveling. Zie je, de keukenmeid liep weg toen ze hier pas half mee klaar was, dus eh moest ik er naar raden hoe het afgemaakt moest worden 1® ""VERDRONKEN. j Te Heereveen is de 50-jarige spoor- wachter Ham te water geraakt en verdron ken. j De heer H. N. te Haarlem vermiste zijn 6-jarig zoontje R. Men kreeg ver moeden dat het kind aan den Koudenhojrn te water was geraakt en verdronken. IDe politie, die hierop aan het dreggen ginjr, haalde het lijkje van het knaapje uit htt Spisarne op bij he'igroenteveilingsgebouvv H JOH DE ML

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2