Tweede Blad Huwelijk. voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. 10.4719 IriiMJti HEUSDEN ParijscSie Modebrieveiï Kantongerecht Heusden Huwelijks-uitzetten. BEHOORENDE BIJ HET Stop die rheumatiek ëiiiiüeiTiibilek. Beste jongens en meisjes: De oplossingen van <le vorige raad sels zijn: 1. Citroen. 2. Wolk. 3. Boterbloem. De nieuwe'raadsels zijn: 1. Met een H ben ik een aardig huisdier, met M een lichaamsdeel, met P een gewicht, met R een cirkel. Wie ben ik 2. In welke appels, die in Neder land en ook elders wel, zeer veel ge geten worden, zitten nooit pillen? 3. In Spanje, Oranje en 'tland van Cocanje, kun je me altoos weer vin den In Goeree of Zuidzee of ook En schedé zoek je mij tevergcefsch, besle vrinden. OOM KAREL. PRINSJE BELLEFLEUR of de waargebeurde geschiedenis van een koningszoon en hoe hij het geluk vond. Eenigen tijd geleden regeerde er over het land van Biebclbabbeldom een grijze koning. Koning Miertje van Biebelbabbeldom, heette hij. Deze had een zoontje. Omdat dit natuur lijk een koningszoontje was, heette hij Prins. Want zonen van koningen lvoe- ten altijd Prins, weet je. NatuurlijK had het Prinsje nog andere namen ook. Om het je precies te zeggen, heette hijPrins Gerard Jan, Wou tertje, Carolus, Peertje, Bobbie. Hans, Petertje, Pirn, Dorus, Rams van Bie belbabbeldom. Jelui kunt natuurlijk wel begrijpen, dat die namen veel te lang waren. Alleen op zijn verjaar dag werd het Prinsje dan ook maar zoo genoemd. Op alle andere dagen noemde iedereen hemPrinsje Belle fleur. En dat kwam, omdat het Prins en 'peij soLjoSuuan opooa o>ipiz af MIJMIAUDTs Hoofdpijn Tabletten 60ct Laxeer Tabletten Zenuw-Tabletten Staal-Tabletten itlaagr-Tabletten 60 ot 75 ct 90 ct 75 ct Bij Apoth. en Drogisten. als zoo'n lekkere appel, een belle fleur. Zelfs koning Miertje en de moeder van het Prinsje (dat was na tuurlijk de koningin) noemden hem Bellefleurtje. Ik hoef jelui zeker niet te vertellen, dat het Prinsje een fijn leventje had. Hij mocht eiken dag zeggen, wat hij wilde eten en welke pudding hij graag toe zou lusten. Als koning Miertje naar de stad ging, om te re- geeren, bracht hij 's avonds altijd een prachtig prentenboek met platen mee. En als de koningin boodschap pen deed, kreeg ze bij alle winkeliers altijd wat toe voor het Prinsje. De bakker gaf haar altijd een heerlijk mokkataartje mee, de kruidenier gaf een zak niet bruine balletjes, de sla ger een heerlijk klein leverworstje, de groenteman een prachtige roode bellefleur, de melkboer een kostelijk versch eitje, en bij den bloem.cn- koopman kreeg ze een prachtige roo de roos, die het Prinsje op zijn muts mocht steken. Als de koning vacantie had en niet naar de stad hoefde, om het land te regeeren, dan ging hij met het Prinsje uit wandelen. De ko ningin maakte dan een lekker boter hammetje voor hem klaar en pakte dat netjes in. Als de koning en het Prinsje dan moe waren van het wan- len, gingen ze ergens in een groene weide, waar allemaal boterbloempjes en madeliefjes groeiden, zitten en aten hun boterhammetjes op. Dan, als dat afgeloopen was, zette de ko ning zijn kroon af en ging een dutje doen in het gras. Dan mocht Prinsje Bellefleur zoo lang den gouden kroon van den koning opzetten en dan speelde hij, dat hij koning was. Op een goeden dag echter, toen het Prinsje in een dik prentenboek gelezen had, keek hij opeens.heel ernstig. Als je heel goed toekeek, had jc kunnen zien, dat er zelfs een traan in zijn oogen schitterde. Langen tiid bleef het Prinsje treurig voor zich uil zitten kijken. Toen de koningin de tafel dekte en heerlijke spijzen op tafel zette, bleef het Prinsje treurig in een hoekje zit ten. Zelfs toen koning Miertje bin nenkwam, en een heerlijke appelbol uit de stad meebracht, schudde het Prinsje bedroefd het hoofd. Hij wil de niet eten. Wat scheelt er aan vroeg de ko ning verwonderd, terwijl hij zijn kroon aan den kapstok hing, wat is er met mijn Bellefleurtje Het Prinsje keek treurig en zei niets anders dan Ik voel me zoo on gelukkig. Ik zoék het geluk. De koning en de koningin schud den verbaasd liet hoofd, sloegen hun handen van verwondering in elkaar en riepen uit: Wel, lieve Hemel.wat heeft die jongen nu Wat bedoelt hij toch (Wordt vervolgd). Wij leveren onder speciaal gemakkelijke condities Vraag onze voorwaarden, op aanvraag worden U deze gaarne toegezonden. Concnrreerende prijzen. EEN INTERESSANTE FOTO VAN DE BEROEMDE ROYAL ASCOT RENNEN. De Koninklijke Familie komt onder luide toejuichingen van het publiek de renbaan opgereden. VERSCHILLENDE CEINTUURS. DE REGENMANTEL. Ook Parijs heeft z'n vochtige, regen achtige dagen, al heeft de regen er ge lukkig maar zelden dat taaie uithoudings vermogen waarvoor zy in ons kikkerlandje bekend is. Misschien is 't daaraan te wyten, dat een regenmantel in Parijs nooit dat algemeen verbreide kleedingstuk »dat ieder een heetu is geworden als in Holland. Maar voor een groot deel komt 't ook zeker daardoor, dat de meeste Parissiennes veel te ijdei zyn om zich in de weinig flatteuze beige uniformjas te vertoonen, die bij ons regenmantel heet. Dat zal nu echter wel anders worden. Wel is het model vrijwel gelijk gebleven, maar men kan de mantels in allerlei aardige prettige kleuren krijgen, in donkerblauw, amandel- groen, havanabruin en verder in de meest verschillende lichte tintjes, zelfs in ciême om 's zomers over een wit japonnetje te dragen. Soms zijn de mantels met een band van donker gekleurde stof of van leer afg*zet. Er behooren aardige hoedjes by van gelyke stof en in gelijke kleur. Straten bij regenweer zullen dus niet meer dat I sombere grauwe beeld vertoonen van wel- I eer, als men er zoo veel frissche vrooüjke kleuren in tegenkomt. Geen japon is tegenwoordig voltooid als ze niet met een ceintuur is afgewerkt. Men vindt ceintuurs in de grootste verscheiden heid, van het simpele bandje japonstof dat met knoop en knoopsgat gesloten is tot de rijke bsyadère-sjerp van geplooide, soepele zijde die 'n paar maal om het lichaam is gewonden en met een knoop en lange einden is afgewerkt. Een variatie op dit laatste genre, dat byna uitsluitend voor avondjaponnen gebruikt wordt, is een sjerp waarvan de knoop niet van voren maar op zy valt, met een enkele groote lus en lange einden, met franjes gegarneerd. Op sport- en wandeltoiletjes zien we meestal breede ceintuurs van gekleurd leer, die bijzonder vlug en aardig slaan by slanke, tengere figuurtjes. Een eDkele maal vinden we een metalen ketting met breede schakels als ceintuur van een zwart fluweel japonnetje. Voor een jongemeis- jeejapon is de ceintuur bestemd die ge op onze afbeelding ziet. Ze bestaat uit meerdere banden van blauw fluweel welke dan door met roze roosjes omkruiste gespen zijn gehaald. Soepele zyde of satijn, tot een groote vlinderstrik gelegd, blijft ook altijd een allerliefste garneering voor een uitgaansjaponnetje. GEBORDUURDE BABY-KLEERTJES. DE WERKZAAMHEDEN AAN DE WILLEMSBRUG TE ROTTERDAM. In de nacht van Zaterdag op Zondag is het derde gedeelte van de Willemsbrug omhooggebracht. De Rotterdammers bekyken met bewondering het geweldige werk. f De meeste moeders scheppen er een genoegen in, de snoezige kleine kleertjes voor baby zelf te maken en de fijne jurkjes, de manteltjes en mutsjes met naald- en borduurwerk te versieren. In deze versie ring is duidelijk in den iaatsten tijd een nieuwe richting waar te nemen. De bogen en krullen, die in finesses uitgewerkte bouquetjes, de guirlandes en arabesken hebben afgedaan als garneering voor kin dergoed. Het moderne borduurwerk is eenvoudiger, de figuren zijn meestal geo metrisch. Op babygoed zien we heel veel Engelsch borduursel met vierkante in plaats van met ronde gaatjes, we zien versieringen van knoopjesborduursel in halve cirkels of ruitjes, we zien bloemenborduursel in de platte steek waarvan de bloemkelken, de anjers of knoppen eenvoudig driehoekig zijn. Onze grootmoeders zouden in den goeden ouden tyd zeker zoo'n babyjurkje kaal en styf hebben gevonden. Maar wjj, vrouwen van de twintigste eeuw, aan meer eenvoudige vormen gewend, zouden niet graag onze leuke eenvoudige babykleertjes willen ruilen voor de nog zoo mooie exem plaren uit vroegere dagen. W1LHELMINE. Strafzitting van het Kantongerecht te HEUSDEN, van Vrijdag 17 Juni 1927. Kantonrechter Mr. C. W. van Om meren. Ambtenaar van het Openbaar Minis terie (waarnemend)Jhr. Mr. van Rijcke- vorsel. Griffier: Mr. W. Ruitinga. 57 zaken staan op de rol. De in de vorige zitting aangehouden zaak contra F. v. D., rijwielhersteller te Werkendam, komt het eerst in behan deling. Verdachte had door voorbij rijden van een kar en paard een motor rijwiel aangereden met als gevolg een schade voor den berijder van dit motor rijwiel van f20,00. Kantonrechter Ik heb een brief van den aangeredene A. A. van Andel ont vangen, waarin deze meldt dat de volle schade door verdachte thans is betaald. Getuige den Toom voor. Getuige den Toom Toen ik verdachte hoorde, heeft deze tegen mij gezegd „Ik zal er wel eens met Mr. v. Ommeren over gaan praten en dan blijft het wel zitten". KantonrechterDit heeft hij dus wer kelijk zoo gezegd Getuige den Toom Ja zeker, letterlijk zoo. Kantonrechter: Dan had hij heef wat beter kunnen zwijgen, want nu geef ik hem f 10,00 of 5 dagen. Dergelijke non-- sens moet men niet verkoopen. De eveneens in de vorigezitting aan gehouden zaak tegen I, J. Buijs, land bouwer te Hedikhuizen, die geen zegeltjes had geplakt, wordt thans behandeld. Als getuige wordt gehoord de verbali sant Meinders, ambtenaar bij den Raad van Arbeid te Tilburg. Deze deelde mede, dat verdachté hem om den tui» heeft willen leiden, door eerst te ver klaren dat een zekere Van Sprang een paar dagen, daarna een week, vervolgens een paar weken en ten slotte 16 weken bij hem gewerkt had. Kantonrechter tegen verdachteZie je nu wel, dat waar is hetgeen je in de vorige zitting hebt ontkend. Je denkt misschien nog, dat je boerenslim bent geweest, maar dat is mis, want je bent buitengewoon dom geweest. Verdachte* Ja, mèr ik heb het mis- i schien verkeerd gezeed, mèr toch goed bedoeld. KantonrechterDan moet je nood zakelijk leeren, het ook maar goed te zeggen. Je krijgt nu van me 4 geld boeten elk van f 3,00 of 4 X 2 dagen hechtenis. D. v. B,, arbeider te Veen, had ge weigerd te antwoorden op vragen hem door den Ambtenaar bij den Raad van Arbeid te Tilburg gesteld. Toen deze laatste hem een vraag stelde, had hij geantwoord „Ik wil niks met den Raad van Arbeid te maken hebben, dat heb ik je al meer gezegd en als je ooit weer een kaart stuurt, stuur ik hem zoo terug. En nou zeg ik niks meer". Kantonrechter: Als verdachte niks heeft willen zeggen, dan zal ik nu wat zeggen en wel f 20,00 of 10 dagen. yj H. C. J. V., werkman bij de gemeente reiniging te Heusden, had op de open bare straat te Heusden aan eene natuur lijke behoefte voldaan buiten eene daar voor bestemde plaats. KantonrechterJan, Jan, zie ik jou nou hier. Is het waar, wat je bij dag vaarding is ten laste gelegd? VerdachteJa, Mijnheer Kantonrech ter, 't is waar. Ik most èfkes en ik waor wijt van huiB. Toen docht ik, veuruit dan mèr en toen kwam Bart er net aon en toen ha'k een bonneke. KantonrechterMaar nou ben jij toch zooveel als onder directeur van de stads reiniging, zoodat ik zoo iets nooit van jou zou hebben verwacht. Verdachte: Jao, des wel waor, Myn heer Kantonrechter, mèr ik zij bekaant zeuventig jaor en ès ge oud zijt, dan kunde nie meer zooveul dan ès ge nog joUk zijt, dè begrepte toch ook wel. Kantonrechter: Ja, dat kan nou wel waar zijn, Jan, maar je was vlak bij je huis, want je woont in den Kluifjeshoek, dus had je naar huis moeten gaan. Verdachte: Mèr de's nog een heel eind en ik kon 't nie langer hauwen. Nieuwsblad Verwaarloos nimmer de geringste aanval van rheumatiek. Die kan u maandenlang pijn en ongemak kosten. Ofschoon weinig menschen bij vochtig of koud weer ge heel van rheumatiek bevrijd blijven, be hoeft deze kwaal niet die kwelling te zijn als het geval is. De oorzaak is gewoon lijk urinezuur, en zooals bekend, is het de taak der nieren om dit urinezuur en andere schadelijke bestanddeelen uit het bloed te filtreeren. Men kan derhalve in het algemeen zeggen, dat men bevrijd kan blijven van rheumatiek, als de nieren ge zond en geregeld werken. Bij slecht weer en na een gevatte koude, of als ongewone inspanning de nieren ver zwakt heeft, is derhalve de eenige veilige weg om de werking dezer allerbelangrijk ste organen te versterken. Daarvoor wordt geen middel sterker aanbevolen dan Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen, want tenzij de nieren gezond zijn en goed werken, hebt gij kans niet van rheumatiek verschoond te blijven. Verzuim geen kostbare tijd. Neem Foster's Pillen zoodra gij de mins te rheumatische pijn voelt; wek de trage nieren op en versterke ze, en bevrijd u zoodoende van nierverschijnselen als rugpijn, spit, ischias, rheumatiek en die ellendige urinestoornissen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 34

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 5