balsem en Man1 Doorzitten smaakt als room KantonrechterVooruit dan, dan zal ik dit keer nog eens erg goed zijn en je 50 cent of 1 dag geven, maar nooit weer doen, hoor! J. A. v. W., autobusondernemer te Genderen, had voor de zooveelste maal met een ongekeurde bus gereden. KantonrechterIk geloof, dat ver dachte meer rijdt met ongekeurde dan met gekeurde bussen, want bijna elke zitting heb ik hem voor niet-keuring. 't Moet nu maar eens uit zijn en daarom geef ik verdachte f20,00 of 10 dagen. S. M. B., landbouwer te Herpt, had zich, op zijn rijwiel gezeten zijnde, laten voorttrekken door een motorrijtuig. Von nis f7,50 of 3 dagen. H. V., molenaar te Wijk, had hetzelfde gevaarlijk spelletje uitgehaald als de vorige verdachte. Ook hem werd f7.50 boete of 3 dagen hechtenis toebedacht. De expediteur J. H. te Utrecht had te Almkerk gereden met een auto zon der licht en was bij de bekeuring, vol gens verklaring van den marechaussée Brevo, erg brutaal opgetreden. Geen brutaliteiten tegen de politie, zegt de Kantonrechter, en daarom f 10,00 of 5 dagen. J. S., arbeider te Veen, was te Heus- deu wezen kermishouden en had bij die gelegenheid te veel aan Bacchus geof ferd. De nakermis kost hem nu f5,00 of 3 dagen. Vergadering van den Raad der gemeente SLEEUWIJK op Maandag 20 Juni des nam. 2.30 uur. Voorzitter Ed.Achtb. Heer W. Beuken- kamp. Secretaris WelEd. Heer G. Vos. Aanwezig alle leden. (Vervolg en Slot). vYooratel van B. en W., om in de kosten an uitdieping van den bermslool te Kille voor j bij te dragen tot een maximum- i bpdrag van f 325. De Voorzitter deelt mede, dat een schrijven is ontvangen van het bestuur van den Werkenscben polder, dat het ver doek van het gemeentebestuur ocu mede tct werken tot de uitdieping van den berm- stoot, in de eerstvolgende vergadering zal tafel worden gebracht. Spreker heeft ook een onderhoud met den Voorzitter van den Vervoornschen polder gehad en deze gaf te kennen, wei genegen te zijn om tot verbetering mede te werken, als de kosten om de helft gedragen worden. Spr. vindt dit bedrag echter voor de gemeente nogal hoog, men heeft drie lichamen, n.l. .do Werkensche- en de Vervoornsche polder eri de gemeente, ais ieder dan der kosten rdraagt, lijkt spr. dit billyker. De heer Walraven merkt op, dat ook kde polder Nieuwland van Altena belang beeft by het uitdiepen van den bermsloot. "j De Voorzitter zegt, dat de kosten dan door vier lichamen gedragen zouden moeten wórden, zoodat het spr. billyk lykt dat de gemeente J gedeelte betaalt. De heer Walraven meent, dat het er van afhangt hoever men met uitdiepen zal gaan, daaruit moet voor de Waterschappen de onderlinge verdeeling der kosten be rekend worden, is ook bekend hoe groot de kosten zullen zyn vraagt spr.? De Voorzitter antwoordt dat de kosten getaxeerd zyn op 900.k f 1000. zoodat de gemeente dan een subsidie van t L225.zou moeten verleenen. De heer Walraven lijkt het 't beste, dat eerst wordt geïnformeerd hoeveel de Werkensche polder moet bydragen en zou zoolang een beslis dog aanhouden. De beer Gulden vraagt of door B. en \y« ook is nagegaan, voor hoelang het lafrdiepen zijn nut zal afwerpen. Als men nu besluit om een subsidie te verleenen, zal men dan over twee of drie jaar weer i niet voor den zelfden toestand komen te staan, en, vraagt spr., als subsidie wordt gegeven, krijgt de gemeente dan ook mede- eeggingsch ip, hiertoe heeft zy toch he- recht, zy moet toch weten wat er voor het geld, dat zij geeft, wordt gedaan. Door v,het, gemeentebestuur is het initiatief get i nomen voor de verbetering, omdat het drinkwater slecht is, wordt dit niet doel treffend verbeterd, dan wordt het geld weggesmeten. Spr. heeft deze opmerkingen alleen vragender wyze gesteld, omdat uit de toelichting van den Voorzitter is gebleken, dat de kwestie niet genoeg is besproken, Yvant de Voorzitter wist niet eens dat het Waterschap Nieuwlaod van Altena ook by moet dragen, zy lijkt spr. dus slecht voor- bereid. Wel juicht hy het voorstel voor ver betering toe, doch acht het idee van den (heer Walraven, om eerst verdere bespre- kin gen te houden met de polderbesturen, i het beste. By de kwestie over den Kildyk 4, heeft spr. ook de vraag gesteld, ot de gemeente mede-zeggenschap kreeg in de "9*1 ummH «scti»Mn». gedane plekken op uw huid, hetzij zeere open of zwerende puisten, aan gezichtspuistjes, smetten, kloven, bar sten enz. enz. Gebruik hiervoor Op rechte Winsnmer Zalf. Prijs per bus f0.75. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. aan te brengen verbetering, deze vraag werd door den Burgemeester zeer kwalijk genomen, wat naar spr. meent, toch niet noodig was, want als de gemeente sub sidie verleent, heeft zij toch het recht te weten wat er met het geld, dat zij geeft, wordt gedaan. De heer v. d. Gieren vraagt of het niet verstandiger is, als de gemeente het bedrag dat zij wil geven, besteed voor het plaatsen van een paar pompen. Vroeger is er dikwijls naar gekeken, doch het water deugt niet als drinkwater, wat men er ook aan doet. Spr. weet wel dat 20 jaar geleden ook pompen zyn geplaatst, doch deze zijn verwaarloosd, daarom worden zy niet meer gebruikt. De menschen hebben er geen drinkwater, dat er dus iets gedaan woidt acht spr. noodzakelijk, doch hij ver wacht meer van pompen, dan van uitdiepen van den sloot. De beer Walraven merkt op, dat da pompen zijn Verwaarloosd omdat bet water niet deugde. De gemeente heeft een stap gedaan om de bewoners van den Kildyk van beter drinkwater te voorzien, wat zeer is toe te juichen. Om daartoe te geraken heeft men echter de hulp der waterschappen ooodig en gaat men deze nu eischen stellen, dan zullen zij zeggen, hou je subsidie maar an dan gebeurt er niets. Door de uit dieping krygt men een beteren toestand voor drink watervoorziennir g, als dan de Gezond- i heidscommiesie toeziet dat geen mestvaalten meer naby den sloot komen te liggen, dan ?.al er een flinke verbetering ontstaan, en is het geld niet weggegooid. De Werkensche polder en de Vervoornsche polder hebben niet zoo'n groot belang bij de uitdieping, men moet dus voorzichtig zyn, met het stellen van eischen. De heer Gulden blijft er bij, dat de gemeente slecht subsidie kan verleenen, als het gemeentebestuur heeiemaai niet weet wat men er voor krijgt. Er dient een oplossing te worden gevonden, de be staande toestand mag niet voortduren, doch men dient te zoeken naar een afdoende oplossing en niet voor die van een of twee jaar, want dan staat de hygiënische ver betering niet voldoende tegenover het be drag dat de gemeente er voor besteedt Het doet spr. groot genoegen, dat. by B. en W. den wil bestaat verbetering te brengen, doch d« gemeente mag wel weten wat er gedaan wordt, dit is geen eischen stellen of praatjes maken en de polder besturen hebben niet het recht dan te zeggen, dar. doen wy niets. Men behoeft geen brave jongen te spelen, het initiatief voor verbetering is uitgegaan van het ge meentebestuur, zyn de polderbesturen ge negen mede te werken, dan moet men elkaar ook in de oogen durven te zien. Krygt men geen afdoende verbetering, dan wordt het geld weggesmeten en krygt meu binnenkort weer dezelfde ellende. Geldt de verbetering voor slechts een of twee jaar, dan kan men beter besluiten jaarlijks een paar honderd gulden te besteden, om den sloot geregeld schoon te houden. Spr. stelt voor, dat B. en W, zich in verbinding zullen stellen met de polderbesturen, om te bespreken gezamenlijk een oplossing te krygen. Onder de ingekomen stukken heeft spr. een brief van 6 regels gezien, waarin wordt medegedeeld, dat de kwestie in een eerstvolgende vergadering ter sprake zal worden gebracht, dat kan wel eerst in het volgend jaar zijn. De heer Walraven acht het noodig, dat de sloot wordt uitgediept, dit geeft een reuzen verbetering, zeker voor een tydvak van 6 jaren, mede-zeggenschap in zyn interne aanlegen heden duldt geen enkele polder, deze heeft ook niets met de be woners van den geheelen Kildyk te maken. De menschen zyn daar gaan bouwen en komen dan later met verlangens. Wat door B. en W. wordt voorgesteld, a«ht spr. voor de bewoners van groot belang. De heer Galde merkt op, dat de sloot toen er besmettelijke ziekte heerschte ook is uitgediept voor eenige jaren en thans is het weer hetzelfde. De heer Walraven zegt dat de sloot toen niet is uitgediept, toch slechts schoon gemaakt wat geregeld 2 maai per jaar gebeurd. De Voorzitter verklaart het geheel eens te zyn met den heer Walraven. Het wa terschap is niet verplicht voor goed drink water te zorgen slaat men duseenhoogen toon aan zooals den heer Guldeu wil heb ben, dan zal het waterschapsbestuur er voor bedanken om mede te werken, het beeft dan alle reden te zeggen jullie komt met je petje in de hand, en behoeft dus geen eischen te stellen, Jlet streven van B. en W. is da polerLasturen iu een goede stemming te kryge i, men vangt meer vlie gen met stroop, dan met azjjn, In de vorige vergadering is gezegd dat het Wa terschap van het Nieuwland van Altena de sloot had uitgediept, daarom waren B. en W. in de meening dat dit waterschep geen belang heeft bij de uitdieping van de bermsloot, nu uit de bespreking is gebleken dat dit wel zoo is zal ook dit waterschap worden gevraagd om bij te dragen zoodat het voor de 4 betrokkenen elk f 225.zal worden. De heer Gulden meent dat de gemeentr niet werkt met azyn, als zy vraagt wai met de subsidie die zy toekent wordt ge daan, de gemeente heeft toch zedeiyk aan spraak dit te weten. De heer Pruissen merkt op dat de ge meente heeft te zorgen voor goed drink water, niet een waterschap, wilt dit mede werken, dan is dit een goedheid en heeft de gemeente met het recht eischen te stellen. De heer v. Driel kan zich goed met het voorstel van den heer Walraven vereeni gen, want ook de Schans wordt door het uitdiepen gebaat, zooals de Voorzitter beeft te kennen gegeven, heeft het tijk de toe zegging gedaan geregeld versch water te zullen inlaten, waarvan dan ook de Schans zal proflteeren. De Voorzitter merkt nog op dat het werk door de polders publiek wordt aan besteed, zoodat iedereen kan zien, wat er voor het geld wordt gedaan. Het voorstel van B. en W. om uit de gemeentekas een subsidie toe te kennen van f 225.voor het uitdiepen van den bermsloot wordt hierop met algemeene stemmen aangeno men. Van Ged. St. is nog een schryven in gekomen, naar aanleiding van het raadsbe sluit tot verkoop van bermgrond aan den Woudrichemschen dyk voor het bouwen van een woning. Ged. St. achten dit stukje grond ongeschikt voor bouwterrein Gr©sla.g©n ijzeren. Ramen in verschillende afmetingen met en zonder tochtwangen steeds voorradig bij de Firma JOHAN SMUL.DER8 Vughterstraat 33 s HERTOGENBOSCH Telefoon 659 omdat dan het uitzicht van den weg naar Woudrichem sterk zal worden belemmerd, het college kan dan ook 't betreffende raads besluit niet goedkeuren en adviseert dit besluit in te trekken. De Voorzitter licht het schryven toe en zegt dat B. en W. dit besluit reeds had den gevreesd, omdat ook het rijk bezwaar maakte om daar een woning te doen bou wen, omdat het uitzicht op den rykstraat- weg wordt belemmerd, menschelijker wyze bestaat er dus geen uitzicht dat de Kroon het raadsbesluit zal goedkeuren, waarna B. en W. derhalve voorstellen aan het advies van Ged. St. te voldoen en het besluit in te trekken. De heer Gulden vraagt of B. en W. van oordeel zyn dat het standpunt van Ged. Si. juist is en dat het uitzicht werke lijk belemmerd zal worden. Spr. voor zich deelt niet de meening van Ged. St., omdat nog ai een eind van den weg zal worden gebouwd. Hij acht het wel ge- wenscht het oordeel van den ambtenaar van den Waterstaat te vragen, want berust by het adre6 van Ged. St., dan zit de gemeente met een stukje waardelöozsn grond De Voorzitter antwoordt dat B. en W. zich op het standpunt hebben geplaatst dat het gemeentebelang, hier moet wyken voor het algemeenj belang. Men heeft hier te doen met den hoofdverkeersweg Aoosterdam-Parys, waarop het moderne ver keer steeds toeneemt, plaatst men zich op dit standpuot, dan kan het niet anders of men deelt het gevaar van Ged. St. geheel. Mogelijk is evenwel dat het Rijk het stukje grond overneemt tegen denzelfden prijs waarvoor het aan v. Vuuren zal worden overgedragen. De heer Walraven acht dit een heel goede oplossing, spr. zou een beslissing daaram willen aauhouden tot een volgende vergadering, B. en W. kunnen zich dan in dien tusschentyd tot het Ryk wenden. De Voorzitter heeft hiertegen geen be zwaar, maar zou den Raad dan toch machti ging willen vragen, tot verpachting van het gras, dat er op 't oogenblik op staat. De raad verleent met algemeene stemmen hiertoe machtiging. Vaststelling Kohier verlichtingsbelasting 1927. Dit kohier wordt met algemeene stemmen vastgesteld op een bedrag van f 1293,675. Af- en overschrijving begrooting 1926. Nadat laatst de spuit was gebruikt werden slangen aan den toren te droge gehangen^ toen is er een sterken wind komen opzetten, waardoor de koperen sluitstukken voort durend met kracht tegen de pastorie aan kwamen en deze nogal eenige schade opliep. De herstelling hiervan kostte f 30.73°, welk bedrag door de gemeente moet worden vergoed en waarvoor deze begrooting wij ziging moet plaats hebben. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. De Voorzitter zegt dat van den gemeente ontvanger het verzoek is ingekomen, om de zittingsuren in plaats van op Dinsdag en Donderdag op Woensdag en Vrydag te mogen stellen. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen. De Raad hecht aan dit voorstel zyn goedkeuring, te eerder aangezien de gemeente-ontvanger die aan wezig is, verklaart, de menschen ook op andere tijdstippen ter wille te willen zy». De heer Gulden 2®gl by d® rondvraag, dat er in de gemeente een brandweerbe lasting bestaat, doch dat er naar zijne 'neening aangeslagen zijn, die ten onrechte tn deze belasting zijn aangeslagen. De Voorzitter antwoordt dat de belasting niet op andere wyze is te regelen. De heer Gulden vestigt nog de aandacht op de kwestie watervoorziening aan de Schana op 't Zand. Kunnen B. en W. niet met plannen komen, ook daar verbetering te scheppen De Voorzitter zegt dat afdoende verbete ring voor drinkwatervoorziening alleen tot stand is te brengen met groote geldelijke offers en de gemeente-flnanciën laten zoo iets op 't oogenblik niet toe. Daar niemand verder het woord ver langt, sluit de Voorzitter de vergadering. Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur Mag ik nog een kieine plaatsruimte in uw blad en wel naar aanleiding van de vergadering, die gehouden is op Zaterdag 26 September 1925 in het Café Lankhaar- Vlot, welke vergadering was uitgeschreven door de Bjjzondere Commissie voor de Waterschappen uit de Staten van Noord- Brabant. In deze vergadering heb ik my tegen over het Bestuur van de polder van Genderen als volgt uitgelaten »Het Bestuur moest zich schamen om dat geld in den zak te steken en »we! had het Bestuur de brutaliteit om voor te stellen een verharding van den weg tot aan het Neusje van den Zalm. die f25000 moest kosten.* lu een ingezonden stuk van 10 Maart 1926 heb ik aangetoond, dat deze uit- j drukkingen niet in etteilyken zin konden worden opgevat. Daar er evenwel prijs op gesteld wordt, dat 'ik deze uitdrukkingen nog terug neem doe ik dat by dezen. U beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend H. v. d. HEUVEL. Genderen, 20 Juni 1927. Vragen op rechtskundig gebied In de afgeloopen week werd ik ver- baliseerd voor, dat ik over een polderkaè. liep, waarop waarschuwingsborden waren geplaatst ïverboden toegang*. Nu is deze polderk»& een waterkeering en is al meer dan 50 jaar beloopen, door iedereen, vele arbeiders die jarenlang hierheen gaan naar d'r werkplaats. De eigenaar wil dit niet meer heboen. Kan de eigenaar zulks beletten Kan hiervan proces-verbaal worden op gemaakt Of heeft de eigenaar het recht verloren en kan eikeen vry henen loopen Gaarne zag ik spoedig deze vragen beantwoord. V. N. De vraag is niet zoo heel gemakkelijk te beantwoorden, omdat de jurisprudentie en de meeningen van rechtsgeleerden zeer verschillend zyn. Wy voor ons zyn de meening toegedaan, dac verjaring van het recht van openbaar voetpad niet mogelijk is omdat, al ware riiet reeds verjaring onbestaannaar omdat het zou zyn eene by de wet uitgesloten verjaring eener onzicht bare en niet voortdurende erfdienstbaar heid, voor verjarig noodig is bezit en voor bezit noodig is een subject en »het publiek* dat van het voetpad gebruik maakte, geen subject is. Bovendien kan eene erfdienst baarheid, volgens art. 721 Burgelyk Wet boek, alleen gevestigd worden ten nutte en ten behoeve van een erf en niet van een persoon of personen, Naar onze meaning kan dus de eigenaar het loopeo over de hem in eigendom toe- behoorende polderkade verbieden en met succes tegen den overtreder proces-verbaal laten opmaken. by Wielryden en een door de Zon verbrande Huid, Schrynen en Smet ten, verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL In de a.s. Zomerzitting van de Prov. Staten stellen Ged. Staten voor te besluiten tot dekking der provinciale uitgaven voor 1928 te heffen le over het belastingjaar 1928 a. 28 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de ongebouwde eigen dommen b. 28 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de gebouwde eigen dommen c. 27 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting 2e over het belastingjaar 1928/29 a. 6 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting b. 6 opcenten op de hoofdsom der inkomstenbelasting, voor zooveel betreft de aanslagen der belastingplichtingen, bedoeld by artikel la der wel op de inkomsten belasting 1914. O NEDERLAND EN BELGIE. Volgens de »Soir« te Brussel hetfc Van- dervelde verklaard, dat het zeer vriendschap pelijke gesprek, hetwelk hij te Genève met den Nederlandschen minister van buitenland- sche zaken, Jhr. Beelaarts van Blokland, gevoerd heeft, hem bijzonder veel genoegen gedaan. Uit 't gesprek heeft hy 't verlan gen der Noordelijke buren kunnen opmaken om tot een schikking te komen, welke den uitslag der stemming in de Nederlandsche Eerste Kamer zal herstellen. De »Daily Telegraph* te London verneemt, dat Chamberlain omstreeks de sluiting der conferentie te Gerève achtereenvolgens een niet-formeel onderhoud had met de verte genwoordigers van België en Nederland in zake de Scheldekwestie. Het blad verklaart, dat te Londen wordt gehoopt, dat Brussel en Den Haag in staat zullen zyn en ook bereid om binnenkort de onderhandelingen te hervatten. DOOR AUTO GEGREPEN. Het 8 jarig zoontje van den heer v. G. te Roosendaal, werd op den Wouwscheweg aldaar door een auto aangereden, doordat het plotseling van achter een uit de tegen overgestelde richting naderende kar te voor- schyn kwam. Ia bewusteloozen toestand en met een ernstig bloedende wonde aan het hoofd werd het knaapje opgenomen en onmiddelijk naar het Ziekenhuis vervoerd. Zyn toestand is zorgelyk. AUTO-BOTSING. Op den N.Z. Voorburgwal te Amsterdam is een huurauto van achteren aangereden. De bestuurder van de huurauto raakte toen het stuur kwyt en reed tegen een paal van het geleidingnet der tram. De auto werd ernstig beschadigd. De particuliere auto had inmiddels haar weg vervolgd, doch de bestuurder van den aangereden wagen sprong op een juist passeerende auto over en zette den aanryder na. Er ontstond een wilde jacht, die op het Muntplein eindigde, waar de aanryder tot stilstaan werd gedwongen en naar het politiebureau aan den Singel werd gebracht. Daar werd proces-verbaal opgemaakt. Binnenland PROVINCIALE STATEN. Het waterschap Het Oudland van Altena heeft een bydrage verzocht van in de op f17500 geraamde kosten van ver sterking van den Hoogen Maasdyk onder Ryswyk. Die versterking is reeds uitge voerd. Volgens Ged. Staten geldt het hier een plaatselyk herstel. Het waterschap is tot uitvoering van de vestingwerken verplicht. De kosten leggen geen noemenswaardigen druk op de om- slagplichtige ingelanden n.l. f 0.35 per H.A. gedurende 20 jaar. Ged. Staten stellen voor afwijzend op het verzoek te beschikken. OVERLEDEN. De 48 jarige W. S. die Vrijdagmorgen op het stationkemplacement te Schoonho ven by het lossen van stroo kwam te val len en daarby ernstig aan den nek werd gewond, is in het ziekenhuis te Utrecht aan de gevolgen overleden. o— NETTEN VERSPEELD. De Lemmer visschersvloot heeft door den storm belangrijke schade aan de net ten geleden. Verschillende visschers heb ben hun geheele want verloren, enkelen den geheelen beug van 70 netten, verte genwoordigende een waarde van ongeveer f 700. De totale schade aan de Lemmer visschersvloot wordt geraamd op f 15,000. o— KERKDIEF GESNAPT. De gemeentepolitie te Princenhage be trapte Maandag een 52-jarige man, afkom stig uit Friesland, toen hy bezig was, met een lymstokje, een offerblok in de R. K. kerk te ledigen. De man had reeds t 1.45 in zyn bezit. OVERREDEN. Het 7 jar tg zoontje van den heer Voster man, te Venlo, was op een rydande kar geklommen, zonder dat de voerman dit be merkte. Op een gegeven oogenblik viel het ventje er at en kreeg een der wielen over zich heen, waardoor zyn borstkas werd ingedrukt. De jongen was op slag dood. O VAN HET DAK GEWAAID. In het O. L. V. Gasthuis te Amsterdam is een man opgenomen, die toen hy bezig was het dak van een loods, staande achter de Soerabajastraat te repareeren door den hevigea wind daar af was gevallen. o DOOR EEN STIER AANGEVALLEN. De landbouwer H. te Rijen werd in de weide door een stier aangevallen eo der mate ernstig gewond, dat hy in het zie kenhuis ter verpleging moest worden opge nomen. - 1 I jm, m a m_ Welke tak van sport Sm m# 9 S3 ge ook beoefent balsem zal U waarde- jpH n O I* ft volle diensten bewij- iv C I m zen MaSseeren met Akkers Kloosterbalsem (60 cent) maakt Uw spieren lenig en sterk en vergroot Uw uithoudingsvermogen. En als heelmiddel bij won den en open plekken (blaren in de handen door roeien en tennissen, doorzitten en doorloopen, stuk gevallen knieën, schrammen en andere kwet suren) is Akker's Kloosterbalsem onovertroffen. Zuiverend, genezend en ontsteking-werend - dat zijn de eigenschappen, waaraan Kloosterbalsem, naast zijn verrassende werking het eensluidende oordeel der ontelbare j Uouwegebrui- „fogCIl gOüd ZOO g0£fl ——O

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 6