Klooster- Luiermand Huwelijk Tweede Blad No. 4723 vriidas 8 Juli EUSDEN voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Kinderrubriek. Parijsclie Modebrieven Kantongerecht flensden Rechtzaken. Huwelijks-uitzetten. schade hebben gedaan. Twee getuigen hebben gezien dat twee veulens van den weg over de heinig sprongen op het aard- beienland. De een werd er onmiddellijk weer afgejaagd, de andere galoppeerde m de aardbeienplanten rond, die in vollen bloei storden. Of de schade groot of klein was weten ze niet, maar 't is in elk ge val niet bevorderlik geweest voor de plan ten. De zoon van verdachte zegt dat het zoo gebeurd is, maar dat er geen schade is gedaan. Het vonnis luidt f2.boete, of 1 dag hechtenis. P M. te Aalburg, heeft een paard zon der toezicht los laten loopen, hy was even weggegaan om iets in huis te beredderen, en had een jongen opdracht gegeven naar het paard dat aan den weg graasde, te kijken. Juist op dat oogenblik werd het losloopende paard door de Gemeente Veld wachter gezien, en was M. er by. Hij bekent alles, en krijgt f 1.boete of 1 dag hechtenis. De jonge juffrouw G. v. K te Woudii- chem, bekent dat zij, niet alleen, in een perceel hooiland heeft geloopen of gezeten, terwyl ze eigenlijk wel wist dat ze 't niet mocht doen. Zij wordt gewezen op het gevaarlijke van deze handeling en veroordeeld tot t 3. boete of 2 dagen zitten. J. H. de Gr. te Almkerk, heeft met nog iemand anders, die niet verschenen is, precies 't zelfde gedaan. Hij had wel bordjes met Verboden Toegang gezien, maar dacht dat die voor anderen golden. Getuige De Ridder verklaart dat, dit een geschiedenis is tusschen eigenaren van naburige polders; dat de eigenaren van den eene polder die bordjes hebben doen plaatsen, omdat ze last hadden van 't werk volk dat over hun kade liep, en dikwijls er naast door 't pad fietste of liep. De bordjes golden net zoo goed voor den eenen als voor den ander. De Gr. en zijn gezelschap krijgen elk f 1.boete of 1 dag zitten, maar dan niet famen. J. KI. te Baardwyk, heeft, zooals hij zegt, in een feestelijke stemming vergeten om bij donker de lichten van 2ijn buiten stilstaande auto aan te steken. Omdat hij, niet, zooals 't toch eigelyk bij een feest behoort, heeft geillumineerd, moest hy thans f 3.boete betalen of 2 dagen in 't donker zitten. De verdere zaken worden by gebrek aan verschenen verdachten bij verstek af gedaan. DE EENIGSTE IN ONS LAND, DIE HET NOODSIJN VAN BYRD HEEFT ONTVANGEN. Joop van Dijk, de 15 jarige radio-expert in den Haag, die direct na het bericht Scheveningen en Waalhaven opbelde, gekiekt in zijn werkkamer. baiSCnten de Beste jongens en meisjes: De antwoorden op de raadsels van verleden week zijn 1. Mijn jas jasmijn. 2. Nijlpaard. 3. Ladder adder. De nieuwe raadsels zijn: 1. ..oa.s .e. 1k jt.u.s ..kt t..t h n g e Wie kan de puntjes zoo invullen, dat er een spreekwoord komt te staan 2. Van welke steenen bouwt men geen huizen, of maakt men nooit straten 3. Ik ken een prachtig gouden diertje, dat woont in een glazen huisje Het eet geen zaad, het zingt geen tiereliert je, en is steeds zoo stil als een muisje. OOM KAREL. PRINSJE RELLEFLEUR of de waargebeurde geschiedenis van een koningszoon en hoe hij het geluk vond. Nu, jelui kunt wel begrijpen, dat de koningin en koning Miertje erg bedroefd waren. De koningin huilde wel drie zakdoeken nat en de koning had heele- maal geen lust in regeeren en zat rr.et een bedroefd gezicht den heelen dag in zijn leuningstoel. Zijn kroon bleef maar aldoor aan den kapstok hangen. Den volgenden dag echter, het was nog heel vroeg en in het paleis lag nog iedereen te bed, werd er zachtjes gebeld. „Wie kan daar nu zijn vroeg koning Miertje aan de koningin. „De melkboer misschien dacht de koningin. „Welnee" zei de koning, die komt toch nooit zoo vroeg. Wacht, ik zal eens even gaan zien". Koning Miertje van Biebelbabbeldom sprong uit bed, deed vlug zijn pantoffels aan en liep, met zijn slaapmuts op, naar de deur van het paleis. Hy deed die op een kiertje open en daar zag hij, dat er een klein meisje, met lange gouden krullen, voor de deur stond. Ze lachte den koning heel vriendelijk toe en zei Goeden morgen, koning Miertje, ik heb gehoord, dat Prinsje Bellefleur het geluk zoekt. Misschien kan in hem dat wel brengen Wat zeg je daar? riep de koning uit. Hij deed de deur heelemaal open en keek het meisje eens goed aan. Het was een heel lief klein meisje, met groote blauwe oogen, die zoo vriendelijk en vroolijk schitterden, als de koning nog nooit van zijn leven gezien had. Kwam jij hem het geluk brengen, wat heb je dan wel meegebracht een appel taart? vroeg de koning. „O, nee" zei het meisje en lachte weer, „ik heb geen appeltaart bij me. Ik heb heelemaal niets meegebracht". De koning zette een gezicht, alsof hij water zag branden en riep hoogst ver baasd uit: Maar hoe kan je hem dan het geluk brengen? „Dat kan ik U niet zeggen" antwoordde het kleine meisje. Maar ik kan het wel aan Prinsje Bellefleur zeggen, mag ik hem niet even heelemaal alleen spreken „Kom maar binnenzei de koning. Maar dan moet je even in de gang wachten, want het Prinsje is nog niet aangekleed en hij moet ook zijn hals nog wasschen én zijn tanden poetsen." Het meisje ging op een bankje in de gang zitten en wachtte geduldig. Een kwartiertje later riep koning Miertje om het hoekje: Ga maar naar de huiskamer, meisje, dan komt Prinsje Bellefleur dade lijk bij je. Het meisje ging de huiekamer van het paleis binnen en jawel hoor, even later kwam Prinsje Bellefleur binnen. Het Prinsje ging in de stoel van koning Miertje zitten en het meisje in die van de koningin en toen zei het meisje, ter wijl ze het Prinsje heel vriendelijk toe lachte Hoe komt het, Prinsje, dat je zoo ongelukkig bent? „O, zei Prinsje Bellefleur, ik las in een mooi prentenboek, dat mijn vader uit de stad had meegebracht, en daar stond een verhaal in over arme kin dertjes. Die nooit iets moois kregen, nooit appeltaart hadden geproefd en ook nooit een roomsoes hadden gegeten. En toen dacht ik zoo, dat ik, die altijd van die heerlijke dingen krijg, toen eigenlijk wel heel gelukkig moest zijn. En toen merkte ik opeens, dat al die mooie en heerlijke dingen me heelemaal niet ge lukkig maakten. Vooral als ik dacht, dat er zooveel arme kindertjes zijn, die dat niet allemaal hebben. „O, ik begrijp het al, zei het meisje met de gouden krullen, zal ik je ver tellen, hoe dat komt?" ■ÜEM Wy leveren onder speciaal gemakkelijke condities Vraag onze voorgaarden, op aanvraag wo|Éen U deze gaarne toegezonden. Concurreerehde prijzen. DE SJAAL. enkele japon compleet is zonder sjaal.| ;Bij sport- en mantelcostuums wordt ze heel een voudig om den hals gewikkeld, by japon netjes tot een aardige fichukraag^geplooid of op den schouder vastgespeld,, met een bloem. Van de meest verschillende stoffen wor den de Sjaals gemaakt van zware zyde, van fijne tulle of zijden mousseline, van fluweel van goud en anjerstof, van leuke gebloemde of gemoesde zijde of soms met wonderlijke futuristische patroontjes bedrukt. DE BLOEM IN 'T KNOOPSGAT Wie op een mooien zomerschen dag 's middags wandelen gaat, ontmoet bijna geen dame die niet op den lapel van baar man tel of in 't knoopsgat 'n mooie bloem of bou quet je draagt-. Deze orsagebloem mag, vol gens den laatsten smaak niet naar de natuur zyn vervaardigd. Maar toch zijn de meeste bloemen, die men zoo ziet dragen, een vrij getrouw afbeeldsel van haar zuster in de na tuur. 't Is dan ook veel gemakkelijker om de natuur te makeu dan om uit eigen fan tasie te scheppen. We zien heel veel rozen, witte, roze, roode en gele, viooltjes, zoowel de paarse als de meer blauwlila sviolettes de Parmec, camelia's, anjers, chrysanten, enz. De bloem is naar onzen smaak wel eens te groot nu en dan. Op een donker mantel pakje staat b.v. een vuurroode van buiten gewone afmeting niet fijn.. Is de roos daarentegen wit van kleur en van soepele zijde gemaakt, zoo kan ze 't gerust ver dragen een beetje groot van model te zyn. In Parijs maken op 't oogenblik heel veel opgang costuumpjes, bestaande uit een zwart en wit geruite rok, een kort zwart mantel tje in smoking model, met zwart zyden tresjes afgezet, waarby steeds een groote, wit zyden roos in het knoopschat gedragen wordt. Elk oogenblik komt men een jong meisje tegen die dit aardige pakje draagt en 't staat wat snoezig. Ook zien de meisjes er in hun nagenoeg dezelfde cos tuumpjes niet hetzelfde uit, jóó weten ze er een persoonlijk cachet aan te geven. De een draagt er by v. 'n zijig zwart vilten hoedje by, lichtgrijze kousen en lichtgryze leeren schoentjes. Een ander beige kousen en schoenen en een coquet beige strooien hoedje, enz. Maar, om op de bloemen terug te komen. Er zijn ook heel veel corsage-bloemen, die met gouden randjes zyn afgewerkt. Ze zijn verre van mooi om niet te zeggen smakeloos. Een zyden bloem op taschje is een aardige vondst. Alweer 'n ccquetterie te meerwant nu gaan we natuurlyk op zoek om bij de groote bloem in het knoopsgat een kleinere by passende bloem te krygen, welke we op ons taschje bevestigen, dat zich met deze tooi wel heel feestelyk^zal voelen. BEHOORENDE BIJ HET W aar schuwingssignnlen. Strafzitting van 1 Juli 1927. Kantonrechter plaatsvervanger II. J. van Eggelen. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Jhr. Mr. v. Ryckevorsel. Grilfier Mr. W. Ruitinga. Een zitting met veel zaken, plm. 70, op de rol, maar weinigen der verdachten zijn verschenen. Na behandeling van eenige zaken tegen jeugdige boosdoeners wordt de openbare rechtzitting aar gevangen. In verschillende zaken zyn de verdachten niet verschenen en de getuigen wel. In de zaak tegen een autobusondernemer die uit liefde voor de politiek zyn autobussen op den dag van de stemming voor de ge meenteraad te Eethen voor 't vervoer der kiezers beschikbaar stelde, en den gewonen dienst niet liet ryden, zyn twee der ge tuigen, chauffeurs, verschenen. Deze zaak wordt uitgesteld tot 5 Augustus a.s. Hierna verschenen Godefridus van B Drunen, als verdachte en Jan v. d. H., Drunen, als getuige. Deze laatste beweert dat hij rijdende met een kar en paard, den eerste tegen kwam, welke met zijn beladen melkwagen stilstond, en niet van 't midden van den weg wilde uitwijken. Daarop heeft de getuige met veel moeite door den berm er langs moeten rijden. Van dit geval beeft hij de marechaussee kennis gegeven, om van B. eens te doen waarschuwen en is nu zeer verwonderd dat er procesverbaal is opgemaakt. Na de zitting vertelt getuige echter dat hy niet zoo zeker weet of van B. al of niet is uitgeweken terwijl de melkryder zelf zegt wel op zij te zyn ge gaan, al was het dan niet veel, om niet in den zachten berm te blyven steken. De tweede getuige, Jacobus S. is vol gens van der H. veen beetje normaalc en weet zich van 't heele geval eigenlyk niets te herinneren. De Ambtenaar vraagt vryspraak, en de kantonrechter geeft aldus vonnis. A. v. d. H. te Genderen, laat zich we gens ziekte door zyn zoon vertegenwoor digen. Een of meer veulens van hem zou den hebben geloopen door een perceel grond met aardbeien beplant, en daar nog al Minister Lambooy bood den officieren van den Franschen Kruiser »Duguay«, die thans te Rotterdam ligt, een noenmaal aan, in het Kurbaus te Scheveningen, De sjaal is niet meer een onbeteekenend lapje stof, dat wij om den hals slaan wanneer we 't koud hebben. De sjaal is een klee dingstuk* geworden. En waar ze geen kleedingstuk is, is ze in elk geval een hoogst belangrijke garneering. Een kleedingstuk is de groote, vierkante sjaal die men langs de diagonaal dubbel vouwt en waarmede men zich geheel omhullen kan. Men zegt dat 't eene kunst is deze sjaal goed te dragen en dat vele vrouwen deze kunst niet verstaan en de mooie sjaal dragen alsof ze een tafelkleed hebben om geslagen. Maar voor wie deze kunst wel verstaat, is deze sjaal een buitengewoon chic en elegant kleedingstuk. Het japonnetje dat men er onder draagt behoeft maar heel eenvoudig te zijn. De sjaal maakt 't elegant en gekleed. Liefst moet het toiletje in de zelfde kleur als de sjaal zyn of anders in harmonieerende tint. Kleine sjaals worden ook heel veel ge dragen. Eigenlyk kan men zeggen dat op 't oogenblik geen enkel costaumpje, geen KINDERHOEDJES. Behalve de kleine, bolvormige strooien hoedjes, dragen de kinderen tegenwoordig ook vlugge baretmodelletjes, zooals ge hierby ziet afgebeeld. Deze zijn meestal van stof| van zyde b.v. of shantung, losjes geplooid en aan één kant met een kwast afgewerkt. Deze aardige hoedjes zyn meestal voorzien van een smal opgeslagen randje in 'af stekende kleur. Een beige hoedje* heeft een kersrood randje, 'n lichtblauw een roze rand>aeen lichtgroen 'n zwart randje enz. KANTONGERECHT TE ZALTBOMMEL. Uitspraken van strafvonnissen op 19 en 24 Mei 1927. TrekhondenwetP. K. te Gameren, f 1 of 1 d. h.D. C. W., idem, f 4 of De teere huidj van jonggeborenen, die bijn^voort- durendjr ^bloot staan Iran smetten rijnen, eiscbt 'ijzondere zalf de roode plek ken en ontstoken huidplooien te zuiveren ea$e genezen. Zulk een zalf als Akker's Kloosterbalsem, (60 cent) die dan ook in geen luierman#* mag ontbreken. Koopt daarom nog heden eeA pot - ook in tal van an dere gevallen zal Kfoosterbalsem goede diensten kunnen bewijze# (bij brand-, snij- en andere wonden, insesStenbeten en als wrijfmiddel bij rheumatiek ,eti spierpijn). Zijn heerlijk ver zachtende /'pijnstillende en ontsteking-werende eigenschapen zijn de oorzaak van het korte, kernachtige j oorghel van „gggft gOUG ZOO $00(1 fWordt vervolgd.) JOK OE MOL, Jflenwsblai Als uw organisme zelf u do<tfw pijfn en kwalen, een duizelig gevoel, Jhorsui.1- zingen en andere stoornissen w^Jfschuwt, dat de nieren en het urinezuur #ën andere vergiftige stoffen niet behoorlijk uit het bloed filtreeren, dient gij uAn acht te ne men. Gij kunt het spoecyg genoeg zelf uitmaken Let er op of gij last/hebt van rugpijn, rheumatische pijnen, jjènias of spit, een prikkelbaar, zenuwacmig, afgemat gevoel, een gevoel of uw jèoren suizen of gon zen, te vaak of fj/f weinig aandrang tot urineeren, troebe|f te donker of te licht gekleurd water#Brandend en pijnlijk bij de loozing. Zjjnderig, gruisachtig, of dra derig bezinkj Elk dezerlrverschijnselen kan beteekenen, dat uw niejren hulp behoeven. Gebruik dan onmiddellijk Fester's Rugpijn Nieren Pil len. ZijjJworden aanbevolen als het mid del, dag de verzwakte nieren opwekt, d-e urinel/ozing regelt en u bevrijdt van rug pijn,Vrheumatiek en die andere ellendige verschijnselen van nieraandoening. /erkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket Iet hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 29

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 5