Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. ND 4725 Gesmette en róode huid bij Kinderrubriek. Zomerwarmte Kantongerecht Heusden Rechtzaken. Parijsehe üfodebrieven Slapeloosheid Buitenland kleine kinderen BEHOORENDE BIJ HET Bevrijd Uw lichaam van urinezuur Beste jongens en meisjes: Hier zijn de oplossingen van de vorige raadsels 1. Zooals het klokje thuis tikt, tikt het nergens. 2. Dominosteenen of edelsteenen. 3. Goudvisch. De nieuwe raadsels zijn: 1. Ik ken een bediende, die altijd met zijn rug naar zijn meester toe zit en dan daarbij nog zijn hoed op zijn hoofd houdt. En toch vindt niemand dat on beleefd. Wie is dat? 2. Wie kan van de volgende letters een hooggeplaatst persoon maken a a e e g 1 n r 3. Mijn geheel bestaat uit 14 letters en noemt een zeer hoog legeraanvoerder. Mijn eerste is een akker, mijn tweede een weinig gebruikt woord, dat „tijding", „Boodschap" beteekentmijn derde een grappenmaker. Wat is mijn geheel? OOM KAREL. PRINSJE BELLEFLEUR of de waargebeurde geschiedenis van een koningszoon en hoe hij het geluk vond. „Dat komt", ging het meisje voort, „omdat je ai die heerlijke dingen krijgt, zonder dat je er iet3 voor doet. Ik be doel, je doet nooit eens iets heel vrien delijks voor een ander, je bewijst nooit een dienst aan een ander, je geeft nooit iets 1" „Ja, zei het Prinsje", dat is wel zoo. Ik geef ook niets. Maar dat komt, omdat ik nog zoo klein ben. Mijn pa is wel koning, maar ik heb heelemaal geen centjes. Die krijg ik pas, als ik groot ben. Ik kan dus niets geven „Dat bedoel ik ook niet", antwoordde het kleine meisje en schudde haar gou den krullen. Ik bedoel, je moet een ander probeeren wat vriendelijkheid te geven. Dat behoeft niet altijd geld te zijn. Want weet je, wat eigenlijk de hoofdzaak is Dat is de gedachte, waar mee je het doet. Al geef je iemand nog zoo weinig, bijvoorbeeld maar een appel, i of je raapt iets voor hem op, of je zegt iets vriendelijks tegen hem, en je doet dat alleen, omdat je hem graag wilt helpen of omdat je het prettig vindt, dat hij blij is, zie je, dan geef je al een heeleboel 1" „O", riep het Prinsje Bellefleur uit, „Ik begrijp het al! Je bedoelt dus, dat ik het geluk zal vinden, als ik eerst probeer anderen gelukkig te maken, door erg vriendelijk en hulpvaardig voor ze te zijn „Ja, ja, heel goed", juichte het meisje en klapte van vreugde in haar handen. „Dat is het geluk, dat je zoekt 1" Het Prinsje bedankte haar vriendelijk en beloofde, dat hij het zou probeeren. Hij bracht het meisje zelf naar de deur van het paleis. Daar gaf hij haar nog een hand. Het meisje knikte hem heel I vriendelijk toe, schudde vroolijk haar gouden krullen en huppelde heen. Toen koning Miertje een half uur later, vergezeld van de koningin in de huis kamer kwam, zag hij tot zijn groote verbazing, dat de tafel al gedekt was. En Prinsje Bellefleur zat aan tafel, voor zijn bordje t9 wachten. De koning be greep er niets van en hij vroeg verbaasd aan de koningin: Heb jij soms de tafel al gedekt?" „Neen", zei de koningin, ik ben nog niet in de huiskamer geweest 1" „Nou" zei de koning, „dan hebben de kabouters dat zeker gedaan Prinsje Bellefleur zei niets, maar zijn oogen schitterden van pleizier, toen de koning dat zei. Want niemand anders dan Prinsje Bellefleur zelf, had de tafel gedekt. „En hoe is het mijn kleine prinse man vroeg de koningin. Het Prinsje lachte blij en antwoordde „Heel goed, Moeke". Toen de koningin, koning Miertje van Biebelbabbeidom en prinsje Bellefleur ontbeten hadden het Prinsje had wel vier boterhammen met hamspek gegeten zei de koning: „Ik zal vandaag mijn Zondagsche schoenen maar aandoen, want mijn daagsche schoenen heb ik gisteren zóó vuil gemaakt, omdat het regende en de weg naar de stad was erg modderig. Het spijt me wel, want die daagsche schoenen zitten me juist zoo lekker en die Zondagsche zijn me een beetje te nauw, die doen me altijd pijn aan mijn groote teen 1" De koning ging naar de kleerenkast, deed die open, wilde zijn Zondagsche schoenen pakken, toen hij opeens uit riep: „Wel lieve deugd nog-an-toeKijk daar eens 1 Wie heeft mijn daagsche schoenen zoo prachtig gepoetst Ze glimmen als een spiegel 1 Kijk, toch eens vrouw, wat mooi 1" Ook de koningin vond het prachtig. Toen zagen de koningin en de koning, dat het prinsje een kleur van pleizier kreeg en begrepen ze op eens alles. Toen moest het prinsje vertellen, wat het kleine meisje met de gouden krullen aan hem gebracht had De koning vond dat zoo mooi, dat hij aan het kleine meisje een prachtig geschenk liet brengen. Het Prinsje was van dien dag af vroo lijk en opgewekt en iedereen in het land van Biebelbabbeidom vond, dat het Prinsje zoo vriendelijk was. Het Prinsje had het geluk gevonden. EINDE. veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijn een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten doen deze spoedig bedaren. In Bui jes 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 11 - Uitspraak Invaliditeitswet f 0,50 of 1 d. VisscheiywetA. D G. v. O., Heusden 1 Juli 1927. W. v. L., Heusden, Andel, f 5 of 3 d. I 5 of 3 d. fv.J. In het Harz-gebergte heeft een vreeselijke spoorwegramp plaats gehad. Door den aan houdenden regen is de spoorweg weggespoeld en vond een vreeselijk déraillement plaats. Men ziet op de foto hoe de locomotief naar beneden gestort is in haar val de bagagewagen en een personenwagen medesleurend. v. d. S., Almkerk, f 10 of 5 d. en f3 of 2 d. v.v.C. v. B., idem, f 5 of 3 d. en f 3 of 2 d.R. V., B.'broek, f5 of 3 d. en f 2 of 1 d. Gem.verord.H. J. v. d. B., Heusden, f 1 of 1 d.A. H., Gorinchem, f 3 of 2 d.A. C. N., Breda, f 2 of 1 d. M. R.wetC. S. G., W'dam, f5 of 3 d. en 2 X f 1 of 2 X 1 d.J. v. d. V., Veen, f 3 of 2 d. M. R regl. G. v H. O., Kedichem, f 2 460 Sr.: A. M. of 2 d. Voertuig z. licht of 2 d. Rijwiel z. lichtC. ieder f3 of 2 d, KieswetS. J. v. B., e. a„ Wijk c. a., ieder f 1 of 1 d. B., Drunen, vrijspr. of 1 d. v, H., Heusden, P. V., Tilburg, f 3 G., Almkerk, e. a., W. A. v. d. L., Kaatsheuvel, vern., vrij spraak. C. van D„ Dussen, Overtr. art. 247 W. van Str., 3 maanden gevange nisstraf. voorw. M. J. v. d. S., Waaiwyk, mishandeling Vrij. J- d. J., Sprang, idem, f 25 sub 10 d. h. R H. van M., Waalwijk, overtr. Bouwverordening. Appèl Kgt. Waalwijk. Vonnis bevestigd. verzacht en geneest'rhen meta Ingezette schouderstukken. Wanneer ge de moderne zomerjaponnen eens goed hebt bekeken, zoo zult ge zeker opgemerkt hebben, dat de meeste van een ingezet schouderstuk voorzien zijn. Soms is dit heel klein alsof men aileen maar ter versiering een aardig reepje stof van afstekende kleur in de japon heeft willen zetten. Soms ook is het schouderstuk heel groot, 't Is vier kant, puntig of rond. 't Heeft allerlei vormen, allerlei variaties, allerlei kleu ren. Dat geeft 'n aardige afwisseling. En zoo zien we Schotsche japonnetjes met een effen schouderstuk en effen toiletten met een gebloemd of geruit DE VREESELIJKE STORMRAMP IN SAKSEN. In Saksen heeft een vreeselijke ramp een uitgestrekt gebied met dood en verderf bedreigd die bedreiging ook uitvoering gegeven. Een van de zwaarst geteisterde plaatsjes is HiHlaal *"iÉï sjw 4m 1 schouderdeel. Nieuw zomerstoffen japon- Kanten. Japonnen, netjes met een schouaerstuk van heel Wat er ons ook voor prachtige, rijk- fijne» dunne stof, die er zeer medemin glanzende, met goudbloemen doorweven contrast is, bijv. een stoffen gebracht worden, een van de kashajapon met eenfijnste gelegenheidsjaponnetjes blijft 1 kanten toilet, en aan schouderstuk van batist of crepe geor gette. Japonnen, die van onderen tot boven van plooien zijn voor zien, geeft men altijd een ingezet, glad schouderstuk. Niet ter versiering, maar enkel en alleen omdat plooien, die tot de schouders doorloopen bijna nooit aardig staan. Het schouderstuk bshoeft niet in een rechte lijn aan de japon te worden ge zet, 't mag hier en daar een punt, een zigzag of golvende lijn vertoonen, 't mag van voren korter of wel langer zijn dan van achteren, 't Mag zelfs den vorm van een kraag hebben, zooals bij de Japon van onze eerste tee- kening. In één woord, alle fantasieën zijn geoorloofd. Om zich goed te kleeden. De moeilijkheid van 't zich goed klee den bestaat op 't oogenblik voornamelijk in 't bij elkaar zoeken dikwijls ook in 't zelf bedenken van fijne, bijeen- passende kleinigheden die aan het toilet een persoonlijk toetsje geven, 't Zou gemakkelijk zijn, wanneer we alles kant en klaar te zamen konden koopen. Maar meestal kunnen we in den eenen winkel dit, in den anderen dat krijgen en moeten we heel wat moeite doen, voor we alles tezamen hebben, 't Aardigst en ook 't minst kostbaar worden deze kleinig heden, wanneer een handige vrouw ze zelf maakt en liefst iets uit haar eigen fantasie weet te scheppen. Een voorbeeld van een aardig stelletje vindt ge op bijgaande teekening. 't Zijn drie stuks, die door een bijzondere gar neering bij elkaar passen. Deze gar neering bestaat uit een medaillon van donkerbruin fluweel, omgeven van een randje blauw en geel borduursel. Dit aardige versierinkje is op een stoffen taschje aangebracht, op handscboenkap- pen en verder dient 't als medaillon op een soepel zijden dasje dat van voren op de japon of blouse wordt gespeld. tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door bet gebruik van een paar Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen buisje 75 ct. Bü Apoth. en Drogisten. toch altijd een geheel soms gedragen over een onderjurk van pastelkleurige zijde. Bij een kanten toi letje behoort natuur lijk alles een beetje naar den aard te zijn. Niet elke garneering is fijn genoeg om bij een kanten japon te dragen. Op een avondpartijtje zagen we onlangs een jong meisje in. een beige kanten toiletje waar bij een ceintuur van het op 't oogenblik zoo geliefd „baby- calfzooals ge weet, 'n soort kalfsleer, dat op 't oogenblik bij zonder in den smaak is. Deze combinatie, hoewel heel modern, was toch geen ge lukkige keuze ge weest. Een ceintuur van zijde of satijn of 'n breed fluweelen lint zou veel mooier hebben gestaan. Het japonnetje van onze derde teekening is samengesteld uit lichtblauwe zijde en ecru kant, welke hier revers vormt om een vestje, elegante mouwslipjes aan den elleboog en verder den rok voor een groot gedeelte bedekt« WILHELM INE. EEN GEHEIMZINNIG SCHIP. Drjjvend »Utopia«. Te Dover is een vreemd-uitziend schip van een byna verouderd type binnengeloopen, dat veel bekyks wekt. Het is een Rus sisch bark met vier masten van 1500 ton, die op weg van Buenos-Aires naar Lenin grad te Dover voedselvoorraden kwam in nemen. De bemanning van het schip be staat uit zestig koppen, die van tjjd tot tyd aan land komt en door haar ongewone kleeding sterk de aandacht trekt. Het schip heeft dag en nacht de roode vlag in top. Niemand krygt verlof om het schip te bezoekeD. Men maakt uit het verhaal van een lid der bemanning, dat gebroken Duitsch praat, op, dat men te doen beeft met een dry vend Utopia, waar de bemanning een groote familie is zonder onderscheid. De leden der bemanning ont vangen als soldy 132 gulden per maand. Een muziekcorps van dertig man zorgt voor de vroolykheid aan boord, waar alleen wa ter wordt gedronken. Alleen in de verbeelding bestaand land» waar alle instellingen volmaakt zyn, EEN KINDJE LEVEND BEGRAVEN. Een automobilist ontdekt tjjdig het kind en weet het nog te redden. Een automobilist, die in een bosch te Hurst Green in Sussex wat wilde rusten, hoorde, toen hy onder de boomen liep, een eigenaardig geluid. Plotseling zag hy een kindervoetje uit den grond steken. Hy groef het kindje, een jongen van naar schatting twee maanden, op, en bracht het, daar het nog teekenen van leven gaf, naar een ziekenhuis. Daar verkeert het thans in zorgelyke omstandigheden. Op den weg langs het bosch had men even tevoren een groote toerauto met een vrouw en twee mannen zien ryden, die de politie thans tracht op te sporen. SSHSI DE MOORD OP O'HIGGINS. Tien mannen zyn voor den politierechter te Dublin verschenen in verband met den moord op minister 0'Higgins. Na de vast stelling .fan hue tutMiagu Jfienwsblad Bij verzwakte nieren brengen urinezuur en andere vergiftige onzuiverheden htw heele gestel in de war. Daarom is bet'zoo gevaarlijk om waarschuwende verschijnse len te verwaarloozen, zooals rugpijn, urine- stoornissen, blaaskwalen, rheumatische pij nen, stijve en gezwollen gewrichten, gruis of neerslag in de urine, ischias en spit, gerommel in de ooren, hpbfdpijn, duize ligheid en zenuwachtigheid. Gij dient de behoorlijke werking uwer nieren te herstellen, wjlardoor zij de ver giften uit uw bloed filtreeren. Het is onverantwoordelijk om de kans te loopen dat zich blaasontsteking,chronische rheu- matiek, waterzucht, steenvorming in de nieren of blaaS', en gevaarlijke chroni sche nierziekten ontwikkelen. Duidelijk ij$ dat gij bijtijds uw nieren moet opwekken en versterken. Wacht niet langer. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, fopi specifiek niermiddel. In ge heel Nederland is zijn succes bekend. Dui- zende dankbare mannen en vrouwen zeg gen, dat Foster's Pillen hen geholpen hebben, en zij knunen ook u gezond ma kenen houden. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel dtiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 31 BOSSCHE RECHTBANK. Uitspraken.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 5