FEUILLETON Marktberichten. Plaatselijk i\ieuws De Ainerikaansche Millionair. f180—230, paarden f200—315 slacht paarden f 100-180, hitten fl30-ooo veulens f 80-145, biggen f 4 0-17 eer w..k f 1.75-12.00, o.,r|00 dag in voorloopige hechtenis gesteld. Dan komt hun zaak voor. O'Higgeos is op Staatskosten te Dublin begraven. Te Lon den wordt er in de kathedraal van West- minster een mis van requiem opgedragen. Er zjjn duizenden langs het Ijjk getrokken, dat op een praalbed in de ambtswoning van den burgemeester van Dublin was gelegd. O— DE RUN STERK GEWASSEN. Tengevolge van zware met wolkbreuken gepaard gaande onweders, die ook in het Stroomgebied van den Rjjn hebben gewoed, is het water in het Bodenmeer 11 c.M. en in den Ryn by Konstanz meer dan een meter gestegen. Ook de Main, Neckar en Moezel stjjgen voortdurend. o HET HUIS VAN BALILLA. Wie was Balilla De naam «Balilla®, dien men in Italië aan de jongelingen vereenigingen geeft, wordt afgeleid van een nauwelyks den kinderschoenen ontwassen jongeling, die by den opstand in Genua in 1746 op held haftige wyze streed tegen de Oostenrykers, die de stad bezetten. De naam van den jongeman was Giovanni Battista Perasso, genaamd vil Balilla®. Thans is op bijzonderen wensch van Mussolini het huis Montoggio by Genua, waar Balilla geboren werd, tot nationaal monument verklaard, nadat de staat het huis had aangekocht. o EEN INTERNATIONALE HOTELRAT GEARRESTEERD. De man reisde per vliegmachine. De crimineele politie te Brussel is er in gestaagd, Diomedes Dyszlmk, een 28-jarige Oekrainer, te arresteeren en een deel van den buit in beslag te nemen, die van ze en hoteldiefstallen in België afkomstig was. Dysziing werkte, volgens de «Vossische Zeitungc, in de groote steden en luxe bad plaatsen van alle Europeesche landen en gebruikte als vervoermiddel bijna uitsluitend vliegtuigen. Zoo is er geconstateerd, dat hjj het vorig jaar Juli op een Zaterdag uit Zoppot naar Berljju vloog, daar een dag bleef en een hoteldiefstal pleegde, en reeds den volgenden dag weer per vliegtuig naar Brussel ver trok. In het bezit van den misdadiger vond men niet minder dan een kwart pond on gezette briljanten en saffieren. Het ,is aan geen twyfel onderhevig of de dief heeft bet grootste deel van zjjn buit te Monte Carlo verspeeld. Hy is aangehouden in een hotel te Brussel, waar hy ter waarde van 250.000 francs ean juweelen had gestolen. BRAND IN EEN KUNSTZIJDEFABRIEK Een der gebouwen, waarin grondstoffen van de kunstzydefabriek te Tubize waren geborgen, is Dinsdagmiddag om 5 uur, nadat de meeste arbeiders reeds waren vertrokken in braud gevlogen. Volgens de eerste berichten, zyn er 4 dooden en 10 gewonden uit het puin gehaald. Men vreest nog andere slachtoffers. De schade is zeer aanzienlyk. HITTEGOLF IN JOEGO SLAVIE. Zware boschbranden. In Joego Slavië heerscht sinds eenige dagen een geweldige hitte. In de schaduw werd 46 graden vastgesteld. In Serajewo is tengevolge van de hitte brand uitgebroken. Volgens de Wiemet zyn in Bosnië groote boschbranden uitgebroken, vooral in de omgeving van Han Piess»k, waar zich een jachtslot van koning Alexander bevindt. Er zyn hulptroepen om de branden te localiseeren. EEN PAKKENDE ROMAN VOL SENSATIE. (Vrij bewerkt naar het Engelsch.) 14) 9e Hoofdstuk. De Vrouw, die in Elsie's bed sliep. Elsie Marion zat op het houten bed en etaarde rond in de witgekalkte cel. Zjj hoorde een kerktoren twaalf slaan. Zes uren was zy in hechtenishet leek haar of het zes jaar was. Zy kon het zich niet begrypen. Vrooljjk had Koning Kerry afscheid van haar genomen. Zy had den millionair vergezeld naar het station en had zyn laatste instructies opgenomen voor het werk van den volgenden dag. In Liverpool had hy een verklaring on der eede afgelegd en op telegrafisch ver zoek van uit die stad, had de Londensche politie haar gevangen genomen. Waarom had hy niet gewacht tot zyn terugkomst? HEVIG GEVECHT TUSSCHEN ZIGEUNERS. Verschillende dooden en zwaar gewonden. Ia het Hongaarsche dorp Badacsonytomaj verblyveo eenige zigeunersfamilies. Een van de familiehoofdeq had wegens inbraak twee jaar gevangen gezeten en werd nu eenige dagen geleden vrygelaten. Zoodra hij zijn vrjjheid had teruggekregen ging hy onderzoeken wie hem destyds aan de politie had verraden en aan wieo hij zyn straf te danken had. Al spoedig ont dekte hy den verrader en wel in den per soon van een zjjner bloedverwanten. En hij zwoer wraak I Hy bewapende zyn familie, vrouw en vjjf volwassen zoons met bjjlen en mest vorken, en wachtte op zekeren dag, vol verlangen, de komst van den verrader af. De tegenpartjj was op een of andere manier deze mobilisatie te weten gekomen en was eveneens onder de wapenent ge komen en de twee vyandige legerst kwamen op een heuvel in het bosch be neden het dorp tot een treffen. Het resultaat van den bloedigen slag was een elftal zwaargewonde zigeuners die op het slagveld achter gebleven door burgers uit het dorp naar het nabyzynde hospitaal werden ver voerd. By verscheidene zigeuners waren de verwondingen zoo zwaar, dat zy reeds tjjdens het transpot naar het hospitaal stierven. EEN VADER MET^ZIJN KIND ONDER EEN SNELTREIN VERMORZELD. Uit St. Michael op Leoben wordt gemeld In de meening, dat de Salzburger snel trein reeds het station had verlaten, liep een arbeider met zyn gezin over de spoor lijn van het station. Op het oogeublik reed daar juist de Salzburger sneltrein die 15 minuten vertraging had, binnen. Terwjjl de vrouw, die een kinderwagen voortduwde, de Ijjn nog bjjtjjds kon over steken, werd de man, die een kind op den arm droeg, door den trein gegrepen en met bet kind in stukken gereden. Ds ongelukkige had dior een rangeerende lo comotief de trein niet zien binnenkomen. o EEN BRUTALE OPLICHTER GEPAKT. Het heerschap dreigt met onthullingen. Te Keulen is de beruchte oplichter Lud- wig Oertel gepakt. Hy werd al eeu jaar door de politie gezocht, maar wist haar telkens te verschalken. Nu dook hy hier, dan daar op en bezigde de bekende truc van een klinkenden naam om argelooze landgenooten geld af te zetten. Als baron von Egloffiteint heeft hy te Dresden, Mü'ichen, Keulen en Weenen omvangryke oplichterijen gepleegd. Hü is ook in ruime mate betrokken ge weest by ue verduistering van justitieele akten te Berlijn en moet by zyn arrestatie hebben gezegd, dat hy voornemens was daarover een boekje open te doen en zyn lastgevers met namen te noemen. Dat kan belangwekkend worden. DE AARDBEVING IN JERUSALEM EN OMGEVING. Men schat het aantal dooden op 300. Het aantal gewonden is nog grooter. Volgens de laatste officeele bericht«n uit Jeruzalem zjjn er tengevolge van de aard beving te Nabloes 62 menscben gedood en 250 gewond door het instorten van een bazaar. Men is nog bezig de Ijjken uit de puinhoopen te halen. Te Amman zyn acht dooden te betreuren te Es Salt moeten 85 menschen omgekomen zyn. Te Loedd zyn 30 menschen omgekomen en 70 gewond. Erigelsche vliegtuigafdeelingen hebben by het reddingswerk goede diensten bewezen. laten gaan iederen dag werd kas opge maakt en nooit was er een penny te kort gekomen. En dan was er nog een ge heimzinnigheid. Dien avond om acht uur was er een diner voor haar gezonden. Het was in een rjjtuig gebracht uit het beste hotel van Londen, het pas opgerichte Schweizerhof. Het was een schitterend maal en daar zy jong en gezond was, en niettegenstaande den ernst van haar toe stand, had zy zich het eten goed laten smaken. Het eenige, dat zy te weten kon komen, was, dat het door een heer vanuit Liverpool telefonisch besteld was. Het sloeg een uurzy trachtte te sla pen, doch kon het niet. Om half twee kwam de bewaakster de garg door en ontgrendelde haar celdeur. «Komt U maar mee, juffrouw,® zeide zy en het meisje volgde haar door een tweede met stalen platen beslagen deur, een paar trappeu op, naar de kamer van den direc teur. Zy bleef sprakeloos staan, want aan den lessenaar van deu directeur stonden een inspecteur van de recherche en Koning Kerry. «Mjjn arme kind 1® zeide hy en zy kon onmogelyk twyfelen aan de oprechtheid van zyn medelyden. Hy kwam naar haar toe en leidde haar naar den lessenaar. Het meisje was te verbaasd om hem te weerstreven. alk geloof, dat het in orde is, inspec teur,® zeide hy. Absoluut in orde, mynheer,® zeide deze beambte, glimlachend. »U bent vrjj, juf- Te Hebron zyn vier menschen gedood. De steden Gaza, Aker en Bersjewa zyn niet getroffen, doch te Safad Tiberias is groote schade aangericht. Er vallen in een. twintigtal steden en dorpen slachtoffers te betreuren. Te Jericho is een hotel ingestort, waarbjj drie gasten onder het puin begraven werden. Ook te Olivete, Ramallah en andere dorpen zyn slachtoffers gevallen, wier aantal voor- loopig op 26 geschat wordt. De kleine koepel het Heilige Graf, die volgens bericht ingestort zou zyn schjjnt alleen maar ernstig gescheurd te wezen. Wel zijn er verschillende buizen in bet oude deel van Jeruzalem ingestort, docb daarbjj moeten geen menschen zyn omgeko men. Volgens den ooggetuige, die per vliegtuig uit Traosjordanië te Kaïro is aangekomen gelooft meu dat daar ongeveer 300 men schen zyn omgekomen. Verscheidene hui zen zyn beschadigd of ingestort. De aard beving duurde ongeveer 40 seconden en verwekte veel schrik. De bedouienen ia de woestijnen gaven eveneens overal teekenen van groote ontsteltenis. —O EEN NIET-ALLEDAAGSCH VLIEGONGEVAL. Dt-ie vliegers gedood. Het vliegtuig verbrand. Uit Winnepeg, in Canada, wordt gemeld dat drie vliegers van den topografiscben dienst by Faiford in Monitoba, in buiten gewone omstandigheden het leven hebben verloren. Zoodra het vliegtuig in de wolken ver dwenen was, vielen bun drie lyken op de grond neer. Later stortte bet toestel zelf in vlammen neer. Het schynt dat het vliegtuig toen het in de wolken was, door den bliksem getroffen is. MAARSCHALK FOCH EEN SOMBER PROFEET. Hy voorspelt een nieuwen wereldoorlog. In eeu onderhoud heeft maarschalk Foch voorspeld, dat er binnen vjjftien, twintig jaar, een nieuwe wereldoorlog zal uitbreken op veel grooter schaal dan de laatste. «Zulk een oorlog®, zeide Foch, «zal een wereldoorlog zyn en in geen enkel opzicht gelocaliseerd kunnen worden. Elk land zal er aan deelnemen en de combattanten zullen niet alleen de mannen, maar de vrouwen en kinderen van elke natie zyn. Er zullen niet alleen slagen te land en ter zee geleverd worden, maar ook in de lucht. Daar zullen de vliegtuigen niet op zichzelf of in smaldeelen vechten, maar in aaneengesloten massa's. 's BOSCH, 13 Juli. Op de markt van heden werden aangevoerd 1598 stuks. 618 stuks hoornvee, 792 biggen, 46 zeugen, 74 schapen lamm., 68 kalveren. De prjjzen waren als volgt? Kalfkoeieo f 220 f 390, kalfvaarzen f 210 a f 340, magere ossen en koeien f 125 k t 235, vette ossen en koeieR le kw. 54 2e kw. 45 ct. p. p., pinken f95 k f150, zeugen f 80 f 125, biggen f 2.— f 2.25 p. w. schapen f20 a f30, lammeren f 12 a f 22. Aanvoer redelyk. Handel williger met hoogere pryzen. ROTTERDAM, 12 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd146 paarden, 35 veulens, 710 magere runderen, 598 vette runderen, 221 vette kalveren, 541 nuchtere kalveren, 110 graskalveien, 185 schapen of lammeren, 132 biggen, 7 bok ken of geiten, 14 overloopers. Pryzen per stuk van mager vee: melk koeien f 200410, kalfkoeien f 225 425, stieren f 130—510, pinken f 100 170, graskalveren f 3060, vaarzen frouw.® »Maar ik begrjjp het niet,® begon zy. Toen nam Koning Kerry haar by de hand en leidde haar uit de kamer. Buiten stonden drie auto's te wachten en kleine groepjes mannen stonden op het trottoir te praten. Asof er een bevel ge geven werd, wendde zy zich om, toen de twee de trappen van het politiebureau af kwamen en een hunner kwam naar voren en nam zyn hoed af. «Ik geloof, mynheer, dat het *t beste is, dat wjj naar Smith Street 107 gaan, zeide hy. Dat ben ik met U eens, hoofdinspecteur, zeide Kerry ernstig. Hjj opende de deur van de eerste auto en hielp het meisje instappen. «Mjjn kind,® zeide hy, toen zy alleen waren, ge moet uw oordeel over my nog opschortenniemand van mjjn vrienden was in de stad. Ik moest drastische maat regelen nemen en wel zoo, dat ik er zeker van was, dat zy succes zouden hebben,® «Maar waarom waarom zy weende en haar snikken drongen regelrecht door tot het hart van deu man. «Schort je oordeel op,® zeide hy vrien- deiyk. «Ik geloof, dat ik, door je te la ten arresteeren, je leven gered heb.® Hy sprak zoo ernstig, zoo plechtig, dat haar tranen ophielden te stroomen, terwyl een natuurlyk gevoel van nieuwsgierigheid haar smart verving. «Terwjjl ik in den treiD zat kreeg ik een telegram,c zeide hy. alk kreeg het, 35, fok-nuchtere kalveren f 15—20 ci-oWf nuchtere kalveren f1216 GOR1NCHEM, 11 Juli. óp de veein waren aangevoerd 148 runderen, 2 nuch tere kalveren, 179 overloopers, 661 biggen 0 geiten of bokken, 0 schapen, 5 lam meren. De volgende prijzen werden besteed- zware kalfkoeien f 350—f400 melkkoeien f 300—f 375 kalfvaarzen f 200—f 250 guiste vaarzen f f pinken f90 f120 graskalveren f .f .nuchtere kalveren f 15f overloopers f 25f 40, biggen f 12—f22, schapen f f lammeren f 12f18, geiten f 00 De JUtterdamsehe elerveiliag. Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe- zierstraat 3739, gehouden Veiling, werden de volgende pryzen besteed Kipeieren f 4.70f 7.15 Idem (klein) f f Eendeieren f 5.00f 5.50 Aanvoer 170.000 stuks. ZALTBOMMEL, 12 Juni. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 86 biggen, prjjs f 1422. 80.000 eieren, prys p. st. 6—6J ct. 920 K.G. boter, prijs per half K.G. roomboter fl.07j, boerenb. fl.10. ANDEL. De Herv. Meisjesvereeniging «Tabithac, alhier, zal op 2 Augustus a.s, een pleizierreis maken naar Arnhem en Omstreken. De leden van den Aodelschen Land- bouwcursus zullen Dinsdag a.s. een excursie maken naar den Wilhelminapolder nabij Goes. DOEVEREN. Tot predikant dezer ge meente werd beroepen Mr. E. D. G. van der Horst, pred. te Hoek van Holland. GENDEREN. Mej. Chr. Menken, alhier» leerlinge van de Chr. Kweekschool te Gorinchem, slaagde voor de acte L. O. 's GRAVENMOER. Onze plaatseljjk Chr. Reticeervereen. «Oefening Kweekt Kunst®, nam verleden week deel aan de voordrachten wedstrijd te Eindhoven, alwaar hun een 2e prjjs en een tweetal 3e prijzen ten deel vielen, resp. door de leden der vereen. A. Prins en A. Dekkers. Dinsdagmorgen bij het ontwaken vonden de kinderen H. Versteeg Fz. hun 59 jarige moeder dood te bed liggen. Een hartverlamming maakte een eind aan dit leven. Het tragische voor deze kinderen is wel, dat een paar jaar geleden hun vader door een zelfde plotseling geval overleed. HEESBEEN. Op de laatst gehouden vergadering van de afd. Heusden van het Ned. Ond. Genootschap, werd de heer A. M. de Roon gekozen tot afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering te Leeu warden. -/ Alhier reed een vrachtauto van den heer Schouten tegen de brugleuning over de Wetering. Gelukkig liep het ongeval zonder persoonlyke ongelukken af. Na herstel der schade kon met de auto de reis des avonds voortgezet worden. Moge dit ongeval een waarschuwing zyn voor de schoolkinderen, om niet op de brug te spelen of over de leuning te hangen. HEDEL. In de vacature voor polder meester, ontstaan door het overlyden van den heer H. van Hekezen Azn. werd op den Grë tdendag de volgende voordracht opgemaakt 1. J. Rink A.G.zn. 2. P. C. van den Bogert Hzn. 3. G. E. Hujjskes. juist toen de trein Liverpool binnenstroom de het moet in Edgehill aan den hoofd- condncteur gegeven zyn. Het was van mjjn mannetje een jong reporter van den Monitor en het hield de boodschap in, dat er, om een reden, die ik begryp en die gjj eerstdaags ook zult begrypen, hadenavond een aanslag gedaan zou worden op uw leven.® «Onmogelyk I® Hij knikte, «Ik zou de politie hebben kunnen waar schuwen, maar ik bet wy fel het, of zy het ernstig zouden hebben opgenomen. Ik was veel te bang, dat zy u op een halve manier zouden beschermen.® «Maar wie zou my kwaad willen doen vroeg zy. Ik heb op de heele wereld geen enkelen vjjand. Weer knikte hij. U hebt evenveel vijanden als ieder ander lid van de maatschappjj, zeide hy«dat wil zeggen, U hebt die vyanden, welke van nature en onveranderlijk staan tegen over de eerljjke en fatsoenlijke leden der maatschappy.® Hy sprak niet meer tot hun auto stil stond voor haar huis. De andere twee auto's kwamen aanglyden terwijl zy uit stapten en een oogenblik hielden Kerry en de detectives ruggespraak want het waren mannen van Scotland Yard en van Einkerton. Toen ging Kerry naar de deur van het huis en klopte met een langen donderenden slag. Hy wendde zich naar het meisje. Beroepen tot predikant by de Ned. Herv. Gemeente alhier, de heer mr. J. F. Dykstra, emeritus predikant te Den Haag. X OUDENDIJK. Terwyl v. A. Vrijdag avond op een bank voor het huis zat te genieten, werd hy onverwachts door een motorrijder, zekere v. S. uit Sleeuwjjk, die de macht over zyn stuur kwjjt raakte, aangereden. v. A, beliep hierbij een vry ernstige beenwond op, waarvoor genees kundige hulp moest worden ingeroepen. RIJSWIJK. Zaterdag j.l. geraakte een luxe auto van Sprorik uit Woudrichem, alhier van den Maasdyk. Halverwege bleef de auto tegen een boom hangen, zoodat ze niet verder over den kop sloeg. De inzittenden bekwamen geen letsel en nadat de auto met vereende krachten op den djjk was gebracht, kon de reis worden voortgezet. SLEEUWIJK. De Herv. Meisjesvereen. Dorcas® hoopt Woensdag a.s. een uitstapje te maken naar Katwjjk aan Zee. Men zal die reis per trein uiaken. Vorige week werden geregeld in den polder schapen doodgebeten. Zondagmorgen zag B. S. wederom honden achter schapen jagen hy waarschuwde de politie, die' er dadeljjk werk van maakte en beide honden doodschoot in het veld. Tegen den eigenaar van de honden is proces-verbaal opgemaakt. De Ger. Knapenvereen. «Samuel® alhier, hoopt D.V. Zondag 4 Sept. a.s. haar eerste vergadering te houden in de oude pastorie. Aanvang 's middags na kerktjjd. Men kan zich nog opgeven als lid by S. V. Meerburg, alhier. Daar er niet genoeg deelnemers waren voor het op te richten Mannenkoor, zal nog enkele maanden gewacht worden, tot de maand October of November. Men kan zich nog opgeven by S. V. Meerburg, alhier. WERKENDAM. De WelEerw. Heer Ds. J. Overduin heeft voor het beroep naar Aagtekerke bedankt. - De voetbalwedstrjjd gehouden tas- schei! «Sparta® uit Sliedrecht en «D.V.O.® alhier, eindigde met 60 in het voordeel van de thuis vereen. Het diploma voor naaien en maat- knippen is uitgereikt aan de dames F. en C. Visser. Zij genoten hun opleiding by mej. J. A. Visser. Tot bestuursleden van de voetbal vereen. «W.V.V.® zyn gekozen de heeren M. H. Vos, Voorz.C. J. van Oversteeg, Secr.C. Slagmolen, Penningm.A. Vos, Adj.C. Potters en J. Klop, Commissarissen. Maandag j.l. werd aan de Nieuwe haven alhier, in tegenwoordigheid van de gem autoriteiten, een proef-demonstratie gehouden met een motorbrandspuit. Naar wy vernemen is deze proef goed geslaagd. Naar wij vernemen is de vinger van schipper Van Driel, welke vorige week tusschen een lier bekneld is geraakt, in het ziekenhuis te Gorinchem geamputeerd. WOUDRICHEM. Veiling 12 Juli. Blauwpitten f 6.00f 6.50 per H.L. Schoolmeesters f 4.80-t 5.30 Poters 3—5 ct. K.G. Peulen 1114 Bloemkool 2-8 stuk Peen 141 a Aardbeien 10—13 pond 13 Juli. Blauwpitten f 3.50—f5 00 per H.L. Schoolmeesters f2.90—f3.70 Poters 2—3J ct. per K.G. Peulen 1114 Kruisbessen 13—16 Aardbeien 7|13J pond Bloemkool 4—8 stuk «Is Uw kamer aan de voorzjjde van het huis vroeg hy. Zy schudde glimlachend het hoofd. «Dat zou veel te duur geweest zyn voor mij,® zeide zij. «Neen, ik heb een kamer aan de achterzijde op de eerste verdie ping met een prachtig uitzicht op den ach terkant van andere huizen en een prive- wandelweg tenminste als ik den moed zou hebben het raam uit te klimmen.® «Een prive-wandelweg Scherp en snel kwam de vraag en zy haastte zich het hem uit te leggen. «Ik kan vanuit myn raam op den uit bouw stappen,® zeide zy. Dat is dus op het dak van de keuken. Ik vind het, eerlijk gezegd, wel een prettig idee, want ik ben doodsbang by brand.® «Ik ook,® zei de millionair grimmig. Terwijl hjj nog sprak ging de deur open en Gordon Bray stond daar, geheel ge kleed. Hjj herkende Elsie onmiddelljjk. «God zy gedankt, dat u terug bent I® zei hjj. «Ik heb ontzettend voor u in den angst gezeten. Ik ben op het politiebureau geweest. Ze hebben het u zeker niet ver teld, wel Zij stelde hem aan den milliouair voor en de jonge man wierp nieuwsgierige blik ken op haar geweldig escorte. «Mjjnheer Bray,® zei Kerry, «wjj moe ten uw huisjuffrouw wakker maken kunt u daarvoor zorgea «Zeker.® —O— «U ———i Het was onbegrjjpeljjk. Nooit had zy groote sommen gelds door haar handen (Wordt vervolgd.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 6