Piaatseiijk Nieuws iff in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespyn, worden zeer snel verdreven door In buisjes van 75 en 40 ct.proef buisje 25 ct. Zjj hoorden de dame om hulp roepen en «nelden toe. Het mocht hun gelukken de dame, die steeds verder afdreef, te grjjpen en op het strand te brengen. Door kunst matige ademhaling wisten zij spoedig de levensgeesten weder op te wekken. o BOOM VAN EEN MALLEJAN TEGEN HET HOOFD. Vrijdag heeft de 28 jarige timmerman W. Langhorst, uit de Van Speykstraat, terwyl hy met een collega op een terrein aan de Boudewynstr. aan het stoeien was, een klap van den boom van een mallejan tegen het hoofd gekregen. Hy bleef be wusteloos liggen en bloedde uit neus en oogenmet een schedelbreuk is hy in ernstigen toetaod in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Aldaar is hy aan de bekomen verwondingen overleden. OVERWEGBOOMEN TE LAAT GESLOTEN. Zaterdagmorgen passeerde een zwaar met hout beladen wagen van den hout handelaar G. Wyma en Zn., met twee paarden bespannen, den bewaakten overweg de spoorbrug te Apeldoorn, toen de sneltrein van Deventer, welke om 10.32 daar moet aankomen, in aantocht was. De boomen bleken niet tydig genoeg geloten te zyn geweest, de achterzyde van den wagen werd althans door de machine gegrepen en de versplinterde stukken hout vlogen ver in het rond, schade toebrengend aan enkele seintoestellen en de trap van het wachthuis. De voerman H. J. Albers en de paarden brachten het er goed afook de wagen leed weinig schade. O DOOR DE STOOMTRAM GEDOOD. Zaterdagmiddag kwart over twaalf reed de heer T. Z. uit Bodegraven met zyn twee zoontjes op den Amsterdamsohen Straatweg in de richting Muiden. Ter hoogte van de stoommaalderij »Ons Belangt naderde de Gooische Stoomtram. De vader waar schuwde de kinderen, om uit te wijken, doch de twaalfjarige Arie, die hem ver keerd begreep, sloeg plotseling rechtsaf, en werd door den tram gegrepen, en eenige meters meegesleurd. Het vreeselyk ver minkte lijkje is naar het lykenhuisje te Naarden overgebracht. O DOODSLAG TE MERKELBEEK. Te Merkelbeek, by Sittard, werd zekere L. Meens door zyn broeder by een twist met een jachtgeweer doodgeschoten. De 'dader heeft nog een tweede schot gelost ■op zyn schoonzuster, maar dit schot heelt zyn doel gemist. De dader is gevlucht en tot op heden mog niet opgespoord. Het geweer is in het veld gevonden. Het .parket van Maastricht was reeds ter plaatse. Vergadering der Provinciale Staten van Noordbrabant van Donderdag 28 Juli 1927- De Zomerzitting der Staten werd j.l. Donderdag voortgezet. Voorzitter: de Commissaris der Ko ningin Mr. S. E. J. baron van Voorst tot Voorst Griffier: J. F. S. Wagenaar. De Griffier leest vervolgens de notulen der vorige zitting, die onveranderd wor den vastgesteld. Medegedeeld wordt dat bericht van verhindering is ingekomen van de heeren Jhr. Mr. van Sasse van Ysselt eD Beliën. Eenige ingekomen stukken worden ter visie gelegd. De volgende stukken worden aan de orde gesteld (Wij nemen slechts die, welke onzen lezerskring het meest belaDg kunnen inboezemen). R.K. Militairen-Vereenigingen en Prot. Chr. Tehuizen. Brief van Ged. Staten ten geleide van twee ontwerp-besluiten a. tot toekenning van een provinciaal subsidie voor het jaar 1927, groot f 400 met eene tijdelijke bijdrage van gelijk bedrag, te verdeelen onder de R.K. Mili tairen-Vereenigingen te 'e Hertogenbosch, Tilburg, Breda en Bergen op Zoom b. tot toekenning van een provinciaal subsidie voor het jaar 1927, groot f225 met eene tijdelijke bijdrage van gelijk bedrag, te verdeelen onder de Prot. Chr. Militairen-Tehuizen te 's Hertogenbosch, Breda en Bergen op Zoom. De commissie van Rapporteurs gaat hiermede accoord. Aldus besloten* Vereeniging tot tfbhoud van natuur monumenten. Brief van Ged. Staten ten geleide van een ontwerp-besluit tot toekenning van een jaarlijksch subsidie over 1927 en volgende jaren, groot f500 aan de Ver eeniging tot Behoud van Natuurmonu menten in Nederland. De commissie van Rapporteurs gaat hiermede accoord. Jhr. Mr. F. van Rijckevorsel wijst op het groote nut dat door de vereeniging gesticht wordt. Het is nu wel mooi dat er gesproken wordt van eene verhooging van 100 pCt., maar als men weet dat voorheen f 250 werd gegeven dan is dat noz niet veel. De vereeniging kocht reeds voor f 400,000 grond in Noord brabant aan, welk geld meest bijeenge bracht werd buiten Noordbrabant. Besloten werd conform het voorstel van Gedeputeerde Staten. Drankbestrijding. Brief van Ged. Staten ten geleide van een ontwerp-besluit tot toekenning van een subsidie aan: le. a. den Bosschen Diocesanen Maria- bond, b. den Bosschen Diocesanen Drank- bestrijdersbond. c. den Bredaschen Maria- bond en d. Breda's Diocesaan Kruisver- bond, te zamen f 1200 2e. Het hoofdbestuur van den Volks bond tegen drankmisbruik van f 150 3e. Het Districts-Comité voor Noord brabant der Nat. Chr. Geheelonthouders- vereeniging f 100 4e. het bestuur der Nat. R.K. Ver eeniging van Geheelonthouders onder Ned. Spoor-, Tram- en van Gend Loos-personeel f 100. De commissie van Rapporteurs gaat hiermede accoord. Besluit als voor. Heilig-Land-Stichting. Brief van Ged. Staten ten geleide van een ontwerp-besluit tot toekenning van een subsidie over 1927 groot f 200 aan het bestuur van de Heilig-Land-Stich ting bij Nijmegen. De commissie van Rapporteurs gaat hiermede accoord. De heer Gulden zegt namens zijn fractie, dat deze geacht wil worden tegen het voorstel te zijn. Besloten conform het voorstel van Ged. Staten. Noord-Brabantsche Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. Brief van Ged. Staten ten geleide van een ontwerp-besluit tot toekenning van een provinciaal subsidie over 1927 aan de Noord-Brabantsche vereeniging tot bestrijding der tuberculose groot f 5000 in de gewone uitgaven, b. f 2000 als tegemoetkoming in de kosten van het districts-consultatiebureau te Eindhoven en c. f 1000 in het te stichten verpleeg- fonds. De commissie van Rapporteurs advi seert tot aanneming conform het voorstel van Ged. Staten. Conform het voorstel van Gedepu teerde Staten wordt besloten. Vroedvrouwenschool te Heerlen. Brief van Ged. Staten ten geleide van een ontwerp-besluit tot toekenning van een subsidie voor het jaar 1927. groot 1 2000 aan het bestuur der R.K Ver eeniging „de Kweekschool voor Vroed vrouwen te Heerlen". De commissie van Rapporteurs advi seert tot aanneming conform het voor stel van Ged Staten. Besluit als voor. Wit-Gele Kruis en Groene Kruis. Brief van Ged. Staten ten geleide van een ontwerp-besluit a. toekenning van een subsidie over 1927: I. Wit-Gele Kruis" in het bisdom 's Her togenbosch, groot f 1500 II. aan de Diocesane Federatie „Het Wit-Gele Kruis" in het bisdom Breda, groot f 1300 III. aan de Provinciale Vereeniging „Het Groene Kruis" in Noordbrabant, igroot f 600 b tot het voor elk dier vereenigingen daaraan toevoegen van een bedrag van f 1U00 voor bestrijding der zuigelingen- j sterfte in Noordbrabant. De commissie van Rapporteurs stelt voor aanneming conform het voorstel Ged. Staten. Besluit als voor. aan de Diocesane Federatie „Het Handelsdagscholen der Vereeniging „O. M. O." 7. Brief van Ged. Staten, ten geleide van een ontwerp-besluit tot toekenning van eene provinciale bijdragen over 19-7, aan de Vereeniging „Ons Middelbaar Onderwijs in Noordbrabant" groot f2500 voor elk barer handelsdagscholen te Waalwijk, Bergen op Zoom, Eindhoven, Helmoüd, den Bosch en Roosendaal en van eene tegemoetkoming voor genoemde handelsdagscholen, groot f2500 als tij- delijken steun. De Commissie van Rapporteurs advi seert het ontwerp-besluit aan te nemen. De heer Putman Cramer zegt dat het de Christelijk Historische Statenleden getroffen heeft, dat 't standpunt van Ged, Staten betreffende deze scholen heel anders is dan 't standpunt betreffende de handelsdagschool (e Eindhoven. Hij zou daarvan graag de reden weten. De Voorzitter zegt, dat een tekort aan leerlingen hier slechts een enkelen keer voorkomt, terwijl dat tekort voor de school in Eindhoven chronisch is. Conform het voorstel van Ged. Staten wordt besloten. Prov. Genootschap van K. en W. Brief van Ged. Staten, ten geleide van een ontwerp-besluit tot toekenning van eene provinciale bijdrage voor 1928, groot f1200 aan het Bestuur van het Provin ciaal Genootschap van Kunsten en We tenschappen in Noordbrabant. De Commissie van Rapporteurs stelt voor te besluiten conform het ontwerp- j besluit. Besluit als voor. Gemeentelijke Hoogere Handels school te Eindhoven. Brief van Ged. Staten ten geleide van een ontwerpafwijzende beschikking op het verzoek van B en W. van Eindhoven om ten behoeve van de gemeentelijke Hoogere Handelsschool voor 1927 een subsidie van f 2500 te mogen ontvangen. De Commissie van Rapporteurs stelt voor de voordracht aan te houden totdat door het Rijk ter zake van subsidieering eene beslissing zal zijn genomen. De heer Jansen zegt dat het voorstel der Commissie van Rapporteurs hem zeer sympathiek is. Ons provinciaal reglement verbiedt eene inrichting te subsidieeren, die niet door het rijk wordt gesubsidieerd. Echter vindt hij het on sympathiek van Ged. Staten dat zij geen voorstel tot subsidieering willen doen, ook al zou het rijk bij wijze van uit zondering de schooi te Eindhoven sub sidieeren. Na eenige discussie wordt het voorstel der C. v. R. in stemming gebracht en aangenomen met 46 tegen 12 stemmen Met dit besluit heeft de vergadering zich tevens er voor uitgesproken te sub sidieeren indien de Staat subsidie ver leent. Verkeersinspeciie. Bij het punt subsidie aan de Motor club Brabant in de' kosten van de door haar als onderafdeeling opgerichte Vrij willige Verkeersinspectie, bespreekt het lid Mr. van Ommeren de overweging van Gedeputeerde Staten om aan een ambte naar, als bedoeld in artikel 23 der Wet Openbare Vervoermiddelen het toezicht op te dragen op de naleving van de voorwaarden, door Gedeputeerde Staten gesteld in de vergunningen tot het in werking brengen van autobusdiensten. Tevens wordt daarbij overwogen of diezelfde ambtenaar overeenkomstig art. 34 der herziene Motor- en Rij wiel wet niet mede zal zijn te beiasten met de opsporing van de overtredingen dier wet. Mr. van Ommeren acht de aanstelling van een ambtenaar als bedoeld hoogst nuttig, maar spreker vreest dat één ambte naar voor de geheele provincie weinig uit zal halen en dat er tenminste wel drie mogen zijn. Hij gelooft dat de politie beambten zich niet al te veel met de contröle op de naleving der concessie voorwaarden zullen inlaten, zoodat heel veel op den beambte als bedoeld zal neerkomen. Maar ééu beambte kan zijn taak onmogelijk behoorlijk volbrengen en half werk is niets. Wat de subsidie aan genoemde Ver keersinspectie betreft, deze wil de minder heid van de commissie van Rapporteurs bepaald zien op f 300, zooals gevraagd en niet op f 200, zooals Ged. Staten voorstellen. Het voorstel van Ged Staten om f 200 subsidie te geven wordt in stemming gebracht en aangenomen met 35 tegen 23 stemmen. Bij het punt „Versterking van den Maasdijk onder Rijswijk" zegt de heer Guldendat door dit werk het provin ciaal belang ten zeerste is gediend en dat hij daarom verwacht had, dat Ged. Staten in deze een andere houding zou den hebben aangenomen. Een meer soepeler houding zou bij de waterschappen de prikkel hebben ver hoogd meer van dergelijke belangrijke werken ter hand te nemen. De heer van Ommeren meent dat bet waterschap allen lof verdient voor de uitvoering van dit werk, waarvan 12000 H.A. grond profiteeren. I Dit werk moge zeer zeker een werk zijn van streekbelang, doch het is des niettemin ook een werk van algemeen j belang, waar hier 7000 H.A. die buiten het Waterschap liggen van dat werk weder profiteeren zonder één cent te betalen Op al die gronden en mede uit waar deering voor hetgeen hier door het wa terschap is gedaan zou spr. subsidie wenschen. Spr. stelt voor dat de Staten in be ginsel besluiten aan het waterschap een subsidie te verleeuen waarvan het bedrag nader is vast te stellen, indien blijkt dat van andere belanghebbende zijden buiten het waterschap in de kosten van het werk wordt bijgedragen De heer mr. P. H. Loeff is het met beide vorige sprekers niet geheel eens. Het is waar dat het waterschap voor zyn werk alle waardeering verdient. Als hij zijn hart liet spreken zou hij het voor stel tot subsidie willen steunen, doch als hij zijn hoofd laat spreken moet hij dat afwijzen. Bij ieder groot werk door een waterschap verricht, en waartoe het verplicht is, zullen er buitenstaanders zijn, die daarvan profiteeren. Iets anders zou het zijn als we hier in onze provincie hadden groote com plexen van waterschappen, die er op 1 gericht zijn in een dergelijke catastrofe I te kunnen voorzien, j Waar dit momenteel echter niet zoo is, zou spr. het principieel fout achten, op het voorstel van Ommeren in te gaan. De heer van Ommeren blijft niettemin bij zijn meening, dat dit werk van een zoo buitengewoon algemeen belang is, dat de provincie gerust mag subsidieeren. De heer G. R, van der Ven is princi pieel tegen het voorstel van-Ommeren. Men mag hier geen precedent stellen, dat gevaarlijke gevolgen zou kunnen hebben. Er zijn meer waterschappen, o.a. on der Vlijmen, die in die dagen te waar- deeren werk hebben verricht om over. heengaan als al die waterschappen om subsidie zouden komen. Hij vindt het voorstel-Van Ommeren zeer sympathiek, doch kan er niet mee meegaan. De heer de Broeckert kan tot zijn spijt het voorstel-Van Ommeren evenmin steunen. De heer Bogers zet de totstandkoming der werken uiteen en bepleit eveneens het geven eener subsidie en acht de argumenten, die Ged. Staten daartegen aanvoeren niet juist. Ten slotte meent spr. dat het wel ge- wenscht zou zijn in de toekomst de ver schillende waterschappen in het land van Heusden en Altena tot één groot com plex samen te voegen. Het voorstel-Van Ommeren c s. in stemming gebracht wordt met 44 tegen 9 stemmen verworpen. Voor de heeren Bogers, Dane, v. d. Schans, Putman Bramer, Gruijs, Gulden, Jansen, mr. Van Ommeren, De Waard. Het voorstel van Ged. Staten is hier mee aangenomen. Verhooging en verzwaring van den Maasdijk. Brief van Gedeputeerde Staten betref fende de voortzetting van de uitvoering der werken tot verhooging en verzwaring van den Maasdijk vanaf de Limburgsche grens tot aan de Dieze. Gedeputeerde Staten stellen voor, te besluiten om te zijner tijd tot de beste ding van de verbeteringswerken aan de Maasdijken over te gaan, ook dan wan neer nog geen definitieve toezegging van regeeringssteun is verkregen. De Commissie van Rapporteurs stelt voor, nog niet tot verdere uitvoering der werken over te gaan. doch de beslissing van het Rijk in zake de te verleenen bijdrage af te wachten. De Voorzitter geeft voorlezing van een telegram van den Minister van Water staat, waarin deze zegt, dat de zaak nog in onderzoek is, maar dat de werken moeten worden voortgezet, onafhankelijk van het al of niet verleenen van sub sidie. Vervolgens adviseert de Voorzitter, dat het 't beste is dat de vergadering voortgaat in de eenmaal ingeslagen rich ting. In afwijking van het voorstel van de Commissie van Rapporteurs adviseert hij Gedeputeerde Staten te machtigen de uitvoering der werken voort te zetten. De Heeren Kipp, Mr. Loeff en Donders verklaren zich voorstanders van het stand punt van Gedeputeerde Staten. Het voorstel van den Voorzitter, om Gedeputeerde Staten te machtigen de plannen voort te zetten, wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Geldleening. Ontwerp-besluitle tot het aangaan eener leening tot een bedrag van hoog stens f7.800 000 voor de geleidelijke vol doening der kosten van reconstructie van wegen en dijken en verbetering der af watering en 2e. tot machtiging van Ged. Staten om de noodige gelden ter betaling dier kosten voorloopig onderhands op te nemen. Aldus wordt besloten schappen nog algeheel doelloosdoor den nog te grooter toevoer van Dommel en Aa-water kan geen Maaswater ter bevloeiing worden ingelaten. Spr. meent een protest te moeten doen hooren tegen de wijze waarop men ons contractueel recht tracht te miskennen. Telkens moeten wij ondervinden, dat men in Den Haag doof is voor de nood- klanken uit onze provincie. Als in Hol land's steden door zwareO regenval de kelders onder water loopen, durft men van een ramp te spreken, doch als in onze provincie winter op winter wel varende streken onder water staan tot groote '.schade en last der landbouwers bevolking, beschouwt men dit als een doodgewone zaak. Spr. huldigt den voor zitter, wiens krachtige hand bij alle ge legenheden heeft ingegrepen. Hij stelt de vraag, of de voorgenomen verbreeding wel voldoende zal zijn om den water- aanwas te verzetten. Wanneer geen betere toestand aan de sluizen te Drongelen wordt geschapen, zal de verbreeding niet alleen nutteloos, maar gevaarlijk zijn. Spr. stelt ten slotte een motie voor, waarin de Staten, overwegende dat uit deskundige rapporten en uit de jaren lange practische ondervinding is komen vast te staan, dat het kanaal in de verste verte niet heeft beantwoord aan de ei- schen, die daaraan werden en mogen gesteld dat het Rijk zich in 1883 tegen over het waterschap „N. O. gedeelte Noord-Brabant" contractueel verbonden heeft te voorzien in de afwatering der landen, gelegen in het inundatiegebied van den Dommel en Aa bij 's-Hertogen- bosch, den minister dringend verzoeken maatregelen te nemen, dat de aange vraagde verbreeding van het kanaal spoedig en op voldoende capaciteit op 's Rijks koeten zal worden uitgevoerd. De voorzitter deelt desgevraagd mede, dat het college geen meening heeft over deze motie. De zaak is in onderzoek. Het lid mr. Loeff wil dan liever af wachten hij is niet voldoende op de hoogte. De heer van der Ven neemt er ge noegen mede, dat de motie naar Gedep. Staten wordt gerenvoyeerd, waartoe be sloten wordt. Na nog eenige korte opmerkingen van de heeren v. d. Schans om wegverbete- ring en de Broeckert over een bestuur van het waterschap ee Dommel gelijk voor de Aa werd de vergadering gesloten door den Voorzitter. Begrooting 1928. Algemeene beschouwingen. Bij deze beschouwingen bespreekt de heer mr. van Leeuwen het wetsontwerp tot wijziging der Provinciale wet, welke wijziging goed bekeken eene groote be snoeiing brengt van het recht der Staten leden. Het interpellatierecht, het con trolerecht der Staten zullen door die wijziging verloren gaan. Spr. zou evenals in Gelderland een voorstel willen indienen om de Tweede Kamer te verzoeken alvorens het aan hangig wetsontwerp tot wijziging der Provinciale wet in behandeling te nemen eerst de leden der Provinciale Staten der verschillende provincies in de gele genheid te stellen bun meening daarover kenbaar te maken. Dit voorstel wordt gesteund door het lid mr. van Ommeren. Het voorstel Mr. van LeeuwenMr. van Ommeren wordt in stemming ge bracht en verworpen met 22 tegen 33 stemmen. Daarna wordt de begrooting artikels- ge wijs behandeld en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het Afwateringskanaal 's BoschDrongelen. Bij de rondvraag verkrijgt de heer G. R. van der Ven (Vlijmen) het woord. Deze bepleitte de spoedige verbreeding van het afwateringskanaal 's Bosch Drongelen. Spr. dankt hoofdingenieur Kersemaekers en het Eerste Kamerlid mr. W. van Lanschot voor wat zij ten dezen gedaan hebben. Het rijk heeft zich in 1883 contractueel tegenover het waterschap „N. O. Noord-Brabant" verbonden te voorzien in de afwatering der landen in het inundatie gebied van Dommel en Aa bij den Bosch en tot den aanslag van het kanaal Den BoschDrongelen. Het waterschap droeg 2 millioen in de ver schillende werken bij, het rijk heeft zich thans bereid verklaard het kanaal te verbroeden en de bodembreedte te brengen van 18 op 25 meter doch wil in dit werk slechts 43 pet. bijdragen de rest moet door Provincie en recht streeks belanghebbenden worden gedra gen. De minister wfl echter niet toe geven dat het kanaal niet aan de gestelde eischen zou hebben voldaan. Daartegen over voert spr. verschillende bewijzen aan, dat het kanaal niet heeft voldaan. Door de ta kleine capaciteit van het kanaal met de onvoldoende sluizen te Drongelen wordt het Dommel- en Aa- water niet voldoende en niet vlug genoeg strooming te voorkomen. Waar zou he. gevoerd en ligt het werk der watet- HEUSDEN. Aan het verslag der Com- miisie ter bewaring en bescherming van Monumenten in de provincie Noordbrabant ontleenen wy, dat als correspondeerende leden zyn aangesteld voor Heusden, Land van Altena en Waalwijk. Dr. G. Tjalma te Veen en J. van Delft te Tilburg. Vorige week hield de R. K. Deba tingclub »St. Catharina« een ledenverga dering in het verenigingsgebouw. De opkomst der leden was zeer goed. Na opening door den vice-president, den heer G. G. Carpay, werd het woord gegeven aan den heer P. Schmiehusen, lot het houden zijner lezing over pooltochten. Spreker behandelde dit actueel onderwerp de Pooltochten, ep zeer duidelijke en leer zame wyze en oogstte daarmede een dank baar applaus. De vice president dankte den spreker voor zyae keurige lezing. Vastgesteld werd dat op de volgende vergadering een lezing zal gehouden worden door den heer G. G. Carpay. Besproken werd in den loop der win tervergaderingen weder een voordracht kunstenaar op te laten treden. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressoneerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juli 1927 inge legd f 16539.94, terugbetaald f 14628.70. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 10078. Zaterdag speelde »Juliana I« een wedstrijd tegen Wilhelmina I« uit Wijk Aalburg, welke wedstrijd door Wil- helmiiia« met 3 —2 werd gewonnen. Voor deze wedstrijd was door de Supporters van »,)uliana« een zilveren Lauwertak beschik baar gesteld. Zondag speelde Juliana lis een vriend schappelijke wedstrijd tegen »D.V.O.« uit Haarsteeg, welke wedstryd door »Juliana« werd gewonnen met 31. Zondag en Maandag is de tentoon stelling gehouden, in de school der Eirw. Zusters, van goederen welke onder auspiciëo van de Eerw. Zuster Aniceta vervaaardigd zijn, op 't gebied van knippen en naaien van onder en bovengoed, chabloneeren, ba tikken etc. Wat de kleedingstukken betreft, dies zag er patent uit en 't werk was »af« oodat »menc er niets dan lof voor bad. Niet minder was de roep over de fraaie nand werken, onder welke enkele stukken, zooals theemutsen, kussens, sj a wis en vooral eenig kerkwerk (communiebank- en altaar- kleeden etc.) zeer de aandacht trokken. Summa Summarum de tentoonstelling, welke die van verladen jaar overtrof, ge tuigde wederom van wat er onder dege lijke leiding in betrekkelijk korten tjjd ook door jeugdige personeu op 't gebied van nand werken te bereiken is, waarmee de talrijke bezoekers en vooral de bezoeksters volmondig accoord zullen gaan. ALMKERK. Op de j.l. Vrjjdag alhier gehouden M. C. Paardenkeuring werden 31 stuks aangevoerd, waarvan er 18 werden goedgekeurd. I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2