Tweede Blad NO 4733 Huwelijk. Jan 6eertzeD, voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. HEUSDEN Kinderrubriek. Buitenland Huwelijks-Uitzetten. Ruime auto- garage's BEHOORENEE BIJ HET Beste jongens en meisjes: De antwoorden op de vorige raadsels j zijn: 1. Kleermaker. 2. Kapper (kaper), j 3. Baars (kaars, laars, paars, vaars). De nieuwe raadsels zijn: 1. Ik zag laatst op mijn reis iets in Cetinje, dat ik later in Hindeloopen weer tegenkwam, daarna zag ik het in Win terswijk en toen weer in Bingen. Maar hoe ik ook keek, in Brussel, Schagen of Boskoop zag ik het niet. Wat zag ik dan toch in Cetinje 2. Ik ben een deugniet, sla daarom mijn kop er maar af, dan word ik mis-; schien een stuk vruchtbare grond. Zet er een ander hoofd op, dan maak ik heerlijke taarten en krentenbrood. Wie. i ben ik wel 3. Stof Zet de nevenstaande j Marie woorden zoodanig on- j HaaB der elkaar, dat er een Hand rijtje letters onder el- Marskramer kaar komt te staan, die van boven naar beneden gelezen, een jongensnaam vormen. hebt geleerd hard te werken en anderen te helpen. Dat is heel flink van je, Pips 1 En nu, ga nu maar weer naar je werk in het bosch. Je weet het nog wel, hè? De blaadjes van de groote eik in het Zonnelaantje afstoffen en de blaadjes van de bruine beuk poetsen en de vergeet-mij-nietjes water' geven I" „O ja, ik weet het nog bestriep Pips uit. Hij was zoo blij, dat koning Okkie niet meer boos op hem was. Ik zal de groote eik uit het Zonne laantje heelemaal met spons en lap af- wasschen en de blaadjes van de bruine beuk zal ik met bijenwas wrijven, tot ze glimmen als een spiegelriep hij ko ning Okkie nog toe. En weg was hij. Toen Miesje en haar moeder dien morgen wskker werden, bemerkten ze tot hun verbazing, dat het kleine poesje weg was. En hoe ze ook zochten, ze konden het nergens vinden. Zie je wel, zei moeder, dat het een kabouter is ge weest 1 Ja, nu dacht Miesje het ook wel. Nu, het werk op den akker was af, dus ze hadden nu weer tijd, om al het huiswerk zelf te doen. Pips is van dien tijd af een heel ijverige kabouter gebleven. En ais je nu eens door een bosch komt en je ziet een heeie schoone eik ot een beuk, waarvan de blaadjes erg mooi glimmen, dan is dat vast de boom, waarvan Pips de blaadjes altijd met bijenwas oppoetst. En let dan maar eens goed op, misschien zie je Pips dan wel tusschen de blaadjes van de boom verscholen zitten. Als je een kabouter met een stofdoek ziet, dan kuD je er vast en zeker van op aan, dat datPips is EINDE. Volgende week begint weer een nieuw, heel mooi en spannend verhaal. Purijsehe Jlodebrievem OOM KAREL. DE STRAF VAN KABOUTER PIPS. (4.) De vogels ontwaakten juist en zongen een welkomstlied voor Pips „Goeie morgen, Pips!" juichten ze en de boomen en bloemen juichten mee. „Goeie morgen, Pips Waar ben je al dien tijd geweest?" „Ookgoeie morgen," juichte Pips terug, „dat kan ik je niet zeggen, maar ik ben erg bl\jdat ik weer bij jullie terug ben Wat ruikt het hier toch heerlijk in het bosch en wat schijnt het zonnetje lekker, en wat zingen jullie toch allemaal mooi En van plezier buitelde Pips wel drie keer over zijn hoofd door het geurende mos. Toen hoorde hij echter op eens een stem achter zich, die luid sprak „Hm, hm, zoo, zoo, Pips, ben je weer terug? Zoo, zoo, hm, hm." Verschrikt keerde Pips zich om, Hij had de stem herkend en jawel hoor, daar stond koning Okkie Koolraap vlak achter hem. Pips werd erg bang en hij viel op zijn knieën voor den koning en riep „O, beste koning Okkie, stuur me asje blief niet naar den Mierenkoning, want die zal me opeten Toen lachte koning Okkie Koolraap eens heel vriendelijk en zei„Ik denk er niet aan, je door den Mierenkoning te laten opeten, want beste Pips, je bent een van mijn flinkste kabouters geworden. Ja, ja, je dacht natuurlijk, dat ik niet wist, waar je al dien tijd gezeten hebt, hè Maar dat weet ik wel hoor Ik heb wel gezien, hoe je daar in het kleine huisje van Miesje en haar moeder eiken nacht werkte voor drie! Je hebt daar zoo hard gewerkt, dat ik het je niet verbeterd zou hebben, PipsKranig hoor! Ik heb wat dikwijls 's nachts door het venster gekeken en gezien, wat je daar allemaal deed. En daarom Pips, ben je weer hartelijk welkom in mijn rijk, want ik weet zeker, dat je nu voortaan nooit meer lui zult zijn. Je kV Een eenvoudig zomertoiletje wordt dezen zomer veelal gecompleteerd door een klein fantaisiemanteltje met of zonder mouwen. Op lichte japonnetjes kiest men 't dikwijls van donkere stof, terwijl men op een donker toiletje graag een licht manteltje draagt. Het chicst is natuurlijk een jasje dat tot in de kleinste kleinigheden met het geheele toilet in overeenstemming is. Maar in dat geval kan 'took alleen maar bij dat ééne ja ponnetje gedragen worden. Een donker manteltje, hetzij in zwart of donkerblauw, van zijde of wol, zal echter bij de meeste japonnen goed staan. Jasjes van shantung in natuurkleur zijn eveneens zeer in de gunst, vooral om op heel donkere japon nen, zooals zwart en donkerblauw, te dragen. Deze shantung- manteltjes zijn heel practisch, want de zachte beige tint staat niet alleen goed bij donkere toiletten maar bij elk licht of gebloemd zomer japonnetje. Snoezig zijn deze manteltjee ook in katoen fluweel en juist in de lichte tintjes. Wel een beetje besmettelijk natuurlijk, maar ge lukkig weet tegen woordig elke prac- tieche vrouw dat ze fluweel wasschen kan. Alleen voor het strijken moet men een beetje voorzich tig zijn en er extra maatregelen voor nemen de stof door twee personen vast laten houden en er aan de achterzijde met een warme bout over strijken. Dan ziet 't er weer uit als nieuw. Deze jasjes worden dikwijls met zijden biezen afgezet, ze worden ook met bor duursel versierd met vergulde of koperen knoopjes en, heel dikwijls, met rand jes kleurig ha&kwerk J-4 HET VREESELIJK TRAM'ONGELUK NABIJ LAREN. Doordat twee uit tegengestelde richting komende trams op het zelfde enkelspoor reden, ontstond er een botsing, waarbij 4 personen gedood, 5 zwaar gewond en verscheidene licht gewond werden. Hierboven en lint ria Innnaaniiiif itnin nnaa ilan ma Wij leveren ondel* speciaal gemakkelijke condities Vraag onze voorwaarden, op aanvraag worden U deze gaarne toegezonden. Goncnrreerende prijzen. Voorloopig blijft het gemakkelijke kleine, om het hoofd sluitende hoedje nog ons deel. We konden ook bijna niets anders verwachten. Bij de kort geknipte haren en den kaalgeschoren nek die het meerendeel der vrouwen er tegenwoordig op na houdt, is dit het eenige hoofddeksel dat niet alleen practisch is maar ook goed staat. De zomerhoeden schijnen anders niet meer dien hoogen bol te hebben, welke van den winter zoo in den smaak was. De bol is iets lager, iets ronder, heeft soms nog wel knepen en deuken hier en daar maar is ook dikwijls gaaf en glad als een koepeltje. Het hoedje heeft vaak precies den vorm van het hoofd en sluit er zoo nauw omheen als een gummi badmutsje. Zelfs de rand ontbreekt dik wijls. Zulke hoedjes staan snoezig, maar niet iedereen. Op het kopje van een Parisienne met haar klein, smal ge zichtje en fijn gebo gen neusje doen ze soms heel lief. maar over 't algemeen zijn deze hoedmodeltjes niet flatteus. De mees te dames doen beter een hoed te kiezen, die van een rand voor zien is, welke een wei nig schaduw geeft over het gezicht en de oogen. Vragen op rechtskundig gebied In April viel van een voorbijvarend schip een hond overboord, die door één persoon werd opgevischt en aan wal gebracht. De schipper verzocht deze persoon zijn bond, als het schip weer af kwam varen, aan boord te brengen. Toen dit gebeurde, voer juist een »sleep« langs, zoodat men niet bij het betreffende schip kon komen. Deze hond werd door mij, als lid der diererbescherming, opgenomen en gevoed. Thans slaat men my aan in de gemeentelijke hondenbelasting, als zijnde de houder van den hond, welke belasting ik weigerde te voldoen, daar ik my niet als houder beschouw. Mag ik hierover uw gevoelen vernemen Z. K. Het komt ons voor dat U wel degelijk als de houder van den hond zjjt aan te merken. Dat U als lid der dierenbescher ming den hond gedurende eenigen tijd vrijwillig hebt opgenomen en gevoed is zeer in U te pryzen, maar dit verandert niets aan het feit dat U voor de buiten wereld alle kenmerken van «houderc ver toont. De aanslag is dus o. i. te recht opgelegd. Ik verkoop ongeveer 10 a 12 liter volle melk per dag aan particulieren aan myn huis. Ik heb myn opslagplaats voor de melk in een groote frissche kelder. Ik heb een groote pomp en goed water en is tot heden nog niet afgekeurd. Indien de pomp afgekeurd werd, kan ik ook verplicht worden waterleiding te nemen En kan my ook de Warenwet verplichten om naar de eischen des tyds te verbouwen Zijn er ook aangaande dit alles formulieren te krygen zoo ja, waar dan. G. G. Art. 27 vaD het Melkbesluit zegt dat bewaring en behandeling van melk en melkproducten door melkverkooper uitslui tend mogen plaats vinden indien voor het bedrijf een perceel in gebruik is, waarin een of meer middelen van watervoorziening aanwezig zyn, die water in voldoende hoe veelheid en deugdeiyk voor het gebruik in verband met het bedrijf opleveren en waarin middelen van watervoorziening, die ander water opleveren niet aanwezig zijn. De aanwezige middelen van watervoorziening worden geacht water overeenkomstig de gestelde eischen op te leveren, zoolang Burgemeester en Wethouders der gemeente, waarin het perceel is gelegen, aan den betrokken melkverkooper eene verklaring van het tegendeel niet hebben afgegeven. Of^U in het algemeen verplicht kunt wor den aan de waterleiding aan te sluiten in dien U overigens geen deugdeiyk water io uw perceel hebt, hangt af van de be trekkelijke plaatselyke verordening. Op het Gemeentehuis kan men U omtrent eeD en ander inlichten. MINISTER VAN DER VEGTE (met stroohoed) begaf zicb oogenblikkelyk naar de plaats des onheils in de nabijheid van Laren. betreft kan van U wel degelyk worden ge- eischt b.v. dat de wanden bedekt zyn met 'egels, dat de zoldering stofdicht is enz. of er formulieren zijn te verkrygen weten we niet, maar U kunt zulks informeeren bij de firma Samson, uitgeefster te Alp hen aan den Rijn. Staat een kind, dat in October a.s. 12 jaar wordt, en voor 't 2de jaar in de 6e klasse zit, nog onder de leerplichtwet of kan ik die thuis houden wanneer ik wil, en moet ik dan nog schoolgeld betalen X. X. De verplichting eindigt voorloopig nog zoodra het kind zes jaren leerling eener lagere school is geweest en het alle klas sen doorloopen heeft. In het door U ge steld geval heeft het kind alle klasse door loopen, zoodat U het gerust kunt thuis houden. Natuurlijk behoeft U dan ook geen schoolgeld meer te betalen. ROEIBOOT OMGESLAGEN. Op de Ryn bij Mainz is een roeiboot omgeslagen waarin een famillie van 6 per sonen uit Gernsheim gezeten waren. De vader en 2 kinderen konden gered wor den, een zuster, een zwager en een nicht zyn verdronken. Het bootje kantelde by de nadering van een groote Rynboot. GEVECHT TUSSCHEN ZIGEUNERS. Wolfï meldt uit Marburg dat op een straatweg naar Wermein een hevig gevecht ontstond tusschen twee elkaar vyandig ge zinde zigeuner stammen, waaraan ongeveer veertig mannen en vrouwen deelnamen. De strjjd werd met messen, enz. uitge vochten. Verschillende zwaargewonden werden naar het hospitaal gebracht. EEN MARTELDOOD GESTORVEN. De 84-jarige Josef Graml, woonachtig te Kreisbichi by Lambach in Oostenrijk, ging dezer dagen op weg om zyn in Ke- maten woneriden zoon te bezoeken. De grysaard, die uit spaarzaamheid den ongeveer 45 K.M. langen weg te voet wilde afleggen, raakte by het invallen van de duisternis verdwaald en kwam by het dorp Grubl nabij Steinakirchen aan de Innbach in het moerasland terecht. Door het lange loopen uitgeput, zakte de oude man in elkaar en kon toen niet weer opstaan. Drie dagen en twee nachten bleef de ongelukkige liggen, zonder spjjs en drank, als een aas voor vliegen en maden. Toen 'n herdersknaap Óen ongelukkige vond, was zyn gezicht door vliegensteken onkenbaar gemaakt. Hy was reeds bewusteloos en stierf nog denzeifden avond. o MARKTLOODS INGESTORT. 33 Dooden, 150 gewonden. Er zyn te Sjanghai 33 Chineezen gedood en 150 gewond door het instorten eener open, 450 voet lange loods met een zwaar Chineesch dak. De loods werd als markt gebruikt en was gelegen in de Chineesche stad bij de Fransche concessie. De instor ting was te wyten aan hei feit dat de loods geen fundeering had. o— MAAGDENBURG IN ROUW. Te Maagdenburg is men Dinsdagmorgen opgeschrokken van een geweldige ontploffing, op fort 10, waar het fabrieksgebouw lag van de firma Richter, die vuurwerk-mate' rialen vervaardigde. Vrijwel alles is in de lucht gevlogen. Vooralsnog is de oorzaak onbekendalle gebouwen zyn vernield, ook de woonhuizen in de omgeving. Negen zwaargewonden zijn gevonden een meisje is dood, doch nog niet gevonden. DRIE DOODEN. Verschillende gewonden. Te Holzgau in Tirol is een groot hotel door brand verwoest. Het vuur, dat in een der keukens is ontstaan, breidde zich zoo snel uit, dat de meeste gasten, nagenoeg ongekleed, uit de ramen en van de balkons moesten springen. Daarbij werden verschil lende van ben ernstig gewond. Een dame, die uit het raam van de tweede verdieping sprong, brak beide beenen. Drie personeD, een buitenlandsche dame, een kelnerin en een kamermeisje kwamen om. De geheele inboedel van het hotel en de bagage van de gasten werd door het vnur verwoest. BOOS WEER IN ENGELAND. Ontzettend onweer en regen. Een ontzettend onweer, gepaard met he- vigen regenval heeft de graafschappen Kent, Essex en Middlesex geteisterd. In de bad plaats Southend zyn twee villa's getroffen. De hopvelden in Kent, die dit jaar reeds drie maal te lijden hebben gehad, zijn weer zeer zwaar getroffen en te Colshester in Essex overschreed het water de geheele benedenstad. Zes huizen zyn door door den bliksem getroffen, zonder dat er evenwel persoonlijke ongelukken voorvielen. Ill BANDIETENTERREUR. In de nabijheid van Krotoschin (Posen) is op een boerenhoeve door bandieten een dubbele moord gepleegd. Misdadigers, die reeds geruimen tjjd de omgeving terrori seerden en strooptochten onder de boeren bevolking organiseerden, hebben een hoeve overvallen en den eigenaar vermoord. Op het hulpgeroep van den vader schoot da zoon toe, doch deze werd door vier schoten gedood. De onverlaten zyn nog niet ge arresteerd. GESTIKT. Een dame te Lotiden, die met haar twee dochters naar een theater was gegaan, heeft men gestikt gevonden. Bij haar thuiskomst had zy thee gezet, doch sliep io, terwyl de gasoven nog brandde. De kokende thee heeft daarna de vlam uitgedoofd, zoodat het gas kon ontsnappen. Vergadering van den Raad der ge meente SLEEUWIJK op Dinsdag 9 Augustus 1927, des nam. 2 uur. Voorzitter: EdelAchtb. heer W. Beu kenkamp. SecretarisWelEd. heer G. Vos. Afwezig de heerenv. Driel en Pruijssen. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. De Secretaris leest daarna de notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden vastgesteld. Onderzoek geloofsbrieven der nieuw inkomende Raadsleden. Bericht van den Voorzitter van het centraal stembureau, dat de gekozen raadsleden te kennen hebben gegeven, dat zij hunne benoeming aannemen. De Voorzitter schorst thans de open bare vergadering, om de commissie bestaande uit de heeren Walraven, Gul den en De Boon gelegenheid te geven de geloofsbrieven der gekozen raadsleden te onderzoeken. Na heropening zeat de heer Walraven namens de commissie, dat alles in be hoorlijke orde is bevonden en zij dus tot toelating adviseert. Met algemeene stemmen wordt over eenkomstig dit advies besloten. Ingekomen stukken Goedkeuring door Gedep. Staten van het raadsbesluit waarbij is besloten tot het aangaan eener rekening-courant over eenkomst met de Bank van Nederl. ge meenten. Idem van de wijziging der gemeente- begrooting 1927. Kon. Besluit van 6 Juli waarbij goed keuring is gehecht aan het raadsbesluit, om de heffingsfactor voor de plaatse lijke inkomstenbelasting, dienst 1927-28, weder op 6 te bepalen. Aanvraag van het schoolbestuur van de school met den Bijbel te Sleeuwijk, om gelden toe te staan voor nieuwe schoolmeubelen, waaronder een vulkachel en leermiddelen, omdat de aanwezige leermiddelen slechts berekend zijn op 13 leerlingen per klas, welk getal te laag is. Het hiervoor benoodigd bedrag ie QNOO Bezoek van ouds bekend Hótel Café Restaurant Uitspanning. 8t. Jansstraat 10-12 '8 BOSCH. Tel. Interc. 436 Station N.A.B.O. SLBBUWIJK-'s BOSCH Iffenwsblad H. DE MOL,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 5