FEdlL'LETOH emaakte Goederen 85 89 69 89 I20 210 Stuk Goederen w w 23 36 14 29 m 144 25 Bedden - Dekens w J450 2900 59 39 575 6M 3" Ledikanten - Matrassen 690 ir Hooge steenweg, tee. 911 *0*0? Binnenland. 16°° 29°° 21°° 137S Zonnebra PUROL geraamd op f235.25. B. en W. stellen voor, het verzoek in te willigen. Ooreponkelijk bestond er in het college verschil van meening over de aanschaffing van een vulkachel, het is echter gebleken, dat ook een vulka chel moet worden betaald. De heer Walraven vraagt, of het niet verstandiger ie om centrale verwarming aan te brengen, zooals in de school te Nieuwendijk. De Voorzitter merkt op, dat centrale verwarming voor een school met 2 of 3 lokalen veel te duur zou worden. Iets anders is dit voor de school te Nieuwen dijk met 9 lokalen, daar is de hooge uitgaaf gewettigd, omdat centrale ver warming daar op den duur besparing geeft. De heer Gulden vraagt, of de oude kachel eigendom van het schoolbestuur of van de gemeente is. De Voorzitter antwoordt, dat deze ka- phel eigendom van de gemeente is, doch ze heeft geen waarde. Wethouder v. Straten zegt, dat de kachel verkocht is voor één dubbeltje, dat de kooper ze echter niet heeft af gehaald. Hierop wordt met algemeene stemmen het gevraagde bedrag van f285.25 toe gestaan. Vaststelling van het uit te keeren be drag aan het bestuur der bijzondere school ingevolge art. 101 der L. O. De Voorzitter zegt, dat de kosten der openbare school hebben bedragen f9.456 per leerling, zoodat de bijzondere school op hetzelfde bedrag aanspraak heeft, wat voor 77 leerlingen maakt een bedrag van f728.036. B. en W. stellen voor, dit bedrag toe te kennen. Aldus wordt besloten. Schrijven van den ingezetene Verhorst. De Voorzitter deelt mede, dat Verhorst hem in een onderhoud heeft uiteengezet dat zijn dochtertje, dat nagenoeg blind is, onderwijs noodig heeft en daarvoor het blinden instituut te Zeist moet be zoeken. Voor dit onderwijs verzoekt hij een bijdrage van de gemeente. Voor de bespreking van deze kwestie schorst de Voorzitter de openbare vergadering. Na heropening stelt hij namens B. en W. yoor, tot wederopzegging een bedrag van f125.— per jaar toe te staan, ingaande op het tijdstip dat het kind in het ge sticht wordt opgenomen. De heer v. d. Giezen acht het bezwaar lijk. op een mondeling verzoek in te gaan. Spr. zou willen, dat B. en W hun voorstel terugnamen en dat het ver zoek, duidelijk omschreven, schriftelijk werd herhaald. De Voorzitter vraagt, of een der heeren dit voorstel wil steunen De heer Gulden zou oorspronkelijk hiertoe wel bereid zijn geweest, doch haar aanleiding van de discussies in de besloten vergadering, wenscht spr. dit thans niet meer te doen. Ook de andere heeren zijn niet bereid, het voorstel v. d. Giezen te steunen, zoodat het niet in stemming komt. Het voorstel van B en W. wordt hierop met algemeene stemmen aangenomen. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school te Sleeuwijk. Op de voordracht zijn geplaatst 1. mej. Chr. E. Reas te Heusden 2. mej. J. C. v. Os te Everdingen 3. mej. A. W F. Entrop teErichem. De Voorzitter schorst voor dé bespre king over de sollicitanten de openbare vergadering. Na heropening stelt de heer Gulden voor, dat B en W. hun voordracht te rug nemen en een nieuwe oproeping doen, omdat een pas verschenen Kon. Besluit de gemeentebesturen de verplichting op legt, zooveel mogelijk wachtgelders(sters) te benoemen. Mochten gemeentebesturen of schoolbesturen met dit Kon. Besluit geen rekening houden, dan beloopen zij het gevaar, dat de Minister geen vergoe ding voor de benoemde zal toekennen en deze dus voor rekening van de ge meente of het schoolbestuur komt. Bij de sollicitanten bevindt zich slechts één wachtgeldster, n.l. no. 1 van de voor- De Ainerkkaansctfe Dillionalr. EEN PAKKENDE ROMAN VOL SENSATIE. (Vrij bewerkt naar het Engelsch.) A I 23) dracht. Spr. acht, aangezien er een groot getal wachtgelders zijn, de keus te ge ring en zou daarom een nieuwe oproe ping willen doen. Ook de heer v. d. Giezen verklaart zich hiervoor. De Voorzitter zegt. dat de raad vrij is te benoemen wie hij wil. B en W. geven echter de voorkeur aan nummer tweedaar deze evenwel geen wacht geldster is, bestaat het gevaar dat de Minister geen vergoeding zal toekennen, daarom zouden B. en W. de benoeming willen doen geschieden, zoo tenminste no. 2 of 3 wordt benoemd, onder het voorbehoud, dat de Minister daaraan zijne goedkeuring hecht. De heer Gulden acht dit bezwaarlijk. Wordt nummer twee of drie benoemd en de Minister hecht daaraan niet zijne goedkeuring, dan kan de benoeming niet doorgaan en veroorzaakt dit de betrok kene een groote teleurstelling. Spr. blijft daarom bij zijn voorstel. De heer v. 't Sant merkt op, dat er bij de wachtgelders niet veel ambitie bestaat om te solliciteeren, wijl er slechts één zich heeft aangemeld. Er is nu een maal een voordracht door B. en W., in overleg met den Inspecteur van het Lager Onderwijs, opgemaakt, waarop goede krachten voorkomen, zoodat de raad, naar sprs. meening, gerust tot be noeming kan overgaan en deze benoe ming kan motiveeren. Mocht de Minister de benoeming dan niet goedkeuren, dan is de raad ook van de verantwoordelijk heid af. Doos Een door de zon. wrbrande Huid, Stukgeloopen Vbéten, Schrijnen en Smetten verdichten geneest men met Tube 80 ct. Koning Kerry, die met Bray aan den lessenaar van den advocaat zat, was niet ongeamuseerd. Over die weken zou Vera recht hehben op haar aandeel van haar vaders fortuin en de handige trucs van haar broer zouden vergeefsch zijn. Wanneer zy uit de gevangenis kwam zou zy, in eiken zin een vrye vrouw zyn. Voor Bray zouden het drie zware weken zyn met alleen de herinnering aan haar zachte lippen op de zijne. o— VIIFTIENDE HOOFDSTUK. De man, die verstand had van kranten. «Gisteravond kon ik niet meer naar het kantoor komen,® zei Elsie, «en ik heb m'n best gedaan U aan de telefoon te krygen maar U was nergens te bereiken.Haar stem kloik een beetje verwytend, wantzy zou hem werkelyk graag gesproken hebben om hem een buitengewoon nieuwtje mede Voorzitter merkt op, dat aan de kwes tie ook nog een j uridischen kant zit. Het kan zijn, dat de Minister zegt, „ik heb de benoeming niet goed te keuren, het volgend jaar is het eerst den tijd om de vergoeding vast te stellen, dan zal ik een beslissing nemen, of ik ai of niet vergoeding voor de benoemde onder wijzeres zal geven". Spr. acht het daar om beter, een tusschenweg te kiezen, de voordracht nl. handhaven, doch aan houden tot eerst het gevoelen van den Minister is gehoord. De raad gaat met dit voorstel accoord. De heer Gulden merkt op, dat mej. v. d. Giezen met 1 Sept. de school ver laat, dat het dus gewenscht is, tegen dien tijd een plaatsvervangster san te stellen. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. in overleg met den Inspecteur van het L. O. daarin zullen voorzien. Aanbieding gemeenterekening. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. voorstellen, dit punt aan te houden. De rekening is wel gereed, doch was dit niet tijdig genoeg om ze voor de leden ter inzage te leggen. De cijfers kunnen al wel medegedeeld worden. De ontvangsten voor dea gewonen dienst hebben bed iagen f 85953.96, de uitgaven f79600 54, batig slot alzoo f6353.42. De ontvangsten en uitgaven voor den kapi- taaldienst bedroegen f8081. Aanbieding verlies- en winstrekening G.E.B. 1926 De Voorzitter deelt mede, dat de ver lies en winstrekening, zooals die door de P.N.E M. is ingezonden, een verlies aangeeft van f 6693.61. Hiervan gaat af f1120 30, een bedrag dat het bedrijf zelf heeft geïnd, wegens een aangegaan contract met een paar groot-afnemers. Verder is van de gemeente Gorinchem nog ontvangeu f 120 voor de verlichting voor de veerstoep, het verlies bedraagt dus f 5448.31. De Voorzitter merkt op, dat er lang zaam aan verbetering te bespeuren valt, het verlies wordt geleidelijk minder, het hoogste verliescijfer bedroeg pl.m. f9000.—. Vaststelling eerste aanvullingskohier verlichtingsbelasting 1927. Dit kohier wordt vastgesteld op een bedrag van f8.17. Wijziging gemeentebegrooting. Deze begrooting wordt met een paar kleine bedragen gewijzigd. Wijziging der verordening op het be heer en de bediening der brandspuiten. Art. 13 za) zoodanig worden gewijzigd dat wordt gelezende spuiten worden eenmaal per jaar beproefd en de bedie ningsmanschappen geoefend. Als de spuiten zijn gebruikt voor brand, zal dit gelden als een oefening. Verder zal de verordening worden gewijzigd, dat de commandeur die het eerst aanwezig is, f5 vergoeding ontvangen, de comman deurs die nakomen en geen dienst be hoeven te doen, fl vergoeding krijgen. Bij de rondvraag zegt de heer Wal raven, dat uit het schrijven van het waterschap Nieuwland blijkt, dat de muurtjes geplaatst zullen worden. Nu heeft metselaar De Heer aan spr. ge vraagd, of hij niet voor deze plaatsing in aanmerking kan komen. Spr. vraagt, wanneer een begin gemaakt zal worden. De Voorzitter zegt, dat B. en W. hier over reeds hebben gesproken met Van Breugel en deze opdracht hebben gege ven tot plaatsing. Dit is heelemaal een vertrouwenskwestie, aanbesteding is dus niet wenschelijk. Thans is echter slechts te beschikken over een bedrag van f 200, waarmede alle muurtjes niet geplaatst kunnen worden. Spr. meent, dat een volgenden keer de werkzaamheden aan de Heer opgedragen kunnen worden. Het gem.bestuur is van v. Breugel nog een opgaaf wachtende, bij welke wonin gen de muurtjes zullen worden aange bracht, zoodra deze is ontvangen, kan een aanvang gemaakt worden. De heer Walraven vraagt, hoe het is afgelooopen met blootgraven en carbo- lineeren der palen van het G. E.B. De Voorzitter zegt, dat dit is aange nomen voor 12 ct. per paal, de gemeente levert dan evenwel de carbolineum. De heer Walraven vraagt, hoe het moet gaan met palen die in een stoep of in een bestraat gedeelte staan. De Voorzitter zegt, dat dan de bestra ting opgebroken moet worden en later weder in orde gebracht. De heer Walraven vraagt, of er al iets bekend is over het uitgraven vau den Bermsloot, waarop de Voorzitter ontkennend antwoordt. De heer v. Arkel vestigt de aandacht op het feit. dat jongens van 14 en 15 jarigen leeftijd den polder intrekken en de knotwilgen in brand gaan steken. De Voorzitter zegt toe, met deze op merking rekening te zullen houden. De Voorzitter deelt nog mede, dat de onderhandelingen met Lagrouw geen resultaat hebben opgeleverd, deze blijft op het standpunt staan, dat de gemeente instaat dat de gelden binnenkomen en dat deze ook het achterstallige betaalt. Daar verder niemand het woord ver langt, sluit de Voorzitter de openbare vergadering en gaat de raad over in geheime zitting ter behandeling verzoe ken om vrijstelling van aanslagen ver- lichtings- en assurantie-belasting en vaststelling staat van oninbare en nog te verhalen posten van ontvangst over 1926. «Neen, dat was ik ook niet,« gaf Ko ning Kerry toe, terwijl hy over zijn gryze ha^r streek. «Een vriendinnetje van me sloeg een van myn ruiten in Regent Street kapot,zeide hij by wyze van uit leg. Waarachtig, ik kom niet meer uit die verveleude politiebureau*,voegde hy erbij. «Een suffragette «Ja, zeide Kerry terwyl hy het puntje van zyn sigaar afbeet, «maar ze is ge knipt 1« «Oprotesteerde het meisje vol af schuw. »U hebt haar toch niet naar de gevangenis gezonden «ia zeker wel,« zeide Koning Kerry met zyn breedsten glimlach. Hy zag den droevigen blik in haar oogen en wachtte. »lk weet het niet, maar het is niet in overeenstemming met Uw karakter,zeide zy met een verwytenden klank in haar stem. »U bent altyd zoo vriendelyk en hulpvaardig voor menschen, die in een on aangename situatie verkeeren ik vind bet gewoon verschrikkelijk te moeten den ken dat U anders bent, dan ik me had voorgesteld.®: «ledereen is anders dan de menschen denken,® zeide hy nadenkend «maar ik kan U gerust vertelleu, dat de dame in kwestie een vriendin van my was en dat zy buitengewoon graag naar de gevangenis ging - zoodat ik haar zooveel mogelyk moest helpen. «Is zy werkelyk een suffragette ITnnifjfV ,If flfrv. /iunht no daam L» ZIEKTE ONDER DE HONDEN. Op verschillende plaatsen in de Tielerwaard komt de laatste wekeo onder de trekhonden een ziekte vo .r, die aan tal van deze dieren het leven kost. Plotseling begint het dier, blykbaar door hevige pyc.en gekweld, angstig te blaffan en te huilen, springt in het wafer, als het daartoe kans heeft, en zwaait eri slingert over den weg alsof het ineens alle kracht verloren heeft. Indien niet spoedig geneeskundige hulp wordt ingeroepen, herhalen de aanvallen zich en sterft het dier gewoonlyk onder de hevigste pijnen. woordde, terwyl hy in gedachten aan zyn sigaar trok. «Neen, dat is ze niet,® zeide hij, «maar zy heeft voldoende meegemaakt om het te worden. Als ik in haar plaats was, dat ik de heele Regent Street in brang zou steken. Maar je zult er nog wei van le zen in de courant^® zeide hij. Zy trok een lade open en nam er een nummer van de Everiiog Herald uit. «Leet er het verslag van in Uw eigen krant,® zeide zy trotsch en gaf hem het ochtend numtnei. Hij floot. Dat had ik byna vergeten,® zeide hij. «Dus je hebt ze gekocht Zij knikte. Het was een aardig gezicht haar zoo te zien staan met haar handen op den rug, haar wangen met een kleur tje en haar prachtige oogen schitterend van opwinding. Zij stond daar als een kind d it een belooning verdiend heeft en in spanning wachtte op hetgeen het ver wacht te krijgen. «Wat heb je er voor gegeven,® vroeg hy. «Raad U eens?® zeide zij. «Zestig duizend veronderstelde hy. Zij schudde het hoofd. «Vyftig Weer schudde zy het hoofd. «Ik zal U de geschiedenis vertellen,® zeide zy. «Ik kwam op de krant juist toen er een vergadering gehouden werd door den directeur, den uitgever, den Manshemden, prima katoen reclame prijs 4.30-1.10 Mansbroeken, zware kwaliteit gele keper 4.1595 Vrouwen hemden, soliede, geel katoen 4.354.10 Vrouwen broeken, prima gele keper 4,20-95 Mans-Boezeroenen, prima kwaliteit dril 4.35 Blauw keper Jassen, prima kwaliteit en gasvorm Blauw keper Mansbroeken, Manchester Mansbroeken, soliede kwaliteit 4 75 Khaki Manshemden, ijzer- sterk voor dagelijks gebruik 240 325 2so Wit katoen, prima kwaliteit A^ll voor dames hemden 4 7^ Graslinnen, extra zwaar voor heeren hemden 33 Graslinnen, voor lakens Reclame aanbiedieg 59 Geel katoen voor heiden zware kwaliteit 2S 49 Geel katoen voor lakens prima kwaliteit 45 Geel keper vóór vrouwen broeken. prima kwal. 2529 Wit flanel extra mooie kwaliteit»# 32| 22£ Wit en grijze molton, Reclame prijs 35-32g Wit Jèans, prima kwaliteit voor Ol pantalons en nachthemden 34 Kapok bedstel, 2 persoons compleet 22.50 Kapok bedstel, 1 persoons compleet 19.00 Kapok bedstel, 2 persoons, zware vulling Molton dekens, groote maat 4.4:0 Molton wiegdekens 49 Wollen dekens 2 persoons 6.50 Wollen fantasie dekens 7.75 Gestikte dekens, 2 persoons Satinet dekens, 2 persoons Jaquard dekens, 2| persoons Tocht dekens, tbooie dessins 7.25 8.45 4.25 1.75 625 775 J40 59° 7.25 Houten ledikanten, 4 persoons Houten ledikanten, 2 persoons Ijzer ledikanten met spiraal- Q50 matras, reclame prys 11.50 8.25 Houten kinderledikanten 9.95 Wit laké kinderledikanten 21.00 Spiraal matrassen 10.50 Staaldraad matrassen, systeem Auping, 2 pers. 49.50 Kapok matras, 2 persoons 39.00 Kapok matras, mimi 2 pe soons 29 00 Zeegras matras, 4 persoons 45 50 Zeegras matras, 4 persoons 44.50 7 90 ,75° 79O mt* Ir fïl n l* 1 fl geneèsmiddel voor paarden en runderen Ij n in vi 1 1 n bij druk- en schrynwonden. Proefdoozen tegen toezending van 10 cent porto GRATIS verkrijgbaar bij de Fa. JQHAN SÉÜLOERS, - Vughterstraat 33 - 's Hertogenbosch - Tel. 659 DOOR EEN VRACHTAUTO DOOD GEREDEN. Dinsdagmorgen omstreeks halftisn is de 7-jarige A. A. van Veldhoven, uit de Een- drachtsstraat te Rotterdam, toen hy, na van een sleeperswagen te zyo gesprongen, plotseiing de straat overstak, aangereden door een vrachtauto van de Handelmaat- schappij van A. J ten H., van den Ruige- plaatweg. Hoewel de chauffjur onmiddelijk krachtig remde, was een aanryding niet meer te vooi komen en werd de jongen door het linkervoorwiel gegrepon. Ernstig ver wond is de knaap door den Geneeskundigen Dienst tiaar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Bij aankomst aldaar was hy evenwel reeds overleden. j deelhouders. Natuurlyk werd ik niet ont vangen, totdat ik my aandiende, zooals U my gezegd had als de compagnon van Koning Kerry. Na veel heen en weer gepraat heb ik veertig duizend geboden, het bedrag op de cheque ingevuld en zij hapten' toe de koop was gesloten. «Uitstekend, kind,® zeide hy. «Ik zal dat in mijn rood boekje zetten.® «Dan heb ik nog iets anders te zeggen,® zei het meisje. «Nadat ik de cheque ter betaling had gegeven en de kwitantie had ontvangen, ging ik terug naar myn flat. Drie uur later kwam de heer Dolscombe, de directeur, by mij, hoewel het my een raadsel is hoe hy aan myn adres «Van Zeberlieff.® «Natuurlyk, hoe dom van mij om daar niet aan te denken, Enfin, hij kwam en deed me het aanbod, de krant terug te koopen voor zeventig duizend gulden I® «Prachtig 1® lachte Koning Kerry. »Hy wille mij wys maken, dat de koop niet recht geldig was, maar ik was geluk kig zoo verstandig geweest, alle voorko mende gevallen te voorzien en dien over eenkomstig op de kwitantie te doen om schrijven heb ik daar goed aan gedaan.® «Kind,® zeide Koning Kerry plechtig en met bewondering in zyn stem, «ik zal*je eerstdaags als officieel medewerkster en compagnon aanstellen. Hoe is het afge- loopen Zij gaf hem da kwitantie. Zy had nog ieJs meer te zeggen. De AL TE DRIFTIG. Aan het Muiderstrand was een 5 jarig knaapje zoek geraakt, wat een heele con sternatie veroorzaakte, Toen het jougske eindelijk gevonden was en bij den vader teruggebracht, ontstak de ze iu zoodanige woede, dat hy het kind vreeselijk begon te slaan. Hij sloeg het met de vuist in het gelaat, zoodat het ge zichtje spoedig onkenbaar was van bloed. Het publiek, ten hoogste verontwaardigd, keerde zich daarom tegen den vader. De strand wachter en de politie wisten hem met veel moeite uit de hartdei. der menigte te bevryden. Da politie maakte proces-verbaal op. dig ruan,® zeide zy aarzelend «en de manager schijnt ook een capabel man te zyn. Ik heb hun gezegd, dat u voorloo- P'K 8een veranderingen in hun positie zoudt maken.® «Wederom goed gezien,® zeide Keriy hartelijk. «Verander nooit om der wille van de verandering behalve waar het kleeren betreft.® «Deze eerste schrede op het zakenge- bied moeten wij vanavond feestelijk vieren. Vanavond om acht uur in het Schweizer- hof,® zeide hy. «Eu als je niet in staat bent om ongeschaperoneerd te komen, breng dan tenminste iemand mee, die aar dig is,® «Ik kan niemand, die aardig genoeg is,® zeide zy, «dus vrees ik, dat U het met my alleen zal moeten doen.® ZESTIENDE HOOFDSTUK. De knappe heer Hubbard met den weeken mond. Hermann Zeberlieff ging naar zyn ka mer oin zich te kleeden. Hoewel hij eenigszios in het nauw was gebracht door de manier van doen zyns zusters, was hij toch in zekeren zin opgelucht, dat de nood zakelijkheid om haar uit den weg te rui men er nu niet meer was. —o— zware kwali'eit keper

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 6