PUROL Plaatselijk Nieuws was verstrekt een plan uit te werken over aansluiting van eenige gemeen ten bij de waterleiding van Waalwijk x>t 's Bosch. Nu ziet sp/\ uit het rap port der Gezondheidscommissie, dat ook Heusden daarbij zou worden be trokken. In het voorioopige plan dat door het Rijksbureau is ontworpen is Heusden gedacht bij het Land van Heusden en Altena, doch een eventueele Commissie zal natuur lijk ook met het idee van de Gezond heidscommissie hebben rekening te houden en zal een en ander hebben na te gaan, want een definitie! plan is voor deze streek niet ontworpen. De Voorzitter licht nog nader toe, dat het niet de bedoeling is reeds op deze vergadering een speciaal plan naar voren te schuiven. De heer Prinsen zegt dat er nog een tweede plan bestaat om Vlijmen, Nieuwkuijk, Hedikhuizen en zoo mo gelijk Heusden en Oudheusden vanuit den Bosch van drinkwater te voor zien, dat is een tweede plan waarvoor door de Gezondheidscommissie reeds stappen zijn gedaan, terwijl dan Dru nen vanuit Waalwijk van water zou worden voorzien. Dhr. Wagenaar merkt op, dat dus van onder a! reeds de behoefte naar goed drinkwater wordt gevoeld, wat zeer is toe te juichen. De heer v. Ommeren, Kantonrech ter te Heusden en Lid der Prov. St. zegt, dat toen hem eenige weken gele den de uitnoodiging werd gedaan de ze vergadering mede te beleggen, hij daaraan volgaarne heeft voldaan, om dat hij er van overtuigd is dat de drink watervoorziening in deze streek zeer slecht is en met verbetering daarvan een zeer- nuttig werk wordt gedaan. Toen over deze vergadering werd ge sproken, wist spreker zeer goed dat er reeds andere plannen bestonden, doch hij wist ook dat uit deze plan nen nog nooit iets is voortgekomen. Aan serieuze plannen zal spr. gaar ne zijn steun verleenen. Deze week was hij nog te B.-Broek waar men hem vertelde, dat het water er nog te "slecht was om er koffie van te zetten. Spreker wil ook wijzen op den toe stand te Dussen, waar een sloot mid den door de gemeente loopt, waaruit de ingezetenen hun drinkwater moe ten halen en waar men 'een toestand heeft die onhoudbaar is. Naar aanlei ding der toelichting die heden is ge geven, zou spreker een paar vragen willen stellen. Het is een moeilijke tijd om een plan als thans in overwe ging is, uit te voeren, vooral omdat in het begin het aantal aansluitingen niet zoo groot zal zijn, kan nu door verplichte aansluiting niet reeds di rect een bedrijf worden geschapen dat rendabel is" Dan heeft spreker hooren beweren, dat een particulier bedrijf is te ver kiezen boven een publiekrechterlijk bedrijf. 'Spreker betwijfelt evenwel of dit voor een waterleidingbedrijf wel het geval is, immers bij een particu lier bedrijf zullen de gemeentebestu ren er niet zoo grit toe overgaan ver ordeningen in het leven te roepen, waarbij men tot aansluiting wordt ver plicht. Oprichting van een bedrijf on der de bepalingen van art. 121 Her ge meentewet zal ook vaak een ongeluk kig ding blijken te zijn. De heer Wagenaar zegt dat hij den vorm zou kiezen die men voor West- Brabant heeft gekozen n.i. de Naami. Venn., waarbij de bestuurders de han den vrij hebben en niet zijn gebonden aan formaliteiten die onderworpen zijn aan de goedkeuring van Ged. St. en waarvan de betrokken gemeenten aan deelhouders zijn en dus alles hebben te zeggen en de oppermacht bezit ten. i De heer Krul antwoordende op de vragen van den heer v: Ommeren, zegt, dat wat verplichte aansluiting betreft, hij daarop nu reeds geen ant woord kan geven. Het Rijksbureau is voor verplichte aansluiting, doch wil deze zoo soepel mogelijk toepas sen, onder zachten drang van B|. en W. In West-Brabant zijn reeds 45 h 50 pCt. aangesloten, hoewel de ver plichte aansluiting daar nog niet toe gepast wordt. Of particulier initiatief is te verkiezen boven een overheids bedrijf, zou spreker niet durven be weren, nog afgescheiden van de vraag of er particulieren zouden te vinden zijn, die een dergelijke onderneming op touw zouden willen zetten. Waar het hiez geldt de kwestie van volks gezondheid en winst maken dus niet wordt vooropgezet en deze alleen ge bruikt zal worden voor uitbreiding of voor verlaging van het tarief, daar meent spreker dat men alleen van overheidswege een dergelijke onder neming op touw kan zetten. Spreker 3 s het met den heer Wagenaar eens, dat de N. V. de aangewezen vorm is. De Voorzitter verzoekt de volgende sprekers niet op details in te gaan en zich alleen te beperken tot ge- dachtenwisseling over het idee zelf. De heer Bergmeijer, Burgemeester der gemeente Almkerk zegt dat de geest der bevolking de voornaamste factor is, waarmede men rekening dient te houden. De bevolking voelt wel veei voor goed drinkwater, doch staat erg wan trouwend tegenover cijfers. Men zegt, ja die heeren spiegelen het heei mooi voor en beweren wel, dat het 'niet veel zal kosten, doch het komt meestal anders uit en vertrouw hen daarom fJ-j men moet niet verge- dig veel is om te betalen. Als evenwel de cijfers gegrond zijn zooals deze hier zijn genoemd en het hoogste bedrag slechts 50 of 60 gulden per jaar bedraagt, dan geeft spreker de verzekering dat men er althans zeker wat de gemeente Almkerk betreft er voor is. Alleen voelt men daar meer voor betaling naar het gebruik. De Voorz. antwoordt, dat de geest der bevolking eerst moet worden be werkt, men moet propaganda voor een waterleiding maken, men moet leeren een ruim gebruik te maken van goed water, want dit is van 'groote be- teekerris. Wat de wijze van betaiing betreft, meent spreker dat dit niet ge rekend kan worden naar het gebruik want men zal het dan uitsluitend als drinkwater, dus met een enkel glaas je gebruiken, daardoor aan het eind van het jaar zoo goed als niets be hoeven te betalen, tengevolge waar van een waterleiding niet zou kunnen blijven bestaan, daarvoor zou men toch weer een zeker minimum verbruik moeten vaststellen. Het betreft hier echter een financiëele aangelegenheid die op deze vergadering niet behoeft te worden opgelost. De heer v. d. Schans, Burgemeester der gemeente Andel, Giessen en Rijs wijk en Lid der Prov. St. zegt, dat ook in zijne gemeente wel eens ge vallen van typhus voorkomen en dat hij ook reeds lang de behoefte heeft gevoeld voor verbetering van de drinkwatervoorziening. Niettegen staande dat, is spreker echter pessi mistisch naar deze vergadering ge komen en dat zal men kunnen begrij pen als men weet dat spreker bur gemeester van gemeenten is, waar men evenveel belasting betaalt, alsof men in Emmen woont en het dus niet aangaat, die gemeente'ook slechts eenige finnantiëele risico te doenbe- loopen, zoo iets kan en mag spreker niet bevorderen: Nu is spreker door de toelichting die hier is gegeven wel een ander licht opgegaan en als rijk en provincie die risico willen overne men, dan valt zijn bezwaar vrijwel weg. wel weg. De heer Krul zegt dat optimisme de basis moet zijn waarop een plan wordt opgezet, spreker waarschuwt echter voor te groot optimisme, het verdient aanbeveling dat alle bezwa ren terdege van alle zijden worden bekeken. Wil men van rijk en pro vincie steun verkrijgen, dan is dit noodig en als het dan ook jover eenige jaren zoover is, dat de gemeenteraden een volledig uitgewerkt plan wordt voorgelegd, dan is spreker daarmede reeds zeer tevreden. Er zijn nog tal van moeilijkheden om te overwinnen, doch deze zijn er ten slotte om overwon nen te worden. De Commissie die een plan krijgt uit te werken, zal met de verschillende bezwaren hebben reke ning te houden en zaï voortdurend contact met de bevolking moeten hou den, terwijl verder als het plan een maal klAr is, de bevolking bewerkt zal moeten worden met lectuur enz. om ze het groote nut van goed drink water bij te brengen. De heer v. d. Beek, Wethouder der gemeente Eethen 'meent dat men niet te optimistisch mag wezen, daar is zooeven gezegd f 25 is tegenwoor dig voor een boer veel én spreker weet uit eigen ervaring dat dit waar is, men leeft tegenwoordig nog in een tijd van malaise, daarbij zijn et- feiten gebeurt, die de bevolking hui verachtig hebben gemaakt. Het elec- trisch licht heeft de meeste gemeen ten een schuldenlast bezorgd, waar onder men nog lang zal zuchten. Al thans met de gemeente die spreker vertegenwoordigt is dit het gevai en de financiën doen hem als weth. dan ook menigmaal zuchten en hij vreest dat ook zijn kinderen en zelfs zijn kleinkinderen daaronder zullen zuclr- ten. Bovendien zal spreker nooit zijn stem kunnen geven om 'een verorde ning in het leven te roepen, waarbij het aansluiten verplichtend wordt ge steld. Het kan waar zijn, dat spr. conservatief is, doch hij heeft het al tijd zonder waterleiding gedaan en men kan dat nog wel, als men niet zoo in de schulden stak was het een ander geval. De heer Beukenkamp, burgemester der gem. Werkendam en de Werken en Sleeuwijk, vraagt of men thans niet reeds de vergadering zich kan laten uitspreken of men al of niet tot ver plichte aansluiting zal overgaan, om dat dit waarschijnlijk het kardinale punt zal 'zijn. In Werkendam is men in het bezit van een waterleiding, ter wijl in de gemeente Sleeuwijk de stichting van een waterleiding in over weging is. Spreker heeft evenwei de overtuiging dat als men geen ver plichte aansluiting krijgt, van de uit voering niets terecht komt. Een ka raktertrek van het Nederlandsche volk is, dat het eerst graag de kat uit den boom kijkt, de bevolking van het Land van Heusden en Altena kijkt echter liefst 2 katten uit den boom. Heeft men eenmaal waterleiding dan kan men er niet meer buiten. In Wer kendam is dit bewezen, dreigt men iemand, die met betalen achter is met afsluiting, dan betaalt deze wel om dat hij anders geheel in den put zou raken, en het leidingwater niet meer kan missen. -*»— De Voorzitter zegt dat de bedoe ling dezer vergadering niet is om be sluiten te nemen, zij is alleen belegd om tot iets te geraken wat spreker zoo aamstonds zal voorstellen. gemeente Dussen zegt dat in zijn ge meente het vorig jaar nog 45 geval len van typhus zijn voorgekomen waarvan 4 met doodelijken afloop. In den tijd van 14 dagen heeft het de gemeente niettegenstaande alles zoo goedkoop mogelijk werd aangelegd, een bedrag van f 3000 gekost, als men daarbij verkapitaliseert het verlies aan arbeid gedurende 6 weken dan komt men tot een heel bedrag. Spr. acht het dan ook van groot belang, dat er verbetering komt in de watervoor ziening. De heer Gulden, Lid der Provin ciale Staten zou niet het woord heb ben gevraagd als de vergadering door dhr. v. d. Beek niet met een koud- waterbad was verrast.. Als men ken nis neemt van den toestand die vaak tot zulke noodlottige gevolgen aan leiding geeft, dan mag men de mate- rieele zijde van het vraagstuk niet te zwaar laten wegen. Behoorlijke wo ningen zijn meestal voorzien van een behoorlijke watervoorziening, juist evenwei de minderbedeelden hebben de grootste behoefte, aan verbetering van dit vraagstuk. Het heeft spreker verheugt dat de Burgemeester van de Werken en Sleeuwijk zoo'n geheel an- ander geluid heeft doen hooren. Wie de raadsverslagen volgt heeft be merkt dat drinkwatervoorziening een kwestie is die herhaaldelijk in de raads vergaderingen ter sprake komt. Het kan zijn, dat de heer v. d. Beek in een gemeente woont, waar drinkwa ter en gezondheidstoestand niet veel te wenschen overlaat, doch men moet dan ook aan zijn naaste denken die in minder gunstige omstandigheden verkeert. Als men het alleen over den financiëelen boeg gooit dan zal de op richting zeker op tegenstand stuiten, doch vraagt spr. is volksgezondheid dan geen groot belang In de gem. Sleeuwijk, waar spreker woont moe ten de menschen op 't oogenblik 70 cent per week betalen, om zich van water te laten voorzien, zij krijgen dit water dan in melkbussen en vaat werk uit de Merwede aangevoerd. In deze gemeente roepen Schans en Kildijk om verbetering op het gebied van watervoorziening. Het verdient volgens spreker dan ook alle hulde en lot dat voor deze verbetering het initiatief is genomen. Spreker doet een beroep op de overheid om hare volle medewerking te verleenen om aan een onhoudbaren toestand een einde te maken. De heer v. d. Beek wil nog even opmerken dat hij tegenover het doel op zich zelf niet onsympathiek staat en er geheel mede accoord gaat. De Voorzitter heeft tot zijn genoe gen gehoord, dat er algemeene be langstelling voor het vraagstuk be staat. Thans staat men voor de vraag hoe kan een waterleiding worden op gericht, daarvoor zal een voorloopig plan moeten worden gemaakt, waar voor van zelf eenig geld noodig is. Verder zal een comité gevormd moe ten worden, die haar werkkracht en er de moeite voor willen geven, om liet vraagstuk voor een waterleiding te bestudeeren. De verschillende gemeenten zullen voor dit doel een luttel bedrag van 4 ct. per inwoner moeten beschik baar stellen wat voor de ,25.000 in woners die de streek telt een bedrag van f 1000 vormt. Het verrichten van grondboringen is in dit bedrag niet begrepen, dat is ook niet noodig dat is niet het eerste werk. Mochten alle gemeenten niet bereid worden gevon den, dan zal het bedrag voor de ande ren iets hooger worden. Spreker had gedacht eenige heeren aan te wijzen, die samen het comité zullen vormen. Aangewezen worden de heeren H. J. v. Eggelen, burgemeester van Heusden en Herpt en Secretaris der Gezondheidscommissie J. J. Snijders, burgemeester van Dussen P. Bergmeijer, burgemeester van Almkerk A. D. v. d. Schans, burgemeester der gemeenten Andel, Giessen en Rijswijk en Lid der Prov. Staten W. Beukenkamp, burgemeester der gemeenten Werkendam en de Wer ken en Sleeuwijk G. v. d. Beek, Wethouder der ge meente Eethen J. W. Gulden, Lid der Prov. St. te Sleeuwijk J. L. G. Kingmans, oud-secreta ris der gemeente Woudrichem B. Roza, Wethouder der gemeente Wijk De doktoren A. H. L. Otto te Heus den en A. A. Giesberts te Woudri chem. i Hierna sloot de Voorzitter de ver gadering met het uitspreken van de beste wenschen voor de watervoor ziening van het Land van Heusden en Altena. Door de Commissie werd de heer H. J. van Eggelen later als Voorzit ter aangewezen. Doorzitten Stukloopen HEUSDEN. Op veler verzoek is door het Bestuur der Fanfare der H. Familie alhier besloten termijn van ir'schryving te verlengen tot uiterlijk 1 September a.s. voor haar uitgeschreven Interr. wedstrijd totten op Zondag 9—-16 October a.8. ter gelegenheid van haar 25 jaar bestaan. Reeds zyn vele toezeggingen ontvangen. Inschrijvingsbiljetten met reglement zyn alsnog te bekomen bij de Secretaris der vareeniging den Heer Joh. van Laarhoven aihier. Op Woensdag 24 Augustus gaat er weer een goedkoopen artis-trein 2e en 3e klasse van Roosendaal. Breda, Tilburg, 's Bosch, Waalwijk, Drunen-Heusden en Vlijmen naar Amsterdam W. P. en terug niet inbegrip van toegang tot Artis. Van da stations Tilburg tot en met Vlijmen bedraagt de prijs heen en terug met en tree prijs Artis inbegrepen 2e klasse f3.50 darde klasse f 2.65. De verkoop der plaatskaarten tot een beperkt aantal, vangt aan Woenskag 17 en wordt gesloten Dins dag 23 Augustus 1927. Reizigers voor ue stations Waalwijk, Drunen-Heusden en Vlijmen gaan met den trein 2841 tot den Bosch vertrek Waalwijk 7.14 Drunen- Heusden 7.23 Vlijmen 7,30 en vertrekken om 8.01 uur uit 's Bosch om te 9.40 in Amsternam te arriveeren. De terugreis gaat om 18.58 uit Amsterdam W. P. aankomst den Bosch 20.21. Reizigers voor de stations Vlijmen, Drunen-Heusden en Waalwijk gaan vanaf 's Bosch per trein 2852 vertrek uit s' Bosch 21.47. Zij die van deze goedkoope gelegenheid willen proGteeren raden wy aan bytijds hu. ne plaatskaarten te gaan bespreken, om niet teleurgesteld te worden. De »Heusdensche Harmoniebe haalde op het groot Nationaal Concours te Ammerzoden de 3e prijs in de afd. Uit muntendheid, met 244 punten, en het «Heusdensch Mannenkoor« een le prijs met lof in de 2e Afdeeling, met 339 punten. Zondag had in het café »De Gou den Leeuw* de aangekondigde Bioscoop voorstelling plaats door den heer Van Knkke uit Den Haag, waarvan wederom een talryk publiek heeft genoten. Wij hopen dat da heer Van Krikke nog menig maal een dergerlijk programma zal veitoo- t.en, waarbij het dan zeker niet aan belang stelling zal ontbreken. Zondag behaalde het le elftal »!ULIANA« op de Serie-wedstrijden te Baardwijk, den vierden prijs zijnde een ver guld zilveren medaille. Naar wy vernemen zal bij genoeg zame deelname op Zondag 21 en 28 Au gustus a.s. Serie-wedstrijden worden gehou den, uitgeschreven door de V. V. »JULIANA« alhier. Doordat het paard van den winkelier W. S. uit Wyk schrok van een voorbij rydende vrachtauto, tuimelde paard en wa gen van den hoogen Maasdijk. Met eenige materieele schade liep dit ongeval af. ANDEL. De 12-jarige Cor Benk- huizen kwam zoodanig met de fiets te vallen, dat zij naar huis moest wor den gebracht. Op 18 Augustus as. herden ken D. Verdoorn en echtegenoote al hier hunne 40-jarige echtvereeniging. Het zal hun voorzeker dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Staken in de kerk valt niet el- ken dag voor. Ds. Benders uit Rijs wijk (N.-Br.) zou een liefdebeurt waar nemen voor deze gemeente. Als naar gewoonte gat Ds. Benders als tus- schenzang een Gezang op, wat blijk baar den voorzanger niet aanstond, want na het voorlezen van het Ge zang sloeg deze" zijn bock dicht en staakte en nam tot ergernis van de aanwezigen een ongemanierde hou ding aan. Gelukkig is het er niet om achterwege gebleven. Alhier is bij Joh. den Dekker komen aanvliegen een Postduif merk Beige „20" 1146351. BRUCHEM. Uitslag aanbesteding van een te bouwen school alhier, v. Alfen, Wijk f 16.300 Becude, Gameren f 16.200 Metz, Zaltbommel f 15.961 T. v. Willigen, Gameren f15.898 de Bijl, Kerkwijk f 15.100 Blom, Zaltbommel f 14.748 J. G. v. Willigen, Gameren f 14.550 v. Dalen, Brakel f 14.162 Westreenen en v. Drent Zaltbommel f 14.150 Blom, Aalst f 14.148 GAPELLE. Bij de op 13 dezer ge houden loting voor de lichting 1928 der gemeente Sprang-Capelle werden door de volgende lotelingen het ach ter hunnen naam vermelde nummer getrokken P. v. Zeist 1 P. B. Zijl mans 2; P. A. v. d. Louw 3; H. H. de Koon 4; A. J. v. Beek 5; A. J. Hoffman 6PI. Spierings 7T. Waarts 8; L. de Rooij 9; W. Tuit 10; A. v. Dongen 11; A. Remptl2; G. Ji v. d. Schans 13; A. Hoefnagel 14 M. Vissers 15; P. v. d. Hoven 16; Z. Molegraaf 17; T. Blijleven 18; L. E. v. Pelt 19; A. Hommei 20; A. O. v. Dongen 21 D. C. Quirijns 22B. L. v. d. Erve 23. - J.l. Vrijdag bracht Ds. A. F. Pop te Vaassen, beroepen predikant bij de Ned. Ilerv. gemeente aan den Loonschendijk, een bezoek aan die gemeente. Na kennismaking met kerkbestuur en kerkeraad werden de pastorie en de kerk bezichtigd, waar na Z.Eerw. des avonds 7 uur in het kerkgebouw een predicatie hield, wel ke door een groot aantal belangstel- Ion ,-l/anur.Arrl hnoiOWOOnd Onze dorpsgenoot A. J. van Hooren, rijksambtenaar te Rucphen, slaagde bij het dezer dagen gehouden examen voor kommies le klasse bij de Rijks Directe Belastingen. In de plaats van Dr. Severijn te Dordrecht, die verhinderd is op den Zaterdag 20 Aug. a.s. alhier te houden L anddag van Ned. Herv. Jongel. vereenigingen als spreker op te treden zal een spreekbeurt wor den waargenomen door Ds. v. Willi gen te Woudrichem. DUSSEN. De voetbalclub Dussensche Boijs verloor Zoridag j.l. met 41 aan Waspik. Maandagmiddag had er op een kruispunt alhier een autobotsing plaats tus- tchen ren bus van »0nzen Dienste en een vrachtauto van R. Van »Onzen Dienste werd een ruit inge drukt en werd een weinig beschadigd. De auto van R. bekwam een lekken band. Persoonlyke ongelukken hadden niet plaats. DUSSEN. Uitslag aanbesteding woon huis voor den heer G. C. Oerlemans, in café Jac. Leemans op Donderdag 4 Aug, Timmerwerk C. Vos, Meeuwen, f2044. Verduin, R'veer, f 2150. r. v. d. Pluim, Dussen, f 2200.— J. Straver, Almkerk, f 2204. Hijmans, Dussen, f2795. Metsel wei k B. v. Dalen, Dussen, f 1925. A. H. v. d. Piuim, Dussbd, f 1995. P. Tunkecs, Andel, f2125. Het werk is gegund aan C. Vos en A. H. v. d. Pluim. Naar wij nit goede bron vernemen, hoopt Ds. Kuijper, emeritus predikant van Vreeswijk, die 't beroep naar de Herv. Gemeente alhier aannam, op 4 Sept. a.s. zijn intrede te doen. Bij P. Sterkenburg alhier is een postduif komen aanvliegen de rechterpoot gemerkt 0638930. ELSHOUP. J.l. Zondag hield de Postduivenvereen. „De Sneivliegers" te Elshout een wedvlucht vanuit Ai- Ion, afstand 250 K.M. De prijzen wer den behaald als volgtG. Sluijmers, Heusden le, 2e, 3e, 4e, 5e en 7e prijs. M. van Huiten 6e en 8e prijs. Eerst geteekende G. Sluijmers. Eerste over- duif J. Verhoeven. 's GRAVEMÖER. Maakte verleden week Donderdag de leerlingen der Openbare Schooi met hun onderwij zers een uitstapje naar Rotterdam. Dinsdag j.l. die aer Chr. School. Bei de hebben ten zeerste genoten en keerden 's avonds zeer voldaan huis waarts. Donderdag brak het 7-jarig dochtertje van A. v. lersel al spelende haar arm. Dr. Wyffels uit Waspik verleende hulp. Onze dorpsgenoot Th. A. Versteeg Jz. slaagde verleden week te 's-Gravenhage voor hei examen notarieel 2e gedeelte. Van Vrydag op Zaterdag vernielde een hond by den landbouwer A. v. Eersel Jz., een 8 tal eenden met eenige kuikens, de eigenaar der bond gaf schadevergoeding. GAMEREN. Vanuit deze gemeente slaagde aan de Mode Academie te Dordrecht de volgende dames: Mej. T. Weevers, Mej. G. Hobo en Mej. A. v. Ballegooien. GIESSEN. Onze voormalige dorps genoot de heer N. van Rijswijk werd bevorderd tot Kommies le klasse, standplaats Roermond. NIEUWAAL. Aan de Mode-Academie Wohayzek* le Dordrecht slaagden voor costumière de damesF. v. d. Oever en G. v. Wyk te ZaltbommelT. Wee vers, G. Hobo en A. v. Ballegooyen te Gameren J. v. Steenbergen te Nieuwaal 11. v. VV:jgerden en J. v. Wjjgerden te Brakel. Al deze geslaagden waren leerlingen van mej. R. B. v. Leeuwen, leerares aihier. NEDERHEMERT. Tot Gemeente-veld wachter dezer gemeete is benoemd de heer J. Kant, thans agent van politie te Zalt bommel. Da heer Kant was de gelukkige van de 147 sollicanten. SPRANG. Onze vroegere dorpsgenoot S. v. d. Hamme commies bij de Dir. bel. te Rozeodaal slaagde voor het examen commies le klasse. Onze dorpsgenoot J. Spikkers is met ingang van heden benoemd tot ar- beider-telegraGst by de Ned. Spoorwegen station Venlo. Bij H. alhier ontstond begin van brand, dat gelukkig nog bytjjds gedoofd kon worden en wist men hierdoor erger te voorkomen. De heer G. J. van Willigenburg alhier is aangewezen als lid van het uit voerend comité van den kring Langstraat van den Nationalen Bond »Het Mobilisatie kruis.* Naar men ons meedeeld zal alhier opgericht worden een plaatselyk comité van oud gemobiliseerden, zulks met het oog cp de uitreiking van het mobilisatie kruis aan personen die hier voor in aan merking komen. Bii een vechtnAri» t» PaCAiiAin xmjavA

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2