Huwelijk HEUS DEN ÏIIILIITOX Plaatselijk Nieuws Jlnrgerlijke Stand, Huwelijks-uitzetten. 'Hoe het ook zij, het belangrijke ka rakter van het werk van Ged. Staten, «ai ongetwijfeld in de discussies weer spiegeld worden. De Nederlandsch'e gemeentebesturen zijn gealarmeerd, POLITICUS. Wij leveren onder speciaal gemakkelijke condities Vraag onze voorwaarden, op aanvraag worden U deze gaarne toegezonden. Concnrreerende prijzen. KNIP DIT UIT Het voorkomt wellicht een hooge boete. Deze maand werden weer enkele menschen in 't Land van Heusden en Altena beboet. /Zier volgen ten behoeve van onze abonné's enkele der voornaamste be palingen van de Zegelwet 1917 waar mede een ieder te maken heeft. Een ieder weet dat een kwijting voor een ontvangen geldsom hooier dan f 10,geteekena moet worden over een plakzeget van 10 cent. Maar niet ieder weet, dat zulk een kwijting indien zij ongeteekend blijft, slechts wordt voorzien van een firmastem pel of van de aanwijzing „verrekend" of wel in den vorm van een brief of van een cassabon wordt afgegeven, steeds gezegeld moet zijn als het be drag er in vermeld hooger dan f 10 is of als er geen bedrag in wordt ge noemd maar alleen wordt vermeld „het mij toekomende ontvangen", of iets dergelijks. Ook doet het er niet toe of ge uw geld ontvangen hebt in contanten, bij ciieque of ander han delspapier, per postwissel of per giro. Vrijstellingen zijn er weinige van be lang voor den gewonen man. Wij eou- den kunnen vermelden dat een brief waarbij ge een losse kwitantie (be hoorlijk gezegeld) insluit, een kwi tantie voor schoolgeld, voor inleg in leen spaarbank, voor hetgeen de Staat, de gemeente, de provincie, of het wa terschap u schuldig is, en de 'kwitan- tiën die de ontvanger van een van deze lichamen u geeft voor de door u afgedragen belastingpenningen vrij zijn van zegel. Ook is vrij de kwitantie afgegeven door den arbeider aan zijn werkge ver voor ontvangen loon. Maar in deze vrijstelling deelen niet de kwi- tantiën afgegeven door een ambachts man (timmerman, schilder, metselaar lenz.) aan zijn 'klant ook ai staat op de rekening arbeidsloon en zou na aftrek daarvan de nota minder dan .10 gulden aanwijzen. Bijvoorbeeld Kwitantie van den timmerman voor !een bij u gemaakt kippenhok aanwij zende ontvangst van f 6 voor materi aal (spijkers enz.) en f 5 voor arbeid, is niet vrij van zegel. Evenmin is vrij een kwitantie afge- igegeven door een muziekkorps voor ontvangst van geld wegens het spelen op een feest. Er bestaat tusschen den ambachts man en zijn klant en het corps en de feestvierende vereeniging geen ar beidsovereenkomst, zij staan niet te- De Amerikaanse lie Millionuir EEN PAKKENDE ROMAN VOL SENSATIE. (Vrij bewerkt naar het Engelsch.) 26 HOOFDSTUK 19. 1 De dame, die schieten kon. Vera Zeberlieff was dien morgen met nog eenige andere suffragettes uit de gevangenis ontslagen. Zij riep teen taxi aan, die haar naar het hotel bracht, waarin zij een suite had be sproken. Er waren (tallooze brieven, die op haar lagen te wachtenéén er van in het handschrift van haar broe der, legde zij appart. Daar stond in, dat hij op den ochtend van haar vrij lating om half 12 bij haar zou komen ien vroeg haar zoo vriendelijk te wil len zijn hem een onderhoud toe te staan. Het was een zeer correcte brief. De klok van half 12 was nog niet koud of Hermann kwam binnen. Hij gaf haar geen hand en maakte ook geen aanstalten om op den stoel te gaan zitten, die zij hem aanbood. „Wei, Vera," zeide hij. „Ik geloot, dat het 'tbeste js, dat wij maar ter stond beginnen elkander zoo goed moerehrk te begrijpen en ik zal je dan genover elkander als baas en knecht of wel deftig uitgedrukthet gezags- element ontbreekt. Hebt gij als winkelier klanten die op een boekje waren halen teeken dan nooit in het boekje van den klant voor ontvangst van geld at zonder zegei en geef nooit op een stukje pa- Êier zonder zegel op hoe hoog de lant nog bij U in het krijt staat in uw boek of clat uw boek met het zijne klopt. Het is de opgave van den stand van een rekening of weer een kwij ting die beiden aan zegelrecht onder worpen zijn. Wilt ge iemand een schuldbekente nis of een borgtocht voor een geld som laten teekenen, hoe hoog of laag het geleende bedrag of dat waarvoor borg wordt gebleven ook is, laat hem teekenen over een plakzegel Van 30 cent. (3 van 10 is ook goed Wilt ge een aangegane overeen komst op schrift brengen dan moet ge dit doen. o p gezegeld papier van ten minste f 0.50. Hier kunt ge geen plakzegel gebruiken, doch moet ge een vel papier koopen waarop een oranje stempel voorkomt. De plak- zegels zijn verkrijgbaar bij de ontvan gers van de registratie en op het post kantoor, de oranjezegels, „formaat zegels" genoemd, slechts bij de ont vangers of bij zaken die tot den ver koop van zegels vergunning van den Minister hebben gekregen. Denk er aan dat de ook bestaande zegels (formaat) van 30 cent alléén maar mogen worden gebruikt voor de hierboven genoemde schuldbe kentenissen en borgtochten (ook plak zegel zooals wij zagen) en voor ver zoekschriften, volmachten en jacht vergunningen. Alle andere overeenkomsten (zoo als bijv. koop, voorloopige koopbrief- jes, overeenkomst van aanbesteding en aanneming van werk, overeen komst om een bepaald aantal adver tentie's te plaatsen, koop van een voorwerp op afbetaling, overeenkomst van alleenverkoop van een artikel enz.) waarvan gij een schriftelijk stuk opmaakt moet worden gesteld op een formaatzegei van f 0.50. Hebt ge erg veel bp uw hart en hebt ge niet ge noeg ruimte dan koopt ge er een van 1 gulden. Niet alleen de verklaringen van 2 personen die zich tegenover elkander verbinden, ook de eenzijdige verkla ring van één persoon dat hij zich er gens toe verbindt of dat hij ergens vergunning toe geeft moet op geze geld papier van ten minste f 0.50. Dus inschrijvingsbiljetten voor ver knopingen (van fruit, grasgewas, af braak enz.) en op aanbestedingen, verklaringen van eigenaren van per- ceelen, die machtiging geven tot het plaatsen van een bord of een brug op- of een buislciding in hun grond alle op zegel. Men kan gerust zeggen dat alle schriftelijke stukken opge maakt om zoo noodig als bewijs te dienen tegen den onderteekenaar of van een feit moeten gezegeld zijn. En evenzoo alle afschriften of dubbelen van zulke stukken. Eén soort overeenkomst dient dan nogt afzonderlijk te worden genoemd de *huur-overeen'komst. Alle huurovereenkomsten zoowel van huizen en landerijen als van roe rende goederen (zooals auto's, stof zuigers, landbouwwerktuigen, paar den, en zelfs van muurviakten voor reclame's) moeten, zoo zij schriftelijk worden aangegaan, gezegeld worden met plakzeget als de vermenigvuldi ging van het aantal jaren, dat de huur hoogstens volgens het contract duren kan (stilzwijgende verlenging telt voor 10 jaar en stilzwijgende ver lenging voor een bepaald aantal ja ren wordt dadelijk meegeteld) met de jaarlijksche huursom een bedrag aangeeft hooger dan 250 gulden. Het bedrag van het zegel wordt dan be- aanstaande echtgenoot voor je heb uitgezocht. Ik wensch, datje trouwt, met Martin Hubbard, omdat ik erg veel prijs stel op driekwart millioen pond, hetgeen vijl en zeventig pro cent uitmaakt van het deel, dat aan jouw echtgenoot komt ingevolge va- der's testamentdoe je het niet, dan wensch ik het geld. Het kan mij niet schelen, of je trouwt of niet. Ik heb verstand genoeg om in te zien, dat Martin een verschrikkelijke beproe ving voor je zou zijn en hij is in ieder geval geen tweehonderd vijf tig duizend pond waard. „Ik begrijp het," zeide zij; toen: „Je kunt er zeker van zijn, dat ik evenmin Mevrouw Hubbard zal wor den als dat je geen enkele dollar van het geld zult krijgen." „Ben je daar zoo zeker van," vroeg hij. „Ik ben er zeker van," zeide zij koel. Er was een oogenblik stilte. „Hou je erg veel van die imijnheer „Mijnheer Gordon Bray," vulde zij aan. Zij keek hem strak aan. „Ik'zie niet in, wat jij daarmede te maken hebt," antwoordde zij, „mhar daar er geen enkele rede ter wereld is, waarom ik het je niet zou vertellen, geef ik toe, dat ik veel van hem houd en dat hij veel van mij houdt." „Hoe ideaal," zei Hermann sar castisch. Zij zweeg bij zijn hatelijke opmer king, want zij wist, dat de werkelijke strijd nog moest komen. Zoo dade lijk zou hij zijn kaarten wel op tafel rekend over ronde sommen van f 250, tegen 10 cent van iedere 100 gulden (dus Vio PCt- Bijvoorbeeldhuursom per jaarf 80, huurtijd 7 jaar (geeft totaal f 560 af ronden tot op f 750, en het zegel recht berekenen a Vio f 0.75. Maakt U een huurcontract in dub bel op dan kan één exemplaar onge- zegela blijven mits U beide exempla ren het (gezegelde en het ongeze gelde) binnen 3 (maanden na de dag- teekening van de akte doch in ieder geval binnen één maand na ingang van den huurtermijn aan. een ontvan ger der registratie zendt, die de ak ten gratis boekt en daarvan een ver klaring op de akten stelt. Verzuimt U 'dit, ontbreekt dus èn zegel èn verklaring van den ontvanger op een akte dan zijt ge in overtreding al is het andere exemplaar wel gezegeld. Omtrent het gebruik van de zegels kan nog worden opgemerkt, dat het formaatzegel geheel kan worden be schreven als de zegelstempel maar met wordt beschreven. Een plakzegel wordt gebruikt door de eerste onder teekenaar van het stuk zijn naam te laten teekenen over (niet op) het ze gel en de datum erop te plaatsen. Bij gebruik van meerdere zegels moet de eerste onderteékenaar pver alle zegels in eens teekenen. Bij verkeerd gebruik is men boetschuldig. Boetschuldig zijn alle onderteeke naren van niet of niet voldoende ge zegelde stukken. Maar zij die zoo'n stuk ontvangen en het niet ter kennis van den ambtenaar brengen kunnen naast de schuldigen als borg voor de boete worden aangesproken. De boe ten varieeren van f 25 tot f 500. De dagen dat die boeten gemakkelijk- werden kwijtgescholden zijn voorbij. Men neemt aan dat de Zegelwet 1917 na 10 jaren wel bekend kan zijn. Zij, die niet omdat de wet moet worden nageleefd maar uit angst voor de boeten het zegelrecht voldoen ma ken wij er op attent dat de controle binnenkort wordt verscherpt, dat de ambtenaren van het zegel de be voegdheid hebben bij kooplieden fenz. binnen te gaan ten einde hun boeken en bescheiden na te zien 'en dat niet alleen zij toezicht houden maar de wet aan alle andere ambtenaren bij 's Rijks belastingen, aan de politie, de marechaussée en nog anderen (waaronder ook de burgemeesters!) het toezicht opdraagt. Loopt gij te gen de lamp dan betaalt ge een boete waarvan ge uw heele leven zegeltjes had kunnen koopen. Dit overzicht is geenszins volledig eventueeie vragen zullen gaarne wor den beantwoord. Gaat het dan om het gebruik van een bepaald soort formulier leg dan s.v.p. een model over. WASPIK. Uitslag van het op Zondag l.l. gehouden concours voor kruisboog ge zelschappen door de Kruisboogschuttery «Willem Teil* gevestigd by den Heer J. Vioeimans. Korpspryzen le prys «Geen schot verlorene Dongen 84 punten. 2e prys «Oefening kweekt Kunst* Gilze 83 punten. 3e prys «Lubonne Esperaoce* Ryen 82 punten. 4e prys Jonge Germanen* Dongen 80 punten. 5e prys «StrydlusU Ryen 80 punten. 6e prys «Eensgezindheid* Oosteind 78 punten. 7e prys «Eendracht zy ons Streven* Groenendijk 78 punten. Rozenpryzen 4e prys «Eendracht zy ons Streven* Groenendyk 8 punten. „Wanneer je werkelijk van dien jongenman houdt," zeide hij doel bewust, „hoe hoog taxeer je dan zijn leven „Dus dat is het Zij was bleek het gevaar dat haar steeds, wanneer zij een onderhoud had met Her mann bedreigde, voelde zij thans ais met een ijzeren vuist om haar hart grijpen. „Kom, taxeer hem en niet van die halve prijzen, waar je vrienci Kerry zoo sterk in is. Zullen we zeggen driekwart millioen Zij was woedend en angstig tegelijk maar plotseling kreeg zij een inspi ratie zij wist dat Hermann dooae- lijk beangst was voor vuurwapenen. Zij handelde naar deze ingeving, ging naar haar bureau en opende een lade. „Op hoeveel taxeer je het leven van je beminde vroeg hij weder. „Ik zou het je niet kunnen'zeggen," zeide zij en nam tegelijk iets uit de lade. Het was een revolver. Hij frons te de wenkbrauwen. „Wij worden melodramatisch," zei de hij, maar de woorden waren nau welijks uitgesproken of de revolver ging at en een kogel floot langs zijn hoofd. Hij wankelde achteruit, bleek tot de lippen. „Mijn God, wat doe je gilde hy met die schrille, hooge stem waar mede hij altijd zijn angst verried. Zij glimlachte even welwillend als Ze berlieff ooit op een oogenblik van angst bij de tegenpartij geglimlacht had. „O, pardon," zeide zij. „Ik hoop, bat ik ae^gen niin gedaan heb." ZZZZ Baicnlea, Gewichten, allerlei Ijzerwaren en Gereed- schappen, Landbouw*, Bind- en Paktouw in alle dikten. KACHELS, HAARDEN, CALORIFIRIS, PETROLEUMKACHELS, enz. Firma JOHAN SMULDERS, 's-Hertogenbosch, Vughterstraat 33. 2e prys «Vriendenkring* Dongen 8 punten. 3e prys «St. Joris* Ojsterhout 7 punten. 4e prijs »D. S.« Teteringen 6 punten. Kampioènpryzen A. Biemans Ryen le prijs. J. de Beer Gilze 2e prijs. Eereprijs J. Emmen Dongen. Koningskruis M. vao Dongen Dongen. Meeste zestallen «Genoegen en Eendracht* Dongen Verstkomend gezelschap «Oefening kweekt Kunst* Gilze. Bijdoel 4 e prys F. de Hoorn Rijen. 2e prys A. van Dongen Dongen. 3s prys J. van Vught Oosteind. 4e prys J. Broers Ryen, Vrydagavond had in de voormalige openbare lagere school de sluiting plaats van den cursus in pluimveeteelt voor vrou wen en meisjes. De leeraar van den cur sus de Heer J. Teurlings bracht een woord van dank aan de deelneemsters van den cursus voor de aandachtige wijze waarop de lessen werden gevolgd. Mevrouw A. Brokx-Smits bracht namens de cursisten een woord van dank aar, den Heer Teurlings voor de eminente wijze waarop hy zyne lessen heeft gegeven. Spreek ster bood daarna aan den Heer Teurlings bloemen aan. De heer A. van Strien Voorzitter van de «Waspiksche Eiervereeniging* dankte Burgemeester en Wethouders voor het gra tis in gebruik gevdh van het schoollokaal, alsmede aan den Heer Teurlings voor de gegeven lessen en van de cursisten voor de getrouwe opkomst. Spreker hoopt dat de deelneemsters van den cui sus de lessen van den heer Teurlings in toepassing zul len brengen. WOUDRICHEM. De levering van 480 000 K.G. stukkolen, voor rekening der land- en luinbouwv. «Land van Altena* is opgedragen aan de firma A. Kolff en Zoon te Sleeuwyk. Fruitveiling vaa 24 Augustus. Keswick codlin 5| 8| cent per K.G. Frambozen zuur 8 40 cent per Handperen 4013J cent per Stoofperen 6—8 cent per Snyhoouen 48 24 cent per Aardappelen veiling. Blauwe Eigenheimers f3.50 —4.20 per H L. Gele Eigenheimers f3 30 3 50 per Blauw putten f4.00 per De aandacht van de dienstplichtigen van de lichiirtg 4928, die zich voor de Zeemacht hebben opgegeven, wordt er op gevestigd dat de dienst bij de Zeemacht vermoedelyk tot 14 maanden zal worden verlengd. Indien zy hun wensch om by de Zeemacht te worden ingedeeld wenschen in te trekken, kunnen zy bun verlangen daartoe tot 5 September a.s. ter gemeente secretarie kenbaar maken. De door den Raad vastgestelde verordening tot wyziging der politieveror dening, waarby is bepaald dat de drank- localiteiten gedurende den zomertyd tot 41 uur namiddag mogen zyu geopend, is Vrij dag j.l. in werking getreden. WIJK. J.l. Zaterdagmorgen is door Burgemeester en Wethouders alhier aan besteed, het verf werk te verrichten aan alle gemeente gebouwen. Ingeleverd waren 8 inschrijvingsbiljetten en wel door Hij staarde haar aan met doodelij ken angst en schreed toen met snel/e passen naar de deur. „Halt," riep zij. Er was iets in haar stem, dat gehoorzaamheid af dwong. „Wwwwwat wil je?" stotterde hij. „Ik wou je zeggen", zeide zij rus tig,. „dat ik je dooden zal, als er een haar van Gordon Bray wordt ge krenkt. Nu, ga." Zij hoefde het hem geen tweemaal te zeggen en 'hij was al halfweg de trap toen hij den opgewonden direc teur van het hotel tegenkwam, die de trap opstormde, om te gaan zien, waar dat verschrikkelijke schot ge vallen was. Het was gemakkelijk voor haar hieraan een behoorlijken uitleg te gevenzij was rijk. Nu nam zij uit een andere lade een klein etuiaan de eene zijde zat een portret van haar vaderaan de an dere een van Gordon Bray. „Arme jongen," zeide zij lachend, „je komt in een rare familie." HOOFDSTUK 20. De Gevangene, die verdwenen was. Zeberlieff snelde terug naar Park Lane, geschokt en verschrikt. Hij had slechts één doel en dat was, Gordon Gray te bevrijden uit den wijnkel der, waar hij op dat oogenblik op een stoel vastgebonden zat. Hij vond Leete bij de deur wach ten en vervloekte hem inwendig maar hij kon zich de luxe niet per- mitteeren onbeleefd tegen hem te zijn Hl] had thans iederen vriend, waar hij Aot. de Kemp te Heusden f 4575. B. Versluys Andel f 4550, Firma v. d. Hejjden en Zn. Aalst f 4360. M. v. Diggelen Heusden f 4350. P. Verheij f 4340. G. Waraian Btuchem f 4300.— A. W. J. v. d. Nat Sleeuwijk f 4275. W. F. Furster Wijk c. a. f 4239.— Het werk is aan dan laagsteri inschryver gegund. Xr~ Maandagavond hebben de eerste schietoefeningen plaats gehad van den vrij willige landstorm, op het Wilhelmina-ter- rein* alhier. Naar wij vernemen zal op 3 Sept. reeds een schietwedstrijd gehouden worden waar aan een 3-tal pryzen zijn verbonden. De heer P. C. Smits onderwijzer aan de O. L. school alhier, slaagde te Breda voor de hoofdakte, Onze vroegere dorpsgenoot H. Bou- man werd aan de Kon, Mil. Academie te Breda bevorderd tot 2de Luitenant der Infanterie. DUSSEN. Zondag won de voetbalclub «Dussensche Boys« met 2—0 van «Be Raedy« uit Hank (G*meente Dussen). Op 5 September hoopt het echt paar B. van MoergestelDonkersloot hun gouden huwelijksfeest te vieren. Naar wy vernemen zal de fanfare «Wilhelmina* een serenade brengen. Vragen op rechtskundig gebied Wat is het goedkoopste reizen naar Oldenburg, Duitschland, per trein of per vliegmachine van vliegveld Schiphol naar Oldenburg, Bremen of Berlijn. En welk kantoor zich aanmelden voor de luchtvaart, per trein van Leiden G. D. R. Uwe vraag is geen rechts kundige vraag. Om te weten wat een reis per vliegmachine naar Oldenburg kost, zult u zich moeten wenden tot den Direc teur van het vliegveld Schiphol. Wat de reis per trein kost, kunt u het best aao het station te Leiden informeeren. De reis per trein zal wei het goedkoopste blijken. WOUDRICHEM. Geboren: Joostina, d. van M. Hart man en M. J. Bouraan Jan, z. van P. Smits en G. Maas. Ondertrouwd: T. Hartman, 32 j., en J. K. Hartman, 25 j Overleden: Andries Vervoort, 9 w. Leendert Antoon de Joode, 20 d., (te Rossnm) Aart van Mosbergen, 62 j echtg. van H. van Steenis. beslag op kon leggen, noodig. „Wat is er voor nieuws „O, hij is weer bezig. De verkoop gaat geweldig goed en hij koopt steeds stukken bij. Binnenkort zaï't grootste deel van Londen in zijn be zit rijn." „Je bent toch zeker dat heele eind niet gekomen om me dat te vertellen, wel vroeg Hermann. „Neen, er is nog iets anders. Dat jongmensch, dat je gisteravond mede naar huis hebt genomen...." „Wat is daarmee," vroeg Hermann snel. „Wel, de politie is bij me geweest om te informeeren." „De politie." Zeberlieff verschoot van kleur. „Ja. Het blijkt, dat bij den heeien nacht niet thuis is geweest. Men heeft hem je huis binnen zien gaan endaar- na is elk spoor van hem verloren." „Wie zag hem naar binnen gaan „Een reporter van Kerry's blad. Ze brachten mij een proefdruk van hetgeen ze van plan zijn vanavond in hun krant af te drukken. Wil je het zien „Vertel me, wat het is, gauw", zei Hermann. „O, het is een merkwaardige ge schiedenis," zei de andere. „Zij be schrijven het als de merkwaardige verdwijning van een jongenman, die den bekenden ,heer Zeberlieff naar zijn huis vergezelde en niet meer naar buiten kwam. Het schijnt, dat dé re porter je gevolgd is en den heelen nacht op wacht heeft gestaan." fa. JOH. DE MOL, A Wordt vervolgd.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 6