Het NIEUWSBLAD voor het Land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard De Kroon Gemaakte Goederen 85 89 69 89 325 Stuk Goederen 11 23 36 14 29 174 144 25 21 Bedden - Dekens Ledikanten - Matrassen 590 690 1375 II50 Kiiinenland. 16°° 29°° HOOGS STEENWEG. Plaatselijk Nieuws GIBBONS Patent Knife Sharpeners (Engelsche MessonaanzettersJ in gewone- en luxe-uitvoering. FIRMA JOHAN SMULDERS, Vughterstraat 33 - 's-Hertogenbosch. Soliede Wederverkoopers gevraagd. is verreweg het meest gelezen Neutraal blad in het Land van Heusden en Altena- HET NIEUWSBLAD verschijnt 2 maal per week n.l Woensdag en Vrij dag De abonnementsprijs bedraagt f 1 40 per kwartaal franco- huis. HET NIEUWSBLAD beschikt over hoogst bekwame medewerkers en over active correspondenten in de plaatsen Aalburg, Wijk, Veen, Andel, Giessen, Rijswijk, Woudrichem, Sieeuwijk, Werkendam, Genderen Eethen, Meeuwen, Drongelen, Babiloniënbroek, Almkerk, Dussen, Sprang. Capelle, Waspik, Raamsdonk, Raamsdonksveer, 's Grave- moer, Nederhemert, Aalst, Pouderoijen, Brakel en Zuilichem. HET NIEUWSBLAD geeft uit bovengenoemde plaatsen door eigen ver slaggevers de zoo uitvoerig mogelijke Raadsverslagen en van andere plaatselijke gebeurtenissen. HET NIEUWSBLAD geeft iedere week een hoofdartikel waarin zooveel mogelijk een onderwerp van den dag wordt behandeld en meer malen een onderwerp, dat in het bizonder voor het Land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard van groot belang is. HET NIEUWSBLAD stelt de abonné's in de gelegenheid gratis vragen op rechtskundig gebied te plaatsen waarop steeds door bemiddeling van het Nieuwsblad een breedvoerig antwoord wordt gegeven. HET NIEUWSBLAD geeft de verslagen der strafzitting en van het Kan tongerecht te Heusdende uitspraken der Rechtbanken te 's Her togenbosch en Tiel zoomede de uitspraken der Kantongerechten te Heusden, Waalwijk en Zalt-Bommel. HET NIEUWSBLAD geeft U uitvoerige Binnen- en Buitenlandsche be richten, artikelen betreffende Landbouw en Veeteelt geschreven door een op die gebieden hoogst deskundig medewerker. HET NIEUWSBLAD geeft U voor het geheele Land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard de berichten, Burge lijken Stand, Predikbeurten HET NIEUWSBLAD geeft de marktberichten van Rotterdam, 's Herto genbosch en Zalt-Bommel en veilingberichten van Drunen en Zalt- Bommel de Notaris- en Deurwaarders-Advertenties uit de geheele streek. Abonneert U nu het leesseizoen aanbreekt tegen 1 October, U i ontvangt de tot dien datum verschijnende nummers gratis De Administratie. Manshemden, prima katoen nwclame prijs 1,30-1.10 Mansbroeken, zware kwaliteit gele keper 1.1595 Vrouwen hemden, soliede, geel katoen 1.351.10 Vrouwen broeken, prima gele keper 1,20—95 Mans-Boezeroenen, prima kwaliteit dril 1.35 Blauw keper Jassen, prima kwaliteit en pasvorm Blauw keper Mansbroeken, zware kwaliteit keper Manchester Mansbroeken, soliede kwaliteit 4 75 Khaki Manshemden, ijzer- sterk voor dagelyks gebruik J20 240 Oio p 50 Wit katoen, prima kwaliteit voor dames hemden 22g—-17 Graslinnen, extra zwaar voor heeren hemden 33—29 Graslinnen, voor lakens Reclame aanbiedieg 55 Geel katoen voor hemden zware kwaliteit 28—19 Geel katoen voor lakens prima kwaliteit 45 Geel keper voor vrouwen broeken, prima kwal. 2529 Wit flanel, extra mooie kwaliteiten 32J—221 Wit en grijze molton, Reclame prys 35-32£ Wit Jeans, prima kwaliteit voor pantalons en nachthemden 34 Kapok bedstel, 1025 2 persoons compleet 22.50 Kapok bedstel, IA50 1 persoons compleet 19,00 Kapok bedstel, OQOO 2 persoons, zware vulling Molton dekens, EQ groote maat 1.10 Molton wiegdekens 49 39 Wollen dekens E75 2 persoons 6.50 Wollen fantasie dekens C25 7.75 O Gestikte dekens, C25 2 persoons 7.25 Satinet dekens, 775 2 persoons 8.45 Jaquard dekens, 075 2 persoons 4.25 Tocht dekens, 1 40 mooie dessins 1.75 Houten ledikanten, 1 persoons Houten ledikanten, 2 persoons 7.25 8.25 Ijzer ledikanten met spiraal- Q50 matras, reclame prys 11.50 790 1750 790 2, Houten kinderledikanten 9.95 Wit laké kinderledikanten 21.00 Spiraal matrassen 10.50 Staaldraad matrassen, systeem Auping, 2 pers. 19.50 Kapok matras, 2 persoons Kapok matras, 2 persoons Zeegras matras, 1 persoons Zeegras matras, 1 persoons 39.00 29.00 15.50 14.50 AMMERZODEN. Alhier werd door de assistent-Ryksveeteelt-consulent, den heer Verhoeven, uit Arnhem de jaarlijksche geitenkeuring gehouden. Allereerst kwamen aan de beurt, de dieren aangevoerd uit het dorp Wel!. Rubriek geregistreerde geiten. Ie prijs Gebr. van Loon 2e prys A. v. d. Boo- gaart. Oude melkgeitenle prijs Gebr. van Loon 2e prys Gebr. Lam 3e prijs H. Schreuder4e prys Th. van VughtE. V. C. Juinen. De no's 1, 2 en 3 wer den opgenomen in het plaatselijk register. Een-jarige melkgeiten le prijs W. van Krugten 2e pr. M. van Looo. Lammeren: le pr. L. de Goey 2e prys Nic. Schreuder E. V. A. van de Leur. Gehoornde melkgeitenle prijs Gebr. van Loon; 2e pr. Th. van Vulght;3epr. Gebr. Lam E. V.P. van den Boogaart. Geregistreerde lamineren2e pr. G. Groeneveld. Uit Ammerzoden Geregisstreerde geiten le prys J. Wes tervoort (opgenomen in het Provinciaal re gister) 2e prijs J van Wordragen 3e prijs J. Kievit. Oude melkgeitenle pr. Wed. M. Fraaije 2 prys J. van Wordragen. Eenjarige geiten vann geregisstreerde moeder le prys J. Westervoort2e pr. M. van Beers; E. V.: J. van Wordragen. Eenjarige geiten le prys H. Kievit 2e prijs D. Aarts E. V.E. van Dijk E. V.P. van Wordragen. Lammerenle prys E. van Djjk 2e prys L. van Doornmalen3e pr. J. de Looijen 4s prijs J. van de Leur5e pr. Wed. A. Nettenbreyers. Gehoornde melkgeiten le prijs M. van Beers 2e pr. J. Kievit. Gehoornde lammeren: le pr. Wed. M. Fraaije 2e prys Wed. H. Stelt. Nog werden bezichtigd de twee bokken van de vereeniging die beide voor het zelfde bedrag ad. f 50 in de verzeke ring werden ingeschreven en waarby de bokkenhouders van den heer Verhoeven, nog een extra pluimpje ontvingen, voor de keurige verzorging hunner dieren. De prijzen werden hierna uitgereikt welke voornamelijk bestonden uit huishou delijke artikelen. AALST. Zaterdag 27 Augustus had alhier, begunstigd door goed weer, de eerste geitenkeuring plaats van de Vereeniging tot bev. der geitenfokkerij Aalst*. Aan gevoerd waren ongeveer 75 dieren. Ge keurd werd door de H. H. Verhoeven en v. Loon. In de rubriek bMelkgeiten, wit, ongehoornd, werden bekroond met le prijs de geit van J. Opstelten 2e pr. A. Schreuders 3e prijs G. v. de Werken 4e prys H. Blom 5a prijs G. Dekkers E. V. H, Wynstekers en H. Blom (Bo venstaand 7-tal werd ingeschreven in plaat selijk register) b Melkgeiten, wit ongehoornd, geboren in 1926 2e prys D. Vernooij Czn.2e prijs A. v. Ouyen Pzn.3e prijs K. Bou- man cGeitenlammeren, wit, ongehoornd, le prijs W. Maas 2e prijs Adr. v. Ooyen 3e pr. G. v. d. Laar Dzn. dMelkgevende geiten, wit, gehoornd, le prijs G. v. d. Werken 2e prys Adr. Schreuders; 3e prijs C. v. d. Mooren e Geitenlammeren, wit, gehoornd 2e prys D. v. Ballegooien Fzn.3e prys J. Opstelten Gzd. tBonte, melkgevende geiten le prijs H. Kersten, 2e pr. C. Biesheuvel, 3e pr. W. van Byk. Een bekend straattype uit ons dorp, Kees vun Zon, by de B immelsche bakkers meer bekend vanwege zijn enorme eetlust, en daarom ook wel »Kees de Vreter* ge naamd, is Maandag naar een inrichting vervoerd. Was hy tot dusver wel eens wat rumoerig, zonder direct lastig te zyn, den laatsten tijd 3cheen hij gevaarlijker te worden, waarom men het raadzaam oor deelde, hem in een inrichting te doen plaatsen. ALMKERK. De fokvereeniging x>Alm- kerk* behaalde op de groote Landbouw tentoonstelling te Breda een 3 9 prys met hun stier »Daniëi*. 31 Aug. j.l. herdacht Ds. C. Dekker, Em. pred. van Waardhuizen, thans woon achtig te Bergen (N.-H.) den dag waarop Z.Eerw, voor 25 jaar zyn ambt aanvaardde. A.s. Zaterdagavond 7 uur hoopt de Bjjenvereeniging »'t Land van Altena* in de zaal van den heer C. Dekker alhier, een algemeene vergadering te houden. Woensdagmiddag had de vrouw van den heer P. alhier, het ongeluk een kokende koffiepot over haar been te trekken, met gevolg dat zy haar beide beenen ernstig brandde. Dr. De Vries verleende genees kundige hulp. A.s. Dinsdag nam. 2 uur hoopt den Raad dezer gemeente in een openbare zit ting byeen te komen. Woensdag j.l. had den landbouwer A. T., alhier, het ongeluk, terwjjl hjj bezig was koren te tasschen, boven van een ladder te vallen, met 't gevolg dat by zich vry ernstig bezeerde. Dr. De Vries ver- leende geneeskundige hulp. DRONGELEN. Op de groote landbouw tentoonstelling te Boxtel, behaalde de Gebr. Oarlemans van der Schans alhier, met Wou ter een 3e prys in de rubriek Zwartbont Frtesch-Hollandsch 2-jarige stieren. RAAMSDONKSVEER. Het dochtertje van den heer D. K. viel van een wip en had het ongeluk daarbij een arm te breken. Met goed gevolg liep van stapel van de werf der N.V. Scheepsbouwwerven v/h P. en A. Ruijtenberg, het sleepschip Wil lem* groot 865 ton, gebouwd voor rekening van den heer J. Olieslagers te Waspik. Mej. A. v. d. Hoek had het onge luk met den voet in een naald te trappen, die rechtstandig in den voet drong. Huise lijke hulp kon de naald niet verwyderen, vandaar dan ook, dat de patient in het ziekenhuis moest worden opgenomen. WIJK. De heer J. C. Wink alhier, behaalde met zijn zwartbonten 2-jarigen stier »Koba's Cuostantijn* een 2e prijs op de groote landbouwtentoonstelling te Boxtel. WOUDRICHEM. De gewone najaars keuring van springstieren zal voor deze gemeente plaats hebben te Almkerk op Maandag 19 September a.?. des namiddags 4 uur. Naar wjj vernemen zal op Zater dagmiddag a.s. te 2 uur voor de kinderen der le Openb. School in deze gemeente een schoolfeestje worden georganiseerd. Veiling, 31 Aug. '27. Clapsfaforiet 20 —28 ct. p. K.G. Diamantperen 1012 Tafelperen 8 —10 Keswick Cpdlin 6lij Gamersche zuren 810J Monks Codlin 1011 Pruimen 1622 Snyboonen 20—23 Stokprincessen 19— 27 Roodekool 46 Eigenheimers f3.50f3.90 per H.L. Blauwputten f3 80 Volgende week Maandag nam. 2.30 uur veiling van aardappelen en Woensdag en Vrijdag voorm. 10.15 uur veiling van fruit en aardappelen. WAALWIJK. De heer B. Timmermans voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van de Langstraat, is door den Ober burgemeister der stad Pirmasens (Pfalz) uitgenoodigd aanweizig ie zyn bij de a.s. opening der vakschool voor schoen makers aldaar. Naar men weet is tot directeur dier school benoemd de heer A. Stüiz, onze oud-stadgenoot, hoofdleeraar aan de Rijks- vakschool alhier. Door het uittreden uit het zaken leven zal de heer Baerens, lid der Kamer van Koophandel en als zoodanig voorzitter der Afd. Kleinbedrijf, deze functies ueer- legiien. WAALWIJK. De ontwikkeling van onze plaats geeft schier elk oogenblik nieuwe verrassingen en nieuwe pers pectieven. Zoo zijn we met de ope ning der 'W.WAV. een belangrijke zaak rijker geworden aan de Groote- straat 109 'hoek Zomerdijk, n.l. de N.V. A. de Graaff en Go's Automo bielhandel. Zaterdagnamiddag opende deze fir ma haar zaak met een Auto-Show room in het verbouwde pand van den heer v. d. Zaken. We tnoeten ter stond erkennen, dat we hier met menschen hebben te doen, die in alle opzichten hun tijd verstaan. De opzet dezer zaak kan voor Waalwijk beslist niet beter. Aan de Grootestr. en hoek Zomerdijk zijn in het oude pand twee zeer groote spiegelruiten geplaatst, waardoor men reeds van buiten terstond tot nadere bezichti ging wordt getrokken van wat daar binnen tentoongesteld is. En dat mag gerust door eenieder worden gezien. Auto-liefhebbers kunnen hart en 00- gen hier ongemeen verlustigen. Naast verschillende andere model len is de firma de Graaff en Co. spe- fciaal vertegenwoordigster van de be kende „Chrysler"-auto. Dit is een bij zonder fraaie wagen, waarvan de bouw van het chassis in overeenstem ming is met dien van de carrosserie. De motor kan een groote snelheid ontwikkelen en loopt geruiscliloos. De talrijk aanwezigen Zaterdag bij de opening waren zonder uitzondering ook allen vol lof over deze luxe au tomobiel. Achter de auto-showroom heeft de firma momenteel nog de reparatie- werkplaats in verbouwing. We wenschen de N. V. A. de Graaff en Go's Automobielhandel met deze flinke onderneming van harte succes. ZUILICHEM. Tjjdens het afryden va» de nieuw-steeg-stoep sloeg het paard van den landbouwer Dingemans op hol met gevolg dat de wagen in den sloot terrecht kwam. Met eenige averij liep dit ongeval af. DIEFSTAL. Twee mannen hebben in de pastorie van de R.K. kerk aan de Amsterdamstraat te Haarlem een collectebusje geledigd. Zy werden ontdekt en na een achtervo'iog ge grepen. Het bleken bekenden van de politie te zyneen los werkman uit Amsterdam en een man uit Leeuwarden afkomstig. Een hunner was in het bezit van een ge laden browning. O—— DE NOODLOTTIGE BRAND TE ROERMOND. Omtrent den noodlottigen brand te Roer mond, wordt nader vandaar gemeld, dat de kapper Mülleribruch naar het huis van bewaring is overgebracht. Een nader on derzoek heeft uitgemaakt, dat op meerdere plaatsen de gasleider was doorgesneden en dat gaskranen open waren gezet. Het jus titieel onderzoek duurt voort. TRAGISCHE DOOD. Da landbouwer v. Esch te Vucht, was Woensdagmorgen op een weiland aan het hooien. Nadat den wagen was geladen, namen 3 kinderen daar bovenop plaats. Door een ongeluk, de weg is daar nage noeg onberijdbaar, kantelde de wagen juist tegen den rand van den wiel, waardoor ze te water geraakte. Een kon nog worden gered, doch Nelly en Jo van Esch, resp. 10 en 9 jaren, waren reeds overleden toen zij onder het hooi vandaan werden gehaald. AUTO-ONGELUK. Op den Rotterdamsche weg naby de Zweth te Delft is een splinternieuwe Ford- Sedan van de firma Perlstein en Roeper Bosch uit Amsterdam, die met een snelheid van ongeveer 60 K. M. per uur reed, tengevolge van het breken van een vooras tweemaal over den kcp geslagen en totaal vernield. Toen de bestuurder uit de over blijfselen der carosserie was bevrijd, bleek dat hy slechts een niet ernstige verwonding aan een arm had bekomen. Met behulp van een kraanwagen is het wrak van de auto weggesleept. AANRANDING. Iu den nacht van Zaterdag op Zondag werd de heer R. te Tiel die van Avezaath naar zyn woonplaats fietste, gevolgd door drie wielrijders, van wie een hem inhaalde en met een scherp voorwerp, vermoedelijk een mes, een steek toebracht, die door dec wang tot in de kaak liep. De heer R. bleef' geruimen tyd bewusteloos langs den weg liggen. Eerst tegen den morgen be reikte hjj de ouderlijke woning, waarna geneeskundige hulp werd ingeroepen. In verband met deze laffe aanranding is door de justitie aangehouden J. M. «B. te Kapel-Avezaath. —o ERNSTIG ONGELUK. Te Mierlowoud uit de richting Helmond kwam de motorrijder v. K. met een flinke vaart aanrijden, toen ook juist de stoomtram passeerde. Op den weg bevond zich ook de voet ganger G. Waarschijnlijk door het lawaai van de tram heeft hij den motor niet hooren aankomen. Toen hij er zich plotseling van bewust werd, dat de motorrijder vlak by hem was, trachtte hy nog vlug terzjjde te springen, terwyl de motorryder juist langs die zijde wilde passeeren. G. werd tegen den weg geslagen en overleed spoedig. De motorryder liep eenige verwondingen op. ZENDINGSWEEK 1927. De Hoofdbesturen van de in het Zen dingsbureau te Oegstgeest Samenwerkende Zendingscorporaties hebbben besloten ditmaal de «Zendingsweek* tehouden van Zondag 6 tot en met Zondag 13 November a.s. Bekend geacht mag worden dat het de bedoeling van genoemde Besturen is, dat Christelyk Nederland zich in die week op- make tot Gebed Toewijding en Offer. Ongetwijfeld gaat 't er om dat gansch Christelijk Nederland deelneemt aan deze Zendingsweek. De organisatie werd daartoe reeds nu door het Zendingsbureau ter hand genomen. Allerwege worden H.H. Predikanten, Evan gelisten en Godsdienstonderwijzers, Hoofden van Ooderwysinrichtingen etc., en allen die een kring achter zich hebben opgeroepen om eendrachtiglijk te komen tot het gewen- schte resultaat. In rondschry vingen en circulaires dringen de Zendingsbesturen er op aan dat men genoemde data noteere, dat iedere Gemeente deelneme aan deze week, dat reeds thans in de groote gemeenten commissies gevormd worden voor het voorbereidende werk, dat men zich overal, reeds nu ga instelle op de Zendingsweek welke én om de verlaugde voorbede, én om de gevraagde toe wijding én om het noodige Offer voor het geheel van den Zendingsarbeid van de grootste beteekenis geacht moet worden. Het Zendingsbureau te Oegstgeest is gaarne bereid alle gewenschte inlichtingen te ver strekken en contact te zoeken met allerlei kringen en groepen. DE MOORD TE CAPELLE A./D. IJSEL. Uit het verdere oaderzoek in de zaak tegen B. M., die den moord op den 61- jarigen rentenier G. Dekker heeft gepleegd, is niet gebleken dat de jongemannen, die de aangifte by den veldwachter hebben ge daan, by de zaak betrokken zyn of buip hebben verleend. Zy staan in de gemeente ook goed bekend. De dader heeft nog nader bekend, dat hy het lyk dadeljjk na den moord heeft beroofd van een bankbiljet van f 10. Dit biljet is intusschen in beslag genomen. iIet '«k is r'°8 niet oPKevischt. GROOTE UITVERKOOP J -—o—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 6