Derde Blad No. 4739 Vrijdag 2 September Huwelijk Jan Beertzen. voor het Land van Keusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. HEUSDEN P Buitenland Huwelijks-uitzetten. ZDtesiö (Die (uj-ison uaP tnde ctctoerfanfa ridtrieM xxml fat vetgencl rviimzneo tezereêXtis dein goect cfigete£f kinderrubriek. Ruime auto- garage's BEHOORENDE BIJ HET HET GEHEIM VAN DEN KLOKKEN- WINKEL. (3) Toen vader Jozef 's morgens in den winkel kwam, begon hij dadelijk alle klokken af te stoffen. Het duurde even- wel niet lang, of er kwam een heele deftige en rijke meneer den winkel bin nen, die vroeg of vader Jozef ook mooie heele oude, zeldzame klokken of zoo te koop had. Jawel, zei vader Jozef en wees op den ouden grootvaderklok, kijkt U die maar eens, is driehonderd jaar oud 1 De deftige heer bekeek den klok nauw keurig en zei toen Hij heeft de hout- wurm in zijn beenen 1 Ja. dat kan wel, zei vader Jozef, maar hij is ook zoo erg oud, maar hij lo^pt erg mooi, ik zal U eens laten hooren, hoe mooi hij tikt. Vader Jozef nam een sleutel en begon den veer op te draaien. Maar toen hij i precies een half uur en drie minuten Sen zegen voor de menschheid. klok nog niet. Verbaasd maakte vader Jozef den kast open hij, dat de veer gesprongen was. Haha, riep de deftige meneer, nou dat is ook een mooie klok, die kan niet eens loopen, wat een prul Toen werd vader Jozef zoo boos, dat hij den verwaanden ouden grootvader- klok onder zijn arm nam, en den win kel wilde verlaten, om hem op zolder in een stoffig hoekje neer te zetten. En als je toen goed had toegeluisterd, dan had je kunnen hooren, hoe alle klokken in den winkel een zacht klokkenliedje Maassfcnw te Grave onder- geloopen. De onverwacht hooge water stand van de Maas heeft tot gevolg gehad, dat de stuwput van de Maaskanalisatiewerkeri te Grave is volgeloopeo. Een overzicht van het ondergeloopen werk. allemaal ons uiterste best doen, mis schien worden wij dan ook wel voor honderd gulden verkocht. Dat besloten en klokken te doen en nu weet je meteen het geheim waarom en oen zaë j alle klokken en klokjes, horloges en pendules in den winkel van vader Jozef altijd zoo prachtig gelijk en precies op tijd loopen. BINDE. Wij leveren onder speciaal gemakkelijke condities Vraag onze voorwaarden, op aanvraag worden U deze gaarne toegezonden. Concnrreerende prijzen. lala, tralalalalalaen op eens bleef hij staan, en om nooit meer te gaan Vader Jozef hoorde het niet, want hij had den ouden klok al met een smak op zolder gegooid, zoodat de klok in gruzelementen uit elkaar viel. En de deftige meneer verstond de klokkentaal niet Nu, heb je soms nog wat anders, maar nu iets werkelijk moois?, vroeg die me neer, toen vader Jozef weer terug was. DE OCEAANVLIEGERS BROCK EN SCHLEE IN VEERTIEN DAGENDE WERELD ROND. Een wereldreis per vliegtuig. Opnieuw gelukt het een Amerikaan den Oceaan over te steken. De Pride of Detroitte Croydon ge arriveerd. Opnieuw heeft een Amerikaansch vlieg tuig den Oceaan overgestoken. De ïPride of Detroit« is om half elf te Croydon by Londen geland. Het vliegtuig werd bestuurd door Wiliiam Brock en Edward Schlee. De Pride of Detroit heeft den Oceaan Beste jongens en meisjes: De antwoorden op de vorige raadsels zijn: 1. Koekoek (koekoek). Spek pek. 2. 3. De koning in het kegelspel, De nieuwe raadsels zijn: 1. Ik zag laatst een aardig meisje. Ik geloof dat haar naam was Gijsje Die droeg aan haar arm een mandje dat, was boordevol met bessennat. Toch ging er niet een drupje verloren, Waar van jelui zeker wei op zullen hooren Ze morste geen druppel, is dat niet kras Vertel mij eens hoe dat mogelijk was. 2 Jelui moeten toch eens goed op letten, als je een gewone musch op straat ziet. Die springt met zijn twee pooten tegelijk. Een ooievaar daarentegen loopt poot voor poot. Waarom doen zij dat? 3. Wie kan de puntjes in de volgen de woorden invullen, dat er een spreek woord komt te staan A../h.d..n/.o.m./.s/ bbe./.e/l.a. OOM KAREL. Ja zeker, zei vader Jozef, dan heb ik hier nog een heel zeldzaam horloge 1 Kijk eens O, ja, het is maar van heel gewoon nikkel, maar ik heb in mijn heelen winkel niet een klok, die zoo precies loopt. Maar dat is nog niet al les Dit klokje heeft aan een dapper soldaat het leven gered. Het is wel honderd jaar oud en het heeft toebe hoord aan een soldaat van Napoleon, die later generaal werd. Kijkt U maar eens, wat er in de kast van binnen ge krast staat. Ziet U wel En ziet U die deuk in de kast? Dat heeft een kogel gedaan. Als de soldaat dit horlo ge niet in zijn zak had gehad, had de kogel hem gedood. Vindt U dat niet flink van zoo'n doodgewoon nikkel hor loge Sapperloot, nou, dat is kranig, hoor!, riep de deftige meneer uit. Hij bekeek het van alle kanten en zei toen. Ik geef er honderd gulden voor, is dat goed Top zei vader Jozef en hij verkocht het gewone nikkelen horloge voor hon derd zilveren guldens I Toen het dien avond weer heelem&al donker en stil in den klokkenwinkel van vader Jozef was en de torenklok twaalf uur had geslagen, zei het brutale wekkertje opeens hardopHm, ik wou alleen maar zeggen, dat we nu vandaag weer.eens gezien hebben, dat hoogmoed voor den val komt en dat, als je eerlijk en trouw je best doet, het nooit anders dan goed met je kan gaan. Wie had dat ooit gedacht, dat een nikkele knol verkocht zou worden voor honderd gul den 1 Weet je wat wij nu moesten doen Allemaal nog beter ons best doen, om precies op de maat te tikken en goed den tijd aan te wijzen. En als we dan overgestoken in 24 uur 16 minuten. Naar men zich zal herinneren zijn zij van plan in 14 dagen een vliegtocht om de wereld te doen. HET WATER WAST. Ten gevolge van den hevigen regenval der afgeloopen dagen 2ijn de boven-Maas en de zijrivieren sterk gewassen, vooral van de Lesse en de Semois is het water gestegen. Rond Brussel baart de Senne den bewoners veel zorg, vooral te Vorst ondervond men last van bet onderloopen der kelders, hetgeen in dezen tijd nog nooit is voorgevallen. De overvloedige regens der laatste dagen hebben de Hóoge-Maas merkelijk doen stijgen. Ook hare bijrivieren volgen dat verderfelijk voorbeeld. Te Waulsort, te Hastiére, te Dinant, te House, te Han, te Riviére en te Laplante moesten balken getrokken worden. Ook de Lesse, de Semois en de Ourthe staan op het punt haar bed te verlaten, hetgeen groote stoornis zou aanbrengen en veel schade veroorzaken, vooral in het seizoen dat er gewoonlyk waterschaarsch- heid bestaat. o— VREESELIJK ONGELUK IN EEN FRANSCHE BADPLAATS. Drie kinderen omgekomen. Een verschrikkelijk ongeluk heeft plaats gehad in een der badplaatsen van den omtrek van Duinkerke. Vier jongens van 12 tot 14 jaar, ver blijvend in het gasthuis van Bergues, ver maakten zich op het strand met een tunnel te graven in een berg zand, toen plots een inzakking de vier kinderen levei-d begroef. Men kon slechts een der knapen redden, de drie anderen waren reeds bezweken toen men ze ontgroef. Binnenland DE VLIEGTOCHTEN VAN LEAR BLACK. De HNADP van de K.L.M. met den heer Van Lear Black aan boord, is Zondag van Hamburg naar Londen gevlogen. De Ameri kaan had een bezoek aan Kopenhagen ge bracht. Het toestel is wel boven Waalhaven geweest, maar niet geland. Den 24sten September, zoo is voorloopig het plan, gaat de heer Van Lear Black naar Amerika, maar om het volgende jaar weer terug te komen en opnieuw groote tochten te onder nemen. De vliegers Geysendoi ffer en Scholte zouden hem op zijn reis naar Amerika (per boot) vergezellen. ■/PflA Nafcy Chaxnonix, het vreeselyke spoorweg ongeluk plaats [had. Zooals men weet, zijn by dit ongeluk ver scheidene} (menschen om het leven gekomen [en talryke ernstig ge wond. EEN GEZELLIGE BRUILOFT. Men meldt aan de Msb. uit Etteri Een dochter van zekeren v. H. aan den Vaartkant te Enen was in het huwelijk getreden, waarom de familie gezellig byeen een bruiloft zou vieren. Onder de genoo- digden was ook de bij de politie welbe kende zoon Jan. Deze woont te Bergen op Zoom en was met zijn vrouw voor deze gelegenheid overgekomen. Hoe de zaak precies haar verloop heeft gehad, is niet met zekerheid bekend daar de feestelijkheden binnenshuis plaats hadden. Er moet ruzie ontstaan zijn onder de feest vierenden, die zoo hoog liep, dat zoon Jan en zijn vrouw met een gapende wonde aan het hoofd en verscheurde kleeren werden buiten gegooid. Jan girig leelijk te keer en daagde zijn vader en familie uit om naar buiten te komen en zich met hem te meten. Jan heeft maar één been, doch kan handig manoeuvreeren met zijn krukken. Tenslotte waagde hij zich vloekende en tierende op het erf, gewapend met een kruk en een knuppel. Hij werd echter door de getarte familie vermoedelyk met een hakbijl ont vangen en toegetakeld. Met diverse snij- wonden aan het hoofd en onkenbaar door het stroomeride bloed werd hij door een inmiddels toegesnelde zuster van het erf geleid. Het publiek had inmiddels de mare chaussee gewaarschuwd. Deze, gebruik makende van een particulieren auto, kreeg echter onderweg bandenpech. Een voor band van den auto sprong, waarbij hij met flinke vaart tegen een paal botste. Een der inzittende marechaussees bekwam daarbij ernstige kneuzingen, terwijl de overigen met den schrik vrij kwamen. De gemeentepolitie was inmiddels ook aan wezig, die de vechtenden kon scheiden. o BESCHERMING DER NIJVERHEID. Door Gedeputeerde Staten van Noordbra bant is het vi Igend schrijven verzonden aan den minister van Financiën. Aan Zyne Excellentie den minister van Financiën, voorzitter van den raad van mi nisters te 's-Graverihage. Wij bespraken in onze vergadering het verzoekschrift, door de Kamers van Koop handel en Fabrieken in Noordbrabant en Limburg op 4 Mei 1927 gericht tot Uwe Excellentie. Wat in dat verzoekschrift wordt mede gedeeld betreffende de gloeilampen-nijverheid de klompen-nyverheid, de kunstzijde-nijver heid, de lederny verheid, de metaal-nijverheid, de schoennijverheid, de sigaren-nyverheid, de steennijveiheid, de suikernjjverheid, de textiel-nijverheid (in het bijzonder de band en veterfabrieken), de voedings- en genot middelen-nijverheid, dat alles vervult ons Wpt groote zorg voor het behoud der wel vaart in onze provincie. Met de genoemde Kamers zyn wij' van oordeel, dat de landsregeering zeer zeker de nijverheid in hare verschillende vormen zou kunnen beschermen en verdedigen. Bescherming van den vaderlandgchen ar beid tegen buitensporige mededinging van het buitenland echynt ons allernoodigst om het maatschappelijk peil van de handarbei ders te kunnen handhaven en verbeteren. Een gepaste voorkeur voor de vaderland- sche nijverheid bij de voorziening in de be hoeften van Staat, Proviociën, Gemeenten, Waterschappenlijkt ons even redelyk en noodig als een zekere aandrang by allen, die over leveringen te beslissen hebbeB om de vaderlandsche nijverheid in de gelegen heid te stellen tot voortbrenging en levering ^oeftertyi.fcnnder. j^rli Eindelijk komt het ons voor, dat een dubbel tarief van invoerrechten onmisbaar is om bjj de regeling der handelsbetrekkingen met het buitenland het beginsel van weder- keerigheid toe te passen. Wy verzoeken Uwe Excellentie dan ook met aandrang zulke maatregelen, als ZÜ met het algemeen belang vereenigbaar acht wel te willen bespoedigen. De Gedeputeerde Staten van Noordbrabant. F. J. J. M. VAN RIJCKEVORSEL, I.^Voorzitter. P. J. STEURES. I. Griffier. ,j o OPGEPAST. De commissaris van politie te Eindhoven geeft een ieder in zijn eigen belang in over weging om alvorens in handelsrelaties te treden met onderstaande personen zich eerst tot hem te wenden om inlichtingen '1. Jan Warmerdam, geboren te Sloten 2 Aug. 1889, koopuian, wonende te Eind hoven Tongelreschestraat 101 2. Hendrikus Martens, geboren 16 Febr. 1896 te Someren, koopman gedomicilieerd te Heerlen, doch verblijvende te Eindhoven 3, Hendrikus Geraerls, geboren te Ber- geijk, 18 Dec. 1880, koopman, wonende te Eindhoven. Door de personen onder snb. 1 en 2 genoemd is opgericht »De Noord-Brabantsche Bouw en Brandstoffanhandel, telegram-adres Bouw- rand Eindhoven», terwijl de onder sub. 3 genoemde persoon als adviseur daaraan ver bonden is. WIJZIGING DER TREKHONDENWET. Bij kon. besluit is het volgende bepaald Ingaande 1 Januari 1928 wordt het Kon. besluit van 6 Februari 1921 (Staatsblad no. 45), sedert gewijzigd tot uitvoering van van de artikelen 1, 4 en-5 der vTrekhon- denweU 1919 (Staatsblad no. 203), nader gq|vyzigd ais volgt Aan artikel 1 wordt toegeroegd als tweede en derde lid »B. en W. geven het nummerbewys be doeld in artikel 2 der »Trekhondenwet« 1910 (Staatsblad no. 203), slechts af, indien na keuring van den hond diens lichamelyke geschiktheid voor gebruik als trekhond is gebleken. »Zy kunnen herkeuring op door hen te bepalen tydstippen bevelen Artikel 6 wordt gelezen »Het is, behoudens het bepaalde in het tweede lid verboden, dat zich tydens den rit iemand op de hondenkar bevindt. »Op daartoe strekkend verzoek, kan de burgemeester eene schriftelijke vergunning geven tot het zich bevinden op de kur tydens den rit, door één persoon. »Deze vergunning, waarvan aanteekening geschiedt op het nummerbewys, kan te allen tjjde door den Burgemeester worden inge trokken. Behoudens iotrekkiug is zij van kracht gedurende het tfjdperk tusschen twee op elkander volgende keuringen. »De lading, en wanneer zich een persoon op de kar bevindt, deze inbegrepen moet zich in evenwicht bevinden, en haar gewicht mag niet zoo groot zijn dat het trekken bovenmatige inspanning vereiecht.c O ZIJN VADER MISHANDELD. De Rechtbank te Den Haag heeft den 20-jarigen loswerkman te Alphen a. d. Ryn, J. H. v. d. V., wegens mishandeling van zyn vader, tot 6 maanden gevange nisstraf veroordeeld, met aftrek der pre ventieve hechtenis. jJ É&- HAtel Café Restaurant Uitspanning. St. JaB88traat 10-12 i '3 BOSCH. Tel. Interc. 436 fsv- ,3e" Station N.A.B.O. SLEEOWIJK-'s BOSCH Jfienwsblad Iedere lijder aan verzwakte nieren, die gaarne zijn gezondheid zou herkrijgen, be hoort Foster's Rugpijn Nieren Pillen te i gedraaid had, liep de oude grootvader «Vi-tK U 4- mm J ^1 J /A I I t M</%<<ai>A 1. ur. gebruiken, het middel, dat nieuwe kracht en energie aan tal van angstige nierlijders bracht. Het 25-jarig succes stempelt dit niermiddel tot een ware zegen voor de menschheid. Ook gij kunt daarvan profiteeren. Be gin nog heden met het gebruik van Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Merk op hoe uw gezondheid er door verbetert. Hoe de rugpijn afneemt, hoe de pijn in uw ledematen en spieren vermindert, hoe spoe dig uw nier- en blaasstoornissen verdwij nen. Door het versterken van uw zwakke nieren raakt gij bevrijd van urinekwalen, rugpijn, rheumatiek, blaasontsteking, wa- neurieden, dat klonk zoo Tralala, tra- terzuchtige zwellingen, ischias en spit. Stel 't niet uit. Laat de trage nierwer king niet van kwaad tot erger worden, j Begin dadelijk met Foster's Rugpijn Nie- i ren Pillen. Kom de aangetaste nieren te j hulp, waardoor het bloed weder behoor lijk gezuiverd en verrijkt wordt en het geheele gestel bevrijd wordt van schade lijke onzuiverheden. Foster's Pillen worden vervaardigd in modern ingerichte labora- i toria, worden noch bij de vervaardiging, noch bij de verpakking door menschelijke handen aangeraakt, en bevatten geen scha delijke bestanddeelen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) hij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 36 fa. JOH. OE11 -WVORDT VERVOLGD.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 9