Tweede Blad Ho. tfti vriidan li W. H. BRIK voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. sü Bij ver- ONTVANOEN de NIEUWSTE STOFFEN Najaar- en Winterseizoen Dames-e»Heerenkleeding GORIN CHEM. Bezinning üiiHlmiibriek. Ingezonden. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden BEHOORENDE BIJ HET Het water waarschuwt U. Beste jongens en meisjes: De antwoorden op de vorige raadsels zijn 1. Tortelduif. 2. Paard paar. 3. Poot (boot, moot, noot, loot). De nieuwe raadsels zijn: Wie kan van het volgende woord den naam van een zeedier maken Schikvint 2. Ik ben een soort visch, waarop velen dol zijn. Mijn eerste deel is een nederig plantje in het bosch, mijn tweede is een medeklinker Maar dan heb je me nog niet, want dan ontbreken er nog precies 68 centimeter aan me. Wie ben ik 3. Wie kan de verborgen edelsteenen vinden in de volgende zinnen Wist je, dat de bewoners van Cairo bijna allen zwart haar hebben. Gaat Opa Assen bezoeken Eerst liep hij rechtuit, daarna sloeg hij rechts af, fier met bet oog op zijn doel gericht. OOM KAREL. HOE 911 KABEL EEN FORTVIN VERDIENDE. (vrij naar een oud Engelsch sprookje) 2. Dick Wittington stond op en zei opeens „Kom, Miek, ga mee, dan gaan we weer terug naar Londen. Burge meester zal ik wel nooit worden, maar ik kan toch bard werken en het kan niet anders, of dan moet je het eindelijk toch ook wel tot iets brengen. Kom, ga mee Ze giDgen dus maar weer denzelfden weg terug en kwamen eindelijk weer in Londen aan. Dick besloot naar de oude keukenmeid terug te gaan en maar weer hard te gaan werken. Tot zijn groote verbazing bemerkte hij echter, dat de oude, booze keukenmeid er niet meer wasHij vernam, dat zij dien morgen door zijn meester was ontslagen, omdat ze van de melk had gesnoept en de schoenen zoo slordig had gepoetst. De nieuwe keukenmeid was erg blij, dat Dick was teruggekomen en ze was heel vriendelijk voor hem en zijn poes. Dick was dus erg gelukkig en werkte zoo hard hij kon. Dat vond de keu kenmeid zóó flink, dat ze er met den meester oversprak. De rijke koopman verdubbelde toen het loon van Dick en als hij hem in huis tegenkwam lachte hij steeds vriendelijk tegen hem. Ook het lieftallige'dochtertje van den koop man had Dick opgemerkt en lachte hem vriendelijk toe, als ze hem zag. Op een goeden morgen riep de rijke koopman al zijn dienaren bijeen ea sprak „Ik stuur een groot schip naar het verre Oosten, om daar allerlei kostelijke zaken te koopen. Hebben jelui niets, om aan den kapitein mede te geven Hij kan er dan voor in de plaats zijde en diamanten voor terugbrengen. Want die dingen zijn daar in het Oosten erg goedkoop I" Al de dienaren haalden dus hun spaar potten te voorschijn en gaven hun geld aan den kapitein, om allerlei mooie dingen in het verre Oosten voor hen te koopen. „En jij, Dick, heb je niets om aan den kapitein te geven vroeg de koopman. „Neen meneer," zei Dick, „ik heb geen cent, want ik heb mijn weekloon gebruikt, om worst voor Mikabel te koopen Geef je kat dan meelachten de an dere knechten, uit de grap. Toen hoorde Dick opeens een fluisterend stemmetje aan zijn oor, dat zei„Ja, doe het, geef je kat mee, je zult zien, dat het je geluk brengt Het was het lieftallige dochtertje van den rijken koopman, die hem dat toe gefluisterd had. Dick nam dus afscheid van Mikabel en gaf haar aan den ka pitein. En toen bet schip de haven uitzeilde, stond Mikabel op den achter steven en wuifde Dick vroolijk met haar staart goeden dag I Na een lange reis kwam het schip in Afrika aan. De sultan liet aan den kapitein vragen, of hij ook zin had, om een bordje erwtensoep bij hem te komen eten De kapitein vond het heerlijk en ging naar het paleis van den sultan. De sultan was heel bedroefd, want hij had verschrikkelijke last van muizen. „Lieve hemel," riep hij den kapitein toe, „ik weet me geen raad meer. Overal zitten muizenAls ik theedrink, zwemt er een in mijn kopje, ga ik me wasschen, dan zwemmen ze in mijn waschkom, trek ik mijn schoe nen aan, dan zitten ze daar in 1 Zelfs in de erwtensoep, waar ik zoo dol op ben, zitten ze. Wil U wel gelooven, dat ik we! duizend goudstukken zou willen geven, om van die muizenplaag verlost te worden Toen de kapitein dat hoorde, rende hij zoo hard hij kon naar zijn schip terug, om Mikabel de poes te halen. (Wordt vervolgd). wondirgen, steenpuisten of brand wonden enz., gebruike men direct Oprechte Winsntner Zalf. Prijs per bus f'0 75. Verkrijgbaar bij Apoth, en Drog. Vrajren op rechtskundig: srebied Is iemand verplicht bij de Ned. Her*", kerk die wel gem. b» listing doch geen Rijksinkomstenbelasting betaald tot betalen der Kerk II. O. de omslag is gebaseerd op de Rijksinkomstenbelasting. X D. Gij die zoo stout uw naaste smart, Hebt gij uw overspelig hart. Reeds in den dood gegeven Of huist ge nog in vrome vreugd Met de' afgod van uw eigen deugd, In uw Godlooze leven Ja, zonder God, hoe vroom het schijn, Is dan uw heele christen-zijn, En tégen 't Kruis uw vechten Een vijand zijt ge van Gods Zoon, Genoot van hen die Hem een kroon Van doornen durfden vlechten. Nog kent ge niet den wanhoopsstrijd Der uiterste verlorenheid, Waarin het al verdonkert Waarin slechts als een verre ster, En toch nabij en toch niet ver De Pinkst-.rspranke flonkert. Gij dwazen, die de orakelstem Van 't heilige Jeruzalem Tot leidster hebt verkoren, Let op hoe straks uw tempelwal, In puin ter aarde storten zal Gij Christus hebt verloren. Wat baat u dan dit oogenblik Der zege, als de stervenssnik U in den gorgel hommelt Als gij onzeker van uw lot, U overgeven moet aan God Ge in den doodsslaap dommelt. Hiér maalde wel uw schampere taal, Des naasten ramp tot een schandaal, En kondt gij u beroemen En harteloos als de duivel is, Wist gij van geen vergiffenis, Maar enkel van verdoemen. Maar o, onheilig slangenbroed, God meent het met Zijn wet wel goed, Maar stelt niet als rechter Straks luidt Zijn vonnis wie als gij Zich béter waande, hoor van Mij Gij waart oneindig slechter. Neen, meen niet dat de hooge God, Meet met de maat vaa uw gebod, Uw meening telt niet mede; Wie buiten Jezus vrijspraak zoekt, Ziet mét zijn vroomheid zich vervloekt, En ingebeelde zede. J. TIMMERMANS. Veen, 10 Sep. 1927. VOOR VOOR NAAR MAAT. Hoek Visschersdijk POLITIERECHTER s' BOSCH. Uitpraken. J. J. v. W., Kaatsheuvel, vernieling, f 15 subs. 15 d. h.H. N., Kaatsheuvel, mish., f 15 subs. 15 d. h. E. H., Sprang Capelle, mish. f 15 subs. 15 d. h. KINDERRECHTER. Uitspraken. A. P. K Kaatsheuvel, verduistering, 2 Op den Nieuwen Waterweg bij Foortershaven heeft een aanvaring plaats gehad, Maskerdag te Amsterdam. Te Amsterdam werd een collecte gehouden voor het pensioenfonds van Tooneelspelers. Mevrouw de Boer van Rijk als »Kniertje«, maakte in de Kalverstraat eeo goede recette. mnd. tuchtschool «oorw. A. P. K.. Kaats heuvel, diefsta1, 4 rond. tuchtschool voorw. Openbare vergadering van den Raad der gemeente ANDEL van 6S«ptember 1927. Alle leden tegenwoordig. VoorzitterBurgemeester Van der Schans. B. van Andel secretaris. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. De herbenoemde en benoemde leden leg gen in handen var» den Voorzitter de ver- eischte eeden af en nemen zitting. De Voorzitter wenscht de leden geluk met hunne herbenoeming en benoeming en hoopt dat zij onder biddend opzien tot den Al machtige nog veel goeds voor de gemeente tot stand zullen brengen en de vergaderin gen evenals in het nu afgesloten vierjarig tijdperk zich zullen kenmerken door een geest van vriendschap en eensgezindheid. Met een kort woord brengt de Voorzitter zijn dank aan de niet herkozen ieden Miilenaar en Kalis voor al hetgeen zij in korten of langen lijd naar hun beste we ten in hun belang der gemeente hebben gedaan. Daarna worden de notulen san de vorige samenkomst gelezen en onver anderd goedgekeurd. Aan de orde is I. Benoeming van de twee Wethouders. In de vacature Miilenaar wordt na stem mingen en herstemming door het lot ge kozen het lid J. G. Schouten. In de vacature Verwijs wordt na stem mingen bij herstemming herkozen het lid C. Verwjjs. Beiden worden door den Voorzitter met hunne benoeming en herbenoeming gefeli citeerd en verklaren onder dankzegging in het in hun gestelde vertrouwen de benoe ming aan te r emen. II. Aanbieding gem. begrooting en die van het G. E. B. voor 1928. De Voorzitter benoemd tot commissie van onderzoek de leden Van Houwelingen en v. d. Vliet en verzoeke de overige leden by dat onderzoek tegenwoordig te willen ayn. III. De aanmerkingen van Ged. Staten op de gem. rekening 1926 zegt de Voor zitter zijn alle van administratieven aard en daarom stelt spr, voor die te laten be antwoorden door B. en W. wat met aige- meene stemmen wordt goed gevonden. IV. Wyziging van het huishoudelijk reglement voor de Commissie tot wering van schoolverzuim. De Voorzitter stelt voor het verouderde reglement waarop door Ged. Staten aanmer kingen zijn gemaakt, in te trekken en een nieuw vast te stellen hetwerk door spr. wordt voorgelezen. Met algemeene stemmen wordt dit nieuwe reglement vastgesteld. Bij de rondvraag verzoekt het lid v. d. Vliet aan B. en W. om de werkzaamheden op de gemeente landerijen wat vroeger te doen aanvangen. B. en W. zien er bezwaar in om die werkzaamheden de vervroegen, vooreerst gaat het niet om in December reeds uit gaven te doen op een begrooting die 1 Januari d. a. v. in werking treedt en ten andere zou het ook niet zijn in het belang van den werkman de werkloosheid zou er wel door worden verplaatst maar niet worden verminderd. Het moet voor den dering ®an werk elders te zoeken het werk dat de gemeente beeft blijft voor hem bewaard tot den tijd, dat er geen werk meer is te krijgen, wat dan ook het deel eener werkverschaffing moet zijn. NiPts meer aan de orde zijnde en nie mand het woord meer verlangende sluit de Voorzitter deze vergadering. Stra'zitting van het Kantongerecht te Heusden van Vrijdag 2 September 1927. Kantonrechter Mr. C. W. v.Ommeren; Ambtenaar van hetOpenb. Ministerie: Jhr. Mr. J. Twise Quarles van Ufford Griffier Mr. W. Ruitinga. 68 zaken, waaronder 4 kinderzaken, prijken op de rol. De eerste zaak is tegen C v. d. S., koopman te deWerken. in de vorige zit ting was de verdere behandeling dezer zaak uitgesteld. Verdachte zou met paard en voertuig rijdende geen teeken hebben gegeven toen hij een zijweg inging, zoo dat Cornells Beukenkamp met zijn motor rijwiel tegen het voertuig was aangereden. Cornells Beukenkamp was de vorige zit ting als getuige gehoord. Verdachte zeide geen teeken gegeven te hebben omdat hij reeds bezig was den zijweg in te rijden toen hij een hoornsignaal op zeer korten afstand achter zich hoorde. Burgemeester Beukenkamp die op de duo zat was tegen de zittiDg van heden gedagvaard als getuige, doch niet ver schenen omdat hij blijkens eene over gelegde doktersverklaring ongesteld was. De Heer Ambtenaar vroeg vrijspraak wegens gebrek aan bewijs en de Kanton rechter sprak verdachte vrij. G. v. d. B. autobusondernemer te Dus- sen, had op 24 Mei j.l. als ondernemer van de N.A.B.O. zijn gewonen dienst in het geheel niet gereden, omdat hij zijn bussen had gebruikt voor het vervoer van kiezers naar de stembus. Als getuigen waren in deze zaak ge dagvaard de chauffeurs Berm en Joosen. Deze heeren waren op 2 zittingen waarop zij als getuigen waren gedagvaard niet verschenen en nu voor de derde maal werden zij op last van den Kantonrechter door de marechauesée voorgeleid. Als verontschuldiging voerden zij aan dat zij geen vrijaf konden krijgen. De Kantonrechter gaf beiden een geducht standje, terwijl de Ambtenaar van het Openbaar Ministerie proces-verbaal tegen hen zal opmaken, zoodat het muisje nog wel een staartje zal hebben. Verdachte is niet verschenen. Dat ge tuigen van hem geen verlof kregen om ter zitting te verschijnen zal stellig wel geen goed gedaan hebben aan de op gelegde straf) want hij kreeg nu f40.00 boete of 20 dagen hechtenis. L. d. B. gezagvoerder op de Motorboot „Koophandel 4" te Hoornaar was op de Merwede gewoon doorgevaren toen de marechausseés hem met een vlag te ken nen gaven dat zij aan boord wenschten te komen. Deze brutaliteit kost ver dachte f 10.00 of f5 dagen. F. H. v. d. P. aannemer te Dussen had een schip in de haven te Drongelen laten liggen zonder dat het 's nachts was voorzien van een helder wit licht in een lantaarn. Verdachte 't Zal wel niet van mij zijn geweest, want in de dagvaarding staat een ijzeren schip en 't was een houten bak. Ambtenaar van het Openb. Min.: Dan Kieuwsblad Als gij last hebt van een brandende, smartelijke pijn bij de loozing, of de urine dik is en troebel, met een schér pen geur, zanderig of met bloeddeeltjes, bestaat er geen twijfel of uw nieren zijn j verzwakt. Neem Foster's Rugpijn Nieren Pillen, want uw nieren hebben behoefte a^n een specifiek niermiddel. Let ook op de hoeveelheid geloosde urine. Als gij zeer groote of zeer kleine hoeveelheden loost, als gij te vaak of te j weinig aandrang krijgt, wijst dit vrij zeker op nierzwakte. En dat is ernstig genoeg: er bestaat gevaar voor bloedvergiftiging en de schadelijke gevolgen op iedere ze nuw, spier of weefsel van uw lichaam. Stel het niet uit neem Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Verwaarloozing kan ernstige gevolgen met zich brengen. Fos- ster's Pillen worden in Holland sinds vele jaren gebruikt en zijn alom bekend om hun goede resultaten. Men kent geen beter middel tegen nierzwakte, blaas- en urinestoornissen, rugpijn, spit, waterzuch tige zwellingen, rheumatiek en andere ge volgen van schadelijke stoffen, die bij trage werking der nieren in het bloed ach terblijven. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u gezond maken en houden. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 33 - UKUMl jmWR. ■svrU'*' k,:;

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 5