Gt pil] ter sum-taunt troonrede. Plaatselijk Nieuws EEN ZWARE STEUR. De stoorotreiler Martha IJM. 465 bracht te IJmuiden een steur aan, die 260 K.G. •woog. ^--O— EEN ONDERSCHEIDING VOOR OUD-MINISTER COLIJN. De Volkenbondsraad heeft den Neder!. oud-Minister Colyn tot voorzitter benoemd van de Volkenbocdsconferentie, op 17 Oct. a.s. te Gerève te houden, inzake de op heffing van de in- en uitvoerverboden en de in- en uitvoerbeperking. Zooals men weet heeft de heer Colijn op de Economische Conferentie, die in Mei van dit jaar te Gecève gehouden werd, het voorzitterschap van de Handelscommissie bekleed. Daarbij heeft hij zich zoodanig onderscheiden, dat het algemeene instem ming vond, dat de eerste conferentie, welke voor de verwezenlijking van een gedeelte der wenschen der handelscommissie gehou den wordt, door hem gepresideerd zal worden. HEUSDEN. Zondag speelde het Eerste elftal «Juliana® een vriendschappelyke wed strijd tegen Wiihelmina® uit Kaatsheuvel, welke door Wilhelmina« werd gewonnen met 3—1. Op het Zondag 1.1. te Elshout ge houden Bondsconcours voor Scherpschutters- vereenigingen in de Langstraat, werd door de scherpschuttersvereeniging «St. Blasius« alhier de 6e korpsprijs behaald. Het lid Adr. v. d. Oaver behaalde het Bonds- Kampioenschap 1927, waaraan een prach- tigen Zilveren wisselbeker is verbonden. Aan deze wedstryd werd door de beste schutters van een zevental vereenigingen deel genomen, zoodat dit zeker wel een heels prestatie genoemd mag worden. Voorts behaalden de heeren Adr. v. d. Oever, Jac. Kuypers, P. v. d. Oever, B Baaijens en H. van Diem prachtige perso- neele prijzen. - Einde dezer maand is het 5 jaren geleden dat de Chr. Knapenvereeniging werd opgericht, welk feit in October fees telijk zal worden herdacht. Zaterdagavond gaf de R. K. Fan fare der H, Familie haar laatste concert voor dezsn zomer op de Vischmarkt. Hoe wel het weer wel wat gunstiger was, wa ren er lang niet zooveel hoorders als naar gewoonte, wat bepaald jammer was, daar de verschillende nummers zeer verdienste lijk werden uitgevoerd en dit concert een waardig slot was van de reeks zomercon- certen der Fanfare, die getuigen van ern stige studie «n goede leiding. y( Deze week is men hier klaar ge komen met het aanbrengen van electrisch licht in de R. K. kerk, dat Zondag in de vroeg-Mis voor 't eerst gebruikt werd. Hoewel niet alle lampen brandden, was er overal meer dan voldoende licht, zoodat duidelijk te coristateeren viel, dat deze ver- anderiug een groote verbetering is. Ondanks het gure weer wordt al hier dagelijks door een tuinder uit Oud- heusden geleurd met aardbeien van den kouden. grond. Hoewel dit de tweede pluk is, zijn de vruchten zeker zoo mooi, als die van den eersten. In November of December zullen de herkeuringsraden vermoedelijk zitting houden. De dienstplichtigen van de lich ting 1928 die meenen voor herkeuring in aanmerking te komen, mosten hun desbe- «maar ik dacht «Iedereen dacht dat,« zei Kerry, «Een harer tantes werd bang en liet haar naar Denver komen, waar zij een groote farm had. Zij liet haar meisjeskleeren dragen en haar haar groeien en daar heb ik haar ontmoet en getrouwd. Maar de fascinatie van het oude leven zij was begonnen te speculeeren in WallStreetwas te sterk voor haar. Zy moest zou doorgaan voor een man. Ik heb haar gesmeekt, bevolen het hielp niet. Zij ging weer regelmatig naar Wall Street bedierf mijn speculaties volkomen. Tot ik er dan ook maar in Wall Street een einde aan moest maken. Zy zou mij geruineerd hebben. Daarom toen ik eenS" a la hausse speculeerde in graan en zij en haar vrienden dachten, dat zij mij konden baisseeren, heb ik haar zoo'n klap toegebracht, dat zij niets meer over had. Ik gaf baar een millioen om opnieuw te beginnen, maar sinds dien tijd heeft zij mij gehaat en snij steeds vervolgd met kwaadwilligh Hij hield zich in. «God helpe haar I« zeide zij treurig. «God helpe alle viouwen goede, zoowel als slechte!® «Amen I® zeide Vera Zeber- liefï. Twee maanden later ging Kerry Elsie opzoeken in Genève, waar zij haar vacantie doorbracht. «Wat een massa menschen brengen hier hun wittebroodsweken door,« zeide hij, toen zy op een middag aan het wandelen waren. «Ja,® zei Elsie. «Nu, wij zullen hun aantal niet vermeer deren,® ging Kerry voort. «Wij gaan naar Chamonix .c Wanneer vroeg het meisje heel, heel zacht. «De volgende week,« zeide de man, die Londen gekocht had. treffende verzoek ten spoedigste inzenden op ongezegeld papier, aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad, Gebouw van het Departement van Oorlog, Plein 5 te Gra- venbage. De ryvereenigirg «Het Land van Heusden en Altena® vertrok de vorigen Donderdag naar Deventer, teneinde daar ■ieel te nemen met een achttal aan een wedstrijd in carousselrijden, welke gegeven werd ter gelegenheid van het concours hipp'q'ie op de landbouwtentoonstelling, terwjl enkele der leden nog zouden deel nemen aan een springconcours voor leden van rijvereenigingen. De Nederlandsche Federatie van rijvereenigingen had o.l. \an het Departement van Oorlog eene belang rijke subsidie ontvangen, terwijl Z'jne Excellentie Minister Lambooy gaarne eens de prestatie's der lijvereeuigingen wilde gadeslaan, en hiervoor was het concours te Deventer uitgekozen. Jammer was het dat slechts drie ver- eenigingen hadden ingeschreven, maar wat aan de hoeveelheid te kort kwam, werd ruimschoots vergoed door het gehalte. De voorkeuring, gehouden des morgens om 10 uur, had tot uitslag dat de eerste prys werd behaald door «De Amstelruitere® uit Amstelveen met 385 p., de 2e prijs door «Het Laud van Hsusden en Altena® met 375 p., de 3a p. door «De IJssel- ruitersc uit Brummen met 365 p. Des namiddags had voor een talrijk en enthousiast publiek de prijsuitdeeling, ge volgd door een parade, plaats, waarby Minister Lambooy met eer. hartelijke toe spraak de linten uitreikte. Hierop volgde het springconcours, waarby zes, niet zeer hooge, maar tamelijk moeilijke hindernissen moesten worden gesprongen. Er waren 17 deelnemers, waarvan 6 van »Het Land van Heusden en Altena®. Uitslag: le prys H. Vogelaar te Andel met Carita, 2e prijs D. v. Buuren te Meeuwen met Kebina eervolle vermeldingen B. de Haan te Drongelen met Gievetje en C. H. v. Everdingen te Heusden met Thera. De rijvereeniging behaalde dus een be- langryk succes, en heeft haar moeite en opofferingen toch beloond gekregen, terwijl nog wel moge worden vermeld, dat van de 9 paarden, die de reis hebben mee gemaakt, niet een eerng letsel of ongemak is overkomen. Zaterdagmiddag keerden de ruiters vermoeid maar tevreden terug, na een treinreis van 's morgens 8 tot 's mid dags 4 uur, terwijl vanaf 's Hertogenbosch de reis weer te paard werd gedaan. Maandagavond kwam de «Heus- densche Hengelsportvereeniging® in buiten gewone vergadering bijeen. De Voorzitter opende te ruim 8 uur de bijeenkomst met een kort woord, waarna ook de Eare-Voorzitter, de WelEd. Gestr. Heer Mr. C. W. v. Ommeren, eenige woorden tot de aanwezigen richtte en den heer D. A. Frenay uit Rotterdam, den spreker van dezen avond, en de afgevaar digden van de Waalwijkcche zustervereen. welkom heette. Spr. deelde tevens mede, dat hy de statuten der veroen. had inge zien en meende te moeten voorstellen, dat deze, alvorens zy aan de Kroon ter goed keuring werden ingezonden, eerst nog eens grondig werden herzien. Hierna verkreeg de heer D. A. Frenay het woord, die een rede hield met on derwerp«Waarom aangesloten bij de Nederlandsche Hengelsportvereen.® In een duidelyke rede zette spr. uiteen wat deze vereen, reeds in het belang van hare leden heeft gedaan en wat zij nog steeds doet om deze belangen te dienen. Spr. wees hierby vooral, op hetgeen door den Voor zitter wordt gedaan met het oog op de aan de orde zijnde wijziging der Visscherywet. Zoo art. 17 3 b dezer wet ongewijzigd zou worden aangenomen, dan zouden de be oefenaars van de gezonde en nuttige hen gelsport hunne hengels wel kunnen op bergen. Het bestuur ageert evenwel zoo sterk mogelijk tegen deze aanneming, daarvoor meent spr. dient het bestuur den steun van alle beoefenaars der hengelsport. In totaal telt de vereeniging reeds 5500 leden waarvan in Amsterdam alleen 850. Wordt een der leden voor een twijfelachtig geval bekeurd dan kan steeds een beroep wordeu gedaan op het Hoofdbestuur, die een afge vaardigde zal zenden om de belangen van het bekeurde lid te verdedigen. Spr. wekte de aanwezigen aan het slot zijner rede dan ook op zich bij genoemden bond aan te sluiten. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. Nadat door verschillende leden nog vragen waren gesteld, die door den heer Frenay op duidelijke en correcte wijze werden beantwoord, sloot de Voorzitter te ruim 10 uur de vergadering. AMMERZODEN. Geitenfokkerij in den kring Bommelerwaard. De besturen van Geitenfokvereenigingen in den kring Bom melerwaard, besloten in een dezer dagen gehouden gecombineerde vergadering, tot het instellen van een jaarlijksche kringkeu ring, met tevens hieraan verbonden een jaarmarkt. De te houden keuring en markt, zal steeds plaats hebben in het naburige Kerk wijk, waarvoor reeds de goedkeurig van Ged. Staten is verkregen. Het ligt in de bedoeling, om de eerste keuring en jaarmarkt te houden op 1 Oct. -1 ALMKERK. Alhier is overleden, op den leeftijd van ruim 82 jaar, den heer A. Verschoor, oud-lid van den Gemeenteraad, tevens wethouder. De overledene heeft de A. R. Partij als lid van de gemeenteraad 25 jaren op waardige wijze vertegenwoor digd, waarvan de laatste 42 jaar als wet houder. Mej. G. W. G. Koopmans leerling van de Chr. Herv. School alhier, is thans toegelaten tot de le klasse der H. B. S. te Gorinchem. Zondagmorgen werd in de Geref. Kerk alhier een gift van f130.gecol lecteerd, waarvan f 65.voor de school, f 40.voor den armen en f 25.voor de kerk. AALST. Bij de Zaterdag gehouden her stemming voor een notabel der Ned. Herv. Kerk (vacature M. Sprong) werd gekozen Corn. Vernooij Czn. ANDEL. De oudste ingezetene dezer gemeente Mej. de Wed. van Tilborg vierde dezer dagen in uitstekende gezondheid haar 97sten verjaardag. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van C. Pellikaan is opgedragen aan H. van Noor loos alhier. CAPELLE. Tot Predikant bij de Ned. Herv. Gem. aan den Loonschendijk is be roepen Ds. J. H. Koster te Montfoort. Als verbruiker van koffie der firma Mol Pauwels, werd door P. Wagemakers op de Nieuwevaart een nieuw rijwiel ge wonnen, terwijl Mej. Wed. Wjjnands aan de Rechtvaart in het bezit van een nieuw rywiel kwam. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de School met den Bijbel aan de Loonschen dijk is benoemd Mej. De Water te Hapert. Op het plein voor het voormalige Raadhuis in de kom alhier gaven j.l. Zater dagavond het muziekgezelschap »Kunst na Ai beidonder leiding van zijn directeur, den heer A. Christ, en de gemengde zang- vereeniging »'t Rozenknopje®, onder leiding van den heer N. Snijers gezamenlijk een concert, dat in alle opzichten uitstekend geslaagd mag heeten. De verschillende nummers, zoowel van muziek als zang, wer den verdienstelijk uitgevoerd en oogstten een welverdiend applaus. Een groot aantal belangstellenden woonde dit concert bij, zoodat den heelen avond een groote drukte in het dorp heerschte. De postduivenvereniging De Lucht vaart® gevestigd bij Mej. Wed. A. v. d. Haart alhier, hield j.l. Zondag met de in het calé van den heer P. Wagenmakers te Kaatsheuvel gevestigde vereeniging, een wedvlucht vanuit Mods (B.) met den vol genden uitslag A. v. Moergestel 1 Th. v. Boxtel 2 en 3; H. Snoeren 4; J. de Zwart 5, 8 en 17 P. Wagenmakers 6 en 43 P. Nieuwen- huizen 7 en 16; H. Dekkers 9; H. Nieu- wenhuizen 10; A. Versteeg 11,14 en 45 Chr. v. Wanrooy 12 G v. Wanrooy 18 en 19 le overduif H. Dekkers. Door enkele jongelui is alhier een spaarvereeniging, onder den naam «Vele kleintjes maken één groote«, met aanvan kelijk 18 leden opgericht. Tot voorzitter en secretaris zijn respectievelijk gekozen de heeren A. Versteeg en A. v. Moergestel. DUSSEN. Op 26 Sept. a.s. hoopt Ds. D. Ringnalda te 's Gravenhage in de Noor- derkerk aldaar, het huwelijk in te zegenen van den a.s. predikant der Geref. Kerk alhier, Cand. J. M. Spier met Mej. R, de Bruin. EETHEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 22 September 1927 des v.m. kwart over 9 (Zomerui'i). Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding begrooting 1928. 3. Machtiging verhuriog bouwland. 4' Verzoek subsidie «Groene Kruis«. Bij goedkeuring door de Prov. Reg. Commissie voor de Paardenfokkerij in N. Brabant zal door het bestuur van de Coop. Vereen, tot verbetering v. h. Paardenras in 't Land van Heusden en Altena, op Woensdag 28 September 4927 's nam. 3 uur (zomertijd) te Meeuwen een keuring gehouden worden van anderhalfjarige en twee en halfjarige merries ingeschreven in het veulenboek of hulpveulenboek van het N. S. Tg. 10 Geldprijzen van f 10.zyo be schikbaar. Inzendingen moeten opgegeven worden bij den Voorzitter den heer D. van Bauren te Meeuwen voor of op 23 Sep tember. Dezer dagen werden voor den heer M. Spoor alhier 6 koeien in het stamboek opgenomen, wel een bewijs dat men zich in deze streek meer en meer gaat toe leg gen tot verbetering van den veestapel zoowel op uiterlijk als melkproductie. f GENDEREN. Als volontair aan de Bijz. School alhier is werkzaam gesteld Mej. Chr. Menken. OUDENDIJK. Alhier heeft zich een voorloopig comité gevormd tot oprichting van een Oranje vereeniging. Woensdag 21 September zal in de 2 ie openb. school de oprichtingsvergadering De heer J. Spiering oogstte deze week voor de tweede maal van dit jaar lijpe aardbeien van een zelfde perceel RAAMSDONKSVEER. Naar wij ver nemen, gaan er in de Kerkelijke Gemeente Raamsdonk stemmen op om de Kerkeraads- vergaderingen in het openbaar te houden. Bij sommige der Kerkeraadsleden schijnt dit instemming te vinden. Het zou dan in de bedoeling liggen, deze vergaderingen ook voor de pers toegankelijk te stellen. (Niet van onzen gewonen correspondent). SLEEUWIJK. Bij de Chr. Gemengde zangvereenigiDg «Looft den Heere® be staat gelegenheid tot het aangeven van nieuwe leerlingen. WOUDRICHEM. Door de afd. Wou- drichem van den Bond van melkveehouders in Zuid-Holland, werd besloten de melk weder voor het tijdvak van 1 jaar af te leveren aan de Coop. Zuivelfabriek Altena te Nieuwendijk. Daar op de veiling van Maandag 19 September geen aardappelen meer wa ren aangevoerd besioot het Bestuur deze veiling te doen vervallen. Alleen op Woens dag en Vrijdag v.m. 1 0 uur wordt dan geveild voor fruit en aardappelen. Voor het politiediploma met aan- teekening van den Alg. Nederlandschen politiebond slaagde dezer dagen te Am sterdam de heer G. Lokerse, marechaussee alhier. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is ingevolge artikel 77 der Gemeentewet tot waarnemend burgemeester aangewezen de wethouder M. D. van Wen- del de Joode. In een Vrijdagavond in de openbare school gehouden vergadering is tot defini tieve oprichting eener Oranjevereeniging besloten. Gedurende het tijdvak 9 tot 46 September j.l. werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 49 zalmen van 44 tot 25 pond, welke f 4.80 tot f 2 45 per pond opbrachten. Besteed werd voor snoek 3040 cent; baars 820 cent; voorn 4— 40 centbrasem 2535 cent, alles per pond. ^WIJK. Het> pogen van de rnuziekver- eeniging om naast de bestaande vereeniging een nieuwe op te richten, om op die ma nier reserve's te kweeken voor de eerste vereeniging zijn met succus bekroond. Da repetitie's voor deze 2de vereeniging zijn aangevangen met 46 leden. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, worden voor de bazar, die ten bate der muziekvereeniging zal worden gehou den op 49 en 20 Octsber, meisjes uitge- noodigd, zich voor medewerking op te ge- ven. Op Donderdag 29 September des avonds half acht (N.T.) zal door het co mité dezer bazar een bespreking worden gehouden met de meisjes die zich hebben aangemeld of zich alsdan nog zullen aan melden. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente, is tot loco-Burgemeester aangewezen den heer K. v. d. Velden. Dat de vlekziekte onder de varkens nogal blijft heerschen, biykt daaruit, dat er j.l. Zaterdag wederom een tweetal aan gestorven zijn. Dror. den Burgemeester dezer ge meente is tegen a.s. Vrijdagavond een open bare gemeenteraadsvergadering belegd. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is een circulaire aan alle ingezetenen, die nabij de electrische ge leidingen van het G.EB, wonen, gezonden, met de vraag wat ze weerhoud, om niet aan het ret aan te sluiten, of ze nog wenschen, of bezwaren omtrent de aan sluiting hebben. Onze vroegere dorpsgenoot, de h*er J. v. Doveren, had j.l. Maandag het onge luk, met zijn motor zoodanig in aanraking te komen met een autobus van de onder neming «Altena® alhier, dat geneeskundige hulp noodig was, welke Dr. Gulik uit Heusden het eerst verleende, waarna de getroffene naar het groot ziekenhuis te 's Bosch werd vervoerd. WERKENDAM. M. Kramer alhier kreeg tijdens zijn werk, door het verkeerd wer ken van den magneet, een terugslaande zwengel tegen den linkerkant van hei hoofd en liep daarbij zulke verwondingen op, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Onze dorpsgenoot, J. Baggerman, behaalde op het Fort «Altena®, met het Morgaschieten, een eersten prijs. Door de koektabrieK «De Bruin« te Gorinchem is aan het Groene Kruis afgedragen een bedrag van f 26. zijnde de netto opbrengst van de koekverkoop gehouden op het feestterrein. Voor het dienstjaar 49274928 werden ter gemeente-secretarie 40 groote jachtacten afgegeven. Aan mej. L. van Herp werl een diploma voor naaien en maatknippen uit gereikt. Zij genoot haar opleiding by inej. J. A. Visser. Onze dorpsgenoote mej. L. van Oversteeg, werd dezer dagen zoodanig door een hond gebeteo, dat geneeskundige huip u Al de Koningin heeft hedenmiddag - p'pn 'vereenigde vergadering van de Side Kamers de zitting der Staten- Generaal, geopend met het uitspreken der volgende: Leden van de Staten-Generaal De plechtigheid van dit oogenblik heeft voor Mij eene meer dan gewone beteeke- nja. Mijn beminde Dochter aan Mijne zijde te zien bij het openen van Uwe vergadering vervult mijn hart met dank baarheid jegens God, die Haar leven gespaard en Haar jeugd in zoo vele op zichten gezegend heeft. V_ Met erkentelijkheid gedenk Ik de wijze waarop ons volk heeft meegeleefd bij haar intrede in het openbare leven. De algemeene toestand van het land geeft in menig opzicht reden tot vol doening. Dank zij voortschrijdende verbetering in de wijze van bedrijfsuitoefening en ontginning, neemt het voortbrengings- vermogen van land- en tuinbouw toe. Wijnig loonende prijzen, bemoeilijking van den afzet iu den vreemde en min gunstige weersgesteldheid leiden noch tans voor sommige takken van het be drijf tot niet zeer bevredigende uit komsten. Door handel en nijverheid worden, ondanks verschillende mo dgevende ver schijnselen, nog steeds groote moeilijk heden ondervonden niet het minst door de kunstmatige belemmeringen die aan het internationaal ruilverkeer worden in den weg gelegd. De financieele toestand blijft zorg- eischend, in de voornaamste plaats om dat de zware lasten, op de bevolking gelegd, de herleving der welvaart en de verruiming der werkgelegenheid vertra gen. Met deelneming gedenk ik de slacht offers van de ramp, die eenige maanden geleden opnieuw net oostelijk deel van ons land teisterde. De spoedige en mil de hulp, die ook nu van vele zijden verleend werd, was mij een oorzaak van vreugde. Onze betrekkingen tot de andere Mo gendheden bleven van den meest vriend- schappelijken aard. Ik vertrouw, dat het mogelijk zal zijn met den buurstaat België in een geest van onderlinge samenwerking een rege ling te vinden in een voor beide landen aannemelijken zin van de vraagstukken, die door de verwerping van het verdrag van 3 April 1925 aan de orde zijn ge bleven. Het samenstel dier vraagstuk ken is thans nog het voorwerp van een nader onderzoek hier te lande In de organen van den Volkenbond, in welks Raad ons land geroepen werd zitting te nemen, dragen de Nederland sche vertegenwoordigers naar hun ver mogen bij tot de ontwikkeling van de organisatie der volkerengemeenschap. Van de resultaten der door den Vol kenbond bijeengeroepen Economische Conferentie heb ik met voldoening ken nis genumen het verheugt mij vast te stellen, dat de aldaar aangegeven richt lijnen der economische politiek overeen komen met die welke door Nederland worden gevolgd. Naast de reeds aanhangige wetsont werpen zullen eenige andere aan Uw oordeel worden onderworpen. Daartoe behooren ontwerpen tot wij ziging van het strafstelsel, o. m. beoogen- de nadere voorzieningen betreffende de voorwaardelijke veroordeeling, invoering van de jeugdgevangenis en krachtiger bestrijding van de beroeps- en gewoonte misdadigheid een ontwerp strekkende tot wijziging der bepalingen omtrent de ouderlijke macht en de voogdij; en een ontwerp houdende bepalingen betreffende den rechtstoestand der ambtenaren. Een voorstel om de uitoefening van het kiesrecht te vergemakkelijken voor hen, wier beroep hen noopt ten tijde van de stemming buitenslands te ver toeven, zal U spoedig bereiken. Aanhangig zullen worden gemaakt eene technische herziening der Armenwet en eene wijziging van de Gemeentewet be- oogende de samenwerking van naburige gemeenten te bevorderen. Een ontwerp tot vervroeging van den datum waarop het zevende leerplicht jaar in werking zal treden, zal spoedig worden ingediend. Een ontwerp tot verlaging der inkom stenbelasting zal U worden aangeboden, evenals een technische wijziging van de vermogensbelasting en één der verdedi gingsbelastingen, in hoofdzaak bedoelende aan ongegronde verschilpunten tusschen de bepalingen van die beide heffingen een einde te maken. In aansluiting aan de in het achter liggende jaar tot stand gekomen Comp tabiliteitswet zal eerlang het ontwerp van een Bedrijven wet bij U worden in gediend. De voorbereiding van de herziening der financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten, waaromtrent Mij kortgeleden het rapport der betreffende Staatscommissie heeft bereikt, is door de Regeering ter hand genomen, Eene aanvulling van de wetgeving wordt voorbereid ten einde onder alle omstandigheden de mogelijkheid van het afsluiten van handelsverdragen te be houden en hierdoor het vrije ruilverkeer te bevorderen. Binnenkort zal aan Uw oordeel worden onderworpen het ontwerp eener Wegen- wet.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2