RAVEN SWA A Y'S 8 GELUK.i Ratiné Overjassen Jekkers de groote mode voor dezen Winter. lp Bezichtigt heden onze speciale Blauwe Ratiné Etalage's f LETTERS-ARTIKELEN I torengen en voor Heeren en Kinderen LangendijK B 192-193=194. Vraagt zichtzendingen. GORINCHEM. Bekendmaking. Plaatselijk Nieuws 40 EXTRA CADEAUX 1 I i Blauw Ratiné Heeren Overjassen vanaf f12.50, tQt in Blauw Ratiné Kinder Jekkers vanaf f 2.50 de beste Blauw Ratiné Heeren Overjassen maat vanaf f 19.00 Owallt81tEI1 ZEER LAGE PRIJZEN. Klasse 14. Stierkalveren geb. na 1 Maart 1927 (geregistreerd) 16 st. 2. Sijmen 123244 S V. Wouter van Ge- br. Oerlemans-v. d. Schans. 3. Joris 123691 S V. Stoffel 8134 dez. 3. Minus V. Revenant Bon van D. van Buuren. 3. An's Constantijn V. Koba's Con- stantijn van J. C. Wink. Klasse 15. Moeders met 2 of meer afstammelingen. 1. Woutje 52291 S met Wouter 7576 S, Koosje en Wijntje van Gebr. Oerle- mans v. d. Schans. 2. Hanneke 16580 R met Tanneke, Sanneke, Janneke, Nanneke, en Harmen van dezelfde. 2. Sientje 52290 S met Lijsje, Dien- tje en Simon van Gebr. Oerle mans-v. d. Schans. 3. Annie met Witje en Klaartje van M. van Wijk. 3. Tanneke 49316 R.J.V. met Antje, Truida, Teuntje en Tooike van M. van Wijk. 3. Uitroepteeken met Anna en Stientje van D. van Buuren. 3. Susanna 58107 R met Susanna II en Susanne's Constantijn v. J.C.Wink Klasse 16. Koeien met afstammelin gen. l.Dina 58111 R met Dina II van M. Spoor. 1.Ali 58108 R met Ali II van J. C. Wink. 1.,Mijntje 58106 R met Mijntje II van J. C. Wink. 2. Vaars de Raad met Ida van D. Vlot. 2. Mina met Klaartje van D. Vlot. 2. Saartje m. Nellie van M. v. Wijk. 2. Doortje 60427 R met Elza van G. v. d. Beek L.Gzn. 2. Gijsje 60402 S met Govertje van Gebr. Oerlemans van der Schans. 2. Dientje 99923 R.J.V. met Dirkje v. Gebr. Oerlemans van der Schans. 2. Dora 58117 R met Dorus van D. v. Buuren. 2. Adi 59049 R met Basje II van W. G. J. Branderhorst. 2. Emma 58110 R met Emma II van M. Spoor. 2. Coba I 58105 R met Coba II van J. C. Wink. 3. Aaltje met Jetje van D. Vlot. 3. Jannigje met Annie van D.Vlot. 3. Janneke 60400 S met Jan van Gebr. Oerlemans van der Schans. 3. Marie met Mina van W. Straver Adr.zn. 3. Hoopje 58116 R met Hoopje II, van D. van Buuren. 4. Lena met Lena II van H. van den Heuvel Jzn. Klasse 17. Groep Fokkoeien. 1. Kaatje, Lina, Martha en Ella v. M. Spoor. 1. Susanna, Ali, Mijntje, en Gerda v. J. C. Wink. 2. Jansje, Fransijna, Mientje, Den kertje en Jansje II van C. M. Don ken. 2. Cato, Truus, Anna en Annie van W. G. J. Branderhorst. 2. Dora, Èmma, Dina en Snuit van M. Spoor. 2. Woutje, Sientje, Lijsje, en Janne ke v. Gebr. Oerlemans-v. d. Schans. 2. Daatje, Stansje, Gijsje, Stientje v. Gebr. Oerlemans van der Schans. 3. Jacoba, Alida, Dora en Jenneke van W. Straver Adr.zn. 3. Uitroepteeken, Hoopje, Leentje en iMarie van D. van Buuren. 3. Adriana, Adi, Teuntje en Saartje, van W. G. J. Branderhorst. 3. Woutje, Lena, Lotje en Elza van M. Spoor. 3. Liza, Nora, Klara. en Rika van dez. 3. Antje, Tanneke, Sanneke en San- netje van Gebr. Oerlemans-v. d Schans. 4. Aaltje, Vaars de Raad, Mina en Pietje van D. Vlot. 4. Cor, Lena, Dora en Nietje van H. van den Heuvel Jzn. Klasse 18. Groep geregistreerd Jongvee. 1. Mijntje II, Bontje II, Coba II en Su sanna's Constantijn van J. C.Wink. 1. Teuntje, Elsje, Floortje en Noor tje v. Gebr. Oerlemans-v. d. Schans. 1. Wijntje, Klaartje, Antje's Wodan en Harmen van dezelfde. 2. Jetje, Klaartje, Ida en Anna van D. Vlot. 2. Meut, Maaike, Clara en Ivonne v. G. van der Beek L.G.zn. 2. Martijntje, Mijntje, Meut, Nietje en Lena van H. v. d. A/euvel Jzn. 2. Anna, Janna, Cato II en Teun van D. van Buuren. 2. Dorus, Linus, Minus en Cobus van D. van Buuren. 2. Dina II, Emma II, Jansje II en Max van M. Spoor. 2. Rientje, Nanneke, Koosje en Kaatje v. Gebr. Oerlemans-v. d. Schans. 2. Sijmen, Joris, Klaas en Jan v. Gebr. Oerlemans-v. d. Schans. 3. Betje, Govertje, Steventje en Met je v. Gebr. Oerlemans-v. d. Schans. Wedstrijd FAAM-Tabak. De tabaksfabriek Louis Dobbelmann te Rotterdam heeft iets aardigs bedacht om de kinderen der verbruikers van haar nieuw merk rooktabak »Faam< op nuttige en aan gename wijze bezig te houden. In het tijdvak OctoberDecember a. s. zuilen in dit blad een aantal plaatjes-ad- vertentiën over iFaamc verschijnen, welke uitgeknipt, naar eigen vinding gekleurd en opgeplakt, gezonden kunnen worden aan de Reclame-afdeeling van genoemde firma, onder Er zyn 500 pryzen, waaronder als hoofd prijzen een radio-toestel, een jongens- en een meisjesrijwiel, een gouden en een zil veren horloge, speelgoederen, sportartikelen, huishoudelijke- en rookersbenoodigdheden, foto-toestellen etc. Inderdaad een wedstrijd, waaraan ieder kind kan deelnemen en welke even amusant ais leerzaam genoemd kan worden. DE BURGEMEESTER VAN HE US DEN maakt bekend, dat op Dinsdag 27 Sep tember a.s. des voormiddags 10 nar ten stadhuize gelegenheid zal bestaan tot kostelooze inenting en herinenting. HEUSDEN, 21 September 1927. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. 8AHLMAXN GORINCHEM, JPgpT* Het is in uw belang onze ADVERTENTIE in dit blad nauwkeurig te lezen. Laatste Zowerconcert te geven door de sHEUSDENSCHE HARMONIE* op Zaterdag 24 September a.s. des avonds om 8 uur (Z.T) op de muziektent alhier. Directeur de Heer Joh. van Berkel uit Ammerzoden. PROGRAMMA 1. Souvenir de Mont St. André, Pas-Redouble. 2. Les trois Glands, Ouverture. 3. Wilhelmine, Ouverture de Concert, j 4. Le Drapeau de Voroux, Marche. PAUZE 5. Colonel Bocey, Pas-Redoublé. 6. Ouverture Jubilaire. 7. Grande Marche Héroiqué No. 4. 8. Les Soldats du Génie Civil, Marche. 9. Finale. iinnnninrv nap bono tian A EviamiflKa Ir HEUSDEN. Van de werf van de Firma de Haan Oerlemans, alhier, werd met goed gevolg te water gelaten het stalen sleepschip genaamd »Levina« gebouwd voor rekening van den Heer C. L. de Paepe te Rotterdam. De hoofdafmetk.gen van het schip zijn, lengte 50 Meter, breedte 6.60 M. en holte 2.27 Meter, terwijl het laadvermogen on geveer 550 Ton bedraagt. Op de vrijgekomen helling werd ter stond de kiel gelegd voor een Dortmund Emskanaalschip groot circa 900 ton, voor Nederiandsche rekening. Aanstaande Zondagmorgen zal om 10 uur v.m. in de Luth. kerk alhier op treden Dr. H. J. Toxopeiis. Mej. E. Knoop, onderwijzeres aan de school voor M.U.L O. alhier, is tegen 1 Nov. in gelijke betrekking benoemd te Zutphen. AALBURG. Onze vroegere Predikant, Ds. H. Ewoldt thans te Raamsdonk, hoopt Zondag 25 September des avonds half zeven (ouden tyd), in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. ALMKERK. Beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, Ds. A. Buurman pred. te Wijk bij Duurstede. Als een zeldzaamheid kan worden gemeld, dat in de tuin van den heer J. S. alhier deze week een peer werd geplokken welke het kollosale gewicht had van 6| ons. Op de Maandag gehouden najaars- stiereckeuring werden 22 stuks aangevoerd, waar tan er 12 werden goedgekeurd. Door de Classis Almkerk is Woens dag Cand. J. A. Spier van 's Graverihage, die binnenkort in de Geref. Kerk te Dussen zijn intrede hoopt te doen, toegelaten tot Bediening des woords en de Sacrementen in de Geref. Kerken.. CAPELLE. Dinsdagavond j.l. hield de afd. SprangCapelle en Omstreken van Volksonderwijs, onder voorzitterschap van den heer E. Colet, in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier eene algemeene ledenvergadering. Ongeveer half acht opende de Voorzitter met een hartelijk welkomst woord deze bijeenkomst, waarna de notulen der vorige vergadering, na voorlezing door den Secretaris, onveranderd werden goed gekeurd en vastgesteld. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief voor de op Zaterdag 1 en Zondag 2 October a.s. te Amsterdam te houden algemeene vergadering van Volksonderwijs behandeld. Tot afgevaardigde naar deze vergadering werd na enkele stemmingen gekozen de heer C. de Rooy Mzn., terwijl als plaats vervangend afgevaardigde werd aangewezen de heer J. Kraak, die zich deze benoeming lieten welgevallen, In de vacature, ontstaan door het vertrek van mej. H. C. Brenkman uit deze ge meente, werd tot bestuurslid gekozen de heer J. Kraak, die onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen deze be noeming aannam. Nadat de Voorzitter nog had medege deeld dat de gelegenheid tot het verkrijgen van boeken uit de reizende bibliotheek in het begin der volgende maand weder zal worden opengesteld en dat Prof. B. D. Eerdmans te Leiden in de éerste helft der maand November als spreker zal optreden, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Op initiatief van de heeren C. Ha- verhals en P. Rijken wordt aan den Loon- schendijk een Herv. Jongelingsvereeoiging opgericht. Blijkens ingekomen bericht bij den Kerkeraad der Ned Herv. gem. aan den Loonschendijk hoopt op 29 dezer de beroepen predikant Ds. J. Koster uit Montfoort een bezoek aan die gemeente te brengen en des avonds om 7 uur een spreekbeurt te vervullen. DUSSEN, De voetbalvereniging »Dus- sensche Boys I« zal a s. Zondag spelen tegen »Re Raedy« van Hank (Gem. Dus sen.) Zekere de R alhier kreeg een rietn van een dorschmachine tegen zijn been. Dr. de Boer verleende geneeskundige hulp. EETHEN. De openbare verkooping van het bouwland der gemeente, genaamd »de Voorste en Achterste Gemeente*, voor de jaren 1929 tot en met 4932 zal plaats hebben op Maandag 26 September. Door de P.N E.M. wordt me degedeeld, dat Zondag 25 Septem ber van des morgens 8 uur tot des namiddags 2.30 uur het net zonder stroom zal zijn en dus geen ge bruik van electriciteit zal gemaakt kunnen worden. GENDEREN. D.V. Dinsdag 27 Sept. In 4 maanden tijds hebben wij reeds aan de verbruikers van onze LETTERS KOFFIE en LETTERS- MARGARINE uitgereikt. LETTERS-KOFFIE f 0.52J LETTERS-MARGARINE f 0.35 per half pond. Onze artikelen munten uit door kwaliteit. des avonds 7 uur (o.t.) hoopt de bekende blinde organist, de heer Kruithof te Kampen, in de Geref. een orgelbespeling met zang te geven. Ook zal de heer Kruithof een meditatie blinder,schrift lezen. Laat ieder, die daartoe in de gelegen heid is, niet verzuimen om te gaan hooren wat een blinde organist presteert. Men zal zeer voldaan huiswaarts keeren. Bij de najaarskeuring van spring- stieren, welke op 20 Sept. j.l. alhier werd gehouden, werden de volgende stieren goedgekeurd zwartbonte van C. van Herpt te Herpt roodbonte van M. de Wild te Herpt zwartbonte van G. van Os te Aalburg zwartbonte van Wed. Hoeflaken te Wijk zwartbonte van A. Nieuwkoop te Heesbeen zwartbonte van Gebr. Buys te Herpt zwartbonte van L. v. d. Back Jzn., Genderen 2 zwartbonte van G. J. W. Branderhorst te Eelhen zwartbonte van Jos. Klein te Elshout. Toen de melkrijder B. uit Poede- roijen, een vracht melk naar de Ci öp. Stuomzuivelfabriek alhier vervoerde, had hij het ongeluk, door een defect aan de stuurinrichting, tegen een boom te rijden. B. bracht het rnet eenige averij aan zijn auto nog goed af. A s. Zaterdag zal de heer Kamphuis naar Giessen Nieuwkerk vertrekken, om zijne benoeming als directer der stoom- zuivtilfabriek aldaar te aanvaarden. De heer Kamphuis was 11 jaren direc teur aan de zuivelfabriek alhier, en heeft zich gedurende dit tijdvak als een trouw en zaakkundig beheerder doen kennen. De nieuwbenoemde directeur aan de fabriek alhier de heer Swart, is voor nemens Dinsdag 4 Oct. a.s. in functie te treden. GRAVEMOER. Maandag j.l. kwam J. P. alhier zoodanig met zijn fiats te vallen dat hij zyn rechterduim brak, welke hij te Breda moest laten zetten. HEESBEEN Woensdag werd de land bouwer G. Huijgeo eeri der oudste, zoo niet de oudste onzer inwoners 90 jaren. Dat is op zichzelf niets bijzonders, doch wat wel de vermelding waard is, is, dat hij er zonder overdrijving nog op loswerkt als b.v. een zestigjarige. Zoo was hij de vorige week nog bezig met ploegen en eggen dat het een lust was en veel jon geren het hem niet zullen verbeteren. Bovendien beschikt hij over een goed ge hoor en gezicht en is hij flmk ter been. Van harte wenschen we hem toe dat hij nog lang io zoo'n goede conditie blijve. MEEUWEN. Naar wij vernemen, zal door bemiddeling van de N.V, A. de Graafï en Co.'s Automobielhandel te Waalwijk, als officieele Ford vertegenwoordigers, voor de Langstraat en het Land van Heusden en Altena, heden Zaterdag in de Flora- Bioscoop te Waalwijk een filmvoorstelling gegeven worden, waarbjj de enorme be drijven van de Fordfabrieken in Detroit getoond zullen worden. Behalve voor automobilisten, zal deze film buitengewoon belangrijk en interessant zijn voor landbouwers en industrieelen, daar te zien zal zijn wat met tractors op de boerderij en in andere bedrijven bereikt kan worden. Wij twijfelen niet, of voor deze film zal groote belangstelling zijn. NEDERHEMERT. Onze fanfare is in het bezit gekomen van een vaan del. Om daarover haar vreugde te doen blijken zal „Excelsior" heden Zaterdagavond een muzikale wande ling maken door de gemeente en zal dan tevens een bezoek brengen aan de Zuidzijde. Na afloop van dezen rondgang zal een concert worden ge geven op het schoolplein aan de N.- zijde. NIEUWENDIJK. Onze vroegere dorps genoot de heer L. Vermeulen te Den Haag, slaagde deze week te Amsterdam voor 't polil'ediploma. Het Nieuwendijksche vijftal der Burgerwacht Almkerk, werd No. 4 op de Prov. Schietwedstrijd te Eindhoven, op 3, 4, lü, 41, 17 en 4 8 Sept. gehouden. Voorwaar een schitterende prestatie. De heer B. Colijn ontving van de firma M. Ravenswaaij en Zonen te Go- rinchem, een fraai damesrywiel, als extra cadeau op de letterkoffie. De kruidenier Prins had het on geluk in den buitendijk met paard en wagen van den dijk te rijden, met gevolg dat de burry totaal vernield werd. Het paard bekwam geen letsel, ook van de kruide- dierswaren ging weinig verloren. Vorige week maakten we melding in de courant, dat de te houden bazar op 2 Oct. geopend zou worden, thans kunnen we mededeelen, dat niet 2 doch 3 October de opening zal plaats hebben. Deze week werden aangevoerd 5500 eieren. Men besteedde voor kip. *lA lp 'M'i I OVERAL VERKRIJGBAAR. I Bergeijk Stufkens.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2