Tweede Blad W. H. BRIK voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. NO. 4745 Kloosterbalsem ONTVANGEN de NIEUWSTE STOFFEN Najaar- en Winterseizoen Dames-<"Heerenkleeding GORINCHEM. Eenigste en Algemeene Waarschuwing. JKettwsblatl Spit in den rug I hJiHim'Hhriek. Burgerlijke Stuud. Rechtzaken. BEHOORENDE BIJ HET Versterk uw nieren Beste jongens en meisjes: De antwoorden op de vorige raadsels zijn 1. Inktvisch. 2. Mossel. 8. Robijn, topaas, saffier. De nieuwe raadsels zijn: VENNIET GEMEN BEKIN DEN ZIETEEN GEPAARD. Neen, dit ie geen Latijn en ook geen Chineesch. Het zijn de door elkaar ge worpen lettergrepen van een bekend spreekwoord. Wie kan de lettergreepen weer goed rangschikken, zoodat er een spreekwoord van 9 woorden kooit te staan 2. Ik zag laatst een schoen en daarin was een kip verborgen. Wie kan me zeggen, hoe dat mogelijk was? 8 Wie kan van de volgende letters een spreekwoord maken van 3 woorden? AADDEEHINNORTDW OOM KAREL. BOE JUKABtL EK> POIITII* VERHEIDE. (vrij naar een oud Engelsch sprookje) 3. Wel sapperdegrootriep de sultan in bet Afrikaansch uit, toen hij den kapi tein zag terugkomen met Mikabel onder zijn arm Wat is dat voor een raar dier? Moeten we die soms opeten Welnee, sultan, zei de kapitein, we eten dat beestje niet op, want het is een wonderdier. Uit eene dier is in i-taat, al Uw muizen op de vlucht te drijven. Kijkt U maar eens! De kapitein zette Mikabel op den grond, die zich eerst op haar gemak begon te likken en te wasschen. De muizen, die dat zagen, waren daarvan zoo geschrokken, dat ze holderdebolder in dichte drommen wegrenden. De sul- Door het Roode Kruis, dat 60 jaar bestaat, zijn demonstraties te Den Haag gehouden. We zien hoe een hond de gewonden van het slagveld opspeurt. Ineens is het er Ineens, terwijl Ge een stoel verzet, een krant opraapt of een andere oogenschijn- lijk onschuldige beweging maakt, schiet de pijn in Uw rug. Als ge er het minst op voorbereid bent, krijgt Ge het Spit in Uw rug. AKKER's „Geen Goud zoo goed' tan kon zijn oogen niet gelooven. toen hij in de pan met soep roerde en er ni<-t êén muis in vond Mikabel liep eens heel statig door het paleis van den sultan, met haar staart in de hoogte, luid snorrend en spinnend. En waar ze kwam, vlogen de muizen hevig ge schrokken heen Ten slotte was er niet één muis n.eer in het paleis te bekennen Ze waren allemaal op de vlucht geslagen En het mooiste was, dat ze niet alleen het paleis verlmtea, maar ook het land van den sultan Lieve deugd riep de sultan, wat een wonderbaarlijk beest is dat Kan ik het riet van U koopen Nee, zei de kapitein, dat gaat niet. Maar als U mij drie aardappelzakken vol met goudstukken geeft, mag poes hier zoolang blijven als ik in de haven lig- Topriep de sultan en liet den ka pitein 3 groote aardappelzakken vol met goudstukken geven. Maar op een goeden morgen gebeurde er iets vreemds. De sultan had Mikabel's etensbakje juist schoongemaakt en wilde naar de keuken gaan om Mikabel te halen want Mikabel mocht altijd in de keuken van den sultan slapen toen de keukendeur openging. En wie kwam daar uit de keuken gestapt Mikabelmet een klein poesje in haar bek. Stomverbaasd keek de sultan toe, hoe Mikabel met het kleine poesje in haar bek, door de gang wandelde, naar de kamer van den sultan en daar het kleine poesje op een zacht kussen neer legde. Dan liep Mikabel weer vlug terug naar de keuken en haalde nog een klein poesje l Nog twee keer deed ze dat. En toen ze eindelijk vier kleine poesjes op het zachte kussen had neer gelegd, kwam ze er zelf ook bij liggen Want Mikabel had dien nacht vier kin dertjes gekregen De sultan was dolblij, toen hij dat zag. Hrj maakte van ple/ier een ronde dans door het paleis in zijn witte hansop De kapitein was niet minder blij, vooral toen hij hoorde, dat de sultan de poesjes van hem wilde koopen voor vier aard appelzakken vol met goudstukken. Dat vond hij goed, en toen de poesjes groot genoeg waren, om het zonder Mikabel te stellen, zeilde de kapitein met Mikabel en 7 zakken goud naar huis terug. Nu, ik behoef jelui zeker niet te vertellen, hoe blij Dick was, toen hij Mikabel en de 7 zakken vol goud kreeg. Mikabel had een fortuin voor hem verdiend Nu ging Dick naar den rijken koop man en vroeg, of hij met zijn lieftallig dochtertje mocht trouwen. De koopman voud het goed en den volgenden dag trouwden ze. En niet lang daarna werd Dick Whittington burgemeester van LondeD, omdat iedereen zooveel van hem en zijn vrouw hield. En toen zongen de torenklokken luid Welkom, Dick Whittington, welkom! Burgemeester vaD Londen-stad. Welkom, Dick Whittington, welkom! Burgemeester van Londen-stad. ZU1L1CHEM. G e h o r t ri Gernt z, van P. Verhoets en G. L Kk»p L-endert z. van A. Mijdam en A. v. Kampen. Getrouwd: F. van Brake! 28 j. en G. van Biake! 24 j. Overleden: C. Kool 67 j., echtg. Te Amsterdam zijn op den Admiraal de Ruijterweg twee trams in botsing gekomen. Bij to.yrn~-r>trF .ffHrMrS::«.rt.i.iitiM«inignT r «minninx*—m - rfu. van H. C. van Pouderoijen L. v. d. Linden 80 j.; wed. van H. K. Schrieven. 's GRAVEMOER. Over de maand Augustus. Geboren: Eijberdina Wouterina d. van W. Timmermans en J. E. Faro Adriana Dilia d. van J. Dekkers en D. Faro Dirske d. van J. vau Dongen en J. W. de Rooij. Getrouwd: H. de Bie en M. Prins. BRAKEL. Geboren: Aartje d. v. P. v. Hemert en D. van Dalen Steven z. v. J. Schreuders en C. A. v. Wijgerdeo Bart z. v. A. Pelle en T. v. Wijgerden Johannes z. v. W. Versteeg en E. v, d. LindenJohanna Antonia d. van C. de Vries en G. van der Zalm. Getrouwd: Aart Schreuders 60 j. en W'illemke Duyzer 43 j. Overleden: Aaltje van Baaien 67 j. echtg. van R. van Zanten. Ingekomen: J. Pelle van Gorinchem D. C. van Dalen van Zalt-Bommel. Vertrokken: W. Warnsinck naar Zaandyk S. E. Géraud naar Soestdijk P. J. van Wijk naar Vuren C. F. Ver steeg naar id. POEDEROIJEN. Geboren: Jan z. v. H. C. v. Veen en B. A. Oawens. Getrouwd: Aalbert Stek 22 j. en Elisabeth J. G. van Giessen 24 j. Overleden: Hendrik Bok 79 j. Ingekomen: M. F. H. den Boer en gezin van Nederhemert F. W. Wieringa van Smallingerland. Vertrokken: M. W. Bouman naar Giessendam D. Baas ca^r Nijmegen A. J. H. Peute en echtg. naar Schoonhoven. VOOR VOOR NAAR MAAT. Hoek Visschersdijk Van een gelegenheidsdrinker. J. van W., koopman te Kaatsheuvel, stond terecht wegens vernieling. Hij had in kermisroes in een café de ruiten ingeslagen en had de schade niet willen vergoeden. Toen hij nuchter was, zeide hij geen geld te hebben om te betalen wat by dronken misdaan had. De politie zegt van verdachte, dat deze alleen drinkt en dronken loopt met kermis en andere feesten en dan zeer luidruchtig doet. Vorig jaar is verdachte ook nog veroor deeld wegéns mishandeling bij dergelijke gelegenheid. Verdachte is gehuwd en heeft twee kinderen. De eisch van het O. M. luidde f 25 boete uitspraak f 15 boete. Mishandeling. H. N., scharenslijper te Kaatsheuvel, stond terecht wegens mishandeling op A. van Wanroy te Kaatsheuvel. Verdachte was boos omdat zijn vrouw 's avonds te voren was geslagen geworden. Doch nie mand wist van deze mishandeling iets af en zeker Van Wanroy nier. Toen verdachte hem tegenkwam stompte hy hem in 't gezicht en verwondde hem zoodanig dat een lidteeken nog aanwijst waar de bloedige stoot terecht kwam. De eisch wegens mishandeling luidde f20, de uitspraak f 15 boete. Smaad. Woudrichem aan den wachtmeester der Marechaussée van Koeveringe aangifte heeft gedaan dat ter zitting van het Kantorge recht te Heusden, door den onbezoldigd rijksveldwachter J. Buchner meineed was gepleegd, doordat deze zoude hebben ver klaard dat het door hem, verdachte, ter zitting medegenomen geweer niet hetzelfde was waarmede hy door dien veldwachter was bekeurd, zulks terwijl hij wist dat die meineed niet was gepleegd. Eisch vrijspraak wegens gebrek aan bewys. J. B., timmerman te Almkerk, ten laste legging als boven. Eisch14 dagen ge vangenisstraf. Vonnissen uitgesproken door den Politierechter op 14 Sept. 1927. Eenvoudige beleedigicgJ. M. K. te Hedel, f 10 of 5 d. HuisvredebreukM. C, H. te Neder hemert, f 10 of 5 d. Vragen op rechtskundig gebied Is iemand verplicht bij de Ned. Herv. kerk die wel gem. bt lasting doch geen Rijksinkomstenbelasting betaald tot betalen der Kerk H. O.de omslag is gebaseerd op de Ryksinkomsteubelasting. X., D. Indien de Keikelijke Hoofdelijke Omslag bij verordening enkel is gebaseerd op de Ryksinkomstenbelastirg behoeft iemand, die niet in de Rijksinkomsten belasting is aan geslagen, ook geen Kerkelijke Hoofdelijke Omslag te betalen. Of hy in de gemeente lijke inkomstenbelasting is aangeslagen doet niets ter zake. Als een weduwe hertrouwt, vervalt dan de uitkeering vanwege de Rijksverzekering aan de minderjarige kinderen of blijft dat doorloopen. M. A. Als de weduwe hertrouwt blijft de uit- keerirg aan de minderjarige kinderen door loopen. Mijn dochtertje is dezer dagen tusschen spoorbakken, die na afloop van de dagtaak onder aan den dyk los op de rails waren gezet, bekneld geraakt en zich daardoor ernstig bezeerd, zoodat zij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Nu is mijn vraag is een aaunemer van een uitvoerend werk na beëindiging der dagtaak verplicht het materiaal zoodanig op te bergen, hetzij door bewaking of wei door vastligging van deze spoorbakken, dat dergelijke ongelukken zich niet kunnen voordoeD. Kan ik ook de kosten voor de geneeskundige behandeling op den aannemer verhalen. H. Z. Ik veronderstel dat kinderen met de bakken aan het rijden zyn gegaan. Is dit zoo dan is de aannemmer in het door U gestelde geval niet aansprakelijk voor het ongeval, hetwelk u«v kind is overkomen en kunt u du3 geen kosten voor geneeskundige behandeling op den aannemer verhalen. Mijn buurman houdt een bok. Mijn dochter moet naar dokters meening met open ramen slapen. Dit is echter onmo gelijk door den geweldigen stank van dat beest. Is hier iets tegen te doen, om die bok te verwijderen Zoo ja, tot wien moet ik me wenden D. D. Aangezien bij Kon. Besluit van 19 1 Augustus 1927 (Staatsblad No. 287) is bepaald, dat de NIEUWE MOTOR EN RIJWIELWET, op 1 November 1927 in werking treedt, wil ondergeteekende, door middel van dit Nieuwsblad het publiek van Heusden en de daarom lig gende gemeenten, met het navolgende in kennis stellen „Naast de bestaande bepalingen ver vat in onze oude Motor en Rijwielwet at omtrent uitwijken, wijze van ryden, ver lichting enz, omtrent Motorrijtuigen, rij wielen en voertuigen, zyn in de MOTOR EN RIJWIELWET daaraan mm.m Werp dat lustelooze, afgematte gevoel van u, en herwin uw gezondheid en ener gie door uw nieren te helpen om de scha delijke en kwaaddoende vergiften uit uw bloed te filtreeren. Maak uw leven weer tot een lust. Die pijn in de lendenen, die urinestoornissen, dat vermoeid, zenuwach tig, uitgeput gevoel, die hoofdpijn en dui zeligheid kunnen alleen te wijten zijn aan nierzwakte, en deze kan overwonnen wor den. Piekeren helpt u niet. Wordt flink en gezond door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. De tijd bewees, dat dit specifieke niergeneesmiddel aan de nie ren juist die versterkende hulp geeft, die zij noodig hebben en deze organen bij staat om het bloed volkomen en terdege te zuiveren. Door nieuwe kracht aan de verzwakte nieren te geven, kunnen Foster's Pillen kwellende nierverschijnselen als rheumatiek, ischias, spit, waterzucht, niersteen, en blaas ontsteking verlichten en voorkomen. Duizenden in Holland danken hun te genwoordige gezondheid aan de genezen de eigenschappen van dit niermiddel. Be gin nog heden met het gebruik en zie hoe snel gij een flinke gezondheid kunt her krijgen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon 34 Hebt Ge Akker's Klooster balsem in huis - en omdat dit middel in zoovele gevallen te pas komt, zijn velen niet gerust, wan neer niet een pot in hun kast staat - dan kunt Ge U van stonde aan met dezen weldadigen balsem laten wrijven. Het zal U verbazen hoe snel Uw aanval verdwijnt. Groote pot 60 ct. Zeer groote pot f 1. EIND E. A BOSSCHE RECHTBANK. ARR.-RECHTBANK TIEL.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 5