Geen Geweten. ^nd van altena Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4746 Woensdag 28 September 1927, Kantongerecht Heusden FEUILLEKM SfisiteiifciiHi Ifiniieiihuiri Int. Telefoon no, 1$. Postrekening no. &152&. 2) Ziet gij ouder uit dan gij rijt Maagpillen Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden 1.25, en franco per post beschikt 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 nor en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. STRAFZITTING VAN HET KANTON- GERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 16 September 1927. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Ommeren. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Jhr. Mr. J. Twiss Quarles van Ufford. GriffierMr. W. Ruitinge. 66 zaken moeten de revue passeer en. F. C. O., broodbakker te Woudriehem, hal weer eens te licht brood gebakken in 1925 was hij voor hetzelfde feit ver oordeeld eo bovendien werd hij herhaaldelijk gewaarschuwd door den Warerikeurings- dienst. Verdachte is niet verschenen. De Heer Ambtenaar eischt f150 boete of 50 dagen hechtenis. De Kantonrechter zegt, dat hij niet be grijpt, dat er nog steeds bakkers zijn die brood van te licht gewicht vei koopen. Men weet nu toch langzamerhand wel, dat de straffen niet malsch zijn. Maar 't zal er uit er. 't moet er uit, al zal ik tenslotte flOUO boete of eenige maanden principale hechtenis geven, aldus de Kantonrechter. Ik zal nu bij de strafmaat laten gelden, de mij bekende financieels positie, waarin verdachte verkeert en hem nog eene be trekkelijk kleine straf geven, n.l. f 100 boete of 1 maand hechtenis. C. V., landbouwer te Woudriehem, had op 25 Juni j.l., zonder daartoe gerechtigd te zijn, eemg stuks vee laten loopen op een perceel boomgaard van A. Dekker te Steeuwijk. Da getuigen N. Scheurwater en N. Dekker verklaren, dat zij 4 of 5 stuks vee gedurende een dag 4 of 5 io den boomgaard hebben zien grazen. De Kantonrechter zegt, dat aan Dekker op die manier nog al wat gras is ontno men en dat verdachte beter naar zijo vee dient te kijken. Verdachte krijgt f 15 of 10 dagen. H. v. B., arbeider te deWerken had drie kippen laten loopen op het land van zijn buurman J. Bras. Kantonrechter Zeker weer een buren- quaestie over een huilend kind of eene dergelijke nietigheid. Getuige J. Bras Neen, Edelachtbare. Kantonrechter Maar jullie zijn toch zeker niet erg lief tegen elkaar. Getuige Bras: Dè nou kièk nie. De getuigen J. Bras en H. Bras verklaren vervolgens, dat zij drie kip pen van verdachte op het land van J. Bras hebben gezien en dat zij zeker weten dat het kippen van v. Burgel waren. De politie zegt, dat v. Burgel niet direct een gemakkelijk heerschap is. S.raff 10 of 5 dagen. G. d. R., chauffeur te Rijswijk, reed op 7 Juli 1927 's namiddags 8 uur, met zijn vrachtauto op den Maasdijk van Rijs- ROMAN VAN REINHOLD ORTMAN. Dat is meer waardeering, dan ik ver diend heb, mijRheer.c hernam zij, zijn ernstige manier van spreken nabootsende. »U hebt dezelfde compositie stellig reeds op veel concerten oneindig veel beter hooren spelen.* moest wel niets van haar ondeugende bedoeling begrijpen, want hij antwoordde rustig»Neen, ik ben voor zoover ik mij kan herinneren nog nooit naar een con cert geweest.* Wat Naar geen enkel concert Is dat mogelijk Dan woonde a zeker tot nu toe steeds op het platteland O neen, ik woon al reeds geruimen tijd in groote steden. Maar desondanks is het de waarheid, zooals ik zei. Ook wanneer ik in de gelegenheid gesteld zou zijn een concert bij te wonen, had ik toch geen lijd zulke opvoeringen bij te wonen Hoe zonderlingMag ik misschien vragen wat u eigenlijk is?c •Chemiker, juffrouw Ik ben gedurende j wijk nartr Woudriehem. Achter hem reden in een luxe auto vader en zoon v. Oord uit Werkendam. Deze luxe auto wilde passeerermaar hoe zij ook signalen gaven, 't hielp met, de verdachte liet hen niet passeeren. Bij de brug te Woudriehem stord de marechaussee de Boer, die alles had ge zien. Zoowel de Boer als van Oord Jr. vei klaren dat de signalen zeer duidelijk waren. De Kantonrechter zegt, het jammer te vinden, dat verdachte niet is verschenen, want dan zou hij hem eens flink de waar heid hebben gezegd. Straf: f 15 subsidiair 10 dagen. A. v. Z kaashandelaar te Schoonhoven, had ei:r-t zijn auto op den Rijksstraatweg te Sleeuwijk gereden met een gangetje van 48 K.M. Het ri'js kost hem nu f15 extra of wii hij vacantia nemen, dan mag hij ook 10 dagen gaarj zitten. A. d. V., werkman te deWerken, werd door twee marechaussée's aangehouden ter controleeriiig van de rijkaart, terwijl hij op een rijwiel was gezeten. Op het nevel afstappen, reed verdachte nog 20 a 25 M. door en toen eeu der marechaussée's nem zetde»Kom maar eens teru< ooi je rijkaau te vertooneo*, gaf hij vloekend ten antwoord »Ik zal nog terugkomen ook.« Deze vloek kost verdachte f10 of 5 dagen. De dames G. M A. v. P. en W. H., allen te Woudriehem, zaten op 10 Juli 1927 's middags half'vier zeer rustig en genoeglijk op een perceel weiland van H. Kant. Ongelukkig zagen dit twee mare chaussée's, die proces-verbaal tegen haar opmaakten. Verdachte A. v. P. Mag ik wat vragen, Edelachtbare. Kantonrechter Zeker wel. Verdachte A. v. P.Toen wij op het weiland waren, liepen er ook jongens op en waarom krijgen wij een proces-verbaai eo de jongens niet. Kantonrechter Ik denk omdat de ma» rechaussé's meer notitie nemen van meisjes dan van jongens. Maar enfio, 't feit is niet zoo heel ernstig en daarom geef ik jelui maar een lichte straf, n.l. f 1 boete of 1 dag hechtenis. L. S., arbeider te Meeuwen, was op 30 Juli j.l. stomdronken geweest. Hij had een bezem genomen orn er den veldwachter mede te lijf te gaan, maar deze had hem j zeer verstandig met een gummistok bewerkt. De fuif kost verdachte, die volgens de politie niet gunstig bekend staat, f10 of; 5 dagen. G. M., zagenveiler, zwervende, had op 16 Juli j.l. te Heusden te diep in het glaasje gekeken. Op 28 December 1926 was hij voor eenzelfde feit veroordeeld. der geweest en ik werk thans als assistent in zijn laboratorium.* Zij was klaarblijkelijk op ieder ander antwuord eerder voorbereid geweest, dan op dit, dat haar verried, dat zij met een wetenschappelijk onderlegd man sprak en zij deed geen moeite haar verbaziog te verbergen. Maar hoe is het toch denkbaar, dat u in staat bent een leven te leiden zonder eenig kunstgenot te smaken Met het doen vau analyses en onderzoekingen kan men toch niet zijn geheele bestaan vullen.* Over Düringhoffens mager gelaat gleed een glimlach en de professorsdcchter ont dekte met nieuwe verwondering, dat hij er op dit oogenblik zelfs heel charmant uitzag. Misschien toch wel, juffrouw Het komt er nu met bepaald direct op aan, wat men doet, maar dat men het met hart en ziel doet en dat men niet iets nutteloos verricht. De eene bezigheid heeft evengoed reden van bestaan ais de andere De jonge dame schudde eenigszins on geduldig het hoofd. »Ocb, zoo bedoel ik het niet. Dat men een of ander bepaald beroep moet hebben, spreekt vanzelf en dat ik een wetenschap, die mijo vader be roemd beeft gemaakt, niet geringschat, zult u zich toch wei kunnen voorstellen. Maar ik begrijp niet dat men alleen in zulk een eentonigen arbeid ten volle be vrediging kan vinden. Men moet niet het minste gevoel voor het groote en mooie Met f15 of 10 dagen kwam de zagen veiler er af. Uitspraak. WarenwetF. C. O., Woudriehem, f 100 of 1 mnd. hechtenis. Trekhonden wetM. B., DeWerken c.a.. 13 of 2 d. VisscherijwetC. v. A., Giessen, f3 of 2 d. v.v. 459 Sr.: C. V., W'chem, f 15 of 10 d. 458 Sr.: H. v. B., DeWerken, f10 of 5 d. Pol.regl. riv. en kan.L. v. d. S. en A. E., zwervende, A. v. d. M., Aalst, ieder f 10 of 5 d. M. R. wet: G. d. R„ Rijswijk, f45 of 10 d.A. C. V., Sleeuwijk, C. S., Veen, ieder f3 of 2 d. A. W. v. B., Haarsteeg, f 7.50 of 5 d. W. V,, W'chem, f10 of 5 d. Gem.verord. L. C. v. D., Wyk, A. d. V, DeWerken, tlO uf 5 d. A. v. Z Schoonhoven, f15 of 10 d. A. K., St. Willebrord, A. W., H. J. O Amsterdam, ieder f 3 of 2 d. 427 Sr. T. v. R., Genderen, f 3 of 2 d. 460 Sr.J. A. d. J., W'chem, f 2 of '1 d. 453 Sr.: L. S., Meeuwen, flOoföd. G. M zwervende, f 15 of 10 d. Rijwiel z. lichtA. A. v. d. S., Herpt, e. a., ieder f 3 of 2 d. BOSSCHE RECHTBANK Verkiezings varia. Chr. H. J. Sprengers, fruithandelaar te Oudheusden, kwam in Mei uit de stembus als lid van den gemeenteraad. Die benoeming verdroot A. A. W. J. R. te Drunan In plaats van den uitverkorene der kiezers per kaartje geluk te wenschen met z'n politieke gewichtigheid, schold hij hem de huid >ol Dies moest hij wegens beleediging terrchl staan. Het O. M. eisebte f 40 boete. Uitspraak f30 boete subs. 14 dagen hechtenis. (H.G.) Slechte spijsverte- 'oste r'!_ srw ,Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon ring, verstopping, "agkwalen enz., 'werken nadeelig op uw humeur en ge stel. Foster s Maag- pillen zijn een zacht- werkend laxeermid del. dat uw kwaal doet verdwijnen. NOODWEER IN ENGELAND 40 UUR REGEN AAN EEN STUK. Geweldige stormen en slagregens hebben alles afstand te doen, dat andeteu tot geestdrift stemt en genoegen verschaft »U zoudt stellig gelijk hebben juffrouw*, antwoordde hij rustig, «indien datgene, wat u het groote en mooie noemt, zich voor ons nergens anders openbaarde dan in de kunst. Maar men kan bezieling en loutering ook op ander gebied zoeken, zon der daarom zulk een strenge afkeuring te verdienen. Een bestaan, waaraan een doel en een doelbewust streven ontbreken, zou toch al heel beklagenswaardig zijn. Een doch daar is de professor Goeden morgen, beste Düringhoffen Neem m« maar niet kwalijk, dat ik je zoo lang heb laten wachten. Maar mis schien was je met deze plaatsvervanging nog niet zoo heel ontevreden, want je zult met m'n dochter toch wel een onderhou dend gesprek gevoerd hebben niet waar Zijn servet nog in de linkerhand hou dend, stond professor Wallroth in de deur opening een flink gebouwde, statige vijftiger, die ondanks de talrijke grijze dra den in zijn vol, dicht hoofdhaar en zijn golvenden baard stellig nog een knappe man genoemd kon worden* De goede stemming, waarin een gezond mensch door een smakelijker) maaltijd pleegt te geraken, spiegelde zich af op zyn op gewekt gelaat en klonk uit zijn joviale begroeting. In plaats van den assistent echter was het professors} dochter. die hem weer in onderscheiden deeleo van Engeland gewoed en er is onberekenbare schade toe gebracht aan den te veld staanden oogst en gewassen. Het ergste was de toestand in Northumberland, waar het 40 uur aan een stuk geregend heeft. Bij Carlisle sloeg een stuk van den spoordjjk weg de treinen van Newcastle naar Schotland moesten langs een omweg rijden. Io het Clevedoridistrict in Yorkhire dreven honderden schovèn hooi een rivier af, die buiten haar oevers was getreden. Ook in Ierland, vooral in de omgeving van Belfast, is het noodweer ge weest. EEN DRAMA OP ZEE. Een simpel berichtje meldde, dat een Etigelsch jacht bij Boulogne is omgeslagen en dat de inzittenden verdronken zijn. Maar er werd niet bij vermeld welk een ontzettend drama zich daarbij heeft afgespeeld. Te Harddot zagen badgasten een klein Engelsch jacht, de »Sea Wolf*, de Fran- sche kust naderen, worstelend met de golven. Het jacht behoorde aan den heer Goodyear, lid eener ingenieursfirma te Dudley. De boot was de kust reeds dicht genaderd toen eensklaps 'n vrouw overboord sprong en naar land trachtte te zwemmen. Zij werd spoedig op het droge gebracht en verkeerde in wanhopigen toestand. Het bleek dat zy geheel alleen op het jacht was, daar haar drie mede-opvarenden waren verdronken. Ztj vertelde dat zij met haar man, doch tertje en 'n schipper uit Portsmouth was weg gevaren, met het doel naar Frankryk over te steken en dan iangs de Fransche bin nenwateren de Middellandsche Zee te be reiken. Dicht bij de kust toen het ruw weer was geworden, joeg eensklaps een windvlaag over het schip, die het zesjarig kind opnam en overboord wierp. De schipper sprong in zee om het kind te redden. Hy slaagde er in en poogde juist weer aan boord te komen, toen een geweldige golf beiden meetrok. Oumiddelijk sprong de heer Goodyear overboord, maar de zee was zoo wild geworden dat er geen redding meer mogeiqk was. Voor haar oogen zag mrs. Goodyear haar man, kind en den schipper verdrinken. Zij bleef alleen op net jacht over en besloot toen zelf het land te bereiken, doch kon het schip niet han- teeren. Tenslotte sprong ze in zee. Het schip is geheel verloren. DE AS. WIJZIGING VAN DE INVALIDITEITSWET. De parlementaire redacteur vitn de »Tel.« meldt De in de Troonrede aangekondigde wij ziging van de Invaliditeitswet zal niet het karakter eener algeheele herziening drager. Naar wij vernemen beoogt het desbetref fende in voorbereiding zijnde wetsontwerp hoofdzakelijk een verhooging van de ioon- •Zeker, vadertje, wij hebben ons voor treffelijk beziggehouden en wat mij be treft ben ik zelfs eenige goede lessen rij ker geworden. Maar ik wil nu niet langer storen. Goede morgen, mijne hee- ren Kaboutertje lachte de professor, ter wijl hij zijn wegsnellende dochter vasthield, om haar met een teederheid, die waar schijnlijk ook haar oorsprong vond in zijn goede luim als gevolg van het heerlijke ontbijt, op beide wangen te kussen. •Ove rigens verzoek ik je vriendelijk om nu niet weer voor een paar uur spoorloos te verdwijnen, want ik heb straks, wanneer ik met Düringhcffen klaar ben, nog iets verbazend gewichtigs met je te bespreken.* Iets gewichtigs Dan zal ik natuur lijk alleen al uit nieuwsgierigheid thuis blijven*. Zij boog nog eens het bekoorlijke hoofdje naar den kaarsrechten jongen assistent, am dan geruischloos en licht als eea hinde de kamer uit te zweven. Een overmoedig ding niet waar meende de professor. Naar het schynt heeft zij het niet kunnen nalaten in het eerste kwartier van haar kennismaking u reeds een beetje te plagen. Hoe staat het overigens in het laboratorium Ben je naet die verwenschte analyse werkelijk kiaar gekomen Düringhoffen, wiens blauwe oogen nog steeds op de deuropening gericht waren, waardoor het jopge meisje verdwenen grens welke thans f 1200 bedraagt tot vermoedelijk f 2400. Voorts zullen nog eenige veranderingen worden voorgesteld, o.a. het onder da wet brengen van personen, die in aangenomen werk arbeiden. O GEVAARLIJK AANSPOELSEL. Te Westkapelle is op het strand aange spoeld een vat, wegende ongeveer 35 K.G. inhoudende een als eiernoofjes saamgeperste stof. Na scheikundig onderzoek is gebleken, dat de inhoud van bedoeld vat bestond uit een mengsel van cyaankaliura en cyaanna- trium. Gelukkig dus maar dat dit vat met zyn zeer giftigen inhoud veilig en wel in handen van den Burgemeester strandvonder is beland. VERBOUWT AARDAPPELSOORTEN. Die onvatbaar zijn voor wratziekte. Ondergeteekende vestigt de aandacht van alle belanghebbenden op de groote betae- kenis, die de teelt van voor wratziekte on vatbare aardappelsoorten voor de cultuur en den export van aardappelen heeft. Het verdient daarom aanbeveling, de teelt van deze soorten zooveel mogelijk over het ge heele land ingang te doen vinden. Zelfs bij een eenigcins geringe cultuurwaarde zijn do voordeelen, die aan de teelt van voor wratziekte onvatbare aardappelsoorten ver bonden z(jri, zoo groot, dat aan deze de voorkeur moet worden gegeven. Met den meesteu aandrang zij daarom aan alle land bouwers aanbevolen, de teelt van onvatbare soorten ter hand te nemen of uit te brei den. Men schaffe zich daarom thans poot- goed aan. Als onvatbare soorten, die voor de cultuur geschikt zijn kunnen o.m. genoemd worden Alpha, Bevelander, Triumph, Ceres, Robijn en Monocraat. De inspecteur, hoofd van den pSantenziektenkundigen dienst N. VAN POETEREN. o SLECHTE AARDAPPELOOGST. Het aardappeirooien in Oost-Groningen is thans aangevangen. De oogst is dit jaar zeer slecht. Meer dan 60 pCt. der aard appelen is verrot. Op verschillende landerijen heeft men het rooien gestaakt, omdat de opbrengst de kosten van het rooien niet kan dekken. OVERREDEN GEDOOD. De 72-jarige juffrouw De Vries, uit Alkmaar, is bij het uitgaan der R. K. Kerk aldaar, door een personen-auto uit Bergen aan Zee aangereden en onmiddellijk gedood. Den chauffeur treft geen schuld. O GAS VERSTIKKING. Te 't Bosch is in den nacht van Zaterdag op Zondag de 22-jarige M. v. d. Burgt, uit Rosmalen, door gasverstikking om het leven gekomen. Hij had de wacht bij een peins wakker, alsof hij op een misdaad betrapt wao. Toen greep hij in de borstzak van zijn jas om eenige beschreven vei len papier te voorschijn te brengen. Hier is ze, professor*zeide hy, »een prachtige bevestiging van de door u opge stelde theorie*. •Nu, des te beter, jonge vriend, des te beter Maar laten we naar mijn werkkamer gaan, opdat we de geheele ge schiedenis op ons gemak kunnen bekyken. Bovendien heb ik daar sigaren, waarin ik op 't oogenblik heel veel trek heb.* Buitengewoon goed gelaimd schoof hij zijn arm door dien van den jongen man en geleidde hem naar zijn werkkamer. Maar de kwestie waarvoor hy zyn assi stent had laten komen, scheen nog al gauw tot een oplossing te zijn gebracht, daar Düringhoffen na verloop van een kwartier de woning weer verliet. Terwyl hij langzaam door de gang liep, keek hij opmerkzaam naar alle kranten om zich heen, als iemand die iets heei bepaalds hoopt te ontdekken. Behalve het dienstmeisje, dat nieuwsgierig door een half geopende deur gluurde, zag hij echter niets toen bij de met dikke loopers belegde trap afdaalde, waren op zijn rustig ernstig gelaat niets geen bijzondere gevoelens te lezen, die soms door een zekere bekoorlijke herinnering in hem wakker geroepen moch ten zijn.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 1