Zenuwstiilend Plaatselijk Nieuws door benzine gedreven waterpomp by Sluis 0 van de Zuid-Willemsvaart welke een terrein- strook, bestemd voor haven aanleg, water- vrij moet houdeo. Men heeft v. d. B. bij den uitlaat van den motor gevonden, zoodat hij vermoedelijk door ontsnappende gassen is bedwelmd geworden. OUDE VROUW~VERBRAND. De 82-jarige vrouw H. V. te De Lutte, bad terwyl zij zich boven een vuurstoof verwarmde, het ongeluk in brand te ge raken. In vlammen gehuld vluchtte de oude vrouw naar buiten. Haar zoon, die toesnelde, doofde het vuur. Hoewel dr. Kreighton uit Oldenzaal nog hulp verleende, overleed de vrouw weldra aan de brandwonden. O DOODELIJK ONGEVAL. Te Katwijk aau Zee is de 13-jarige Hermanus van Rijn, wonende aldaar, op een rijwiel gezeten, aan den Tol te Katwijk aan Zee door een vierwielige brik, geladen met aardappelen, overreden, doordat hij trachtte zich door het voertuig te laten voorttrekken. De dood trad onmiddellijk in. Den be trokken voerman treft geen schuld. o HAND TUSSCHEN ZAAGMACHINE De arbeider v. d. V. te Barneveld had bet ongeluk, toen hy machinaal een stuk hout doorzaagde, met zjjn hand tusschen de machine te komen. Ook werd hij in het gelaat verwond door een met geweldige kracht opspringend stuk schaathout. Hevi^ bloedend werd hij naar het ziekenhuis ver voerd. Zjjn toestand is bedenkelijk. —o COLLECTIEF CONTRACT BOEK- DRUKKERSBEDRIJF. De werkgevers in het boekdrukkersbedryf hebben aan de werkliedenbonden per aan- geteekenden brief doen weten, dat zij de collectieve arbeidsovereenkomst, welke in Maart 1928 eindigt, niet wenschen te ver lengen. Da werkgevers verklaren zich echter bereid omtrent het aangaan van een nieuw contract onderhandelingen te voeren. o— BLIND GESLAGEN. Te Nieuw-Vosmeer kreeg de landbouwers knecht L., zulk een hevigen klap van een paard tegen het gezicht, dat hij volslagen blind is. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Op den Buiksloterweg te Amsterdam is een 71-jarigen man uit de Boomstraat, die onverwachts den rijweg overstak, dooreen gemeentelijke autobus overreden. Zwaar gewond werd hij naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij spoedig na aankomst overleed. O MISHANDELING In 't Veld, gemeente Oude Niedorp, is een aanslag gepleegd op zekeren P. Jansen. Zijn vrouw wordt als de daderes beschouwd en heeft haar man met een mes een aan tal steekwonden toegebracht. De vrouw is door de politie van het bed gelicht en in gesloten. Zij blijft ontkennen. Zij is op traosport gesteld naar Alkmaar. De toe gebrachte wonden zijn niet van ernstigen aard. o— PETROLEUMSTEL OMGEVALLEN. By den heer Zwanenburg aan den Bo- venweg te St. Pancras ontstond brand, doordat zijn vrouw een braudend petroleum stel liet vallen. Het huis brandde geheel uit. De inboedel ging verloren benevens een bedrag van f 300. Het huis was ver zekerd, terwijl de inboedel slechts laag ver zekerd was. o ONGELUK BIJ HET RANGEEREN, De rangeermeester Cornelis van Engelen had op het spoorwegemplacement te Den Bosch het ongeluk te struikelen over de rails te vallen op het oogenblik, dat een machine met drie wagens passeerde. Met een zware hoofdwonde en gebroken arm, werd hij overgebracht naar het gasthuis Johannes de Deo, alwaar hij onder de operatie is be zweken. De ongelukkige is 43 jaar oud en laat een vrouw met 7 kinderen achter. —o EEN REUSACHTIGE PASSAGIERS- VLUCHT DER K. L. M. Op den 6en October a.s. zullen ongeveer 100 Nederlandsche vertegenwoordigers van de Fordfabrieken per vliegtuig van deK.L.M, een tocht naar Londen maken om daar een bezoek te brengen aan de Motor Industry Exhibition*. Het Nederlandsche gezelschap zal vjjf dagen lang in Engeland vertoeven en tevens een bezoek brengen aan de Ne derlandsche fabriek te Manchester. Dit is de eerste maal dat de K.L M. een zoo groot gezelschap tegelijk vervoert. Vergadering van den Raad der gemeente WIJK op Vrijdag 23 Sept. 1927, nam. 7 uur. De Burgemeester is wegens ongesteldheid afwezig. Voorzitter is Wethouder K. v. d. Velden, terwjjl alle leden tegenwoordig zijn, als deze de vergadering met voorlezing van het formuliergebed opent. De Secretaris leest hierop de notulen der vorige vergadering, die daarna onver anderd worden vastgesteld. Besluit van Ged. Staten tot goedkeuring van de begrootingswyziging 1927. Verzoek van het Wit-Gele Kruis om subsidie. Wordt evenals het eerste stuk voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van de Gemengde Zangvereen. »Con Amore* om ook des Maandagsavonds de beschikking over het Gymnastieklokaal te mogen hebben voor hare repititie's en niet des Dinsdagsavonds, zooals in haar adres, dat ia de vorige vergadering was ingekomen, werd gevraagd. Eenzelfde adres van de Muziekvereen. »Oefeoing en Uitspanning* om het lokaal ook des Maandagsavonds te mogen gebruiken voor hare onder-afdeeling. Beide vereen, vragen dus om denzelfden avond, wat een moeilijkheid oplevert. De heer v. Helden zou deze adressen in handen van B en W. willen stellen ter afdoening, waarmede het lid Bouman instemt. Wethouder Roza lijkt de beste oplossing, dat beide vereenigiDgen deze kwestie in onderling overleg regelen, met eenigen goeden wil is er altijd een weg te vinden, doch meent spr. dat er een bezwaar aan verbonden is, dat het gemeentebestuur alle avonden hare beschikking over het gym nastieklokaal gaat weggeven. De heer v. Helden verkeert in de mee ning, dat de beschikking steeds werd ver leend, onder voorbehoud, dat het gemeente- bestuur ten allen tijde het recht op de afgestane avonden behoud. In alle geval zou spr. dit voorbehoud willen maken. De Voorzitter licht het adres van de Zangvereen. nader toe en zegt, dat deze vereeniging alleen dezen avond vraagt, met het oog als zij aan een concours deel neemt en dan meer avonden moet repe- teeren. Wethouder Roza meent, dat het dan een reden te treer is voor beide vereeni- gingen om elkaar te verstaan, zij kunnen dit veel beter in onderling overleg regelen, de muziekvereeniging is hiertoe toch steeds bereid gevonden. De Voorzitter stemt dit laatste toe. Hierop worden beide adressen in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. Verzoek van J. v. Wijk Lzn. om ver mindering van pacht van het perceeltje bouwgrond in de dijkkuilen. Alle per ceeltjes brachten slechts f 15 tot f 20 op, terwyl het zijne door kwaadwilligheid van een buurman werd opgedreven tot f 41. Aangezien dit adres eerst heden is in gekomen, wordt het in handen van B. en W. gesteld voor advies. Verzoek van de Voetbalvereeniging »Wilhelmina« om het Gymnastieklokaal te Aalburg te mogen gebruiken voor oefeningen en tevens de beschikking te mogen hebben over het spel- en handgereedschap, eigen dom der gemeente. De Voorzitter licht toe, dat de Voetbal- vereen. ook voornemens is gymnastiekoefe ningen te gaan houden, zooals ïD.V.O.'« dat indertijd ook deed. Als Voorzitter van de vereen., kan spr. niet tegen inwilliging van het verzoek zijn, ta meer niet, omdat naar zyne meening niet het minste bezwaar tegen inwilliging kan bestaan, evenmin als dit vroeger bestond. De jongens worden er door van de straat gehouden en bezig gehouden met een gezonde sport. Wethouder Roza stelt voor, ook dit adres in handen van B. en W. te stellen ter afdoening. Aldus wordt besloten. Kennisgeving van den heer Roza, dat hij zyne benoeming tot Wethouder aanneemt. Verzoek van Arie van Wyk te Aalburg, om hem bij den grond, waarop zijn wo ning staat en welk stukje grond 30 M*. groot is, nog 70 Ms. af te staan. B. en W. stellen voor, het verzoek in te willigen tegen een jaarlijksche vergoeding van f Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Adres van verschillende ingezeteneu, kooplieden, waarin zij verzoeken de straat verlichting ook des nachts te doen branden, gedurende die nachten dat er booten ver trekken. De heer G. v. d. Pol is voor inwilliging van het verzoek, als de gemeente er geen schade van ondervindt. Ook de andere heeren zijn van dit ge voelen. Afdoening van dit adres wordt in handen gesteld van B. en W., om in overleg met den monteur van het bedryf en met de vertrekuren der booten, de uren dat bet licht zal branden, te regelen. De heer Roza merkt nog op, dat het verzoek tot verheugenis stemt, er bljjkt uit, dat men het electrisch licht begint te waardeeren. Vaststelling gemeenterekening 1926. Namens de Commissie van onderzoek brengt de heer G. v. d. Pol rapport uit en zegt, dat de Commissie behoudens twee kleine opmerkingen, die van geen beteekenis zyn, geen op- of aanmerkingen op de re kening heeft, dus tot goedkeuring adviseert. Aldus wordt besloten, de Wethouders onthouden zich ingevolge de wet van stem ming. Vaststelling rekening afdeeling Aalburg. De Commissie heeft ook over deze reke ning geeu enkele aanmerking, zoodat zij wordt vastgesteld zooals ze is aangeboden. De heer J. v. A Pol verzoekt den Voor- dezer rekening de gelegenheid nog iets in besloten vergadering te bespreken. De Voorzitter zegt hiervoor de gelegen heid toe. De heer Bouman vraagt wat het kan zijn, dat in verband met de rekening in besloten vergadering moet worden ^esproken De Voorzitter antwoordt dat hetgeen te zeggen is geen verband houdt met de rekening. Vaststelling G E.B. deze rekening, waarop geeo op- of aanmerkiogen zijn, wordt met algemeene stemmen vastgesteld. De Voorzitter dankt de commissieleden voor de moeite die zij zich voor het onder zoek hebben getroost. Aanbieding gemeentebegrooting 1928. Deze begrooting geeft voor den gewonen dienst in ontvangst en uitgaaf aan een bedrag van 70660.09, op den kapitaal- dienst komt niets voor. Begrootiog afdeeling Aalburg. Ontvangst en uitgaaf gewonen dienst f 6530.25J. Kapitaaldienst f 4300. Begrooting G E.B. Ontvangst f 8255. uitgaven f 15117.25 verlies alzoo f 6862.25. Als gebruikelijk worden deze begrootingen in handen gesteld eener commissie be staande uit de heeren G. Bouman, J. v. d. Pol en C. v. Helden. Goedkeuring Rekening Burgerlijk Arm bestuur 1926. De heer J. v. d. Pol brengt namens de commissie van onderzoek rapport uit en zegt dat de commissie geen op- of aan merkingen heeft, alleen zou zij de beheer ders wilien vragen dat zy aandringen op fatsoenlijke rekeningen en van behoorlijk formaat. Bovendien zou de commissie willen adviseeren, dat de grootst mogelijke zuinig heid wordt betracht, zooals het nu is ge gaan, kan het niet doorgaan. De heer G. v. d. Pol geeft toe dat er rekeningen bij zijn die zeer onduidelijk zijn, doch hebben de betrokkenen eenmaal hun rekening op papier gesteld, dan mag verwacht worden dat zy dit goed doen. Wat de zuinigheid betreft, ook hierin moet spr. den heer J. v. d. Pol gelijk geven, doch er is altijd niet aan de over schrijding van de toegekende subsidie te ontkomeu geweest. Hij heeft de raads leden hiervoor persoonlijk opgezocht en zij beloofden toen, dat zij hem niet zouden lateu zwemmen en dus ook nu na zullen komen, wat zij hebben beloofd. De heer J. v. d. Pol zegt, dat hy het den heer G. v. d. Pol niet kwalijk neemt dat de rekening wat overschreden is, zijn be doeling is alleen voor de toekomst zuiniger te zijn, de heer G. v. d Pol zegt immers zelf ook overtuigd te zyo dat het zoo niet gaan kan Met algemeene stemmen wordt de reke ning hierop goedgekeurd. Wijziging gemeentebegrooting 1927, De Voorzitter deelt mede dat de ge meente van de Bank van Ned. Gemeenten bericht heeft ontvangen dat een bedrag van f2265.63 voor te veel uitbetaalde belasting moet terug storten. Hiervoor moet begrootingswyziging plaats hebben. B. en W. stellen voor het batig slot der rekening '26 nogmaals te verminderen met f1000.terwyl f 1000.kan worden gevonden uit den post achterstallige belasting, terwijl uit den post onvoorzien f 265 63 kan worden overgeschreven. Met algemeene stemmen wordt tot de voorgestelde wijziging besloten. Voorstel van B en W. tot conversie der ieening groot f 12000.a 5| pCt. ten behoeve van het G.E B. en deze lee ning te sluiten uit het Ebsfonds. Dit fonds staat thans uit tegen 2pCt., terwijl voorgesteld wordt dat de gemeente 3 pCt. zal betalen, zoodat de Ebbekas en de ge meente hiermede een voordeel bereiken. Wethouder Roza licht toe dat dit besiuit het vorig jaar reeds is genomen, toen mocht evenwel aflossing nog niet plaats hebben, thans is de gemeente met 31 Dec. a.s. in de gelegenheid de f12000.te converteeren. Met algemeene stemmen wordt over eenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Rondvraag. De heer J. v. d. Pol heeft gezien dat ieder jaar uit het Ebsfouds een bedrag over blyft en nu meent spr. dat dit overschot ten voordeele van de ingezetenen van Aal burg zou aangewend kunnen worden en ten tweede nog indirect een voordeel voor de gemeente op kan leveren. Spr. heeft hierbij het oog op de meterhuur voor het electr. licht. Hij zou deze meterhuur voor de ingezetenen van Aalburg uit de Ebbekas willen betalen. Wethouder Roza zegt dat de heer v. d. Pol hiermede op zijn terrein komt. Reeds lang vormt het door den heer v. d. Pol betoogde een punt van overweging bij het Dag. Best. Met het oog op ver schillende hangende kwestie's ten opzichte van het G.E.B. waarover op T oogenblik nog geen nadere inlichtingen kunnen worden verstrekt kunnen B. en W. in deze nog met geen voorstel bij den raad komen. De heer J. v. d. Pol zegt het Dag. Best. dank voor het feit, dat zijn verlangen reeds een punt van overweging uitmaakt by hun college. De heer J. Bouman, deelt mede dat van de toegekende subsidie groot f 2500.aau het Burg. Arnibest. slechts f 4,meer in kas is. Ooi de gewone uitkeeringeu te kunnen biiiveri doen tot J3"l Dec. van bedrag noodig van f 1000.er behoeft dan niets bijzonders bij te komen, want dan komt men met dat bedrag nog niet toe. Spr. vraagt den raad een buitenge wone subsidie voor het Armbestuur van flOOO— Wethouder Roza meent, dat er wel even den nadruk op mag worden gelegd, dat de gevraagde Sübsidie voor een groot ge deelte het gevolg is van de grootere uit gaven over 1926, Om het tekort van dat jaar aan te zuiveren is een berag van f 500.— noodig. Spr. meent dat niet voott gegaan kan worden, zooals het nu gegaan is, men zal, zooals reeds door een der heeren is opgemerkt, de grootste zuinig heid moeten betrachten. Wat echter noodzakelijker wijze noodig is, mag het armbestuur niet onthouden worden, spr. zal daarom ook voor deze subidie stemmen. Met algemeene stemmen wordt de ge vraagde subsidie toegestaan. De heer J. v. d. Pol wil nog even de aandacht vestigen op een paar palen van het G.E.B., die uiet recht staan en waar schijnlijk met een bokpaal gesteund zullen moeten worden. De Voorzitter zegt verbetering toe. De heer G. v. d. Pol zegt, dat op ver schillende plaatsen de takken der boomen op den electrischen draad hangen, spr. vraagt, of dit niet schadelijk is. De Voorzitter zegt, dat hij in de vergade ring van het Dag. Bestuur over deze kwestie heeft gesproken, er is toen be sloten, dat de takken verwijderd zullen worden, evenals het vorig jaar is gebeurd. De heer G. Bouman zegt, dat hij vroeger reeds heeft gesproken om by de Wed. v. d. Maaden en bij den heer v. d. Heuvel bordjes te plaatsen met Langzaam rijden*, met het oog op de stoep bij de Wed. v. d. Maaden. Tot op heden zijn die bordjes niet geplaatst. Spr. acht die stoep ge- vaarlyk en zich niet verantwoord als de chauffeurs daar niet op worden gewezen. Zyn de bordjes aangebracht, dan zullen de chauffeurs er zeker rekening mede houden, zooals trouwens verschillende chauf feurs hem ook hebben medegedeeld. Ook zou spr. bordjes willen plaatsen nabij de stoep bij Michael. De heer Roza verwacht van deze bordjes niets, in de vergadering van B. en W. was besproken een maximum-snelheid voor den dyk in het leven te roep-n, de ver- wezelyking daarvan was reeds in een heel ver stadium. Door de nieuwe bepalingen van de Motor- en Rijwielwet kan evenwel een desbetreffende verordening voorloopig niet worden vastgesteld, omdat de hoogere autoriteiten deze waarschijnlijk toch niet zouden goedkeuren. De heer J. Boiaman acht met een maxi mum snelheidsbepaling nog niet aan zijn bezwaar voldaan, al rijden de auto's lang zaam, dan nog blijft het daar gevaarlyk. Mot op een na algemeene stemmen wordt hierop besloten nabij de stoep bij de Wed. v. d. Maaden en bij Michael bordjes aan te brengen. De beer Roza bleef' buiten stemming. Hierop wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de raad over in geheime zitting- en Zenuwstetkerbd is de werking van Mijnltftrdt's Zenuwtabletten GjafreeTluiyje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten ■^HEUSDEN. Zaterdagavond gaf de sHeusderische Harmonie« haar laatste zomercoiicert op de Vischmarkt. Niettegen staande het weer voor een dergelijk concert nu niet zoo aanlokkelijk was, was toch een tairyk publiek aanwezig, dat met aandacht de uitvoering der verschillende nummers volgde en door luid handgeklap na ieder nummer van zijn voldoening deed blijken. De concerten, die op de avonden dat t\\ worden gegeven, a tijd eenige levendigheid en drukte aanbrengen, behooren hiermede voor dit jaar weder tot het verledene. Maakten wij voor eenigen tyd melding van een record in het vangen van visch, thans is dit record verbeterd door den hengelaar A. v. O., die op een dag onder Aalburg niet minder dan 153 stuks wist te bemachtigen. Mej, N. Friedli werd j.l. Vrijdag benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Ey bergen. ANDEL. Naar we vernemen is aan P. Tankens alhier opgedragen het bouwen van een boerderij voor rekening van P. van Wygerden alhier. ALMKERK. Dezer dagen werd den Heer K. alhier onverwachts door een stier aangevallen en over een hek van een brug geworpen, gelukkig bezeerde hy zich niet erg en liep dit ongeval betrekkelijk goed al. Toen j.l. Woensdag de kaashan delaar B. de Bloemsteeg passeerde had hij het ongeluk met flets en al in een sloot terecht te komen, gelukkig wist hij zicb spoedig op 't droge te werkeu, en kon hij zeer opgefrist zijn weg met wat natte en geschonden kazen vervolgen. Bij den heer J. de R. alhier staat thans een pereboom in zijn tuin voor de twee-ie maal in bloei. iMjr'pr.lirlfr*. van den heer v. d. K., terwijl zij duizelig werd, in een sloot bij 't huis te water gelnkkig wist haar zoon die op 't hulpge roep was komen toeloopen, haar spoedig op 't droge te brengen, en liep dit ongeval bijzonder goed af. Evenals hier wordt ook aan de steenenheul een Weegbrug geplaatst, welke p'aatsiog is opgedragen aan den heer v. S. mr. metselaar alhier die naar wy vernemen, hiermede reeds een begin heeft gemaakt. A.s. Woensdag 6.30 (O T.) hoopt dan beroepen pred. Ds. Buurman van Wijk bij Duurstede, in de Ned. Herv. kerk alhier op te treden. 's BOSCH. Bij de verplichte najaarskeu ring van dekhengsten alhier werden o.m. goedgekeurd Dragon S. U. van J. A. de Jong te Gameren Allon van G. v. d. Beek L,Gzn. te Ganderen en Passé-Partout van G. Maas te Aalst. B.-BROEK. Naar wij vernemen is aan den rijksveldwachter Havelaar alhier ver gund, om in Meeuwen te wonen. CAPELLE. Bij de toewijzing voor den dienstplicht der lichting 1928 der gemeente Sprang-Capelle door den heer Commissaris der Koningin dezer provincie is bepaald, dat de volgende personen behooren tot de gewt..o dienstplichtigen P. B. Zijlmans, P. A. v. d. Louw, A. J. v. Beek, A. J. Hoffman, T. Waarts, W. Tuit, A. Rempt, A. Hoefnagel, P. v, d. Hoven, Z. C. Mole- graaf, T. Bffjleven en L. E. v. Pelt en tot de buitengewone dienstplichtigen P. v. Zeist, H. H. de Roon, H. Spierings, L. de Rooy, A. v. Dongen, G. J. v. d. Schans, M. Vissers, A. Hommel, A. D. v. Dongen, D. C. Quirijns en B. L. v. d. Erve. J.l. Zondag werd een personenauto van de firma Max Govaerts uit Waalwijk op den Capelschendyk in desolaten toe stand aangetroffen. Een en ander is ver moedelijk het gevolg van aanrijding. De materieels schade is groot. A.s. Zaterdag 4 uur zal onder lei ding van P. v. d. Schans achter het voor malig raadhuis te Vrijhoeve-Capelle van wege den bijzonderen vrij willigen Land storm door de afd. daar ter plaatse een schietwedstrijd worden gehoudeu waarvoor verschillende prijzen worden uitgeloofd. Dezer dagen behaalde mej. H. A. Wagemakers alhier het diploma stenogra fie (Rients-Balt). Zij genoot haar oplei ding bij mej, J. M. van Suylekom te dezer plaatse. De postduivenvereniging »De Luchtvaart*, gevestigd in het cafe van mej. de weduwe A. v. d. Haart alhier hield j.l. Zondag in combinatie met de bij deri heer P. Wagemakers te Kaatsheuvel gevestigde vereeniging een wedvlucht van uit Q iievrain met den volgenden uitslag P. Wagemakers 1 H. Snoeren 2 A. v. Moergestel 3 M. v. Boxtel 4 en 6 C. de Rooij 5 H. van Kampen 7 en 8 j, Zwart 9. Een dezer dagen had de vrouw van G. d. B. alhier het ongeluk zich hy het openmaken van een bus dermate te verwonden, dat zij zich onder geneeskun dige behandeling van Dr. K. moest stellen. Deze constateerde bloedvergiftiging. De heer A. v. d. Hoeven heeft be dankt als lid van de commissie van toe zicht op het Lager onderwijs te dezer plaatse. j.l. Vrijdagmorgen overleed te Vrij hoeve-Capelle, na een ziekte van eenige dagen plotseling, op 42 jarigen leeftijd de heer J. Oerlemans Mz. procuratiehouder by de N. V. Adr. Oerlemans en Zn. fou- rage- en bouwmaterialenhandel te Vrijhoeve- Capelle, Labbegat. De heer Oerlamans was sedert de ver eniging der gemeenten Sprang, Vryhoeve- Capelle en Capelle lid van den gemeente raad der vereenigde gemeente Sprang-Ca pelle, terwyl hij voor dien tyd reeds se dert 1916 zitting had in den raad der gemeente Vrijhoeve-Capelle. By de op j.l. 6 Sept. gehouden wet- houdersv^rkiezing werd hy tot wethouder der gemeente Sprang-Capelle benoemd. Hy vertegenwoordigde in den raad de neu trale partij. Behalve bovengenoemde func ties had de overledene nog zitting in de commissie tot wering van schoolverzuim in de gemeente Sprang Capelle, terwyl hy secretaris-penningmeester was van den Bionenpolder van Vryhoeve-Capelle en sec- retaris-penningmeester der afd. Sprang- Capelle van het Groene Kruis. Naar men ons mededeelt zal in de plaats van den heer J. Oerlemans de heer J. Kraak als lid van den gemeenteraad opvolgen. DUSSEN. Op 9 October a.s. hoopt ds. G. R. Kuiper, Gerf. pred. te 's Gravenhage, Cand. Spier die 't beroep naar de Gerf. kerk alhier aannam in zijn ambt des v.m. 9 uur alszoodanig te bevestigen terwijl 16 October d. a. v. Cand. Spier alhier zyn intrede hoopt te doen. GIESSEN. Door de firma Ravenswaaij te Gorinchem werd aan A. van Tilborg alhier voor het inzenden van de letters »Ri«enswaaij Letters Koffie* een fraaie heerenfiets toegekend. .""tc <Vir ?ardannelen js alhie»-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2