I LETTERS-KOFFIE en MARGARUIE 1 Bezoekt nü OVERJAS of JEKKER Enorme sorteering KINDERJASJES GORINCHEM. Gorcumsch Oudste Kleedingmagazijn Plaatselijk ^\euws i I RAVE NSW A A Y'S GEMAAKT of op MAAT. LAGE PRIJZEN. angendijk B 192=193=194 8# OPGERICHT 1873. en voorziet U van een flinke r J if het de fa Sgesproken. Wordt nu bij de fa. Luijben in den Bosch besteld omdat deze een fami lielid onder het secretarie personeel heeft, zoo iets valt vreemd op, meent spreker. Voorzitter. Dat zijn dingen waar mede je niets hebt te maken- De ge meenterekening en de rekening van het G-E.B. worden hierop vastge steld, zooals zij door B- en W. zijn aangeboden. Goedkeuring rekening Burg. Arm bestuur. Deze rekening is in orde bevonden en wordt vastgesteld zoo als zij is aangeboden. Aanbieding begrooting Burgerl. ar rbest. Op deze begrooting komt is vorige jaren een gemeente- «"bcidie van f 1000 voor. Zij fdgekeurd, zooals zij is aan- ig en bespreking gem- voor 1928 met behande- rse subsidie-aanvragen '28. vereëniging Wit-Gele Kr. subsidie verleend van 100 als vorig jaar. Aan de Har- 0. Door de zangvereeniging ring wordt een subsidie ge- an f 30. B. en W. stellen subsidie te verleenen van ;r Dobbelsteen verklaart zich m, hij is tegen het scheppen re subsidie's, daarbij kan hij voorstellen dat een zangver- ;ing zooveel kosten heeft te Als de zang f 25 krijgt, mag Harmonie in die verhouding wel '100 hebben. De heer v. Hemert is van hetzelf de gevoelen, spr. staat wet sympa thiek tegenover de zangvereeniging, doch een muziekvereeniging heeft veel meer kosten, gaat men de zang vereeniging subsidie geven, dan kun nen er nog wel meer vereenigingen, b.v. de voetbalvereeniging om subsi die vragen. De heer Winkel meent, dat men zich van andere vereenigingen niets behoeft aan te trekken. De zang werkt netjes, het is een mooi vermaak voor de jongelui en ze geeft ook weieens een gratis uitvoering, zoodat spreker meent dat de zangvereeniging ook wel een kleine subsidie toekomt, f 25 kan de kwade koop niet maken. De heer Dobbelsteen acht een sub sidie niet noodig, de vereeniging kan zich bedruipen. De lieer v. Beurden zegt, dat de vereeniging zich, volgens den heer v. d. Dobbelsteen wel kan bedruipen, doch als zij zich kon bedruipen zou zij niet om subsidie vragen en de heer v. d. Dobbelsteen heeft toch ook wel eens voor suösidie gestemd. Het voor stel van B. en W. om de zangvereen. een subsidie van 25 gld. te verleenen, hierop in stemming gebracht, wordt aangenomen met 4 'tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren v. d. Dob- 3ABLMANN GORINCHEM, Yoordeelig adres voor goedpassende Dames- en fleerenkeeding, alsmede voor Hoeden Pelterijen Stoffen enz. helsteen, v. Hemert en v. d. Brand, v. Hemert. Dat is oude vier, drie. Voorzitter. De oude dat moet je niet zeggen, dat is het gelukkig niet meer. Aan de Bewaarschool alhier en aan de Militaire Vereeniging te Venlo, worden de gebruikelijke subsidie's ver1 eend. Aan de Diosecane vereeniging Wit- Gele Kruis wordt geen subsidie ver leend omdat dit reeds aan de plaatse lijke vereeniging geschied. Evenmin wordt subsidie verstrekt aan de R K. Leergangen te Tilburg, de Ned. Ver. v. d. Volkszang en Vereen. Nederl. Hulpbetoon. De Voorzitter deelt mede, dat op de begrooting een bedrag van f 500 overblijft, dat hij zou willen bestem men om de opcenten voor de perso- neele belasting af te schaffen, want spreker vindt dit de onbillijkste be lasting. Is men dan in 1929 van de 'crisisschuld af, dan houdt men weer een f 5000 over en kan tot verdere belastingverlaging worden pverge- •gaan, zooals bekend is het verme- nigvuldigingscijfer voor de inkom stenbelasting reeds met 1 pCt. ver laagd. De heer v. d. Dobbelsteen zou niet zoo gauw tot verlaging van de op centen der personeele belasting over gaan, spr. zag liever het bedrag van aftrek noodzakelijk levensonderhoud verhoogd, bij de opcenten voor de personeele belasting profiteeren al leen zij, die het beter kunnen beta len. De Voorzitter is het hiermede niet eens, alleen zij, die netjes willen wo men betalen in de person, bel., men behoeft daarvoor niet tot de meer ge goeden te behooren, gaat men de af trek verhoogen voor noodzakelijk le vensonderhoud dan is niet te overzien wat het kost. De heer v. d. Water merkt op, dat B. en W>. dit vraagstuk ook hebben overwogen, doch meenden niet met een voorstel te mogen komen. De heer v- d. Heijden vraagt, of de kinderaftrek dan niet wat hooger genomen kan worden. Ook dit moet de Voorzitter ontraden, daarbij is dit maar niet zoo gebeurt, daar zit heel iwat aan vast. Dobbelsteen. Als je niet tegen wat werk opziet dan kan het best. Het voorstel van B en W. om de opcenten voor de personeele belas ting af te schaffen, hierop in om- vrrag gebracht wordt aangenomen ïpqt 4 tegen 3. werd bij ministerieele beschikking voor goed vrijstelling verleend wegens kostwinnerschap Als byzenderheid kan worden mede gedeeld dat in den boomgaard van den heer V. aan den Loonschendyk een appelboom voor den tweeden maal in vollen bloei staat. Op 18 Oct. a.s. des nam. 4 uur zal voor belanghebbenden uit voormalg HEUSDEN. Zondag wordt een aanvang Sprang gelegenheid bestaan tot kosteloozs gemaakt met de competitiewedstrijden voor koepokinenting, welke zal plaats hebben in den Brabantscben Voetbalbond. Dit seizoen de Chr. School aldaar en op 19 Oct. d a.v. speelt het eerste elftal in de eerste klasse »oor de inwoners van voormalig Vryhoeve en het tweede elftal in de tweede klasse Capelie in de O. L. School om half vier van dezen Bond, waarvoor a.s. Zondag uur nam. dus de eerste wydstryden zullen gespeeld worden, n.l. te Baarbwijk Baardwijk 2 Juliana 1 te Heuden Juliana 2R.W.B. 3. Aanvang der wedstrijden 12 uur. Onder leiding van den heer Wiilems, hcofd eener school en landbouwonderwyzer te Elshout, wordt alhier a.s. Vrijdagavond in de school voor M.U.L.O. een landbonw- cursus geopend voor de stad en omstreken. Naar we vernemen, hebben zich circa 20 leerlingen aangemeld. Onze vroegere stadgenoot de heer Jan van Diessen thans woonachtig Hoogen- dorpstraat te Tilburg, heeft op de te Utrecht gehouden Int. bakkerstentoonstel- ling met zijn beschuit een 2e prijs in zilver, met diploma in de hoogste afdeeling be haald. Het concours dat Zondag 9 en 16 October alhier zal worden gehouden, be looft zeer grootsch te worden. Uit alle deelen van ons land nemen er solisten aan deel, waaronder de besten, o. a. de be kende pistonnist Van Erp uit Oss. Wij twijfelen er niet aan, of zeer vele muziek liefhebbers zullen deze dagen een bezoek aan het Patronaatsgebouw brengen. AALST. Woensdag 12 Oct. des avonds halt zeven, hoopt in de Vrije Geref. Kerk alhier op te treden Ds. Van Noord uit Opheusden. CAPELLE. Ds. G. H. de Jonge te Lutjegast, eertijds predikant bij de Geref. Kerk alhier, herdacht j.l. Woensdag, 5 dezer zijn zilveren ambtsjubileum. Behalve bier en in zijn tegenwoordige standplaats heeft de jubilaris nog gestaan in Langerak, Zonnemaire, Dwiogelo, Scharnegoutum, Spykenisse, Wapenveld en Naarden. Tot waarnemend notaris ter standplaats Breda, ter vervanging van den aldaar over leden notaris Temming, is benoemd de heer J. J. Hospers, candidaat-notaris alhier. Aan de Labbegatsche haven had j I. Woensdag een ongeluk plaats, dat wonder boven wonder goed is afgeloopen. Zekere W. van den Capelschen dyk had het ongeiuk met paard en kar, waarop een jongetje zat van A. T., in de haven te geraken. Door inmiddels toegeschoten hu'p werd met vereende krachten eerst het emje er. daarna kar en paard weder op het droge gebracht. Behoudens een nat pak en eenige materieeie schade liep dit ongeval dus goed af. In den handel in aardappelen begint te dezer plaatse, nu het tyd wordt tot het opdooeu van winterprovisie, meer leven te komen. Ze worden naar gelang de soort verhandeld voor f 4.50 en f 5 per mud. -Aan W. B, Braspenning Gzn. dienst plichtige der lichting 1923 dezer gemeente, VRAAGT ZIJ BltEXGEK C GELER REEDS ZIJN 55 EXTRA CADEAUX AFGEGEVEN. (Fietsen, naaimachines enz Elke verbruiker kan de Waarheid controleeren. VRAAGT NOG HEDEN CIRCULAIRE. DRUNEN. Veiling 6 Oct. per K G. Appelen 2J13 ct. Peren 3—29 Spruitjes 30—44 idem II s. 10 25 Juin 5|—7| Sjalotten 6|-7| Schorseneeren 5-7 Spinazie 10-12 Wortelen 4| 6 Stamboonen 1424 Princessen 20—42 Tomaten 6-23 Porselein II s. 3-10 per stuk Seldery 1 7| ct. Roode kool 3—12 Witte kooi 7—13i Savoye kool 2—8 Bloem kool 6—17 Meloenen 40—20 3 Andyvie 1—3 3 Noten per 100 40—65 per bos Kroten 23| Peen 1—4 Seldery 8—16 Prey 15—28 EETHEN. Bij besluit van Ged. Staten van 28 Sept. is aan W. F. Heijmans, dienstplichtige der lichting 1928, voorgoed vrijstelling van den dienst wegens broeder- dienst verleend. Gedurende de maand Sept. werden ter secretarie ter keuring aangegeven 27 varkens, 4 koeien en 8 kalveren. De Burgemeester brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op 1 Oct. jl. naar de aanvullingsreserve zjjn overgegaan de gewone dienstplichtigen der land nacht van de lichting 1912, De rijk«goederer>, aan dsze dienstplichtigen verstrekt, zullen in Dec. a.s. met uitzondering van het zakboekje moeten worden ingeleverd. Tijd en plaats voor de inlevering zullen nader worden bekend gemaakt. GENDEREN. Donderdagmiddag werd door de luxe auto, bestuurt door den heer Van Wyk uit Gorinchem, een 3 jarig kind van J. de Feijter aangereden. Het ongeval liep betrekkelijk goed afde kleine be kwam slechts geringe kneuzingen, waarvoor geen geneeskundige hulp behoefde te wor den ingeroepen. Naar men ons mededeelt, treft de heer Van Wijk geen schuld. SLEEUWIJK. Aan het hulppostkantoor werden in de afgeloopen maand 406 ge sprekken gevoerd en 40 telegrammen ver handeld. Voor de Rijkspostspaarbank werd ingelegd f 458 en terugbetaald f 448,82. SPRANG. De schoenmaker K. S. alhier remde en als een kalm rijder bekend staat, kwam jl. Dinsdagavond op den Parallelweg geen schuld. nabij het Kerkpad te Waalwijk met njo WERKENDAM. In het laatst van Oc- Gets in botsing met de vrachtauto van den tober za, dfl Gflref Meisjes*eree». »Pris- heer A. v. H. De Gets werd tot een vorm- ci|)o< een bazef hoU(jeü jn Gebo(JW vaD looze massa in elkaar gedrukt, terwijl S. Chr Bil a alhier Ds opbrer)g3t is ten tusschen het spadbord en den motor be- batfl yoor hfit t<J stjchten B3ndsg#bouw kneld raakte, Door het plotseling remmen def Gef Meisjesvereen# m Nederland, werd de motor der auto geheel onklaar, T<n ondefwijzer aan de Rehoboth waardoor echter het leven van S. behouden bleef'. Met den schrik, een paar gekneusle knieën, enkele ontvellingen aan arm en neus en een wond aan een zijner beenen kwam genoemde vrij. Door een verpleegster werd ter plaatse een en ander verbonden. Later werd de geneeskundige hulp van Dr. Waardenburg ingeroepen. Nadat deze den patiënt onderzocht en verbonden had, vond deze enkele dagen van volkomen rust noodzakelijk. Tot Kerkvoogd (vacature wijlen de heer L. A. Rijken) bjj de Ned. Herv. schooi alhier, is benoemd de heer Siebesma van Heereveen. De postauivenvereen. sWilhelmina* welke heeft deelgenomen aan de Nat. wedvlucht voor jonge duiven vanuit Mons (B.), uitgeschreven door de P. V. de »Snelvluchr« te Leerdam, behaalde de na volgende prijzen 10e, 26s, 63e en 98e pi ijs J. Zwets 35e en 50e prijs A. Rid derhof. De collecten in de Gerf. Kerk over de maand September gehouden, brachten op voor de kerk f 101,30, 3e omgang Gem. alhier is benoemd de heer G. J. f 72,70, voor de Diaconie f 124.78, hu- van Willigenburg, welke deze benoeming welykscollecte f 41,02 en Avondmaalscol- heeft aangenomen. De 3 tal ontstane vacatures by het Kies college zyn door verkiezing aangevuld door de heeren L. v. d. Hamme, Jac. Molen graaf en W. Timmermans. Naar wij vernemen, heeft de heer C. B. Timmermans zijn benoeming tot lid van den raad (vacature M. Zwart) aan genomen. VEEN. Vrijdag 14 Oct. des namiddags half drie en des avonds half zeven hoopt Ds. Fraanje van Barneveld voor de Ger. Gemeente aihisr op te treden. In de Zaterdag gehouden vergade ring van den Bond van Muziek- en Zang gezelschappen in het Land van Heusden en Altena werd besloten, het volgend jaar alhier, niet zooals gebruikelijk was een festival te organiseeren, doei een nationaal concours uit te schrijven, waaraan ook vereenigingen, niet-leden van den Bond, lecte f 41,28. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem, alhier Ds. W. J. Keiler van Nieuwhoop, Daartoe in staat gesteld door het bestuur, kunnen wij mededeeieu dat voor de Herv. Chr. Jongel. en Jongem.vereen. »Maranatha« de navolgende sprekers een spreekbeurt zal worden gehouden in de oude school. De WelEerw. Heeren Ds. W. M. A. Kalkman van Katwijk aan Zee in Nov. Ds. Jansen, Leger en Vloot prediker in algemeenen dienst, in Dec. Ds. H. Bogers van Klaaswaal, in Jan. Ds. de Veij Mestdagh van Rotterdam in Februari, en Ds. v. d. Bo3 van den Haag in Maart a.s. Over de afgeloopen maarid werden voor de vleeschkeuring ter gemeente secre tarie aangegeven 83 varkens, 12 runderen, 3 schapen en 3 kalveren. Onze dorpsgenoot de heer L. B. v. d. Siraaten behaalde op de te Utrecht gehouden brood- en beschuitwedstrijd een kunnen deelnemen. Mst het oog op den 6e prijs in ds hoogste klasse. goeden studietyd, gedurende de winter maanden, werd als datum vastgesteld 9 April 1928 (2e Paaschdag). y*. Donderdagmorgen had alhier een droevig ongeluk plaats. Het 4-jarig zoontje van den heer Adr. Timmermans, dat bij een stilstaande auto speelde, stak plotseling den weg over erj geraakte ooder de juist passeerende vrachtauto van W. met het noodlottig gevolg dat de kleine bijna ter stond aan de bekomen verwondingen over leed. Dr. Schmitz, welke toevallig ter plaatse aanwezig was en het knaapje van onder de auto wegnam, kon slechts den dood constateeren. Naar men zegt, treft den chauffeur, die onmiddellijk krachtig Aantal inzenders plm. 4000. In de Woensdag j.l. gehouden Be stuursvergadering van het Chr. Leesgezel schap weiden de functiëa onderling ver deeld. Het bestuur bestaat thans uit I. de Lange, Voorzitter, D. J. Nyman, secr., B. W. v. d. Siraaten, commissaris, E. J. v. d. WerG, penningmeester en B. A. de Vries, Bibl. Besloten werd eenige nieuwe tydschntien aan te schaffen. WIJK. Vei antwoording van ingekomen giften voor de Bazar alhier Firma Wed. T. Seaasar, Gorfnchem Firma H. Haijsman, GorinchemFirma H. K. Sterkenbarg, Langend. Gorinchem Firma Albert Heijn, Gorinchem; J. H. Takker, Gorinchem; Dr. Schmitz, (Slot in V volgend nummer.) L. J WINTER NADERT BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2