Geen Geweten. Geneeskundige Dienst naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Kort na aankomst aldaar is hij overleden. Van Dort was gehuwd en had een kind. OVER BOOREMSESLAGEN EN VERDRONKEN. Van het Zweedsche s.s. »Patria« is by het vertrek van de papierfabriek te Velsen tengevolge van het slippen van een tros, de tweede stuurman Johansson over boord geslagen en verdronken. Na een kwartier ■werd het lyk opgehaald. ONBEWAAKTE OVERWEG Maandagmiddag 3 uur is te Venlo een auto van den Goltenseheweg naar den Schoolweg op den onbewaakten overweg van de lijn KeulenLindennach door den trein uit Venlo gegrepen en geheel ver nield. Twee van de drie inzittenden, J. v. K. en G. H.. handelaars uit Venlo en Heerier- heide, zijn in een greppel geslingerd, waar uit zij door den bestuurder, die met den schrik vrij kwam, werden bevrijd. De derde inzittende, N. H., koopman uit Sit- tard, bekwam inwendige kneuzingen. O— VEE VERBRAND. Te Gemert is de kapitale boerderij van landbouwer M. v. d. Elzen met den daarin aanwezen inboedel in vlammen opgegaan. Een paard, twee stuks jong vee en twee varkens zyn in de vlammen omgekomen. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. O EEN NIEUW BANKBILJET VAN f 25. De directie van de Nederlandsche Bank maakt bekend, dat zij een nieuw bankbiljet van f 25 in omloop zal brengen. De voorzyde van dit biljet is van tee- kening hetzelfde gebleven, doch is than? in blauw in plaats van in rood gedrukt. De geheele achterzijde maakt een blauw grijzen indruk en is samengesteld uit de kleuren donkerblauw, donkerbruin en grijs. O KIENEN IN CAFE'S IN BRABANT EN LIMBURG. De minister van Justitie heeft aan de burgemeester in Noord-Brabant en Lim burg laten mededeelen, dat in bepaalde deelen dier provinciën in cafe's en andere voor het publiek toegankelijke gelegenheden veelvuldig het z.g. kienspel wordt gespeeld en dan met ontaarding in hazardspei. De burgemeesters worden nu uitgenoodigd hiertegen te waarschuwen, daar over eeni- gen tijd tegen de overtreders strafrechte lijk zal worden opgetreden. TWEE GULDEN INGESLIKT. Het 12 jarig zoontje van J. S., te Ter- heijden zou boodschappen gaan doen. Hier voor had hij twee gulden-stnkken bij zich. Op last van zyn moeder zou het jongetje oog even zijn handen wasschen. Hieraan werd gevolg gegeven en de jongen stak de tw-e guldens in zijn mond en had het ongeluk die in te slikken. Spoedig werd naar dokter van Dortmond gegaan en op diens advies moest het jongetje aanstonds naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda vervoerd worden. Daar werden de twee gulden-stukken, naar het D. v. N. meldt, langs operatieven weg verwijderd. Vergadering van den raad der ge meente DUSSEN op Dinsdag 4 Oct. des nam. 4 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer J. J. H. Snijders. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering en leest daarna de notulen der vorige vergadering, die met een kleine aan merking van den Leer v. d. Steen wor- FEUILLETON REINHOLD ORTMAN. 5) Professor Wallroths eenig kind in een betaalde betrekking het zou een prachtige stof opleveren voor alle mogelijke lasterpraatjes in onze goe de stad." Met een moedelooze beweging wendde Ingeborg zich naar de deur. „Het zou de eerste maal zijn, dat u van mij iets .onaangenaams onder vond", antwoordde zij zachtjes, „maar ik kan niet iets beloven, wat boven mijn krachten gaat. En vroeg of laat zou het toch moe ten gebeuren. Daarom is het voor ons allemaal beter, wanneer ik dit huis verlaat, nog voor misschien het geluk van uw huwelijk door mij ver stoord zou worden. U zult dat toch stellig met mij eens zijn." De groote wanhoop in haar woor den scheen toch een diepen indruk op de professor te makenwant toen zij haar hand op de deurknop legde, strekte hij beide handen naar haar uit en riep met een innigheid, die oprechter klonk, dan alles, wat hij tot nu toe gezegd had: „Ingeborg, mijn lieveling, bestaat er dan werke den vastgesteld. Ingekomen stukken Verzoek van het Wit-Gele Kruis om subsidie. B. en W. achten deze instelling van groot nut, ook voor deze gemeente, waar het college evenwel gehouden is aan het raadsbesluit waarbij is vast gesteld, dat geen subsidie's zullen worden verleend aan vereenigingen die buiten de gemeente zijn geves tigd, kunnen zij niet met een voorstei bij den raad komen. Het verzoek wordt dus afgewezen. Verzoek van de afd. V.-Br. van de Vereen, van Nederl. Gemeenten om toe te treden als lid van die Vereen. Dit verzoek is in de vorige verga dering reeds ingewilligd. Nota van aanmerkingen op het raadsbesluit tot wijziging der gem.- begrooting. Deze nota, die slechts op merkingen van administratieven aard bevat, wordt in handen van B en W. gesteld ter afdoening. Schrijven van de Gezondheidscom missie te Waalwijk, naar aanleiding van een adres dat tot deze commis sie is gericht door den ingezetene P. Teuling en elf anderen, in welk adres deze zich beklagen over het gebrek aan goed drinkwater. Deze klacht is door de Gezondheidscom missie onderzocht en komt haar zeer gegrond voor. De Commissie meent dat met een uitgaaf van f 500 wel eenigszins aan de klacht kan worden tegemoet gekomen, al zal de toestand daardoor nog verre van ideaal wor den, want slechts een waterleiding kan afdoend verbetering brengen, De Commissie meent toch de aan dacht te moeten vestigen op den slechten toestand en te moeten aan dringen om in de dringende behoefte te voorzien. De Voorzitter zegt dat reeds meer malen deze kwestie in den raad ter sprake is geweest, het betreft n-1. de kwestie aan d$n Korn. Met f 500 is de toestand evenwel, zooals de Ge zondheidscommissie trouwens zeif er kent niet afdoende te verbeteren. Bo vendien hangen er verschillende an dere kwesties, b.v. met de water schappen aan vast. Spr. stelt daar om voor het schrijven in handen van B. en W. te stellen, die dan tevens met het^. groote plan voor de water voorziening rekening zullen houden. De raacl' gaat met ,dit voorstel ac- coord. Aanbieding gem.-rékening dienst '26. De rekening geeft een ontvangst aan van f 78103'885 en een uitgaaf van 79129.645, sluit al^oo met een nadee- lig slot van f 1025>,7ó. De Voorzitter mérkt op, dat bij dit nadeelig slot rekening moet worden gehouden met het feit, dat de reke ning is begonnen met -een nadeelig saldo der vorige rekening van ruim f 2000, zoodat men ruim f 1000 is voor uitgegaan. Aanbieding gem-begrootihg '28. Deze begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag Van f 72624,67. Rekening en begrooting worden voor onderzoek in handen ge steld van eene commissie, bestaande uit de heeren Smeenk, Jongbloets en Middelkoop. De Voorzitter verzoekt de andere heeren bij het onderzoek tegenwoor dig te willen zijn. Uitloting schuldbrieven. Van de eerste leening worden uitgeloot de obligatie's no- 13, 17, 6 en 18. Van de leening groot f 6000 wordt uitgeloot no. 12. Van de leening 12 Juni 1918, de obligatie's 24 en 30. Rondvraag. De heer Jongbloets zegt dat het electrisch licht uitgaat om 10 uur. Spreker vindt dit te vroeg, 10 uur is sluitingstijd voor de café's. Komt men dan buiten dan wordt men ineens in donker gezet, hij zou lijk geen middel, om je van gedach ten te doen veranderen?" Treurig schudde zij het hoofd. „Neen, want u zegt immers, dat uw besluit onherroepelijk is." „Als man van eer mag ik mijn een- maai gegeven woord niet terugne men, zelfs wanneer ik terwille van jou op mijn besluit zou kunnen te rugkomen van Zzdith afstand te doen." Een glans vol blijde hoop gleed plotseling over haar gelaat. Slechts gedurende één seconde aarzelde zij toen wierp zij zich vol innige teeder- heid in haars vaders armen en terwijl zij haar prachtige oogen smeekend naar* hem opsloeg, stamelde zij op zachten, bewogen toon- „O, als u dat besluit eens zoudt kunnen nemen, door een geheel leven vol opofferen de dankbaarheid zou ik het u willen vergelden! Nog is uw verloving niet officieel bekend en ik zelf sta er u borg voor, dat Edith u uw woord zal teruggeven. Laat mij met haar pra ten, beste vader. Er moest wel geen enkel edel gevoel in haar ziel zete len, indien het mij niet gelukte, de juiste snaar te treffen." Onvriendelijk maakte de profes sor zich uit haar omarming los maar hij vermeed het, Ingeborg aan te zien terwijl hij - met bijna ruw klinkende stem antwoordde„Genoeg van die praatjes! Ik bemerk, dat ik niet alleen je inzicht, doch ook je kinderliefde sterk overschat heb- Maar mijn ge duld is uitgeput en voor comediescè- nes ben ik te oud." Die woorden schenen hem toch te berouwen, toen hij zag, dat zij ineen willen voorstellen het licht te laten branden tot 10.15 of half elf. De Voorzitter zegt, dat hij hierop reeds heeft gewezen en toen beloofd is dat het licht iets langer zou bran den. Om het evenwel te lang te laten branden, daar is spr. tegen, de straat verlichting kost reeds 17 a 1800 gld. hierboven te gaan acht hij bezwaarlijk, doch spr. zal nog eens opdracht ge ven het licht wat langer te laten bran den. De heer Berm vraagt of de ge- Basccles Gewichten, allerlei IJzgtweïen en Gereed- schappen, Landbouw-, BhjjL-CtfjPaktouw in alle dikten. KACHELS, BAAfiüfiMr^tCORIFIRIS, PETROLEUMKACHELS, enz. Firma J 0 L D E R S, s-Hertogenbosch. Vughterstraat 33. Ie groote internationale Brood- en Be- hulp van Dr De Vries werd ingeroepen. chuitwedstrijden, uitgeschreven door de Het dochterije van hakker v. D. viel Ubriek >Zeelaridia«, 4 kiasse A bekroond deze week van de zoldertrap. De hulp •net een verzilverd bronzen plnq lette. van Dr. De Vries werd ingeroepen, die Waar duizenden brooden en tienduizenden lichte hersenschudding constateerde. beschuiten werden ingezonden, pleit dit n -i - i TjxT-r^r De eerste levering van soikerbieten meente nu heelemaal van de PNEM succes wel voor de kwaliteit van het pro- r c r. af is. waarop de Voorzitter toestem- a™. F wooV de Ccoperat.eve Su.kerbietenfabnek mend antwoord. De heer Berm zegt, dat de PNEM nog steeds de ruimte onder het raad huis in gebruik heeft zonder dat er iets voor betaald wordt. Spr. zou wil len aandringen dat eenige vergoeding vvordt gegeven, de PNEM heeft al tijd de puntjes op de i's gezet, zoo dat de gemeente haar ook niet be hoeft te ontzien. Wil de PNEM niets betalen, dan zou spr. de bergruimte willen opzeggen. De Voorzitter zegt dat de gemeente met de PNEM vroeger heeft moeten marchandeeren en spr. heeft toen toe gestemd dat de ruimte onder het ge meentehuis door de PNEM als berg plaats werd gebruikt, de gemeente ïad het zelf niet in gebruik- Spr. acht iet ook voor de gemeente wel van lelang dat de materialen hier in de omgeving blijven, want de agent zit in den polder, wat bij storingen las tig is, vooral als de materialen dan nog van elders moeten worden aan gevoerd. De heer Berm merkt op, dat de PNEM tegenwoordig de geheele ruimte in gebruik heeft, zij mag daar wel wat voor vergoeden.. De heer Middelkoop is bang als men te kras tégen de PNEM optreedt de lichtverbruikers er ten slotte de dupe van zullen worden. De Voorzitter zal de PNEM schrij ven en vragen of deze voor de berg ruimte eenige vergoeding wil geven. De heer Berm zegt, dat er indertijd landarbeidershuisjes zijn gebouwd, waarvan er drie zouden zijn gebouwd niet volgens bestek. Dit bestek gaf aan dat gebruikt zouden worden mis kleurig boerenhardgrauw klinkers, terwijl ze gezet zijn uit roode stee- nen wat f 2.50 per 1000 goedkooper is. De Voorzitter merkt op, dat alleen de Landarbeidersstichting hiervoor de verantwoordelijkheid draagt, de ge meente heeft alleen het bedrag be schikbaar gesteld en heeft er verder niets mede te maken, misschien kan echter de heer T- v. d. Pluijm als des kundige eenige nadere inlichtingen geven. De heer v. d. Piuijm zegt, dat de woningen zijn gezet met miskleurig boeren hardgrauw. (Met het oog op een andere vergadering, moest onze verslaggever deze vergadering ver laten). Plaatselijk Nieuws AALST. Dinsdagavond hield de geiten- fokvereeniging haar najaarsveigaderiug. «"^Besloten werd niet aan te sluiten bij de Provinciale Bond van Dekbokken, Het dekgeld werd vastgesteld op 80 ct. per dekking. Niet-Rden kunnen dekken tegen, f 1.—. Met den bokhouder zal nader overeengekomen worden op welke voor waarden hij de bokken zou verzorgen. Voor 't vervoer naar de Centrale keuring te Kerkwijk zal de vereenigirig zorgen. BENEDEN LANGSTRAAT. Eigenhei mers van f 4 00 tot t 4.50 Roode ster van f5.00 tot f5.50. B. BROEK. De inzending van den bakker T. van Rijsbergen, alhier, werd kromp als onder een zwaren slag. Maar hij verzuimde toch de pijni gende uitwerking te verzwakken door haar een of ander vriendelijk woord toe te voegen. Met een beweging, die haar nog duidelijker moest doen be seffen, hoe diep hij zich door haar houding gekrenkt en beleedigd ge voelde, richtte hij zijn schreden naar het venster en toen hij na eenige oo- genblikken zijn hoofd omkeerde, zag hij, dat Ingeborg niet meer in de ka mer was. —o PIOOFDSTUK 2. De weduwe van den raadsheer van Manstein woonde in een der voor naamste wijken der stad en in een der aanzienlijkste huizen. Maar de voor naamheid van dit huis eindigde reeds op de derde verdieping, terwijl men van daaruit nog een verdere, zeer on gemakkelijke trap moest beklimmen om de woning van deze dame te be reiken. De verhuurder had heel han dig weten partij te trekken van het feit, dat er altijd wel personen te vin den zijn, die den naam van een voor name straat graag op hun visitekaart je zien prijken en daarvoor gaarne de ongemakken van zulk een huurwo ning aanvaarden. De salon der van Mansteins vorm de wel een heel scherpe tegenstelling met de verdere eenvoudige inrichting op de 4de étage. Het luxueuse ver trek was een schepping van Edith van Manstein en haar hooge, koninklij ke gestalte, waarvan de edele vormen A ppelen Pt-ren Suruitjes II Juin Sjalotte Wortelen Witte wortelen Schorseneeren Spinazie Tomaten Wagenaars II S amboonen Pnncesseboonen 11 Roode kool Witte kool Sivoye kool Bloemkool Rammenas Meloenen Andijvie Sla Seldery Noten Perzikken Peen Kroten Preij Seldery DUSSEN. sche Boys«, minac dact van bakker Van Rijsbergen. 30 3-r per K.G. 2300 eieren. Men besteedde 5^ 0£ per K.G. Kipeieren f 6 per K.G. Eendeneieren f 3J 5 per K.G. Alles per 100 stuks 1 4 per K.G. 4 6 per K.G RAAMSDONKSVEER. Aluie* ~crd gg r k G eer' bewoonster van Keizersdyk bekeurd 4—13 per K.G 10 —15 per K.G. 11 20 per K.G. 20 —29 per K G. 4 13 per stuk 6 11 per stuk 2 9J per stuk 6 16 per stuk 1 per stuk 10 20 per stuk 1 3 per stuk 1 2 per stuk 2 71 per stuk l3| per stuk 2 4 per bos 2 3 per bos 8 23 per bos 10 14 per bos De voetbalvereen. »Dussen- alhier, verloor van »Wilhel- Wyk, met 72. De schilder P. S. kwam op de Steeg, alhier, met zijn rijwiel, waarop een paar ruiten en eenige verfpotten, te vallen. De ruiten waren stuk en de verf ging verloren. Met den storm der laatste dagen is veel fruit afgewaaid, wat vooral een schadepost is voor fruitkoóplieden. Twee wielrijders kwamen met el kaar in botsing. Van een der rijwielen was het voorwiel in elkaar gedrukt. Op 12 Oct. a.s., n.ro. 6.30 uur, hoopt Ds. Kuiper, Herv. Predikant alhier, m het gebouw »Uw Koninkrijk kornet: te Hai k, op te treden voor de Herv. Gem. GIESSEN. Wegens werkzaamheden zal Zondag a.s. ïr» de Ned. Herv. Kerk alhier geen godsdienstoefening worden ge houden. "^CNIEU WENDIJK. Dinsdagavond had onder groote belangstelling plaats het openen der bazar, welke gehouden wordt voor T.B C.-bestrijdirg in deze gemeente. De Opkomst was zeer groot, zoodat de deuren gesloten werden en een gedeelte der be zoekers huiswaarts moesten keeren. De opening had plaats door den EdelAchtb, Heer Burgemeester Bergmeyer. D j prijzen der aardappelen zijn op 't oogenblik dalende. De oorzaak zal wel zijn, dat Belgische aardappelen worden in gevoerd. Mej. A. Kö!er, van Almkerk, ge raakte, door de duisternis misleid, met de flets in een diepen sloot. De heer H. O. verleende direct hulp en redde haar van een wissen dood. De vrouw van A. Monshouwer Gzo. viel var. een stoel en brak haar arm. De wegens den verkoop van leidingwater. Tot Bibliothecaris van den C. N. Werkl.-Bund werd gekozen de heer Adr. Pols Antzn. De heer J. M. Ttgchelaar, Hoofd der Chr. School voor L.O. en M.U.L.O., werd uit een 35 tal M U.L.O. hoofden be noemd tot Hoofd eener Chr. school voa L. en M.U.L.O. te 's Gravenhage. Gedurende de maand Septembet passeerden 1784 vaartuigen, met een totaal inhoud van 202803 ton, de Rol- i_ per stuk bruS over de Donge. De eerste suikerbieten zijn geleverd ze zijn klein van stuk en bovendien valt het gewicht ook nog tegen. Een paar kleine kinderen van den heer KI. zaten in de auto en zette die in beweging. Met het spatbord bleef de auto tegen een boom staan. Spoedige hulp wist erger te voorkomen. Het Politie-diploma met aanteeke- ningen werd behaald door den heer P. Pruyssers Pzn. RIJSWIJK. Aan de aanlegplaats »De Nol«, in deze gemeente, zijn reeds de eerste suikerbieten aangevoerd. De bieten zyn mei bijzondjr groot van stuk. iiBir^erlijke Stsiiul. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Geertje d. v. S. C. van der Pijl en J. H. de Vries Adrianus Koen- raad z. v. D Verhoeven en G. de Heer Cornells z. v. A. Koppelaar en G. van Burgel. Ondertrouwd: Chr. Biesheuvel 24 j. en G. Verschoor 22 j. A. H. Dub beldam 30 j. en J M. Oldemans 29 j. K. van Beek 24 j. en L. Versluis 24 j. Getrouwd: A. Vink 28 j. en A. van Her wijnen 17 j. J. B igers 24 j. en M. van Anrooij 29 j. G. L'evaart 26 j. en J. T. A. Scheurwater 22 j. M. Pruissen 26 j. en J. van der Pijl 26 j. Overleden: Ph. van der Giezen 57 j. echtg. van G Nauta G. voor den Dag 71 j. GIESSEN. Getrouwd: A. Donkersloot 37 j. en W. van Tilborg 34 j. C. de Waal 27 j. en J. L. van Ryswiik 23 j. Overleden: A. Verhagen 57 j. echtg. van D. J. Roeland. van klassieke schoonheid getuigden, paste volkomen in deze omgeving. Edith kon ongeveer 25 jaar zijn en ongetwijfeld mocht zij een zeer be koorlijke verschijning genoemd wor den. Zij had een groote voorliefde voor eenvoudige kleedij, hetgeen haar schoonheid nog meer tot haar recht deed komen en waarvan zij zich maar ai te zeer bewust was. Tusschen haar en haar moeder was juist cp het punt van kleeding een klein meeningsverschil ontstaan- De weduwe van den raadsheer, een da me van nauwelijks middelmatige grootte, wier klein persoontje naast de trotsche figuur van haar dochter bijna in het niet zonk, scheen name lijk in het geheel niet tevreden met de keuze, die Edith uit verschillen de op de tafel liggende stalen ge troffen had- Zoolang de modiste aan wezig was, had zij slechts door ee nige zachte opmerkingen getracht haar keuze ingang te doen vinden en telkens als haar dochter haar tame lijk kortaf geantwoord had, berustte zij in de keuze harer dochter met een vriendelijk„Zooals je wilt, beste Edith." Zoodra de deur zich even wei achter de modiste gesloten had, veranderde de goedhartige uitdruk king op het gelaat der oude dame op opvallende wijze en zij sprak op geprikkelden tcon Een armzaliger vod dan dit kon je je zeker niet uitzoeken? Dat zal wer kelijk een zeer passend toilet worden voor de bruid van een wereldberoem- den geleerde! Je maakt het den men- schen inderdaad gemakkelijk om hun aanleiding tot spotternijen te geven. „Ik heb een japon gekozen in over eenstemming met onze omstandig heden", antwoordde Edith met koele onverschilligheid. „Wie tenslotte nei ging gevoelt met de armoede van een ander den spot te drijven, die heeft daartoe, wat ons betreft, zeker reeds vroeger gelegenheid genoeg gevon den." „Onze armoede natuurlijk! Jouw lievelingsonderwerp, omdat je weet, hoe ondraaglijk het voor mij is dat gehate woord te hooren- Het is al erg genoeg, datwij met altijd in staat waren voor de menschen te verbergen, hoe of het met ons gesteld wasnu is het toch waarachtig niet meer noodig ons als bedelaarsters aan te stellen en tot boosaardige praatjes aanleiding te geven. Je hebt gezien hoe de modiste, die mij acht dagen geleden nog geen eenvoudige japon meer op crediet wilde leveren, haast niet vlug genoeg met haar sta len kon komen opdagen, nadat ik haar van je verloving in kennis had gesteld. Er is geen enkele zaak in de stad, die het zich niet tot een bij zondere eer zou rekenen, voor ons te werken." „Om dan op den dag na mijn hu welijk den professor een ellenlange rekening voor te leggen- Gelooft u werkelijk, moeder, dat ik terwille van een japon gevaar zou willen loopen, direct al in een scheve verhouding tot den professor te komen staan? .•ïï£i —O— ROMAN VAN te Zevenbergen, werd gedaan door den heer H. Crezee en voor de C. S. M. de heer W. Verhoeven. DRUSES. Veiling van 4 Oct. 2—14 per KG. - Per k-G-1 Deze week werden (Wordt vervolgd.) vx. fV.t t_ZX;

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 3