f fKetiwsblail Ho. 4753 ifriidafl 21 Ocloner W. H. BRIK Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. GORINCHEM. Dames- «Heerenkleeding Cmring van Bontmantels Vermaken van Bontwerken Kiiiderrubriek. Kloosterbalsem HEEREN ARCHITECTEN EN AANNEMERS. Kantongerecht flensden BEHOORENDE BIJ HET Bevrijd Uw lichaam van nrineznar Hoek Visscherdijk NAAR MAAT. EN tegen mcherp concnrreerende prijzen. BELEEFD AANBEVELEND. Beste jongens en meisjes: De oplossingen zijn 1. Klepel lepel2. Be-tu-we (Betuwe) 3. Aal, eend, krekel, kalkoen, arend, eland. De nieuwe raadsels zijn: 2. '/oek de verborgen diernamen in de volgende zinnen Weet je dat ik Alfone gesproken heb Zullen we zelf de tobbe verzetten Een seconde geleden was hij hier nog. De schutter raakte den schijf ter hoogte van den roos. 3. Neem van elk der hierachter staande woorden één letter, dan krijg je den naam van een wild dier Kater Rijn traag geeuw traan OOM KAKEL. Jelui hebben natuurlijk allemaal wel eens een olifant gezien, met zijn heel lange snuit en zijn groote ooren, niet waar? Nu, maar je moet niet denken, dat die olifanten er altijd zoo uitgezien hebben, niets van aan, hoor! Vroeger, heel, heel lang geleden, waren er ook olifanten, maar die hadden niet zoo'n uitgerekte lange neus (slurf noemen de menschen die) en ook niet van die lap pen van ooren. Ze hadden een gewone neus en gewone ooren, zooals alle andere dieren, net als bijvoorbeeld het paard, of de koe, of de honden. Hoe het ge komen is, dat ze tegenwoordig van die lange slurven hebben en van die groote ooren? Wel, dat is een heele geschie denis. En die zal ik je nu eens haarfijn gaan vertsllen. Je moet dan weten, dat heel lang ge leden, er rust en vrede in het dierenrijk heerschte. Er was één koning, en dat was de Leeuw. Die regeerde streng, maar heel rechtvaardig en alle dieren deden hun plicht. Natuurlijk was er onder de dieren ook een olifant. Deze verstond Engelsch en werd daarom Billie genoemd. Billie Olifant had een onprettige gewoonte, hij was namelijk verschrikkelijk nieuwsgierig. Maar dat zou hem nog eens leeiijk te pas komen. Luister maar. Op een goeden dag liet koning Leeuw zijn kok roepen. De aap, van ouds be kend om zijn schranderheid en zijn be kwaamheid in het gereed maken van allerlei lekkere hapjes, was namelijk bij koning Leeuw in dienst als kok. Wat wilde nu het toeval? Billie Olifant zag, hoe een boodschapper haastig het paleis van koning Leeuw verliet, om den aap te gaan roepen. Wacht, dacht Billie, daar moet ik het mijne van hebben. Hij verschool zich dus achter een dikke boom, en wachtte tot de aap met groote sprongen naar het paleis kwam gerend en zich naar Koning Leeuw begaf. Toe vallig stond er een raam open. Zoo doende kon Billie Olifant afluisteren, wat er binnen gesproken werd. En hij hoorde het volgende Zoo, kok, ben je daar? Luister eens goed, dan zal ik je een geheim vertellen. Je mag er niemand iets van zeggen, hoor Ik zal het geheim goed bewaren, ko ning Leeuw I Mooi, hoor dan. Zondag ben ik jarig en nu wilde ik alle dieren uit mijn rijk op een feest noodigen. Daarom n oet jij een groote tulband bakken, met ro zijnen en krenten, en sucaden en ge raspte kokesnooten en Buikerklontjes er boven op. Maar denk er om, dat je er zelf niet van snoept, hoor, geen klontjes of sucaden er uit pulken, goed begrepen? Jawel, koning Leeuw, en ik zal den tulband op een heel geheim plekje be waren, boven in den top van den ouden eikenboom, zoodat niemand er bij kan komen I Best, zei koning Leeuw, doe dat. Dan zal ik morgen boodschappers uitsturen, om Zondag alle dieren uit te noodigen. De aap ging heen en begon dadelijk een heele groote tulband gereed ie ma ken. Billie Olifant had echter het ge heim afgeluisterd. Het was wel moeilijk geweest, omdat koning Leeuw en de aap heel zacht gefluisterd hadden. Maar Billie had zijn ooren net zoo lang uit gerekt, tot hij alles, woord voor woord kon verstaan. Als je Billie gezien zou hebben, zou je vast en zeker geschaterd hebben van het lachen, zóó verschrik kelijk groot waren zijn ooren uitgerekt. En het mooiste van alles was, dat Billie er zelf niets van merkte Wacht, zei hij bij zichzelf, weet je wat, ik ga vast naar den ouden eik, om me te verschuilen. Als de aap dan de tulband brengt, zal ik, als niemand het ziet, er vast een heel klein stukje van proeven 1 En op een draf begaf Billie zich naar het bosch. (Wordt vervolgd) Ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan begaven de Hoogleeraren zich in ambts gewaad naar het stadhuis, waar zy dooreet Gemeentebestuur werden ontvangen. Hierboven op weg naar het stadhuis. Het langdurige ziekbed Een van de verschrikke lijkste bijverschijnselen van een ziekbed is het zoo gevreesde doorliggen. AKKER's „Geen Goud zoo goed" Provinciaal Wegenplan Noord-Brabant. In zijn antwoord daarop van 9 Sept. 1927, waarin de Minister aan de gestelde minimumeischen in hoofdzaak vasthoudt, worden eenige concessies gedaan, waar van de voornaamste deze is, dat het mogelijk zal zijn de verbetering der wegen in twee gtdeelten tot uitvoering te brengen Eerst kan de rijbaan op de vereischte breedte worden gebi acht, ter wijl daarna het tweede gedeelte van de vei betering kan omvatten het aanbren gen van de rijwielpaden en het verkrij gen van de meerdere kruins- en ont eigeningsbreedte. Vr*a*?t offerte voor HANG EN SLUITWERK er. arxW BOUWARTIKELEN. GROOTE VOORRAAD. CORRECTE BEDIENING ONDER TECHNISCHE LEIDING. Firma JOB Aft SMULDERS, Vughterstr. 33,'sHERTOGENRGSCH Tel 659. HET*TREIN ONGELUK TE RIJSWIJK. Onze foto toont hoe de motorwagens van de beide tlectrische treinen op elkaar liepen De Hoofdingenieur is blijkens zijn rapport van 16 Sept. 1927, van oordeel, dat met het aangehaald antwoord van den Minister kan worden accoord ge gaan. Ons met deze opvatting vereeni- gend, hebben wij den Minister in dien zin bericht. Wij merken in dit verband op, dat derhalve nu niet geheel kan worden gehandeld overeenkomstig de uiteenzet ting in het bovenaangehaald rapport van den Hoofdingenieur d.d. 9 Sept. 1927, nl. om de wegen eerst over hun volle lengte en daarna in de breedte te verbeteren. Volgens art. 38 der Wegenbelastingwet wordt het aan de provincie toegewezen aandeel van de uitkeering uit het wegen fonds ten behoeve van de op de pro vinciale wegenlijst voorkomende wegen verdeeld door ons College met inacht neming van de regelen of grondslagen daarvoor door Uwe vergadering bij ver ordening te stellen. Deze aangelegenheid is nog in studie. Een voorstel dienaangaande zal door ons zoo spoedig mogelijk aan Uwe vergade ring worden gedaan. Het is niet mogelijk reeds thans een raming te geven van de financieele ge volgen van de uitvoering van het ont worpen provinciaal wegenplan, noch omtrent het aandeel, hetwelk de pro vincie uit de opbrengst der wegenbelas ting zou kunnen verwachten. Artikel 42 der wet geeft intusschen aan de provincie de garantie, dat, indien in een der eerste vijf jaren het aandeel dezer provincie lager zou zijn dan het bedrag, in het laatst verloopen belasting jaar (1926-1927) ontvangen als opbrengst van de krachtens de weggeldverordening geheven belasting ter zake van het rijden met motorrijtuigen, haar het verschil uit het wegenfonds zal worden uitgekeerd. Op dit bedrag, hetwelk wij blijkens onze toelichting op de ontwerp begroo ting voor den dienst 1928, op f 425,000 meen te mogen ramen kan de provincie alzoo gedurende de eerste jaren aan spraak maken, met dien verstande even wel, dat, wanneer de uitkeering uit het wegenfouds een hoogere som zou aan wijzen, het meerdere aan de provincie wordt uitgekeerd. Aan den zeer uitgebreiden staat van verbeteringen ontleenen wij het volgende: Weg 's-HertogenboschVlijmen Nieuwkuik Drunen Baardwijk Waalwijk Besoijen— CapelleWas pikRaamsdonk Raamsdonksveer (Rijksweg.) a. 's-Hertogenbosch Vlijmen NieuwkuijkDrunen tot den Baardwijk- schen Overlaat 12 8 K.M. eig. en beh. Prov., br. 8 a 10 wordt 10 M. waar mogelijk, overigens 8.7 M. gesloten wegdek en kei- en klinkerbestr. van 4.50 wordt id. van 5 M. waar mogelijk, overigens 4.5 met waar mogelijk een vrijliggend rijwielpad van 2 M. en overi gens 2 aansl. rijwielp. van 0.60. b. De Baardwjjksche Overlaat, 1 K.M., eig. en beh. Rijk, br. 10 M. blijft, ge sloten twegdek van 5 M. wordt id. van 5 M. met vrijliggend rijwielpad van 2 M. c. Traverse voormalige gemeente Baardwijk 1.6 K.M., eig. en beh. Prov. br. 8 10 M. wordt waar mogelijk 10 M., overigens 8.7 M., kei- en klinker bestr. van 5 M. wordt idem van 5 M. waar mogelijk overigens 4.5 M., met vrij liggend rijwielpad van 2 M. waar moge lijk, overigens 2 aansl. rijwielp. van 0.60. d. Traverse voormalige gemeente Waalwijk 15 KM, eig. en beh, gem. Waalwijk, br. 5 6 M. tusschen de trottoirbanden wordt id. 5.7 M.keibe- strating van 5.5 M. wordt id. van 4.5 M, met 2 aansl. rijwielp. van 0,60. e. Waalwijk—Besoijen—Capelle 4.2 K.M. eig. en beh. Prov br. 6 a 7 M. wordt waar mogelijk 87 M., keibestr. en steenslag van 4.5 M. wordt keibestr. en gesloten wegdek van 4 5 M. met 2 aansl. rijwielp. van 0.60. f. Traverse Capelle 0 5 K.M. eig. en beh. gem. Sprang-Capelle, br. 5.5 4 7 wordt waar mogelijk 8 7, keibeetr. van 5 wordt id. 4 5 M. met 2 aansl. rijwielp. van 0.60. g. De in de strekking van den weg gelegen gedeelten behoorende tot de Maasmondwerken 0.2 K.M., eig. en beh. Rijk, br. 6.5 M. wordt waar mogelijk 8.7a -M., steenslagweg 4 5 M. wordt ge sloten wegdek van 4 5 M. met 2 aansl. rijwielp. van 0.60, h. CapelleWaspik—grens Raams donk 3.9 K.M eig. en beh. Prov., br. 6.5 4 8.7, wordt waar mogelijk 8.7, kei en klinkerbestr. 4.5 M. wordt id. van 4,5 M. met 2 aansl. rijwielp. van 0.60. i. grens Waspik-Raamsdonk-Raams- donksveer (Rijksweg), 4.5 K.M., eig. en beh. gem. Raamsdonk, br. 6 5 a 8.7 M. wordt waar mogelijk 8.7 M., kei- en klinkerbestr. van 3.5 a 4.5 wordt id. 4.5 M. met 2 aansl. rijwielp. vanL0.60. Weg Drunensche Hoek—Elshout OudheusdenHeusden—Genderen EethenMeeuwenDussenHankj (Rijksweg), lafi&fcw WW a. Drunensche HoekElshoutFort 3 3 K.M., eig. en beh. Prov, br. 7 4 8.5 wordt 8.5, kei- en klinkerbestr. van 4 M. wordt gesloten wegdek van 5.5 M. b. Weg om het fort, 0.2 K.M. eig. en beh. dep. v. oorlog, br. 7 wordt 8.5 M. klinkerbestr. van 3 25 M. wordt ge sloten wegdek van 5.5 M. c. Fort—OudheusdenHeuden, 2 K. M., eig. en beh. Prov, br. 8.50M.blijft, keibestrating van 4 M. wordt gesloten wegdek van 5.5 M. d. Traverse Heusden 04 KM. eig. en beh. gem. Heusden, br. 8, wordt waar mogelijk 8.7 M„ keibestr. 6 M. wordt id. 4.5 M. met 2 aansl. rijwielp. van 0.60. e. Heusdenoprit Maasdijk, 0.2 K M. eig. en beh. Prov., br. 8.5 M. blijft, kei bestr. en steenslagweg van 5 M. wordt gesloten wegdek van 5.5 M. f. Oprit Maasdijk 0.2 K.M., eig. en beh. gem. Heusden, br. 6.5 wordt 8.5 M. grintweg van 4 M. wordt gesloten weg dek van 5.5 M. g. Maasbrug met wederzijdsche toe gangen 2 7 K.M., eig. en beh. Rijk, br. 8.5 M. blijft steenslagweg van 3.5 M. wordt gesloten wegdek van 5.5 M. h. Toegang MaasbrugGenderen Eethen Meeuwen Dussen Nieuwe Steeg, 12 K.M. eig. en beh. Prov. br. 6 4 8.5 wordt 8.5 (a 8.7 waar mogelijk in beb. kommen) steenslagweg van 4 M. wordt gesloten wegdek van 5.5 M.in daarvoor in aanmerking komende beb. kommen klinkerbestr. van 4.5 M, met 2 aanBl. rijwielp. van 0.60 M. i. De Nieuwe Steeg van den Korn- schen Dijk tot den Rijksweg 3.1 K.M. eig. en beh. gemeente Dussen, br. 8.5 M. blijft, grintweg van 3 M. wordt ge sloten wegdek van 5.6 M. Weg BesoijenSprang—Loon-op- ZandTilburg. a. De Besoyensche Steeg 0,7 K.M,, eig. en beheer gem. Waalwijk, br. 0,9 M. blijft, keibestr. 5,5 M. met afzonder lijk rijwielpad van 1,50 M. wordt kei bestr 4,5 M. met 1 aansl. rijwielp. van 10,60 M. b. BesoyenSprang—Loon-op-Zand 6,3 KM, eig. en beheer Provbr. 8,5 a 12,5 wordt 10 a 12,5M., keibestr. van 3.6 wordt gesloten wegdek van 5 M. Afzonderlijk fietspad van 1,5 M. wordt vrijliggend rijwielpad van 2 M. c Bebouwde kom Loon-op-Zand 0,7 K M. eig. en beh. Prov.. br. 8 a 9, wordt 8.7 a 9 waar mogelijkkeibestr. van 3.6 met afz rijwielpad van 1 M., wordt keibestr. van 4,5 met 2 aansl. rijwielp. van 0,60. I d. Loon-op-ZandTilburg 4 6 K.M., eig. en beh. Prov., breed 10 a 12, wordt 10 40 4 12 M., keibestr. van 3.6 met afz. rijwielp. van 1.5 M. wordt gesloten weg dek van 4.5 M. met vrij liggendrijwielp. van 2 M. WegWaspik's-GravenmoerHorst Oosterhout. I a. Waspik-'s-Gravenmoer-Horst-Ooster- hout 10.6 K.M., eig. en beh. Prov. br. 6 5 4 10 wordt 8,7 a 10 M. steenslagweg en klein plaveisel van 33 4 4 M, wordt gesloten wegdek en kleinplaveisel, in beb. kommen kei- en klinkerbestr. van 4.5 M. Rijwielpad van 1 M, gedeeltelijk aanwezig wordt 2 aans. rijwielpaden van 0 60. b. Het in de strekking van den weg gelegen gedeelte behoorende tot de Maas mondwerken, 0.06 K.M., eig. en beh. Rijk, br. 9 M. blijft, keibestr. 4 5 M. blijft met 2 aansl. rijwielp. van 0.60. c. Traverse Oosterhout aansluitende aan den weg, voorkomende op het Rijks wegenplan, 1.1 K.M eig. en beh. gem. Oosterhout, br. 10 M. blijft, keibestr. 3.5 M. met 2 rijwielp. van 1 M. wordt kei bestr. van 4.5 M. met 2 aansl. rijwielp. van 0.60. Vervolg. Fa. H. helderziende te Gorinchem staat ook nog te recht ter zake dat zij buiten noodzaak ten huize van den predikant der Gereformeerde Gemeente te Genderen G. Met ke onbevoegd de geneeskunde zou heb ben uitgeoefend. De Heer Ambtenaar leest op verzoek DE WONDERBAARLIJKE GESCHIE DENIS VAN BILLIE OLIFANT. Bij verzwakte nieren brengen urinezuur en andere vergiftige onzuiverheden uw heele gestel in de war. Daarom is het zoo gevaarlijk om waarschuwende verschijnse len te verwaarloozen, zooals rugpijn, urine- stoornissen, blaaskwalen, rheumatische pij nen, stijve en gezwollen gewrichten, gruis of neerslag in de urine, ischias en spit, gerommel in de ooren, hoofdpijn, duize ligheid en zenuwachtigheid. Gij dient de behoorlijke werking uwer nieren te herstellen, waardoor zij de ver giften uit uw bloed filtreeren. Het is onverantwoordelijk om de kans te loopen dat zich blaasontsteking, chronische rheu- matiek, waterzucht, steenvorming in de nieren of blaas, en gevaarlijke chroni sche nierziekten ontwikkelen. Duidelijk is, dat gij bijtijds uw nieren moet opwekken en versterken. Wacht niet langer. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het specifiek niermiddel. In ge heel Nederland is zijn succes bekend. Dui- zende dankbare mannen en vrouwen zeg gen, dat Foster's Pillen hen geholpen hebben, en zij knunen ook u gezond ma ken e n houden. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 31 1. Wie kan mij zeggen, waar de eerste vliegmachine gevlogen heeft Dat is iets, wat elk kind in dezen tijd toch moet weten! Nu, wie is er zoo geleerd Men kan het lijden van den patient echter aanmerkelijk ver lichten door de doorgelegen plaat sen met Akker's Kloosterbal: ent in te smeren. Maar beter nog is het, het doorliggen te voorkomen door den zieke, voor wien men een lang ziekbed verwacht, dade lijk bij het bedlegerig worden op geregelde tijden met Akker's Kloosterbalsem te smeren. De geneeskrachtige balsem houdt dan de huid gezond en sterk. Groote pot 60 ct. Zeer groote pot f 1.— STRAFZITTING VAN HET KANTON- GERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag. 7 October 1927. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Ommeren. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie: Jhr. Mr. J. Twiss Quarles van Ufford. Griffier: Mr. W. Ruitinga.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 5