Gemaakte Goederen 85 89 69 89 325 Stuk Goederen Bedden - Dekens Ledikanten - Matrassen 1600 2900 2P 13" II50 Geertzen, Kantongerecht flensden Plaatselijk Nieuws Ruime auto- garage's Manshemden, prima katoen reclame prijs 1.30-1.10 Mansbroeken, zware kwaliteit gele keper 1.1595 Vrouwen hemden, soliede, geel katoen 1.35—1.10 Vrouwen broeken, prima gele keper 1,20—95 Mans-Boezeroenen, prima kwaliteit dril 1.35 Blauw keper Jassen, prima kwaliteit en pasvorm Blauw keper Mansbroeken, zware kwaliteit keper Manchester Mansbroeken, soliede kwaliteit 4.75 Khaki Manshemden, yzer- sterk voor dagelijks gebruik J20 240 210 £50 Wit katoen, prima kwaliteit voor dames hemden 22J17| Graslinnen, extra zwaar voor heereo hemden 3329 Graslinnen, voor lakens Reclame aanbiedieg 55 Geel katoen voor hemden zware kwaliteit 28—19 Geel katoen voor lakens. prima kwaliteit 45 Geel keper voor vrouvp i- broeken, prima kwaly Wit flanel, extra kwaliteiten 3i Wit en grijzi ^blton, Reclame pryi 35-32, Wit |eans, pr kwaliteit voor pantalons ety :hthemden 34 Kapok bedstel, 2 persoons compleet 22.50 Kapok bedstel, 1 persoons compleet 19.00 Kapok bedstel, 2 persoons, zware vulling Molton dekens, groote maat 1.10 Molton wiegdekens 49 Wollen dekens 2 persoons 6.50 Wollen fantasie dekens 7y Gestikte dekens, 2 persoons Satinet dekens, 2 persoonsy Jaquard dekens, 2 persons Tocht dekens, mooie /lessins Houten ledikanten, E90 1 persoons 7.25 en ledikanten, C90 2 persoons 8.25 I/zer ledikanten met spiraal- Q50 matras, reclame prijs 11.50 Houten kinderledikanten 790 9.95 Wit laké kinderledikanten j^O Spiraal matrassen 21.00 10.50 Staaldraad matrassen, 2 persoooB 39 00 Kapok matras, 2 persoons 29.00 Zeegras matras, 1 persoons 15.50 Zeegras matras, 1 persoons 14.50 •J 90 'reeds een kast geforceerd en een porte- monnaie van de dienstbode gekaapt, toen hy deor haar werd gesnapt. Hy bedreigde het meisje met een stok. By voorbaat had hy de grendels op de deur geschoven. De dienstbode zag evenwei spoedig kans te ontkomen, waarna de dief het ook veiliger achtte te vluchten. Daarna is hij door de politie te Overschie gearresteerd, die hem naar Delft heeft overgebracht, waar hy in arrest is gesteld. -—O'""- ONTPLOFFING TE ZAANDAM. 1 doode, verscheidene gewenden. Zondagavond om ongeveer 7 uur is in het Lunapark te Zaandam, dat daar ter gelegenheid van de winkelweek wordt ge houden, een ernstig ongeluk gebeurt. Om ongeveer 7 uur werd in het Luna park en zyn omgeving een geweldige knal gehoord. Een blikken trommel, inhoudende mag nesium of een andere brandbare stof, die een fotograaf bij zijo werk gebruikte, was uit elkaar gesprongen. Een 20-jarige jongeman uit Koog a.d. Zaan, die voor den fotograaf poseerde, ge raakte in brand en kreeg vrij ernstige brandwonden aan het hoofd en armen. Bovendien werden een tiental omstanders door de weggeslingerde metalen onderdeelen van het toestel gewond. De 15 jarige D. Dame bleek zeer ernstig gewond te zyn. Hij overleed kort nadat medische hulp was verleend. Een in de onmiddellijke nabijheid staande danstent geraakte in brand, doch men slaagde erin het vuur met eigen middelen te blusschen. PETROLEUMSTEL UIT ELKAAR GESPRONGEN. Te Den Haag is op het einde van de 's Gravenzandelaan bij de Heemstraat brand uitgebroken in een groote keet, welke zich daar bevindt by in aanbouw zynde com plexen huizen. Op het alarm uitslaande brandt rukte de brandweer uit met twee motorspuiten en den ladderwagen. Met twee stralen is de brand gebluscht. De keet brandde van binnen echter geheel uit. Wat de oorzaak van den brand betreft, wordt vernomen, dat een brandend petro leumstel, nadat de wachter, die zich in de keet bevond, en een ketel water opgezet had, uit elkaar is gesprongen, met het ge volg, dat de brandende olie zich door de keet verspreidde. De vlammen grepen snel om zich heen en hierdoor kon dan ook niet verhinderd worden, dat de keet geheel uitbrandde. DAM DOORGEBROKEN. Zaterdagmorgen is bij de werken van het Waterschap Het Stroomgebied van de Aa, onder den Bosch, in den polder, ter linkerzyde van de Maastrichtsche weg een dam doorgebroken. Men is daar bezig met den aanleg van een verbreediogskanaal van de rivier de Aa naar de Zuidwillemsvaart. Door het doorbreken van den Dam is aan de werkzaamheden groote schade aan gericht. Men is met maD en macht bezig het gat te dichten, voorloopig heeft men voor de opening een schip gezet. Nader meldt men dat de oorzaak van het bezwyken van den damwand te zoeken is in het feit dat onder het spuiten en het slaan van den wand, een wel is ont staan die in minder dan geen tyd den wand heeft doen vallen. DE VLUCHT VAN »DE POSTDUIF Zondag te Karachi aangekomen. Luitenant Koppen is Zondag te Karachi aangekomen. Zaterdag had »De Postduifc het traject CalcuttaAllahabad in vier uur drie kwartier gevlogen. Zondagmorgen vroeg werd gestart te Allahabad. Na een goede reis van 10 uur werd vlot te Karachi geland. Strafzitting van het Kantongerecht te Heusden van Vrydag 21 October 1927. Kantonrechter Mr. C. W. v. Ommeren Ambtenaar van het Openb. Ministerie Jhr. Mr. J. Twiss Quarles van Uöord. Griffier Mr. W. Ruitinga. Het eerst wordt door den Deurwaarder uitgeroepen de zaak contra Fa. H. helder ziende te Gorinchem. De verdere behandeling dezer zaak werd in de vorige zitting tot heden uitgesteld. Verdachte is thans niet in persoon ver schenen, maar wel haar raadsman, Mr. van Dreoge, advocaat-procureur te Dordrecht. Gehoord wordt om als getuige J. G. v. d. Heuvel, landbouwer te Genderen, wiens thans overleden zoon door verdachte werd behandeld. Getuige J. G. v. d. HeuvelIk stond in de kamer toen verdachte by mijn zoon was. Ze heeft hem onderzocht en gezegd die bult is een etterbuit dat voel ik. Die snee ligt niet goed en moest andersom liggen. Ook zei ze nog tegen mijn zoon xik zal je klaar maken over een maand lach jij weer tegen my.a De raadsman Mr. van Drooge zegt dat verdachte als regel geen geld voor visite's neemt en dat zij de f 10.00 heeft ontvangen voo: medicynen. 't Is hare bedoelidg ge weest de visite aanleiding te doen zijo voor het leveren van medicijnen. e Ambtenaar van het O. M.Verdachte suat slecht bekend en ik wil eens iets uit aar doopceel mededeelen. Zoo werd zy tn 1919 veroordeeld tot 6 maanden ge vangenisstraf wegens heling, in 1920 tot tot f 200 boete wegens verboden uitoefening der geneeskunde, in 1899 tot 4 maanden gevangenisstraf wegens verduistering, in 1918 tot 6 maanden gevangenisstraf wegens heling, in 1919 tot 6 maanden gevangenis straf wegens zwangerschapverstoring enz. enz. Verdachte is eene psychopathe, die zich met allerlei minderwaardige practyken ophoudt en die het publiek zeer vaak op op de meest schromelyke wijze bedriegt. Waar het bij dagvaarding ten laste ge legde is bewezen eisch ik eene zware straf n.l. f300 boete subsidiair 3 maanden hechtenis. Raadsman Mr. van Drooge De persoon van cliëate wil ik niet verder bespreken. KantonrechterDat is ook maar het beste. Raadsman Mr. van Drooge Ik wil de zaak alleen uit een juridisch oogpunt be schouwen en dan beweer ik dat de dag vaarding foutief is. Immers is by het onderzoek ter terechtzitting gebleken dat eerst de medicynen zyn geleverd en ver volgens het onderzoek ten huize van Van den Heuvel heeft plaats gevonden en nu staat in de dagvaarding juist andersom. Daardoor is het onderling verband, noodig voor de qualificatie, niet gebleken. Het zyn los staande feiten die geen van beiden op zichzelf als uitoefenen der geneeskunde kunnen worden aangemerkt. De Ambtenaar van het O. M verzoekt den Kantonrechter schriftelyk vonnis te willen geven. De KantonrechterIk zal schriftelijk vonnis wijzen over 14 dagen. Nog eene in de vorige zitting uitgestelde zaak contra Fa. H. helderziende te Gorin chem, wordt thans uitgeroepen. Deze betreft het zonder noodzaak onbe voegd uitoefenen der geneeskunde ten huize van den predikant Menken te Genderen. Gehoord wordt als getuige Mejuffrouw Hilda Menken, die verklaart als volgt Verdachte heeft myn been bevoeld en toen gezegd dat ik tuberculose had, dat bloeds omloop zwak was en dat er nog verkeerde stoffen zaten. De medicijnen waren om te versterken en om eetlust op te wekken en de tuberculose weg te werken. De Ambtenaar van het O M. eischt f 300 boete subsidiair 3 maanden hechtenis. De Kantonrechter veroordee'd verdachte tot eene geldboete van f300, by niet be taling te vervangen door 60 dagen hechtenis. A. G. v. G., klompenmaker te Dussen, werd ten laste gelegd dat hij geen zegeltjes had geplakt voor ziju werknemer J. van Bjxtel. Verdachte zegt niet geplakt te hebben, omdat niet hij maar zyn broer de werk gever van Van Boxtel is. Voorts zegt hij dat de klompenfabriek van hem en de hand- werkklompenmakery van zijn broer is en dat van Boxtel werkt in deze laatste. Getuige Meinders, ambtenaar bij den Raad van Arbeid Wy nemen die splitsing niet aan. Volgens ons is het de firma Gebroeders v. G. Alles wijst op één bedryf. Zoo ligt al het hout op één plaats, terwijl de afstand van beide 50 M. bedraagt. De werklieden werken nu hier, dan daar en ook zyn de Gebr. v. G. dan weer hier en dan weer daar. De broer, die de hand- werkklompenmakerij zoogenaamd heeft, be moeit zich absoluut niet met de administratie. Verdachte verkoopt ook alle klompen, om- verschillig waar ze zijn gemaakt. Getuige J. v. Boxel, klompenmaker, wonende te Raamsdonksveer zegt dat hy f 11,per week verdient in de handwerk- klompenmakerij en dat voor hem niet is geplakt. Hy werkt nooit in de fabriek. Kantonrechter: Komt verdachte wel eens in de handwerkklompenmakery en geeft hij daar wel eens orders. Getuige van BoxtelJawel Edelachtbare. KantonrechterDan weet ik het wel. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie eischt 45 geldboeten van f 3,elk, sub sidiair 45 X 2 dagen hechtens. De Kantonrechter veroordeelt verdachte tot 45 geldboeten van f2,-— elk, subsi diair 45 X 1 dag hechtenis. Verdachte Ik betaal niets. KantonrechterDan ga je maar zitten. Verdachte Dat doe ik ook niet. KantonrechterEn 't zal toch moeten. A. L. te Almkerk was op 1 September j.l. stevig dronken geweest te Werkendam. Verdachte Ik kwam uit den Haag en had daar het feest van Koningin's-verjaar dag meegevierd. In Werkendam hebben ze nae dronken gemaakt, maar ik had toch maar een borreltje of 4 op. KantonrechterJe hebt zeker gedronken op de gezondheid van de Koningin. Enfin, ik heb je nog nooit hier gehad en wil daarom maar aannemen dat je je glaasje hebt geledigd met de beste bedoelingen. Je krygt voor ditmaal een geringe straf n.l. f3,boete of 2 dagen hechtenis, C. V. landbouwer te Woudrichem, had zijn vee laten loopen in een boomgaard 'van A. Dekker te Sleeuwyk. In de vorige zitting was deze zaak reeds behandeld en had de Kantonrechter den veldwachter Werther en de marechaussés Lokerse opgedragen de heining van Dekk0 te onderzoeken en daaromtrent rapport uit te brengen. Dit rapport is binnengekomen en komt hierop neer dat de heining in eeR slechten toestand verkeert en allerminst geschikt is om tijgers tegen te houden, zooals Dekker in de vorige zitting beweerde. In een en ander vindt de Kantonrechter termen om het verstekvonnis in dien zin te wijzigen dat verdachte wordt veroordeeld tot fl.boete of 1 dag hechtenis. HEUSDEN. Zondag speelde »Juliana Ic een comp. wedstryd te Waalwyk tegen »H. E. C. lie welke wedstrijd eindigde met gelyk spel 11. Het tweede elftal speelde een wedstrijd tegen »Qjick 3c welke wedstryd even eens eindigde met gelijk spel 11. Naar we vernemen heeft het Ge meentebestuur van Heusden een adres ge richt aan de Prov. Staten van Noord-Bra bant om den weg SleeuwykWoudrichem Wyk Heusden HerptHaarsteeg Vlymen als nog het wegenplan te brengen. Aan dit adres is adhaesie betuigt door de Gemeentebesturen van Veen, Wijk, Herpt cd Hedikhuizen. Zondagavond werd door de fanfare der H. Familie ter herdenking van haar 25 jarig oprichtingsbestaan haar aange kondigd feest-, tevens le winterconcert gegeven voor een volle zaal, gevuld met dontateurs en belangstellenden. De vice- voorzitter heette de aanwezigen welkom waarna het rijk-voorziene programma werd afgewerkt. Een 8 tal nummers waaronder La Feé des Alpes, Jovialtté en Carmen Fantasie sur l'opera de Bizet werden op verdienstelijke wyze onder de bekwame leiding van den directeur, dhr. W. van Heivoort ten gehoore gebracht en oogste een welverdiend applaus. Ter afwisseling werd door de leden der R. K. Tooneelver. »Kunst en Vermaakc een tweetal voor drachten en de groote comische scène het >Gemopste Gouden Tientje* gegeven. Kunst en Vermaak* wist zijn ouden roem te handhaven en de lachspieren terdege in beweging te brengen, vooral in de kom. scè ;e gierde de zaal van het lachen. Alle rollen waren in goede handen en de spelers mochten een welverdiend applaus oogsten. Na afloop richtte de EdelAchtb. Heer Burgemeester een waardeerende toespraak tot de jabileerende vereeniging, feliciteerde haar met dit jubileum en het prachtig ge slaagde tweedaagsch solisten-concours en feestconcours. De tooneelver. vKunst en Vermaak* en fanfare dankte hij namens de aanwezigen voor de verschaften genot- vollen avond en sprak daarby den wensch uit, dat men nog vele malen op zoo'n schit terend geslaagd concert zouden worden vergast. Daarna dankte de vice-voorzilter den heer v. Bladel, de Burgemeester voor zyne woorden en sprak de hoop uit dat deze woorden in vervulling mochten gaan, Hy dankte de aanwezigen en Donateurs voor hunne belangstelling, den heer G. G, Carpav voor zijne uitstekende pianobegelei ding der komische voordrachten en kom. scéae en verder allen die medegewerkt hebben tot welslagen van dit feestconcert, vooral de leden der R. K. Tooneelvereen. •Kunst en Vermaakc en de grimeur den heer J. Engelen, die door zyn vaardigheid op dit gebied het spel zeer wist te ver- hoogen. Met een aardige provisatie sloot spr. en riep allen een tot weerzien toe. De fanfare der H. Familie mag met trots terugzien op hare jubileumsdagen, die in alle opzichten schitterend geslaagd zijn. In den loop van het volgende jaar in de maand Juli of begin Augustus hoopt de vereeniging dit jubileum op meer luis terrijke wyze te vieren door het houden van een Nationaal tevens Bondsfestival alhier. X^ANDEL. De Wilhelminasluis, alhier, schjjnt een groot aantrekkingsvermogen te bezitten voor de hengelaars uit den omtrek. Vooral Zaterdags en Zondags zien we op de bruggetjes en langs de glooiing ettelijke personen, die trachten de viscbjes te verschalken. Meerdere malen komen hengelaars uit Rotterdam, Waspik, 's Hertogenbosch, enz. en brengen den ge- heelen Zondag aldaar door. Dat het een uitnemende plaats is, blykt wel uit de omstandigheid, dat dikwijls 70 tot 80 visschen worden bemachtigd. CAPELLE. J.l. Maandagmiddag werd een kalf van den landbouwer V., alhier, op den Winterdijk door een auto overreden, met het gevolg, dat het dier moest worden afgemaakt. Ds zaak is in handen der politie gesteld. Dezer dagen had de arbeider A. V., van den Loonschendijk, op zijn werk te Tilburg, het ongeluk dat hij een stuk steigerhout op zijn hand kreeg, tengevolge waarvan dit lichaamsdeel zoodanig ontstelde, dat geneeskundige hulp moest worden verleend. Door Ds. C. v. d. Wal te Rijnsa- terwoude, is voor het op hem uitgebracht beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier bedankt. -XGENDEREN. Op Vrydag 21 Oct. werd door den heer H. Vogelaar van Andel, ten huize van den heer G. v. Wijlen, een simultaan seance gegeven in het dammen. Door den heer Vogelaar werden 16 partyen gespeeld, waarvan hy er 2 ver loor ee 1 remise maakte. De heeren G. v. d. Heuvel en D. v. Wijlen wonnen hun party, terwijl C. de Joode van Meeuwen kans zag, zijn party in remise te doen eindigen. Door den simultaan speler werden na afloop nog enkele problemen afgewikkeld, die de damliefhebbers van Genderen liet zien, welke oneindige diepte het klassieke damspel heeft. Een woord van dank aan den heer De Joode, die dezen avond organiseerde, aan den heer Van Wylen, die zijn huis be schikbaar stelde, en aan juffr. De Joode, die tijdeDS de seance voor een heerlijk kopje koffie zorgde, is hier niet misplaatst. SPRANG. In zeer druk bezochte ver gadering kwam j.l. Donderdagavond de A. R. Kie8vereen., in de zaal van den Chr. Volksbond, bijeen, welke op gebruikelijke wijze door haar Voorzitter, de heer G. J. van Willigenburg, werd geopend. In zijn openingswoord wees de Voorz. op den uitslag der raadsverkiezing, hoe voor deze vereen, bij den uitslag succes viel te boeken, daar voorheen twee en by deze nieuwe raad drie candidaten op den ljjst der kiesvereen. waren gekozen. Feliciteert vervolgens de heeren Vos en Timmermans en brengt een woord van dank aan het adres van den heer Zwart, welke door vertrek naar elders van ons scheidde. Tot afgevaardigde naar de vergadering van den kieskring werd benoemd, de heer J. Dalmaijer en tot afgevaardigde naar de jaarvergadering van den Chr. Volksbond, de heer A. Chabot. In de vacature van den heer M. Zwart, werd de heer G. Janson Fzo. tot bestuurslid gekozen. Na een opwekkend slotwoord van den Voorzitter, ging de 2e Voorzitter in dank gebed voor. Op 1 Nov. a.s. zal vanwege de afd. Sprang van den Chr. Fabrieks- arbeidersbond een groote propaganda-verg. gehouden worden, waar als sprekers zullen optreden, de heeren W. 8trijbis Pzn., Bondsvoorzitter, A, Stapelkamp, Bonds- secretaris, met de respect, onderwerpen Drievoudige Strijd* en »Wat verkregen werd*. Onder leiding van haar 2e Voorz., de heer C. Klootwijk, kwam j.l. Zaterdag avond de afd. Patrimonium*, alhier, in vergadering bijeen. Na opening en lezing der notulen, moesten enkele ingekomen stukken de revue passeeren. Enkele nieuwe leden werden tot toelating voorgedragen. Door den afgevaardigde naar de verga dering van het gehouden Bondsjubileum, te Utrecht gehouden, werd een breedvoerig verslag uitgebracht, waarop eene bespreking volgde. Na een woord van dank voor het uit gebreide verslag en zyne nadere toelichting door den Voorzitter geuit, sloot de Secr. deze bjjeenkomst met dankzegging. SLEEUWIJK. Zondag 6 Nov. hoopt Ds. J. R. B. Fejjkes, die het beroep naar Tujjl heeft aangenomen, van de Ned. Herv. Gem. alhier afscheid te nemen en Zondag 13 Nov. zyn intrede te houden te Tuijl, na des voormiddags bevestigd te zijn door zijo broeder Ds. H. A. Feijkes uit Colyns- plaat. WERKENDAM. Tijdens de Zaterdag j.l. gehouden stemming van vier gemach tigden voor het kiescollege der Ned. Herv. Kerk werden gekozen de aftredende leden de heeren J. H. Adriaansen, F. Duijnhou- wer, P. Kornet en D. P. Middelkoop. Dezer dagen herdacht de heer G. in den Biesbosch den dag dat hij voor 25 jaren in dienst trad by de heeren de Waard alhier. Het heeft den jubilaris dien dag niet aau belangstelling ontbroken. Vorige week is op het land van den Heer B. Ippel alhier, een suikerbiet gestoken welke 6 K.G. woog. WOUDRICHEM. Nu de zalmvisschery is geëindigd wordt er door verschiilende visscher8 gevischt op gronbel, welk v'.scbje nog al wordt gevangen. Deze visch Bezoek van oHds bekend Hótel Café Bill&rd itaurant Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 '8 BOSfT! Tel. Interc. 436 Reclamewagens speciaal tarief. systeem Auping, 2 pers. 19.50 Kapok matras, —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2