k i ii fU 41 HO \m§M KIJKERS WORDEN Ziet daarom onze speciale Prijzen en Etalage. Wed. A. DUIJSTERS - Sterrestraat - HEUSDEN. mm\" Puistjes Rechtzaken. m het gelaat verdwynen supemg door het gelaat 's avonds met PJIRDL in te wrijven en 's morgens met«^warm water en zeep uit te wasscjjwff^'t Voldoet iedereen. ering van den Raad der gemeente WOUDRICHEM op 18 October 1927, des namiddags 7.30 uur. Voorzitterde heer Jac. van der Lely, Burgemeester. Secretaris de heer Chr. van Rijswijk. De Voorzitter deelt mede, dat B. en verleend. Elk geld op die manier be- W. voorstellen de wedde van de schoon- steed is behoorlijk rendabel, daar het maakster der le Openbare school, welke doel der ouderavonden is, goede har- thans f 200.bedraagt, in verband met monie te scheppen tusschen leerlingen den afstand van 2 lokalen en een ge- j en onderwijzers. deelte gang aan de bijzondere school, te 1 Het voorstel Viveen komt daarna in brengen op f 150.terwijl belangheb- stemming en wordt met 5 tegen 2 bende zelf voor levering van materialen stemmen, die der heeren Van der Wiel moet zorg dragen. Met algemeene stem- en Viveen, verworpen, men wordt dit voorstel aangenomen. De begrooting wordt daarna vastgesteld Daarna komt aan de orde de behan- in den gewonen dienst in ontvangsten OUDE KAAS....! Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het formulier gebed, waarna de notulen der vergade ringen van 1 Augustus en 6 September j.l. worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken a. besluit van Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van het besluit tot wijziging der gemeentebegrooting 1927. b. besluit van idem tot goedkeuring van het raadsbesluit betreffende het be leggen van gelden afkomstig van waar borgsom gestort door bestuur van de bijzondere school. c. besluit van idom betreffende her ziening der regeling van de vaststelling van jaarwedden van burgemeesters, sec retarissen en ontvangers in Noordbra bant. d. proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, d.d. 16 Sep tember j.l., aangevende in ontvangsten f 48796.09, in uitgaven f 46304.02® zoo- dat in kas was een bedrag van f 2492.06s. e. schrijven van den A.N.W.B. dat zal worden overgegaan tot plaatsing van een wegwijzer op hoek Kerkstraat- Visschersdijk. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. f. nota van aanmerkingen bij Gedepu teerde Staten gevallen op de gemeente rekening over 1926 Aangezien deze van administratieven aard zijn, wordt de nota in handen van B. en W. gesteld der afdoening. g. verzoek van P. van Krieken en 3 anderen om voor het doen houden van populair wetenschappelijke lezingen ge bruik te mogen maken van het gym nastieklokaal der le Openbare school. Op voorstel van B. en W. wordt dit verzoek m.a s, ingewilligd. h. schrijven van het Waterleiding- comite voor het Land van Heusden en Altena houdende mededeeling dat de kosten voor het maken van een voor een drinkwatervoorziening in het land van Heusden en Altena zijn be groot op ongeveer f 1000.— hetgeen neerkomt op ongeveer 4 cent per in woner. Verzocht wordt deze kosten, welke voor deze gemeente f 85.— zul len bedragen, beschikbaar te stellen. De Voorzitter deelt mede dat B en "W. van de noodzakelijkhetd eener wa terleiding ook voor deze gemeente over tuigd zijn, waarom zij voorstellen ge meld bedrag beschikbaar te stellen. Het lid van der Wiel zegt dat de be loften even mooi zijn als indertijd van de P.N.E.M. Aangezien hij echter ook een drinkwaterleiding van het grootste belang acht en het hier een voorloopig plan geldt, kan hij zijn stem aan het voorstel geven. Het lid Kentie vraagt of deze beschik baarstelling zonder eenige verbinding plaatB heeft, hetgeen door den Voorzit ter bevestigend wordt beantwoord. Na nog een mededeeling van het lid Viveen dat deze met het voorstel in stemt, wordt dit m.a s. aangenomen. Daarna wordt m.a.s. benoemd tot hoofd van het Vervolgonderwijs aan de 2e Openbare school de heer F. C Huij- ser en tot onderwijzeres Mej. G. H. van Dük. deling van de begrooting voor het jaar 1928. De commissie van onderzoek brengt bij monde van het lid van der Wiel verslag uit, hierop neerkomende, dat geen aanmerkingen zijn te maken. Hij heeft echter vernomen dat er in de gemeente iets plaats gehad heeft dat aanleiding zou kunnen geven den post voor subsidie aan het Burgerlijk Arm bestuur te verhoogen, waarop hij nader wenscht terug te komen. Het lid Viveen vraagt of in de be grooting rekening is gehouden met het door de Oudercommissie der le Open bare school beschikbaar en uitgaven op f55127,43®, en den ka- pitaaldienst in ontvangsten en uitgaven op f 15800. Daarna komt aan de orde de goed- keurig van de begrooting van het Bur gerlijk Armbestuur, aangevende in ont vangsten en uitgaven een bedrag van f 1030.—. Het lid Viveen deelt mede dat de Diaconie der Ned. Herv. Kerk bij de ondersteuning van behoeftigen steeds meer voorwaarden laat stellen en invloed van ouderavonden. De Voorzitter deelt gaat uitoefenen op de politieke richting der ondersteunden. Dat het Bijbelwoord gedaan verzoek om gelden „Hebt uw naaste lief als U zeiven" niet te stellen voor het houden steeds wordt toegepast, is gebleken bij een ondersteuningsgeval van B. Viveen mede dat door alhier, waar de ondersteuning door de B en W. voor dit doel geen post op de diaconie werd ingehouden op grond dat begrooting is geraamd, aangezien dan gezinsleden naar een politieke meeting eveneens aan de oudercommissie der 2e openbare school en aan die der bijzon dere school gelden zouden moeten wor den beschikbaar gesteld. Het lid Viveen zegt dat het doel is de ouderavonden wat aantrekkelijker te maken door tractatie en deze op die manier wat beter bezocht te krijgen. Aangezien het ook in het belang van het onderwijs is dat de ouders medele ven en die avonden bezoeken, stelt hij voor een bedrag van f 50.voor dit doel voor de commissie der le openbare school uittetrekken. Het lid van der Wiel noemt de ouder avonden ook zeer nuttig, doch zegt dat deze op het oogenblik wegenB de geringe opkomst geen waarde hebben. Teneinde dit te verhelpen kan hij zich met het voorstel Viveen vereenigen. Dat benauwde g< Het lid van Wendel de Joode is van meening dat de ouders zooveel belang in het onderwijs moeten stellen dat de ouderavonden niet door tractatie aan lokkelijk behoeven te worden gemaakt. Mede in verband met de kosten is hij tegen het voorstel. Indien de ouders de ouderavonden niet bijwonen schij nen zij geen sympathie voor het onder wijs te hebben. De Voorzitter deelt mede dat in an dere gemeenten de ouderavonden zonder tractatie goed bezocht worden. Het lid van der Wiel is het. roerend eens met het gezegde door het lid van Wendel de Joode en betreurt het even eens dat de ouders zoo weinig voor het onderwijs voelen. Hij zou echter bij wijze van proef een subsidie willen ge ven, teneinde de ouders hun plicht te leeren. Het lid Spiering zegt, in een naburige gemeente een ouderavond te hebben medegemaakt welke goed bezocht was, zonder dat subsidie werd verstrekt. Hij kan het voorstel Viveen niet steunen. Het lid Viveen wijst er op, dat zelfs in de begrooting een gedrukte post voor dit doel voorkomt en zegt, dat in vele gemeenten hiervoor subsidie wordt waren geweest. Teneinde zijn partijge- nooten voor dergelijke behandelingen te vrijwaren, stelt hij voor den uitgetrokken post voor subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur met f 500.te verhoogen. Het lid van Wendel de Joode zegt dat het door het lid Viveen medege deelde op de spits gedreven wordt en dat bij de Diaconie geen sprake is van politiek drijven bij ondersteuning, doch zooveel mogelijk wordt geholpen waar armoede heerscht. Hij gelooft dat het beter is over het huisgezin, waaraan door de Diaconie reeds heel wat is ge daan, te zwijgen, aangezien dit in ver band met de inkomsten voldoende werd ondersteund. De ondersteuning, welke niet omdat er leden naar een politieke meeting waren geweest, maar tengevolge vim beleediging door de vrouw van ■p^aen betrokken persoon van den diaken was ingehouden, is na het maken van excuus door eerstgemelde weder ver strekt. Het lid Viveen zegt geen aanmerkin gen te hebben gemaakt, dat de Diaconie niet voldoende steunde, doch vraagt of de gedane vraag of de personen naar een meting waren geweest, een kerkelijke of een politieke is. Tegen dergelijk drijven wenscht hij zijn partijgenooten gevrij waard te zien. Het lid van Wendel de Joode ant woordt hierop dat door het lichaam dat ondersteunt toch zeker wel mag worden toegezien wat met het geld wordt ge daan. Wat hem betreft kan anders de S.D.A.P. de behoeftigen gerust overne men. Het lid Holster deelt nog mede als lid van het Burgerlijk Armbestuur dat gemeld gezin om meerdere ondersteuning had verzocht, doch dat dit in verband met de inkomsten dat het genoot, is geweigerd. Wat de subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur betreft zegt hij dat volgens de begrooting f 1000.op het oogenblik voldoende is, zoodat hij tegen het voorstel is dezen post te ver hoogen. Mocht later blijken dat het bedrag te laag is. dan kan daarin nog worden voorzien. Het lid van der Wiel noemt het ook verschrikkelijk als het waar is dat van wege de Diaconie pressie wordt uitge oefend op ondersteunden. Bij beleedi ging is dat echter een ander geval. Ten aanzien van den post subsidie gaat hij evenwel met het gezegde door het lid Holster mede. Na nog enkele besprekingen aangaande deze kwestie wordt het voorstel Viveen met 6 tegen 1 stem, die van den voor steller, verworpen. De begrooting van het Burgerlijk »Wel meisje wat is er »Kompullementen fan faderm en hier is de kaas terug, want als fader wurremme noodig hep om te fisse, kan-d-ie se wel in de tuin finde.t Armbestuur wordt vervolgens goedge keurd. In verband met een ingekomen adres van de Afd. Woudrichem e.o. van „Volks onderwijs" om subsidie in de kosten van een op te richten herhalingscursus en vrij gebruik van leermiddelen voor een cursus voor volwassenen stellen B. en W. voor het vervolgonderwijs aan de le Openbare school weder in testel len, waartoe m.a.s. wordt besloten. Tot hoofd wordt benoemd de heer H. P. Vos en tot onderwijzeres Mej. G H. Sterrenberg. Naar aanleiding van bet in de vorige vergadering aangehouden adres van het Hoofd der le Openbare school, deelen B. en W. mede dat zij bereid zijn het gevraagde, met uitzondering van een bord en klok, voor zoover de betrokken post toelaat, te verleenen. De kosten bedragen ongeveer f 295 De Raad gaat hiermede accoord. Naar aanleiding van in de vorige vergadering gedane vragen deelt de Voorzitter mede, dat B. en W. geen post voor plaatsing eener klok op de begrooting hebben geplaatst, aangezien de kosten daarvan f 490 zouden be dragen. Ten aanzien van het door het lid Spiering medegedeelde aangaande plaatsing wegwijzers deelt hij mede dat van den A N.W.B. bericht is ingekomen dat tot plaatsing van een wegwijzer op hoek Visschersdijk Kerkstraat zal wor den overgegaan en de overige aanvra gen in nadere overweging zullen wor den genomen. Bij de rondvraag spreekt het lid Spoor de wenschelijkheid uit stappen te doen in verband met de volksgezondheid de R K. begraafplaats gesloten te doen verklaren. Na vaststelling van het suppletoir kohier der hondenbelasting over 1927 ten bedrage van f 17.wordt de ver gadering gesloten. Vragen op rechtskundig gebied Ik huur een huis, waarvan ik op myn beurt twee kamers heb verhuurd aan een ander ter bewoning. De eigenaar maakt hier aanmerking op. Is zulks te recht of ten onrechte. B. v. D. Mijn kind bezoekt thans de M.U.L.O. School te Heusden. Na opheffing der school wil ik dat kind naar eene U.L.O. School te 's Bosch zenden. Kan ik nu aan de gemeente vragen om vergoeding van reiskosten E. X. BOSSCHE RECHTBANK J. J. M., 19 jaar, leerlooier te Sprang- Capelle, veroordeeld tot 3 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk, wegens mis handeling met een mes op De Leeuw te Besoijen. Verdachte heeft tevens een vordering tot scbadevergoediug te doen ten bedrage van f 60. L. C. v. E., mandenmaker te Vlymen, vrijgesproken van de aanklacht wegens vernieling. De eisch was 6 maanden ge vangenisstraf. ii u Dameskousen Katoen fil d'ecosse zijde, pracht kwaliteit zijde/wol, zeer modern zuiver wol Bruine wollen kinderkousen, maat 234 maat 567 Macco Kinderkousen, beige, No. 3 25—40—60—65—75 75—98—105—115—135 95—175—225—240 225—250—290 5—150—175—190 75 cent 95 cent 5 15^ 7 Zelfbinders, zijde, zeer modern Schiller Hemden wit, lila, groen en beige, Jongens overhemden, in alle maten Heeren overhemden percal met boord crêpe met boord 50 55 60 65 Sportkousen voor meisjes, beige en grijs, mooie randen Maat 1 2 3 4 5 "65 70 75 85 100 Sportkousen voor jongens, bruin, grijs, zwart, mooie randen, Maat 2 3 4 5 enz. 100 110 120 135 Sokken, katoen, zeer mooie ruiten en strepen 20—25—35—40—45—50—60—65—70 Sokken fil d'ecosse, pracht kwaliteit 606595 zijde, mooie kleuren 9095115145175 Zelfbinders, tricot 303545607595110 ;eren Bretelles )kkenhouders. Fantaisie tafelkleedjes Imitatie Smyrna kte^djes Tafelzeilen, mooie Tafelzeilen afgepast Cocosmatjes 35406070 Kachelzeilen, dieren dessins 35—45—65—80—95 160—175—180 145160180 enz. 225—260—280 250 (dit is een bijzondere aanbieding), piqué, pracht kwaliteit 250390 crêpe, moderne ruiten en strepen 325375390 de nieuwste kleuren 1' en d' beige 1' en d' grijs, lila, zalmkleur 425 25—40—65—85—110—125—140 Mouwhouders. Sportriemen. 55—75—125 110—225—350 pnen, per el 7590- 120 in diverse maten en kwaliteiten. ps-deurmatten vanaf 95 65 cent enz. Afgepaste matten zooals damast, bedrukte olijmpiS" Twisted, ruime keuze en lage prijzen. slechte lal spoe- en na ge tter's Maag hei laxeermiddel bij uitnemendheid. Maagpillen verkrijgbaar f 0.65 per flacon

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 6