Verzuim toch niet llimienlaiid Hoest7 Keelpijn Plaatselijk Nieuws weerorgaan bij de opperbrandmeesters te doen circuleeren den post tuberculose bestrijding te verhoogen met f 10.Het restant groot f 3400.der leening van f4300.geheel af te loseen en voor het bedrag een nieuwe leening te sluiten op roordeeliger rentestandaard. Andere op merkingen heeft de commissie niet op de begrooting. Tegen het voorstel der commissie om het presentiegeld van de raadsleden weder te brengen op f 2,50 per vergadering en dus met f 1,50 te verhoogen bestaat naar de meening van den Voorzitter geen be zwaar, als de raad daarmede accoord gaat. De heer Walraven heeft in den aan hef van het rapport gehoord dat wordt aangespoord met de gemeente-financiën zoo zuinig mogelijk te zijn, en is het dan wel gewettigd, vraagt deze spr., dat de raad vóórgaat zich zelf een hooger presentiegeld toe te kennen, zal dat bij de ingezetenen geen verkeerden indruk wekken De heer v. 't Sant zegt, dat de com missie tot het voorstel gekomen is, omdat het kan voorkomen, dat een lid voor het bijwonen der vergadering zijn arbeids loon moet derven, daarom meende de commissie dat het presentiegeld van fl,op f2,50 moet worden gebracht. De heer v. d. Stelt meent, dat er wel iets voor het denkbeeld van den heer v. 'tSant is te zeggen, doch nog meer voor dat van den heer Walraven. De heer v. d. Straten is niet tegen het voorstel der commissie, al voelt spr. het bezwaar van den heer Walraven. Onder de arbeiders kunnen ook goede krachten schuilen voor het lidmaatschap van den raad en indien het presentie geld slechts f 1,per vergadering be draagt, waarvoor zij soms een daggeld moeten mis3en, dan zou dit een bezwaar voor zoo iemand kunnen vormen om dit lidmaatschap :e aanvaarden. Den ver keerden indruk die door de verhooging wordt gewekt, is heel goed te weerleggen. Het voorstel om verhooging van pre sentiegeld moet ten slotte van den raad uitgaan, een burger kan toch bezwaarlijk met een adres komen om dit presentie geld te verhoogen. De heer v. d. Stelt meent, dat het verschil van fl of f2,50 heel weinig uitmaakt. De heer Sigmond meent, dat de ver hooging voor de thans zittende raads leden niet noodig is, mocht het later wel noodig blijken, dan kan het voorstel tot verhooging toch altijd nog worden gedaan De heer v. d. Straten meent, dat het dan juist iets pijnlijks zal hebben voor hem die het betreft. Het voorstel der commissie wordt hierop in omvraag gebracht. Voorstem den de heeren L. B. v. d. Straten, L v. 't Sant, A. v. d. Schuijt K. C de Boon, tegen stemden de heeren C. v. de Stelt, O. Walraven, M. Sigmond en C. Ver hagen. De stemmen staken dus, zoodat het voorstel der commissie in de vol gende vergadering opnieuw aan de orde zal komen. Voorstel der commissie om de jaar wedde van den klerk ter secretarie van f 400 op f 600 te brengen. De heer Sigmond zou de vraag willen stellen of de werkzaamheden op het secretarie de voorgestelde verhooging wettigen, spr. is hiermede niet goed op de hoogte. De heer Walraven zou ook gaarne vernemen of het werk op de secretarie door de aanschaffing van een drukmachine verzwaard is, is dit zoo en kan verhooging der jaarwedde gevonden worden uit verlaging van den post voor druk- en bindwerk dan acht spr. het voorstel wel gewettigd. De heer v. 't Sant zegt, dat over deze kwestie in de commissie-vergadering lang en breed gesproken is, men kon ook hier over niet tot overeenstemming komen. Spr. voelde ook wat de heer Walraven heeft opgemerkt. Toen de heer Gulden aanvoerde dat een salaris voor iemand van 23 jaar van f 400 als geheel onvol doende moet worden beschouwd, is spr. ten slotte gezwicht en heeft hij goed gevonden, dat het voorstel, dat hij echter niet wil verdedigen, van de commissie is uitgegaan. De Voorzitter zegt dat B. en W. een klerk benoemen, terwijl de Raad diens jaarwedde regelt. B. en W. voelden niet de noodzakelijkheid om verhooging der jaarwedde voor te stellen, gaat het voor stel van de commissie uit, dan staan B. en W. er buiten. Zeer zeker zal de aanschaffing van een cyclostyle bezuini ging geven. De ambtenaar krijgt er echter niet meer werk door. Is dit wel zoo, dan is dit ook het geval met de volontairs en zou billijkheidshalve ook voor deze een bedrag beschikbaar gesteld moeten worden. Het voorstel der commissie wordt hierop in stemming gebracht en met algemeene stemmen verworpen. Verlaging post druk- en bindwerk van f600 op f400. De Voorzitter zegt dat het voor de hand ligt dat B. en W. die het bedrag van f600 op de begrooting hebben ge bracht, tegen het voorstel der commis sie zijn. B. en W. geven absoluut niet meer uit dan strikt noodzakelijk is, bij de goedkoopste adressen gaan zij terecht. In het voorstel der commissie ligt eenigs- zins wantrouwen tegen het beleid van B. en W, en den Secretaris. Spr. meent dat daarom reeds niet op het voorstel ingegaan moet worden. Ook met verlaging van den post voor abonnementen Provinciale- en Staatsbla den is dit zoo. B. en W. gooien het geld niet weg en ais straks een der posten is overschreden, moeten er andere tegen over staan, waaruit kan worden over geschreven. De begrooting is begonnen met een batig saldo van f 4709,van een vorig dienstjaar „gaat men nu alle posten der mate bezuinigen, dat er per slot niets van over kan blijven, dan zijn deze f 4700.in een dienstjaar opgemaakt en is de gemeente dus achteruit gegaan. Er behoort zooveel mogelijk op te wor den gewerkt, dat het batig slot blijft, daarom worden alle posten der begroo ting steeds aan den ruimen kant ge nomen. De heer van 't Sant wil openhartig zijn, ook hierover heeft de commissie breedvoerig gesproken, ook hierbij heeft spr. ten slotte om maar een eind te krijgen, toegegeven. Met algemeene stemmen wordt het voorstel der commissie verworpen. Post uniformkleeding voor den ge meenteveldwachter groot f 200. De commissie stelt voor bij wijze van proef voor een jaar het bedrag van f 200 niet aan veldwachter uit te keeren, doch de gemeente zelf de benoodigde kleeding te laten aanschaffen. De Voorzitter acht een proeftijd van een jaar zeer moeilijk, wil men een proef nemen, dat moet men dit over een lan- gereu termijn doen. De heer v. 'tSant zegt dat de com missie tot haar voorstel gekomen is, omdat de veldwachter het bedrag van f 200,voor kleeding aan een salaris komt van f 1800.plus vrij huishuur. Andere beambten b.v by de posterijen krijgen voor hun kleeding slechts een bedrag van f30 f40 per jaar, daarom kwam het bedrag van f 200 de commissie zeer hoog voor. Waar het bedrag waar schijnlijk in den duren tijd is vastgesteld, meende de commissie, dat het nu wel met minder kon. De Voorzitter heeft het voorstel zoo niet begrepen, hij meende dat het de bedoeling der commissie was, dat de veldwachter telkens als hij een kleeding- stuk noodig had dit dan moest vragen. De heer v. 't Sant zegt dat ook aan het verlangen der commissie wordt vol daan, als het bedrag voor kleeding ver laagd wordt. Het bedrag van f 200, kan beschouwd worden als salaris, voor kleeding is een dergelijk bedrag niet meer noodig De Voorzitter merkt op, dat een nieu we uniform nog duur ie, daarmee is nog een bedrag van f100.gemoeid en de veldwachter behoort er toch netjes uit te zien en is wat de slijtage zijner klee ding betreft, niet gelijk te stellen met een postbeambte, als het noodig is mag een veldwachter zijn uniform niet ontzien en moet hij er zich overal mede in begeven. Vroeger is al eeDs een proef genomen om de kleeding voor den veldwachter van gemeentewege te verstrekken deze proef kwam evenwel voor de gemeente veel duurder uit, spr. kan daarom ook niet adviseeren op het voorstel der commissie in te gaan. Zonder hoofde lijke stemmen wordt het voorstel van de commissie verworpen. Het orgaan voor de brandweer zal men bij de opperbrandmeesters doen circuleeren. De heer v. d. Stelt vraagt of het niet wenschelijk is, dat er in 't vervolg een afschrift der begrooting bij de raadsle den circuleert, om die op de secretarie te komen inzien daar komt zoo weinig van. De Voorzitter zegt dat hierover al eens meer gesproken is, doch dat het idee steeds afstuitte op het bezwaar der kos ten daarbij als een afschrift circuleert, hoelang moet het dan ieder raadslid onder zich houden. Tusschen aanbie ding en vaststelling ligt een tijdvak van twee, hoogstens drie weken, zoodat ieder raadslid het afschrift nog geen by het boodschappen doen, een doos Purol mede te brengen. Elk oogenblik van den dag kan het in Uw gezin te pas komen. twee dagen onder zich kan houden. Wat de leening betreft zoover deze geconver teerd kon worden hebben B. en W. dat gedaan. Over de bewuste leening is gecorrespondeerd doch op dit schrij ven is nog geen antwoord ingekomen. De verdere leeningen kunnen niet voor conversie in aanmerking komen. De gemeentebegrooting wordt hierop vastgesteld, zooals zij door B. en W. is aangeboden. Vaststelling begrooting G. E. B 1928. De commissie zegt in haar rapport dat uit den post f 8025.voor het garantie bedrag blijkt dat deze onbillijkheid nog niet is weggenomen, kunnen B. en W. over de onderhandelingen misschien nadere inlichtingen verstrekken De Voorzitter meent dat hieraan reeds in een der vroegere raadsvergaderingen is voldaan, immers heeft het college rapport uitgebracht over de audiëntie bij den Minister en de conferentie met de P.N.E.M. De minister stelde voor nieuwe onderhandelingen aan te knoo- pen met de P.N.E.M. waaraan gevolg is gegeven. De P.N.E M. die oorspron kelijk voor het bedrijf een bedrag van f 25000.wilde geven heeft dit bod verhoogd tot f 30000.de raad besloot echter ook op dit bod nog niet in te gaan. Op het verzoek tot den minister gericht, om de bepaling over het garan tiebedrag in het nieuwe contract niet goed te keuren is tot heden geen be richt ontvangen. De Voorzitter moet de opmerking der commissie over de huur van den trans- formator beamen. Een bedrag van f 1980.— aan huur is werkelijk over dreven al is het waar dat deze in den duren tijd gebouwd zijn, met algemeene stemmen wordt de begrooting voor het G. E. B. hierop vastgesteld. Af- en overschrijving begrooting 1927. Met algemeene stemmen wordt tot de voorgestelde af- en overschrijving be sloten. Voorstel van B. en W. om het restant groot f 2840.— der leening van f 5500. a 5te converteeren in een leening van 5°/0, met algemeene stemmen word' hiertoe besloten. Bij de rondvraag vestigt de heer Sig mond er de aandacht op dat de ge meente er met de nieuwe dienstregeling der autobussen op achter uitgegaan is. Het gedeelte tusschen Werkendam en Sleeuwijk is nu geheel uitgeschakeld om welke reden de exploitant dit heeft gedaan, weet spr. niet, doch hij acht het gewenscht dat het gemeentebestuur zich tot de A. T. O. wendt om de lijn Sleeuwijk Geertruidenberg, door te trek ken naar Werkendam, naar spr. meent is de A. T. O. daartoe wel genegen. De Voorzitter zegt dat de dienst voor den ondernemer niet rendeerde, daarom heeft hij dien gestaakt, er is evenwel alles voor om een voorgesteld verzoek tot de A. T. O. t9 richten. De heer Sigmond zegt dat de begraaf plaats te Werkendam bij een begrafenis veel heeft van een publieke vermakelijk heid, iets wat spr. verschrikkelijk vindt voor hen die een familielid naar hun nen laatste rustplaats brengen. Spr. zou den Voorzitter willen verzoe ken om bij den Burgemeester van Wer kendam aan te dringen om bij begra fenissen meer politie toezicht te doen houden. De Voorzitter zegt dat dit een heel moeilijke kwestie is, bij verordering is in Werkendam bepaald, dat publiek bij begrafenissen op de begraafplaats mag toegelaten worden. Het is daar ge woonte dat aan het graf gesproken wordt, daardoor is er steeds zeer veel belangstelling. Spr. gelooft niet dat de raad van Werkendam genegen zal zijn, de vergunning in te trekken, Hierop sluit de Voorzitter de openbare vergadering en gaat de raad over in ge heim comité ter behandeling van Be zwaarschriften en verzoeken om onthef fing van gemeentelijke belastingen. KRANIGE NEDERLANDSCHE ZEELIEDEN. Dankbetuiging van den Italiaanschen gezant. Men weet uit de verschillende telegram men over de ramp van het Italiaansche stoomschip «Princes Mafalda*, welke groote rol het Nederlandsche stoomschip «Alhena*, (kapitein H. Smoolenaars) gespeeld heeft bij de reddiog der schipbreukelingen. Niet minder dan 531 menschen hebben onze kranige zeelieden van een wissen dood ge red. De Italiaansche gezant te Rio de Janeiro, waar de «Alhena* de schipbreukelingen aan land zette, heeft nu aan den Neder- landschen gezant te,. Rio de Janeiro, ridder van Rappard, den innigen dank der Ita liaansche regeering overgebracht voor de redding van het groote aantal schipbreuke lingen van de «Principessa Mafalda* door het Nederlandsche stoomschip «Alhena*. De ambassadeur verklaarde, dat de gezag voerder, de heer H. G. Smoolenaars, en zijn bemanning aanspraak hadden op de dankbaarheid van Italië. De byzonderheden van deze schipbreuk zijn nog zeer onvoldoende bekend, maar het schijnt wel, dat het Nederlandsche stoomschip een bijzonder aandeel heeft ge had in het reddingswerk. De «Alhena* waagde zich dichter bij de «Mafaldac dan eenig ander schip. Aan boord heeft men ook alles gedaan om de schipbreukelingen na de doorgestane ontberingen zoo goed mogelyk te verzorgen, wat een heele taak is geweest, omdat het stoomschip er niet op ingericht is, zooveel personen te ver voeren. Een woord van hulde voor de wyze, waarop de reputatie van den Neder- landschen zeeman door kapitein Smoolenaars en zyn equipage is hoog gehouden, mag hier niet ontbreken. —O—— OVERBOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Zondagavond is te Vlaardingen binnen gekomen de stoomlogger V. 492, schipper D. de Hond, van de Visscherij Mij. Vlaar dingen, met verlies van een der opvarenden, n.l. den 24-jarigen D. de Kraa, gewoond hebbende te Scheveningen. Vrijdagnacht is hy tijdens stormweer door een stortzee overboord geslagen en verdronken. Zijn lyk is niet gevischt. Tevens werden twee andere opvarenden A. Verwey, wonende Heynstraat te Vlaar dingen en Blok uit Scheveningen gekwetst. Maandagmorgen om 9£ uur is te Vlaar dingen binnengekomen de zeillogger SCH. 280, schipper D. Toet, van de reedery R. v. d. Toorn te Scheveningen, waarvan een der opvarenden, de 62-jarige gehuwde kok A. Keus, gewoond hebbende te Scheveningen üoogaartstraat 31, Zaterdagmorgen om 5 uur door een stortzee overboord is geslagen en verdronken. DE 10 000ste. Maandag is bij de N.V. Philips' Gloei lampenfabriek het 10.000e lid van het personeel aangenomen. Het gedenkwaardig feit zal met eenige feestelijkheden worden gevierd. MOTORRIJDER VERONGELUKT. Vrijdagmiidag reed bij Grave de heer J. Albers op een motorfiets langs de Dom mel Aa naar Gessel. Bij een bocht was bij het stuur niet meer meester en reed tegen een boom. De man was op 3lag dood. —O »DE POSTDUIFc TERUG VAN BATAVIA. Had luitenant Koppen Donderdag uit Belgrado geseind, dat hij zou trachten Vrydagmidnag om 4 uur op Schiphol te zyn meer dan een half uur vóór dien tijd landde hy daar des middags als kwam bij van een korte rondvlucht terug. Zoo is na een gelukkig volbrachte postvlucht naar Batavia en terug in een rocordtijd van drie vliegweken, het driemotorig post vliegtuig «De Postduif* met zijne koene bemanning bestaande uit de beide piloten, luitenant G. Koppen en G. Frijns en den mecanicien Elleman behouden teruggekeerd. Onder de honderden aanwezigen bevonden zich o.a. de minister van Oorlog J. M. J. H. Lambooy, ir M. H. Damme, directeur- generaal der Posterijen en Telegrafie, overste Hardenberg, commandant van pe afdeeling Luchtvaart te Soesterberg, de echtgenoote van luitenant Koppen met haar zoontje, de Indië-vliegers Geysendorffer en Scholte en bestuursleden van het Comité Vliegtocht NederlandIndië en der Koninklijke Ver- eeniging voor de Luchtvaart. Een stormachtig gejuig steeg op uit de rijen van toeschouwers, die zich achter het yzerdraadhek langs het vliegveld hadden geschaard, toen «de Postduif* langzaam over het veld aansnorde naar de plaats waar de auto's gereed stonden om de koene aviateurs naar de stad te brengen. Nauwelijks stond echter de machine stil, of het enthousiasme der menigte was niet meer te bedwingen. Het yzerdraadhek be zweek op verschillende plaatsen onder de stuwing der opdringende menschenmassa, die dadelijk naar het vliegtuig stormde. De deur der cabine werd opengerukt en den drie vliegeniers werd zelfs geen tijd gelaten om hun vliegjas uit te trekken. Omhangen met groote lauwerkransen werden zy op de schouders geheschen. Nadat de eerste luidruchtige begroetingen geëindigd waren, gelukte het den overste Hardenberg luitenant Koppen officiëel wel kom te heeten en geluk te wenschen met zyn schitterende prestatie namens het Comité Vliegtocht NederlandIndië, welks voorzitter, generaal G. C. Snijders, op het oogenblik buitenslands vertoeft, met een driewerf hoera op de bemanning van «de Postduif*, waarmede allen instemden, be- besloot overste Hardenberg zyn korte toe spraak. Nadat de postzakken, die «de Postduif* uit Batavia had medegebracht, uit het vliegtuig waren geladen, namen de drie, met kransen omhangen, luchtvaarders in een open auto plaats en ving de tocht naar de stad aan. In hotel «l'Europe* is den vliegers een grootsche hulde gebracht. Onder daverende toejuichingen deelde min. Van der Vegte daar mede, dat het H. M. de Koningin had behaagd, de piloten Koppen en Fryns en den mecanicien Elleman te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Zaterdag is luitenant Koppen op 'n grootsche wyze te Soesterberg gehuldigd. O— EEN SPOOK TE MESCH. Spoedig »ontmar.teld«. Het ging van mond tot mond het spookt langs den weg GronsveldEysden, onder de gemeente Mesch (aldus lezen wy in de »L. K.«) Daar werd een witte gedaante gezien, die menig avond wande laar of fietser reeds den schrik om het hart had doen slaan. De veldwachter van Mesch had al pogingen aangewend, om het spook te naderen, maar dat was niet gelukt. Het spook bleef er tot schrik van de vrouwen en kinderen vooral. De rijksveldwachter van Gronsveld trok er toen op uit, om de spookgedaante te begroeten en pakte het spook stevig vast. 't Was donker. Een wit laken fladderde om het spookgedaante. Twee drie medehelpers van het spook kwamen van terzijde gestormd, om den rijksveldwachter men wist niet, dat hij het was van schrik op de vlucht te doen slaan. Maar dat lukte niet. Het spook werd ontmaoteld. Hem werd het laken van den kop getrokken. Het bleek een dienstknecht, wonende te Mesch, te zijn. EEN SCHIJNDOODE. Men meldt aan de N. R. Crt. uit Wassenaar Er beeft zich in deze gemeente een ge val van schijndood voorgedaan. Een huis vader van negen kinderen was Maandag avond overleden en in den loop dezer week gekist. Alles was voor de begrafenis gereed, doch toen Vrijdagmiddag de familie bijeen was voor de begrafenis, hoorde men ia de voorkamer, waar de doodkist stond, gestommel, en toen men de kist opende, rees de man overeind, vragende wat er toch wel met hem gebeurd was. Ook vroeg hij iets te mogen gebruiken. Het geval bracht groote ontroering teweeg. De vrouw kreeg een bloedspuwing en twee familieleden vielen flauw. BRAND. Yrydagavond tegen kwart voor zeven brak door onbekende oorzaak brand oit op de zolders boven het sigarenmagazijn van den heer C. Jansen, aan de Breelaan te Bergen (N.-H.), tegenover het station. De brandweer, die het vuur met kracht aan tastte, wist te voorkomen, dat de brand, die zich aanvankelyk ernstig liet aanzien, naar de belendende perceelen oversloeg. De bovenverdieping en de zolder brandden geheel uit. De sigarenwinkel en het aan grenzende perceel kregen veel waterschade. Verzekering dekt de schade. GROOTE BRAND TE WORMERVEER. In de bekende oliefabriek «de Engel* van de firma Crok en Laan aan den Zaandykerweg onder Wormerveer is Za terdagmiddag brand ontstaan in het roa- gazyn, gelegen boven de malery. Dit bleek goed gezien, want het vuur breidde zich snel uit en tastte de naast gelegen pakhuizen «Dacota* geheeten, waarin zeer veel coprah en lijnzaad opge slagen was, aan. Tegen 5 uur was het een geweldige vuurzee en hemelhoog sloegen de vlam men uit. Inmiddels waren de motorspuiten uit Assendelft en Krommenie, twee motor spuiten uit Zaandijk en twee uit Koog a. d. Zaan, alsmede drie rijdende motor spuiten en een drijvende spuit uit Zaan dam aangekomen. Al deze spuiten, waar onder er waren van zeer groote capaciteit, wierpen een enorme hoeveelheid water in de vuurzeer Ondanks deze krachtige blusschingsactie slaagde men er voorloopig niet in de kracht van het vuur te ver minderen. De burgemeester van Wormerveer riep daarom nog de hulp in van de Amster- damsche brandweer, die de drijvende mo torspuit «Jan van der Heijden* naar de plaats van den brand dirigeerde. Intusschen stond de fabriek over circa 60 a 70 M. in brand. Als men rekent, dat de fabriek circa 25 M. diep is, woedde het vuur over een oppervlakte van ongeveer 1500 M*. Met circa 40 stralen werd het vuur bestreden. Het blusschingswerk werd eenigermate vergemakkelijkt door het feit, dat een brandmuur de pakhuizen van het zgn. oliepakhuis, waarin nog twee met olie gevulde tanks stonden, scheidde. Het gelukte inderdaad dit zeer brand bare gedeelte te behouden. Het deel van de fabriek, gelegen rechts van het oudste gedeelte, werd niet door het vuur aangetast. Op het oogenblik, dat het vuur werd ontdekt, konden de werklieden, ongeveer 80 in getal, het gebouw nog verlaten. Als verloren kunnen worden beschouwd de twee verdiepingen boven de malerij en en het drie verdiepingen hooge pakhuis «Dacota*. De fabriek is op beurspolis verzekerd. De schade wordt op een half millioen geschat. De oorzaak is vermoedelyk gelegen in een broeiing in de coprah. O IN EEN WERKPUT DOODGEVALLEN. De 47-jarige pompdryver M. Albers, uit de Rösener Manszstraat te Rotterdam, is by het werk aan den Zuidelijken pijler van de Koninginnebrug in de werkput gevallen. Nadat hy met groote moeite, met behulp van een ziekenraam De Mooy, uit de put was opgehaald, hij is met een schedel breuk in zeer ernstigen toestand naar 't Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. By aankomst aldaar bleek hij evenwel reeds te zyn overleden. X HEUSDEN. De beroemde billardspeelster mej. L. Schrier uit Domburg, zal Zondag a.s. een billard-seance geven in de zaal van het «Wapen van Amsterdam*. «Juliana I* »W. S. C. II*. Als beide partijen zich om 2 uur vol ledig opstellen onder leiding van scheids rechter van Drongelen, blijkt er een flinke belangstelling voor deze wedstrijd te bestaan, die vooral voor de rust op een hoog peil stond. Het begin is voor W.SC, maar alras blijkt dat Juliana zich niet zoo gemakkeiyk gewonnen zal geven. De voorhoede van W.S.C. goed gesteund door de middenlinie komt steeds gevaarlyk er opzetten, maar door het schitterend verdedigen van Bruijstens blyven doelpunten achterwege. Wij krygen nu een periode, dank zy het zwoegen van de spil Baayens, die het spel steeds openhield, een overwicht van Juliana, maar het eerste doelpunt komt juist waar wij het niet verwachten. De linksbuiten van W.S.C. krijgt den bal toegespeeld, zet goed voor, waarna de rechtsbinnen onhoudbaar doelpunt. De Julianen komen weer opzetten, doch het schot in de voorhoede is steeds zoek. —O— Mynhardt's Hoesttabletten. Doos 30 ct. Mijnhardt's Keelpijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Het brandde reeds dadelyk fel, zoodat de Wormerveersche brandweer, die slechts over een motor- en een stoomspuit be schikt, het geraden achtte de brandweer der Zianlandsche gemeenten om hulp op te roepen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2