s LETTERS ARTIKELEN i I L ■I Blauwe en Gekleurde Ratiné Overjassen, - BEZOEKT ONZE MAGAZIJNEN - Plaatselijk Nieuws i RAVENSWAAY'S I I Marktberichten. Langendijk B 192-193-194 Vergoeding der Reiskosten BAELMANN GORINCHBM, "Voord.eelig adres voor goedpassende Dames- en Heerenkleeding, alsmede voor Hoeden Pelterijen Stoffen enz. HEUSDEN. Zondag a.s. speelt het tweede elftal «JULIANA* een comp. wed strijd tegen »B. V. V. 5i nit 's Bosch op het terrein naby de brug. Aanvang 2 uur. Naar wy vernemen zal het R. K. Heudensch Mannenkoor een kunstavond organiseeren waarbij de Heer Kallenbach, toonkunstenaar te 's Bosch, een viool con cert zal geven met begeleiding van den Heer C. Merkx. A.s. Dinsdagavond om zeven uur hoopt de WelEerw. heer Ds. Menken van Genderen, in de Geref. kerk alhier, voor te gaan in den Dankstond voor het gewas. Zondag 20 Nov. a.s. des avonds half zeven zal in haar vereenigingsgebouw de eerste groote winteruitvoering gegeven worden, door de R. K. Tooneelvereeniging «Kunst en Vermaak* alhier, opgevoerd zal worden «Wat niet sterven kont too- neelspel in 4 bedryven door Gerard Nie- len. Dit prachtvol tooneelspel van dezen bekwamen schryver zal ook hier een tal- ryk publiek en voor de aanwezigen eene genot vollen avond verschaffen. Maandag 21 Nov. 8 uur zal in café van den heer Ant. van Dyk, eene aigemeene ledenvergadering worden ge houden door de Heusdenshe Hengelsport- vereeniging. De opkomst der leden wordt verzocht. Yan de werf van de firma de Haan Oerlemans alhier, werd heden met goed gevolg te water gelaten het stalen Rbein- Hérne kanaalschip, genaamd Karl Gustav, gebouwd voor rekening van den Heer Gust. Waibel te Rotterdam. De hoofdafmetingen van het schip zijn lengte 80.Meter, breedte 9,50 Meter en holte 2.50 Meter, terwyl het laadver mogen ongeveer 1375 ton bedraagt. Op de vrygekcmen helling werd ter stond de kiel gelegd voor een dito schip voor Duitsche rekening. Woensdagavond gaf de Gemengde Zang vereen. »Crescendo«, in de zaal van «Het Wapen van Amsterdam*, voor een goed bezette zaal hare aangekondigde uit voering. Nadat deze uitvoering door den Voor zitter der vereen., den heer J. H Ruger, met een kort woord was geopeud, werd onder leiding van den heer Van Heijst uit Engelen eerst een vijftal zangnummers uit gevoerd. Als wij den korten tijd van voorbereiding in aanmerking nemen, «Cres cendo* is nog slechts korten tijd aan het oefenen, dan moeten wij werkelijk verklaren, dat de uitvoering der nummers onze ver wachting overtrof en «Crescendo* weder op een goeden weg is. Na de pauze volgde de opvoering van «Het Duistere punt* blijspel in 3 bedrijven van G. Kadelburg er. R. Presber vertaald door Jac. de Vos. Als steeds wist «Crescendo* ook voor dit gedeelte zijn ouden roem te bandhaven. Alle medespelers waren goed, sommigen zelfs uitstekend in hunne rollen. De op voering van dit blyspel stelt hooge eischeo, het valt heusch niet mede om de verschil lende personen die er in voorkomen, goed weer te geven, doch zooals gezegd, ieder kweet zich uitstekend van zyn taak en alle rollen kwamen goed tot hun recht. De heeren v. d. Akker uit 's Bosch zorgden met hun fraai viool en pianospel voor de noodige afwisseling en 't is onnoodig te zeggen dat ook zy dit op meesterlijke wyze deden, van de heeren v. d. Akker valt niet anders te verwachten. Aan het slot dankte de Voorzitter de aanwezigen voor hunne tegenwoordigheid; de heer v. Heyst voor zyn bekwame leiding en de dames en heeren die in het bijspel had den meegewerkt voor hun mooi spel, en niet te vergeten den heer Van Eagelen de decorateur en grimeur zonder wiens on misbare hulp zeer zeker alles niet zoo goed tot zya recht zoo zija gekomen. Het geheel werd met een gezellig bal besloten. CAPELLE. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zal Dinsdag 22 dezer, voor de leden en Woensdag 23 Nov. d.a.v. voor niet leden des avonds 7 uur in de -zaal van den heer •H. P. Mes alhier onder leiding van den heer A. Christ zijn eerste winter uitvoering geven. Het programma vermeldt een 8-tal muzieknummers, benevens een 5-tal komische voor drachten. Op Donderdag 24 Nov. a.s. des avonds 7 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden de heer Rijns burger, cand. t. d. H. D. te Utrecht. HERPT. Zondagavond zal de Har monie de „Eendracht" in de zaal van Idon heer J. A. Verhoeven een concert [geven. Tevens zal dan de uitloting iplaats hebben der prijzen voor de Verloting tern bate dezer Harmonie. NEDERHEMERT. Bij de j.l. Woensdag gehouden stemming van Notabelen der Ned. (Herv. Gem. (aftredend de heeren W. de Gaaij en A. v. Ooijen), werd her kozen de heer A. van Ooijen en ge kozen de heer A. v. d. Kolk in de plaats van den heer W. de Gaaij. RIJSWIJK. In de Maandagavond gehouden jaarvergadering der mu- ziekvereen. „Kunst en Vriendschap" werden de aftredende bestuursleden T. v. Heukelom, voorz.J. Nieuwen- huizen, secret.T. v. d. Watering, penningm.P. Bos, le comm. en A. Schmidt, 2e comm. allen las zooda nig herkozen. SPRANG. A.s. Dinsdagavond 7.30 uur zal voor de A. R. Kiesvereen. al hier in de zaal van den Chr. Volks bond optreden den WelEd. Gestr. heer Mr. Lucas Lindeboom, davocaat en procureur te 'sGravenhage met het onderwerp „Politieken Rondblik". Door de Commissie tot wering van schoolverzuim is in haar verga dering. van J.l. Dinsdag de heer A. Dees, hoofd der Chr. Schooi alhier, tot haar secretaris benoemd. J.l. Maandagavond kwam den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle in openbare vergadering bijeen. Een 5- tal muzikanten van de fanfare „Kunst na Arbeid" verleenden hunne mede werking. Na opening door den voor zitter de heer P. Faro verkreeg de heer H. Amelink uit Utrecht het woord om te spreken over „Hoog geheven Banieren". Na een woord van inleiding,, waarbij spr. kon ge wagen van vooruitgaanden groei aer Chr. vakbeweging werden door spr. de navolgende vaandelopschriften, onder welke de Christelijke vakbewe ging optrekt, nader toegelicht, deze waren „Doet het alles ter eere Gods" „Pro Rege" (voor den Koning) „Voor het volk, om Christus wil" „Christelijk Sociaal,,„Rechtvaardi ge verhoudingen op het terrein van den arbeid." „Samenwerking tus schen werkgever en werknemer." „Bedrijfsorganisatie"„Op voor de eer en de waardigheid van den ar beid" „Wij willen heel het volk ten zegen zijn"„Aan ons de overwin ning". Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Na een slot woord van den voorzitter en nog ee- nige muziek sloot de spreker met dankzegging. Er was een matige be langstelling. VEEN. Tengevolge de daling der prijzen van vette varkens, zijn ver schillende eigenaars besloten hun var- ken(s) per pond uit te hallen. Dit komt natuurlijk heel wat voordeeliger uit, daar dan het spek tot 80 ct. per pond wordt afgeleverd. Bij den koopman V. werden dezer dagen eenige konijnen dood in hun hok gevonden. De hond van zijn buurman bleek de schuldige. WOUDRICHEM. Bij den gehou den vcetbalwedstrijd tusschen Blauw Wjit, I alhier en W. V. V. I. te Wer kendam was de uitslag 12. Voor de Chr. J. V. alhier zal optreden Ds. Roskam Abbink uit Eindhoven. Zeer zeker zal deze wel bekende spreker op een buitengewo ne belangstelling mogen rekenen. Veiling 16 Nov. 1927. Goud Reinetten I 89 ct. per KG. Goud Reinetten II 21/24 p. KG. Zure Bellefleurs I 41/27 p. KG. Zure Bellefleur II ll/23 p. KG. Joden peren 271/2 p. KG. Savoye kool 41/25 ct. p. stuk. Knolrapen 31/2 ct. per stuk. Voor leden en niet leden der land- en tuinb.vereen. „Land van Al- tena", alhier, bestaat gelegenheid het benoodigd kwantum kluitkalk voor landbouwdoeleinden op te geven. Wordt een flinke partij "besteld, dan zal de prijs pirn. 1 gld. per mud beneden handelsprijs blijven. Spoe dige opgave is echter gewenscht. (Zie advertentie in dit blad WERKENDAM. De W.Eerw.heer Ds. J. O verduin, predikant bij de Geref. Gem. alhier komt voor op het tweetal van een te beroepen predi kant te Leiden. Donderdag 24 Nov. a.s. des avonds 7 uur zal in de Chr. Geref. Kerk optreden de WelEerw. Heer Ds. v. Ree van Barendrecht. De collecte in de Ned. Herv. Kerk gehouden voor de Zending tij dens de spreekbeurt van den heer van Kempen uit Haarlem heeft ruim f 40 opgebracht. Van de alhier voorkomende be smettelijke ziekte Roodvonk is naar wij vernemen het gevaar voor besmet ting geweken. Whaensdag jl. werd in de Nuts- zaal alhier, vertoond de prachtfilm „Naar Tropisch Nederland", een ori- gineele cinematografische reisbe schrijving van de Ned.-Indische Film maatschappij en welke film werd ge draaid door de Ned. Filmmaatschap pij „Polygoon" te Haarlem. Tijdens de middagvoorstelling wel ke voor de kinderen bestemd was, waren velen naar de Nutszaal gegaan, zoodat deze geheel bezet was. Tijdens de avondvoorstelling was de zaal ruim half gevuld. Het is wel jammer, dat niet meerderen het op prijs stellen lat zij voor weining entrée door het De partement in de gelegenheid worden gesteld om zoo'n prachtfilm te zien opvoeren. De geheele reis toch met bijzondere bezienswaardigheden is op de rolprent vastgelegd. Het geeft een mooi en volledig beeld van 't leven S&Tgp r-.a BRENGEN U GELUK Leti HET 100ste EXTRA CADEAU IS UITGEREIKT =- 200ste Zorg, dat ook U, er één van ontvangt Lettermargarine 35 ets. p J pond Lettertabak 30 ets. per ons ons. van mensch en dier in den Preanger. Met recht mag worden opgemerkt, dat deze film Indië nader brengt tot het moederland. Op de jongste bestuursverga dering gehouden door het Nutsde- partement werden als Nutsavonden vastegesteld Dinsdag 29 NovemberLieleren- avond te houden door Emiei Hul- lebroek. Woensdag 14 December: Feest avond ter viering van het 90-jarig bestaan van het Dep. Voor deze avond zal een tooneelgezelschap worden uit- genoodigd, alsdan zal een tooneelstuk in drie bedrijven worden opgevoerd. Woensdag 21 Dec. zal door Mr. Fock een lezing met lichtbeelden wor den gehouden over Venetië. Voor den Liederenavond op 29 No vember zal nog een vergadering wor den gehouden tot het toelaten van nieuwe leden. Nadien worden geen leden meer aangenomen totdat de I feestavond voorbij is. Naar wij vernemen bestaan al- 'hier plannen om de gemeentebewaar school om te zetten in een Chr. Be waarschool. Ce uitvoering de vorige week gegeven door de muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" in den Biesbosch mag in alle opzichten goed geslaagd heeten. Het programma werd op vlot te wijze afgewerkt. Het is goed te merkén dat deze vereen, steeds voor uit gaat. Ook de gegeven voordrach- Naar wij vernemen zijn er voldoen- ten vielen bijzonder in den smaak, de gelden bijeengekomen van ingeze tenen uit den Biesbosch en Werken dam om een vaandel aan te schaffen. A.s. zomer hopen wij K. na A. dus met een vaandel door onze straten te zien marcheeren. WIJK EN AALBURG. 7 Dec. e.k. is het 10 jaar gele den dat op initiatief van den heer K. van der Velden de werkl. vereeniging „Helpt Elkander" en het daarbij "be- hoorende ziekenfonds is opgericht. Dit feest zal door deze vereeniging worden herdacht. Verder is het best. der voornoemde vereeniging, voor nemens, ten bate van de kas, van het ziekenfonds als B. en W. hieraan hun loting te houden. goedkeuring willen hechten, een ver- Maandag 21 Nov. a.s. zaï op de te houden vergadering definitief wor den vastgesteld welke prijzen be schikbaar zullen worden gesteld. Vermoedelijke hoofdprijs een sim plex rijwiel. De landbouwer Joh. Vos al hier tref dezer dagen het ongeluk dat een zijner beste melkkoeien ge storven was. WASPIK. Door Burgemeester en Wethouders is aan de Vereen. „VVas- piks Belang" vergunning verleend tot het houden eener verloting ten bate j van het St. Nicolaasfeest. Deze fancy fair zal worden gehouden in de voor malige O. L. Sch. op Zaterdag 26 en Zondag 27 November a.s. De arbeider A. P. kwam bij het lossen van pulp aan de Vrouw- kensvaartsche haven zoodanig te val len dat hij een rib brak. Dr. Wijffels verleende geneeskundige hulp. Zondagavond gaf de tooneel vereeniging „Vriendenkring" geves tigd bij den heer J. Vloeimans, hare eerste winteruitvoering. Opgevoerd werden het drama in 3 bedrijven „Een Oudejaarsavond", het blijspel in één bedrijf „De trouw lustige boer" en de klucht in één bedrijf „Bij Gisje in den scheerwin kel." Bij de N. V. Scheepsbouwwer- ven voorheen P. en A. Ruijtenberg alhier werd met goed gevolg te water gelaten het stalen Bortmund-Emska- naalschip „Nomade", laadvermogen ongeveer 940 ton, in aanbouw voor den heer P. Kielen te 's Gravemoer. De kiel zal'worden gelegd voor een dergelijk schip, eveneens voor Ned. rekening. Zondag speelde de voetbal— vereeniging „Brabantia" alhier een competitiewedstrijd tegen „Quick II" uit Waalwijk. Uitslag 3—1 in het voordeel van laatstgenoemde vereen. ZUILICHEM. De arbeider H. van Veen had Vrijdag het ongeluk bij het band snijden, zich in zijn been te snij den, waarvoor geneeskundige hulp noodig bleek. Af: 3? Uwe bijzondere aandacht op onze buiten gewone groote en mooie sorteering de groote mode voor U en Uwe Jongens. Bekende prima goederen. Lage prijzen. r NU GAAN WE NAAR HET DOOR HET GEBRUIKEN VAN Letterkoffie 52| ets. p. I pond. Letterthss 40 ets. per ons 's BOSCH, 46 Nov. Op de markt van heden werden aangevoerd 2205 stuks. 4462 stuks hoornvee, 593 biggen, 6 zeugen, 74 schapen lamm., 73 kalveren. De pryzen waren als volgt: Kalfkoeien f240 a f395, kalfvaarzen f200 a f350, magere ossen en koeien f 420 a f 225, vette ossen en koeien 4e kw. 52 2e kw. 46 ct. p. p., pinken f 95 a 1 470, zeugen f 65 a f95, biggen f4.25 1 4.50 p. w. schapen f48 a f33, lammeren f 46 a f 25. Verdere mededeelingen Aanvoer ruim, trage handel, goede kwa liteit bleef prijshoudend. GOR1NCHEM, 44 Nov. Op de veemarkt waren aangevoerd 000 runderen, 0 nuch tere kalveren, 458 overloopers, 636 biggen 0 geiten ot bokken, 0 schapen, 0 lam meren. Da volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien 1 000f 000 melkkoeien t 000f 000 kalt vaarzen f 000f 000 guiste vaarzen 1 000f 000 pinken f 00 f 000 graskalveren f 00 f 00, nuchtere kalveren 1 00f 00, overloopers f 25f 35, biggen f40—f45, schapen f f lammeren f f geiten f 4 f 8.-—. ZALTBOMMEL, 45 Nov. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 96 biggen, prijs f 744. 44.000 eieren, prys p. st. 44 43 ct. 800 K.G. boter, prijs per half K.G. roomboter f4 30, boerenb. 14.25. ROTTERDAM, 45 Nov. Ter veemarkt TI GE N BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2