Tweede Blad NS. 4761 W. H. BRIK ASTHMA XBDÜSIROOP PUROL voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. GO R INCH KM. Dames-8" Heerenkleeding fevering van bontmantels Vermaken van Bontwerken Buitenland, Gesprongen Handen Schrale Lippen Ruwe Huid BEHOORENDE BIJ HET Een zegen voor de menschheid. Hoek Visscherdijk NAAR MAAT. EN tegen scherp concarreerende prijzen. BELEEFD AANBEVELEND. Hier zijn de oplossingen van de vo rige raadsels 1. Adriaan (A, Ede, parel, Adri- aan, taart, rat, n.) 2. Leeuwerik (leeuw—er—ik) 3. Ananas. Nieuwe raadsels Vul onderstaande figuur zoo in, dat op de kruislijn, van boven naar beneden gelezen, den naam van een klein plaatsje op de Veluwe komt te staan. ooox een jongensnaam, ooxo een hoofddeksel, o x o o iets waarmee m. wandelt, xooo een watervogel, oxoo niet recht, ooxo een bekende drank, ooox 'n snel vervoermiddel, ooxo een helle kleur. 2. Neem een visch, de tweede helft van een peer en een bloem, dan krijg je warempel weer den naam van een bloem. 3. Neem een groote hoeveelheid zcut water en doe daarbij een vier voetig huisdier. Dan krijg je den naam van een zoogdier, dat meer in het water, dan op het land leeft. oom karel. de vermakelijke historie van sam Giraffe. Nu, ik wed, als jelui heel, heel lang geleden een giraffe waren tegengeko men, dat je hem vast niet herkend had. Want nu weten we allemaal, dat een giraffe een verbazend lange hals en lange beenen heeft. Maar vroeger was dat heel anders. Toen zag een giraffe er uit, zooals bijvoorbeeld een kalt of een jong paardje, je weet wel, een veulen. En alleen de moeder van de giraffe, en haar beste vrien den, wisten dat Sam! - zoo heette hij een giraffe was. In dien heelen ouden tijd, waarvan ik nu spreek, deden de kinderen der dieren al even goed allerlei spellet jes, als de kinderen der menschen nu. Ze wisten even goed wat voetballen was ze gebruikten daarvoor een kokosnoot of een onrijpe meloen en bokspringen en knikkeren, als je lui dat weet. Alleen waren ze niet zoover in het knikkeren als jelui. Ze wisten bijvoorbeeld niet wat „En- gelsche rol" was. Maar voor de rest waren ze aardig op de hoogte. AKKER'* Voorde Borst. Voor het paleis van koning Leeuw was een groot plein, en daar speel den de kinderen der dieren 's avonds na het eten meestal. Daar kwamen de aapjes en de jonge kalfjes en tij gers en leeuwen en de kleine hertjes, de vosjes en de jonge honden. Voor al van voetballen hielden ze verba zend veel. Dan vormden ze twee „partijen", die dan tegen elkaar speel den. Dat gmg dan zoo. Een aapje en een vosje gooiden hun pet op hol of bol. Wie hol gooide, had de eerste keus. Die koos dan een ander dierenkind. Daarna mocht de ander er een kiezen. Zoo ging het steeds om de beurt, totdat alle dieren in twee partijen verdeeld waren. Een en kele keer gebeurde het echter wel eens, dat er een oneven aantal die ren was. Dan was het natuurlijk on mogelijk, om twee gelijke partijen te krijgen en er werd soms erg gekib beld, wie het overschietende dier bij zijn partij mocht hebben. Op een goeden dag nu, zou er weer Ba HET ITALIA ANSCHE S.S. »MONTE PIANA« is bij het binnen komen, in aanraking gekomen met den f noordelijken pijler van de Hembrug te Amsterdam. De boeg van het schip werd ingedrukt en ook de^ pijler ondervond groote schade. Door een sleepboot van de fa. Goedkoop te Amsterdam werd het stoomschip binnengesleept. DE WEDSTRIJD HOLLAND—ZWEDEN IN HET STADION TE AMSTERDAM. Met 1 0 wijit rit* Oranjeploeg een over winning te behalen op de Zweden. Hierioveude toss. gevoetbald worden. Een vosje en een aapje gooiden op, het vosje mocht eerst kiezen. Toen de 2 partijen geko zen- waren schoot er 1 dier over. Dat was Sam, de giraffe. Bij welke partij moest hij nu? Het was een moeilijk geval, want Sam stond bekend om zijn vlugheid en hij kon buitengewoon goed voetballen. Sam moet bij ons, riep het aapje. Nooit van me leven riep de kleine vos, Sam moet bij ons, want onze partij is veel zwakker, dan die van jelui! Kom hier Sam! En het vosje pakte Sam bij een poot, om hem mee te trekken. Blijf je van Sam af, hij moet bij onze partij, riep het aapje, en pak te Sam bij zijn kop, om hem van het vosje af te nemen. Wei heb ik van mijn levenriep het vosje en trok uit alle macht aan Sam's poot. Toen pakten opeens al de dieren van de par tij van het vosje de pooten van den armen giraffe beet en trokken eruit alle macht aan. De dieren van de partij van het aapje trokken nu met zijn allen aan Sam's kop! Het was een lawaai van je welste. Trekken, jongens, trekken! Trekken!" riepen al de dieren wild. En ze trokken en trokken uit alle macht. In hun wild heid zagen ze niet eens, dat de poo ten en den hals van den armen gi raffe hoe langer hoe meer werden uitgerekt. Zóó erg, dat zijn pooten wei drie el lang werden en zijn hals wel vijf el. Op dat oogenblik kwam koning Leeuw, die alles van uit zijn venster gezien had, boos aangeloopen en bestrafte de jonge dieren om hun onverdraagzaamheid. Ze lieten Sam los en zie... zijn hals en beenen ble ven verschrikkelijk uitgerekt. En dat is na dien tijd altijd zoo gebleven. Vandaar dat alle giraffen tegenwoor dig zulke lange beenen en halzen hebben. Maar voetballen hebben ze na dien tijd nooit meer gedaan Vergadering van den raad der ge meente POEDEROIJEN op Zater dag 12 November 1927 des v.m. 11 uur. VoorzitterE.Achtb. Heer S. van Dalen, Burgemeester. Afwezig het lid P. W. Bok. De notulen der vorige vergadering worden na een kleine opmerking van het lid v. Ooijen, waaraan gevolg zal worden gegeven, vastgesteld. Ingekomen zijn brieven van Ged. St. waarbij n overweging wordt ge geven de redactie der verordeningen tot wijziging der politieverordening in de vorige vergadering vastgesteld, eenigszins te wijzigen. Zij willen dat inzake het bijlichten met zaklantaarns „het zonder noodzaak iemand belich ten", worde verboden en dat voor wat betreft het verbod tot het laten loopen van kippen enz., de aanspra kelijkheid tot den houder, hoeder of eigenaar wordt beperkt. De Voorzitter stelt voor aan de ge maakte bezwaren tegemoet te komen, waartoe met algemeene stemmen be sloten wordt. Tevens zijn bij Ged. St. bezwaren gerezen tegen de verordening inzake openbare vermakelijkheden. In één der artikelen wenschen zij het woord „openbare" voor „wegen" te zien in- gelascht. De Voorzitter zegt, dat tegen de aanvulling als zoodanig geen bezwaar bestaat, doch dat hij wenscht voor te stellen de verordening in haar ge heel in te trekken. De heer v. Os kan er zich wel mee vereenigen dat de Burgem. voortaan weer de bevoegdheid heeft tot het verleenen van vergunning voor het houden van vermakelijkheden, doch vertrouwt dat dan op Zondag alles geweerd zal worden. De Vcorz. zegt dat hij dit steeds heeft gedaan en zal blijven doen. Wordt met 4 tegen 2 stemmen be sloten de desbetreffende verordening in te trekken. Tegen de heeren Van Ooijen en Ten Hagen. Aan de orde is daarna de vaststel ling cTer gemeentebegrooting voor 't dienstjaar 1928. De heer Brienen zegt dat de Com missie geene op- of aanmerkingen op die begrooting heeft. De posten worden daarna in volg orde behandeld en vastgesteld. De heer Brienen merkt vervolgens op, dat hij gaarne een klein postje op de begrooting zou zien, voor kos ten van onderzoek naar de mogelijk heid om hier electrisch licht te krij gen. Straks zal hij daaromtrent nog een nader voorstel doen. De Voorz. antwoordt, dat hij niet gelooft, dat de P.G.E.M. na haar laatste schrijven een ander gezichts punt zal openen. Wat moet men nu eigenlijk met een post op de begroo ting als men vooruit weet, dat we toch voorloopig geen licht krijgen? De heer Brienen zou er voor zijn, dat eene commissie uit de ingezete nen de zaak eens bij de Directie in Arnhem zal bepleiten en stelt voor deze te benoemen. De Voorzitter brengt dit voorstel na eenige discussie in stemming en dit wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Tegen de leden Van Ooij en en Ten Hagen. Voorzitter. Wie moet er nu in die commissie benoemd worden? Brienen Wel ik zou denken twee ingezetenen te noemen en daaruit te kiezen, voor Poederoijen b.v. v. Wes- treenen en P. v. d. Velden. VoorzitterIk begrijp wel dat ge het zonder bedoeling voorstelt, maar denkt ge nu dat die menschen de zaak beter zullen kunnen behartigen dan het Gemeentebestuur. BrienenMen kan dan zien dat het van de bevolking uitgaat. v. Ooijen Wat denkt Brienen dat dit voor kosten zal'meebrengen. En denkt hij er wel aan welke kosten in de toekomst eventueel electr. straat verlichting enz. voor de gemeente mee zal brengeiï? En bovendien die nen we toch eerst te weten dat er 80 pCt. van de huizen zal aansluiten, voordat men in Arnhem de zaak kan bepleiten. Voorzitter Daarin heeft v. Ooijen gelijk. Als werkelijk 80 pCt. der men schen het licht zou verlangen, dan zou men nog wel eens verdere stap pen kunnen doen. Laat men dus bij den Raad een iijst indienen methand- teekeningen van hen, die eventueel zouden willen aansluiten. Na eenige discussie wordt beslo ten dat daarop dus eerst zal worden gewacht. De heer Maas merkt op dat men in Aalst wel gaarne een telefoonkan toor zou hebben. VoorzitterIn Poederoijen heeft men sinds langen tijd een hulptele- foon-kantoor. Ik zou willen voorstel len dat de raad het verzoek doet om ook in Aalst zulks te krijgen. Brienen Ik wil er even op wijzen, dat de telefoon hier is gekomen zon der bezwaar voor de gemeentekas. -fiat ve/wxuM &n g&n&zsi dit zoo, dan vind ik dat nog niet zoo erg. Poederoijen heeft het nu eenmaal. Besloten met; 5 tegen; 1 stem om 't verzoek aan de administratie der Pos terijen en Telegrafie te doen. Tegen Van der Sluis. De heer v. Ooijen merkt vervol gens op dat op de begrooting geen posten voorkomen voor het bijzonder onderwijs. De een of andere keer zaï er toch wel eens een beslissing van de kroon komen. De Voorzitter zegt dat hij in stem ming zal brengen een voorstel om die posten er op te zetten. Het voorstel wordt met 4 tegen 2 stemmen afgewezen. Tegen Maas, Brienen, v. Os en v. d. Sluis. Voorv. Ooijen en Ten Hagen. De begrooting der gemeente in ontvangst en uitgaaf bedragendei f 33970,57. Gewone dienst en f 3000 Kapitaaldienst wordt daarna vastge steld. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. SNEEUW EN KOUDE. Te Berlyn is de eerste sneeuw gevallen. Uit de Oostelyke randstaten wordt een groote koude, gepaard met zwaren sneeuw val gemeld, zoodat de sneltrein uit Berlijn dicht bij Riga in de sneeuw bleef steken. EEN ONTZETTEND VOORVAL. Uit Morlaix wordt het volgende ontzet tende geval van plotselinge krankzinnigheid gemeld Zondagmorgen heeft een dienstbode, die op een pachthoeve werkzaam was, na den geheelen morgen normaal te z.jn geweest, zonder eenig teeken van geesteskrankheid te toonen, toen de bewoners naar de kerk waren, twee der kinderen met een mes de keel afgesneden, waarna zij de twee anderen zeer ernstige verwondingen toebracht. De moordenaares waschte zorgvuldig hare handen en het mes. Vervolgens ging zij naar den pastoor, wien zij alles vertelde. Vol ontzetting zeide deze haar, zich naar den burgemeester te begeven om hem de vreeselijke misdaad bekend te maken. Heel kalmpjes ging de dienstbode naar den burgemeester, die haar eigen neef is. Na haar verhoord te hebben, liet deze haar opsluiten. —O— jj.UiLl ENGELAND. Een mysterie. Te Hay field, in Derbyshire, is een 31- jarige herbergierster in haar woning ver moord gevonden. Haar waren verscheidene zware hoafdwonden toegebracht, terwjjl met een mes haar hals was doorgesneden. Het merkwaardige van dezen moord is echter dat de zeven deuren, die tot de herberg toegang geven, gesloten waren, zoodat men niet kan begrijpen hoe de moordenaar er in geslaagd is, te ontsnappen. De echt genoot van de herbergierster was niet thuis toen de moord moet hebben plaats gehad en moest aan de buren om een sleutel vragen, die op een deuren vaD de herberg past, om toegang tot z\jn huis te krijgen. De politie heeft intusschen 'n man in ver band met den raadselachtigen moord aan gehouden. o GEEN GEVAAR VOOR HOOG WATER MEER. Volgens de verschillende berichten uit de bedreigde gebieden i3 het gevaar voor een hoogwater-catastrofe van den Rijn ver dwenen. De Saar en de Neckar hebben han hoogsten stand reeds bereikt: in deze rivieren valt het water thans, terwijl in de Moe8el nog slechts een stijging van 3 cM. was waar te nemen. Daar aan deo Boven- Rijn veel sneeuw is gevallen, is de tempe ratuur sterk gedaald en behoeft men ook niet meer bevreesd te zyn voor een stijging in de hoofdrivier zelf. OPRICHTING MUSEUM. Rockfeller heeft »an de regeering van Palestina 2 raillioen dollars aangeboden voor de oprichting van een museum, mits dit Nieuwsblad Iedere lijder aan verzwakte nieren, die gaarne zijn gezondheid zou herkrijgen, be hoort Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken, het middel, dat nieuwe kracht en energie aan tal van angstige nierlijders bracht. Het 25-jarig succes stempelt dit niermiddel tot een ware zegen voor de menschheid. Ook gij kunt daarvan profiteeren. Be gin nog heden met het gebruik van Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Merk op hoe uw gezondheid er door verbetert. Hoe de rugpijn afneemt, hoe de pijn in uw ledematen en spieren vermindert, hoe spoe dig uw nier- en blaasstoornissen verdwij nen. Door het versterken van uw zwakke nieren raakt gij bevrijd van urinekwalen, rugpijn, rheumatiek, blaasontsteking, wa terzuchtige zwellingen, ischias en spit. Stel 't niet uit. Laat de trage nierwer king niet van kwaad tot erger worden. Begin dadelijk met Foster's Rugpijn Nie ren Pillen. Kom de aangetaste nieren te hulp, waardoor het bloed weder behoor lijk gezuiverd en verrijkt wordt en het geheele gestel bevrijd wordt van schade lijke onzuiverheden. Foster's Pillen worden vervaardigd in modern ingerichte labora toria, worden noch bij de vervaardiging, noch bij de verpakking door menschelijke handen aangeraakt, en bevatten geen scha delijke bestanddeelen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 36 Beste jongens en meisjes - rv— Natuurlijk is het het beste dadelijk Akker's Abdijsiroop te nemen, wanneer de eerste asthmatische verschijnselen zooalsspoedig vermoeid zijnenhijgen, beginnende benauwdheden bij trappen- klimmen enz. zich voordoen. Men voorkomt daarmee erger. Maar ook wanneer Uw kwaal reeds vergevor derd is, ook dan zult Gij van een ge regeld gebruik van Akker's Abdijsiroop oogenblikkelijk verlichting kunnen ondervinden. Volg het voorbeeld van duizenden, die ééns aan asthma leden en versterk Uw luchtwegen en bevrijd hen van het slijm met Per koker: f 1.50, 2.75, f 4.50 .- VW. - :.-A - Voorz.Voor Aalst zal het de ge meente ook niets kosten, en al was Winterhanden Wintervoeten doos 30 en 60, Tube 80 ct 6i) Apoth. en Drogisten

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 5