PURO Plaatselijk Nieuws Gesprongen Handen Sch>gle Lippen Ruwe Huid hun handteekening te zetten, in Dru- ften gebeurt dat ook. Dit is ook geen bezwaar, want het wordt toch ge noeg bekend gemaakt als er bedeeld wordt. de Baaij. Dat de armmeester dat doet geloof ik niet. Sprengers. Zijn vrouw dan. 't Is iets, dat niet hoort, doch ik hejb' daarover dadelijk nog iets anders. De Voorzitter zal thans eerst de rekening in omvraag brengen. Deze rekening is begonnen met een batig sLot van het vorig dienstjaar groot f 1776,30 en geeft een totaal ontvangst aan van f 2914,67 en een uitgaaf van f 1195,76, sluit alzoo met een batig slot van f 1718,81. De heer Sprengers verklaart geen motie van wantrouwen te willen stel len tegenover het armbestuur, doch hij kan alleen voor stemmen, als in het vervolg ook door de bedeelden wordt geteekend voor het te ontvan gen bedrag. De Voorzitter zegt toe, dat het Armbest. met dit verlangen zal wor den bekend gemaakt. Hierop wordt de rekening met algemeene stem men goedgekeurd. Hetzelfde ge schiedt met de begrooting van het Armbestuur. De aftredende leden van het Arm bestuur de heeren P. de Baaij en J. A. Klijn worden herkozen. De heer Sprengers zou thans nog iets willen zeggen over het armwe zen. Zooals men wel begrepen heeft, is spr. er voor dat het armbestuur zich houdt aan de bestaande regle menten. Spr. keurt het verder af, dat er ruchtbaarheid aan wordt ge- gteven als iemand ondersteuning ont vangt en dat de armmeester zelf werk uitvoert voor het armwezen. Er zijn in de gemeente verschillende perso nen, die de verdiensten daarvan be ter kunnen gebruiken, dan de Arm meester. Bovendien acht spreker het ambt van Armmeester niet vereenig- baar met de functie van vergunning houder, waardoor uitkeeringen in het café geschieden, iets wat volgens spr. door art. 44 der drankwet wordt ver boden. De Voorzitter zou, waar het hier over een persoonlijke kwestie gaat, over willen gaan in besloten verga dering. De heer Sprengers meent, dat het een uitgemaakte zaak is, dat de uit betaling van bedeelinggelden door den Armmeester niet geschiedt zoo zooals dit behoort, dit zijn geen per soonlijke zaken. Spr. acht het vol gens art. 44 der drankwet niet be staanbaar, dat uitbetaling van bedee- lingsgelden plaats heeft in een café en zou B. en W. daarom in over weging willen geven, de vergunning van v. Hooren in te trekken, of de zen te kennen geven, dat hij zijn ontslag neemt als armmeester. De Voorz. zegt, dat B. en W. geen reden hebben om de vergunning van v. Hooren in te trekken, alleen be staat de kans, dat de politie er op gaat letten en procesverbaal op maakt, waarop straf kan volgen, het is echter niet noodzakelijk dat B. en W. de vergunning intrekken. Do functie van Armmeester is altijd in de familie v. Hooren geweest, en spr. moet werkelijk zeggen, dat hem nooit geen klachten hebben bereikt. De heer Sprengers zegt dat hij het werk dat er te doen is, zelf neemt. De heer de Baaij weet zeker, dat hij niet te veel heeft gerekend. Sprengers. Het is niet in den haak, in het café wordt uitbetaald, wie hel meeste drinkt krijgt het meeste. de Baaij. Je kunt wel overai op gaan fitten. Voorzitter, v. Hooren heeft f 7.50 gerekend voor het door het zelf ha len van kunstmest. J. Brok.. Hij heeft minstens 2x gereden. Sprengers. Er zijn menschén met patent, die het ook wel willen doen. Brok. Dan had het misschien f 25 gekost. Weth. Kleijn. Ik geef Sprengers gelijk, dat uitbetaling in een café niet boort, het is al erg genoeg dat de menschen om bedeeling moeten ko men. Ik weet niet of v. Hoorn be kend maakt, wie er bedeeld wordt, doch er kunnen menschen in het ca fé zijn, die het zien. Lijsten. Ik begrijp niet, dat je met dit bezwaar niet vroeger zijt geko men. Weth. Kleijn. Een mensch kan zich eens bekeeren. Voorzitter. We moesten nu de dis cussies hierover maar staken. v. Herpt. ,Van Mook moest ook iedere week zijn centen halen, hoewel hij het liever om de maand deed. Voorzitter. Dat zijn interne zaken, doch in een café uitbetalen mag niet, hij zou het echter in een achterka mer kunnen doen. Sprengers. Dat mag ook niet. Voorzitter. Desnoods zou hij een lokaal op de secretarie kunnen ge bruiken. Weth. Kleijn. Dat was iets. Ik ge loot dat het armbestuur er prijs op stelt v. Hooren te houden. Sprengers. Was het dan van en kele raadsleden tevens lid van het Armbestuur ook niet verstandiger om de verpachtingen ook eens in een ander café te houden, waarom moet het altijd bij dezelfde gebeuren. de Baaij. Wij hebben dat altijd maar zoo gelaten, omdat het salaris van Armmeester niet zoo groot was, doch bedeelden verteren er niets, dat weet ik zeker. Voorzitter. Wij zullen het Armbe stuur te kennen geven, dat het niet gewenscht is uitbetal/ngen in een ca fé te doen. v. Herpt. Ik zou er aan willen toe voegen dat de vrouw van v. Hooren niet het hoogste woord moet voeren. Voorz. Wij moeten het debat nu maar sluiten, wij kunnen daar onder elkaar nog wei eens over praten. Mijnheer Sprengers vindt U goed dat uwe bezwaren onder de aandacht vaii het Armbestuur wordt gebracht? J. Brok. En dan een andere kamer aanwijzen. Weth. Kleijn. Een ander lokaal. Sprengers. En dan de vrouw ook niet er bij, want die steekt overal haar neus in. Vaststelling gemeentebegr. 1928. De heer Sprengers zegt dat hij verschillende posten heeft overge schreven en acht het 't beste dat de posten stuk voor stuk worden voor gelezen, hij kan dan bij iedere post even zijn bemerking zeggen. Bij den post achterstallige pacht groot f 800, zegt dhr. Sprengers aat dit bedrag hem nog al hoog voorkomt. Dit bedrag loopt over pachten en schoolgelden, deze laatste brengen in totaal f 250 op, zijn die dus alle on inbaar, dan blijft aan achterstallige pachten een bedrag over van f 550, dat is toch te veel. Voorzitter. Ik kan U dadelijk wel een lijst geven van hen die achter stallig zijn. Sprengers. Het is mij niet te doen, te weten wie of het zijn. Als de men schen door ziekte, misgewas, hagel slag of iets anders in moeilijke om standigheden komen, zal ik de eerste zijn, om geduld met hen te hebben, doch f 550 is wel wat hoog en geeft te veel renteverlies. Voorzitter. In de rekening 1926 was f 826 achterstallig. v. Herpt. Dat zat in de huishuur van den Burgemeester. Voorzitter. B. en W. willen gaarne maatregelen nemen om het achter stallige binnen te krijgen. Sprengers. Ik wist niet dat de men schen in den Elshout zoo slecht be taalden. Als de menschen middelen hebben ben ik er tegen om het maar te laten loopen. Bij den pest schrijfloon f 30 vraagt de heer Sprengers waarvoor deze post dient. De Voorzitter antwoordt dat dit be drag betaald wordt, aan een der vo lontairs, hoofdzakelijk voor het over schrijven van de kiezerslijst. De heer Sprengers meent dat deze post best vervallen kan, hij is zelf volontair geweest te Gestel bij Eind hoven en heeft nooit geen geld daar van gezien, spr. was al blij als hij van den Burgemeester een sigaar Kreeg. De Voorzitter zal, als er bezwaar tegen bestaat, den post schrappen. De heer v. Herpt zegt, dat geen der volontairs een aanstelling heeft. Een ambtenaar van den Burgerlijken Stand behoort toch door B. en W. te worden aangesteld. Laatst moest men voor een begrafenis in Oudheus- den driemaal naar het gemeentehuis komen. Ook de geboorteaangiften gaan maar zonder ambtenaar, deze behoorde steeds aanwezig te zijn. Als de jongens fouten maken, wie is daar voor aansprakelijk. Voorz. De ambtenaar van den Bur ger!. Stand. Ik geloof dat de gemeen te met de volontairs gediend is. v. Herpt. Als U afwezig is, behoort er een plaatsvervanger te zijn, bij mij zijn hierover herhaalde malen klach ten geweest. De Voorzitter zegt dat bij hem nog nooit geen klachten zijn ingekomen. De heer Sprengers stelt voor den post van f 30 te schrappen, welk voor stel door Weth. v. Herpt wordt ge steund. De Voorzitter vindt het vreemd dat een Weth. die de begrooting mee heeft opgemaakt, nu een voorstel gaat steunen om een post te schrappen. v. Herpt. Hoe wordt zoo'n begroe ting opgemaakt? De begrooting van het vorig jaar wordt genomen en alles wordt overgeschreven, in 10 mi nuten is alles klaar. De Voorzitter licht hierop toe, dat de ambtenaar van den Burgerlijken Stand hier niet steeds aanwezig kan zijn, want dat is dezelfde persoon als de Burgemeester tevens Secre- ris. Als spr. als Burgemeester voor het een of ander weg moet, dan kan de Secretaris niet blijven en dan is het toch goed, dat een volontair de zaken waarneemt. De heer Sprengers merkt op, dat dit wel goed is, als het een degelijk ambtenaar is, doch nu worden er telkens fouten gemaakt. Persoonlijk is hij zelf voor een slachting drie maal naar het gemeentehuis moeten gaan en ten slotte heeft v. Valderen het biljet, dat telkens verkeerd werd ingevuld, in orde gemaakt. Ook toen spr.'s dochter examen moest doen werden hem verkeerde stukken ver strekt, had hij dit niet gemerkt, dan had zij er in Breda mede in moeilijk heid gekomen. Als men 30 gulden betaalt, waar men niets aan heeft kan men ze beter schrappen. Met 4 tegen 3 stemmen wordt hierop be sloten den post op de begrooting te handhaven. Bij den post schrijfbehoeften zegt de heer Sprengers dat hiervoor in '26 f 185.32 uitgegeven is en nu heeft spr. eens gevraagd bij een gem. met eens zooveel zielen als hier en daar is slechts f 126 uitgegeven. Voor 1927 was daar f 150 geraamd. Spr. zou de betreffende post met 50 gulden willen verminderen. Waarom moet het hier zooveel meer kosten als elders, misschien alleen omdat er door volontairs zooveel verknoeid wordt. De Voorzitter antwoordt dat voor vergelijking met andere gemeenten niet een jaar genomen kan worden, dim zou men daarvoor verschillende jaren moeten nemen. De heer Sprengers zou B. en W. willen adviseeren eens bij verschil lende firma's te bestellen, men kan dan zien waar het goedkoopste adres is. De heer v. Herpt zegt dat de Wet houders hierin niets te zeggen heb ben. Spreker heeft een mandaat ge- teekena voor bevelschriften groot 45 gulden en bij informatie is hem ge bleken dat ze bij een ander voor f 15 waren te bekomen. De Voorzitter zegt, dat Weth. v. Herpt had moeten spreken toen hem het bevelschrift ter teekening werd aangeboden. Bevelschriften worden vaak voor meer dan een jaar be steld, die zijn niet met een paar af te passen. De heer v. Herpt merkt/ op dat het dezelfde getallen van bevelschrif ten betrof. De heer Sprengers zou den post willen terugbrengen op f 100. (De heer Leijsten verlaat even de vergadering). Bij de stemming over het voorstel van den heer Sprengers staken de stemmen. Drie heeren stemmen voor drie tegen. De beide Wethouders en de heer Sprengers stemden voor. Wethouder Kleijn merkt op, dat wel wordt beweerd, dat de Wethou ders de begrooting hebben ingezien, doch spr. heeft niets goedgekeurd. Bij den post druk- en bindwerk, groot f 300, zegt de heer Sprengers dat hier in 1926 f 343 voor is uitge geven, in de andere gemeente waar alles prima in orde is, spr. zou willen dat het hier zóó was, slechts f 234.51, hier dus ruim f 100 meer, op die ma nier moet de belasting wei hoog blij ven. De Voorz. kan hiet'op direct geen antwoord geven, doch als men den post te hoog vindt, heeft men het recht voor te stellen hem te verla gen. Nadat het voorstel van den Voor zitter om den post te handhaven op f 300 met 4 tegen 3 stemmen is ver worpen, wordt het voorstel van den heer Sprengers om den post te bren gen op f 200, aldus met f 100 te ver lagen aangenomen. De Voorzitter stelt nu voor den post schrijfbehoeften op de begroo ting te*'brengen op een bedrag van f 125. De raad gaat hiermede accoord nadat de Voorz. heeft verklaard, dat B. en W. gaarne eens bij andere fir ma's zullen bestellen. Bij den post telefoon groot f 75, zegt de heer Sprengers dat hij de zen zeer hoog vindt, in de gemeente waar spr. heeft geinfozmeerd kostte dit slechts f45. Wordt hier misschien misbruik van de telefoon gemaakt, vraagt spreker. De heer v. Herpt zegt dat dit wel eens gebeurd. De heer Sprengers dringt er op aan in 't vervolg de staanplaatsen voor de kermis bij inschrijving te verhuren en bij gunning de helft te doen be talen, de gemeente loopt dan niet het gevaar, dat kermisreizigers niet betalen, zooals het vorig jaar is voor gekomen. Besloten wordt in het ver volg. voor de kermisvermakelijkhe den te laten inschrijven. De heer de Baaij vraagt of de post -voor de wegen niet laag is, waarop de Voorzitter antwoordt, dat B. en W. hem voldoende achten. De begrooting wordt hierop vast gesteld. Begrooting Electr. Bedrijf. Deze begr. geeft een ontvangst en uitgaaf aan van f 6349,75. Weth. v. Herpt merkt op, dat de ze begrooting door de electr.-com missie is opgemaakt, doch dat hij er niets van heeft gezien. Tevens vraagt spr. of er geen nieuwe com missie moet worden benoemd, want eigenlijk is er toch geen commissie meer. Deze is in Sept. in zijn geheel afgetreden. De Voorzitter zegt dat benoeming in de volgende vergadering zal plaats hebben. De begrooting van het Elec- triciteitsbednjf wordt hierop vast-ge- steld. Vaststelling vermenigvuldigingscij- fer 1928. B. en W. stellen voor om evenals voor het vorig jaar het cijfer op 4 te stellen, het college hoopt met hetzelfde bedrag aan be lasting de begrooting wel kloppend te krijgen. Met algem. stemmen wordt aldus besloten. Voorstel van B. en W. om de in het vorig jaar vastgestelde verode- ning op de hondenbelasting in te trekken. De heer v. Herpt zegt dat er niets valt in te trekken, want er is niets aan Ged. St. opgestuurd. Lijsten. Ze is toch algemeen vast gesteld. De heer Sprengers zou de men schen die reeds betaald hebben, het bedrag terugbetalen. M. a. s. wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. De heer Kleijn vraagt of de hoo rnen niet verkocht moeten worden. GIBBONS Pateat Knife Sharj Engelsche Mesi^na&Baettërij ;fl (ff—*""" i g vastgesteld op een ontvangst en uitgaaf van f 4661 Benoemiog leden Burg. Armbesturen koopen. Moet dit bij inschrijving of wegens periodieke aftreding. Aftredend De Voorzitter zegt dat ze verkoop baar zijn. Spreker stelt den raad voor B. en W. te machtigen om ze te ver- onderhands gebeuren De heer «Sprengers zou dit bij in schrijving doen, dan blijft men de beste vrienden met iedereen, v. Herpt. En de betalingsconditie's? Sprengers. Ais ze gerooid zijn, be talen. B .en W. worden gemachtigd te verkoopen volgens de aangegeven voorwaarden, naaat naar aanleiding van een opmerking van de heer de Baaij toegezegd is, dat ook het hout gewas zal worden verkocht. Hierop wordt de vergadering ge floten. Wint Vergadering van den raad der gemeente SPRANG-CAPELLE, op Dinsdag 22 November des n.m. 3 uur. Voorzitter EdelAchtb. Heer Meijer. Secretaris WelEdel. Heer Van den Berg. Aanwezig alle leden. De notulea der vorige vergadering die ter visie hebben gelegen worden onver anderd vastgesteld. Ingekomen stukken Bericht van de heerea P. A. v. d. Hoeven, Dees en L, P. Oerlemans dat zij hunne benoeming tot lid der com missie tot wering van schoolverzuin en tot lid der commissie van Toezicht op L. O aannemen. Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot verhuring van het voor malig schoolhuis te Sprang. De Voorzitter deelt mede dat dit raadsbesluit inmiddels al weer te niet is gedaan, aangezien de betrokken huur der, van de huur heeft afgezien. Ver zoek van den Bond tegen het schenden van Gods Heiligen Naam om voor deze gemeente een vloekverbod in het leven te roepen. B. en W. stellen voor om gezien het gevoelen van den raad bij eenzelfde verzoek het vorig jaar gedaan dit echrijven voor kennisgeving aan te nemen, Met 6 tegen 5 stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Tegen stemden de heeren v. d. Hoeven, Timmermans, Kerst, v. Willigenburg en Vos. De Voorzitter deelt mede dat destijds een verzoek is ingekomen van de slagers in deze gemeente om een bepaling in het leven te reepen waarbij het veelvul dig uitponden wordt tegen gegaan. B. en W. hebben toen bepaald dat niet meer dan twee stuks per gezin, per vee stapel mag worden uitgepond. Thans zouden B. en W. deze bepaling nog iets willen aanvullen, door te verlangen dat bij de aanvrage tot uitponden een ver klaring wordt overgelegd, dat het te slachten stuks vee 3 maanden bij den aanvrager in eigendom is. Om verder te gaan, meenen B. en W. dat daartoe niet het recht bestaat. De heer v. Willigenburg is het eens met B. en W. dat dit de eenigste weg zal zijn, maar zal het stipte vasthoudem aan de termijn van 3 maanden geen moeilijkheid opleveren? Als iemand voor het betalen der pacht een stuk vee moet verkoopen dan kan hij dit voor- deeliger uitponden en is het dan altijd wel doenbaar de eisch te stellen, dat dit stuk vee drie maanden zijn eigendom moet te zijn. Als B. en W. deze be paling met eenige soepelheid konden toepassen dan zou dit naar spr. meenisg wet van beteekenis zijn. Da haer Michael zegt dat B. en W deze kwestie rijpelijk hebben overwogen en hebben gemeend een tarmijn van 3 maanden te moeten stellen, zonder dat evenwel over het bezwaar door den heer v. Willigenburg geopperd, is nagedacht. Doch dit bezwaar lijkt spr. niet zoo groot als de vorige spr. het wil voor stellen want als iemand pacht moet be talen, dan weet hij zoo iets wel 3 maan den van te voren, en als men dan een beeitje koopt, heeft men toch het geld ervoor en dus ook voor de pacht. De bepaling is alleen gesteld, om te voor komen dat te veel wordt uitgepond. De heer v. Willigenburg zegt dat het toch kan voorkomen dat iemand een beestje koopt, dat tegenvalt en het dan graag zoo spoedig en voordeelig moge lijk wil opruimen. Spr. gaat geheel accoord met het voorstel van B. en W, doch zag gaarne een soepele toepassing De heer Verheijden acht de mazen wel zoo groot dat zij voldoende ruimte bieden om er door te kruipen. Met al gemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. hierop aangenomen. Goedkeuring begrooting Burg. Arm bestuur Sprang voor 1928. Deze begroo ting wordt met algemeene stemmen zijn voor Sprang de heer J. v. Beek, voor Capelle de heer A. J. Verhoeven. B. en W. bevelen ter benoeming aan voor Sprang de heeren J. v. Beek en D. Vos Mzn. voor Capelle A. J, Ver hoeven en A. v. d. Hoeven. De hKraak zou alvorens tot benoeming wordt overgegaan er op willen wijzen, dat personen worden benoemd, die beter met de nooden der bevolking op de hoogte zijn, dan de thans in functie zijnde. Zonder dat de betrokken leden van het armbestuur dit misschien weten, worden er menschen afgewezen, terwijl er andere die het minder noodig hebben wei worden bedeeld. Spr. zou B. en W. daarom wilen voor stellen dat zij dit punt van de agenda terug nemen om in een volgende ver gadering, met andere candidaten te ko men. De Voorzitter zegt dat als er klachten zijn over het Burg. Armbestuur deze ingediend behooren te worden bij het Dag. Bestuur der gemeente. De heer v. d. Hoeven meent voor de leden van het Burg. Armbeatnur te moeten opkomen, men moet zelf met het bijltje hebben gehakt om er mede op de hoogte te zijn, zonder dat kan man er niet over oordeelen. Er zijn menschen in de wereld die nooit te reden zijn. Spr. meent dat de laden het Armbestuur steeds hun plicht hebben gedaan en kan dan ook niet met de bewering accoord gaan, dat er men schen bedeeld zouden worden die het niet noodig hebben, terwijl andere die het wel noodig hebben niets zouden krijgen meui \red van POEDEROIJEN. Mej. de Wed. J. T. Bok mocht op haar letterkof- fie van de fa. Ravenswaay te Go rinchem een naaimachine ontvangen. 7TMA JOHAN SMULDERS, Vughterstraat 33 's-Hertogenbosch. Soliede Wederverkoopers gevraagd. flen Wintervoeten l«Tpl£* -fiat vemajzfd wn g&nzzsi Ooos 30 es 60, Tube 86 et Bij Apoth. en Oregisten (Slot in V volgend nummer.) AALST. Tot Ouderling en Diaken der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen C. van Rossum en G. van Ballegooyen Gzn. ANDEL. De slager T. v. Tilburg had bet ongeluk, zich bij het slachten van een varken in een zijner handen te steken, tengevolge waarvan hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen, Tot Notabel ty de Ned. Herv. Kerk. alhier, zjjn herkozen de heeren Ant. de Fijier eu G. van Duist. Ouder veel bljjken van belangstel ling herdachten A. Verwjjs en eebtgenoote hunne 2b jarige echtvereeniging. »Atidei's Fanfarecorps* bracht 's avonds een serenade. ALMKERK. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer M. Geudeke, onderwijzer aan de school voor zwakzinnige kinderen te Vlaar- dingen, is met ingang van 1 Dec. a.s. benoemd als hoofd dierzelfde school te Assen. Aan de ingangen der Ned. Herv. Kerk, alhier, zijn eenige collectebussen geplaatst ter bestrijding van de kosten, voor het doen optreden van predikanten buiten den ring tijdens de vacature. Op Vrijdag 2 Dec. a.s. zal de Bondsring «Altena Zuid* van Geref. J. V. vergaderen, in de Consistorie der Geref. Kerk. Onderwerper. 1. «Aanplakken* door Meeuwen. 2. «Als in de dagen van Noach* door Dussen. NIEUWENDIJK. Door bijzondere om- staudigheden kon de heer Ch. v. d. Heuvel van Heemstede, l.l. Vrijdag niet voor de Tiesvereen. optreden, in diens plaats trad op de Heer Bergmeijer van Almkerk, die een schitterende rede hield. Ieder was hoogst voldaan over dezen begaafden spreker. L.l. Zondag werd in de Ger. Kerk een bankbiljet van f100.gecollecteerd voor de armen. De heer H. Branderhorst ontving lericbt, dat hij de gelukkige winnaar is van twee beste melkkoeien of f 1000, als Hoofdprijs voor een uitgeschreven prijsvraag in «De Boerderjj*, uitgeefster Misset, Doetinchem. Naar men verneemt, zal de Auto- lusdienst van de N.V. «A.T.O.* op 27 Nov. a.s. zyn dienst GorinchemN'dyk GeertruidenbergBreda openen. De halte alhier is nog niet bekend. De dienstrege ling zal by A. Versteeg verkrijgbaar zyn. NEDERHEMERT. Het vee staat hier grootendeels op stal. Op de Uiterwaarden heeft het zijn tyd doorgebracht, in het binnen veld loopt nogal vee. De bieten beginnen te korten, nog enkele ladingen liggen er aan den djjk. Over het algemeen is het niet mee gevallen. OUDENDIJK. De werkman v. S., werkzaam op Betondak te Gorinchem, werd Maandagmorgen getroffen door een vallende cementring. Gewond aan hoofd en schouder werd hy des middag3 per aato naar huis gebracht. Zyn toestand is thans bevredigend.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 10