Plaatselijk Nieuws Legervliegtuig verpletterd. Het verkenningsvliegtuig No. 269 van Soesterberg, bestuurd door luitenant Schot, moest Vrijdagmiddag wegens motordefect tussoben Amerongen en Rhenen een nood landing maken. Door den mist zag de bestuurder niet den leidraad van het net der electrische tram, zoodat hij hiermede in aanraking kwam en het toestel tegen den weg werd versplinterd. De bestuurder kwam er wonder boven wonder zonder noemenswaardig letsel af. Een 300 M. stroomdraad werd losgerukt, zoodat het electrisch tramverkeer tusschen Rhenen en Amerongen geruimen tijd werd gestremd. HEUSDEN. Haar traditie getrouw, deed de Vereeniging Dor case wederom hare jaarlijksche uitdeeling van de door haar ver vaardigde goederen aan de daarvoor in aan merking komende gezinnen. Onnoodig te zeggen dat dankbaar aanvaard werden deze zoo nnttige kleedmgstukken. Het hieronder volgend Ijjstje toont dat xDorcasc het afgeloopen jaar met ijver en voorzeker ook met lust heeft gewerkt' Laten wij »Dorcas« niet vetgeten haar in staat te stellen met dezelfde toewijding het nieuwe jaar te beginnen. Lakens 12, sloopen 42, vrouwenhemden 8, vrouwenbroeken 6, vrouwenschorten 12, vrouwenkousen 2 p., boezeroens 3, mans broeken 3, kinderschorten 12, meisjesbroeken 6, meisjeshemden 9, jongenshemden 2, meisjssrokken 6, jongensbroeken 8, borst rokken 2, kinderkousen 4 p., sokken 4 p. Babygoed ponnetjes 8 hemdjes 9, flanel len 12, luiers 12. Door den burgemeester, den heer v. Eggelen zal op daartoe gedaan verzoek van het bestuur der Fanfare van de H. Familie, de prijsuitreiking geschieden op Zondag 18 Dec. a.s., des voorm. 12 uur in het Vereenigingsgebouw, aan de prijs winnaars van het Intern. Solisten-Duetten en Kwartetten-concours, gehouden op 9 en 16 October j.l. Tevens is door den burgemeester ver gunning verleend tot het houden van een Nationaal- en Bondsfestival met Kermisse d'Eté. Als vermoedelijke datums zijn aan gewezen 29 en 30 Juni en Zondag 1 Juli 1928. Een prachtig terrein voor dit festival is reeds beschikbaar gesteld. Van de werf van de firma de Haan en Oerlemans werd Zaterdag met goed gevolg te water gelaten het stalen rynschip, genaamd Maria, gebouwd voor rekening van den heer Th. Lieven te Pannerden. De hoofdafmetingen van het schip zijn lengte 67 M., breedte 8.20 M. en holte 2 31 M. Het laadvermogen bedraagt 910 tons. Z jowel op het voor- als op het achter dek van het schip is een 8 pk. benzine motor opgesteld voor het snel heffen der ankers. Op de vrijgekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een Rhein-Herne-kanaal- schip groot 1375 tons, voor Duitsche rekening. ALMKERK. Op de j.l. gehauden Be stuursvergadering van de Chr. Herv. Schoolvereeniging alhier, werd tot Voor zitter dezer vereen, gekozen de heer A. Penning Sr. Vrijdagavond j.l. werd alhier van wege de Herv. Schoolvereen, een Ouder avond gehouden. Na 't zingen van Psalm 25:2 en het lezen van Psalm 103, werd deze vergadering door den Voorzitter met gebed geopend, waarna hij alle aanwezigen een welkom toeriep, Hierna werd door den heer Joh. de Witt een inleiding gegeven overgehoor zaamheid, waarop een levendige bespreking volgde. Nadat gepauseerd en een heerlijke kop koffie was gebruikt, werd het werk der kinderen in oogenschouw genomen en de »Telefoon«, welke de heer Cornelisse per soonlijk had vervaardigd, bewonderd. Door den heer Toonen werd nog een referaat geleverd over 'tChr. Onderwijs; hierop volgde ook weer een aangename gedachten wisseling. Nadat nog van de rondvraag gebruik was gebruik, sloot de heer Cornelisse, na 't zingen van Psalm 68:10, deze gezellige avond met dankgebed. ANDEL, Door den hond van Joh. de Fijter alhier werden Vrydagnacht niet minder dan 64 kippen doodgebeten. Door de Herv. Meisjesvereeniging >Tabitha« zijn wederom tal van kleeding- stukken vervaardigd, teneinde met Kerstmis aan de armen uit te deelen. Gelegenheid tot bezichtiging wordt ge geven op Dinsdag 20 Dec. a.s., 's avonds te half zeven in een locaal der Chr. School. B.-BROEK. Zooals bekend bestonden er in deze gemeente al geruimen tyd plannen om een cursus in veekennis te houden. Naar wij nader vernemen, zijn deze plannen verwezenlijkt geworden en zal morgen (Donderdag) de curcus aanvangen, onder leiding van den WelEd. Heer P. Zegwaard, Dierenarts te Andel. De cursus wordt gehouden in de Openb. school alhier. BENEDEN-LANGSTRAAT. In vette J varkens is oog ruim aanbod en daardoor I kunnen de prijzen zich niet staande houden. Men besteedt 62 cent per K.G. levend gewogen. Sportvarkens 54 cent per K.G. Naar jonge biggen bestaat thans minder vraagdeze gelden van 8 tot 10 gulden per stuk. CAPELLE. Dezer dagen had mej. J. M. v. S., procuratiehoudster bij de firma Kerst en Oarlemans alhier, die zich per ijwiel Daar haar familie begaf, het ongeluk zoodanig te vallen, dat haar schouder werd ontwricht en geneeskundige hulp noodza kelijk was. Thans is hare toestand van dien aard, dat zij hare gewone werkzaam heden weer kan hervatten. A.s. Zondag, 18 dezer, des nam. na den dienst zal in de Ger. Kerk, alhier, verkiezing plaats hebben van een Ouderling en een Diaken, wegens periodieke aftreding van de heeren A. Hommel en W. Kuipers. Als tegencaadidaten zyn gesteld de heeren R. van Drongelen en B. van Pelt. De heeren A. J. Verhoeven en J. van Beek hebben hunne benoeming ais lid van het Burgerlijk Armbestuur in deze gemeente aangenomen. Door dei» Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. a.d. Loonschendijk is tot Ouderling benoemd de heer C. Koenen. Deze heeft evenals de heer C. Verhoeven zijDe be noeming als zoodanig aangenomen. Beroepen tot predikant by de Ned. Herv. Gem. alhier, Ds. Van Griethuizen te Zuid-Beierland. DUSSEN. Maandagmorgen omstreeks 9 uur vonden rietsnijders (naar wy ver nemen P. Snijders van R'veer) het lijk van den 14 jarigen De Joog, welke reeds ruim 4 weken geleden op de Maas over boord sloeg en voor de oogen zijner oaders verdronk. GIESSEN. Bij de op 8 Dec. j.l. ge houden stemming voor Notabel in de Nad. Herv. Kerk zyn herkozen da heeren J. v. Herwynen en P. Verhoeven en gekozen da heer H. A. Kant Czn. 's GRAVENMOER. Tot Predikant bij de Ger. Kerk, alhier, is beroepen de Wal Eerw. Heer Candidaat J. P. de Vrias te Oegstgeast. De WelEerw, Heer Ds. S. Anker, Predikaat der Ned. Herv. Gem. alhier, heeft toezegging van beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente te Daarle (O.). Tot Diaken der Ger. Kerk alhier, is gekozen de heer J. Versteeg Pzn. In de raadsvergadering van Vrijdag 9 Dec. werd door het telkens bedanken voor armmeester benoemd dhr. J. Borstlap Jz. GENDEREN. De heer L. Meiresonne behaalde op de Bossche tentoonstelling 2 tweede prijzen, met zijn Chinchila voedster en ram. MEEUWEN. A.s. Vrijdagavond half zeven hoopt in de Ned. Herv. Kerk voor te gaan, de heer Lamain van Voorschoten. RAAMSDONKSVEER. Ds. Ewoldt ontving een beroep naar de gemeente van St. Annaland. De heeren J. P. v. Dongen-Torman en J. G. Lankhuijzen werden resp. met 103 en 102 stemmen gekozen tot Notabel en de heer E. P. Dubbelman werd gekozen tot Kerkvoogd. Tot lid ven het Schoolbestuur werd door Notabelen en Kerkvoogden gekozen de heer J. P. van Dongen-Torman. Tot leden van de Commissie voor Arbitrage voor de Eerste Ned. Maatschappij voor ZiekenhuisverplegiDg werden benoemd de heeren Hartong van Ark, Notaris Dr. Lips, Dr. Knaap, D. Konings Az. en C. Sneep. SPRANG. Onze dorpsgenoot, de heer G. Abberson, is benoemd tot leeraar aan de cursus voor het schoen makers bedryf te Kaatsheuvel. In de j.l. Zaterdag gehouden ver gadering van den N. K. B. is onzen dorps genoot de heer P. v. d. Hoven, Voorzitter van de Korfbalclub »N. E. O.c alhier, benoemd tot Comm. van Toezicht, terwijl de heer P. Pruissers benoemd is tot hd der Protestcommissie. Beiden hebben hunne benoeming aan genomen. A.s. Zondag na den middagdienst zal by de Ger. Kerk, alhier, verkiezing plaats hebben voor twee kerkeraadsleden. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren W. van Drongelen, Ouderling, en K. Klaassen, Diaken. WOUDRICHEM. Gedurende de vorige week wérden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 16 winterzalmen van 1417 pond, welke fl.83 tot f2.17 per pond opbrachten. Besteed werd voor: Snoek 2530 cent per pond Brasem 2225 Bliek 12 15 Voorn 510 De ten behoeve der Ned. Herv. Kerk laDgs de huizen gehouden collecte heeft ruiao f120.opgebracht. Voor de Chr. Jongel.vereen, zal in de Ned. Herv. Kerk alhier op Vrijdagavond 16 December a.s. optreden Ds. J. H. ten fjokkel Huinink te Numaosdorp. Naar wij vernemen, zal door de Zondagsschool »Timotheus«, alhier, op Vrijdag 23 Dec. a.s. Kerstfeest worden gevierd in de Ned. Herv. Kerk. WASPIK. Bij de familie Sooeur is bericht ontvangen, dat hun broeder, de ZeerEerw. Heer P. C. M. Saieur, pastoor missionaris te Alva (Okiahama U. S. A.) na een langdurige ziekte is overledeB. In het café van den heer Chr. v. Dongen, alhier, zal a.s. Zaterdag en Zondag een duivententoorfstelling worden gehouden. Uitslag van de 2e groote Nationale Wedstrijd in Komische Duetten, gehouden in het café van den heer Chr. Monteos, alhier. Ie pr., Duo Dammen, Princenhage. 2e Hop en v. d. Heuvel, Breda. 3a Elewout Siebert, Breda. Openbare vergadering van den Raad der gemeente HEUSDEN op Maandag 12 December 1927, des nam. 7.30 uur. VoorzitterEdelAchtb. Heer H. J. v. Eggelen, Burgemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering te ongeveer 7.45 uur. De Ambtenaar ter Secretarie leest daarna de notulen der vorige vergade ring, die hierop onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken Proces-verbaal van kasopneming bij den Gemeente-Ontvanger, waaruit blijkt, dat alles in behoorlijke orde is bevon den. Goedkeuring door Gedep. Staten van het Raadsbesluit tot opheffing der U.L.O.- School. Besluit van Gedep. Staten tot vast stelling der gemeentebegrooting 1928. Schrijven van Mej. Knoop, waarin zij den Raad beleefd dank zegt voor de toegekende gratificatie en voor de mede werking, die zij van de zijde van het Gemeentebestuur mocht ondervinden gedurende het tijdvak dat zij aan de ULO.School is werkzaam geweest. Goedkeuring door Gedep. Staten van het Raadsbesluit tot wijziging der gem.- begrooting 1927. Brief van Gedep. Staten, waarbij wordt toegezonden het Kon. Besluit van 11 Oct. j.l., waarbij goedkeuring wordt ver leend aan het Raadsbesluit tot heffing van opcenten op de personeele belasting. Al deze stukken worden, op voorstel van den Voorzitter, voor kennisgeving aangenomen. Brief van den Bond tegen het schen den van Gods Heiligen Naam, om een z.g. vloek verbod in het leven te roepen. B. en W. stellen voor, dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, omdat het vloeken hier niet in die mate voer- komt, dat het een dergelijk verbod noo- dig maakt. De Raad gaat met dit voorstel accoord. Schrijven van Gedep Staten, dat eigen lijk is gericht aan B. en W., over ge neeskundig onderzoek van gezinsleden, waarin armlastigen worden uitbesteed. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. dit schrijven hebben overwogen en het gevoelen hebben gevraagd van de Godshuizen. Dit College acht evenwel opname van een dergelijke bepaling in haar reglement niet gewenscht. De Godst huizen motiveeren hun houding, omda- de kosten voor een dergelijk onderzoek belangrijk zullen zijn en de ervaring hen heeft geleerd, dat het meermalen moei lijkheden zal opleveren om de menschen tot een geneeskundig onderzoek te bren gen. B. en SV. achten deze bezwaren van dien aard, dat zij den Raad niet kunnen voorstellen, een bepaling als door Gedep. Staten verlangt, in het reglement der Godshuizen op te nemen zij stellen derhalve voor, het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De Raad gaat ook met dit voorstel accoord. De Voorzitter deelt mede, dat bij B. en W. nog is ingekomen een verzoek van het Bestuur van de Vereeniging voor Middelbaar Onderwijs afdeeling Noordbrabant, om evenals vorige jaren voor de Handelsschool te Waalwijk een subsidie te mogen ontvangen van f 50 per leerling. Een lijstje bevattende de namen der leerlingen welke uit deze gemeente die school bezoeken, is er bij - gevoegd. B. en VV. stelled voor, te be sluiten subsidie te verleenen tot weder- opzegging toe, berekend tegen f 50 per leerling per jaar. Met algemeene stemmen wordt over eenkomstig dit voorstel besloten. Verzoekschrift van ouders van elders schoolgaande kinderen om steun in de reis- en verblijfkosten. Dit adres is on derteekend door de ingezetenenDen Hertog, A. Bouman, A. Baaijens en L. Sluijmers. Er wordt in te kennen ge geven, dat adressanten met leedwezen het besluit van den Raad, tot opheffing der U.L O School, hebben vernomen en daardoor genoodzaakt zijn, hunne kin deren eene gelijkwaardige school buiten de gemeente te laten bezoeken, waardoor zij verplicht zijn, hooge reiskosten te betalen, waarvoor zij vergoeding van ge meentewege verzoeken. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. dit adres hebben overwogen en nu doet zich het niet altijd voorkomende geval voor, dat het advies van B. en W. niet eensluidend is. Er is een meerder heid en een minderheid in het Dage lij ksch Bestuurde meerderheid stelt voor, afwijzend op het verzoek te be schikken, omdat naar hare meening de wet inwilliging van het verzoek niet toelaat. Het verzoek is gedaan op grond van art. 13 der L. O. wet. Spr. leest dit artikel voor en zegt, dat hej, hier leerlingen betreft die niet meer onder deze bepaling vallen, aangezien zij den leerplichtigen leeftijd hebben overschreden, daarom acht de meerder heid van B. en W. een gunstige beslis sing in strijd met de wet. Ia alle on- derdeelen is de materie, voor het be zoeken door leerlingen van een onder- wija-inrichting buiten de gemeente, door een hoogere autoriteit geregeld, zoodat een beslissing in deze niet uit de com petentie van den Raad behoort. Spr zegt, dat hij deze meening heeft getoetst aan het oordeel van Mr. Ür. de Jonge, referendaris bij het Ministerie van On derwijs, en in de tweede plaats aan dat van mijnheer Elenbaas. Burgemeester van Kruiningen, die een bijzonder gun stige reputatie geniet op het gebied van privaatrechtheide heeren stemden ge heel in met het standpunt van de meer derheid van B en W Gaarne wil spr. evenwel de minderheid van het College gelegenheid geven, zijn standpunt nader toe te lichten. De heer de Haan zegt, dat hij op zoo iets niet gerekend heeft, doch spr. meent, dat inwilliging van het verzoek geheel op wettelijke gronden is te verdedigen. Hij wenscht geen vergoeding voor zijn kinderen deze wil hij uitschakelen, doch voor adressanten acht hij vergoeding der reiskosten alleszins billijk. Toen de U.L O.school bestond was het niet noodig doch nu deze is opgeheven zijn deze ouders schaakmat gezet en moeten zij hunne kinderen naar elders sturen. Daarbij is de reis per autobus zeer slecht geregeld, vooral op Woensdag en ook op Maandag komt het voor, dat de buasen vol zijn als ze hier aankomen, zoodat de kinderen te laat op school komen, of een heelen dag moeten ver zuimen, dit is een toestand die niet mag voortduren, en die tot ongelukken leidt. Ook bij de terugreig uit den Bosch komt het vaak voor, dat de kinde ren worden teruggedrongen en soms een paar busschen moeten afwachten eer ze naar huis kunnen. Als inwilliging van het verzoek tengevolge de wet niet is toegelaten zullen Gedep. St. het raads besluit wel vernietigen, doch spr, kan in artikel 13 niet lezen wat de voorz. er uit leest. Het kost de ingezetenen thans 4 of 5 gulden per week, die spr. wel niet geheel, doch wel gedeeltelijk zou willen vergoeden b v. fl.50 of f2. per leerling tot een maximum door den Raad te bepalen b.v. föOO. De Voorzitter wil de andere heeren gaarne de gelegenheid geven hunne meening in dezen te uiten, doch hij ver zoekt de al of niet wenschelijkheid van de inwilliging buiten beschouwing te late», discussie'» daarover kan hij niet toelaten. Het gaat alleen over de vraag of het verzoek volgens de wet mag wor den ingewilligd ja of neen. De heer Smiehuisen merkt op dat art. 13 alleen slaat op leerplichtige leerlingen, dit verzoek valt dus buiten dit artikel. De Voorzitter zegt dat dit juist is en daarom mag de raad het verzoek ook niet toestaan. Mijnheer de Haan zegt dat hij er dit niet in kan lezen en dit is ook best mogelijk, want het staat er zoo niet in, doch de strekking der L.O. wet in deze heeft voldoende uitgewezen, dat de raad niet de bevoegdheid heeft het verzoek in te willigen en zich daar mede op terrein begeeft dat niet tot zijn competentie behoort. De heer de Haan ia het hiermede niet eens, als de Voorzitter het in strijd met de wetfacht, dan moet de Kroon matr uitspraak doen. De heer Metselaar zegt dat het geen regeling behoeft te worden, adressanten zijn door de opheffing der U.L.O school gedupeerd, voor dit jaar is hun de ge legenheid ontnomen om hunne kinderen den cursus geheel te laten volgen, door deze omstandigheid zou spr. voor een jaar het verzoek willen toestaan. De Voorzitter blijft er bij dat het raadsbesluit in strijd met de wet is, doch de heeren moeten het zelf weten. De heer Leenhouts merkt op, dat het tijdstip van de opheffing der U.L Oschool voor de oudere ongunstig is geweest, daarom zou spr. de bepaliDg van art. 13 willen omzeilen en de ouders een tegemoetkoming willen geven in de kosten die zij genoodzaakt zijn te maken. De Voorzitter vindt dit een indirecte inbreuk op de bepaling der wet. De heer Ruitinga zegt dat de raad zoo iets reeds meer heeft gedaan b.v. met mej. Knoop. Spr. is nog door de redeneering van den Voorzitter, nog door de meening van M. de Jonge en den heer Elenbaas overtuigd, dat de raad niet de bevoegdheid heeft, het verzoek in te willigen. Spr. voelt wel iets voor het idee van den heer Leenhouts. Hij leest het artikel zoo, dat de raad niet ver plicht is het verzoek toe te staan, doch wel de bevoegdheid bezit, het wel te doen. De heer de Haan kan wel gedeeltelijk met het voorstel van mijnheer Leen houts meegaan, doch daarmede wordt niet de kwestie der autobussen opgelost, deze wordt dan niet in goede banen ge- lei<j. Spr. zou daarom eerst willen stemmen over het voorstel om het ver zoek in te willigen en zoo noodig daarna over het voorstel van den heer Leen houts. De heer Ruitinga merkt op dat de strekking van het verzoek niets met de autobussen heeft te maken. De heer De Mol zegt, dat de gemeente door de wet reeds verplicht wordt tot groote uitgaven. Waar moet het ten slotte met een arme gemeente heen, als men ook kosten op zich gaat nemen, waartoe men niet verplicht is Het is tegenwoordig zoo, dat de ouders hunne kinderen geen ambacht willen laten lee- ren en er allemaal halve geleerden van willen maken en als zij ze zoover heb ben, dan kunnen zij voor hen geen be trekking krijgen. Door het verzoek in te willigen, begeeft de Raad zich op glad ijs. Nu zijn er 5, doch er kunnen er wel 20 komen. De Voorzitter zal thans het verzoek in stemming brengen, later kan dan worden bepaald, in welke mate de ver goeding zal geschieden. Voor vergoeding Btemden de heeren Ruitinga, Metselaar, Smiehusen, Leen houts en De Haan. Tegen stemden de heeren Verhoeven en De Mol. De Voorzitter zegt, dat hij gebruik zal maken van de bevoegdheid die hem gegeven wordt in art. 70 van de Ge meentewet en dat hij Gedep, Staten zal berichten, dat hij dit besluit iu strijd acht met de wet, zoodat de Kroon zal hebben uit te maken hoe het moet. Verdere discussies kan spr. hier over thans niet toelaten. Verzoekschrift van slagers tot het nemen van maatregelen tegen het zoo- gedaamde „uitponden" door niet-slagere". De Voorzitter licht het adres toe en zegt dat B. en W. voorstellen het adres dat door alle slagers in de gemeente onderteekend is, voor kennisgeving aan te nemen, omdat met den besten wil van de wereld het uitponden niet ver boden kan worden. Door een dergelijke bepaling in het leven te roepen zou de raad zich weder op terrein begeven, dat niet tot zijn domein behoort. Niet alleen de slagers uit de gemeente doch alle slagers uit het Vleeschkeuringsdistrict ondervinden hinder en schade van het z g. uitponden. Deze hebben zich hierover reeds ge wend tot de bevoegde autoriteiten doch het is niet mogelijk het uitponden te verbieden. De Minister en daar komt het toch op aan, heeft verklaard, dat uitponden door boeren 2 keer per jaar mag geschieden en dat daardoor niet wordt geacht, dat ?ij daarmede het sla gerevak uitoefenen. Er wordt in het Keuringsgebied nauwkeurig op gelet, doch verder zullen de heeren slagers de menschen moeten laten begaan. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot onder- handsche verhuring van een stukje ge meentegrond onder Oud-Heusden. De Voorzitter licht toe dat het een heel klein stukje grond betreft bij de algemeene begraafplaats. B. en W. stellen voor dit stukje aan v. d. Griend die er om heeft gevraagd te verhuren voor f 8 per jaar. Met algemeene stemmen wordt over eenkomstig dit voorstel besloten. Voorstel van B. en W. tot het ver leenen van eervol ontslag aan het Hoofd der U.L.O school wegens opheffing der school. Met algemeene stemmen wordt den heer P. J. Straver eervol ontslag verleend als zoodanig. Verzoek Waterleidingscomité om bij drage inzake onderzoek tot standkoming waterleiding in het Land zan Heusden en Altena. B. en W. stellen voor een subsidie van f80.toe te kennen als gevraagd omdat het hier een groot volksbelang en gemeentebelang betreft. Zonder discussie wordt met algemeene stemmen overeenkomstig dit voorstel besloten. Benoeming van een lid der Commissie van Toeztcht op het Lager Onderwijs, wegens gewone aftreding van den heer Leenhouts. B en W. bevelen ter benoeming aan de heeren A. J. Leenhouts en J. H. Roza. De heer Leenhouts wordt met 6 stemmen herbenoemd, een stem was op den heer Roza uitgebracht. De Voorzitter stelt thans nog voor een lokaal der U.L O. school kosteloos af te staan voor het houden van een cursus voor opleiding tot baker en een voor eerste hulp bij ongelukken. De heer Ruitinga vraagt of dit dezelfde cursus betreft, die aanvankelijk naar Waalwijk geredigeerd zon worden. De Voorzitter antwoordt toestemmend, doch door het Groene Kruis alhier is gezegd, dat de menschen, die zich voor dezen cursus hebben aangegeven er niet de reis voor naar Waalwijk zouden maken. Het bestuur van het provin ciaal Groene Kruis schijnt voor dit be zwaar te zijn gezwicht. Een 20-tal per sonen zal aan den cursus deelnemen, waarvan 2 uit Heusden, de rest uit de omgeving. Met algemeene stemmen wordt een lokaal beschikbaar gesteld. Bij de rondvraag vraagt de heer Metse laar of het waar is, dat er reed.8 werk wordt gemaakt van de bestrating der Botermarkt, spr. heeft dit hooren be weren en zou er op willen wijzen dat de Botermarkt nog goed bestraat is en ver betering aan de Wijksche poort veel noodzakelijker is, moet men daar wachten tot andere gedeelten een beurt hebben gehad, dan zijn de huizen daar allang ingevallen. De Voorzitter antwoordt, dat het niet waar is, dat er reeds aan de nieuwe bestrating der Botermarkt wordt gewerkt. Eer het zoover komt, zal de Raad er natuurlijk in worden gekend. De heer Leenhouts zegt, dat er de laatste jaren heel wat mooie hoornen aan de iepenziekte zijn bezweken. Spr. vraagt, of het niet de bedoeling is, om voor deze verdwenen hoornen andere te plaatsen. Als de hoornen van lieverlede gaan verdwijnen, dan verliest Heusden veel van zijn aantrekkelijkheid. De Voorzitter antwoordt, dat het in ie bedoeling van B. en W. ligt, om daar waar mogelijk, hoornen bij te planten. De heer Leenhouts merkt op, dat hij

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2