Itiniieiiland Plaatselijk Nieuws O O O o— o o— —O Door eeo rat gebeten en aan de gevolgen overleden. Te Bnkhaizen is de 35-jarige A. Brouwer, politie-opziener in Oost-Iodie, die 20 Dec. weer naar Java zou vertrekken, door een rat, welke vergif had gebruikt, gebeten en aan de gevolgen overleden. -O RijwielbelastiDg. De Tweede Kamer heeft het ontwerp- rijwielbelasting aangenomen. Maar een kort debat ging hieraan nog vooraf. De minister had voorgesteld de rywiel- belasting van f 3.te verlagen op t 2 50. De heer Hiemstra (S.D.A.P.) wilde een verlaging van f 2.en diende een amen dement daartoe in, dat verwerpen werd met 56 tegen 18 stemmen. De minister had het amendement onaannemelijk ver klaard. —O Verblindend fietslicht. Voor het Kantongerecht te Zutphen is een principieels kwestie behandeld betref fende het rijden op een fiets met verblindend licht. Eeu wielrijder werd deswege be keurd op den weg tusschen Almen en Eefde. De ambtenaar van het O. M. te Zutphen had te zamen met een rijksveldwachter het gesal geconstateerd per auto. Op een af stand van 100 M. werden de autolichten gedempt, terwijl de wielrijder naderde. Geconstateerd werd, dat de fietslantaarn een verblindend licht uitstraalde, zoodat zelfs de auto moest stoppen. De ambtenaar van het O. M. vroeg ver- oordeeiing zonder oplegging van straf. De Kantonrechter zal schriftelijk vonnis geven. 11 HEUSDEN. «Heusdensch Mannenkoor* heeft besloten den kunstavond, waarby de heer Piet Kallenbach uit 's Bosch zal op treden als viool-virtuoos, tegen begin Febr. a.s. Het ligt in de bedoeling der vereen, dezen avond niet te organiseeren in hoofd zaak om er finantieel voordeel van te hebben, doch speciaal om de muzieklief hebbers van Heusden en omstreken een buitengewonen avond te bereiden, waarvoor geen kosten gespaard zullen worden. g|Verder besloot genoemde vereen, nog na Paschen een concert te organiseeren. Bovendien zal aan de leden in de maand Januari of Februari een feestje by wyze van teeravond gegeven worden. Zondagmiddag had io het Patro naatsgebouw alhier de uitreiking plaats van de prijzeo. behaald op het j.l. gehouden solistenconcours, aan de verschillende prijs winnaars, waarby een aantal belangstel lenden, benevens de HoogEerw. Heer Deken Wouters, Kapelaan Maas en de EdelAchtb. Heer H. J. van Eggelen, Burgemeester dezer gemeente, tegenwoordig waren. Nadat de fanfare een pittige marsch ten gehoore had gebracht, nam de Edel Achtb. Heer Van Eggelen het woord en zeide het een onderscheidiog te vinden, dat by hier een kort woord mocht spreken, om hen die zich op het gebied der muziek kunst hebben onderscheiden, geluk te wen- schen met hunne behaalde successen. Zooals spr. van bevoegden heeft vernomen, zijn er op de concoursdagen heele mooie pres- tatie's geleverd, hjj spoorde de deelnemers aan op den ingeslagen weg te blyven voortgaan, al was de behaalde overwinning misschien dan ook niet zooals men die zelf had verwacht. Spr. gaf allen de ver zekering, dat het door hen gepresteerde hier zeer op prys werd gesteld. Daarna begon de eigenljjke prijsuitreiking, waarby de Burgemeester ieder van hen die aanwezig was, eigenhandig de behaalde prijs met een waardeerende toespraak overhandigde. Met een bijzonder woord overhandigde hij de heeren De Graag, leden van de «Heusdensche F&nfarec hun behaalde prijzen, omdat spr., zooals hij zeid», het op boogen prijs stelde, dat leden van de zustervereen. te dezer stede aan het concours hadden deelgenomen en daarmede bewjjs aflegde van de goede verstandhouding die tusschen beide vereeo. bestaat. Na afloop van deze prijsuitreiking sprak de heer Van Bladel, vice-Voorzitter der vereen, nog een kort woord, waarin hy allen, die aan het welslagen van dit con cours hadden meegewerkt, dank bracht in het bijzonder aan deo HoogEerw. Heer Wouters, Beschermheer, den EdelAchtb. Heer Van Eggelen, Eere-Voorzitter, de heet L. de Mol, als Voorzitter. Hy wsnschu de prijswinnaars geluk en bracht hulde aan den pianist de heer Verhoeven ui1 Drunen, die op zoo verdienstelijke wijze zich van zijn taak gekweten heeft. Verder spoorde hy de tegenwoordige leder van verschillende vereenigingen aan, by hunne vereenigingen aan te dringen, om deel te nemen aan het festival, dat a.s. zomer door de «Fanfare der H. Familie* zal worden gegeven, als slot van de viering van haar 25 jarig bestaan. Hierop liet de fanfare nog een nummertje hooren en sprak daarna de heer Van Traa, directeur van «Oefening en Uitspanning* te Goirle, nog een woord, waarin hij dank bracht aan de R.K. Fanfare voor de goede en degelijke regeling van het concours. Hiermee was de feestelijkheid afgeioopen. We kunnen nog melden, dat het aantal prijswinnaars bedroeg 31, onder welke een joDgmeDSch was van 14 jaren en dat de pr|jzen, geleverd door den heer W. Brehm alhier, er keurig uitzagen. Vrijdag werd door Ged. St. van Noord-Brabant in het gebouw van hel Provinciaal Bestuur te 's Bosch, de aanbe steding gehouden voor onderhoud en ver betering der prov. wegen voor 1928. Wij vermelden alleen de wegen uit onze om geving en slechts de laagste en hoogste inschrijvers Bestek no. 18. Weg 's Hertogenbosch NieuwkuijkDrunen, met twee zjjtakken (18 e perceel) lang 20491 M., begroot op t 21 600. L. F. Kops, 's Bosch, f20370 f19980 Bestek no. 19. Weg HeusdenDrunen naar en door Waspik (19e perceel), lang 17889 M., begroot op f26 500. Corn. A. v. Strien, Udenhout, f 20786 Bestek no. 21. Weg GenderenDus- sen Werkendam met twee zjjwegen en drie zijtakken (21e perceel) lang 28677 M., begroot op f 14.000. Mart. Vissers, Drunen, f14776 F. H. v. d. Pluym, Dussen, f 13540 In de jongste vergadering der Gem. Zangvereeniging «Crescendo* werd het bestuur voor het komende jaar als volgt gekozen Voorzitter J. Rüger vice-Voorz. Mej. A. MaasSecr.-Penniogm. J. Deurloo 2e Secr. J. Overweel2e Penningm. C. P. de Reus eu Commissaris van orde P. Schmiehusen. J.l. Donderdagavond gaf de «Heus- densche Fanfare* hare jaarlyksche uitvoe ring. Na opening door den Voorzitter den heer A. Bax die in welgekozen bewoordingen de aanwezigen het welkom toeriep, werden allereerst eenige muziek nummers ten beste gegeven, die met ge voel werden uitgevoerd. Veoral marsch No. 1 mocht in den smaak vallen, getuige het feit dat de Beschermheer Mr. C. W. van Ommeren nameos de aanwezigen ver zocht, haar nog eens te willen gever, aan welk verzoek bereidwillig werd voldaan. De solo-alto, uitgevoerd door den heer C. de Graag, was bijzonder mooi en al gemeen werd het door hem ten gehoore gebrachte, ten zetrste geroemd. Het blijspel dat tenslotte werd gegeven en getiteld was «De Mexicaansche Zilver- myn«, werd vlot gespeeld en bracht de lachspieren menigmaal in beweging, 't Stuk speelde in een barbierswinkel in een plaats by Haarlem. Hoewel alle medespelers lof voor hun spel verdienen, willen we toch in 't bijzondor noemen, den barbier Bertus Riem, die zyn niet gemakkelijke rol uit stekend vertolkte. Aan het eiod bedankte de beschermheer, Mr. C. W. van Ommeren, namens het publiek in geestige bewoordingen allen, die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. J.l. Zaterdagavond had eene herhaling van Donderdagavond plaats. Alsnu was bal na, hetwelk zeer geanimeerd was. ALMKERK. Naar wy vernemen heeft de heer G. de Jong alhier, bedankt als Voorzitter van den Ring Zuid van Ger. Jong ver. De 48ste Uniecollecte, gehouden in deze gemeente, heeft opgebracht ruim f 135.—. ANDEL. In de Ned. Her?. Kerk is herkozeo tot Ouderling H. de Fyter en tot Diaken P. Kalis, Onder de kinderen in deze gemeente doen zich vele gevallen voor van z.g.n. «Hoest*. CAPELLE. Zaterdagavond op de weke- lyksche repetitie der gemengde zangver. »'t Roseknopje* alhier werd de heer N. S yers uit Raamsdoriksveer namens de werkende leden by monde van het oudste lid, den heer M. v. Dongen, gehuldigd in verband met zyn 19 j .rig jubileum als directeur der vereeniging. Als aandenken werd hem een prachtige schemerlamp, be nevens een rooktafel aangeboden. Tengevolge van het vele ys in den Nieuwen Maasmend is de stoompond aan het Capelsche Veer uit de vaart genomen. De overtocht geschiedt per roeiboot. Het Kerstfeest zal met de kinderen der Ned. Herv. Zondagschool gevierd wor den op Maandag 26 Dec. (2e Kerstdag) a.s. des nam. in de Ned. Herv. Kerk Nu de vorst zyn intrede heeft ge daan en er in deze omgeving nergens ys is als op den z.g. «Eendennest*, wordt aldaar reeds druk schaatsen gereden. Indien het vriezend weer aanhoudt zal de Capelsche ysclub op het eind dezer week ijswed- strijden houden. Bij de II. Zondag gehouden kerke- raadsverkiezing io de Geref. Kerk alhier werden op den aftredenden Ouderling A Hommet 18 stemmen uitgebracht en op zyn tegeocandidaad R. v. Drongelen 12, terwijl op den aftrad, diaken W. Kuipers 16 stemmen werden uitgebracht en op zijn tegeocandidaat B. v. Pelt 15 zoodat de aftredeoden zijn herkozen. A 8. Donderdagavond 22 Dec. om 6 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk het Kerstfeest worden ge vierd met de kinderen der Chr. School daar ter plaatse. Een en ander staat onder leidiDg van den heer M. J. Juursema, Hoofd van genoemde school. DRONGELEN. Vanwege de afdeeling Drongelen der «Democratische Partij*, werd Vrijdagavond, 16 dezer, een openbare ver gadering gehouden in café Smits te Meeu wen, waar als spreker optrad de heer G. A. de Vries van Amsterdam, met het onderwerp «Eenheid van Christendom en Democratie* Na een kort inleidend woord van den voorzitter, den heer Nieuwkoop, verkreeg spreker het woord en begon te wijzen op de hopelooze verdeeldheid welke in de wereld heerscht. Deze verdeeldheid wordt, helaas, aanvaard en bevorderd door hen die zich Christenen noemen, en ook door degenen die zich tooien met den naam Democraat. Toch leeft in ieders hart de begeerte naar eenheid en saamhorigheid, omdat de berinnering aan het verloren paradijs voort leeft. De verdeeldheid is dan ook geen vrucht van het Goddelijk willen, doch van het zondig asenschelyk begeeren t' welk be- heerscht werdt door de Kaïns-vraag «Ben ik myn's broeders hoeder Door de komst van Christus is de een heid, in beginsel, hersteld. Zyn kruis ver bindt verticaal hemel en aarde, God en mensch, met elkaar, en horizontaal alle volken van oost en west, noord en zuid. Hy heeft de vijandschap teniet gedaan en de eenheid der menschheid hersteld. Instede nu dat de Christenheid uit deze gedachte leeft, valt te constateeren dat juist de meest rechtzinnigen, de grootste tegenstanders van de eenheid zijn. Of, indien men eenheid verstaat, dan wil men het standaard-model en geen erkenning van de ryke verscheidenheid welke God in de menschheid heeft gelegd. En het gevolg is, dat volken en standen, armen en rijken, geleerden en ongeletterden als vijanden tegenover elkaar staan. Een strjjd op leven eu dood van allen tegen allen. In den vaam vaak van den Christus, die juist het omgekeerde heeft geleerd. Zjo maakt men van het Christendom een spotbeeld, en is oorzaak dat duizenden zich daarvan af scheiden. Met de Democratie staat het evenzoo. Echte Democratie kent geen partijen. Be doelt het welzijn van allen. Is echt Christe lijk. Maar de spljjtzwam heeft ook hier zoo veel bedorven. De een noemt zich Sociaal-, een ander Vrjjziunig-, een derde Christen- Democraat. En in plaats van te werken aan de verwezeljjkiag van de groote demo cratische gedachte, bevordert men alleen de belangen van eigen partij of persoon En dat is oorzaak dat er zoovelen zijn die, evenals velen het Christendom, ook de democratie den rug toekeeren. Tegenover deze verdeeldheid stelt de Democratische Partij de eenheid. Zij wil erkenning van de verscheidenheid, eischt geen standaard-modellen. Integendeel I Met erkenning van ieders aard en aanleg, wil zij dat allen zullen komen tot volle ont plooiing. Maar zoo, dat allen elkander zullen dienen. Als de leden van een lichaam, als raderen van eenzelfde machine. Vandaar, dat een echt democraat ijvert voor den Volkenbond, werkt voor vrije uitwisseling van alle producten, geestelijk en stoffelijk, tusschen de volken. Dat hy voorstaat algeheele ontwapening, en eeu Internationale rechtsorde. Dat hy de pro blemen van het maatschappelijk leven, met het oog op de concarrentie, niet wil op lossen in den weg van beschermen de rechten of hooge tarief muren (dit alles leidt tot gedurigen strijd en maakt dat legers en vloten worden in stand gehouden en uit gebreid) doch zoodanig wil regelen, dat de arbeidswoorwaarden in de verschillende landen vrywel dezelfde zijn. Want, evenals het Christendom, is de democratie Internationaal. G«en uitwisschiog van grenzen, geen opheffing van het nationale leven. Wel echter erkenning dat ieder volk er niet is voor zich-zelf, veel minder nog, dat de werelo er is voor eene natie, maar dat elk volk zyn eigen byzondere plaats inneemt. De dissonanten in het leven der volken en der standen moeten plaats maken vooi harmonie. Christendom en Democratie hebben een roeping te vervullen. Het verloren paradijs is door Christus herwonnen. In het geloof gaan wij voor waarts. Een nieuwe wereld-orde is komende. Na het uitspreken dezer rede had «n vriendelijke gedachtenwisseliDg plaats, waar na de voorzitter de vergadering met een woord van dank aan spreker en aan wezigen sloot. "^MEEUWEN. Donderdagavond j.l. hield de Naaikrans «Helpt Elkander* ten huize van de Voorzitster, Mevr. Van Bunren Van der Koogh, hare jaarvergadering en laatste feestavond. De Secretaresse deed verslag, waarbij bleek, dat over 1927 de navolgende stukken zyn gemaakt en uit gereikt 8 jongensblouses, 4 mannenbroeken, 12 boezeroens, 6 vrouwenhemden, 6 vrouwen broeken, 6 vrouwenschonen, 12 sloopen, 3 meisjesjurken, 8 meisjesschorten, 1 kinder- schort, 2 gebreide lijfsjes, 9 gebreide kinderhemdjes, 1 kinderjurk, 12 luiers, 1 jongenshemd, 1 paar sokken, 1 bedden- zak, 1 peluw-overtrek. Hoewel, zooal3 steeds, door de goede zorgen van de Voorzitster, een feestelijke stemming op deze bijeenkomst heerschte, toch werd die stemming zichtbaar gedrukt door het feit, dat dit de laatste avond zoa zijn, waarin de meisjesvereeniging als Daai- krans bij elkaar zou zijn. Door het uit treden van de Voorzitster en de weinige behoefte in deze gemeente aan onderstand van minderbedeelden, was alhoewel niet gaarne, besloten de vereeniging als zoodanig te entbinden. Aan de Voorzitster werden als bewijs van hoogachting en dank voir de onver moeide zorgen om het vereenigingsleven zoo goed en aangeuaam mogelijk te maken, eenige cadeautjes in zilver aangeboden. Hier jaren lang heeft Mevr. van Butiren welwillend de leiding van de meisjeskrans op zich genomen, in welken tijd door haar moeite, noch kosten werden gespaard, om de de bijeenkomsten te doen zijn, zooals zjj moeten zijn, leerzaam, gezellig en op bouwend. Wy twyfelenn niet of velen zullen nog lang met gespaste dankbaarheid aan het liefdewerk van de meisjesvereeniging en haar ijverige Voorzitster gedenken. Donderdagavond 22 Dec. hoopt de Geref. Jongelingsvereeniging «Jonathan* haar jaarvergadering te houden. RAAMSDONKSVEER. Ds. Ewold heeft voor het beroep naar Puttershoek bedankt. De collecte voor de Geref. Zendings- bond bracht ruim 203 gulden op, en is afgedragen aan Ds. Ewold. SPRANG. Tot Ouderling en Diaken by de Geref. kerk alhier, zijn respectievelijk gekozen de heereu W. van Drongelen en J. Klaassen. Beide hebben hunne benoeming aangenomen. Donderdag 29 Dec. e.k. hopen T. H&verhals en Adr. van Zeist hunne 50-jarige echtvereenigiog te herdenken. Bereids is door de buren een commissie benoemd om deze, nog zeer krasse oudjes met hare familie een aangename feestdag te bereiden. Door het Bestuur der Ned. Herv. Zondagschoolvereen. is besloten dat heden Woensdagavond, de leiders met de kinderen in het Ned. Herv. kerkgebouw kerstfeest zullen vieren. De heer A. Daes, hoofd der Chr. School zal zyn medewerking ver- leenen. Donderdagavond 22 Dec. zal de Geref. Zondagschoolvereen. «Jachin* met de kin deren in het Geref. kerkgebouw kerstfeest vieren. De kinderen hebben zich flink voorbereid, zoodat dit een tweetal gezelligen avonden beloven te worden. Voor de betrekking van onder wijzeres met hoofdacte, aan de Chr. School alhier, heeft zich geen enkele sollicitante aangemeld. WOUDRICHEM. Io de Ned. Hervormde Kerk werd tot ouderling herkozen de heer J. G. van Hoven en tot diaken de heer A. T. C. Wierkcx. Door de Meisjesvereen. «Dorcasc werden de vorige week aan een dertigtal behoeftige gezinnen 96 klaedingstukken uit gereikt. Gedurende de week van 9 tot 15 December j.l. werden aan de vischmarkt aangevoerd 11 zalmen, welke f 2 17 tot f 2.38 per pond opbrachten. Besteed werd voor dikke paling f 1.05f 1.10 snoek 20 -30 ctbrasem 2327 cent; bliek 12—15 cent en voorn 37 cent, alles per pond. Vragen up rechtskundig gebied Heeft een Polderbestuur het recht, om van Boezemland 't welk onder water wordt gemalen, even sooveel belasting te heffen, als van Polderland AA. Ik heb een sloot 45 jaar lang geregeld uitgegraven en «anzelf de kant langs de gemeenteweg schoongemaakt, om zoodoende lehoorlijke afwatering te hebben. Nooit is my daar iets over gezegd en door ge meentebestuur toegelaten de sloot te rei nigen. Nu kryg ik verbaal dat ik de sloot behoorlijk reinig ea is mij nooit aan gezegd dit niet te mogen doen. Er staan canadaboomen en een haag angs de kaat van de gemeenteweg. Z. B. WINTER. Nederland op de schaats. Er is Zondag in ons land volop schaats gereden. Uit alle groote steden komen be richten; dat er reeds flinke banen waren, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Ook onze dorpscorrespondenten berichten ons het openstellen van ijsbanen In Arnhem werd op de hellingen druk ge rodeld. Alles trekt er naar buiten om van de rodelsport te genieten. In Velp heeft tnen zelffs een officinale rodelbaan op d n Pinkenbe.rg, drie goed aangelegde banen, die 's avonds verliccht zijn. In Nijmegen heeft de brandweer van Beek-Ubbergen geholpen om door het onderspuiten van de ijsbaan een mooi rrjvlak te krijgen. Ook bij Nijmegen werd in de holle wegen van de bobslee geprofiteerd. In Amsterdam en Den Haag hadden de ijsclubs hun banen opengesteld en het was er buitengewoon druk. Ook buiten deze banen werd er druk geredenn. Bij den Sloterdijkermeer- weg te Amsterdam viel een 18-jarige jon gen bij het. schaatsenrijden op zijn achter hoofd en bekwam een hersenschudding. O In het buitenland. Londen meldt een hevige koud© Uit verschillende deelen van her; land wordt sneeuw gemeld. Voorspeld wordt dat de koude minstens tot Kerstmis zal duren. Frankrijk bericht eveneens hevige vor.Vü De Pont du Carousel te Parijs is door de vorst geheel uit haar vroegen geraakt, zoodat het verkeer gestremd is. Ver scheidene personen zijn van de koude ge- storven. In de Riviera heeft het dik ge sneeuwd. De sneeuw ligt er 20 c.M. hoog In Zwitserland is het al precies een der. Overal hevige kou en in de hooger gelegen gedeelten sneeuw. Duitschland meldt eveneens sneeuw en ijs. Er is te Berlijn volop schaats ger.> den, terwijl ski en bobslee hoogtij vier den In Italië was 't ZateTdag zeer koud en Zondag viel te Rome d© eerste sneeuw Dc schipbrug te Hedel weggenomen. Door het vele drijfijs dat zich in de [Maas bevindt is het noodzakelijk gcwor 'den de schipbrug te Hedel weg te nemen. De overtocht geschiedt thans per pont, waaraan de stoomboot van den Rijks waterstaat is bevestigd. Mishandeling van zijn kind. Do rechtbank te Assen veroordeelde A. S. te Langerak, die zijn 6-jarig doch tertje heeft mishandeld daan een heet ijzer op het bloote lichaam van het kind te zetten tof 6 maanden gevangenisstraf. Duurder leer en duurdere schoenen. De Federatie van Nederl. Vereenig- gingen van Lederfabrikanten en de Ban den van Schoenmakers Patroons en Schoc-nwinkeliers vereenigingen hebben een circulaire verspreid waarin zij wij zen op de belangrijke stijging der huiden- prijzen. De prijzen der huiden, die de grondstof zijn voor het leder der schoenen zijn sinds dit voorjaar mét 50 a 60 procent opgeloopen. Alle verschijnselen wijzen er op dat dii stijging van blijvende aard zal zijn dam de prijs der huiden tot dusverre niet in verhouding was met de indexcijfers. De tegenwoordige vraag naar huiden overtreft het aanbod. De lederprijzen zul len dientengevolge 40 pCt. moeten stij gen. Een verbooging van 20 tot 30 pCt. heeft reeds plaats geheid. Het spreekt vanzelf, dat de schoenprijzen deze ver hooging moeten volgen. Bloedvergiftiging Cirba 8 dagen geleden viel de 31-jarige schilder S. v. d B. te Haarlem op een karwei van een glaskist af en kreeg een splinter in den neus. Dit wondje verer gerde zoodanig, dat hij in het gast"huis moest worden opgenomen. Vrijdagavond is hij aan de gevolgen van bloedvergif tiging overleden. Door het ijs gezakt'. Te Leggeloo is het 12-jarig zoontje van den heer J. de Weerd door het ijs gezakt en verdronken. Levend verbrand. In een vlaag van waanzin heeft een 'dame te Haarlem zich met petroleum be goten en in brand gestoken. Toen de huisgenoten, die zich op de bovenver dieping bevonden, naar beneden kwamen, vonden ze het verkoolde lijk. o De heer J. Oudegeest tot voorzitter der S.D.A.P. benoemd. In het Zaterdag te Utrecht gehouden huishoudelijke congres.van de S.D.A.P. is in de plaats van den heer H. Polak, die als voorzitter is afgetreden, als bezoldig! voorzitter benoemd dp heer J. Oucle» geest. De accijns op het geslacht. De besturen van den Ned. R.-K. Hanze- bond van Slagerspatroons en van den Ned. Grossiersbond voor den Vleeschhan- del hebben Zaterdag een adres aan de Tweede Kamer gezonnden, waarin wordt aangedrongen op aanneming yan de mo tie—Oud. isubsidiair de motie-Van Rappard, tol afschaffing van den accijns op het geslacht. In de toelichting wordt o.m. gewezen op het belang voor den consument, daar onmiddellijk, tengeyolge van de concur» rentie, het vleesch goedkooper zal wor den. alhier.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2