Itekendmaking. Plaatselijk Nieuws werken, daar geen moeite ons te veel zal xyn om dat doel te bereiken, 't Volmaakte zal ook op dit gebied niet te bereiken zyn, laat ons toch traehten 't zooveel het kan, te benaderen. Met frisscben moed en helderen blik do3 weer achter het bord met honderd ruiten Wegens omstandigheden deze week geen probleem voor den oplossingswedstryd. Volgende week vervolgen we daarmee. SPELTHEORIE. V. Opsloiting van den linker vleugel Eenvoudigste vorm Wit 33-28 39—33 31—27 37-31 41—37 b.v. 44—39. Zwart 18—23 12—18 17-21 21—26 Beter was Nu laat Wit zich insluiten en is de eenvoudigste vorm van een lin kervleugelopsluiting ontstaan. Slagzetten in deze opsluiting. Wit Zwart 27—22 18X27 31X22 12—181 37 - 31 26X37 42X31 48X27 31X22 13-18 22X13 21—27 32X21 23X32 38X27 24—30 35X24 20X49 13X24 49X31 36X27 Zwart heeft een schijf winst, terwyl Wit in nog slechteren stand komt als Zwart speelt 2—7, 7—11, 6—11 en 11—17. Wil Wit zich uit deze opsluiting eenigs- zins bevrijden, dan moet hij op ruil 22 spelen. Vele gevaren zyn aan dit veld verbonden. Voor Zwart geldt dit voor ruit 29. Vaak hoorde ik deze velden aanduiden met den naam «kerkhof*. Dat zegt genoeg Beginners raden wy aan deze ruiten niet te bezetten. Geroutineerde spelers weten de gevaren wel te ontwyken. «Êife. wt -mi md w" -A Zwart wint nu een schijf als volgt Wit Zwart 4. - 12—18 2. 3227 (gedw.) want op 2217 speelt Zwart 1822) 2 18—23 3! 38-32 (gedw.) 23-29 11 4. 33X24 20X29 I 5. 34X23 44—20 6. 23X5 7. 5X23 8. 27X16 9. 35X24 43—19 16—21 25—30 20X47 f PUROL bij Gesprongen Handen Springende Lippen Winterhanden Wintervoeten Ruwe Huid Doos 30 cent. By Apoth. en Drogisten. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden een pakje met een 6-tal pen seeltjes. Te bevragen aan het Bareaa van dit Blad. Gevonden een oud heerenrywiel. Te bevragen by Brigade Comm. Kon. Mare- chaussée te Heusden. DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN, maakt bekend, dat in Januari a.s. voor den Dienstplicht moeten worden ingeschreven Personen, die geboren zijn in 1909. Voor de aargifte ter inschrijving zal in het byzonder gelegenheid worden gegeven ter gemeentesecretarie op Maandag 9 Januari 1928, des voormiddags van 10 tot 11 uur. Heusden, December 1927. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN opende deze vergadering door te laten zingen Ps. 116:4, 2 en 3 en ging daarna voor ia gebed. In zyn openingswoord wees bij op het doel van deze samenkomst, nl. om de liefde voor de zending te bevorderen. Eerst werd op het doek gebracht«Naar Iod'ë«, een leerzame serie platen, toegelicht door den beer A. J. Boaman. Veel byval oogste ook na deze vertelling het lied «Hoort gij die stemme* gezongen door den 10-jzrigen Gerrit Bouman. Na de pauze kregen we te zien «Zen ding in Possoc, waarbjj verteld werd door den heer J. v. Heldeo, die op duidelyke wijze het zendingswerk in lodië verklaarde. Ruim 10 uur werd deze zendingsavond door den heer Zonneveld met dankzegging gesloten. Bij Kon Besluit is benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in bet kanton Heusden mr. L. H. A. Verhoeven, advocaat en procureur alhier. V^-r By het Dazien van het orgel van den neer A. v. d. Plas alhier, kwam men tot de minder aangename ontdekking dat zich in het instrument een muizennest be vond. De muizen hadden, naar wy ver nemen, aan het orgel reeds schade aan gericht. ANDEL, Tot hulpbesteller by de Poste ryen is aangesteld de heer Chr. vanRyswyk Jzn. alhier. Op 16 Januari a.s. zal voor het Comité van Winterlezingen alhier optreden Candidaat den Boer uit Amsterdam. Het muziekgezelschap «Andei's Fan farecorps c gaf voor een goed bezette zaal een alleszins goed geslaagde uitvoering. De verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. kerk zal plaats hebben op oude jaarsdag van 23 uur. De heeren H. de Fyter en P. Kalis hebben hunne benoeming revpectievelyk tot ouderling en diaken in de Ned Herv. kerk aangenomen. ALMKERK. Dezer dagen werd deor een hond van den heer G. T. alhier een 15-tal kippen doodgebeten, welke door bovenge noemde aan den eigenaar zijn vergoed. Naar wy vernemen heeft het Clas sicaal Bestuur der Ned. Herv. Kerken, besloteu om de predikanten v.d. Ring Capeile in de gemeente Almkerk alleen in den dienst des woords voor te laten gaan. Beroepen by de Garef. kerk alhier Ds. Hakman van Drachten. BENEDEN LANGSTRAAT. Nu de slachttjjd meer over is en er vele varkens zyn opgeruimd, komt er ook weder niet voel vraag en kunnen de prjjzen zich nau welijks staande houden. Men besteed voor vette varkens 62 k 63 cent per K.G. levend gewogen. Naar jonge biggen bestaat thans minder vraag, deze gelden van f 8 tot f 10 per stuk. y&ABILONIËNBROEK. Donderdag is de ijsbaan weer geopend. CAPELLE, J.l. Donderdagavond hield de Jongel.ver. op G.G. alhier haar 58ste jaarvergadering in de Geref. Kerk. Haar eere-Yoorzitter, ds. J. Soosk, opende deze vergadering op de gebruikelijke wyze en sprak bovendien nog een kort opwekkings woord uit, getiteld «Weest getrouw tot den doodt. Hierna lichtte de voorzitter, L. bedrjjf plaats van de Coöp. Stoomroivel- fabriek «Op Hoop van Zegent, doordat er an voldoende electrische stroom geleverd werd, zoodat de machines niet konden werken. Al de melkauto'8, zelfs die uit Gelderland, die het laatst arriveeren, waren reeds bin nen, eer met lossen kon worden begonnen. Voor de H. (G.) S. afdeeling «EethenGenderent, boopt Vrydag 6 Januari in de zaal van Kramer op te treden Ds. J. Willemse, Hervormd predikant te Groningen. 's GRAVENMOER. De Weleerw. hew Ds. S. Anker heeft voor de roeping naar de Ned. Herv. kerk te Daarle (0.) bedankt. GIESSEN. Op 2e Kerstdag j.l. vierde de Zondagschool alhier in de Ned. Herv. kerk onder veel belangstelling het kerstfeest. Ds. A. van Willigen uit Woudrichem hield een kerstrede. MEEUWEN. Tot ons genoegen ver nemen wy, dat de heer Joh. v. Buuren, dezer dagen met goed gevolg het exameo voor de rechtswetenschappen heeft afgelegd. NIEUWENDIJK. Het Fanfarecorps «Crescendo* boopt 30 December a.s. een uitvoering te geven, onder leiding van haren directeur den heer D. van Andel. Het programma is weder goed verzorgd. Aan den heer L. Schermers is opgedragen het maken van een Meerstoel en het verstrekken van een remmingwerk in de visschershaven te IJmuideo. De laagste inschrijver voor het afbreken van het landeiadgedeelte van den Noerderpier te IJmuiden, is de heer J. C. Schermers alhier, voor f 94.275.De hoogste inschryfster was de firma P. Heeren Zonen te IJmuiden voor f 178.000. Het werk is aan den laagsten inschyver gegund. Voor het comité voor Winter lezingen alhier, hoopt Woensdagavond 4 Jan. a.s. op te treden Ds. P. G. de Vey Mestdagh, N«d. Herv. predikant te Rotter dam, met het onderwerp Myn reis naar Palestina. In de afgeloopen week hield de Meisjegvereeniging «Ruthc haar jaarver gadering, de opkomst was matig. Voor drachten, alsmede onderwerpen wisselden elkander af. Uit het verslag bleek dat de vereeniging in bloeiende welstand verkeerd. Zateragavond gaf het Mannenkoor «O. G.«, onder leiding van haren directeur de heer J. Koekkoek, een schitterende uitvoering. Vroeg in den avond waren al de plaatsen bezet, zelfs moesten velen nog met eeri staanplaatsje tevreden zyn. Na een openingswoord door den eere-voorzitter den heer Joh. v. d. Stelt Gz. werd aan gevangen met het afwerken van het programma. De rangnummers, welke ten gehooren werden gebracht, getnigden van flinke studie. De samenspraken welke door de leden gegeven werden waren mooi en vielen zeer in den smaak. In 't geheel genomen bleek deze uitvoering bisonder goed geslaagd te zyn. Inmiddels was het middernachtelijk uur aangebroken, en ging ieder hoogst voldaan huiswaarts. Door dat den heer Jacob d. Stelt Az. bedankt beeft als diaken, had Zondagavond een stemming plaats tusschea C. Biesheuvel en A. Vermeulen. Gekozen werd de heer A. Vermeulen. Tol machinist van de Werkensche polder, is met ingang van 1 Januari be- BAHLMANN GORINCHEM, vanaf 2 Januari BALANSOPRUIMING. Heeren- en Kinderkleeding. Op goederen naar maat 10% a contant. XHEUSDEN. Naar wy vernemen houdt de voetbalvereen. «Juliana* alhier op Oude jaarsavond een club-bal voor leden, dona teurs en genoodigden, hetwelk zal worden afgewisseld met voordrachten. Alhier zal by genoegzame deelname de heer H. Vogelaar te Andel een simul- taan-seance geven in het dammen. Ver schillende spelers hebben zich reeds opge geven. Zy, die nog wenscbeo deel te nemen, gelieve zich te melden by A. de Graag, Ridderstraat, Heusden. Waar en wanneer gespeeld zal worden, wordt nader bekend gemaakt. Donderdag gaven de Jongelings- en Knapenvereenigirig een lichtbeeldenavond in de Bewaarschool, 's Middags werd eerst een kindervoorstelling gegeven, die goed bezocht werd. De kinderen genoten van de mooie platen van de reis naar Indië en van het sendiDgsverhaal«In de goede haven.c Ook 's avonds was de zaal goed bezet. De heer J. Zonneveld, voorzitter der C.J.V, J. van Wjjlen, met enkele woorden het werkprogram voor dien avond toe en werd I 13 "au 4 -r 0 j aoemd de heer M. Pruissen alhier, het jaarverslag gelezen door den secretaris Ant. Metske, waaruit wy vernamen, dat Op Zaterdag 7 Januari, hoopt de de vereeniging 15 leden telde met 9 aspi rantleden. De penningmeester J. Eisenga gat een verolydend bericht over den finan- tieelen toestand. Voorts werd een onder werp ingeleid door J. Eisenga over «De vyf wyze en vjjf dwaze maagden*, waarop eenige bespreking volgde, terwyl een tweede onderwerp ingeleid werd door J. v. d. Schans getiteld «Koers boudenc. Ten slotte werden verschillende ernstige en luimige voordrachten gegeven afgewisseld door trac- tatie, waarna deze welgeslaagde byeenkomst op de gebruikelyke wyze werd gesloten. Woensdagavond gaf de biljartclub «Het Kalme Spel* in haar clublokaal by Mej. Wed. H. v. d. Haart een uitvoering waarop het duo P. van EiewoutBoeren uit Breda zijn medewerking verleende. De verschillende nummers van het programma, dat een tiental solo's en duetten vermeldde, werden op verdienstelijke wyze uitgevoerd en oogstten een welverdiend applaus. De belangstelling voor deze uitvoering kaD, het koude weer in aanmerking nemende, bevredigend worden genoemd. Dinsdagavond jl. werd in de ver gadering van de Chr. Zangver. «Hallelujah* alhier tot voorzitter benoemd J. Kleinloog, die deze benoeming aannam. Op 7 Jan. e. k. zal in deze ge meente vanwege bet Leger des Heils een collecte laDgs de huizen worden gehouden. Onze dorpsgenoot P. v. d. Linden is benoemd tot boekhouder by de firma A. Oerlemars en Zonen alhier ter vervul ling der vacature ontstaan door bet over- lydgn van den heer J. Oerlemans. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. gem. alhier door ds. van Griet huizen te Zuid-Beierland. ^GENDEREN. Donderdagvoormiddag had alhier een heele stagnatie in het zuivel- Oudervereeniging in de consitorie een ledenvergadering te houden, alsdan hoopt de heer F. Wisse een lezing te houden. Kinderen beneden 16 jaar geen toegang. OUDENDIJK. Zaterdagavond gaf het fanfarecorps «Kunst na Strydc in de Openb. school een goed geslaagde uitvoering. Ook wat ter afwisseling door het duo Valk uit Dordrecht werd gegeven, viel zeer in den smaak. RIJSWIJK. Maandagavond j.l. 2e Kerst dag gaf de muziek vereen. «Kunsten Vriend schap* onder leiding van den heer v. d. Nat in de O.L. school alhier een openbare uitvoering. Niettegenstaande het zeer slechte weer, was de zaal geheel gevuld. De heer v. d. Nat sprak hierover dan ook in zyn openingswoord zyn voldoening uit, dat in deze gemeente nog velen met de fanfare medeleven, het goed opgekomen publiek getuigde hiervao, Met een pittige marsch werd deze uit voering ingezet, gezegd mag worden, dat «Kunst en Vriendschap* ons dezen avond veel goeds deed hooren. Een solo voor Saxophoon sopr., uitgevoerd door den heer van Masbergen, begeleid op het orgel door den heer v. d. Nat was lofwaardig. Ook het komische gedeelte dezer uitvoering was heel aardig en in goede handen en oogsten dan ook telkens veel byval. Het was een recht gezellige uitvoering op dezen yzigen kouden Kerstavond. «Kunst en Vriend schap* mag dan ook voorzeker met vol doening op deze in alle opzichten welge slaagde oitvoering terugzien. SLEEUW1JK. A. s. Woensdagavond 7 uur hopen de meisjes vereen. «Dorcasc en de kleine meisjesvereen. «Jong Leven c alhier, een jaarvergadering te houden ia de O L. school. Dit jaar heeft de verpachitng vaa banken in de Ned. Herv. kerk alhier, ruin Wordt vervolgd.) Openbare vergadering van den raad der Gejpaeente ALMKERK, op Dinsdag 27 December n.m. 2 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter den E.A. Heer Bergmeijar Burgemeester, terwijl den Sec. verhinderd was, door ziekte deze vergadering bij te wonen. De Voorzitter opent als naar gewoonte deze vergadering met gebed, en leest hierna de notulen der vorige vergadernig welke onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde zijn ingekomen stukken. Een schrijven van de Chr. H.B.S. te Dordrecht, waarin den Raad dankzeg gen, voor de in de vorige vergadering toegestane subsidie. Op voorstel van B. en W. wordt het Regelement van het Burg. Arm. Best. in dien geest gewijzigd, dat gezins leden waarin armlastige bestedeling^, worden uitbesteed vooruit geneeskundig zullen Worden onderzocht. Een schrijven v. h. Bestuur der Chr. school te Nieu.we11d.ijk, waarin zij be richten, dat zij thans de gebouwen en terreinen overeenkomstig hunne bestem ming in orde hebben gemaakt. Een schrijven van Ged. Staten dezer prov., waarin zij mededeelen, dat zij den Raad attent maken op de schuinblusch- apparaten, welke nu op een voordeelige manier te verkrijgen zyn. B. en W. stel len voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Hierna deelt de Voorzitter mede dat een door alle Burgemeesters (uit de om liggende Gemeenten) onderteekend request aan H. M. de Koningin is verzon den om te geraken tot overbrugging aan het Keizersveer (dit in verband met het wegenplan, en het verkeer met Let zui den) en verzocht de Raad aan ditj adres adhaesie te betuigen. Aldus wordt beslo ten. De heer van Leeuwen zegt wel iets roor overbrugging te gevoelen v. d. Mer- wede, maar niet erg veel voor de Maas, daar er veel meer verkeer naar Gorkum is. De Voorzitter zegt, wanneer men de zaak goed nagaat, is de overbrugging aan 't Keizersveer, een econominsch be lang, daar er een massa verkeer is naar 't Zuiden, en dan is dit niet z'oon moeilijk vraagstuk als een brug naar Gorkum. De heer van Leeuwen zegt, dat men toch eerst Gorinchem moet gepasseerd zijn om in 't Zuiden te komen. De li eer Ottevanger kan de heer van Leeuwen niet begrijpen, daar zijn zoon, toch een groot belang heeft aan 't Zuiden. Hierna wordt op voorstel van B. en W. besloten de Gem. Begrooting 1927 op nieuw vast te stellen over eenkomstig 't besluit van de Kroon. Hierna komt een schrijven ter taiel v. d. heer A. Ouwerkerk te Nieuwendijk, waarin ih'ij den Raad verzoek om zyn houten noodwoning, welke hij we gens gebrek aan huisvesting moest be trekken, deze te laten asfalteeren, daar adressant niet in staat is, weerens zyn langdurige ziekte dit zelf te doen. B. en W. stellen voor, daar de Later eigenaar van deze woning is, dit schrij ven voor kennisgeving aan te nemen. De her v. d. Stelt vreest, wanneer de Later deze noodwoning asfalteert, adres sant dan meer huur zal moeten betalen, en wanneer de gemeente zulks doet kan de Later dit niet doen. De heer Ottevanger zegt, dat dit niet op den weg v. d. gemeente ligt, daar dit in strijd is met de woningwet. De Voorzitter meent dat men zich moei lijk in huurkwestie kan mengen. Noorloos. Wat moet er dan voor dezen man gedaan worden? Hij moet toch er gens zitten. De heer v. d. Stelt zegt, als wij eens nagaan, dat de wind op oogenblik Oost is, er zoodoende vlak op staat, en men moet dan in z'oon houten woning overnachten; moeten wij dan als Leden v. d. Raad maar denken laat die man maar bevriezen. Spreker zou er niet van kunnen plapen, indien hij dit niet onder de aandacht zou hebben gebracht, daar de man uit zijn vorige woning (we gens verkooping) uit moest, en zoodoende hier in moest wonen. De Voorzitter vraagt, of er dan geen burgermenschen zijn, die dit gezin onder dak verstrekken. De heer Ottevanger gelooft dat deze zaak wel wat overdreven wordt (alhoewel 't volgens spreker geen woning is) daar in d^z0 Directiekeet toch al meer iemand heeft gewoond, en gelooft niet dat men er in dood vriest, daar het tocb dubbele wanden zijn. De heer Koekkoek, zou de Later willen bewegen deze woning goed in orde te maken. De heer v. d. Stelt zegt, dat hij van terzijde vernomen heeft, dat Ouwerkerk voor deze woning f 2.— per week moet betalen. De heer v. d. Meijden zou deze zaak willen laten onderzoeken, daar dit toch wel wat erg is. De Voorzitter stelt voor, de heer Otte vanger, met behulp van de aldaar wonen de raadsleden, deze kwestie te laten onder zoeken. De heer Walraven zegt, dat bij den heer de Bok, nog een woning open staat, en deze wel te huur zal wezen. Hierna werd besloten op voorstel van B. en W. (daar Ged. Staten dezer prov. nog geen besluit hebben genomeu, on trent subsidie a. d. Autobusonderneming „Onze Dienst") nog wat te wachten, wat in ceze Geo. Staten zullen doen. Hierna werd tot lid r. h. Burgelijk Armbestuur herkozen de heer Z. v. Her wijnen. Tot leden v. d. Commissie tot wering van whoolverzuim, werden gekozen v. den Nieuwendijk de heeren: C. de Bok, A. de Later en F. Wisse; voor Almkerk de heeren: J. B. Branger, C. r. Veelen, A. Brand en B. Koolwaaijroor Uitwijk en Waardhuizen de heeren: Z. T. v. Her wijnen, W. Schorff en de heer van Es hoofd der school. Bij de gebruikelijke rondvraag infor meert de heer Koekkoek naar de finanti- eele toestand van het G.E.B. Waarop de heer Ottevanger zegt, dat 't jaar nog niet ten einde is. De heer Verschoor zegt, v. d. directeur vernomen, te hebben dat de stand erg gunstig «is. Verder verzoekt de beer Koekkoek de Voorsteeg wat in orde te laten maken, daar dit zooals, j.L Zondag wanneer het regent treurig is, als men een auto moet passeeren. Ook vindt spr. het vreemd, dat de O. L. school niet ge verfd is, daar een en ander toch was toegezegd. De heer Verschoor zegt, wat betreft dc Voorsteeg, dat is op alle wegen zoo, als het gevroren heeft, en het is dan dooiend weer dan zit men hier op de straat nog wel onder de modder. De heer Ottevanger is de zelfde mee- ning toegedaan, en zegt dat deze weg nog zoo slecht niet is. De heer Koekkoek zegt, den heer Otte vanger niet te begrijpen, daar hij als lid v. h. Dag. Best. de vorige keer zijn instemming betuigde, omtrent dezen weg. Ü6 Voorzitter zegt, daar is al veel aan deen weg gedaan. De heer Noorloos zegt, dat aan deze weg zoowat niets gedaan wordt, spr. komt er alle dagen over, en ziet nooit iemand hierop werken. De heer van Leeuwen zegt, het is toch de plicht van het Dagelyksch Best. wegen en voetpaden te onderhouden. De Voorzitter hoopt dat er nog wat aan gebeuren kan. De heer v. d. Stelt zou graag zien, dat de Raadzitting ook met dankgebed werd gesloten, en stelt voor dit te doen, welk voorstel wordt gesteund door den heer Verschoor. De Voorzitter zegt, dit voorstel in hajiden van B. en W. te geven» De heer v. d. Stelt stelt voor v. d. Gem. Begrooting voor elk der ljden een exempelaar te laten drukken, om er zoo doende goed in thuis te komen. De Voorzitter zegt, dit kan na niet meer, daar hier een som geld voor uit getrokken moet worden, en dit dan op de begrooting geplaatst wordt. De heer Burghout informeert of de lijkwagen al opgeschilderd is. De Voorzitter zegt, dat deze er thans schitterend uitziet. De heer Burghout vraagt of deze aan besteed is. De Voorzitter zegt, dat de heer Romyn van Nieuwendijk dit werk gedaan heeft en dat dit de eenige schilder was die hiervoor een geschikte plaats had. De heer Burghout zegt. dat or wel meer schilders zyn die dit werk hadden kunnen doen. De heer Nieuwenhuizen informeert, of B. en W. iemand voor 't klokluiden te Uitwijk voor begrafenissen enz. hebben daar de heer Kant a.s. Zaterdag ver trekt. De Voorzitter zegt, nog niemand te hebben. De heer Nieuwenhuizen zegt. de heer Kant gesproken te hebben en deze wel genegen is, dit te blijven doen, daar zyn zoon al wat grooter wordt. De Voorzitter zal hierover met Kant spreken. Ook meent de heer Nieuwenhuizen, dat de lichtpalen v. h. Elec. licht in Uitwijk verder uit elkaar staan dan hier, 'twelk eer last, dan gemak oplevert. De Voorzitter zegt advies te zullen vragen a. d. directeur v. d. Stelt. De heer Ottevanger zegt a. d. Nieu wendijk staan de palen allemaal op de gevaarlijke punten, maar in den Buiten dijk en de Kil op, staan deze ook verder uit elkaar. De heer Nieuwenhuizen meent in een stad te zijn als hij a. d. Nieuwendijk komt. Dc heer Noorloos zegt, dat de laatste tijd veel personen door den dokter gead viseerd worden naar een ziekenhuis te gaan, dit brengt volgens spr. voor som mige personen wel eenige moeilijkheid mee, in verband hiermee zou spr. eene vereeniging willen oprichten, die zich rechtstreeks in verbinding stelde met den directeur v. h. ziekenhuis. De Voorzitter zegt hier al een vereeni ging te hebben van wijkverpleging en deze heeft het ook al niet schitterend, spr. gelooft indien er zulke gevallen opdoen 't Armbestuur wel zal helpen. Dc heer Noorloos merkt op, dat dan juist de moeilijkheid komt. Niets meer aan de orde sluit de Voor zitter deze openbare vergadering.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 6