PUROL er op! DAMRUBRIEK. Ruwe Huid Marktberichten. flekeiidmaking. Ingezonden. Plaatselijk Nieuws Dit moet Uw eerste gedachte zyn by Brand- en Soijwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen Het verzacht en geneest. Simultaan Séance te Almkerk. Daar ik door omstandigheden verhinderd was deD 9en Febr. te Almkerk te spelen, heeft de heer Vogelaar uit Andel dat voor mij waargenomen, en met succes. Aan 20 borden werd gespeeld, waarvan 42 werden bezet door Werkendam. De heer Vogelaar verloor twee partyen tegen de heeren A. Koekkoek te Almkerk en A. Egas te Werkendam, terwijl 4 remises volgden tegen de heeren Pellikaan te Almkerk, Kooiman te Almkerk, A. van Lier te Andel en I. de Lange te Werkendam. Van de 40 te behalen punten wist de heer Vogelaar er 32 op zyn naam te vestigen. Voowaar een flinke prestatie. De heer B. de Heer te Werkendam fungeerde als wedstrijdlijder. leugens aan Uwe Redactie op te geven, daar hy bytjjds wist, dat het leesdienst was. Waarschynlyk was Van Wyk dien dag slecht gehumeurd of had misschien kies pijn Maar dit staat vastde flauwie- tijd en kinderacbitgheid komt door zijn optreden, schitterend aan bet licht. Hiermede hopen wij, dat U Mijn heer de Redacteur en Uwe aboncé's genoegzaam zijt ingelicht. U dankend voor de plaatsruimte. GEBR. VAN TILBORG. Genderen, 13 Februari 1928. Mijnheer de Redacteur In verband met mijn ingezonden stokje in Uw blad van 8 Febr. en bovenstaande van Gebr. van Tilborg, het volgende Zooals de Gebr. van Tilborg heel goed weten, kom ik ef een van myn oudste dochtertjes gewoonlijk Donderdags aan hun vader of andere leden van bet gezin in lichting vragen, omtrent den kerkdienst in de Ger. Kerk. Door Ouderling Van Til- borg, diens vrouw, dochter en ook de zoon Wjj hebben onzen berichtgever direct de gelegenheid gegeven van antwoord te dienen, omdat ook wjj een dergelijke »grap< alb te ver gaande beschouwen. Wy kun nen heel goed een grap verdragen en wy nemen zelfs gaarne aan, dat niet den opzet heeft voorgezeten o n 3 te misleiden, doch door een dergelijke flauwe grap wordt niet alleen onze berichtgever, doch worden ook wij en met ons vele abonné's gedupeerd. Onze berichtgever kenneB wij te goed, om er niet vast van overtuigd te zjjo, dat hij ons geen onjuiste berichten zal verstrek ken en dat, indien hij bijtijds van deze «grapt op de hoogte ware geweest, hij alles zou hebben gedaan om ons te waar schuwen. Hiermede beschouwen wy deze kwestie als afgedaan. DE REDACTIE. 's BOSCH, 15 Febr. Op de markt van heden werden aangevoerd 1971 stuks. 1054 stuks hoornvee, 716 biggen, 60 zeugen, 69 schapen lamm., 72 kalveren. fJRp - - mm t. 7 f 4' •«-' mm®, »**-• - - - -M a IN HET ZUIDEN VAN LIMBURG HEEFT EEN VREESELIJK STORM GEWOED, die het karakter aannam van een cycloon. Vele boerderijen en huizen werden ernstig beschadigd. Hierboven een kykje waar de wind huishield. Binnen enkele weken hopen wy aan een nieuwen oplossings-wedstrjjd te beginnen. Probleem met naspel (er oplossing Redacteur: M. J. L. BÉNEKER, Kerkstraat 105 WOUDRICHEM. Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. Ie Oplossingswedstryd. Van het 10e wedstrydprobleem kwamen alsnog tijdig binnen de correcte oplossingen van de heerenP. van Krieken, S. de Joode en P. Wilhelm te Woudrichem, C. S. de Joode en G. M. v. d. Kolk te Gen- deren, R. de Joode te Meeuwen. We komen tot den volgende totaal- uitslag A. de Graag te Heusden 20 punten. C. Bax te Heesbeen 20 P, Wilhelm te Woudrichem 18 S. de Joode te Woadrichem 18 P. v. Krieken te Woudrichem 18 H. Vogelaar te Andel 16 J. J. v. Loon te Wijk 2 R, de Joode te Meeuwen 20 C. S. de Joode te Genderen 20 G. M. v. d. Kelk te Genderen 20 B. de Heer te Werkendam 16 A. Egas te Werkendam 16 B. van Wijlen te Genderen 2 P. H. Bleijenberg te Woudrichem 2 Voor de twee beschikbaar gestelde pryzen komen dus in aanmerking de heeren de Graag, Bax, R. de Joode, C. S. de Joode en G. M. v. d. Kolk. Daar genoemde heeren tamelyk dicht by elkaar wonen, stel ik voor dat om de pryzen thans partyen gespeeld worden. De betrokkenen willen mij misschien even melden of zy daartoe in de gelegenheid zyn en er idéé in hebben. De meeste stemmen winnen dan. Wordt er niet ge speeld dan zullen we de pryzen verloten. Een en ander zal ik dan nader regelen. Wit begint en wint. Oplossingen binnen 12 dagen in te zenden. Dinsdag j.l. overleed te Woudrichem onze vroegere trouwe oplosser G. de Joode Gz., op den jeugdigen leeftijd san 20 jareo. Langen tijd is nooit zyn naam gemist in de ry der trouwe oplossers, en dat hij ook een zéér bekwaam dammer was, bewees hij in den winter van '25—'26, toen bij tegen de keur der dammers uit 't Land van Heusden en Altena in den wedstrijd om de zilveren medaille, uitgeloofd door de fa. Veerman te Heusden, alle partyen won en in 't bezit kwam van den eersten prijs. De tijd dat hij ongeslagen lid was van de damclub bljjft in aangename herin nering. Hy ruste in vrede Tafngrfnt. De Burgemeester van Heusden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat uiterljjk tot 25 Februari tuiBgrint verkrijgbaar is by D. van Kuijk. Aanvragen, die na dat tijdstip inkomen, kunnen niet meer worden ingewilligd. Heusden, 40 Febr. 1928. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van het iogezonden stuk van Uw berichtgever in Uw blad van 8 dezer, verzoeken wij beleefd eenige plaats ruimte. Ia de eerste plaats zijn door ons geen leugens aan Uw berichtgever opgegeven. Wel is door ons uit een grap de genoemde predikant aan zijn dochter opgegeven, dech onmiddellijk daarna de juiste opgaaf ge daan, en gezegd, dat er geen predikant maar leesdienst was. Het is ons een raadsel, hoe Van Wijk er toe gekomen is, om moedwillig zulke Huibert, zijn mjj altijd getrouwe gegevens verstrekt. Dit ter herstelling van een fout in mijn ingezonden stukje, waar ik met de Gebr. van Tilborg heb gegeneraliseerd, 't Betreft hier de Gebroeders Joh. en L. van Tilborg. Gebr. van Tilborg. Ge schrijft, dat ik waarschynlyk slecht gehumeurd was of kiespyn had dien dag. Doch hoewel ik bij dezen «Uwen geestigen zetc U meen te zien grinniken, zeg ik U Niets van dat alles. Wel deed het my onaangenaam aan, al was het door middel vau Uwen mond, dat ik leugens in de krant had laten zetter. En nu Gebroeders van Tilborg zjjt ge nog zoo brutaal, om de rollen te willen omkeeren en dan begint Ge te zeggen, dat het een gr^ap was. Maar dan zou ik U willen vragen Gebr. van Tilborg als lid, en ais ik my niet vergis nog wel als bestuurslid, eener Christelijke Jongelingsvereeniging («Mara- nathac en hare vele degeljjke leden niet te na gesproken) «Is de Kerkdienst U niet te heilig, om er de grapjes mee uit te hangen ?t Maar, gesteld dat het een grap was, waarom hebt Ge my dan ten tweede male bedrogen? Want toen ik mijn dochtertje Tina nadat door U een predikant, die, naar mij later is gebleken, heelemaa! niet bestaat, was opgegeven ten tweede male tot U zond om te vragen, waar ge noemden predikant zijn standplaats had, waarom hebt Ge nogmaals haar den twee den leugen van «te Hoogeveent meegege ven En al hebt Ge later al iets nage roepen aan myn schoolkinderen, dat doet niets ter zake. Toen myn schoolkinderen later in den avond my zeiden, dat de jon gens van Van Tilborg hun iets nageroepen hadden over de kerk, toen was het te laat terwijl ik trouwens uit ervaring geleerd heb, geen aeht te slaan op beuzelpraatjes van schoolkinderen, te meer, daar ik in het vaste vertrouwen leefde, serieuze ge gevens van vertrouwde personen aan Uwe Redactie te hebben opgegeven. Gebr. van Tilborg, als het U werkeljjk te doen was om Uw laffe fout te herstel len, waarom dan niet ruiterlijk komen mededeelen, hoe de zaken stonden Dan hadden we maatregelen kunnen nemen, om iemand naar Heusden te zenden, om te zorgen, dat geen leugens in de krant kwamen. En nu zyt Ge, zooals boven reeds ge zegd, toch nog zoo brutaal om de rollen te willen omkeeren, en na Uw laffe en leugenachtige daad, my van flauwieteit en kinderachtigheid, ja zelfs van «leugens* te beschuldigen. Moet dit misschien dieneD, omdat Ge voelt, dat Uwen naam als «Chris telijke jongelingent in het gedraDg komt? Doch Gebroeders van Tilborg Uwe handelingen zyn, zoowel wat de zaak zelve als bovenstaand stukje betreft, absoluut «onchristelijke, want als leden van «Ma- ranathac weet Ge toch wel«Wie zijn zonde belijd en laat, die zal barmhartigheid ver- krygenc. UW BERICHTGEVER. De pryzen waren als volgt: Kalfkoeien f200 f365, kalfvaarzen f190 a f 330, magere ossen en koeien f 120 f 225, vette ossen en koeien le kw. 50 2e kw. 44 ct. p. p., pinken f 100 f 155, zeugen f60 f90, biggenjfl.60 a f 1.80 p. w. schapen f18 k f29, lammeren f 16 a f 23. Verdere mededeelingen Handel slachtvee williger, overigens traag prijshoudend. GOR1NCHEM, 13 Febr. Op de veemarkt waren aangevoerd 217 runderen, 2 nuch tere kalveren, 205 overloopers, 402 biggen, 0 geiten of bokken, 0 schapen, 0 lammeren. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 350 f 425 melkkoeien f 325 f 375 kalfvaarzen f 250 f 300 guiste vaarzen f 190f 250 pinken f 80 f 150 graskalveren f f nuchtere kalveren f8f12, overloopers f 25f35. biggen f 10f 20, schapen f f lammeren f f geilen f f ROTTERDAM, 14 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd174 paarden, 0 veulens, 4253 magere runderen, 802 vette runderen, 210 vette kalveren, 1907 nuchtere kalveren, 65 graskalveren, 138 schapen of lammeren, 76 biggen, 8 bok ken of geiten, 43 overloopers. Pryzen per stuk van mager vee: melk koeien f200400, kalfkoeien f200 405, stieren f 120—407, pinken f120 150, graskalveren f 60 —100, vaarzen f175225, paarden f200325, slacht- paarden f 100200, hitten f125200, veulens f 80-120, biggen f914, biggen per week f 4.20f 1.40, overloopers f 16 30, fok-nuchtere kalveren f slacht- nuchtere kalveren f Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe- zierstraat 3739, gehouden Veiling, werden de volgende'prijzen besteed Kipeieren f 6.50f8.60 Idem (klein) f f Eendeieren f 6 60f7.15 Aanvoer 150.000 stuks. van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL RAAMSDONKSVEER. Alhier doen zich onder schoolkinderen een paar gevallen van Roodvonk voor. Dhr. D. J. de Rooy werd gekozen tot lid van het Prov. Comité van den C. N. Werkm. Bond. RIJSWIJK. Mat ingang van 1 April a.s. zal de prijs van het electrische licht tot 40 cent per K.W.U. worden terug ge bracht. SPRANG. De 10-jarige N. v. Z. en de 12 jarige M. v. d. S. alhier, hebben beide bloedvergiftigingrespectievelijkaan de rechter en linker hand. Oorzaak het oploopen van een onbeduidend wondje, wat niet op tyd werd opgezuiverd. Voor beide jongens moest de geneeskundige behandeling van Dr. Waar denburg worden ingeroepen. SLEEUWIJK. Woensdagavond 8 Febr. hield de Geref. Meisjes vereen. «Het mosterd- zaadje« alhier, haar jaarvergadering onder leiding van Ds. van Reenen. De smaakvol met groen versierde lokalen de Chr. School, waarin de vergadering ge houden werd, waren niet geheel bezet was ongetwijfeld te wyten was aan het slechte weer. Wanneer we naar een vorig jaarfeest terug zien, merken we wel dat de meisjes- vereen. goede vooruitgang heeft gemaakt. Deze gezelliggeavond, waarin voordrachten en zangstukjes elkaar afwisselden, werd door Ds. van Reenen gesloten. Onder veel blijken van belangstelling b&d Dinsdag j.l. alhier de ter aarde bestelling plaats van den heer G. Vos, in leven secre taris dezer gemeente. Op de gehouden herkeuring van trekhonden in deze gemeente, werden totaal aangeboden 39 stuks, waarvan er 8 werden goedgekeurd, 9 voorwaardelijk goed eB 22 afgekeurd. (dagvaarding vermelde tijdvakken, met uit sondering van een edkele week, hebben gewerkt bij verdachte. VerdachteDe ware reden, waarom ik niet heb geplakt was gebrek aan dubbel tjes ik zal het oe mèr eerlijk zeggen. Kantonrechter: Nou ben je ten minste een eerlijke kerel, maar waarom heb je me niet eerder die reden opgegeven? Verdachte: Ja maar 't is niet zoo pled- Sierig om dit te moeten zeggen. Kantonrechter: Nu zal ik toonen dat ik de kwaadste ook niet ben en zal ik je de laagste boete geven ml. 40 geld boeten a 50 cent of 40 maal 1 dag hechtenis. R. d. R. bakker te AImkert- had met Zijn auto, terwijl hij onder den invloed ,van alcoholica verkeerde^ over den weg geslingerd en een autobus van ,,Onze Dienst" aangereden, welke laatste geheel jrechts van den weg stond. Kantonrechter: Is dat waar, wat je ten laste wordt gelegd. Verdachte: Ik was niet dronken, maar had wel bier gebruikt-. Heit is wel mogelijk 'dat ik een beetje geslingerd heb. De weg jwas smal en glad en ik dacht dat de bus nog wel wat op zij zou gaan. Getuige rijksveldwachter Thevisse: Bij de aanrijding zelf ben ik niet geweest. /Toen ik ter plaatse kwam stond de. bus geheel rechts van den. weg. Verdachte rook toen naar alcohol en was erg op gewonden. Bij latere informatie is mij gebleken dat hij bij Heijmans op den Hill nok nog was aangeweest. Getuigd J. A. van Wijk, autobuschauf- fe-ur te Wijk zegt f 96.60 schade te heb ben geleden door de aanrijding. Verdachte: slingerde erg over den weg en ik hield geheel rechts. Getuige W. J. van der Beek, fabrieks arbeider te Dussen zat tijdens de aanrij ding in de bus bij van Wijk. Verdachte rook naar drank; hij slingerde org met zijn auto. Kantonrechter't Is een tienlubbelde schande dat iemand, die niet nuchter is, achter het stuur van een auto gaat zitten. Dat jij je eigen leven in ge vaar wilt stellen moet je zelf nveten, ïnaar stelt dan niet het leven van ande ren in gevaar. Ambtenaar Openbaar Ministerie: Mijn heer de Kantonrechter ik onderschrijf 'geheel en al wat U hebt gezegd. In der gelijke gevallen moet zeer streng wer den gestraft en daarom vraag ik veroor- öeeling van verdachte tot eene geld boete van f 100 subsidiair 50 dagen hech- ttenis met ontzegging van het recht om gedurende één jaar motorrijtuigen te be sturen. KantonrechterIk veroordeel verdach te tot eene geldboete van f 25.00 of 10 dagen hechtenis met ontzegging van het recht om gedurende zes maanden motor rijtuigen te besturen. o Door den storm van Zafcjrdig zqn hier eenigo boomen ontworteld ©n som-, mige daken beschadigd. Bij den heer A. v. M. waaide een dakraam geheel er uit en bezorgde de bewoners eenige ang stige oogenblikken. GENDEREN. A.s. Woensdagavond zal D. V. in de consestoriekamér der Gerf. Kerk een vergadering worden gehouden om te komen tot oprichting vin eeti Chr. Gemengde zangvereen. Zij die zich als lid wenschen op te geven kunnen zich alsdan aanmelden. XpUDENDIJK. Vrijdag 1.1. vierde de (ech*- telieden Corn. Vink Azn. Jr. en Maria v. Andel hunne 40-jarige echtvereeniging Den laat-sten tijd hadden enkele jon gelui de aardigheid (als men hot ten minste zoo noemen mag) om voornamelijk op Zondagavond, bij de inwoners op de vensters te slaan, flasschen of kruiken tegen de muren stuk te werpen enz Vooral onder de kinderen en Zenuw patiënten die ook niet gespaard bleven, verwekte dit natuurlijk veel schrik. Geen wonder dan ook, dat van een en onder de politie in kennis is gesteld, terwijl de namen van leden van het vee- V- -r, - Xe'"* - -n ~';Ï-V 'V- v. xs v-' - - - - - De KeUerdanzche eierveiliug. ANDEL. De Hervormde Medajesvereini ging „Tabitha," alhier zal op Dinsdag, 28 Februari as. haar jaarvergadering hou den. De onderscheidene boomgaar 3 eniers in deze gemeente zijn druk bezig met het bespuiten der vruchtboormm met vTuebtboom-carbolineum. Hoe langer hoe meer gaat men zich alhier toeleggen op het telen van goede kwaliteit fruit em om dit te verkrijgen worden mo ite noch kostlen ontzien. Verschillende boomgaarden kunn n tot model worden gesteld en beloven voor de toekomst niet alleen goede kwaliteit fruit, doch tevens ruime opbrengst. DUSSEN. Zaterdagavond gaf de too- neelvereeniging „Gezelligheid" in de zaai van café Vermeulen alhier, eene goed geslaagde uitvoering. De zaal was flink bezet en er heerschte eene recht ge zellige stemmingen na afloop keerden al len zeer voldaan huiswaarots. moedelqke clubje hun thans bekend zijo. Ofdit zal helpen? \>\rEEN. De jeugd, heeft er de laatste da- gbn haar zinnen, op gezet om schalen -san fietsbellen te nemen. De holte der bel wordt dan gevuld met koppen van lucifers en dan tegen een muur afgeschoten. Een eigenaar liep reeds eene bekeuring op omdat zijn bel niet in orde was. Men mag dus wel oplertem WOUDRICHEM. De heer G. Lokerse, marechaussée alhier, is benoemd tot ge meenteveldwachter te 's Gravenmoer. Op de Bergsche Maas werd eok deze week nog met een 40-tal schuiten uit fdeze gemeente op zalm gevischh De vangst is evenwel niet erg bevredigend. Op Dinsdag 21 Febr. a.s. des avond i7 uur hoopt in de Nad Herv. Kerk voor de gemeente op te treden dr. P. Segenga van Amsterdam onderwerp: ,,De Yvaax- heidkooper." Men verzuime niet dezen begaafden spreker te komen hooren, waardoor ,U. tevens het werk der Chr. Jongelingsver. steunt, die dezer avond heeft georgaai- 1 seerd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 6