Purol bij Ruwe en Schrale Huid. Doos 30 ct. Buitenland Ingezonden. Plaatselijk Nieuws GEVONDEN VOORWERPEN Land- en Tuinbouwwereld De Haringvet 1927. Aanvankelijk was de Regeering voo Bemens, de krachtens de Haringvet 192'. vast te stellen voorschriften op 1 Mei ii werking te doen treden. Zij heeft echter nader besloten, ter tegemoetkoming aan bezwaren, van den handel, dit pas op 1 Juni te doen geschieden. Daar voor 1 Juni toch geen uitvoer van beteekenis van haring der nieuwe teelt plaats vindt, kan dit geen bezwaar opleveren. Examenvrees. De 22jarige J. v. M„ Uit de Bruynstnaat te Rotterdam moest examen doen voor het verkrijgen van een rijbewijs, voorge schreven bij de Motor- en Rijwielwet .Toen hij met zijn motorrijwiel in de 1ste Gijsinghstraat reed op weg naar de plaats, waar hij geexamineeid zou wor den, raakte hij zijn stuur 'kwijt en reed hij tegen een huis. Het motorrijwiel werd vrijwel geheel vernield hij zilf bekwam gelukkig slechts lichte verwondingen. Ldjk gevischt. Eenige burgers te Baorn, ontdekten jdat er zich in de Eem het lijk van een manspersoon bevond. Zij hebban on middellijk de politie gewaarschuwd, ciie direct op onderzoek uitging. Inderdaad vond zij in de Eem even voorbij den thee tuin „De Watermolen" het drijvende lijk. Het bleek te zijn dat van een 70-jarigen inwoner onzer gemeente. Een pet en eon jas zijn aan den oever gevonden Groentenkweeken met kunstbdichting. Aan den gemeentelijken proeftuin te Sappenneer, wordt een interessante proef genomen. Gedurende een paar dagen branden daar in een gedeelte van een der kassen van avonds 10 uur tot des ochtends 6 uur 15 electrische booglampen van 1000 kaarsen, die haar licht werpen op bedden spinazie en kool en op 2 ra men komkommers en 2 ramen tomaten, terwijl in dezelfde afdeeling eenzelfde aantal bedden en ramen mefc dezelfde vruchten onbelicht blijven. De bedoeling is na te gaan, welken invloed deze kunst belichting op den duur zal hebben op de ontwikkeling der planten. O Onjuiste belastingaangifte. Voor de Haarlemsehe rechtbank is de zaak behandeld tegen een slager ie> IJmuiden, die als inkomen had opgege ven het bedrag van f4468.38V2» terwijl de belastingadministratie heeft uitge maakt, dat dit moest zijn f 7043.83. Het bleek, da.t hij het aangiftebiljet niet zelf placht in te vullen, doch dit geheel overliet aan zijn accountant, die overi gens maar moest zien hoe hij uit de rommelige kladkasboekjes van den) slager een boekhouding kon samen stellen. Het O. M., vertegenwoordigd door mi. Paardekooper, zeidc te wil len. aannemen, dat verdachte zich heeft laten leiden door een slechten raad gever, doch moet aannemen dat ver dachte zich met opzet aan een valsche aangifte heeft schuldig gemaakt, omdat hij had kunnen weten, dat de aangifte verkeerd gedaan was. Spr. wilde echter geen gevangenisstraf eisclien, maar wel een geldboete van f 300, subs 30 dagen hechtenis. O Geheime distilleerderijen ontdekt. Belastingambtenaren uit Groningen, Ro den en Norg, geassisteerd door gemeente politie, hebben een inval gedaan in d-3 iwoningen van B. V. te Eender veld (gem. Norg) en K. W. te Leutingewolde (gem. Roden). Bij eerstgenoemde werd een com pleet, in werking zijnde distill eert oes tel gevonden, benevens een belangrijke hoe veelheid gestookte jenever en gistings producten. De distilleerketel wis ge plaatst in een kelder onder de woningde leiding kwam uit in een schoorsteen. Bij K. W. te LeoitingWolde werden aangetrof fen eenige onderdeel en van een distilleer ketel, die samen een volledig distill^er- fcoest d vormden. Een en ander is in bos'ag genomen en per auto vervo rd naar het kantoor der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen te Roden. Tegen B. V. en K. W. is proces-verbaal opge maakt. Dertien tweelingen. Een gezin in het plaatsje Neustatt-n in den Taunus, is een dezer dagen voor de dertiende maal met een tweeling verblijd. Van de 26 kinderen zijn er evenwel nog slechts 13 in leven. —o Cipier, die zich door gevangenen liet betalt n, gestraft. Vrijdag heeft een hulpcipier van de Berlijnsche gevangenis terechtgestaanhij had langer dan 1 jaar voor zware mis dadigers briefjes buiten de gevangenis gesmokkeld en per brief 50 mark porto geëischt. Van een der tuchthuisboeven Jhad hij bovendien, nog 950 mark „ter leen" aangenomen. Hij werd tot 1 jaar en 3 maanden ge vangenisstraf veroordeeld. —O— Hevige brand verwoest 5 boerderijen. In het dorpje Kocherien in Hannover vloog een boerderij in brand en in minder dan geen tijd stonden 5 boerenhoeven ttnet alle bijgebouwen en 2 schuren geheel in lichter laaiealleen wat de tnensohen aan het lijf hadden konden zij redden. De brand duurt voort. O In gen i e ur - val s c he munter. Kopenhagen beleeft een nieuw schan daal. De ijkmeester van de Koninklijke [Munt, ingenieur Brandt, is gearresteerd, nadat hij een tramconducteur en valsche kroon had gegeven. Hij had nog 5 andore .valsche geldstukken bij zich! De razende locomotief. Machinist en stoker half krankzin nig. De correspondent van de „N. R. CL" te Brussel meldt Naar de „Indépendance Beige" ver neemt, was Vrijdag de ochtendtrein uit Givet, met bestemming naar Schaarbeek- Brusse, die tuLsschen Givet an Namen in negen stations stopt, op het gewone uur vertrokken. In plaats van te Hastière te stoppen vloog de trein in volle vaart door het station en ook in de volgende stations gebeurde hetzelfde. Onmiddellijk werden al de stations der lijn gewaar schuwd en overal de signalen gesloten, echter zonder resultaat. De trein holde al maar voort en arriveerde te Namen met een voorsprong van ruim 45 mi nuten op zijn gewonen tijd Gelukkig verminderde hij daar zijn vaart en stopte hij ongeveer 50 meter buiten het station, waar men vaststelde, dat z vowel de machinist als de stoker door overspan ning de krankzinnigheid nabij waren Zij werden dan ook onmiddellijk ver vangen en tijdelijk van allen dienst ontslagen. Een rijwielplaatje, met naam, terug te bekomen by den Brigade Commandant der Kon. Marechaussée te Heusden. Een fiet8plaatje terug te bekomen bij Mej. B. J. Kuijpers, "Veer, Nederhemert. Een fietsplaatje terug te bevragen by Mej. A. E. Krop, Kerkstraat, Wijk. Te Eethen is komen aanloopen bij D. Branderhorst, een hond zwart met bruine pooten, witte streep op de borst, hoog ongeveer 65 cM., met lederen balsband, waaraan een eind touw bevestigd. Men verzoekt ons om opname van een circulaire, waarvan kennisname door onze waterschappen wel van belang geacht mag worden. Deze circulaire luidt aldus L.S. Klundert, Februari 1928. Op verzoek van den Heer Ir. Alph. Roebroek, Dykgraaf van het Waterschap «Bloemendaal c.a.« te Klundert, zyn de Besturen van de Waterschappen, wier Voorzitters dit rondschrijven onderteekeneD, op 6 Febr. j.l. te Zevenbergen by elkander gekomen, teneinde te overleggen over de oprichting van een Organisatie van Water schappen in Noord-Brabant. Dit overleg, dat bepeikt werd tot eenige buurt waterschappen van »Bloemendaal c.a.c, leidde tot het inzicht, dat het gewenscht was, om in een byeen te roepen vergadering van alle Waterschappen in Noord-Brabant nader in den komenden zomer aan te kon digen de betrokken aangelegenheid aan de orde te stellen. Moge het feit, dat reeds een Unie van Waterschapsbonden bestaat, waarby byna alle Provinciale Organisaties zyn aangesloten, tot nadenken nopen al behoeft daarin nog geen enkele reden te liggen, om een in andere provincies gegeven voorbeeld na te volgen toch is er naar het inzicht van de onderteekenaren alle aanleiding, om tot oprichting van een Bond ook in deze pro vincie over te gaan. De beteekenis van de gewenschte Orga nisatie moet in eerste instantie gelegen zijn ui haar eigen wezen, wijl zij vele Water- -chappen te samen brengt en daardoor een *>-est van samenwerking aankweekt, Zjj leidt, zoo noodig, tot georganiseerd contact met Codeges en Autoriteiten, die met water schapszaken te maken hebben. Het is noodig, dat b.v. overleg gepleegd wordt omtrent onderhoud van die water schapswegen, wier karakter door een toe genomen verkeerswezen is gewyzigd het is noodig dat met de P.N.E.M. onderhandeld wordt, omtrent de voorwaarden, waaronder stroom geleverd woidt aan de electto-ge- malen het kan zyn nut hebben, dat by aan te brengen wijzigingen in diverse Pro vinciale Reglementen, overleg plaats heeft. Daarby is het gewenscht dat samenge werkt wordt met de Nederlandsche Unie van Provinciale organisaties, opdat ook met de Regeeriog door middel eener landelijke Organisatie overieg gepleegd kan worden omtrent eventueele wyzigingen in de Water schapswetgeving, en alia andere zaken den Waterstaat betreffende. Het ligt voor de hand, dat een Water- schapsbond de Grondwettelyke autonomie van de Waterschappen heeft hoog te houden en dat hij daarin zelf dient voor te gaan. Wordt b.v. een Administratieve Contróle- dienst ingesteld, dan dienen de Waterschap pen geheel vrij te zyn, om van dien dienst tegen den kostenden prys gebruik te maken. Wordt een Technisch Bureau opgericht, om da Waterschappen te steunen bij in richting van gemalen of by de conttö'e op de bestaande inrichtingen of by het ont werpen van grootere kunstwerken, dan dienen de Waterschappen geheel vry te zyn, om van dat Bureau gebruik te maken. Deze enkele punten, in dit verband ge noemd, bewyzen ook, hoe een Band eveneens praktisch nat kan stichten in eigen kring, en hoe hg in bestaande behoeften voorziet. We mogen hierby nog de aandacht vestigen op gemeenscbappelijken aankoop van be- noodigdbeden die in sommige gevallen nuttig kan zyn en voordeelen kan opleveren verder op de instelling van een cursus tot meerdere ontwikkeling onzer machinisten en beambten, die zeer gewenscht is, enz. enz. Uit den aard der zaak wordt bet werkings gebied van den Bond beheerscht door de beschikbare gelden onderscheid dient ge maakt te worden tusschen de kosten, ver bonden aan het optreden der Organisatie zelf en hare instellingen. De kosten der Organisatie mogen alleen in omslag gebracht worden. De kosten der eventueel op te richten instellingen moeten ten laste komen van hen, die er gebruik van maken. Het wrl onderteekenaren voorkomen, dat, by ruime deelname, een minium-bydrage van f 25.voldoende is, met dien verstande dat de groote Waterschappen boven b.v. 600 H.A. daarenboven nog een toeslag dienen te betalen naar bun bectarental tot ten hoogste, inclusief de minimale bydrage van f 25. f 100.per Waterschap. Deze berekening steunt op de veronder stelling, dat er een groot aantal Water schappen zal deelnemen. Het moge duidelijk zyn, dat een dergelijke kleine bydrage voor geen enkel Water schap een bezwaar behoeft te zyn. Wij mogen dan ook met vrymoedigheid uw Waterschap uitnoodigen, uw Dagelyksch Bestuur wel te willen machtigen, om ver tegenwoordigers te zenden naar de ver gadering van Noord-Brabantsche Water schappen en op deze vergadering, waarop een en ander uitvoerig zal worden uiteen gezet, te doen, wat zy in het belang van uw Waterschap het beste achten. Onderzoek is noodig. De Directie v. d. Landbouw zond ons de verslagen der resultaten van het Controle-onderzoek over 1926—1927 aan de Proefstations. We vinden daarin alleen een beredeneerd Verslag betreffende de onderzochte meststoffen en zaaizaden; de tijd ontbrak voor een dito Verslag over de gecontroleerde voedermiddelen. Deze Verslagen spreken opnieuw van de on misbaarheid der Proefstationsnaast de reëele handel bestaat nog veel knoeierij. Wij kunnen slechts enkele grepen doen. Van 1258 monsters zw. ammoniak waren 263 met een gehalte, lager dan d*> garan tie, doch binnen de toegestane speling; 32 overschreden de speling. Bij Leuna- salpeter overschreden 18 van de 175 monsters de speling, bij supsrphosphaat 126 van de 2261, bij slakkenmeel 75 van de 5840, bij kalizout 20 pCL 56 van de 1395, bij kalizout 40 pCt. 73 van de 1023, bij pateutkali 21 van de 511, bij kalkmergel 25 van de 246. Tot zoo ver over de meststoffen, nu een greep uit de zaaizaden: Er werden onderzocht 177 monsters, waarvan bekend was dat zij afkomstig waren van partijen, ge leverd onder Aïgem. Ilandelsvoorwaarden (A. H. V. Z.) Van 137 monsters waren ga rant iecijfers opgegeven. Ten opzichte van de gebruikswaarde, welke in 120 prevallen gegarandeerd was, werd 33 maal de geoor loofde speling overschreden. Derhalve in 27V2 pCt., of méér dan een vierde, der gevallen! Drie maal moest de partij als niet leverbaar worden verklaar 1 Van de 153 monsters roode klaver, die op oorsprong werden onderzocht, kon bij 46 (dus bij 31 pCt. of bijkans één derde deel) de aanwezigheid van Zuid- Europeeseh zaad worden vastgesteld. In de overige gevallen werden geen voldoen de bewijzen voor vermenging gevonden, rnaar daaruit zegt het Verslag mag geenszins worden afgeleid, dat in al die gevallen, waarin inlandsch zaad werd gegarandeerd, dat ook werkelijk in landsch zaad was. Van het totaal aantal op soortechtheid onderzochte grassen (367) bleken 5 ver mengd te zijn. Warkruid kwam dit jaar weer wat veelvuldiger voor: bij roode, witte en Zweedsche klaver, hopperups en lucerne werd namelijk in respectievelijk 11, 6, .22, 13 en 14 pCt. van de monsters war kruid vastgesteld. Vergadering van den Raad der gemeente BRAKEL, op Zaterdag 25 Febr. 4928, voorm. 11 uur. Voorzitter de EdelAchtb. Heer S. van Dalen, Burgemeester. Alle leden zyu present. De notulen der vorige vergadering wor den na lezing onveranderd vastgesteld. Ingekomen is een verzoek van den heer J. Gouda, onderwijzer, om voor de repetities van een eventueel op te riehten kinderkoor te mogen beschikken over een schoollokaal. Wordt met algemeene stemmen goedge vonden. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt dat alles in orde is bevonden. Nota met enkele aanmerkingen van administratieven aard op de gemeente- rekening 1926. Ter afdoening in handen gesteld van B en W. Verzoek der Oudercommissie te Brakel om over te gaan tot het instellen van het gebruik van schoolpantoffels op de openb. lagere school. Na eeaige discussie besloten dit verzoek het a.s. najaar te overwegen. Verzoek van den Alg. Ned. Politiebond om verhooging van de jaarwedde van den veldwachter. Opgemerkt wordt dat de jaarwedde alhier zeer behoorlyk is en dit aan den bond te berichten. Verzoek van A. Lankhuijzen om hem eenige vergoeding te verleenen voor de werkzaamheden, die hy verricht als zynde belast met het ontsteken der electrische straatverlichting en de inniDg van het marktgeld. Na eenige bespreking besloten f 40, per jaar toe te kennen. Een beroep ingevolge de Woningwet van J. van Baaien, ter zake van de weigering van bouwvergunning door B. en W. voor een woonhuisje. De Voorzitter zegt dat de woning niet aan de bouwverordening zal voldoen. De oppervlakte bedraagt geen 30 Ma. Een privaat en pomp ontbreken ea kunnen met werden aangebracht daar er geea plaats voor is. De heer van DamKan er dan geen pomp gemaakt worden. Ook zyn er zoo veel huizen in de gemeente, die strikt genomen niet aan de eischen voldoen. De heer van Dalen wijst op art. 6, 2e lid der Boawverordening, volgens hetwelk met eene bouwoppervlakte van minder dan 30 M*. kan worden volstaan als er een zoldervertrek gemaakt wordt, wat hier het geval is. De Voorzitter zegt dat dan nog het bezwaar van de pomp en het privaat blijft bestaan, Na eenige bespreking wordt met 2 tegen 5 stemmen besloten de vergunning niet te verleenen. De heeren Van Dam v. Brakel en Van Dalen stemden voor verleening der vergunning. Op voorstel van den Voorzitter wordt met algemeene stemmen besloten eenige wijziging te brengen in de begrooting voor 1927. Enkele posten behoeven aanvulling en eenige andere kunnen worden ver minderd. Voorts wordt nog vastgesteld het kohier der hondenbelasting voor het jaar 1928. De Voorzitter zegt, dat by hem is inge komen een verzoekschrift van een aantal ingezetenen om het dansen in de gemeente te verbieden. Het is waar dat alle hand- teekeningen, daarop voorkomenne by hem met evenveel gewicht in de schaal leggen. Ook moet hy protesteeren tegen de uit drukking in dat verzoek »dat in de ge meente een diep treurige toestand heerschen zou*. Dit is overdreven en niet waar. Persoonlijk ziet hjj in het dansen als zoo danig geen kwaad. Het zal hier vaak beter zijn, dat men des Zaterdagsavonds zich amHseert met dansen, dan dat langs de straat allerlei kwaad wordt gedaan. Van de politie zyn ter zake van het dansen oog nooit klachten over de dansgelegen heden gekomen. Intusschen zyn er in de gemeente meu- schen die tegen het dansen zyn. Spreker wil nu, waar toch de raad geacht wordt de bevolking te vertegenwoordigen, gaarne de opinie van den raad iD deze vernemeu. Het is allemaal gauw genoeg gezegd dat »de zielen verwoest wordent maar op welke gronden zegt men dat De beer Klop Men leert er in elk geval niet veel goeds van. Het zyn geen stichte lijke zaken en men deed beter thuis te blyven. De heer Van Dam van Brakel Ik heb nooit klachten er over gehoord. Wel zyn er ouders die er tegen zyn dat de jongelui daar nogal geld verteren. De heer VeenendaalDat is zoo erg niet. De entree is laag. De heer Van den Bogerd Ik geloof ook dat langs de straat meer kwaad gebeurt, Een der leden mei kt op dat het toch eigenlyk de zaak van den Burgemeester is. VoorzitterJuist. Maar ik stel het op prijs het oordeel van den raad te ver nemen. Zegt de raad unaniem, we hebben het liever niet, nu, dan is het afgeloopen. Wat zegt U er dus van? De heer v. Veenendaal is er voor, dat er gedansen kan worden. De heer tan Dam van Brakel Ik ben er niet tegen, zooals ik gezegd heb. De heer van Zanten Ik houd my buiten deze zaak. De heeren v. d. Bogerd en v. Wygerden zeggen dat men het zelf moet weten. De heer Klop is er tegen en de heer Van Dalen zegt dat hy ook niet voor dans gelegenheid is. VoorzitterNu weet ik het dos en zal daarmee rekening houden. Na eenige bespreking omtrent het eigen domsrecht van den toren, wordt de ver gadering gesloten. V.HEUSDEN. Zaterdagmorgen kwam de knecht van A. Buijs uit Oudheusderi, met een vracht kunstmest de stoep naby de Conservenfabriek opgereden, terwyi een autobus van »de Onderneming* moest passee- ren. Het paard schrok, liep achteruit van den dijk en kwam in de stadsgracht terecht. Het is op die plaats zeer diep, zoodat de kar geheel onder water verdween, terwyi het paard slechts even zijn neus boven wist te houden. Spoedig waren tal vaa be hulpzame handen aanwezig, die met ver eende krachten een roeiboot uit de haven over den dijk sjouwden, waarmede W. v. Helden en M. v. d. Berg naar de plaats roeiden, waar paard en kar iD de diepte waren verdwenen. Door het stuk snydea van het tuig wist men het dier uit zijn benardeo positie te verlossen. Persoon lijke ongelukken hadden by het ongeval niet plaats. Zondag j.l. speelde het tweede elftal jJulianac een competitiewedstrijd tegen aH.E.C. 3c uit Waalwyk, welke wedstryd door »Juliana« met 2—1 werd gewonnen. De »Heasdeosche Fanfare* besloot den 2en Pinksterdag te gaan deelnemen aan het groote concours te Rotterdam eu wel in de 41e afdeelmg. Behoudens onvoorziene omstandig heden wordt hier den 18en Maart, in het R. K. VereenigiDgslokaal een lichtbeelden- avond gegeven met betrekking tot de Missie's der Capucijnen op Sumatra en Borneo, door den Eerw. Pater Desiderius, geassisteerd door den Eerw. Broeder Wenceslaus, missionaris. Zaterdag 3 Maart a.s. zal de Chr. Jongel.vereen. »Eben Haezerc alhier, haar jaarfeest houden in de Bewaarschoel. Aanvang 7 uur. Het water in de Maas is zoodanig gevallen, dat de goederenloodsen wederom droog staan en de aanlegsteigers normaal te gebruiken zyu. Ook de waard is weer watervrij. Zondagavond kwam de heer L. V. met ziju auto vanaf de Oudheusdensche Poort de stad binnengereden, terwyi twee wielryders over de Demertkade uit de riehting van de gasfabriek kwamen gefietst en gelijktydig met de auto de Sterrestr. voor de brug kruisten, waarby een der fietsers onder de auto geraakte. Wouder boven wonder liep het ongeval met eenige materieele schade aan de fiets af. ANDEL. Donderdag j.l. vierde de Ger. Jongelingsvereeniging Vreest God, eert den Koning* haar jaarvergadering, die wel ge slaagd mag heeten. Voor de geitenfokvereenigingzDe Goede Verwachting* alhier zal op 2 Maart a.s. de heer W. Bronkhorst, hoofd der Chr. Lagere Landbouwschool een lezing houden. De uitslag van de door Andels Fanfarecorps gehouden verloting is als volgt le prys No. 542 8e prys No. 513 2e 486 9e 411 3a 375 10e 60 4 e t 329 11e 353 5e 320 12e 470 6e 284 13e 398 7e 303 44e 216 Premie 82 Het afgebrande stoomgemaal het •Pompveld* is thans wederom herbouwd. De motor is herplaatst en wederom in werking gesteld. In verband met het hooge water zal hij geregeld dienst moeten doen, BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar hooi en stroo bestaat goede vraag, doch de voorraad mindert zeer. Men besteedt voor het goede handelshooi f 20,en voor stroo f 42,alles per 500 K G. ALMKERK. Op 7 Maart a.s. hoopt den EdelAchtb. Heer Bergmeyer Burgemeester dezer gemeente te Scheveningen voor de Zendingsvereen, by eeu serie lichtbeelden een rede te houden over den Zendingsarbeid te Ned. Indië. Morgen, Donderdag, hoopt de Herv. Knapenvereen. alhier, onder leiding van den heer J. P. Cornelisse een herdenkingsavond te houden in pe constoriekamer der Herv. Gemeete. CAPELLE. Bsroepen tot Predikant by de Ned. Herv. gem. a.d. Loonschendyk Ds. A. A. v. d. Kooi te Kampen. J.l. Vrijdagavond om 7 uur hield de Chr. Schoolveieen. te Loonschendyk in de Chr. School aldaar haar jaarvergadering, welke onder leiding stond van het hoofd dier school, den heer M. Junrsema. Na opening met het zingen van Ps. 25 2 werd een hfdst. uit Rom. gelezen en in gebed voorgegaan Hierna volgden de ver slagen van den secretaris en penningmeester, waaruit bleek dat de school in gunstige condities verkeert. Een en ander gaf reden tat dankbaarheid aan God. Aisnu werd overgegaan tot bestuursverkiezing. Herkozen werden de aftredende leden B. Verhoeven en G. v. d. Poorte, terwyi als nieuwe be stuursleden werden gekozen de heeren A. Spierings en D. Spierings. Allen lieten zich de benoeming welgevallen. Tot stem- opnemers waren aangewezen de heeren C. Oostdijck en J. d. Hollander. Verder werd opdracht gegeven aan de heeren P. v. d. Schans en J. d. Hollander de boeken en bescheiden van den penningm, te controleeren By de rondvraag gekomen ontwikkelde zich nog een gezellige discussie omtrent de wyze waarop men het meest in het belang der school kon werkzaam zijn, waarna deze in alle opzichten goed geslaagde vergadering met gebed werd gesloten. J.l. Zaterdagmorgen had Notaris J. uit Waalwyk aan het Kerkeind alhier het ongeluk, doordat hy iets te ver uitweek

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2