Lijders Aan EKZEEM! Het Aiddel Voor U Plaatselijk Nienws Hier is menschen, die in de nabyheid waren. Hi vertelde ban wat er aan de hand was e «net vereende krachten slaagde men er i het reeds bewustelooze kind, dat 5 jaar is uit het water te halen en van een wissei dood te redden. Vol lof werd gesproken over het kordat; optreden van den reiziger. Amokmaker. Aneta seint uit Batavia Een amokmaker doodde op Molenvliet 1 inlander en verwondde er 23, van wie verscheidene zeer ernstig. De dader, die byna door de bevolking gelyncht werd, is met een hersenschudding naar het hospi taal gebracht. Vechtpartij. Te Rotterdam heeft de 22-jarige expedi tieknecht G. S., de 62 jarigen veedryver Ardon bij een twist een stomp gegeven. Ardon viel met het achterhoofd op straat en kreeg een schedelbreuk. Zonder by kennis te zyn gekomen is hy overleden. De dader is aangehouden. O Inbreker. Te Neer by Roermond is op eenige plaat sen ingebroken. De vermoedelijke dader, R. uit Roermond, is gearresteerd. Men vond gouden sieraden op hem, die by den postbeambte T. gestolen waren. Een belangryke beslissing inzake de Zegelwet. Aan de Tuinbouwveilingsvereen. »Beem- ster, Purmerend en Omstreken* was me degedeeld, dat de verklaring vao het lid maatschap op een zegel van 50 ct. gesteld moe3t worden en dat zooveel leden daarop mochten teekenen als er plaats is, mits op denzelfden dag. Voor de leden die op dezen dag niet geteekend hadden en voor nieuwe leden zou telkens een nieuw zegel noodig zyn. De Voorzitter der vereeniging, de heer D. Kooiman te Parmerend, wendde zich echter tot den Minister van Financiën met de vraag te willen berichten, of het leden- register zijner vereeniging dat niet door de leden geteekend wordt en de schrifte lijke aanmeldingen als lid zegelplichtig zyn en zoo ja krachtens welke wetsbepaling. Ook vroeg by of het voor de toepassing der Zegelwet bezwaar oplevert, dat met mondelinge aanmelding als lid genoegen wordt genomen. De Minister antwoordde hierop als volgt vHet ledenregister eener vereeniging dat niet door de leden geteekend wordt is vry van zegel. Wordt daarin wel geteekend, dan is het onderworpen aan formaatzegel. De schriftelijke aanmeldingen als lid zyn eveneens op grond van artikel 23, no. 42 der Zegelwet 4917, aan formaatzegei on derworpen, tenzy zy worden opgemaakt in briefvorm. jg Is dit laatste het geval, dan zyn zy niet aan Zegelrecht onderworpen. Aan de Zegelwet 4917 kan geen be swaar ontleend worden tegen mondelinge aanmelding van leden.* Denkt U eens wat het beteekent in enkele seconden het brandende jeuken te bedarenEen paar druppels D.D.D. brengen onmiddellijk verzachting. Geen slapelooze nachten meer, geen hinderlijk jeuken overdag. Waarom nog langer lijden, als verzachting mogelijk is? Reeds de allereerste aanwending van D.D.D. doet het brandende jeuken ophouden. Het is een beproefd middel tegen Ekzeem, Ringworm, Open Beenen, Zeere Plek ken, Huidroos, Huiduitslag en andere huidkwalen. Waarom zoudtUdralen? Koop vandaag nog een flacon ad. f.0.75 of f.2.50 bij Uw apotheker of drogist. D.D.D. zeep f.1.per stuk. Vergadering van den raad der gemeente SLEEUWIJK, op Donderdag 29 Febr. des n.m.N half drie. Vervolg. Verzoek van den Burgemeester van Dus<- sen, om adhaesie te willen betuigen aan hut adres gericht tot de regeering voor -«overbrugging van de Bergsche Maas te jKeizersver en de Merwede bij Gorinchem. B. en W. adviseeren adbaasis- te be tuigen omdat zij overtuigd zijn dat een brug zoowel bier als te Keizersveer hoog noodig is. De raadsleden zijn bet m©l dit ad vies eens, alleen achten zij ten. brug (Over de Mecrwede voor Sleeuwijk van veel grooter belang dan een brug bij Kedzers- tveer. De beer Gulden vraagt of bet niet (wmschelijk is dat hierop nogeens uit drukkelijk wordt gewezen. 1X> Voorzitter antwoordt dat B. en W. jd.it ook overwogen, hebben, doch mesnen ïoofets niet te moeten doen. De beer Sigmond meent, dat «om brug tover de Merweda, ook voor b. t inter- looale verkeer, van grooter belang is, als die bij bet Keizersveer, omdat men te Capelle den gebeelen nacht over zet en men bier des nachts gedurende eenige uren stopt. Voor deze streek is de brug hier ook van gTOot belang die te Keizersveer van geringe beteekemis, men gaat van bier met zijn producten toch niet Brabant een dure streek, doch naar de andere zijde der rivier. De Voorzitter wijst er nog op dat beide bruggen opgenomen zijn in bet rijkswe genplan en dat die bij Keizersvi ir reeds geheel geprojecteerd is, terwijl dit met dit bij Sleeuwijk nog niet bet geval is. Door de Burgemeesters hier uit. de streek is er op gewezen dat de brug bier voor hunne gemeenten van grooter belang is, dan die bij Keizersveer men h^eft echtei goed gevonden, dat de stappen voor over brugging van de BeTgsche Mas zouden worden gesteund als ook alle Burgemees ters hunne medewerking verleendea om overbrugging van de Merweda tot stand te krijgen. Met algemeene stemmen wordt hierop besloten adhaesie te betuigen. Besluiten van Ged. St. van 28 Dec. 1927 waarbij de Gemeenterekening en de re kening van bet G.E.B. over 1927 worden goedgekeurd. Idem van 14 Deo. 1927 waarbij de gem' entebegrooting de begrooting van h«£t G.E.B. over 1928 worden goedgekeurd. Rapport van den Oppaxbrandmeester d; beer Walraven over de aanschaffing \anf blu schapparaten. De Voorzitter zegt, dat dit rapport ter visie beeft gelegen dat de beeren het hebben gelezen en dus weten dat de Op- perbrandmeester de aanschaffing van de ze apparaten overbodig acht, omdat de gemeente over voldoende blusschingsma- teriaal^beschikt en op een nkeie uit zondering na, in de gemeente voldoende water voor blusscbing aanwezig is, en zich daarbij bovendien nog de vraag voor doet waar moeten dergelijke dure appa raten geplaatst worden. B. en W. gaan met bet advies van den Opperbrandm .ses- ster accoord, dergelijke apparaten zou den alleen in openbare gebouwen geplaatst kunnen worden, het gemeentebuis is er reeds van voorzien, alleen de openbare scholen zouden er dus nog maar voor in aanmerking komen. Do beer Gulden merkt op, dat de be wering, dat overal voldoende water vooi blusscbing' aanwezig is, niet juist is1, er zijn gedeelten in de gemeenten waar dit in den zomer bij droog weer niet het geval is bv.. op 't Zand moet de broederij van Vermeulen bij brand in zoo'n periode ab soluut afbranden. Langs den Sleeuwijk- schen dijk zijn e<r ook gedeelten, waar in een droge periode geen water te vin den is voor blus&ching van brand. De beer Walraven merkt op dat bij in zijn rapport wel dergelijk heeft gezegd dat op een enkele uitzondering na, overal in de gemeente voldoende water aanwezig is. Met algemeene stemmen wordt hiorop besloten niet tot aanschaffing van iblusoh- apparaten over te gaan. Nog is ingekomen. Verslag Volkhnis- vesting over 1927. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waarbij alles in be hoorlijke orde is bevonden en bleek in kas te zijn f960.25, met het bedrag g© plaatst bij de Bank van de Vereeniging van Nederl. gemeente, en de Giro was in kas f 18248.44. Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot conversie van verschil lende geldleeningen. Al deze stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Me- dedeeling van den minister van Watsr- (staat, dat bij op bet verzoek van B. en W van Sleeuwijk tot het aanleggen van een los en laadplaatst aan de haven ver- gunning verleend. De Voorzitter merkt op de bepalingen waaronder deze vergunning wordt ver leend. B. en W. bezwarend voorkomen, zoodat zij ze daarom aan den raad voor leggen, opdat deze er zijn moening over kan zeggen. Ook deze stukkan hebben ter inzage gelegen, zoodat de beeren, met de gestelde eischen bekend zijn. De be zwaren van B. en W. zijn gericht tegen de bepaling over den veerdienst en de op ruiming der tot. stand te brengen wer ken zoodra bet ministerie van Waterstaat of Oorlog dit noodig oordeelt. De beer v. 't Sant acht dat met het oog op de bruggen, die opgenomen, zijn in bet rijkswegenplan, waaronder een brug over de Merwede van Sleeuwijk naar Go rinchem, de uitvoering der werken wel achterwege kan blijven. Het overzet veer komt dan te vervallen en daarmee komt de aanlegplaats vrij. De Voorzitter zegt dat B. en W. hier over den Hoofd-Ingeneur ook gesprok re hebben, en hebben gezegd, dat als de brug er was een prachtige loswal van het rijk vrijkwam, die dan de gemeen telijke losplaats concurrentie zou gaan aan doen. De Hoofd Ingeneur antwoordde, dat men daarvoor niet bevreesd behoefde te zijn, bet rijk zou de gemeente geen concurrentie aan doen en in de 2de plaats zullen er voor de brug er is, zeker nog wel een jaar of tien ver Loepen, er is nog niet eens overeenstemming waar de brug zal komen. De beer Sigmond zou de werken niet doen uitvoeren, omdat een. aanlegplaats, de gemeente ieder jaar geld kost, spr's conclusie is, dat er ieder jaar tusschen de f 500 en f 7 50 uit de gemeenb kas bij zou moeten. Spr. heeft gehoord dat do kosten van aanleg zijn geraamd op f 10 000 en nu weet iedereen wel, dat daar nog wel enkele duizenden bij zal komen, voor f 10.000 brengt me niet veel tot stand Houdt men deze f 10.000 evenw >1 aan, dan bedraagt de rente daarvan ad 5 pCt 500 gulden per jaar. Men dient tevens t< rekenen dat de losplaats over 20 jaren waardeloos is, want dan is er de brug het kapitaal van f 10.000 moet dus over 20 jaar zijn afgeschreven, dat is due ooi f 500.— per jaar. Verder moet rekenin- worden gehouden met verschillende and re uitgaven, er moet een kademees t ea- zijn en moet gerekend worden, op onderhoud, dat bij ijsgang vooral, nogal belangrijk kan zijn. Spr. beeft geinformeerd endoor een deskundige is hem medegedeeld, dat voor f 10.000 onmogelijk een solide kade muur is te bouwen, maar dit nog daar gelaten, dan beeft men toch rekening te houden met een uitgaaf van 11300 per jaar. Nu behoudt het rijk in zijn voor waarden zich bet recht, vrij te zyn van kadegeld, wat is er dan verder te los sen en te laden waaruit deze uitgaaf van f 1300 kan worden gevonden. In de eer ste plaats heeft men de bieten, men komt daarmede evenwel nooit ova; bet millioen K.G., dit jaar zijn er slechts ruim 600.000 K.G. verscheept. Er zijn 2 beurtschipper, die ieder 80 ton meten of samen 160 per week. Stelt men bet kade- geld op 5 ets. per ton, dan moet men pe; jaar 26000 ton krijgen wil men :cn ont vangst van f 1300 bereiken, dit is dus 500 ton per week, een bedrag waaraan men nooit kan komen. Als men rekent op 300 per week, die men vast heeft, beurt schippers en bieten, dan, moet er 300 ton van de z.g. wilde vaart komen en dat is een onmogelijkheid. Bovendien kan bet kadegeld niet te boog worden opge voerd, want de haven van den Oudendijk is betrekkelijk kort bij en aan den anderen kant het rijksveer te Werkendam, dat niets kost en vrij is, zoodat de boeren, dan met hunne bieten daarheen zullen rij den. De Voorzitter zegt dat hij de heer Sig mond maar beeft laten uitspreken, doch de kwestie zooals die door dezre wordt besproken is niet aan de orde. Het. be sluit om een aanlegplaats tot stand te brengen is door den raad genomen. Dit besluit is in uitvoering de vergunning is gevraagd aan den Minister en deze is ver- leend. Het eenige waarover het thans gaat is over de voorwaarden, die de Mi nister beeft gesteld. B. en IV. achten deze te bezwarend en daarom meenden zij den raad er over te moeten booren, waren de voorwaarden B. en W. niet bezwarend voorgekomen, dan zou de raad niet meer zijn gehoord en het raadsbesluit zijn uit gevoerd. Gulden. Met alle respect en waardering voor bet besluit dat door een vorigen raad is genomen en waar ik trouwens tegen was Voorzitter. U moet niet gaan repetea- ren, dat kan ik niet toelaten, het gaat. nu over de voorwaarden van den Minister, Sigmond. Mijnbeer de Voorzitter...... Voorzitter. hebt niet het woord. Gulden. Ik begrijp niet dat U i.oo on hebbelijk in de rede valt, omdat ik even memoreer, de bezwaren tegen. Voorzitter. Dat hebt U toen toch reeds gedaan, het is onnoodig rekken der dis cussie. Gulden. Ik kan niet zien dat het zoo'n groot bezwaar is. Voorzitter. Het besluit is eenmaal geno men, met herbalen schieten wij niets op. Gulden. Ik zal trachten in den geest te 3prcken, als door U wordt aangegeven. De door mij aangevoerde bezwaren komen heel dicht bij bet denkbeeld door den beer v. 't Sant geopperd en door den heer Sigmond aangedikt. Thans wordt ge wezen op bet rijks wegenplan un daar mede op de brug die hier zal komen, dit komt nog bij mijne bezwaren van vroe ger. Al moet een vroeger raadsbesluit ge respecteerd worden, toch mag het met. het oog op het gemeentebelang en de nieuwe situatie die geschapen isi, als een goede daad worden beschouwd, dat nog eens alles wordt overwogen, de rentabi liteit staat niet vast. Ala het brughoofd komt, vervalt do aanlegplaats en nu zegt de Voorzitter dat bet nog wel 10 jaren aanloopt eer de brug er komt, mij is van bevoegde zijde verzekerd, dat de burg er in verloop van 5 jaren komt. Voorzitter. Dat beeft de Ingenieur ge zegd, niet B. en W. Gulden. Die bezwaren zijn inderdaad van belang. Dan is er sprak» dat het werk f 10 000 zal kosten, doch dit zal wel 15 duizend worden. Ik ben dan ook bereid het voorstel van B. en W. te steunen, om ernstig bezwaar te maken tegen de voor- waarden door den Minister gesteld. Voorzitter. Ik wil nog even dit opmer ken, dat de Waterstaat heeft gezegd tee- ken do voorwaarden maar, U verbindt zich daarmede nog niet tot de uitvoe ring. B. en W. hebben daarop echter geantwoord, dat zij het daarmede niet eens waren, het is wel waarschijnlijk dat het rijk niet tot uitvoering zal verplichten, doch zijn de voorwaarden eenmaal geac cepteerd, dan is er ook een macht, die tot uitvoering kan dwingen. Het verheugt ons dat de raad ons bezwaar deelt. Walraven. Naar aanleiding van het ge sprokene, kan ik mede gaan met het voor stel van B. en W., de voorwaarden zijr zoo onaannemelijk. Met algemeene stemmen 'wordt hierop besloten de door den Minister gestelde voorwaarden onaannemelijk te verklaren, Besluit van den Minister van Kunsten er Wetenschappen over de voorziening van de Vacature van onderwijzeres aan de openbare lagere school. De minister is accoord gegaan met de bezwaren door het gemeentebestuur aangevoerd en heeft goedgevonden de tijdelijke kracht voor alsnog aan de school verbonden te la ten. i De Voorzitter merkt op dat deze kwes tie dus tot alles bevrediging in orde in gekomen. Bericht van de A.T.O. dat zij niet kan ingaan op het verlangen van den raad ■Tm een busdienst te openen tus.sehen Sleeu- vijk en Werkendam omdat te verwachten s dat deze niet zal rendeer en. De heer Sigmond zegt het- te spijten lat de Burgemeester van Werkendam cerklaard, dat de motorboot tusschen Werkendam eü Hardinxveld voldoende in de behoefte van het verkeer voorziet. De Voorzitter antwoordt hierop dat de ze opmerking geen hout snijdt de dienst wordt niet geopend, omdat hij niet zal rendeeren. Als Burgemeester van Werken dam kon spr. niet anders verkiaren dan hij heeft gedaan. Sc h rij ven van K. r. Beek over vrijstel ling van schoolgeld. Het Hoofd det school heeft verklaard, dat in de>n bedoel den termijn de vacantie is gevallen en het betrokken kind een paar weken niet oj school is geweest. De h»er Gulden zou met hrt, oog op dan ook verstandig van B. en IV. vinden de financieele poitïo van den betrokkene ais zij hun voorstel terug namen en ie- het verzoek willen toe staan. J der in de gelegenheid stelden naar de De Voorzitter verklaart dat B. en W. betrekking mede te dingen. Spr. wil niet waarop B. en W. deze zaak hebben be handeld, spr. noemt deze wijze van han delen minderwaardig. De raad wordt 3 maanden thuis gelaten terwijl de betrek king reeds van 1 Januari vacant ia. Het is voor de raadsleden een minde* prettige gewaarwording, dat B. en IV. nu met dit voorstel komen, na ingewon nen advies bij de P.N.E.M. Het donkbedd op zich zelf lijkt spr. nog niet zoo kwaad, dat de B. en W. zich ervenweL niet ge houden hebben aan het raadsbesluit, be schouwt spr. als een verkapte bei -ediging aan het adres van den raad, hij eon het hiertegen geen bezwaar hebben. Met alge mene stemmen aldus besloten. Schrijven van W. van And el inzake schoolgeld. Betrokkene is van f 1.— op f 1.30 gebracht. B. en W. stellen voor de aanslag te handhaven. De schoolgeld heffing is gebaseerd op de inkomstenbe lasting en de aanslag is terecht geschied De heer Gulden merkt op er meerdere personen zijn, die over de verhooging kla gen. Spr. meent dat zij werkelijk fc> hoog zijn aangeslagen, doch niet tijdig genoeg hebben gereclameerd. Waar spr. over tuigd is, dat adressant werkelijk te hoog is aangeslagen zou hij het schoolgeld wil. len verslagen. De Voorzitter zegt dat de herren 'wel voelen, dat het advies van B. en W. niet anders kan luiden, heeft de raad voldoen de gegevens dan kan hij natuurlijk den schoolgeld aanslag verminderen Geen der heeren is bereid het voorstel v. d. h. Gulder om vermindering toe te kennen te steu nen. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen Schrijven van P. Pelt dat hij met het schoolgeld van 2.40 op 3.12 is verhoogd wat adressant onbillijk acht, weshalve hij verzoekt dit weder op f 2.40 te bren gen. B. en W. adviseeren pok hierop afwij zend te beschikken om de zelf Ie reden Met welk advies de raad accoord gaat. Bericht van den heer C. Dekk:r dat hij bedankt als Opperbrandmeester wegens vertrek naar elders. Adres van A. Vermeulen waarin deze klaagt dat de stoep in slechten toestand verkeert. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. deze zaak hebben onderzocht, en dat on derhoudsplichtig zijn, die eigenaren, die er land langs hebben liggen waartoe ook de gemeente behoort. B. en W. stellen voor de onderhoudsplichtigen op hunne nalatigheid te wijzen. De heer Sigmond zou de stoep dooi den polder van Sleeuwijk laten onderhou den als er meer dan 50 bunder achter een weg' liggen die er op uitwegen, dan praten over de capaciteiten van v. Be den, doch wii het voorstel van den lieei Sigmond steunen. De Voorzitter meent dat B. en W. vol komen tot hun voorstel gerechtigd zijn De heer Walraven gelooft dat de raad. niet vrij staat tegenover de andere solli citanten als het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. De heer v. 't- Sant zegt dat B. en IV met hot voorstel komen om het monteur- schap voor f 650.— aan te besteden, doch de monteur heeft dan ook naast dez? betrekking de beschikking over vrijen tijd en zal dan ook voor particulieren werken Bestaat dan niet het gevaar dat hij te veel particulier werk op zich neemt en het net daarvan schade ondervindt? De Voorzitter merkt op dat de voor waarden inhouden, dat eenige malen in ,t jaar de werkzaamheden door «en des kundige worden gecontroleerd. Gaat het niet goed dan heetft de raad de bevoegdheid, het con-racst toet 3 maanden op te zeggen. Hun voorstel leek B. en W. de beste oplossing, omdat er altijd nog de kwestie is, van even tueels overname door de P N.E.M. Walraven. Daar komt toch niets van, de P.N.E.M. wil zoo weinig geven, dat wij er toch niet toe kunnen overgaan, U gaf zelf toe dat het niet kan. Daar; bij het te kort- wordt minder en is van f 9000.— reeds gedaald op f 5500.—. De Voorzitter stelt hierop voor de ver; gadering te schorsen voor het doen van med''deelingen waarmede de raad accoord gaat. Na heropening zegt de heer Wal raven dat in de voorwaarden is aangege- ven, dat het onderhoud plaats vind tot aan de meters, deze komen dus ook nog afzonderlijk voor rekening van de ge meente, vooral krachtmeters, moeten haast iedere week bijgesteld worden, an; ders brandt men 's avonds licht van 25 cent. Spr. kan het voorstel van de hea Sigmond steunen. Do heer Kramer gelooft dat aanbes steding slecht is> voor het bedrijf, spr is de polder verplicht den weg te onder- acht het beter als er gehandeld wordt zooals in de vorige vergadering is be slaten. De heer Gulden merkt of) dat hij destijd met het idee van aanbesteding ia gekomen omdat de raad niet genoeg op de hoogte ig met de werkzaamheden, dus meer bij wijze van proef om een juisten kijk te krijgen op deze werkzaamheden, De heer Sigmond acht het voorstel van B. en W. niet rechtvaardig tegenover d; andere sollicitanten. Be heer v. d. Stelt meent dat B. en W zich aan het raadsbesluit van 2 De cember hadden moeten houden. Do heer v. 't Sant acht het nemen ee ner beslissing thans niet mogelijk, eerst dient de raad zijn standpunt vast te stellen inzake overdracht van het ba- drijf aan de P.N.E.M. De meeningen van de beeren blij Vein verdeeld, wat den Voorzitter de opmer king ontlokt dat het een chaos is, waar; op -do heer Gulden antwoordt dat de Voorzitter die zelf schept. De Voorzitter voegt de heer Gulden hier op toe dat hij niet moet beleedigen. Aanbesteding onderhoud Gem. Elect, nrt Want dat heto zooiets staat. houden. De Voorzitter heeft er niets tegen, den polder te verzoeken, de stoep in .orde te brengen. De heer Gulden zegt dat adressant ge lijk heeft, de stoep verkeerd in desola tere toestand. Nu men toch aan den straat weg werkt zou spr. er op willen aandrin gen, die stoep in orde te doen maken, als met den aannemer in overleg wordt getreden, kan dat misschien met geringe kosten gebeuren. De Voorzitter voelt meer voor het voor stel van den heer Sigmond, waarop de heer Gulden opmerkt, dat het ook niet zijn bedoeling is dat de gemevnta de stoep in orde brengt als zij daartoe niet verplicht is, doch alleen dat B. en W. in den door hem aangegeven zin een wenk geven. De Voorzitter zegt dat de vorige maal verzuimd is, in de notulen op t» nemen om het pad aan de Kil bij Lagrauw voor f 40.— per jaar te pachten. Spr. stelt daarom voor dit besluit nogmaals te nemen. Aldus wordt beslot m. Het voorstel van B. en IV. wordt hierop in stemming gebracht en verworpen al- het voorstel. (Stot in 't volgend nummer.) aan den monteur P. J. v. Eede alhier voor 650.— per jaar, tot weder opzeggings van beide zijden, met 3 maanden op-leen de beid© Wethouders stemden voot zeggingstermijn, ingaande 1 Maart 1928. De Voorzitter zegt dat B. en W. hun voorstel reeds schriftelijk hebbm toege licht, zoadat hij er niets (meer aan behoeft toe te voegen. De heer Sigmond kan het voorstel Tan B. en W. niet goed begrijpen. Wil men evenwel tot aanbesteding overgaan, waar om dan niet iedereen in de gelegenheid gesteld, en daarvoor alleen den monteur v. Eeden in aanmerking doen komen, waarom zich niet gehouden aan het vorige raadsbesluit? Spr. heeft de aanbeveling van de P.N.E.M. gelezen ein al het goede dat daarin omtrent den monteur van Eeden wordt gezegd stem- peld dezen tot een electrotechnisch Won der dat neemt e chter niet weg dat hij bij Philips in Eindhoven geweigerd is. Spri iB er niet voor het zoo (maar aan v. Eeden ta geven, doch zou het onder de solliatantm aanbesteden. De Voorzitter merkt op dat gememte- best niets met Philip© te maken heeft, hij kan daar geweigerd zijn, omdat hij b.v. te oud wa© dus niet omdat hij niet be kwaam genoeg werd geacht. De heer Walraven zegt dat da kwes tie hier op neer komt» dat het raads besluit van 2 Dec. waarin besloten was sollicitanten op te roepen, en tevens om een lichtcommissie in het lev n te roe peen, bestaande uit 3 personen niet wordt uitgevoerd. Spr. had verwacht dat punt 3 zou hebben geluid: Benoeming monteur voor het G.E.B. met voordracht van 3 personen en als punt 4 Benoeming licht oommissie. Thans moet spr. tot zyn spijt constateeren dat B. en W. verre van art-. 70 afwijken. Ü6 heer Gulden verklaart ook weinig bewondering te hebben voor de wijze HEUSDEN In de »,m, M.U L.O.school wordt thans vanwege 't Groene Kruis een cursus gegeven «Eerste hulp bjj onge lukken*, onder leiding van den heer Dr. Van Gulick. Het aantal deelnemers be draagt dertig, onder welke vijf dames. Aanstaande Vrydag half acht geeft de heer H. Vogelaar van Andel een simultaan-dara s-ütuce, in hó el ïHei Wapen van Amsterdam* voor leden der damclub en genoodigden. Daartoe uitgenood g i door het Be- stunr der «Fanfare der H. F muie« hebben zich de volgende heeren nereid verklaard zitting te nemen in het Eere-coroité voor het groot Nationaal tevens Bondsfestival op 29 en 30 Juni en 4 Juli a.s,, waarvan de EdelAchtb. heer Burgemeester, bereids bet Eere-Vaorzitterschap heeft aanvaard, nl. A. de Haan en Hub. Verhoeven, wethouders d«r gemeente, Mr. C. W. van Ommeren, kantonrechter van Heusden en Gorinchem, HoogEerw. heer Dekeri N J. A Wouters, Beschermheer der Vereeniging, Kapelaan P. Maas, Joh. de Mol, F. S. M. Schreuder, G. G. Carpay, M. J. van Riet, Rijksont vanger, P. Schmiehusen, lid v d, gemeen teraad, Mr. L. Verhoeven, Advocaat en Procureur, Dr. R. Verhoeven, Dr. A. v. Gulik, Dr. A. H. A. Otto, L. G. van Gendt, Notaris, J. H. Roza, Voorzitter Bond ;an Muziek- en Zangv. tiet Land van

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2