Binnenhui Buitenland Plaatselijk Nieuws Schele hoofdpijn Foster's Maagpillen Onbewaakte overweg. Vrijdagavond is op den onbewaakten overweg te Wyhe zekere T. Ban nink uit Olst door den sneltrein, die Wyhe te half negen passeert, overreden. De landbouwer B., die den overweg om ongeveer 10 uur passeerde vond zijn lijk daar liggen Het lichaam van den verongelukte is in het lijkenhuisje te Wyhe geborgen. o Diefstal op een Rotterdamsch schip. Bedwelmende gassen gebruikt. Verleden week is aan boord van het Nederlandse he stoomschip Beverland, van de Scheepy. en Steenkolen Mij. al hier, in de haven van Dieppe (Frankrijk) een brutale diefstal gepleegd. Hierbij werd door de(n) roover(s) gebruik ge maakt van gassen, waardoor de gezag voerder en eenige opvarenden bedwelmd geraakten. den wagen aan te houden. Een agent bij de Amsterdamsche Poort sommeerle den bestuurder te stoppen, doch hij gaf hier aan geen gevolg, zoodat de agent ij lings ter zijde moeet springen om niet te worden overreden. Zaterdag heeft de man, zekere R, uit Leiden, zich bij de Haarlemsc^e politie aangemeld. Hij ver klaarde niet geweten te hebben, dat hij iemand had aangereden en evenmin te hebben bemerkt, dat hij tot stoppen werd gesommeerd Gevaarlijk speelgoed. Een inlandsche knaap van Pekalongan wordt uit Cheribon aan het Bat. Nbl. gemeld die zich met het afsteken van vuurwerk vermaakte, stak op een gegeven oogenblik de lont van een bom aan, doch verzuimde deze tijdig weg te werpen, met het gevolg, dat zijn rechterhand in stuk ken gereten werd. De gewonde werd in het gemeente-zie kenhuis opgenomen. O Bejaarde vrouw ia brand. Toen de 68-jarige weduwe O. H., wonen de in het Bakenesser Hofje te Haarlem bezig was huiselijke werkzaamheden te verrichten, geraakten haar kleeren in braad. Zij liep gillende de straat op, waar de vlammen door toesnellende buren met behulp van dekens spoedig werden ge doofd. Zij werd naar het St. Elisabeths Gasthuis vervoerd; haar toestand is zeer zorgelijk. Jeugdige eierdieven. Uit kippenhokken van v. d. K. en S„ staande aan den Maaskant te Vlaardingen werden geregeld kippeneieren vermist. Zondag zijn op heeterdaad betrapt een jongen, zekere S. on zijn zusje. Bij onderzoek bleek, dat zich ook aan deze diefstallen hadden schuldig gemaakt twee jongens, genaamd V. In het geheel worden 110 eieren vermist. Proo js-verbaal is opgemaakt. Verduistering door secretarie-ambte naar. Sinds eenige dagen is een der ambte naren ter secretarie te Boxtel voortvluch tig. Gebleken is, dat er een tekort is in kas, vermoedelijk tot een bedrag van on geveer f 600. o— Op stap. Te Zwolle is een jongen aangehouden, d.ie in een hotel aan de Voorstraat aldaar verblijf hield en daar voor had gegeven H. W!. v. d. B. te heeten en 17 jaar oud te zijn. Op het politiebureau gaf hij echter op, dat hij J. NV. H. heette en in 1913 ge boren was. Hij vertelde, dat hij op 10 Maart j.l. voor den winkelier v. E. op de Leliegracht te Amsterdam een kwitan tie van f 200 had geïnd en er met dit geld van door was gegaan. In verschillen de steden heeft hij deze som grooten- deels opgemaakt, .zoodat bij zijn aan houding nog slechts f9.61Vat in zijn bezit gevonden werd. Hij is op transport ge steld naar Amsterdam waar hij ter be schikking van den hoofdcommissaris van politic werd gesteld. O' Jongetje verdronken. Een 5-jarige jongen, die op de van ÏWijckkade te Utrecht nabij de werf van: de daar gevestigde reederij aan het spelen was, raakte te water tusschanem zolder schuiten den wal. Op het geroep van eenige kinderen kwamen twee voorbijgangers toegesneld, die het jongetje uit het water laaiden. 'Een juist passoerend geneesheer, paste geruimen tijd kunstmatige ademhaling toe, doch zonder resultaat. O Varkens verbrand. Door onbekende oorzaak ontstond brand in het woonhuis met stalling van den heer M. van Heertum te Sehijndol. De beide gebouwen gingen in de vlammen op; de inboedel ging geheel verloren, ter wijl ook een zeug met 6 biggen in de vlammen om kwamen. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering ge dekt. Twee vingers afgezaagd. De landbouwer J. Martens te Asten had bij het zagen van hout door middel van een electrische circelzang het ongeluk met zijn hand tusschen de machine te geraken, waardoor hem twee vingors wer den afgezaagd. o Na vier jaar. De landbouwer J. B. te Eist verloor ongeveer 4 jaar geleden bij zijn werk zaamheden op het land een gouden ring Toen hij nu dezer dagen op zijn land aan het eggen was zag hij plotseling iets aane en der eggetanden schitteren Het bleek de vermiste ring te zijn! Diefstal van ijzer. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Warmond, waarschijnlijk met be hulp van een schuit, van een weiland een partij ijzer van 1000 K.G. ontvreemd. De Leidsche recherche is er ingeslaagd Zaterdag het gestolene bij een opkooper in beslag te nemen. Verdacht van dezen diefstal, is gearresteerd de 22-jarige V., uit Leiden. Naar zijn medeplichtigen w wordt nog gezocht. Ernstig motorongeval. Op den Meppelerweg bij Zwolle- is een ernstig ongeluk gebeurd, dat echter nog tamelijk goed i3 afgeloopen. Dc lieer Chr. J. Zebinden Baggerman, wonende aan de Water steeg in Zwollerkerspel, had bij den automaat aan den Meppeler weg zijn benzine-reservoir gevuld. Juist toen hij zijn auto weer in beweging had ge bracht, naderde met razende snelheid uit de richting Meppel een H.D. motorrij wiel, bestuurd door den heer J. C. Klein onderwijzer te Emmercotmpascuum, met op do duozitting den heer D. J. Zaal uit Emm en Zij waren even te voren een an dere a.uto gepasseerd en hadden daar door de auto van den heer Zebinden Baggerman die in tusschen ongeveer 2 M. dwars op den rijweg was' gekomen in de richting Meppel, niet tijdig opgei- merkt. Het motorrijwiel kwam met zoo'n kracht in aanraking met het linkervoor wiel van de auto, dat deze een lialven cirkel werd omgedraaid en dus met de radiateur in de richting van de stad kwam te staan. De motorrijders werden door de lucht geslingerd en kwamen 11 M. verder tusschen de tramrails, dus aan den overkant van den weg neer. Het bleek, dat de heer Klein zijn linkerenkel had gekneusd en de heer Zaal zijn rech terdijbeen had gebroken. Do laatste is per politiebrancard naar het Sophia-Zie kenhuis vervoerd, nadat dr. Klinkert- Jr. de eerste hulp had geboden. I>o hoer Klein is na verbonden te zijn, op het poli'iebureau gehoord. Hij was door het ongeval eenigszins versuft. De mijnramp te Sawah Loentj. Het Mijnwezen heeft een telegram uit Sawah Loento (Ned. Indië) ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat alle vel den in afbouw van de Ombilin-mijnen onderzocht zijn. De toestand valt mee. Van allen, die in de mijn gebleven zijn, is het stoffelijk overschot thaQS gebor gen. Er zijn in totaal 26 slachtoffers, terwijl zooals reeds gemeld is, een dwang arbeider levend is aangetroffen. De win- öing is heden hervat. Ontrouwe dienaar. Het Soer. Handelsblad vern-j'mt uit 'Menado, dat de boekhouder-verifica teur van den Minahasaraad, van Dienst, f 12.800 verduisterde door verzilverde cheques niet te boeken. Hij is geschorst, doch niet gearresteerd. O i De auto reed door. Vrijdagavond stond nabij Halfweg mej. S. op de tram te wachten, toen zij plotse ling werd aangereden door een automo biel, tengevolge waarvan zij kwetsuren aan een der armen opliep. De bestuur der van den auto reed echter door. De politie te Halfweg telefoneerde daarom öj&ar dp politie te Haarlem, die toezegdel In een waterput verdronken, Zaterdagmiddag is op het terrein van het nieuwe academisch ziekenhuis te Leiden, juist tijdens de overdrachtsplechtigheid, een tragisch ongeluk gebeurd. Eenige kinderen waren onder een hek, waarmeee het ter rein is afgesloten, gekropen en daar ver volgens aan het spelen gegaan. Bij een riool-water-zuiveringsputgekomen, hebben zij toen een houten luik, waarmede deze put was afgesloten, opgelicht. Het 7 jarig zoontje van dr. G. Stjasny zou toen kijken, wat zich onder dit luik bevond en is daarby in de put gevallen. Op het geschreeuw der andere kinderen kwam hulp toesnellen. Toen het knaapje na eenigen tijd werd opgehaald, zyn eenige doktoren nog ongeveer eeD uur bezig ge weest de levensgeesten op te wekken, echter zonder resultaat. Onder de talryke aanwezigen bij de overdrachtsplechtigheid, wekte dit droeve ongeval groote deelneming. O Ontsporing te Borculo. Zaterdagmiddag zijn op het stations emplacement te Borculo van een uit Zutfen komenden goederentrein de locomotief, de bagagewagen en een goederenwagen ont spoord. Het treinverkeer ondervond eenige ver traging. Na eenige uren slaagde men er in de lijn weer vry te maken. De oor zaak van het ongeval moet gezocht worden in verzakking van de lyo. Er is groote materieele schade aangericht. is vaak te wijten aan slechte spijsvertering. Foster's Maagpillen verdrijven spoedig uw kwaal, werken uiterst zacht en verschaffen u een gezonden eetlust, nieuwe energie en een opgeruimd humeur, y Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. Priester vermoord. Te Gratz in Stiermarken heeft} men den 48-jarigen Katholieken priester Jam dood in zyn woning gevonden. De doode hing aan een haak naast de deur, aan handen en voeten met ketenen geboeid, welke ke tenen met hangsloten waren gesloten. Men denkt met een wraakneming te doen te hebben. o Slachtoffers van hun beroep. Op de Georg myn te Zaborze in Opper- Sitezië zijn 2 houwers door vallend gesteente gedood. Eenzelfde ongeluk geschiedde in de Ludwig-myn bij Hindenburg, waar even eens 2 mijnwerkers door vallend gesteente werden gedood. Levensmiddelen per vliegtuig naar inge sneeuwde dorpen. Een legervliegtuig met 4 passagiers en levensmiddelen aan boord is te Mount Cle mens (Michigan) opgestegen om aan de ingesneeuwde dorpen van het Macburn- schiereiland, die sinds 14 dagen van alle verbinding zijn verstoken, hulp te brengen. Een politieke moord te Wilna. In verband met het monster-proces tegen de Wit-Russische Hromada te Wilna is in een café aldaar de hoofdgetuige a charge vermoord. De dader trachtte te vluchten, doch werd gegrepen. Dit feit heeft groote consternatie te Wilna teweeggebracht. Naar bekend wordt, is de moordenaar een zekere Hoeryi, lid van de G.P.O. Hy was 7 dagen geleden van Minsk naar Wilna gekomen. De bladen Slowo en Dziennik Wilenski, die uitgebreide verslagen over het voorgevallene bevatten, zyn door de politie in beslag ge nomen. Bij wyze van protest, hebben de journalisten daarop besloten, om in 3 dagen in het geheel geen kranten te laten uit komen in WTIna. O—" Inbraak uit haat. Door Tsjechische studenten is een in braak gepleegd in een huis op den 180 meter hoogen Arberg, den hoogsten top van het Beiersche Woud, waarby zjj de daar aanwezige voorraden hebben geplun derd. In het Duitsche grensplaatsje Eichen- stein werden zij gearresteerd. De inbraak blijkt een uiting van haat aan de Duitschers te zijn, want de studenten zijn van gegoede familie en hadden voldoenden mondvoor raad en geld by zich. —O— Op zoek naar een moordenares. De Berlynsche recherche zoekt op het oogenblik een moordenares, die begin Maart te Skrochowitz in Tsjecho-Slowakye een daar wonend hotelhouder heeft vermoord. Het is een 26 jarige typiste die na den moord naar Duitschland is gevlucht en zich te Berlyn verborgen houdt. o Gevolgen van wild autoryden. Het aantal ernstige auto-ongelukken neemt den laatsten tyd te Berlijn in schrikwek kende mate toe. Nadat Donderdag, zooals gemeld, door het wilde ryden van een dronken taxi chaffeur in het Noorden van Berlijn 5 personen werden overreden en ernstig gewond is Vrijdag een nieuw ernstig ongeluk gebeurd. Een auto reed met volle vaart in een compagnie Ryksweersoldaten. Acht soldaten en 2 onderofficieren werden gewond. De onderofficieren zoo erostig, dat zij Daar het ziekenhuis moesten worden gebracht. Men vreest dat zy zullen sterven. De andere gewonden konden na verbonden te zijn naar de kazerne terugkeeren. De chauffeur is gearresteerd. HEUSDEN. Wegens vertrek van den heer L. den Hertog naar Kinderdijk is tot ouderling by de Geref. Kerk alhier gekozen de heer K. Timmer. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk alhier is benoemd, de WelEd. Heer G. van Everdingen. Op de gehouden vergadering van het Uitv. Comité voor het Festival, dat op 29, 30 Juni en 1 Juli a.s. zal worden ge houden en georganiseerd wordt door de Fanfare der H. Familie* alhier, zyn de functiën als volgt verdeeld, de henren F. v. Blade!, Voorzitter Adr. Bax, vice- Voorzitter Joh. v. Laarhoven, 1ste Secre taris Ant. v. Delft, 2de Secretaris Jac. v. d. Staak, 1ste Penningmeester J. M. v. d. Pol, 2de Penningmeester. Leden W. v. Heivoort, J. S. Deurloo, M. A. Remie en Joh. v. Eggelen. Door den heer Tj. Jonker alhier is alsnog een zilv. Medaille beschikbaar gesteld. AALBURG. Tot Notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier zijn herkozen de heeren W. Lakerveld en G. Lakerveld. ALMKERK. Bedankt voor 't beroep naar de Herv. Gem. alhier Ds. Odé van Hoogvliet- Dezer dagen werd door den heer K. alhier, een snoek gevaogen, welke bet kolossale gewicht had van 16 pond en een lengte van byna 1 Meter. De collecte gehouden ten bate voor de Macht van het kleine* te Heemste, bracht op, ruim f 73. Tot Bestuursleden v. d. Chr. school alhier zyn gekozen, de heer J. Roubos, J. Verschoor en de heer Koekkoek, terwjjl de heer J. Dibbits werd herkozen. Op Hemelvaartsdag a.s„ zal alhier vanwege den Ring »Altena« van Herv. Jong. ver., een landdag worden gehouden; als sprekers zullen dien dag optreden Ds. J. F. Rötb van Scheveningen, J. H H v. d. Beem, B^eda, G. Verdoes Kleijn van Dordrecht en E. H. Jonkers, Waspik. De Keuringsraad v. d. militie lichting 1929, zal te Woudrichem voor deze gemeente zitting houden op 9 Mei as. n m. 2 uur koor de eerste 12 ingeschrevenen en Don derdag 10 Mei v.m. 10 uur voor de volgende 15 personen en 11.30 uur voor de overige, Tot Bestuursleden van de Varkens- verzekering Aller Belangt alhier, zijn j I. Zaterdagavond herkozen, de beer A. Colyn en W. Noorloos Czn. In de j.l. Zaterdagavond gehouden Algemeene vergadering van de Herv. Chr. Schoolvereen., werden tot Bestuursleden gekozen, de heeren A. Burghout en Jac. Toonen. Naar wy vernemen hoopt op 15 April a.s. Ds. Hakman, Geref. pred. te Drachten, aldaar afscheid te nemen van zyne gemeente, om op 29 April d. a. v. (na des morgens bevestigd te zijn door Ds. H. de Bruin van Nieuwendyk,) alhier in de Geref. Kerk zyn intrede te doen. yANDEL. Door eenige personen in deze gemeente zijn op den kouden grond reeds aardappelen gepoot. Als het weer nu maar medewerkt De ysclub »Andel Vooruiu in de v.m. openbare school hield een ledenvergadering. Tot bestuursleden wer den herkozen de heeren G. Naaijen, H. Verschoor en J. van Andel Mzn., ter wijl in de plaats van Mart. Schouten werd gekozen G. Schouten Jzn. De inkomsten over 1927 hebben bedragen f 135.44, de uitgaven f 111.81, zoodat in kas was f23.63. De vereeniging telt momenteel 96 leden. BRAKEL. Toen dezer dagen de heer S. voor den Burgemeester alhier proefrit moest afleggen ter verkryging van een rybewys voor een auto, is hem dat niet best bekomen. Zagen eenige toeschouwers al direct de minder vaste bewegingen van het rijtuig, waarin de chauffeur gezeten was, het ergste volgde, toen op het Markt plein een draai moest worden gemaakt. Een der palen van de electrische straat verlichting was n.l. zoo onwelwillend om niet op zij te gaan, toen S. achteruit daarop aanstevende. Het gevolg was dat hij (de paal) werd aangereden en geheel afknapte. De auto werd mede lichtelijk beschadigd. Een goede les voor amateur-chauffeurs en eigenwijze palen van de verlichting I Voor de vacant komende betrekking van gemeenteontvanger alhier, hebben zich, naar wij vernemen, 8 sollicitanten aangemeld. BENEDEN-LANGSTRAAT. De eerste groenten uit de kassen gaan reeds ter veiling. De raapstelen brengen lage prijzen op, echter de spinazie daarentegen hooge en loopt tot de 40 cent per K.G. CAPELLE. In de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier, werd j.l. Vrijdagavond voor de leden der tuinbouw- vereen., woonachtig in deze gemeente en aan den Loonschendyk, een filmavond op landbouwgebied gegeven, die niet druk bezocht was. Een en ander werd door den heer De JoDg uit Almkerk. hoofdbe stuurslid van de Noordbr. My. van Landb., nader toegelicht. Als byzonderheid kan worden me degedeeld, dat deze week een koe van den landbouwer G. v. d. H. alhier, een kalf ter wereld heeft gebracht, dat de gedaante vertoonde van een z.g. buldoghond. Ds. A. A. v. d. Kooy, Herv. pred. te Kampen, heeft voor het beroep naar den Loonschendyk bedankt. DRUNEN. Veiling 15 Maart. per KG. Appelen 523 ct. Bellefleur 1823 II 10-16 Koningsrood 1216 II 8—10 Zoete Bellefleuren 8—14 III 4—7 Geel 711 Brederode 20—26 II 12—18 Spruiten 4053 Juin 1720 i Sjalotten 16—22 Wortelen 3—9 Knolraap 4—5 Spinazie 2332 Witlof 45—20 Kipeieren f 0 86 Eendeneieren - 0.80 per stuk Sla 9—10 per bos Keeien 3—4 Prey 14—17 Radys 3J4 t Söfdery 34 DUSSEN. Woeosdag j.l. hield de Riog Altenac van Herv. Jong. Ver., in de Herv. Kerk alhier, onder leiding van den Voorz. Ds v. d. Berg van Eethen,baar aangekon digde vergadering. Na 't zingen van Ps. 105 1 en het lezen van 1 Joh. 4 10, werd door den Voorz. in gebed voorgegaan, waarna hij alle aanwezigen een hartelyk welkom toeriep. Hierna werd een begin gemaakt aan de werkzaamheden voor dezen avond, in 't houden van een inleiding, opstellen voor drachten, enz. Nadat gepauzeerd, en de inwendige mengcb wat versterkt was, werd het programma voor dezen avond verder afgewerkt en sloot Ds. Kuiper dezen ge- zelligen en goed geslaagden avond met dankgebed. 's GRAVENMOER. De WelEerw. heer Ds. F. Anker alhier, heeft de roeping naar de Ned. Herv. Gem. te Goudriaan en Otteland aangenomen. Deze week hoopt de afdeeling vaa het Groene Kruis, haar gewore jaarverga dering te houden in het Wapen van 's Gravenmoer. Op de gehouden stiereokeuring te Oosterhout, zijn goedgekeurd de stieren van den landbouwer P. Melsen en van de boeren onderling. NEDERHEMERT. Op 8 Maart j.l. had de afdeeling »Nederhemert« van de Gelder- malsensche Eiermijn haar eerste jaarver gadering in het café van den heer A. Bakker. Sedert de oprichting was het aaDtal leden belangryk toegenomen, n.l. van 4 tot 21. De hoeveelheid eieren en het totale bedrag mochten ook daar met vreugde genoemd worden. Van 4 October 1927 tot 1 Maart 1928 bedroeg de netto-prijs 7J cent. Als de afdeeling zoo in bloei blyfi toenemen, zooals de eerste 5 maanden, zullen we met genoegen de tweede jaarvergadering tege moet kunnen zien. Dat de afdeeling in onze gemeente goed werk verricht, moge hieruit blijken, dat er thans onder de plaat- seiyke opkoopers zyn, die slechts 15 cent per 100 eieren onder de veilingsprijs blyven, terwijl nog kort geleden hier en j cent beneden marktprijs geen zeldzaamheden waren. Als een byzonderheid kan gemeld worden, dat de heer J. D. alhier, by het schoonmaken zyner kiezen, een naald in slikte. Thans is deze na l£ jaar in zyu zijde te voorechyn gekomen. POEDEROIJEN. Op Vrydag 23 Maart a.s. zal het Gezelschap van Letterkundige Studenten uit Utrecht Hugo Grotius*, een bezoek brengen aan het slot Loevestein. Het doel daarvan is de nagedachtenis van hem, naar wien deze vereeniging is genoemd, op de plaats waar hy eenmaal heeft ge vangen gezeten, te vereeren. SLEEUWIJK. Door Notabelen der Ned. Herv. Gem. alhier, is in de vacature van wijlen den heer C. 0. Dekker, tot president Kerkvoogd gekozen, de heer P. D. Dekker Bzn. De kenring voor dea dienstplicht 1929 zal voor deze gemeente gehouden worden op 11 en 12 Mei a.s., ten gemeente huize te Woudrichem. Alhier is dezer dagen een kinderkoor opgericht onder leiding van den heer A. W. v. d. Nat alhier. Er hebben zich al ruim 30 leden aangemeld. De muziekvereen. »Wiihelmina« alhier, die al jaren de hoop koesterde een muziektent te krygen van de ingezeten dezer gemeente, heeft thans het voornemen er een aau te besteden. Men hoopt de tent de volgende maand reeds in gebruik te kunnen nemen. De agent der C. S. M. Puttershoek heeft alhier al verschillende partijen bieten opgekocht. Er wordt tot 17 Nov. f 18 be steed, na dien datum f 15. SLEEUWIJK. Aan de Chr. school alhier is tot onderwyzer benoemd de heer W. de Haan te Drachten. Voor de betrekking van gemeente secretaris hebben zich 47 sollicitanten aan gemeld. SPRANG. Woensdagavond kwam de Ned. Herv. Jongel. vereen, alhier, in het Ned. Herv. Kerkgebouw in feestelyke jaar vergadering byeen, welke dr>or haar voorz., de heer A. Janson Fzn., werd geopend met gebed en het lezen van Psalm 2. Door den heer P. v. Heyst werd een goed verzorgd verslag uitgebracht waaruit bleek, dat de vereen. zich in gestadigen bloei mag verheu gen. Ook bet finantieel verslag, uitgebracht door den pennm. Ant. Janson, gaf rede tot daok. Het meer opgewekte gedeelte van het rijk voorziene programma, werd keurig uit gevoerd, naast de vele voordrachten, waarby ernst en luim elkander afwisselden. Een 4 tal onderwerpen werden voorgele zen. «Schepping en Ontwikkeling*, door P. Bezemer. »De Wereld-Oorlog*, door D. Smits. »De Antithese*, door C. Nieowen- hoizen' »De Industrie*, door P. van Heijst. De dienende dames zorgden voor een milde tractatie. Om goed 12 uur sloot de voorz. dezen feestavond op gebruikelijke wyze. Bsnoemd tot tydelyk onderwijzeres aan de Chr. School alhier, Mej af. v. d. Zanden uit Werkendam.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2