1 LETTERS ARTIKELEN Grootste en meest populaire Keedingmagazynen te QORCUM RAVENSWAAY'S LETTERS-ARTIKELEN Het 278ste extra cadeau is uitgereikt. zes RAVENSWAAY'S maandag Gorcumsch Oude Veste be zoeken. Langendijk B 191-192=193. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws Bugerlijkevi Stand. Speciale Paasch-aanbiedingen van HEEREN-, JONGEHEEREN- en KINDER COST UMES tegen scherp concurreerende prijzen. Paaschmaandag tot 1 uur geopend. De staat van beleg te Leaven afge kondigd. Men meldt aan de »N. R. Ct.c Na den A. Mealeman--avond te Leaven gaan honderden congressisten naar de ge vangenis om dr. Barms hun hulde te bren gen. Ze zingen strijdliederen en »De Vlaam- sche Leeuwc. De gendarmerie wordt opgebeld en plots verschijnt een sterke afdeeÜDg, die een deel der studenten omsingelt. De overige betoogers worden aangemaand uiteen te gaan, wat deze dan ook doen. De gen darmes jagen hen dan in den rug op en stompen er met hun geweerkolven op los. Voorai eeo lange Amsterdammer, kenbaar aan zijn muts met rood en zwart, had het zwaar te verantwoorden. Onder de betoogers waren ook meisjes. De omsin gelde studenten kregen proces-verbaal. Op verscheidene plaatsen is zwaar gevochten tusschen Vlamingen en Walen. De staat van beleg is in Leuven afge kondigd. Er mogen niet meer dan 5 per sonen samenioopen. o— Vergiftigd door een kennis. Io het dorp Offdillen (Nassau) is de weduwe Ortmann het slachtoffer geworden van een vergiftiging. Een 14 dagen geleden, kort na de be grafenis van haar man had zij van de levens verzekering een belangrijk bedrag ontvangen. Eenige dagen daarna, kwam een van haar kennissen, de 40-jarige kantoorbedien de Scharth haar een bezoek van rouwbe klag breogen. Zij dronken samen een kop koffie en zonder dat de weduwe iets merkte, deed Scharth een sterke dosis vergif in de koffie van de weduwe. Eergisteren vond men de weduwe in haar huiskamer dood op den grond. Het geld is verdwenen. Schart is voortvluchtig. April een maand van aardschokken Bendandi, de Italiaansche geoloog te Faenza, wiens onlangs gedane voorspellingen over aardbevingen zijn uitgekomen, wyst er thans op, dat een tellurische orisis op het oogenblik in volle ontwikkeling is. In verschillende deelen der aarde zyn nieuwe hevige aardbevingen op handen, zegt hij en deza onheilsperiode zal in den nacht van Woensdag op Donderdag beginnen. Dan zullen op vele plaatsen schokken wor den gevoeld, vooral in Zuid-Europa. Bijna tegelykertyd zullen in Birma en Oost-Indië schokken worden waargenomen. Na een korte periode van rust zullen op 9 nn 10 April nieuwe schokken voor vallen en in dit tijdbestek zullen lichte trillingen worden gevoed in de Noord-Westelijke provincies van Mexico en in den Andes. —o Bandieten doen een inval in een krank zinnigengesticht. Gemaskerde bandieten zijn het krank zinnigengesticht Yobs aan den Donau, onge veer anderhalf uur van Waanen binnen gedrongen. Zij verschaften zich toegang tot de administratie-vertrekken en wilden de kas pldnderen, toen zij door het perso neel van het gesticht werden verrast. Dadelijk openden de bandieten die per auto uit Weenen waren gekomen bet vuur en verwondden twee verplegers. Daarna sprongen ze in hun auto en gingen er van door. De politie, die inmiddels gewaar schuwd was, arresteerde later een koop man, den eigenaar van den auto. Deze had den auto op afbetaling gekocht, maar nog niet geheel afbetaald. De man be weert onschuldig te zyn en zegt dat ban dieten zyo auto hebben gestolen. Daar hy echter recidivist is en ver scheidene menschen zeggen dat zy hem den auto hebben zien besturen, wordt hy vastgehouden. ——O—* Branden. Te Karachi in Voor-Indië is een hevige brand in een opslagplaats van katoen uit gebroken, welke zoodanige afmetingen aannam, dat de brand spoedig over een lengte van 2 K.M. woedde. De brandweer, bijgestaan door soldateo, was gedwongen haar krachten vooral te concentreeren op de belendende gebouwen om deze te be houden, daar aan blusschen van de eigen lijke vuurhaard niet te denken viel. Ruim 35.000 balen katoen zyn verbrand. De schade wordt op f 750 000 geraamd. CJit Auckland (Nieuw-Zaeland wordt gemeld, dat een hevige brand in de op slagplaatsen van petroleum is uitgebroken, die sedert 48 uur met onverminderde hevigheid woedt. Telkens hebben nieuwe ontploffingen plaats, zoodat men de hoop, om het vuur te blusschen, vrjjwel heeft opgegeven. Bij het blusschiogswerk zyn tal van brandweerlieden gewond. schapen f22 a f35, lammeren f 17 a f 24. Verdere mededeelingen Handel vet vee, jong fokvee vlug kalf- vee en varkens traag. GOR1NCHEM, 2 April. Op de veemarkt waren aangevoerd 375 runderen, 8 nuch tere kalveren, 150 overloopers, 363 biggen, 0 geitea of bokken, 0 schapen, 0 lammeren. Ds volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 375f 425 melkkoeien f 300f 350 kalfvaarzen f 200f 275 guiste vaarzen f 180f 250 pinken f 80 f 130 graskalveren f f nuchtere kalveren f 18 f 25, overloopers f 24f 30. biggen f 12f 18, schapen f f lammeren f f geiten f f ROTTERDAM, 3 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd236 paarden, 1 veulens, 1684 magere runderen, 740 vette runderen, 340 vette kalveren, 2324 nuchtere kalveren, 28 graskalveren, 136 schapen of lammeren, 138 biggen, 9 bok ken of geiten, 6 overloopers. Pryzen per stuk van mager vee: melk koeien f 195390, kalfkoeien f 200 400, stieren f 110—500, pinken f85 130, graskalveren f 6095, vaarzen f170225, paarden f200350, slacht* paarden f 100180, hitten f150200, veulens f 80-160, biggen f 611, biggen per week f 1.10f 1.15, overloopers f 15 28, fok-nuchtere kalveren f 1625, slacht- nuchtere kalveren f811. Be Retterdanuehe eierreiling. Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe- zierstraat 3739, gehouden Veiling, werden de volgende pryzen besteed Kipeieren f 5.00f 6.70 Idem (klein) f f Eendeieren f 4 50f5.55 Aanvoer 260.000 stuks. Wij openen het seizoen met een prachtvolle collectie in DAMES- EN HEERENCONFECTIE. Zie onze speciale seizoen-etalage. BAHLMANK GORINCHEM. EETHEN. Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat aanvraagformulieren voor het bekomen eener visch- of hengel- akte, voor 30 April bij de gemeente-veld wachters verkrijgbaar zijn. Bij den landbouwer G. J. W. Branderhorst is een geval van miltvuur geconstateerd. Het rund is onder politie toezicht verbrand. X NIEÜWENDIJK. Een tweetal paarden bespannen voor de eg, sloegeu tijdens het werk op hol. Da landbouwer C. v. G. liep eenige verwondingen aan zijn been op. Dr. Myniieff verleende hulp. Deze week hield de landb.vereen, een ledenvergadering. De opkomst was goed. Er werd veel chili besteld. De heer De Jongh vertoonde een leerrijke film over het trekpaard. Zaterdag vierde onder groote be langstelling de Kiesvereen. Vreest God, eert den Koningc haar 25 jarig jubileum. Enkele afgevaardigden voerden het woord, 's BOSCH, 4 April. Op de markt van heden werden aangevoerd 2111 stuks. 1115 stuks hoornvee, 808 biggen, 50 zeugen, 63 schapen lamm., 75 kalveren. De pryzen waren als volgt: Kalfkoeien f185 k f340, kalfvaarzen f180 290, magere ossen en koeien f 130 a f 225, vette ossen en koeien le kw. 52 2e kw. 46 ct. p. p., pinken f 110 k f175, zeugen 155 a f 90, biggen fl.40 k fl.60p. w. alsmede Burgemeester Bergmeyer en Dg. Goedbloed van Maarssen. Deze week werden aangevoerd 13000 eieren. Meii besteedde f5.10 f5.90 per 100 stoks. Als bestuarsleden van de Chr. Zangvereeo. >0. K. K.c werden herkozen A. Bekker, M. van Helden, Z. Koekkoek en W. Monshouwer en gekozen werd M. de Bok. V Door de Kerkeraad werd benoemd tot onderwijzeres aan de naai- en breischool Mejuff. G. v. Helden. Het kind van H. v. d. S. Jz. viel in deD boezem. Toegeschoten hulp redde deD kleine van een wissen dood. POEDEROIJEN. Dinsdag j.j. werd al hier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van J. S., schippersknecht te Melissant. Deze 17 jarige schipper was op 5 Maart j.l. te Gameren over boord geslagen en verdronken, terwijl zijn lyk eerst Maandag van deze week naby het slot Loevestein in de rivier de Waal, door T. v. d. A* alhier, werd drijvende gevonden. In deze gemeente doet zich het ver schijnsel voor, dat nu door de regeeririg de jvaccina-dwang voor een jaar is afgeschaft, byna alle kinderen on-ingeënt naar 3chool worden gezonden. Men schijnt hier wel een gruwelyken afkeer van dezen gezond heidsmaatregel te hebben. VEEN. Naar we vernemen heeft zich het mond- en klauwzeer, dat zich voordeed op den stal van den landbouwer V., zich niet verder uitgebreid. Aan de Openbare school meldden zich deze week aan 20 leerlingen terwyl een 23-tal de school hebben verlaten. De 17 jarige mandenmaker V. had het ongeluk, zoodanig te vallen, dat genees kundige hulp hiervoor werd ingeroepen. Geconstateerd werd een breuk aan zijn pols. WIJK. Het aantal kiezers bedraagt in deze gemeente voor de Tweede Kamer 1221, voor de Prov. Staten 1211 en voor den Gemeenteraad 1194. Tweede Paaschdag zal de door de Voetbalvereeoigiog »Wilhelmina«, alhier, uitgeschreven groote bekerwedstrijd op haar terrein plaats hebben. Acht voetbal- vereenigingen zullen op het voetbalterrein aanwezig zyn. Door Wilhelmina II« alhier en »D.V.O. I« uit Haarsteeg, zal een voorwedstryd worden gespeeld, terwijl door »Wilhelmina I«, alhier, en »Velox« uit Gorinchem een tusschen wedstrijd gespeeld zal worden. Hierna zal de groote bekerwedstrijd aanvangen en wel tusschen de vereenigingen nJuliana I«, Ueusden. »H. V. V. I.c, Haarsteeg. »Boys Ic, Dussen. vDosko I«, 's Hertogenbosch. By gunstig weder zullen de sportlief hebbers van deze wedstrijden volop kunnen genieten. De gehouden verpachitog van de zijbermen der openbare wegen in deze gemeente heeft f 370.77 opgebracht. Deze verpachting bracht f 0.42 meer op dan verleden jaar. BRENGEN U GELUK Vanaf HEDEN mogen de wikkels en zakken van alle bij elkander ingeleverd worden. TWEE ZEEP-wikkels tellen voor één zak. 30 ZAKKEN is dus één inlevering. Het sparen is nu vergemakkelijkt. y WOUDRIGHEM. Op de ambachtsschool te Gorinchem behaalden het einddiploma (afd. smeden en bankwerken) de leerlingen A. de Joode, B. de Joode, A. J. Wester hof en in afd. timmeren de leerling M. Borg, allen uit deze gemeente. Gedurende de maand Maart werden ter gemeente-secretarie voor den Vleesch- keuringsdienst aangegeven 7 koeien, 25 varkens, 3 kalveren en 1 schaap. WAALWIJK. De premiekeuring van stieren, 4 April alhier gehouden, bad den volgenden uitslag 1-jarige stieren aangeboden 7. le Piys Dorus 8741 S., van D. van Buuren te Meeuwen met 77.1 punten en 1 punt voor afstamming. Voorloopig ingeschreven in het N.R S., Adolf 2 (van Karei) 8742 S. van Gebrs. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen met 74 2 punten. 2-Jarige aangeboden 3 stieren, bekroond geen. Definitief ingeschreven in het N.R.S. Daniël van de fokvereeniging te Altnkerk met 76 punten. 3 Jarigen aangeboden 2 stieren. le Prijs* Wouter 7576 S. van Gebrs. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen met 80.7 punten en 2 punten voor afstamming. 2e Prijs Koba Cons tan tij n 5594 S. van J, C. Wink te Wyk met 79.7 punten en 1| punt voor afstamming. WASPIK. Voor den Vleeschksurings- dienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 6 runderen en 28 varkens. De heer M. C. had het ongeluk met zyn hand tusschen een drukmachine te geraken, tengevolge waarvan een lid van zijn wijsvinger ernstig werd gekwetst. Dr. Wijffels verleende geneeskundige hulp. WERKENDAM Uitslag damwedstrijd, gehouden door de damclub »O.D.L De eerste pryzen werden behaald: le klassa A. Egas, 2e klasse C. Sas, 3e klasse C. van Oversteeg, 4s klasse G. van Oord, 5e klasse T. Schaddeiee Azn. De prijzen waren resp. f3.f2.50, f2.fl.50 en f 1. Beroepen tot Godsdienstonderwijzer te Giessendam de Eerw. Heer Overweel alhier, welke zijn benoeming heeft aan genomen. Op het te Gorinchem gehouden examen op de Ambachtsschool slaagde voor timmerman en schilder resp. onze dorps- genooten C. Paar,s en Fl. Stoop. De collecte in de Geref. Kerk ge* houden voor de Jeugdcentrale bracht op f58.38. De vastgestelde kiezersljjst bevat voor onze gemeente 1637 namen. Woensdagmorgen is de alleen* wonende schoenmaker J. van D. dood ln zyn woning gevonden. De gemengde zangvereen. »U.D.I.« zal op 18 April een uitvoering geven in de Nutszaal alhier. Gedurende de afgeloopen maand zyn ter gemeente-secretarie voor de vleescb- keuring aangegeven 79 varkens, 14 run deren, 3 kalveren en 325 K.G. vleesch. Woensdag jl. werd in de Oude School de laatste winterlezing, uitgaande van de Herv. Jong. Ver. »Maraoatha« gehouden. Als spreker trad opDs. H. Jan3en leger- en vlootpredikant in algem. dienst, te 's Hage met het onderwerp »De Christusfiguur van Thornwaldsenc. Na een beschrijving van den beeldhou wer en zyn werk te hebben gegeven, wees spr. op de symbolische beteekenis van dit welbekende beeldhouwwerk. De boeiende rede werd door de vele aanwezigen met groote aandacht gevolgd. Een tot dekking der onkosten gehouden collecte bracht ruim f22.— op. ZUILICHEM. Geboren: Cornelia d. van B. J. van Pouderooijen en T. Brienen. Getrouwd: A. van Veen 34 j. en C. van Heusden 22 j.J. Jonkers 26 j. en E. van Meeleren 20 j. Overleden: C. van Zon 64 jaar. Het is een zéér oude gewoonte, dat duizenden bewoners der omliggende plaatsen met Paasch- Allen noodigen wij U uit tot een bezoek aan onze Kleedingmagazijnen, die deze maand 55 jaar bestaan. Wij vergoeden bovendien Uwe reiskosten. BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2