W ÉR M IS!! De eerste duif werd geconstateerd om 10 a. 9 min. 47 sec. Wegens bedanken ran den heer Meinders als secr.-penningm. van de billard dub »D.O.S.< is in ztjo plaats met alge- meene stemmen gekozen de heer J. Franco ANDEL. In deze gemeente is een af- deeliDg van den Vrijwilliger! Landstorm opgericht. In het bestuur hebben zitting de Edelachtb. heeren A. D. v. d. Schaos, J. G. Schouten en C. Verwijs, benevens de heeren J. F. Calame, W. Bronkhorst en L. Vogelaar. Toen de koopman Ch. G. Verhoe ven Zondag jl. met kar en paard op weg was om een ziek familielid te gaan bezoe ken, werd het paard in de Midgraaf onwel en geraakte in den sloot. De inzittendeu konden nog juist bijtijds uit den wagen springen. Met vereende krachten werden wagen en paard op het droge gebracht. ALMKERK. In de j.l. gehouden ver gadering van de Oranjevereeniging alhier, werden tot bestuursleden herkozen de heeren Jac. van Leeuwen en C. P. van Herwynen, terwijl in de plaats van J. Koopmans en T. Colyn werden gekozen de heeren Job. de Wit en T. Groeneveld Pz. Tevens werd besloten dezen zomer een Oranjefeest te organiseeren. Evenals in andere gemeenten zal ook hier in den loop der volgende week, door enkele dames aan de huizen der ingezetenen een lyst worden aangeboden, tot verkrijging van handteekeningen van vrouwen en meisjesterwijl tevens een collecte zal worden gehouden voor het huldeblyk, welk H. M. de Koningin-Moeder zal worden aangeboden, wanneer het 50 jaar zal geleden zyn dat H. M. haar in trede in ons land deed. Op 3 Mei a.s. v.m, 40 uur zal te 's Bosch de strafzaak behandeld worden van J. W. v. d. G. van St. Laurens, als ver dacht van dood door schuld, alhier gepleegd op 12 Febr. j.l. AALBURG. De heer J. J. Zoon, arts, assistent aan de kliniek van Prof. Dr. Van Leeuwen te Utrecht, promoseerde 24 April aan de Rijks-universiteit aldaar tot doctor in de geneeskunde, op proef schrift »Over de complementbindingsreactie fay gonococcen-infectiesc. Den gepromoveerde met zyne familie onze gelukwenschen. BENEDEN-LANGSTRAAT. In den hooihandel wordt het gaandeweg stiller. Er bestaat thans nog meer vraag naar hooi voor den stal dan voor de pers. Voor den handel besteed men f 20 en voor den stal f21 a f22 per 500 K.G. Voor stroo betaalt men f 13 a f 14 per 500 K.G. De weilanden liggen er over het geheel nog somber bij, met dat koude en natie weer. CAPELLE, Onze vroegere dorpsgenoot, P. M. Sprangers, thans agent van politie te Amsterdam, is benoemd tot opziener bij de politie te Magalang N. O I. De postduiven vereen, »De Luchtvaart®, gevestigd in het café van Mej. de Wed. Van der Haart, alhier, heeft besloten, dezen zomer haar wedvluchten met een tweetal Kaatsheuvelsche vereenigingen ge combineerd te houden. De reizende bibliotheek, gevestigd in de O. L. School in de Kom, is, nu het leesseizoen achter den rug is, gesloten. Het blykt, dat het aantal lezers gedurende den afgeloopen winter 47 bedroeg en dat der uitgeleende boeken 801. Beroepen tot Predikant bij de Ned, Herv. Gem. alhier, Ds. Koolhaas uit Oud- Beierland. DUSSEN. Bij Mej. de Wed. De B,, alhier, bracht een paard twee veulens ter wereld. Een van de veulens is dood en het andere lam. De meikprys is alhier met 1 cent verlaagd en nu gebracht op 11 ct. perL. SLEEUWIJK. Ds. Roobold, Ned. Herv. Predikant te Egmond aan Zee, heeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt. Toen de jandbouwer J. D. alhier, Zaterdagmorgen in de weide kwam, kwam by tot de onaangename ontdekking dat een zyoer beste koeien dood in de weide lag, wat dan ook zeerzeker een groote schadepost beteekend. WERKENDAM. De Emmabloem-collecte Zaterdag j.l. gehouden, heeft ruim f 137 opgebracht. Hartelijk dank aan de dames die voor de inzameling zorgde. Gedurende de maand Maart 1928 werden aan de groote zalmzegenvisscherij »de Noordwak alhier 120 zalmen gevangen tegen 360 't vorig jaar. Door de geringe vangst zyn vorige week verscheidene personen ontslagen. Donderdag a.s. zullen door eenige dames langs de huize/i bloemjes verkocht worden voor het Nederlandsch Verbond van Ziekenkassen. De WelEerw. Heer Ds. Kloots van Zwammerdam heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. CORRESPONDENTIE. Een abonné uit Genderen deelen wy mede, dat zijn ingezonden stuk niet voor plaatsing in aanmerking kan komen. Een klacht over het verrichten van Zondags- arbeid behoort bij de politie. Een inzender van een gedicht uit DasseD moeten wy mededeelen, dat ook zijn ge dicht niet geschikt is voor opname. DE REDACTIE. Potverdikkie, wéér een inval Naar 'o geheime stokerij Maar ook wéér eens strop geloopen. En wéér was men er niet vbij.c Biven gas- en andere luchtjes Rook men »deze« lucht nog uit En al was het ook op Zondag Dadelyk zocht men naar den buit Doch wéér vond men pot noch pannen Waarin m'n distilleeren kan, En deez' reuze speurgedachten Werd wéér eens een reuze pan 1 Zij die nog een inval weoschen M-lderi zich onmiddellijk aan 't Comité voor Drankluchtzaken Heeft zoo iets direct gedaan 1 Dinges. (Ingezonden.) jW. van Leeuwea, 13e, 14e prijs. Vergadering van den raad der 'gemeente SLEEUWIJK, op Dinsdag 17 April 1928 des n.m. half drie. Vervolg. Bericht van den heer J. C. v. Herpen Gemeente-secretaris te Herwijnen, dat hij zijn sollicitatie voor de alhier vacant zijnde betrekking van gemeentesecreta ris intrekt. Schrijven van J. A. voor den Dag en anderen over slechte drinkwatervoorzie ning in de woning eigendom van L. van Drunen. B. en W. stellen voor van Dru- nen aan te schrijven, dat hij moet zor gen voor een betere drinkwat rvoorzie- ning. De heer Gulden merkt op, dat die woningen, kort nabij de keeten zijn ge legen is het nu niet mogelijk dat door B. en W. een betere oplossing wordt ge vonden De Voorzitter zegt dat ,nu het G.E.B. van de gemeente Werkendam ook is over gegaan aan de P.N.E.M. het misschien wel mogelijk is. Schrijven van den Minister van Water staat waarin wordt medegedeeld, dat de bepalingen voor de verleende vergunning tot. het aanbrengen van een los- en laad plaats gebruikelijke bepalingen zijn, wenscht de gemeenteraad deze bep dingen niet aan te nemen, dan moet de minister de vergunning intrekken. Besloten wordt het desbetreffende raadsbesluit in te trek ken. Verder zijn van Ged. St. ingekomen de goedkeuring van eenige raadsbesluiten, waaronder ook de goedkeuring van het raadsbesluit tot uitkeering aan de Wed. G. Vos groot f200.— en het verleende icrediet aan B. en W. van f 150 voor het aanbrengen van een grafzerk op het graf van den overleden Gemeenb -Secre taris, secretaris. De Voorzitter deelt mede lat naar aanleiding van deze goedkeuring door Ged. St., bij B ic-n W. een schrijven is ingekomen van een paar raadsleden, waar in wordt verzocht, dit raadsbesluit niet uit te voeren. De heer Walraven wil beginnen, met zijn spijt te betuigen, dat hij hierover moet spreken, omdat de heer Vos a.l- itijd is geweest een bemind en geacht persoon. Na diens overlijden zijn spr. evenwel verschillende feiten ter oore ge komen, die aanleiding zijn geweest, dat (een paar raadsleden het verzoek aan B. en W. hebben gericht om het geno men raadsbesluit niet uit te voeren. Er zijn te korten in de gemeentekas ont dekt en er zijn dingen aan het daglicht gekomen, die spr. niet kan begrijpen i.n slechts met gemoedsdrukking kan hij er over spreken. Hij kan niet gelooven dat alles alleen zoo geloopen is door den Secretaris. Spr. zou haast zeggen als wijlen de heer Vos zich kon verantwoor den, dat dan misschien veel duidelijk zou worden. De omstandighelen no pen spr. evenwel om voor te stellen het genomen raadsbesluit om van geme nt-- wege een zerk op het graf tj plaatsen in te trekken. De Voorzitter vraagt den heer Walra ven zich nader te willen uitspreken ov j- zijn bewering dat alles niet alleen door den Secretaris zoo geloopen is. De heer Walraven zegt te vermoeden, dat cr menschen bij den secr faris zijn gekomen met de vraag om hen een f 100 to leenen met de belofte dat zij het bedrag met een paar dagen zouden te rug krijgen. Spr. kan niet geloovcn dat de overledene aldus gehandeld heeft om zich het bedrag toe te eigenen Misschien dat de Voorzitter er een andere meening over heeft en als spr. te veel zou heb ben gezegd, dan wil hij zijn wuordeu gaarne intrekken. De Voorzitter zegt dat B|. W. er leven vreemd voor hebben g .staan, als de inaadsleden. Door een vertrouwelijke circulaire hebben zij den raad -'ngelielvt Wil de raad het vertrouwelijke van deze circulaire opheffen, dan hebben B en W. daartegen geen bezwaar. De raad gaat er mede accoord het vertrouw Jijke ka rakter op te heffen. Hieronder volgt de tekst van dez„ circulaire. Nu wij heden aan het einde v m ons onderzoek betrekkelijk bovensta-.ma on derwerp zijn gekomen, en van onze be moeiingen, opdat de Gemeente gsen scha de zou lijden bij de financieile afwik kelingen, meenen wij, dat de juiste tijd is aangebroken. U thans van een en ander op de hoogte te stellen. Een opmerking ga voorafDe overleden Secretaris Vos heeft gedurende zijn bijna 20 jarige loop baan als secretaris dezer Gemeente nim mer aanleiding gegeven eenig wantrouwen in beheer van gelden, uit hoofde van zijn betrekking hem toevertrouwd, te koe steren. En dat niet alleen bij om, maar bij alle ingezetenen. Zijn moraliteit stond boven alle twijfel. Daarom mogen wij nu (niet tot een andere conclusie komen, tenzij de feiten zulks eisehen Wel heb ben we soms een erntsige onregelmatig heid aangetroffen, maar bedrog of ver- valsching van stukken is ons nergens gebleken; en tegenover een doode, die zich niet meer verdedigen kan, die op een schijnbaar te zijnen nadeele getui gend feit niet meer bij machte is een ander licht te werpen, waardoor e°n mil dere conclusie oorbaar is, past óns: Oor deelt niet, opdat gij niet .eoordeeld wordt. In dat licht willen wij de fei ten bezien en deelen wij U het volgende mede: Begrafenisrechten: f114.— inbegrepen f35— doodenkleed en f21.— klokluiden. Over 1927 en de eerste maand van 1928 moest nog in de Gemeentekas gestoTt worden f114.—. Gewoonte was, dat deze bedragen jaarlijks werden vereffenJ, zoo dat hierin niets onregelmatigs is Wat ons wel is opgevallen, is dit,' dat de rechten voor het gebruik van het doo- den-kleed wel door den lijkbezorger aan den Secretaris- die door Uwe vergadering was aangesteld tot Directeur der alge- me-ene begraafplaats te Sleeuwijk- werden uitbetaald, maar door dezen niet in de Gemeentekas werden overgestort De oor zaak hiervan zal liggen in de moge lijkheid, dat het kleed geen eigendom der gemeente is, maar zijn persoonlijk, en de verordening regelende de Bagrafe- nisrechten dit recht niet kent. Hetzelf de geldt voor het recht van klokluiden. Dit werd door den Directeur der alge meen© Begraafplaats rechtstreeks verre kend met de Ned. Herv. Kerkvoogdij. Hierin schuilt dus evenmin eenige onre gelmatigheid. Ten bewijze hiervan rele- veeren wij het feit, dat de doodgraver voor- eigen rekening een kleedje voor kin deren heeft- gekocht, en daarvoor een kleine vergoeding ontvangt. Zoodra de verordening op deze twee punten is ge wijzigd, kan hierin wijziging gebracht- worden. Eerder is een verantwoor ling der gelden in de gemeentekas op dit artikel uitgesloten. Huwelijksrechten: f430.—. Over 1927 waren deze nog niet in de Gemeentekas gestort, toen da Secretaris, die deze gelden ontving, 10 Februari 1928 overleed. Naar onze berekening heb ben deze bedragen f 430.—, welke over eenstemmen met de daaromtrent gahou- den aanteekeningen van den overl <L,ne. Restitutie Kasgelden: f958 34 (G.E.B.) Op 11 Februari 1927 werd door den overledene, in kwaliteit van tijdelijk Ge meente-Ontvanger, aan stroomgelden ont vangen van den Burgemeester, lie dezo op zijn beurt had ontvangen vin den monteur P. J. van Eede f 958.34. Er was toen nog geen Administrateur van het G.E.B. benoemd. Dus gingen deze gelden in de gemeentekas, en gaf de waarnemend Gemeente-Ontvang, r Vos daarvoor een kwitantie af, welke- nog in ons bezit is. Bij onderzoek bleek ons dat deze gelden niet in de Gemeentekas waren verantwoord, ook niet bij d over gave der kas aan D. Koman op 18 Ju ni 1927 waren inbegrepen. Deze onregel matigheid hebben wij niet vermogen op te lossen. Voorschotten f317.45 plus f200.— is f517.45. De overledene had onder zich f317.45 wegens opbrengst van in beslag genomen en door den Burgemeester verkocht graan, om deze gelden over te storten in de Gemeentekas, ter bewaring voor den rechthebbende. Bij zijn overlijden bleek, dat deze gelden nog niet gestort waren, zoodat de overledene ze schul dig is te storten. Hier is sprakvan na latigheid om een meermalen gegevsn op dracht uit te voeren. Bovendien was hem uitbetaald f 200 voor het doen van kleine uitgaven krach tens volg no. 180 der Begrooting 1927. Dit voorschot moet thans teruggestort worden. Vleeschkeuringsrechtenf 229 De laatste afrekening door den over ledene was op 19 Januari 1928 en be trof de maand October 1927. Van 1 Ja nuari 1927 tot en met Octobcr 1927 was reeds in orde. Vereffend moet dus nog de ontvangsten van 1 November 1927 tot en met 2 Februari 1928, bjloopen volgens het daarvan gehouden register 1 229.—, waarmede ook deze administra tie in volmaakte orde is. Legesf 6.25 plus f 1.90. Dit betreft een gewone afsluitingpost, noodwendig tengevolge het overlijden. Huishuur Sterrenburgf 60.—. Over 1927 moest nog afgedragen wor den f 60.— in de Gemeentekas, waarmede alles, wat in werkelijkheid door Ten Sec retaris was ontvangen, blijkens het hier van gehouden register, over 1927 moest verantwoord worden ..Aflossing f 200.— en rente 159.12V2 aan de Wed. Scheurwater te Zevenhuizen. Deze bedragen had de overledene Sec retaris uit de Gemeentekas ontvangen ter opzending met de beide betrekkelijke man daten aan de Wed. genoemd. Na zijn Üood bleek, dat deze gelden niet v rzonden, en de Gemeente niet gekwiteerl waren, zoodat uit dien hoofde nog te vorderen is f 259.1 2i/2." Administratie Burgerlijk Armbestuur. Het is U bekend, dat de overledene van het Burgerlijk Armbestuur contro, leur was. Het bleek ons thans, dat een verkeerde gewoonte bestond, al voor 1920, n.l. dat het Burgerlijk Armbestuur de mandaten voor toegekende subi lie's uit de Gemeentekas toekende voor ontvangst, maar die gelden niet ontving De Secre taris ontving ze. Hierdoor hield de Sec retaris deze gelden onder zich en betaal de het Burgerlijk Armbestuur bij gedeel- ten uit. Door den dood van den overlede ne is nu geen afdoend oordeel te vel len. Is de verklaring van het Burgerlijk Armbestuur naar waarheid, dan heeft het nimmer over 1927 in werkelijkhe;d een subsidie ad f 3500.— uit de Gemeente kas ontvangen, maar slechts voor f 2800.-. Deze onregelmatigheid is niet voor ons op te lossen. Want het bleek ons, dat de Secretaris ook zelfstandig armen-on- derstand had verstrekt, welke niet door de boeken van het Burgerlijk Armbestuur liepen, bijv. de jaarlijksche bijdragen ad. f200.— voor Job. Vis, die als blinde verpleegd wordt te Zeist en van E. van Duuren ad. f 4 keer 52 is f 208.— per jaar. En zoo kunnen er meer uitgaven zijn geweest. Dit staat vast, dat de jaarlijk sche rekening van het- Burgerlijk Arm bestuur in ontvang en uitgaif overeen stemde met de door de Geme nte ver strekte subsidies' wat ook blijkt uit de aan den Minister verstrekte gegevens ten behoeve van de armenstatistiek Om in het vervolg dergelijke toevalligheden on mogelijk te maken zullen wij U voor stellen in Uw e.v. vergadering de ver ordening op deze Instelling te herzien Uit vorenstaande blijkt, dat Je Ge meente te vorderen heeft in totaal f2576.06i/2, welk bedrag heden door de erven in handen van B. en W. is gestort, om in de Gemeentekas te worden overge stort. De heer Walraven zegt, dat in de vertrouwelijke circulaire wel sprake is over het afgeloopen jaar, maar hoe staa* het met vroegere jaren? Voorzitter. Over de vorige jaren waren de rekeningen in orde. Over de rekening ■van het Brugerlijk Armbestuur is het B. en W. niet mogelijk een juiste maat staf aan te leggen, teen paar feiten zijn opgespoord. Het is gebleken dat de ad ministratie van beide kanten slordig is gevoerd. Het Burgerlijk Armbestuur heeft den secretaris gemachtigd ook uitkee- ringen te doen. Walraven. De monteur v. Eede zou er leelijk zijn tussehen geloopen. Gulden. Deze kwestie is ook voor mij pijnlijk. Met de bespreking van dit raads besluit zitten wij meteen in de kwestie van de onregelmatigheden, waarover de raad kennis kreeg. Het is gewenscht dat het volle licht op de zaak schijnt, dit is in het belang van iedereen althans zeker van de betrokken college's. Er loopen do dwaaste geruchten, om deze te be strijden is het noodig, dat de gemeente volledig wordt ingelicht. Voorzitter. Voor B. en W. is er geen enkele reden iets te verbergen Walraven. Zou het niet het beste zijn als een accountant alles nazag <*n dat diens rapport dan wordt gepubliceerd? Ook de raad is dan verantwoord Voorzitter. Het is mij bekend, dat ook de Burgemeester betrokken wordt (do praatjes die er loopen, tegen een persoon heb ik reeds een strafv rvolging doen instelllen, en gisteren t .g m een tweede persoon, ik zal cr teg-n opkom1*® op mijn naam, met dit geval door het slijk te doen sleuren. Wil de raad een accountant aanstellen dan heb ik daar- niets tegen. Ik heb Z.Ex. den Commissa ris alles medegedeeld en heb dezen ver zocht een of twee ambtenaren van de provinciale griffie tc willen beschikbaar stellen, om een en ander te onderzoe ken. Hierop is nog geen antwoo'rd ont vangen. B. en W. hebben niet3 voor een accountant te verbergen, doch zij achten het beter eerst het antwoorc af te wachten van de provinciale griffie. v. d. Stelt. Hoe zit het met de reke ningen van vorige jaren, misschien zitten ook daarin nog fouten, gaan die fouten dan niet den doofpot in? Hebben wij ons om die vroegere jaren niet te bekomme ren? Voorzitter. Vroegere rekening n zijn door ons wel geraadpleegd, doch daarin hebben wij niets gevonden. Walraven. Volgens de wet zijn de leden van het Burgerlijk Armbestuur toch aansprakelijk voor de te korten. Voorzitter. Stipt genomen alleen over 1927. De rekeningen over vroeg re jaren zijn door den raad goedgekeurd Gulden. Nu men zoo diep op de zaak ingaat is door mij in 23 reeds medege deeld, dat de boekhouding van hek Bur gerlijk Armbestuur werd gehouden op sigarenzakjes, eenmaal per jaar Werd dU boekhouding door mijnheer Vos in het reine gebracht. Nu behoort er naar mij ne meening al geheels openbaarheid aan te worden gegeven en kunnen wij niet volstaan met 27. Hierin ligt heelemaal geen wantrouwen tegen B. en W. of het Burgerlijk Armbestuur juist in het belang van beide college's zou ik wil-) len voorstellen een zoo objectief mogelijk onderzoek te doen instellen Dj- Burge meester heeft groot gelijk dat hij voor zijn goeden naam vecht. Voorzitter. U moet niet vergeten, dat B. en W. onbekend zijn met de handelin gen van het Burgerlijk Armbestuur, te (meer en is het te moeilijker alles na te gaan wijl de Secretaris ook uitgaven deed. v. d. Stelt. Ik geloof dat de raad, zoo wel als B. en W. wel wat nalatig zijn geweest, daarom ben ik er voor, dat alles publiek wordt. I De heer Walraven zou daarvoor een accountant van de Vereeniging vin Ne- derl. Gemeenten willen verzoeken om een ouder zoek in te stellen. De Voorzitter merkt op dat de hee ren niet moeten vergeten, dat als de gemeenterekening door den raai voor- loopig is vastgesteld, deze rekening ook nogeens door Ged. St. wordt na gegaan, zootiat menschelijkerwijze gespro ken er geen fouten meer in kunnen voor komen. Wat de begrafenisrechten betreft, dit is gebleken geen fraude te zijn Het doodenkleed is eigendom van de diaconie. De heer v. d. Stelt acht het veel be ter dat het onderzoek plaats heeft door een onpartijdig persoon. (Slot in t volgend nummer.) Vergadering van den raad der gemeente DUSSEN, op Vrijdag 20 April nm. 3 uur. Voorzitter EdelAchtb. Heer J. J. Snij ders. Afwezig zijn de heeren v. d. Sb n, v. d. Koppel, Berm en Hermans De Voorzitter opent de verged-ring leest de notulen die onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken: Uitnoodiging van de Kamer van Koop handel voor Westelijk Noordbrabant om op 25 April tegenwoordig te zyn, bij de lezing over overbrugging der groote rivieren, in het hijzonder over overbrug ging van de Bergsche Maas bij het Kei- zersveer, die door oud minister BonJ gaerts te Breda zal worden gehouden. Ook voor de besturen van de verschil lende polders acht de Voorzitt x deze' lezing van belang. Procesverbaal van Kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waarbij alLs in orde is bevonden en bleek in kas- te zijn f 649.42. Verslag volkshuisvesting en gemeente verslag. De heer Smeenk acht deze verslagen nogal belangrijk daarom zou hij ze aan de raadsleden willen rondzenden, van het komen inzien, komt niet veel en daarbij ^Jvan men ze in een. kort oogenblik ook niet nagaan. De Voorzitter zal gaarne aan dit ver zoek voldoen. Verzoek van de economische commis sie en propagandavereeniging voor de O- lympische spelen, om haar een kleine subsidie te willen verleenen, gwraagd wordt een subsidie van f 10.—. B. en W. meenden het verzoek te moeten inwilligen en hebben reeds een bedrag van f 10.— toegezonden. Al mag het misschien waar zijn dat de Commissie voor Dussen geen direct belang oplevert, voor ons land dóet zij dit zeker, daarom hebben B en W. het verzoek ingewilligd en verzoeken zij den raad daarom goedkeuring te wil len verleenen. l>e heer v. Drunen voelt er niet veel ivoor, het is dat B. en W. het re ds heb ben verleend en het bedrag niet groot is, daarom zal hij er voor stemmen, had de raad er over moeten stemmen, dan zou hij er nooit zijn stem aan hebben gegeven. Met algemeen© stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Uitkeering in gevolge art 101 der L. O. Wet 1920. Het bedrag in deze uitkeering wordt vastgesteld op 7.57. De meisj sschool te Hank zal worden uitbetaald 80 pCt van 926.06 of 740.85, de R. K. Jongens school wijk e 80 pCt. van f868.66 of f694.93 cle R. K. meisjesschool wijk i80 pCt. van f510.96 of 408.77. De school met den Bijbel wijk A 8(0 pCt van. f734.29 of f587.43, de r.k. Jongensschool wijk B 80 pCt. van 560.16 of f448.04 Wijziging belastingverordening Van Ged. St. is een schrijven ontvan gen waarin wordt medegedeeld, dac de regeering een heffing van 3 pCt. niet zal goedkeuren, omdat de belasting dan te hoog zou worden. Het college stelt daar om voor in de vexordering niet liooger te gaan, als tot 2 pCt. B. en W merken op dat volgens de begrooting er een be lasting komen moet van f 40 000 en met 2i/2 komt men slechts tot 32617 74. B. en W. stellen evenwel voo'r bet percenta- ge op maximum 21k te stellen omdat 3 niet zal worden goedgekeurd De heer Smeenk zou het op- 2 hou den 2V2 is geen kleinigheid. De heer Middelkoop merkt op dat de 1-elasting opbrengst clan toch wel erg tegen valt het is veel minder dan het vorig jaar. De Voorzitter geeft dit toe, overal is wel een tegenvaller, doch hier is* hij erg groot. Besloten wordt om 2pCt. te heffen. In de zakelijke bedrijfsbelasting wordt door Ged. St. bezwaar gemaakt tegen art 5. B. en W stellen voor aan het bei zwaar van Ged. St. tegemoet te komen. Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag vestigt d: heer Smeenk de aandacht op het gevaar dat voor de kinderen van de school in Dos sen is gelegen in de voorbij rij d m 11 auto's. Hij zou aan beide zijden bordjes willen (aanbrengen met het opschrift! Let op! School! de auto's kunnen er dan mede re kening houden. Besloten wordt om nabij die scholen die er voor in aanmerking komen bedoelde bordjes te plaats-en. De heer Middelkoop vraagt, hoe het zit met de trekhondenwet -en te ver gunning om op de wagens te Wijven zitten De Voorzitter zegt dat hulpb hoeven- den vergunning hiertoe wordt verleend. De heer Middelkoop vindt dat er een verschillende maatstaf wordt genomen, in omliggende gemeenten schijnt men vrijgeviger te zijn met deze vergunningen, als hier. De ingezetenen mopperen daar over, daarom zou spreker het wel goed vinden als de Voorzitter deze kwestie eens besprak met de Burgemeesters uit de omliggende gemeenten. De Burgemee ster verklaart zich daartoe bereid en| sluit hierop de vergadering.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2