Ba iten laad. Plaatselijk ftieiiws Binnenland D# Bremen C. Naar ait New-Yort wordt geaaid, haaft da Nord Dautacha Lloyd tot da directie der New-Foaodlaodache spoorwegeo 't verroek gericht haar medewerking ta ver- leeneo by het afhalea ted de «Bremen* van Greenly Island. Het stoomschip •Sagonac heeft opdracht gekregen de •Bremen* indien mogelyk aan boord te nemen en naar een haven te brengen, vanwaar het vliegtuig naar New-York kan worden gezonden. De Oom uit Amerika. Men meldt uit Berlin aan de »N. R. Ct.« Een zestienjarige piccolo van een bekend Berlijnsch restaurant heeft van een oom, die jaren geleden naar Amerika was ge- gegaan, een bedrag van 21/* millioen mark geërfd. De vader van den knaap, een tramconducteur, is een paar jaren geleden gestorven. De overleden oom had Duitsch land verlaten om in Amerika zyo geluk als goudgraver te beproeven. Al het geld, dat hy verdiende had hg op een bank ge plaatst. De man overleed vele jaren ge leden, zonder dat de bank er in slaagde zyn erfgenamen te ontdekken. Thans is dit echter geschied. De erfgenamen, in 4iet geheel zes personen, zullen een bedrag van ongeveer 15 millioen kunnen verdoelen. De piccolo is van plan voorloopig in zyn tegenwoordige betrekking te blyveo. Brand op een stoomschip. Aan boord van het s.s. «Leon Tolstoi*, dat naar Kief onderweg was, is brand uit gebroken tengevolge waarvan 19 personen omkwamea. —O Krankzinnige dokter aan de operatie tafel. In een ziekenhuis te Boedapest moest de Hongaarsche componist Varsagh een operatie ondergaan wegens een maagzweer. De dokter, die daarby als narcositeur dienst deed, werd echter midden onder ego werk krankzinnig. Toen de patiënt bewus teloos was, wierp hg naar hartelust den resteerenden inhoud der efherflssch in 's mans oogen. Hy maakte daarby evenwel niet het minste misbaar, zoodat ego collega, de chirurg, druk met zjju operatie bezig, niets bemerkte. Eeoigen tyd nadat de operatie was af. geloopen, zag men wat er gebeurd was. Oomiddellyk werd de onfortuinlijke pa tiënt weer naar de operatiezaal gebracht, opnieuw genarcotiseerd en door een eog' specialist aan eeo veel voorzichtigheid ver eischeode behandeling onderworpen, die ge lukkig het gezichtsvermogen van den pa tlëat redde. Vliegtuig in een menigte terecht ge komen. Tijdens een vliegdemonstratie op het vliegveld te Oriy, Frankryk, is een marine- vliegerioitenant, die 'n oefenvlncht deed, terwjjl hij te dicht by de afzetting van het terrein wilde dalen, iu aanraking met de toeschouwers gekomen. Drie personen tverden gedood, zes gewond. De piloot liep eveneens kwetsuren op. o— Schilder yen ver valechingea op groote schaal. De politie te Franfort a. Main is erin geslaagd een groot-opgezette schilderyen- vervalsching te ontdekken. Reeds eenigen tyd was het opgevallen, dat van Frankfort oit een groot aantal kostbare schilderyen de wereld werden ingezonden. Een onder zoek werd ingesteld, dat maanden lang duurde thans is een antiquair gearresteerd, die ook heeft moeten bekennen, dat hier vervalschingen zijn gepleegd. Een schilder te Frankfort vervaardigde de schilderijen en voorzag ze van een vaische signatuur. Een aantal bekende persoonlijkheden, die gedeeltelijk voortvluchtig zyn, zouden by deze aangelegenheid zyn betrokken. Er worden nog meerdere arrestatie verwacht. Het schandaal zal waarschijnlijk ernstige gevolgen hebben, daar de vervalschte schil- deryen over tal van groote steden zijn ver spreid, o.m. werden ze naar Keulen en Mönchen verkocht. De Poolvlucht van Nobile. Nobile vermist. Reddings-expedities van verschillende zyden. Een S.O.S.- eein der «ltalia* De «Citta di Milanoc nabij bat eiland Nieuw-Amsterdam. Van verschillende zijden worden reddings pogingen ondernomen, om generaal Nobile, die, zooals men weet, met zyn luchtschip •Italia* vermist wordt, ter hulp te snellen. De Italiaansche gezant te Oslo heeft intusschen reeds bericht ontvangen, dat de »Citta-di-Milanoc geenerlei bericht van de •Italia* heeft ontvangen. De Noorsche luitenant L&tzow-Holm zou Maandag per watervliegtuig met de stoom boot «Hobby* naar het hooge Noorden vertrekken. Het stoomschip «Braganza* heeft last gekregen uit Tromsö te vertrekken en zich met den gezagvoerder der «Citta di-Milano* in verbinding te stellen. De «Braganza* eal het gebied ten noorden van Spitsbergen afzoeken. Volgens een telegram uit New-York hebben luistervinken aan de kust van den Grootoo Ocaaan het volgeed draadloos telegram opgevangen S- O. S. De «Italia* ouder bevel van Nobile dreigt te ver ongelukken. Men kan niet meer seioen. Onmiddellijke hulp nood zakelijk. Dit telegram werd enkele keeren her haald, maar werd steeds zwakker. Iu Italië is men zeer ongerust over het lot der «ltalia* en haar bemanning. De bladen trachten de openbare meening ge rest te stellen. Zy zeggen, dat de «ltalia* ongetwijfeld aan elke gebeurlijkheid het hoofd zal weten te bieden. Stygende korenpryzen. Waarschijnlijk io hoofdzaak als gevoig van de minder gunstige publicatiëo omtrent de oogstverwachtingen voor het oogstjaar 1928, vertnooen de korenpryzen de laatste weken een verheugende neiging om te steigen. Kon, schryft men aan het Hbl. in September van 't vorig jaar kort na den oogst 1927 dus voor eerste kwa liteit tarwe, zwarte haver, rogge en winter- gerst per 100 K.G. niet meer bedongen worden dan resp. f 11.85, f 10.75, f 11.50 en f 11, op 15 Mei j.l. liepen aan de Gro- ningsche beurs voor gemelde artikelen de pryzen op tot een maximum van resp. f 12.75, f 14.75, f 14.40 en f 13.70. waar- bjj nog komt, dat de koopera lang niet zoo kieskeurig zyn als ze waren in den tyd van de groote aanvoeren gedurende de maan den September en October. —o Dood door schuld. Naar aan de «Bossche Crt.c wordt medegedeeld, zal de strafkamer der Arr.- Rechtbank te 's Bosch een openbare terecht zitting houden te Almkerk, in verband met de zaak contra J. W. v. d. G., 48 jaar, reiziger te St. Laurens, als verdacht van dood door schold, gepleegd te Almkerk op 12 Febr. 1928 (eo zulks om de plaats des miadryfs in oogenschouw te nemeo) Onze kolenmjjnen vooraan. Is het voldoende algemeen bekend, dat ons Limburgsch koleogebied de omringende en op de Belgische Kempen na tevens oudere mijncentra niet alleen in productie, maar ook in opbrengst per man belangrijk overtreft f In afgeronde cijfers brengt ons Limburg- sche gebied met 34.000 arbeiders9.500.000 ton steenkool voort, ofwel ongeveer 272 ton per ia het bedryf betrokken arbeider en per jaar, meldt het «Hbld.c België produceert met 175.000 arbeiders (under- en bovengronden te zamen reke nend) 27.5 millioen too. Aldus driemaal zooveel, doch met ruim vyfmaal zooveel arbeiders. De Belgische mynwerker levert dus gemiddeld maar 160 ton per man en per jaar- Het voornaamste kolenbekken van ons nabuurland, Charleroi, neemt daar van voor zyn rekening 8.5 millioen ton, met 51.009 arbeiders, m.a.w. een millioen ton minder, doch met 17.000 arbeiders meer. De prestatie is hier niettemin nog iets bovea het Belgische gemiddelde, n.l. 165 toa per arbeider. Het Luik-bekken heeft een productie van 6 millioen ton, met 40.000 arbeidershier daalt de op brengst al tot 150 ton. De Belgische Kempen leveren op het oogenbiik em de 2.5 millioen op met 18.700 arbeiders, wat beteekent 130 ton per man en per jaar. Het Akensche kolendistrict, waarvan het Limburgsche eenmaal 'n aanhangsel vormde, doch dat nu door het jongere bekken vol komen overvleugeld wordt, geeft een gun stiger beeld te aanschouwen. De productie van 5 millioen ton wordt daar verkregen met 27.000 arbeidskrachten, wat tenminste 238 ton per man en per jaar beteekent. Hoe ontstaan deze merkwaardige ver schillen De bekkens van Luik, Charleroi en Aken moeten toch over een goeden ingezeten mynwerkersstam beschikken Dat is ook het geval. Maar de Belgische bekkens, sinds zeer lang in exploitatie, beginnen teekenen van uitputting te ver- toonen. De lagen liggen er ongunstig, zoodat mechaniseering niet goed mogelyk is. Limburg met zijn geleidelyk hellende lagen, kan met reusachtige schudgooten werken dat kan in Wrailonië minder goed. Ook zyn de lagen er niet zoo productief, komt meer myngas voor, wat het schieten hindert, bovendien zyn er te veel kleine verouderde installaties. Het Kempische bekken zal het moderne Belgische mjjncentrum wordenhet is echter nog in wording, vandaar de lage opbrengst per man. Ook beschikt men niet over voldoende middelen om mecha niseering, die millioenen kost, flink in te voeren. De Akensche mijoen hebben iets betere lagen, doch hebben ook behoefte aan mo derniseering. In technisch opzicht we laten com- merciësle overwegingen terzyde betee kent vooral onze Staatsmijn Maurits het model, waarheen zich aller oogen in het ons omringende kolenwereldje richten. Met haar tot 2 5 a 3 millioen ton op te voeren productie zal ze inderdaad iets byzonders gaan beteekenen. Hut bericht, dat de heer Van Lear Black U Khartoem besloot zgn were ld-vliegtocht niet door te zetten, was wel een teleur stelling, schryft het «Hbld.c De afloop van de vluchten, die by met de K. L. M. reeds heeft gemaakt, eu ook het verloop van andere groote vlieg-endernemingeo van ooze luchtvaartmaatschappij deed zulk een tegenvaller allerminst verwachten. De verklaring, die wy thans hebben ge kregen van de aanleiding tot de staking van de vlucht is echter alleszins geschikt om de teleurstelling te doen wyken. Zeker, het spyt ons evenzeer als het de K. L. M., Geysendorffer en Van Lear Black moet teloerstellen, dat voor het eerst eeB voorgenomen en reeds aangevangen vlucht niet kan worden doorgezet. Maar wy zyn er trotsch op, dat Geysendorffer den tegen slag niet heeft geacht, maar gedaau heeft wat hy door omstandigheden geboden achtte en wy zyo overtuigd, dat zyo passagier zijn besluit volkomen heeft gebillijkt. Veiligheid bovenal is altyd de leuze geweest van de K. L. M. De vibratie op de vleugels die de piloot op de vlocht naar Khartoem had waargenomen, kon gevaar opleveren. Terecht heeft Geysendorffer geen gevaar willen loopen. De reputatie van de K. L. M. is dat zy veilig vliegtdie reputatie mag niet io de waagschaal worden gesteld. Het afbreken van de vlucht om de reden waarom dit geschied is geschied, is voor ons geen gevoel van échec, zelfs geen schyn baar échec. Het is een nieuw bewys.dat de K. L. M. en haar piloten teD volle het vertrouwen verdienen, dat zy in zoo hooge mate genieten. En dat de heer Van Laer Black onge twijfeld zal bevestigen, door «er opnieuw op uit te gaan* met de K. L. M, —"O— Brand. Bjj den brand in het raadhuis te Vier- lingsbeek zyn alleen de registers van den burgerlgken stand en de comptabiliteit- stukken, die in een kluis geborgen waren, behouden gebleven. Al het andere is ver brand. Bekneld geraakt. Te Hengelo is de rangeerder K., toen een rangeerwageu ontspoorde, met beide beeaen bekneld geraakt tusecheo den wagen en het perron. De beide beenen zullen moeten worden afgezet. o— Oplichting Te Assen is opgesloten jhr. L. S., wo nende te Koevorden, die er van verdacht wordt, zich te Meppel te hebben schuldig gemaakt aan oplichting van Notaris Brouwer Droevig ongeval. Zondagmiddag wist de 2 jarige M. Loch, wonende in een der steegjes, uitkomende op het Broeraveld te Schiedam, io een onbewaakt oogenbiik een waterkraan open te draaien. Het ventje kreeg eeu zwaren waterstraal in den mond en viel bewuste loos neer. Dr. Froenwegen, in allerijl gehaald, kon slecbts den dood door ver stikking coastateeren. —O— In een olienootje gestikt. Te Santpoort is de twee en eeo half jarige G. gestikt doordat de kleine een pinda in de keel kreeg. —o— Gasbedwelming. Zaterdagnacht heeft zich te Baarn een ernstig geval van gasbedwelming voorge daan by de familie Sleeuw in de School straat aldaar. Het gas is ontsnapt door een scheurtje in een gasleiding, die buiten werking gesteld was. De man, die nog bytijds ontwaakte, had de tegenwoordigheid van geest een raam open te schuiven. De vrouw en het kind waren zoover, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen Thans maken beiden het naar omstandig heden goed. Zyn stiefvader levensgevaarlijk gewond. Meo meldt uit Bergen op Zoom Zaterdag ontstond tusschen De N. en den 26- jarigen zoon uit zyn vrouws eerste huwelijk een hoogloopende twist, welke al spoedig in een handgemees overging. De zoon, in den volksmond «Gekke Driest genaamd, nam op een gegeven oogenbiik een in zyn nabijheid liggend hakmes en sloeg daarmede zyn stiefvader zoodanig op het hoofd, dat een diepe kloof in den schedel ontstond. De N. waggelde daarop naar buiten, doch zeeg weldra ineen. Het slachtoffer is naar het Alg. Burger Gasthuis overgebracht. —O Geldermalscnsche Eiervetllng. 25 Mei. Voor de Pluioiteevereeniging «Heusden en Omstreken* op de Gelder - malsensche Eter veiling geveilde eieren brachten, na aftrek der onkosten, op Hoendereieren Wit f 5 02 Bruio f 5.47 Alles per 100 stuks. Tot gecommiteerde by het Eindexa men 1928 der R K. Hoogere Handelschool te Waalwyk is o.m. benoemd Mr. C. W. v. Ommeren, kantonrechter alhier. GENDEREN. De handel in vette var kens als ook in biggen is de laatste dagen heel wat levendiger geworden met oploo- pende pryzen. Eer echter deze tak van het boeren bedryf weer behoorlyk loonend is, zal de styging der pryzen nog aanmer- kelyk moeten doorgaan. Reeds langen tyd heeft de varkenshouderij ook by doelmatig fokken en mesten en iatensieve voeding, verlies opgeleverd ©f op z'n beste er mee uitgespeeld met toegave van arbeid. HERPT. In de vergadering van de gei- tenfokvereeniging alhier, werden de heeren Ant. v. Horen en Hendr. Paow resp. al> voorzitter en secretaris herkozen. Er werd besloten in het laatst van Augustus te trach ten iemand te viudeo die den bok wil houden en alsdan een goed exemplaar aan te koo- pen, opdat ook goede nakomelingen ver wacht kunnen worden. —O— Gum echec. Ernstige auto-ongevallen. Op eersten Pinksterdag gebeurde onder de gemeente Areen een ernstig auto-onge luk. Een uit de richting Nijmegen komen de toerauto moest uitwijken voor een uit de tegenovergestelde richting komenden motorrijder. De auto, waarin drie per sonen gezeten waren, reed hierbij tegen een boom, waarbij de echtgenoote van den bestuurder een zware hersenschud ding bekwam. De overige inzittenden kon den zich nog bijtijds redden ien bekwa- rrun slechts enkele lichte kneuzingen De auto Werd geheel vernield. Maandagmiddag is een auto, bestuurd door den heer A., secretaris der direc tie van het theater Tusschinsky te Am sterdam bij het gesticht Endegeest te Qegst^ee3t tegen een. boom gewdea. Ete rtU'ttenden behalve de heer A do da mes Vac. A. en B. uit Amsterdam, zijn per ziekenauto naar het Diaconessen-huis te Leiden vervoerd. De heer A die slecht6 enkele onbeduidende vleeschwondaa scheen te hebben opgeloopen kon het Diaconessenhuis na verbonden te zijn verlaten. 1 De toestand der dames was echter ernstiger. Mejuffrouw Van A. ontwricht te haar heup en mejuffrouw B. brak haar sleutelbeen, terwijl beide dames min of meer ernstig aan het hoofd werdan ge wond. De auto, een nieuwe Itenauld, werd to taal vernield. HEUSDEN Door den heer P. Sc'nmLe- huizen zal voor de leden van „Heus- aensch Mannenkoor" een cursus worden gegeven in muziekleer. Genoemde vereeni- ging heeft voorts besloten met ingang van 15 Juni tot en met 13 Augustus a.s. geen nieuwe leden aan te nemen, zulks met het oog op de deelname aan het con cours te Helvoirt in de le afd De tweede Pinksterdag was voor de Heusdensche vereenigingen een succes- dag. De Fanfare der H. Familie, directeur de heer H. v. Heivoort te Nieuwkuik die deelnam aan het concours te Box tel in de 2de afdeeling, behaalde ten eersten prijs met 123 punten, vereischt getal 120. De Heusdensche Fanfare directeur de heer J. v. Berldel uit Ammerzoden behaal de op het te Rotterdam gehouden con cours in de 4de afdeeling een eersten p-ijs met 309 punten, vereischt getal 300 De Heusdensche Fanfare arriveerde te ongeveer uur, da Fanfare der II. Fa milie te ruim 9 uur sn maakten bij aan komst een rondgang door de gsmeent-e, g- volgd door een talrijk publiek Wij wenschon beide vereenigingen ge luk met de behaalde successen, moge de ze voor hen een aansporing zijn, om met ijver te blijven studeereh, opdat hunne vaandels steeds met meerdere lauweren worden getooid. Ook de voetbalvereeniging „Juliana" heeft een succesvollen dag gehad en wist op de serie wedstrijden te 'Woudrichem een eersten prijs te behalen zijnde een groote verzilverden beker. Dc eerste wedstrijd welke „Juliana" speelde tegen Blauw—Wit eindigde met geluk spel 0—0. Teneinde een beslissing te nemen werd aan beide elftallen 5 penalties toegekend, waarvan de uitslag een 3—2 overwinning aan „Juliana" bracht. Een woord van lof over de sportieve oj.vatting van deze uitslag door hot Blauw—Wit elftal is hier zekér wel op zrjn plaats. Iu de finale speélde „Juliana" tegen „Merwede" waarin „Juliana" een 5—0 overwinning wist te behalen, zoadat hiermede den beker zeker wel v&rdiend was. De rijvereeniging „Het land van Heusden en Altena" behaalde op het concours te Gorcum op Pinkstermaandag met haar 8-tal den len prijs, terwijl op het springconcours de lieer II Voge laar te Andel den len prijs won met Corrie 16-jarige vos en de heer A. D. van Buuren den 3en prijs met Kjbiiia 5- jarige br. m. In den nacht van Zondag op Maan dag wilde L. v. d. S. de luiken sluiten, waarbij hij schijnbaar te ver buiten hét raam ging hangen, met gevolg dat hij er uit viel en op de steenen terecht kwam Ei verwondingen die Iiij op liep waren var. dien aard, dat opname in het Dia- couessenhuis noodzakelijk bleek. Op de j.l. Zaterdag gehouden aan besteding der timmerwerken als Muziek tent en afrastering enz. op het feest terrein werd door hit uitv. comité van het groot Nationaal- en Bondsfestival op ,29, 30 Juni en 1 Juli te Hsusden aan den laagsten inschrijver den hr. Ant. v. d. Eis- l.out te Oosterhout het werk gegund voor f690, met bepaling dat alle timmer werken eigendom blijven van het uitv. comité. ANDEL. Op Woensdag, 6 Juni a.s. des voorm. 11 uur zal onder goedkeuring van den Minister ran Waterstaat door of van wege den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Groote Rivieren aan het gebouw van het Ministe rie van Waterstaat te 's-Gravenhage wor den aanbesteedHet herstellen der rem- mingwerken bij de Schutsluis te Andel. Kaming f21000.-. i Op de te Almkerk gehouden keu ring is de 4-jarige zwarte Litigata V Ebert van A. dc Lorm alhier goedgekeurd. ALMKERK Op 2 Juni n.m. 7 uur zal alhier, in de zaal v i. Heer C. Dek ker aangifte plaats hebben, tot deelname aan den Hist, optocht, welke hier met het a.s. Oranjefeest zal plaats hebban. CAPELLE. De postduivenvereniging „do Luchtvaart," gevestigd in het ca fé van Mej. Wed. A. v. d. Haart- alhier hield j.l. Zondag in combinatie met, een tweetal Kaatsheuv élschc vereenigin- gen een wedvlucht vanuit Nog on met den rolge&deb uitstag: A. Versteeg l. 2» 6; H. v. Kampen 3, 9; J. Snaphaan*; W. v, d. Velden 6, 20; Nellen 7; Chr. v. Hens-, wijk 8, 14 18; a de Rooij 10, 26; P. Wagemakers 11; P. Nieuwenhuizeu 12 22; H. Nieuwenhuizen 13; P. v. d. Velden 15; D. Donders 16. 17; Snoeren 19, 27; 31. v. Boxtel 21A. Zwart 23 en van Best 24 25. J.l. Maandag (2e Pinksterdag) bét» haalde ons muziekgezelschap „Kunst na, Arbeid" onder leiding van directeur, don heer A. Christ, op het Nationaal Mu- zitk- en Zangconcours der Harmoniever te niging Industrie te Rotterdam in d« le afd. met 282 punten een 2e prijs, j A.s. Woensdag hoopt ds. A. v. Wil- l'gen te Woudrichem, beroepen predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, een bezoek p,an onze gemeente te brengen, terwijl Z. E. des avonds 7 uur in het kerkgebouw een spreekbeurt zal vervul len. Het muziekgezelschap „Sirena" te Vrijhoeve-Capelle behaallde j.l. Maandag entier leiding van zijn directeur, den hr. P. Bisselink, op het Nationaal concours gehouden te Dordrecht, in de 2e afd oen 2e prijs DRONGELEN. Het fanfarecorps „Ex» felsior" alhier is voornemens a s. Zater dag bij gunstig weer circa 6 uur in of nabij de openbare school haar prachtig vaandel in te wijden en daarna een wan deling door de gemeente te maken. Wij twijfelen er niét aan of het zal de jeug- d"ge vereeniging niet aan belangstelling ontbreken. Enkele jonge dames hebben zich bereid verklaard bloempjes te ver kropen ten baten der vereeniging tot stij- vicg van hare kas. G1ESSEN. De heeg G. 'fc Hooft alhier is benoemd tot assistent aan. de openbare school te Oud-Beierland. De heer J. P. Boer, ambtenaar b\j de Posterijen te Woudrichem slaafde te 's-Gravenhiage voor het vakexamen Post dienst. NEDERHEMERT. Tot directeur der fanfare „Ooncordia" alhier is benoemd de heer B. Roza te Wijk. 2e Pinksterdag had A de B. uit Wijk. bij het schommelen in da speel tuin van O. v. d. Werken, alhier, het on geluk daaraf te vallen, waardoor zijn pais werd ontwricht en verder eenige lichte verwondingen opliep. RAAM5DONK. Zaterdagmorgen had ia de Chr. school alhier het afscheid plaat» van den Heer Stoffels, in tegenwoordig heid van verschillende bélangs tal lenden. De Heer Stoffels is 8 jaar lang als hoofd aan de school werkzaam geweest en heeft altijd met liefde en opgewekt heid zijn werk mogen verrichten Hjg dankte de kinderen voor hun liefde, die ze hem geschonken hadden, want hij kon zeggen, dat in die jaren niet een van zijn leerlingen hem het leven had zuur gemaakt, en hij hoopte dat zij op den ingeslagen weg zouden voortgaan Als blijk van waardeering werd door de kin deren tot aandenken een prachtige pi- ancstoel aangeboden. Als bestuurslid sprak de Heer Boezer het scheidende hcofd toe, hem dankend, dat hij niet gï- tracht had het woord eens menschïn te brengen, maar het woord Gods Na dat de kinderen hun geliefden leermeester i's. 73 12 en de bekende zegenbede hadden toegezongen, werd hun een zij. den boekenlegger als aandenken geschon ken Nog eenige versnaperingen weiden uitgedeeld, daarna werd persoonlijk af scheid genomen en vertrok de hr Stoffels naar Groenekan. RAAMSDONKSVEER. In de plaats van de heer Stoffels werd tot Voorlezer be noemd de lieer Sneep De heer Joh. Lankhuijzen Sz. werd gekozen tot lid van het Bestuur der Chr scholen. .Bij het graven in een weide van de heer Romme werden 2 menschen ge raamten gevonden, waarschijnlijk datee- irend uit den tijd van de inneming van Geertruidenberg in 1593 SPRANG. Den 2e Pinksterdag speel de» onze corfbalclub N.E.O. alhier een vriendschappelijke wedstrijd tegen Olijm- pia uit Zaltbommel. Den wedstrijd ein- disde met 13—7 in het voordeel van N.E.O. De Chr. zangvereen. „Excelsior" be- hcalde j.l. 3Iaandag op den in Tuindorp Rotterdam gehouden wedstrijd den 2e prijs in de de afdeeling met 277 punten WIJK. De fanfare „Oefening cn Uit spanning" alhier, behaalde op het met "Pinksterdag gehouden concours te Box- iel in de hoogste e-ere afdeeling een twee don prijs met 116 punten. In de Vrijdagavond gehouden ver gadering van de Commissie bedoeld in a>;t. 131 der gemeente wet, spraken de le tton dezer commissie zich algemeen uit tegen vereeniging met de gemeente v eaiL Verslag in een volgend nummer j

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2