Plaatselijk Meiiws Voor allen die sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang ayn Mijnltardt 8 Laieertabletten onmisbaar. Werken vlag zonder kramp of pyn. By Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. Vergadering van den raad der gemeente HEUSDEN op Maandag 11 Juni, des cm. half aofat. Voorzitter EdelAchtb. Heer H. J. van Uggelen. Aanwezig alle leden. Een vacature. De Voorzitter opent de vergadering om 7.50 aur. De ambtenaar leest daarna de notulen der vorige vergadering. Op de vraag van den Voorzitter of mis schien een der heeren ook op of aanmer kingen op deze notulen heeft, zegt de heer Metselaar, dat het plan voor de bestrating van f12,000.—- er door den Voorzitter is doorgeslagen zonder dat de raadsleden ook slechts een halve minuut bedenktijd werd gegeven. Spr. schrok er van, want hy ia beslist tegen de bestrating, als het door gevoerd wordt, is er een bedrag van f80.000 meegemoeid. De Voorzitter antwoordt, dat het punt toch op de convocatie heeft gestaan en men voldoende gelegenheid heeft gehad, otn zyn stem tegen het voorstel te ver heffen, bovendien, de opmerking heeft niets te maken met onjuistheid der notulen. Had de heer Metselaar daarover willen spreken, dau behoorde hij dat by de rondvraag te doen. De heer Metselaar zegt dat er nog een heele discussie is gevolgd, nadat het voor stel er reeds was doorgeslagen. Spr. ver- aoekt den Voorzitter in 't vervolg een oogen blik, al i3 het slechts een paar seSonden, tyd om zich te bedenken. De Voorzitter blyft er by, dat er be- hoorlyk gelegenheid tot gedachtenwisseling is gegeven. De heer Ruitinga is van hetzelfde ge voelen. Het voorstel van B. en W. is aaa de orde gesteld en door de heeren Snaie- hosen en Leenhouts zyn toen een paar vragen gesteld, of de werkzaamheden nog dit jaar zouden geschieden en over de breedte der bestrating. Spr. heeft zelf toen ®og de aandacht gevestigd op de rijwiel paden, daarna is eerst de beslissing geval len. Trouwens als het voorstel reeds was aangenomen, zou de verdere discussie geen zin meer hebben gehad. Voorzitter. Heeft niemand bezwaar tegen de notulen, zoo niet dan zyn ze goedge keurd. Ingekomen stukke#. Proces-ver baal van kasopneming by den gem.-ontvanger en by den administrateur van bet vieeschkeuringsbedryf op 6 Juni jl. waarby alles in behooriyke orde is be vonden. Besluit van Ged. Staten waarby goed keuring wordt gehecht aan de raadsbeslui ten tot wyziging van de gemeen te-begroo tingen 4927 en 1928. Beide stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Bezwaarschrift van H. van Berkel tegen zyn aanslag voor schoolgeld. De Voorzitter deelt mede dat deze aan slag is gebaseerd op den aanslag in de Rijks- inkomstenbelasting. Spr. stelt daarom voor dit verzoek aan te houden tot er een be slissing is genomen door den Inspecteur der Belastingen of den Raad van Beroep op het beroep dat door v. Berkel ingesteld is of zal worden, tegen zyn aanslag in de Rijksinkomstenbelasting. De raad gaat met dit voorstel accoord. Verzoek van den R. K. Politiebond »St. Michaël# om subsidie voor hare vakschool. De Voorzitter merkt op dat dit verzoek gevoeglyk achterwege had kunnen blyven, omdat de raad in 1924 reed? heeft be sloten tot wederopzegging een jaarlyksche subsidie van flO.te verleenen. Het verzoek wordt voor kennisgeving aange nomen. De Voorzitter deelt mede, dat van Ged. Staten een schryven is ingekomen naar aanleiding van bet genomen raadsbesluit pp 12 December ji. waarby goedgunstig was beschikt op het verzoek van ouders, om vergoeding voor reis- en verblijfkosten voor hunne kinderen, die elder? een school Sezoeken en voor welk raadsbesleit door len Voorzitter art. 70 der Gem.wet in oepassing werd gebracht. Ged. Staten berichten, dat de Minister 'an oordeel is, dat het genomen raadsbe sluit in strijd is met art, 13 der L. O.-wet en art. 150 der Gem.wet, waarom het college den raad uitnoodigt om het beslnit in te trekken, aangezien het anders aan H. M. de Koningin ter vernietiging zal worden voorgedragen. De raad besluit zonder discussie het raadsbesluit van 12 December in te trekken. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid B. Stap. De Voorzitter stelt deze geloofsbrieven in handen van een commissie, bestaande uit de heeren de Haan en de Mol voor onderzoek en schorst gedareude dat onder zoek de vergadering. Na heropening ver klaart de heer de Haan namens de com missie, de geloofsbrieven in orde te hebben bevonden, zoodat zy adviseert tot toelating. Overeenkomstig dit voorstel wordt aldus besloten. Benoeming van een lid der schoolcom missie, waarvoor worden aanbevolen de heeren P. Maassen en J. C. de Graag. De heer Maassen wordt met algemeene stemmen benoemd. Benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim, waarvoor worden aanbevolen de heeren J. H. Roza en J. C. de Graag, Da heer J. H. Roza wordt mat algemeene stemmen benoemd. Vaststelling van een suppletoir kohier der rioolbeiasting over 1927 en 1928. Dit suppletoir kohier bevat een paar aan slagen tot een totaal bedrag van f 4, Wordt aldus vastgesteld. Wyziging der gemeentebegrootingea en der begrootingen van bet vieeschkeurings bedryf over 1927 en 1928. Op de begrooting 1927 is vergeten eea post te plaatsen groot f20.— voor de subsidie aan de poütievakschooi te Hilver sum. Door B. en W. is aan de vereeniging voor de Olympische spelen een subsidie van f10.verleend, in de veronderstel ling, dat de raad deze suhsidie zou goed keuren. Deze vereeniging stelt zich ten doel om de vreemdelingen ons land te laten zien, wat natuurlyk in het belang van geheel Nederland is. Verder is voor den gehouden Landbouw- wintercarsus een bedrag uitgegeven van f461.31, welke kosten geheel door het ryk worden gedekt, doch die evenwel ad ministratief door de gemeente in hare be grooting moet worden gebracht. In de vorige vergadering is verder be sloten om het batig saldo van den vleesch- keuringsdienst groot f 479.10 onder de aangesloten gemeenten te verdoelen, Nadat dit besluit evenwel was genomen is er ee« vergadering gehouden door de besturen van de aangesloten gemeenten, waarin werd besloten dit batig saldo te bestemmen voor de aanschaffing van ean laboratorium voor het verrichten var, onderzoek by noodslach- tingen. Tot heden was men daartoe aan gewezen op het rykslaboratorium te Utrecht. Dit vordert evenwei veel tQd en heeft vooral in den zomer tot gevolg, dat het vleesch van het uit nood geslachte dier inmiddels is bedorven en niet meer voor de consumptie geschikt. De Burgemeesters van de aangesloten gemeenten vonden bet daarom beter, dat hier een laboratorium werd gesticht, zoodat het Hoofd van den keuringsdienst zelf het vleesch kan onder zoeken. De kosten voor de oprichting van een dergelyk laboratorium bedragen f700. Het bedrag van f479.10 zou voor gedeel telijke dekking worden bestemd, terwyl het restant zal worden gevonden uit bijdragen door de aangesloten gemeenten. Het is eerst evenwel noodig, dat het batig saldo weer op de gemeentebegrooting van Heusdec en daaraa op de be grooting van het Vieeschkeuringsbedryf wordt gebracht. De heer Ruitinga vraagt of aan een dergelyk besluit niet meer vast zit. Het bedrag van f 700.zal toch waarschijnlijk alleen voldoende zyn voor de aanschaffing van materialenzuilen er evenwel gaan grootere uitgaven uit voortvloeien De Voorzitter antwoordt ontkennend, het ligt n.l. in de bedoeling een lokaal van de voormalige M.U.L.O. school als plaats te bestemmen. Dit wordt evenwel nog nader geregeld, het is natuurlyk alleszins billjjk, hat het vleeechkeuringsbedryf voor eea dergelyk lokaal eenige huur betaalt. Spr. acht het evenwel goed dat de raad zich thans reeds in principe uitspreekt om een lokaal der M.U.L.O daarvoor beschikbaar te stellen. De heer Smiebusen vraagt of de buiten gemeenten in deze kwestie niets hebben te zeggen, waarop de Voorzitter antwoordt van wel, deze hebben zich evenwel reeds hierover uitgesproken, daarom komt Spr. thans met dit voorstel. De heer Metselaar vraagt of niet het gevaar bestaat, dat men de beschikking over de lokalen der M.U.L.O, kwyt raakt en in moeilijkheid zal komen als later misschien weer een M.U.L.O, school werd opgericht. De Voorzitter antwoordt ontkennend, men stelt het lokaal tst wederopzegging beschikbaar, de gemeente behoudt dus ten alleu tyde de vrye beschikking er over. De raad verklaart zich hierop ia beginsel bereid een lokaal der M.U,L»0. beschikbaar te stellen en keurt de door B. en W. voorgestelde begrootingswyrigingen goed. De agenda der vergadering is- hiermede afgehandeld alvorens de Voorzitter de ge legenheid \vil geven voor de rondvraag zou hy zelfs eerst eenige mededeelingen willen doen met het oog op de electriciteits kwestie. Zooals de heeren weten, aldus spr., werd B. en W. in de raadsvergadering van 19 Maart opgedragen inlichtingen in te winnen by de P.N.E.M. onder welke voorwaarden zy Heusden van electriciteit wilde voorzien. Reeds 20 Maart is aan deze opdracht uit* voeriog gegeven terwyl 12 April van de P.N.E.M. antwoord werd ontvangen. Io hoofdzaak werd in dien brief medegedeeld den prijs en wat B. en W. ook als hoofd zaak beschouwden, dat de P.N.E.M. zich het monopolie voorbehield van de levering van licht en kracht. B. en \V. hebben zich steeds op het standpunt geplaatst dat men io deze gemeente moest zieD te krijgen gas en electriciteit, zy beschouwen dit als juiste oplossing. Daarom heeft het college gemeend een onderzoek in te moeten instellen naar de gaslevering. Gebleken is dat van de 280 gasgebruikers in deze gemeente er 200 zyn die gas ook voor kookdoel- einden gebruiken. in verband met den eisch vau de P.N.E M. is toen een onderhoud aangevraagd met de Directie vrü de P.N.E.M., welk OBder- boud 28 April werd gehouden. Het re sultaat van dit onderhoud was, dat de Directeur in geen geval afstand wilde doen van het recht op monopolie, tenzy de ge meente een garantie voor stroomlevering waarborgde. B. en W. kregen toezegging dat later schriftelyk bericht zou volgen. B. en W. hebben zkh toen ook in be trekking gesteld mat de Directie der gas fabriek en hebben deze gevraagd, of zy geoegen was gaslevering alleen voor kook- doeleinden voort te zetten. Dit onderhoud is gehouden op 9 Mei en omdat men toen reeds in onderhandeling was met de P.N.E.M. en de Directie der gasfabriek meenden B. en W. ook nog een deskundige te moeten raadplegen en hebben zy zich gewend tot den Directeur vau de lichtfabrieken te 's Basch. Geheimzinnigheid is geheel uit gesloten, iedereen mag dan ook gerast weten, dat mynheer Hofman t« 's Bosch B. en W. van advies heeft gediend. Dan 12den Mei zond de P.N.E M. een ontwerp contract, io welk contract het monopolie van licht bleef gehandhaafd, terwyl over stroomleveriDgvoorkrachtdoelein- den niet werd gerept, B en W. heb ben 22 Mei de tarieven voor krachtdoel einden gevraagd en reeds 24 Mei waren zy in bezit van de tarieven zoowei voor verlichting als voor kracht. Met het oog op de alles beheerschende vraag, zonden wy naast electriciteit ook gas kunnen be houden, hebben B. en W. gemeend, alsnog pogingen te moeten doen in deze richting en hebben zy een nieuw onderhoud aan gevraagd met dan Directeur en den Pre- sident-Com. der gasf. welk onderhoud 9 Juni is gehoudeo. B. en W. is toen toegezegd, dat nog eens een goed en nader onderzoek zal worden ingesteld of het mogelyk zal zyn de gasfabriek voort te zetten als alleen gaslevering voor kookdoaleinden zal plaats hebben. Dit onderzoek aaoet nog worden af gewacht. B. en W. zetten inmiddels hunne pogingen voort oen aan weg te vinden. Zij kunnen zich daarvoor alsnog in verbin ding stellen met de P.N.E M. en deze vragen of zy bereid is afstand te doen van hat recht van monopolie. Ziehier, aldus spr., een erepdsé van wat doer B. en W. is verricht. Men zal daar uit zien, dat zy niet hebben stilgezeten, doeh de gebeurtenissen moeten hun gere gelden loop hebben, zy kannen niet worden bespoedigd. B. en W. hebben de hoop op een gunstigen uitslag nog niet laten varen en deze toezegging willen zy den raad thans reeds geven, dat zy hem zoodra mogelyk een uitgewerkt voorstel in alle fiaesses zullen voorleggen, waarby de be langen van de gemeente niet uit het oog zullen worden verloren. B. en W. twyfelen er niet aan of ook de raad zal zich op dit standpunt plaatsen. Spr. heeft hiermede gezegd wat hy te zeggen had laat men thans geduldig afwachten tot B. en W. den raad volledige voorstellen kunnen voor leggen zy geven de verzekering dat dit in de meeste bijzonderheden zal geschieden. De heer Metselaar brengt B. en W. dank voor de werkzaamheden io het belang van electrifutie van Heusden verricht. De heer Ruitinga zegt, dat volgens mede- deeling van den Voorzitter de P.N.E.M. in den brief heeft vastgehouden aan het recht van monopolie, over een te stellen garantie wordt evenwel niet gesproken. De Voorzitter antwoordt, dat de P.N.E.M, daarop niet schriftelyk is terug gekomen. Daar niemand verder het woord verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. p. K.G. Aardbeien II Asperges II III Spinazie Geldermalsensche Eiervetllng. 8 Jaoi. Voor de Plaimveerereeniging Heusden en Omstreken# op de Gelder- malsensche Eierveiling geveilde eieren brachten, na aftrek der onkosten, op Hoendereieren Wit f 4 77 Bruin f 5.37 Alles per 400 stuks. Peulen Doperwten Groentjes Soijboonen Posteiyn Rabarber Komkommers wit groen II Bloemkool II III Sla I Spitskool Peen Rabarber Seidery Keelen Juin 10—15 50 - 60 68—75 52-58 7—10 4-6 4—3 7-8 per bos gegaan,, waar hij zich' op den Geuzsn- iweg posteerde en ongeveer een uur lang op verschillende punten bloef staan wach ten. Te ongeveer tien minuten voor vijf ging de vrouw een boodschap doen. Zij merkte haar man niet op, voor hij met Oen revolver in de hand ieeds vóórhaar stond. Hij heeft toen een. oogenblik met haar gesproken, en vervolgens zijn verkla ring haar gevraagd met hem naar Zwolle terug te gaan. Onmiddellijk daarop bracht hij de revolver bij haar slaap en schoot Zij viel, doch moet niet terstond dood zijn geweest B. boog zich daarna over haar heen en schoot nog driemaal Met de revolver in de hand liep hij ver volgens in de richting van het station, roepende: „Ja, schreeuw nou maar, ik heb mijn vrouw vermoord!" Op den Noor- derweg werd hij aangehouden door een agent van politie op aanwijzing van een juffrouw, die de misdaad had zien g> beuren en den moordenaar onder den kreet: „Grijp den moordenaar!" was ge volgd. B. gaf de revolver onmiddellijk over en liet zich kalm. meevoeren naar het bureau Waar hij een volledige bekentenis aflegde Het lijk werd per brancard naar de al gemeens begraafplaats gebracht onder goedkeuring vau Hen Minister van Waterstaat, aan het gebouw van het, provinciaal bestuur te 's-Hertog?nbosch aanbesteed I. het uitvoeren vaa herstellingen aan •ie beveiligingswerken van de draaibrug over het Heusdensch kanaal te Nederke- mert, behoorende tot het onderhoud van dc werken in verband met de verlegging van de uitmonding van de Maas Inschrijvers L Schelmers, Nieuwendijk f2258 W. Klootwijk. Papendrecht f 3595 A. Verhagen, Made f -1390 M. Vissers. Druuen f 4550 J. Parel, Sliedrecht f5019 II. het gedeeltelijk vernieuwen van de onder- en bovendekken van de brug over de Bergsche Maas nabij Heusden (Raming f3000.) q Inschrijvers A. Bankers, Heusden f 3185 J. Hendriks Orthen f2940 G. Nieuwkoop, Heesbeen 13397 .1. Wilgers Nieuwlruijk f3442 M Vissers, Drunen f3450 1'. Visser, Papendrecht f3185 Indertijd hebben wij in ens blad gemeld dat alle kinderen de school mo gen bezoeken zonder ingeënt te zijn, dus zonder vertoon van pokkenbriefje. Tot deze maatregel heeft de Regeering moeten overgaan wegens bedenkelijke sterfte onder de pas ingeënt en De Re geering zal wel niet overgaan tot het weer instellen van de vacinatisiwang voordat de wetenschap een middel heeft gevonden dit gevaar blijvend af te wen den. Zoover zijn wij nog niet helaas. Nog steeds melden de couranten slacht offers der inenting, en ook de pas te Heusden gehouden inenting is gevolgd door een droevig sterfgeval AN DEL. De heer H. van Rijswijk Azn. alhier slaagde dezer dage» te 's-Heftogen- bo-sch voor het examen boekhouden Ver eeniging van Leeraren Aan de Wilhelminasluis zal dozen zomer een nieuwe brug worden aange bracht. Het verkeer met Gelderland ianrs dezen weg zal alsdan ettelijk': maanden zijn gestremd en het veer te Veen zal als. dan goede diensten kunnen bewijzen Donderdagavond a.s. zal d Ver. „De Andelsche Landbouvveurcus" in het gebouw der v.m. openbare school haar ledenvergadering houden. ALMKEEK. J.l. Donderdagmiddag had de landbouwer J. v. H. aliu.hr hst on geluk in de weide zoodanig te vallen, dat hij een rib brak. Dr. de Vries vet Ir-ou de geneeskundige hulp De muziekvereeniging „Juliana" te Uitwijk (Gem. Almkork) lfeeft naar wij vernemen, thans ook besloten deel to ne men aan bet muziek cn zangconcours te Nieuwendijk op 10 Aug. a.s. AALST. Op de Woensdag te Zalt-Bom* mei gehouden keuring voor liet N S.T. werd opgenomen en bekroond met 3den prijs de 4-jarige vosblësmerri? Elisabeth, eigenaar A. J. H. Maas alhier. BENEDEN LANGSTRAAT. I> aard appelen worden op het laatst nog duur en schaars Voor goede soorten ixtsteedt men reeds van f 10 f 11 per H.L., doch ever het geheel wordt de kwaliteit min der. Het nieuwe gewas is onregelmatig opgekomen en zoodoende blijft de stand ook zeer verschillend. BRAKE L. Door Heeren Gedcputaèrie Staten van Gelderland zijn de navolgende uitspraken gedaan ten aanzien van aan vragen om vrijstelling van den dienst plicht wegens broederdienst, van inge- sc he venen der lichting 1929: Joh. van Dalen voorgoed vrijgesteld L van Dalen voorloopig vrijgesteld D A. van Geloven voorgoed vrijgesteld J van Gooien voorgoed vrijgesteld W. van Hemert voorloopig vrijgesteld F Versteeg voorloopig vrijgesteld Ant. de Vries voorloopig vrijgesteld. DRUNEN. Veiling tan 7 Ju-.i, ^HEUSDEN; VrgdagMorgfa 11 uur wjri 70-120 ct. 40—65 50—80 30 - 45 45—28 120 -126 1146 4 —6 per stuk 13—15 10-11 6-7» 11—1!) 10—46 2-4 1— 3J i-1 4—IJ CAPELLE Aan den Loonschendijk is door het gemeentebestuur vaa Loon op Zand een ufdeeling der brandweer opge richt, bestaande uit 6 personen en een brandmeester, de heer P Michaël aldaar. Deze afdeeling heeft, de beschikking ver een standpijp cu moet dienst do»n voor den lsten en '2en Loonschendrjk en de Lage Zandschel De dezer dagen ge houden oefening v. het personeel is uit stekend geslaagd. Voorwaar een heele uitkomst voor deze streek- die tot nog tee van alle brandbluschmidd 1 n ver stoken was. Bij de j.l. Zaterdag door Burgemeö- st6.z en Werthoudefe dezer gemeente ge bonden aanbesteding voor het bouwen van een arrestantenlckaal te Vrijhoevr- C'apelle werd al3 volgt in geschreven: M. v. Campen Capelle f654.— Klcinloog en van Oversteeg Vrrjhoeve- C'apelle f 559.— .T H. Spierings Capelle f 569 Michaël Vrijhocve-Capelle f560.— A Rosenbrand Capelle f656.— A. H. Wilemsz Sprang f 557.— Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. ?4EN DEREN. D werkzaamheden ophot ouwland gaan alhier begunstigd door bet droge weer vlug van de hand, zoodat er geen gevaar is dat de gewassen van liet onkruid veel tc lijden zullen krijgen, Dc- meeste gewassen staan vrrj gaed Al leen vlas maakt hierop een uitzondering daar dit gewas het met weinig regen iD dc groei-periode niet doen kan. Wat het gras aangaat kan gemeld worden dat hoewel het weiland nu niet bepaald dik met gra-s bezet is er toch voldoende w.' idegTas is. Met het hooiland is heb zeer ruim gesteld, daar het gras cr maar dun opzit. Verwacht wordt- dat op de spoedig te houden hooigras-verpachtin- gefj wel animo zal zijn GAMEREN. Voor het Gerechtshof te Arnhem stond terecht M. v. E., alhie# De zaak betrof het appel van een vonnis d.r Rechtbank te Tiel, waarbij verlachte wegens bedreiging met brandstichting werd veroordeeld tot. 3 weken gevangenis straf. De Procureur-Generaal eischte bevesti ging van da.t vonnis. 's GRAVENMOER. Naar we vernemen hce.ft dr. M. Kaert alhier wegens ver trek, ontslag gevraagd als gemeente ge neesheer, ingaande 1 Augustus as. Door de Nad. Herv. Kerk alhiM is toezegging vaa beroep uitgebracht op den WelEerw. he®r DsC. B. Balfesa- stein te Otterloo. HEDÏKHUIZEN. De Z.Earw. heer H. Koeken pastoor der parochie Hedik- huizen hoopt op 15 Juni a.s. zijn gouden priesterjubileum ie vieren Op uitdrak- kelijken wensch van Z.Eerw. zullen geen feestelijkheden plaats hebben. Echter zal hem een huldeblijk worden aangeboden, waartoe een collects langs de huizen ia gehouden. Ons dorpje zal op dien dag met de nationals driekleur zijn getooid POEDEïtOIJEN. Door Heeren Gedepit- tcerde Staten van Gelderland zijn de na- volgende uitspraken gedaan t«n aan zien van aanvragen «ui vrijstelling van den dienstplicht wegens broederdienst t ingeschrevenen der lichting 1929 G Loef te Aalst voorloopig vrijgesteld P. Bouman te Aalst, voorloopig vrij gesteld IT L. J. Brienen te Poederoijen, voor goed vrijgesteld. VVOUDRICHEM. Bij de gem?ente-poli- tie is aangifte gedaan van het vinden tan een dam osportemonnaie Gedurende het tijdvak 1 tot ca met 7 Juni j 1. werden aan de visch- markt alhier aangevoerd: 81 zalmen van 6 tot 24 pond a f 1.43 lot fl.98 per pond. 3 schotjes van f2.95 tot £7.90 per stuk. 5 elften van fl.— tot f2.— per stuk. 10660 drijffinten van 17 tot 25 cent per stuk. 4050 zegenfinten vau 5 tot 12 cent per stuk. Bol 29 tot. 35 cent per pond Dikke paling fl'.— tot f 1.15 perpond. Dunne aal 30 tot 60 cent per pond Bij de gehouden aanbesteding voor de Genie te Gorinchèui warea de laag- «te inschrijvers voor: Vervea van militai re gebouwen en werken in Bomtneler- waard, Land van Altena en Biesbosch de hoer J. P. Gay alhier voor f1280.— en voor het doen van voorzieningen fau militaire werken en gebouwen in idem de heer J. de Joode alhier voor f2049. -- Ds. A. van Willigen alhier heeft toezegging van beroep ontvangen naar da Ned. Hervormde Gemeente te Mole'» naarsgraaf. WERKENDAM. Over de afg.-loopèn maand werden ter gemeente secretarie voor de vleeschkeurig aangegeven 78 var kens, 17 runderen, 2 kalveren ea 250 K.G. vleesch. Naar de betrekking van onderwijzer aan de Herv. Clir. School alhier, va cature de heer 1. de Lange, hebben. 75 personen gesolliciteerd Uitslag wedvlucht der postduiven vereeniging „Wiihelmina" gehouden van uit Dourdon afstand 419 K.M. Aan komst le duif 2 uur 1 m. 4. sec. laatste idhif 2 tuur 23 m. 52 sec. Ie en 8e- prijs A. Mout haan 2e 3e le en 9e J. Zwets; 5e ,T. v. d. Werff; 6e ::n 7e prijs H. de Koot er. Vrijdag a.s. n.m. 7.30 uur zal er in het Gebouw van Chr Belangen een schietwedstrijd worden gehouden door de Bijzondere Vrijwillige Landstorm

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2