LETTERS ARTIKELEN 1873 Meer dan 1928 Land van Heusden en Altena Vraagt zichtzenflingen ot RetzigersHezoek. Reeds zijn 348 Extra Cadeaux afgegeven. TE GORINCHEM. CONCERT wordt onze Kleeding in het door duizenden gedragen. Uw Grootvader kocht zijn Costume bij ons. llekendniaking. RAVENSWAAV'S Plaatselijk Nieuws Oudste en meest gezochte Kleedinghuis voor elkea stand en leeftijd. DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN maakt bekend: dat de gewone jaarlijkiche collecte, voor het Fonds ter Aanmoediging en Onder steuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden, voor deze gemeente za! worden gehouden op Dinsdag 19 Jnnia.s., welke collecte in de belangstelling der in gezetenen wordt aanbevolen. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. Heusden, 13 Juni 4928. BAHLMAXX GORIXCHE*. Het adres voor prima VEEREN- ek KAPOKKEN BEDDEN. t» geven door de «HEUBDEXSCHE FAXPARE* op Dinsdag 19 Juni a.aM des avonds om half acht, op de muziektent. Directeur WelEd. Heer Jon. van Berkel uit Ammerzoden. PROGRAMMA: 1. Waspiksche Festival Marche. 2. La Liberie, Ouverture. 3. Une Ronde de Nuit, Ouverture. 4. La Plebleliëne, Fantaisie. PAUZE 5. Groet aan Kaatsheuvel, Marsch, 6. Le Val de l'Amblève, Fantaisie. 7. Grande Marche Hériqoe No. 4. 8. Finale. HEUSDEN. Van de werf van de Firma de Haan en Oerlemans alhier, werd heden met goedgevolg te water gelaten het stalen kanaalschip, genaamd «Malalo* gebouwd voor rekening van den heer J. van Regen mortel te Antwerpen. De hoofdaimetingen van het schip, dat speciaal werd gebouwd voor de vaart op de Zuid-Willemsvaart en het Kempensch Kanaal, zyn, lengte 50 meter, breedte 6.60 meter en holte 2.27 meter, terwijl het laadvermogen ca. 540 tons bedraagt. Op de vrijgekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een Dortmund-Ems- kanaalschip, groot c. a. 900 tons voor Duitsche rekening. De 12 jarige A. d. K, was opeen ijzeren hek geklommen met yzeren punten. Hy kwam te vallen en bleef met zyn been in deze punten halen, waardoor hy zich zoodanig blesseerde, dat de wond door dr. letters koffie 55 ct. p. half pond. Letters tabak 25 ct. p. ons. margarine 35 ct. p. half pond. zeep 40 ct. p. doos. thee 40 ct. p. ons. koek 40 ct. p. stuk. Letters sigaretten 30 cent per doosje van 20 stuks. Alle zakken en wikkels kannen dooreen ÏBgeleverd worden. Vraagt Uwen winkelier onze nienwe roode circnlaire, betreffende spaarbon van onze Letters Artikelen, ver geet dit niet, het is in Uw belang. v. Gulik in het Diaconessenhuis moest dacht trok door het oorverdoovend geraas worden gehecht. De 13 jarige J. B. viel spielende op de binnenplaats by de openbare school, waarby hy zyn knie ontwrichtte, die eveneens door dr. van Gulick moest worden gezet. De tuinier A. Knijpers toonde ons de eerste nieuwe aardappelen, geteeld op den wal, z.gn. blauwputten. Ze waren reeds (link van stuk. Dinsdagavond werd ia het vereni gingsgebouw een ledenvergadering gehou den van de R. K. Debatingclub «St. Cathariaa*. De opkomst der leden was vrij goed. Door den heer Joh. van Laar hoven werd eene lezing gehouden over de revolutionnaire propaganda in Nederland ot «Nederland Waakt*. Spr. behandelde dit actueel onderwerp op zeer duidelijke wyze en oogstte daarmede veel succes. Hierna volgde eenig debat over dit on derwerp. Mededeeiing werd gedaan van aanmelding van een drietal nieuwe leden. Besloten werd, de volgende vergadering te doen plaats hebben in September, waar voor de weleerw. heer kapelaan P. Maas eene lezing toezegde. AALBURG EN HEESBEEN. Als Con sulent bij de Ned. Herv. Gem. is opge treden D. Huijgens van Heusden. (Zie Advertentie). By de j.l. Maandag gehouden in schrijving voor aanbesteding van het bag- laagste inschrijvers de heeren A. Ouwer kerk en Joh. Verlee, respectievelijk voor f137, f88 en f240, aan wien het werk is gegund. BRAKEL. Op vry geringe hoogte pas seerde hier Dinsdagmiddag circa half één, een groote water vliegmachine van niet alle- daagsche constructie, zooals duidelijk was waar te nemen en die hier ook de aan- der motoren. Het is gebleken, dat het vliegtuig ongeveer 2 uur op de Westeinder- plassen bij Aalsmeer, ten gevolge vao ge brek aan benzine, is gedaald en bestuurd werd door Majoor Maddaiena uit Italië. Deze is door de Italiaansche regeering uit gezonden tot hulp van Generaal Nobile en de verdere bemanning van het luchtschip «Italia*, waarmede deze naar de Noord pool was vertrokken. We lazen hieromtrent in het N. v. d. D. «Majoor Maddaiena, de bekende Italiaansche vlieger, die met een viertal officieren en een mecanicien van Milaan vertrokken was, op last der Italiaansche regeering, om Nobile hulp te gaan bieden, was te ongeveer kwart over twaalf met zyn vliegboot boven Nymegen. Vrij laag vliegende, volgde hy de rivier de Waal. Gelyk men weet, werd Maddaiena op Schellingwoude ver wacht. Daar was ook tegen één uur de Italiaansche consul, de heer P. Loeb van Zuiienburg aanwezig om de vliegers te verwelkomen. Te ongeveer 2 uur is ech ter Maddaiena, die te Lausanne opgestegen was, rast zyn vliegboot gedaald op de We8teinder plassen bij Aalsmeer, tenge volge van gebrek aan benzine*. Verder (azen we Dog, dat hem vanuit Schiphol benzine zou worden verstrekt en hij Woensdag naar Stockholm zou door vliegen. Wy vermelden dit als bijzonder heid in verband met de veelbesproken red ding van de koene Poolvliegers Nobile en zijn staf, die dezer dagen in het teeken der publieke belaogstelling 6taat. scnriivmg voor aanbesteding van net bag- gerwerk de «Zeven Bannen*, waren dei^ENDEREN: Tengevolge van het leg- gen van een nieuwen duiker in de zomer- kade is de stand van het grasgewas in het winterbed beneden den GeBderschen loswal, aanmerkelijk verbeterd, hetgeen op de heden gehouden verpachting duidelyk merkbaar was aan de hoogere opbrengst. GIESSEN. De Zendingscollecte in de Ned. Herv. Kerk 1.1. Zondag gehouden, bracht op de som van f12 30. liet rapport. Daarvoor is" Frttfet&r, ES&ara en Koevordeo, liet bewijs, In de openbare veigadering van deze laatste gemeente riep de Voorzitter uiti. het bansau van mijnheer Meijer liegt Voorzitter. Dat zijn beleedigingeo aan een zeker adres. G. v. d. Pol. Ik wil inlichtingen. Bouman. Sluijmers hóeft gevraagd om 2 maanden verlof. De man is ziek, waar om hem nu een maand geschorst B. en iW. hebben geen aanleiding gevonden om 2 maanden verlof te geven. Hij zal toch fsvel reden hebben gehad, waarom hij ver lof vraagt. Voorzitter. Natuurlijk hij is ziek. Bouman. Daar moet men niet licht over denken, ik zou liever zien, dat hem gelegenheid werd gegeven, om de gege vens te verschaffen, die hij vraagt l Voorzitter. B. en W. zijn niet die mee rling toegedaan, v. Loon. Moet die huichelarij en draaie rij nu nog langer duren Het is toch dui delijk dat hij het bedrag in zijn zak heeft en met cijfers heeft geknoeid Moet hij nog langer sigaren rooken van de cen ten der belastingbetalers 7 Ik zou er een eind aanmaken en geven de zaak in han den van den Officier van Justitie Voorzitter. Wij willen de tegenpartij in de gelegenheid stellen zijn verweer mondeling toe te lichten v. Loon. Is hem al geen gelegenheid genoeg gegeven, ik zou er een eind aan maken. Alleen ons acrobaat-raadslid wil krachttoeren maken Voorzitter. Ik zal het voorstel van B. en W. voor een maandschorsing in om vraag brengen. v. <3. Velden. Mijnheer de Voorzitter ik kou eerst gaarne nog iets over deve aan gelegenheid zeggen. Toen B. en W. het eerste schrijven van Ged. Staten kregen, [werden zij daardoor zeer onaangenaam getroffen. Direct is door hen een on derzoek ingesteld en voor zoover zij er ever kondon oordeelen, waren zij direct van oordeel dat het bedrag van f 1983 75 niet was verantwoord. B. en W. hebben in !deze zaak steeds een zeer voorzichtige hcuding aangenomen en wat in de eer ste vergadering die zij hebben gehouden met den Secretaris-Ontvanger is gezegl. «al ik h ier niet mededeelen Alleen dit jwil ik ervan zeggen dat den Secretaris alle gelegenheid is gegeven zich te ver- Urertn. Na die eerste vergadering is hem Öe gelegenheid gegeven naar den Bosch te gaan. Daags na dat bozook kre gen én de Burgemeester én de Sscreta- Jcïs een telegram van den Commissaris der Koningin in deze provincie, waarin werd geseind dat geen onregelmatigheden had den plaats gehad. Dit telegram was vnor en W. geen bewijs dat de zaak in or de was, zij zetten hun onderzoek voort ïn een onderhoud hcoffc de Commissar ris persoonlijk tegen den Burgemeester gezegd, op diens vraag hoe ziju Rxcel- l'.atie tot een dergelijk telegram kwam, «dat dit telegram alleen bedoeld was, om de gemoederen te kalmeeren, omdat- de «secretaris in de gemeente zoo verschrik kelijk over de tong ging Toen is door B. en W. een spoedvergadering belegd en is voorgesteld een accountants-onderzoek te doen plaats hebben, om vast te stei lten of B. en W. het juist voor hadden. iV ijl raadsleden hebben toen voor dit voorstel gestemd, zoodat er toe werd besloten; tevens werd den Secretaris ge legenheid gegeven tot verdediging Hiel door den accountant uitgebrachte srapport levert B. en W. voldoende be- .wijs dat de 1-983.75 als nog in de ge meentekas behooren te vloeien. Toen die rapport is voorgelezen, in de vergadering van B. en W. is den Secretaris nog 4 dagen gelegenheid gegeven naar den Bosch te gaan, hij is daarvan evenwel on- verrichterzake teruggekeerd. De toege vendheid van B. en W. en da lande lijke gemoedelijkheid in Wijk eri Aal burg zijn oorzaak dat zij hem toen op nieuw 10 dagen gelegenheid hebben ge geven om een verweer tegen het rapport van den accountant in te brengen. Dit verweer is heden morgen om 11 uur pas in handen van den Burgemeester geko men en nu mag mijnheer Ouwerkerk in een openbare raadsvergadering niet spre ken, zoodat wij hem gelegenheid moe ten geven om zijn verweer samen le stellen, tegen het verweerschrift van Mr van Urk, welke gelegenheid hem nu heeft ontbroken. Hoewel naar het oor deel van B. en W. reeds voldoende go legenheid is gegeven en zij volkomen vertrouwen stellen in het door den ac countant samengestelde rapport me> nen zij den secretaris-ontvanger alle recht te moeten doen wedervaren en wil len zij alsnog gelegenheid geven tot na dere toelichting. Het college is evenwel van oordeel, dat het ouder de huidige omstandigheden niet meer mogelijk is, «iet den Secretaris-Ontvanger samen te [werken en daarom stellen zij voor, hem voor een maand te schorsen om in dien £ijd uitspraak te doen. So-za. Ik zou nog even een kleine aan vulling willen geven op het gesprokeni van Weth. van der Velden. Toen den Secretaris in de eerste vergadering van B. en W. werd voorgesteld tegen 1 Ju li ontslag te vragen en het bedrag van f. 1983,75 in de gemeentekas te storten, (Omdat naar het oordeel van B. en W. en ook van Ged. St. dit bedrag, daarin entbrak, greep de Secretaris dit voor- Stel met beide handen aan Nu is dit later wel door hem herroepen en be- tweert hij wel, ik heb dat wel gevraag!, dcch alleen met het oog op mijn ziï- kelijken toestand, maar dit is toch voor geen enkel' weldenkend mensch om vol Cr houden. Ontslag wegens ziekt-e heeft niet plaats op voorstel van B. en W., doch op verzoek van den Secretaris, on der overleggging van verklaringen van doktoren. Ik meende goed. te doen dit nog evèo. tér aanvulling er aan tos te veegpn, Voorzitter. Ik zal het voorstel van B. en W. in omvraag brengen. G. v. d. Pol. Toen de zaak in een o- penbare vergadering ter sprake kwam, was het mijn persoon, die een commissie uit den raad wenschte om naar Ged St. te gaan, wat door het lid Bouman werd gesteund. Nu wordt wel be weerd, door het lid van Loon, die mij bestempelt, als het accrobaat-raadslid,- ze ker cm den lachlust op te wekken, maar krachttoeren verrichten kan ik niet v Loon. Mij dunkt, U springt over den rug van een ander in den raad v d. Pol. Nu wordt wel beweerd dat in den Bosch geen recht is te vinden, doch ik tart. iedereen te bewijzen, dat er onrecht is gepleegd. Voorzitter Wie heeft dat gezegd? Dat heeft de raad niet gezegd, doch alleen het lid van Loon. v. d. Pol. Ik heb gezegd, dat den Bosch wel het eindstation zal zijn, zie maar naar Halsteren v. Loon. In den Bosch moeten wij niet zijn. Er is nog een hooger station als den Bcsch. Roza. Ik geloof dat het lid G. v. d. Pol ■wel wat bezig is vooruit te draven. B. en W. stellen nogmaals de gelegenheid open, om te doen bewijzen dat zij on gelijk hebben, iets wat ik betwijfel of die mogelijk is, wij zullen echter hopen dat het zal geschieden. U kunt echter geen vergelijking maken met Halsteren G. v. d. Pol. In Stoppeldijk is het ook zoo gegaan. Roza. Ook dat heeft er niets mede te maken. v. d. Velden. Halsteren en Stoppeldijk r^n. niet door het verificatie-bureau be handeld. In Halsteren is zooals mij is me degedeeld van bevoegde zijde het ge val ook andere. Het lid van der Pol zegt dat men in twijfsl trekt of men in den Bosch recht doet, wat in dit geval te zeggen van het telegram van den Commissaris der Koningin, zon der dat men ons duidelijk maakt waar wq het bedrag van 1983.75 kunnen vin den Daaraan is men tot heden schul dig gebleven.1 Wel hebben wij bericht gekregen, dat het bedrag op de juiste wij ze is geboekt. Ik vraag mij af, zijn de hoofdambtenaren ter provinciale griffie zich wel bewust van hun verantwoorde lijkheid, zijn zij berekend voor hun taak cm het oppertoezicht te houden over de financiën van de Gemeente Wijk en Aalburg. Juist met het oog op het recht en onze verantwoordelijkheid tegenover de ingezetenen van Wijk en Aalburg kan »ms niet anders doen handelen, als wij hebben gedaan. G. v. d. Pol. De tijd zal het leeren, Mr. v. Urk spreekt zelfs van terugbe taling. v. Loon. Wel zeker geeft hem er nog f 1983.75 bij. Roza. Laat je took geen ooren aan naaien. Voorzitter. Hebt U Halsteren en Stop- pelsdijk genoemd om te beweren dat het verificatie-bureau, de zaken daar heeft behandeld 7 G. v. d. Pol. Neen, alleen om uit te doen komen dat wij een verkeerden weg b-c-wandelen. Roza. Die gevallen hebben niets met ons geval te maken Voorzitter. Ik zal het voorstel van B. en W. in omvraag brengen. Dit voorstel wordt met algsmeene stom men aangenomen, wat eenige hilariteit verwekt, op de publieke tribune waar een talrijk publiek aanwezig is. De hr. G. Bouman wil nog even verkla ren dat hij zich vergist heeft, het was niet zijn bedoeling voor schorsing te stemmen, doch voor ziekenverlof. Do heer G. v. d. Pol merkt op dat dit ook zijne bedoeling is geweest, want dat zou te kakelbont staan De Voorzitter zegt dat eenmaal voor gestemd is. Spr. vraagt of een der le den nog nadere toelichting van den heer Ouwerkerk wenscht. De lieer J v. <1. Pol verklaart niet te begrijpen, dat Mr. v. Urk, niet met cqfers heeft aangetoond waar het be drag" van f 1983.75 is te vinden. De Voorzitter merkt op dat hij het ver weer een juridisch verweer heeft ge noemd, omdat er niets in aangetoond wordt. De hoer J. v. d. Pol meent, dat men thans bezig is het elastiek nog meer te rekken, dan reeds is geschied, men komt Zoo niet tot eed. eind De Voorzitter merkt op dat als B. en V.met Mr. v. Urk een bespreking heb ben gehouden, dat dan de tegenpartij alle gelegenheid is gegeven tot ver weer De heer J. v. d. Pel zegt dat de ont vanger in de eerste vergadering met B en W. gehouden getoond heeft, dac hij schuldig is. Als spr. het bedrag niet had zou heel Wijk eu Aalburg hem niet kun nen bewegen het terug te storten, Sluij mers heeft afschrift van het accountants rapport gehad, waarom lieeft hij niet iemand persoonlijk gezonden om zijn standpunt te verdedigen. Als Ged. St. terstond hadden aangetoond waar het bedrag was te vinden, dan was er allang een einde geweest, doch Ged St. hebben dat nog steeds niet gedaan. Spr. be gint voor het voorstel van het lid van Loon te voelen en zou het thans maar verder in handen van den Officier van Justitie geven De Voorzitter zou het nadere verweer nog af willen wachten, om daarna te handelen naar omstandigheid d&r fei ten. B. en W. hebben als tijdelijk Gemeen te-Ontvanger aangewezen de ambtenaar ter secretarie W. Schouten. Deze legt in faandm van den Voorzitter da vereieckte eedea af. Het bedrag der «ekesrtieidostel- ling wordt bèpaald op f G000 De heer G. v. d. Pol zegt dat hij zjjn voorstemmen niet als Werkelijk gedaaai i wenscht te beschouwen, hij heeft voor j het voorstel gestemd, omdat het niet is toegelicht. Roza. Dat mag je niet zeggen. Voorzitter. Dat mag je niet zeggee. ik heb het behoorlijk voorgelezen, wel kan natuurlijk met je latere opmerking in de notulen worden rekening gihouden De vergadering wordt hierop gesloten O--— BRENGEN U GELUK. X^LMKERK. De heer J. Buchner Veeverloskundige alhier is thans aan het Rykstelefoonnet aangesloten. HALVEEEU Bergeijk Stufkens

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2