X X L geneest cn v^ifiaait de huid, Plaatselijk Nieuws V, Marktberichte». Buitenland, Geldermalsensche Eiervetllng. 15 Juni. Voor de Pluimveevereeaiging oHeusden en Omstreken* op de Gelder- inalsensche Eier veiling geveilde eiereD brachten, na aftrek der onkosten, op Hoendereieren Wit f 4.77 Bruin f 5.27 Alles per 100 stuks. HEUSDEN. Zondag speelde het eerste elf* tal »Juliana« een wedstrgd tegen »V.I.0.S.« vit 's-Hertogenbosch, welke wedstrijd met 42 door »lulianac werd gewonnen. ANDEL. Ondanks de omstandigheid, dat byna alle boomen in deze gemeente zyn bespoten, komen er thans rupsen in voor en wordt er geklaagd dat de bladluis schade veroorzaakt. Het bespuiten heeft blykbaar niet afdoende gegolpeo. ALMKERK. Jl. Zaterdag speelde de Arkelsche Korfbalclub een vriendsehappely- ken wedstryd tegen A. K. C. alhier, welke eindigde met 2—0 ten gunste van Aadel. De netto-opbrengst van bet Zen- diogsfeest welke albier op 2e Pinksterdag vanwege de Geref. kerken is gehouden, bedroeg f 465 54». De collecte welke alhier langs de huizen voor het huldeblyk voor H. M. de Koningin-Moeder is gehouden, bracht op ruim f18. Heden Woensdag hoopt Cand. Döns- selnaan, beroepen predikant by de Herv. Gem. alhier, een bezoek te brengen aan deze gemeente, terwjjl Z.Eerw. 'g avonds 6.30 uur voor de gemeente hoopt op te treden. CAPELLE. In het Diaconesseohuis te Breda overleed op byna 70-jarigen leeftyd de heer Adr. Verhagen, lid van het col lege van ouderlingen en diakenen der Ned. Herv. gem. albier en bestuurslid der bi sondere lagere school te dezer plaatse. In verband met het 25 jarig be* staan der Christelyke school aan den Loon schendyk zal ds. Jonkers uit Waspik a.s. Donderdagavond half acht in de Herv. Kerk «t. d. Loonschendyk een gedachtenisrede hou den. DOEVEREN. Maandagmiddag omstreeks 4 uur bad ds. Pots het ongeluk met zyn auto by het stoomgemaal van den hoogen -muur in het kanaal te ryden. Toegeschoten hulp wist hem van een wissen dood te redden. De auto werd zwaar beschadigd. GIESSEN. Zondagavond omstreeks half □egen heeft in deze gemeente op de Hoef- sche laaa naby het fort, eeo liefdesdrama met doodelyken afloop plaats gehad. J. Verwys uit Andei wandelde Zondag avond met zyn verloofde mej. C. Wester- laken uit Ryswyk op de Hoefsche laan, toen zy J. v. Tilborg uit Ryswyk ontmoet ten, die mej. W, meermalen het hof maakte. Nu schynen de Ryswyksche jongens er minder op gesteld te zyn, dat een jong mensch buiten de greazen der Ryswyksche vroedschap zyn liefde verpand aan een Ryswyksche schoooe om haar t.z.t. over de grenzen te voeren. In verband daarmede moet Verwys meer malen en in het byzonder door van Tilborg, door de Ryswyksche jongens zyn lastig gevallen. De bedreigingen tegen Verwys moeten zelfs van dien aard zyn geweest, dat Ver wys het raadzaam vond de politie met een en ander iu kennis te stellen. By de ontmoeting van Zondagavond, die voor beide partyen zeer noodlottig werd, ontstond eerst een woordentwist tusschen Verwys en van Tilborg, die zoo hoog liep, dat eerstgenoemde zyn mes trok en van Tilborg daarmede drie steken in de rech terborst en een snywonde in het gezicht toediende. De getroffene zeeg onmiddellyk meen en gaf na enkele minuten den geest. De dader heeft zich na het gebeurde onmiddellyk by den Opperwachtmeester der Kon. Marechaoseée te Woudrichem aange meld. Het slachtoffer werd per auto naar de consistoriekamer der Herv. Kerk te Giessen gebracht. Maandagmiddag beeft het parket uit den Bosch sectie op het lyk verricht. De dader staat als eea zeer fatsoenlyk mensch bekend ook het slachtoffer staat niet ongunstig bekend. Begrypelykerwyze beeft het gebeurde groote opschudding teweeg gebracht. Naar wy nog nader vernemen, onder hield mejuffr. Westerlakeo ook liefdesbe trekkingen mat van Tilborg, waartegen de ouders van het meisje bezwaar maakten. Het zoontje van den gemeente veldwachter G. Vos geraakte dezer dagen onder de vrachtauto van C. Roza uit Andel. Een der wielen ging den kleine over bet lichaam. Hoewel het ongeval zich aan vankelijk ernstig liet aanzien, bleek het naderhand mee te vallen. 's GRAVENMOER. By de Geref. Kerk alhier is tot herder en leeraar beroepen de WelEerw. heer Cand. J. D. de Groot te Amsterdam. De grasverpachtmg der landerijen van het Burgelijk Armfonds en de gemeente hesiood veel animo. Het gras van het Burgertyk Armfonds bracht f2491.op en dat van de gemeente f 1438. HEESBEEN. Maandagmorgen kwam de landbouwer A. Kuipers tot de onaangename ontdekking, dat van een zycer beste melk koeien de pezen van de achterpooten waren doorgesneden. Men vermoedt dat er kwaad willigheid in het spel is. HEDEL. Gedurende eeo kort maar hevig onweer sloeg Zondag onder de Hoogmis onder een ontzettenden knal, de bliksem in den toren der R. K. kerk alhier. Alles scheen in de kerk één vuurzee en bracht, zooals zich laat gedenken, eene paniek stemming te weeg. In het priesterkoor werd de electrische lichtgeleiding, waarop de bliksem oversloeg, gedeeltelyk vernield. LOON OP ZAND. Ds. G. C. Severyn te Waarder, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. SLEEUWIJK. De Gemengde Zangver. iJuliauac zal op 26 Juli a.s. deelnemen aan het Internationaal Concours te Alblas- serdam. SPRANG. Den 17-jarige Kastoeje aan de Vaart alhier, had het ongeluk met de fiets te vallen waardoor hg zijn pols brak. Dr. B. te Kaatsheuvel heeft den pols ver bonden. Bij den j.l. Zaterdag gehouden wed strgd tusschen de korfbalclub »N.E.O.« alhier en »O.N.A.c uit Tilburg, op het »N.E O.«-terrein, wist »N.E.O« zyn roem te handhaven. Den stryd eindigde 43 iu het voordeel van »N.E.O.« Het 10 jarig dochtertje van W. de R. had het ongeluk bij het spelen ta vallen, waardoor het baar schouder ontwrichtte. Door Dr. W. werd geneeskundige hulp verleend. WERKENDAM. Uitslag schietwedstryd der byzondere Vrywillige Landstorm, ge houden in het gebouw v. Cbr. Belangen. J. Visser Jz, Ie pr., J. v. Driel 2e pr., B. Ippel 3e pr., J. v. d. Straaten Jzn. 4e pr., K. Verbeek 5e pr. en J. v. d. Straaten B.Wz. 6e pr. Benoemd tot onderwyzer aan de Herv. Chr. School alhier, de heer H. M. Jansen te Lutterade. De voetbal wedstrgd Zaterdag j.l. gehouden tusschen »W. V. V. IIc en »S. V. W.c eindigde met 2 1, in 't voordeel van eerstgemelde vereen. De landbouwer A. de K. kwam dezer dagea des morgens tot de onaan gename ontdekking dat een ijzeren roeiaak van hem verdwenen was. Een onderzoek is ingesteld. Tot telegrambesteller ten postkan tore alhier is benoemd de heer F. van O versteeg. Donderdagmiddag is het motorschip van kapitein Klop tengevolge van het door schieten van het anker, door den storm, voor onze gemeente op een krib geslagen. Een voorbijvarende sleepboot verleende as sistentie. WOUDRICHEM. Ds. A. van Willigen, Predikant der Ned. Herv. Kerk alhier, heeft het beroep naar 's Grevelduin-Capellc aangenomen en voor het beroep naar Mo lenaarsgraaf en Schelluinen bedankt. Gedurende het tydvak 8 tot en met 14 Juni jl. werden aan de viscbmarkt al hier aangevoerd 41 zalmen van 10 tot 22 pond Af 1.53 tot f 2.04 per pond6 schotzalmen a f 1.75 tot f3— p. stuk; 1 steur vau 234 pond a 57 cent p. pond8747 finten A 4 tot 20 cent per stuk paling 98 tot 108 cent p. pond. Onze vroegere stadgenoot, de heer H. de Jager, thans onderwyzer te Hardinx- veld, is benoemd tot hoofd eener school te Rilland-Bath. WASPIK. De familie de R. alhier ont ving het bericht, dat haar 36-jarige zoon P. te Gent (België) over boord is geslagen eo jammerlijk verdronken. By een gestorven rund van den landbouwer J. Z. alhier, werd een geval van miltvuur geconstateerd. Het eadaver is onder politietoezicht verbrand. De 29-jarige ecbtgeneote vaa den schipper P. v. D. gedomicilieerd in deze gemeente had het ongeluk in het Wilhelmicakanaal te Oosterhout over boord te vallen en tossefeen het schip en den havenkaRt bekneld te geraken. De ont boden geneesheer kon slechts den dood constateeren. ZALTBOMMEL. Zaterdagnacht circa 1 uur werd ons slapeöd stadje gewekt door het onheil-verkondigend brandsignaal der Vryw. Brandweer, dat hare leden op riep om den strijd tegen het vernielend element op te nemen. By den heer v. E. in de Aardrobberstr&at bleek de boel in lichte laaie te staan en al heel spoedig was de brandweer met de stoomspuit en aoder materiaal aanwezig. In een oog wenk sisten de prachtige waterstralen uit 2 A 3 monden op de brandende massa, wat direct een kalmeerenden invloed daarop had. Door dit krachtig optreden werd het kwaad tot het aangetaste perceel beperkt, waarvan in hoofdzaak de bovenverdieping uitbrandde. Na anderhalf uur was men den brand geheel meester. Omtrent de oorzaak tast mon nog in het duisterde heer v. E. was slechts laag verzekerd. Vragen op rechtskundig gebied Mag ik s.v.p. van U vernemen, welke zegeltjes men moet plakken voor eea arbei der, die ruim f 10.verdient. K. L. Als Curator, en toeziende Curator, 5 April jl. gehoord door den Kantonrechter; uit dat verhoor bleek, dat de Carator naar zynea wil handelde met 't geld van den onder curateele gestelde, zoowel wat onder hypotheek was gesteld, als 't andere, en beweerde minder geld in beheer te hebben, dan dat den betrokken persoon in 1906 is tan deel geworden, waarop de Kanton rechter 12 April de zaak in handen gaf vaa den Notaris, die de dealing heeft ge daan. Sinds dien als toeziende Curator niets meer van bet aanhangige vernemende, wendde ik my 8 Juni II. tot den betrokken Notaris, vernemende dat het een zaak van slear of uitstel zou worden daarbij komt dat een betrokken familielid er aan mee werkt om het geld van den onder curateele gestelde maar op te maken. Heb ik in deze den Kantonrechter daarvan kennis te geveD, of wien te raadplegen om de zaak ia het reine te brengen Hoogst aangenaam zal het my zyn, op deze vraag spoedig een antwoord te mogen ontvangen. S. C. 't Beste is, dat U eens by den Kanton rechter gaat praten, daar eeDe quaestie als door U bedoeld, zich vee) gemakkelijker mondeling dan schriftelijk laat behandelen. Alhier is eea school met den Btfbel. Nu komt eens in de week de voorzitter, dat is de predikant alhier, op die school nog christelyk onderwys geven. Ik was de meening toegedaan, dat dit niet mocht op een byzondere school maar alleen op de openbare scholen. Gaarne vernam ik uwe meening daarover. Zoo neen, welke artike len en welke wet hst verbiedt, en zoo ja, waarom mag het wel voorbaat dank. Gaarne spoedig ant woord. M. S. Er bestaat geen enkel wettelijk bezwaar tegen, dat een Predikant op eene School met den Bybel op bepaalde uren gods dienstonder wys geeft. Zulks is dus geoor loofd, eenvoudig omdat geen wet bet ver biedt. Hoe ver van de hegscheiding van oajjn buurman moet ik afblyven met het bouwen van een landbouwschuur (zonder rameo) en hoe ver met een hooi- of stroomyt K. K. De landbouwschuur moogt U bouwen vlak aan de grens van uw terrein. Zoo moogt U ook vlak aan de grens een hooi- of stroomyt plaatsen. Ik heb een dienstbode gehuurd voor f3.00 per week plus kost en inwoning (beneden 16 jaar). Welke rentezegels moet ik daarvoor plakken Men heeft my gezegd van 40 cent, maar twee van myo kennissen plakken onder dezelfde omstandigheden maar zegels van 25 cent. Hoe kan dat K. K. "Voor eene dienstbode, als door U bedoeld, die tusschen 14 en 21 jaren oud is, moet geplakt worden met rentezegels van 40 eent. Dat twee uwer kennissen, onder dezelfde omstandigheden als U, zegels van 25 cent plakken moge zoo zyn, maar als de rente- kaart opgezonden wordt naar den Raad van Arbeid, zal men daar de fout wel ontdekken en dan moet natuurlyk bijbetaald worden. Een vader wil zyn zaak aan zya zoon overdoen, doch blijft aan deza zaak ver bonden, zoodat ze verder onder een firma naam gedreven wordt. Mag die naam zoo worden aangenomen of is daarvoor een acte noodig. Indien dit laatste het geval is, welke kosten zyn daaraan dan ver bonden. X. Z. Indien U eene vennootschap onder firma wilt oprichten, is daarvoor noodig eene notarieele- of onderhandsche akte. Wenseht U zulks niet, maar wilt U alleen een naam zonder meer, dan is daarvoor geen acte noodig. Iodien uw zoon alleen in de zaak blijft, mag by gerust onder eea firmanaam han delen, zonder dat daarvoor een acte be- hoeft te worden opgemaakt. BREDA, 18 Juni. Op de markt van heden waren aangevoerd 334 stuks vee, t.w. 67 stuks hoornvee, 90 varkens en 177 biggen. De volgende prijzen werden besteed Kalfvaarzen f240f280; Melkkoeien f f Biggen f12f16; Pinken f f Per pond geslacht lekw. 2e kw. 3e kw. Vette vaarzen 48—52 46 48 4042 Vette koeien 4346 3842 3337 Vette stieren 4345 38—40 Per K.G. levend gewicht Vette varkens 66 68 6365 Vette zeogea 5054 Vette kalveren 5560 HandelVet vee geede handel. Drachtig vee redelijke handel. Biggen en vette kalveren goede hasdel. Vette varkens werden zeer vlug verkscht. 70e Verjaardag van den Koning van Zweden. Ouder hartelijke deelneming *an geheel Zweden heeft koning Gustav V Zaterdag zyn 70sten verjaardag gevierd. De win kelstraten van Stockholm waren in een groen park gemetamorfoseerd. Van huis tot huis, waren in guirlandes over de straat gespannen en de geheele stad was rijk bevlagd met het gele St. George kruis in het blauwe veld. In het paleis was Zaterdag een défilé van deputaties, die gelukwenschen kwamen overbrengen. Aan den koning is een bedrag van 4.700.000 kronen ter hand gesteld, door zyn onderdanen bijeengebracht, welk bedrag de koning wil bestemmen voor een fonds voor kankeronderzoek. Noodlottige botsing. Te Stadtbagen in Hannover werden bij een botsing tusschen een auto en een boe renwagen 3 personen gedood, 1 zwaar gewoed en 2 lichtgewond. Ook de beide paarden werden doodgereden. Binuenland o O o o Öaaruifc zou op te ma&en zijn dat; de afkeuring gericht is tegea het Dag. Be st uur. Wat da notulen betreft, spr. meant t voelen dat de opmerking daarover ook ■niet bedoeld is aan hefc adres van den .Burgemeester, doch als becritis*5ering van het werk van den Secretaris. Alles is spijkers zoeken op laag wa»- ter. De heer Van Buuren zegt dat personen, die veel weten, niet de goede personen srjn, maar wei die veel doen. Hij acht het jammer dat de burgemeester hier nitt evenwel ijver en toewijding aan den dag legt als de burgemeester van Heus- den. Haar de motie niet wordt ondersteund kan. ze niet in omvraag worden gebracht Daarna gaafc de raad over in geheim comité. Jie bafto®. wa." volledig gerold efl Zöa. juist boven de mand gezet worden, toe» een dochtertje van den heer Delia Mou- i te» ontdekte, dat het net gescheurd was. Onmiddellijk werd bevel gegeven de bal len te ledigen Bij deze werkzaamheid is de ballon door een rukwind weggeslagen De adjudant-onderofficier De Vries van J de luchtvaart-afdeeling Soesterbjrg, die de scheurbaan opentrok, is aan de scheur- lijn blijven hangen. Door zijn tegenwoordigheid van geest, greep hij de ventiellrjn en scheurlijn en ïi'eef zoodoende aan den ballon, die weg- dfieg hangen. o— Onderwijl liep de ballon leeg en kreeg een parachute-vorm. De ballon daalde daarop en de Vries sprong nadat hij eerst, in aanraking ge komen was met een telefoondraad op ecu der huizen. Hij liep enkele lichte ver- wendingen op. De ballon dreef verder en kwam terecht c-p een weiland achter de Bilt. ai De dijken in Maas on Waal Door den dijkstool van het poldeav district Maas en Waai werd aan de be trokkenen een bevelschrift gericht, om binnen 35 dagen de boomen ook de vruchtboomen welke aan den voet van den dijk staan, op te ruimen, daar ti'.ze verzwakking der dijken kunnen te»-, '.reegbrengen. Daar veel van die vrueht- lyjomen heel wat beloven, en de oprui ming thans een groote schadepost voor de eigenaars beteekent, heeft zich 'n comité in Maas ei£ Waal vervormd, dab tegen het schrijven van don dijksboel bij Ged. Staten in beroep zal gaan. Corruptie. •Het O.M. bij' de rechtbank te Leeuwar den heeft tegetn den gasdirefceur te Ak- krum en te Woivegaolk f200 boete subs. ten maand hechtenis gevraagd Een pijp van een stoomketel gespron gen. Zaterdagavond begaven zich aan boor.1 van de in de Koushaven liggende sleep- loot van Piet Smit „Middelburg" een twintigtal werklui om zich naar een in de Waalhaven te Rotterdam liggend zee schip te begeven. Nauwelijks waren zij aan boord of er ontstond een hevige knal met het directe gevolg van enorm veel stoom op hefc dek. Daar waar het gat was ontstaan spoot een dikke straal stoom tegen een rijwiel, dat stond tegen de koelkast. De fiets behoorende aan A.N. uit Pernis werd weggeslagen, met het gevolg dat zij terecht kwam tegen den eigenaar, die daardoor over boord viel. Hij wist zich zelf echter uit het water te redden N. had naast een nat pak slechts een hoofdwonde bekomen. Een andere los werkman uit Pernis werd door den,' stoom tegen zijn boi"st ge. troffen. Ook hij viel over boord en toen bij zwemmende de verschansing trachtte te bereiken, spoot de stoom hem nog in het gezicht. Door medewerklui werd hij aan boord gehaald. Een derde los werkman uit Rhoon is ook over boord geslagen en wist zich zelf uit het water te redden. Zij die ge wond waren eri een nat pak hadden beko men werden in een lokaal gebracht en door den G.G-.D. geholpen. Bij, nader onderzoek is gebleken, dat aan stuurboord-zijde van den stoomketel etn pijp is afgesprongen. De pijp is waarschijnlijk slechts gesoldeerd ge weest. Zoodra de stoom iets was verminderd is do 47-jarige machinist H. H. naar de 'machinekamer gegaan om de vuren to dooven. Do pijp is door de Rivierpolitie in beslag genomen. Eene mislukte ballontochfc, i Aan een groot gevaar ontsnapt. Ongeveer 11 uur Zaterdagmorgen Was men bezig met het vullen van de bal lon „Hollandia", met welke ballon al? passagiers de bekende Oost-Indié-vlieger luitenant Koppen, Delia Moutsn en Du- dok te Wit zouden gaan. Bcodelijk ongeluk. Te Westzaam geraakte do 15-jarige H. op de houtwerf der N. V. Houthandel v.b. P. Rot Czn. onder een stapel val leed hout. De jongen werd inwonding zoo ernstig gewond, flat hij spoedig aan tic gevolgen overleed. ——O—— Verdronken. Te Den Haagj is een tofc dusven* onbe kend gebleven man in het water aan ile Veenkad© geraakt. Nadat de man weer op het droge was gebracht, is tever geefs getracht de levensgeesten weer op «r» wekken. Peper in do oogen Tijdens een vechtpartij in. do Ou daan-1 ïtiaat t© Rotterdam is de 46-jarigen G. Dekker door een onbekend gebleven per soon peper in de oogen gegooid. Per auto van den Geneeskundigen Dienst is D. naar het ooglrjder3 gesticht aan de Nadorststraat overgebracht en daar iter vrapleging opgenomen. De opbrengst der Rijksmiddelen De Rijksmiddelen brachten in Mei op f50 740.525 tegen f48.497.109 in Mei 1927, of f 2 243.315 meer dan in dezelfde maand van het vorige jaar Over de eerstet vijf maanden was de opbrengst f 1,415.383 meer dan in het-' zelfde tijdvak 1927. Een patroon t» laat ontploft Op de Sta-Ltsmijn. „Wilhelmina" te Tec- winselen is bij het schieten op 253 me ter verdieping een dynamiet patroon to laat ontploft. De schietmeestcr J. Ha mers,, uit Heerlen, werd ernstig gewond,, Een oog zal hij' moeten missen. De ar beider Senden, uit Kerkrade, werd min der ernstig gewond. De drukte bij de Olympiade. plet N.O.C. deelt mede, dat liet aantal betalende bezoekers gedurende de hoc keywedstrijden 54.275 bedroeg en dat van de voetbalwedstrijden 249.677. Wanneer men als gemiddelde der toe gangsprijzen voor hockey f 1 25 en voor voetbal f2 neemt, hebben de ontvangsten ongeveer f 600.000 bedragen. Het aantal auto's 'dat gedurende de hockey- en voetbalwedstrijden op het Sta- dicnplein is voorgereden, bedroeg circa 50 000. I Biscuits naar' de Nobile-expeditia Naar wij vernemen is door de directie van de N. V. Biscuitfabriek „Liga" te Pcigen op Zoom een K. L. M.-viiegtuig gecharterd, teneinde met dit vliegtuig te trachten zoo dicht mogelijk de ex peditie op weg naar Nobile te naderen en de voor dit doel speciaal vervaardigde „Ilo-ha"-biscuits aan de expeditie toe te voegen. Het vertrek zal plaats vinden van Waalhaven. Als piloot is aangewezen ymirncff. In elk geval zal naar Malmö gevlo gen worden. Doodelijke val. Gedurende den schafttijd is do 3l-ja- rige arbeider L. L. J. te Rotterdam in heb ongeveer 10 M. diepe ruim geval len van het Engelsche bananen schip „Manistee", liggende in de Wilhelmina- haven te Schiedam, nabij de Furness- wtrf. Niemand heeft het ongeluk zien gebeuren. Later vond men den onge lukkige bewusteloos in het ruim liggan.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2