Maatkleeding laat zich niet beoordeelen op 't Eerste gezicht. Ie klas coupe en afwerking. verliocgt liet leven. Grootste en drukste maatafdeeling te G 0 R C tl M. LAGE PRIJZEN DRUNEN. Veiling van 21 Juni. p. K.G. ent. Aardbalen 57-69 II Asperges 35—46 60—79 II 30-55 III 10—25 Postelijn 3—7 Tuinboonen 12—21 Doperwten 24—26 Groentjes 25-30 Peulen 36-38 Aardappelen (ood) 5-6 (nieuw) 18—21 Spinazie 6—13 Boontjes 70-85 Juin 12—14 Kersen 72—100 Rabarber 3 6 p. 400 K G, Kruisbessen f 12.30-42 40 meeldauw f6.70 per stuk ent. Komkommers wit 14—20 groene 10—41 II 1—3 Bloemkool 12—23 II 6—10 III 2—5 Sla 1—3 Spitskool 3-7 Savoyekool 2-6 per bos ent. Peen 5—13 Seldery 1—2 Aanvoer Kruisbessen 26300 K.G. Erwten 4960 K.G. Komkommers 3A75 stuks. XgENDEREN. Appelen zullen hier d't 'jaar zeer weinig zijn. De peeren, of schoon de boomen hiermede flink bezet zijn, worden in de ontwikkeling zeer be lemmerd door de vreterij der rupsen, die geducht huishouden in het blad Te wei nig wordt nog tot bestrijding van de- ae plaag gedaan. VERGADERING VAN DEN RAAD DER GEMEENTE 'A'LMKERK, OP DINSDAG 19 JUNI 1928. n.m. 3 uur. 1 VoorzitterEd.Achtb. Heer P. Bergmeijer, Burgemèester. Secretaris: WelEd. Heer C. J. v. d. Wiel. De Voorzitter opent als naar gewoonte, de vergadering met ge- bfed en verzoekt den Secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukkenEen mededeling van Ged. St., waarin zij berichten dat de gemeentekas in orde is bevonden, alsmede goed keuring van het G.E.B., welk schrijven voor kennisgeving wordt aangenomen. Een schrijven van de bewoners d^r Waardhuizensche Steeg al hier, waarin zij den raad verzoeken, met het oog op de slechte drinkwatervoorziening, aldaar een pomp te plaatsen, temeer omdat daar ter plaatse een pomp gestaan heeft. De heer Koekkoek vraagt, of daar niet op andere wijze geholpen kan worden, b.v. door het leggen van een Duiker. De Voorzitter acht dit mogelijk, doch de heer De Jong zegt, !dat dan de polder Den Duit onder water komt. Ook zegt Spreker, dat het daar niet mogelijk is, goed drinkwater te krijgen, daar de bewoners van bovengenoemde Steeg hunne privaten en mesthoo- pen langs den waterkant hebben. De heer Nieuwenhuizen zegt dat de Raad niet verantwoord is, om aldaar geen pomp te plaatsien, op grond dat een aldaar vroe ger aanwezige pomp door de jeugd vernield is, (hetgeen de heer 'Die Jong reeds medegedeeld had). De Heer Ottevanger heeft ook klachten dienaangaande géhoord, en stelt voor 't in handen van B. en W. te geven., waartoe wordt besloten. Een dergelijk schrijven is ingekomen van de bewoners van de „Laagt" die eveneens verzoeken om betere drinkwatervoorziening, 't welk mogelijk zou zijn, door verlegging van den Duiker bij van Herwijnen. De Voorz. zegt, dat B. en W. den Gemeente-opzichter hebben opgedragen, eene begrooting te maken dienaangaande, waaruit blijkt, dat zulks f 105,36 zal kosten. Daar Van Hervvijnen den sloot ter plaatse heeft afgedamd, en daardoor het Alrrtwater niet bij den Duiker kan komen, vraagt de heer Van Leeuwen of Van Her wij nen daar recht op had, waarop de Voorz. bevestigend antwoordt. Dé heer Van Leeuwen is er nog niet zeker van, of de heer Van! Herwijnen dit had mogen doen. De Voorzitter zegt, dat niemand weet, of die Duiker daar altijd gelegen heeft. Na een betoog van de heeren Verschoor, Koekkoek en Ottevan ger wordt besloten, dat B. en W. zich eerst zekerheid zullen ver schaffen, opdat de gemeente niet in moeilijkheden zal komen, als de Duiker naar de voorgestelde plaats wordt verlegd Schrijven van den heer A. Geudeke, ambten, ter Secretarie, alhier, Waarin hij den raad verzoekt, zijn salaris te verhoogen. J3. en W. stellen voor, het salaris van adressant met f 200 per jaar te verhoogen. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Schrijven van den heer Commissaris der Koningin dezer prov. (waarin den raad wordt verzocht, met 'toog op het in strijd met de wet, dooden en vervoeren van mollen, bij verordening vast te stellen eene verbodsbepaling om over 't land te loopen. B. en W. stellen voor, hierop afwijzend te beschikken. De heer Nieuwienhuizen vindt het echter wèl goed, dat er strenge maatregelen genomen worden, spreker zegt, dat het treurig is, zulke gr.oote gaten in het weiland gestoken worden, welke ze nog open laten liggen ook. De heer Burghouts zegt, dat de gemeenteraad van Dussen hierop ook afwijzend heeft beschikt. De heer Van Leeuwen verwacht veel moeilijkheden van een der gelijke bepaling, voor arbeiders die op 't land werkzaam zijn, of er over naar hun werk gaan. De Voorzitter vreest, dat deze bepaling te ver gaat, waarna het voorstel van B. en W. met 9 stemmen voor en 2 tegen, wordt' aan - genomen. Schrijven van de Kamer van Koophandel. Wordt op voorstel van den Voorzitter in geheime vergadering behandeld. Schrijven van ;C. Ippel en drie andere ingezetenen dezer gem. waarin zij den raad verzoeken, ingevolge de landarbeiderswet, gelden beschikbaar te stellen in voorschot voor 4 woningen aan den Rijksstraatweg. Door den Voorzitter wordt naar voren gebracht, dat volgens bedoelde wet, dat schrijven door de plaatselijke vereeniging aan den raad had moeten worden gericht, en niet door adressanten ]>ersoonlijk. De heer v. d. Stelt vraagt, wie dan over die gelden beschikt. De Voorzitter antwoordt, dat de gemeente het geld voorschiet, maar dat de raad alleen heeft te maken met de vereeniging. De heer v. d. Stelt heeft toch vernomen, dat zulks niet zoo is. Hoewel de Voorzitter het bepaalde uit de wet voorleest, blijft de heer v. d. Stelt bij zijn meening. Hierna wordt het regelment van het Burgel. Armbest. gewijzigd en wel, met het oog op uitbesteding van personen die armlastig zijn, om de gezinsleden, waar de bestedeling wordt ondergebracht, geneeskundig te doen onderzoeken. Den raad wordt het gemeenteverslag over 1927 aangeboden. De vergoeding voor 't Lager Onderwijs wordt vastgesteld op f 14,59 per leerling. Tot het nazien der gemeenterekening 1927 worden benoemd de heeren J. Verschoor, C. A. Walraven en W. Noorloos. Wordt op voorstel van B. en W. besloten een nieuwe brandkast aan te koopen. Hierna gaat de raad over in geheime zitting. Na heropening der vergadering, wordt door den Voorz. mede gedeeld, dat B. en W. voorstellen een bedrag van f 2160 beschik baar stellen voor reparatie van de dokterswoning alhier. Aldus wordt besloten. In een der vorige vergaderingen werd door den heer v. d. Stelt voorgesteld om de raadsvergaderingen met dankzegging te sluiten. De Voorzitter en de leden Koekkoek en Ottevanger verklaren zich op verschillende gronden hier tegen,, waarmede de heer v. d. Stelt zich niet kan vereenigen, aangezien op bidden dankzeg ging moet volgen. De Voorz. acht het overbodig dit in te voeren, waarna het voor stel van den heer v. d. Stelt wordt verworpen met 10 tegen 1 stem. Bij de rondvraag zegt de heer Koekkoek, dat de rioleering aan de Almbrug verstopt zit en verzoekt deze in orde te laten maken. De Voorz. zegt dit te zullen onderzoeken. De heer Walraven zegt, dat de water stap aan het eind van den Nieuwendijk stuk is, en verzoekt deze in orde te laten maken. De Voorzitter zegt de gemeente opzichter hiermede in kennis te zullen stellen. De heer Verschoor zegt, dat er herhaaldelijk woonwagens staan aan de weegbrug, waarvan de leden der weegbrug schade onder vinden. Ook vraagt hij of het waarheid bevat, dat B. en W. die wagens gelast hebben, daar te gaan staan. De Voorz. zegt dat B. en W. zulks nooit gelast hebben, maar zou in verband hiermede het bestuur van de weegbrug in overwe ging willen geven, aldaar een bordje te plaatsen, met 't opschrift: Verboden staanplaats woonwagens. De heer Burghout zou, wanneer er armlastigen uitbesteed wor den, willen adviseeren, dat er een controle plaats had voor goedé behandeling. De Voorzitter vraagt of de heer Burghout iemand op het oog heeft, waarop hij ontkennend antwoordt, maar hij zou toch graag hebben dat 't bestuur er eens ging kijken. De heer v. Leeuwen informeert, hoeveel de brand bij den heer Snoek heeft gekost, waarop de Voorz. antwoordt van "f 120. Verder vraagt de heer v. Leeuwen wanneer er een demonstratie met de nieuwe brandspuit gehouden wordt. De Voorzitter zegt, zoo spoedig mogelijk. Da heer Noorloos zou aan den Ippelschendijk' ook wel eenige verbetering van drinkwater willen hebben, daar bij spr. veel klach ten komen over het slechte drinkwater. De heer Ottevanger zegt, dat de menschen hier veel in mee kun nen werken, door het vuil er niet in te laten loopen. De heer Burghout zegt, dat de gemeente hierin toch voor moet gaan. Spieker zegt, de rioleering van de straat loopt toch ook in die Alm, waarna de heer 'Verschoor opmerkt, dat dit stroomend water is. Hierna wordt de vergadering gesloten. Vraagt de stalen of stukken ter bezichtiging. Ontbiedt onze reizigers met de stalen collectie. Eerst na verloop van tijd zullen de gebreken zicb openbaren. In Onze kleeding naar maat blijft tot bet laatst de oorspronkelijke pasvorm bewaard en stemt den drager tot volle tevredenheid* Vandaar dat wij, na 55 jaar bestaan, nog steeds bovenaan staan en 't aantal nieuwe cliënten dagelijks toeneemt Werkende met het grootste aantal maatcoupeurs en Maatkleermakers. 'AALBURG. DLnsdagavooSl fcfoopfc ia cle IKed. Herv. Gom. om 7 uur (T>.T.) op te treden de heer Schoonerbeek uit Er en el o ALMKERK Mej. Ruisaard onderwij zeres a. d. Chr. Schooi alhier, is thans in gelijke betrekking benoemd te Ou- der kerk a.d. IJsel. f Mochten wij melden dat het be drag, welk langs de huizen ingezameld Was. voor het huldeblijk van II. M. de Koningin moeder ruim f18 bedroeg, dit moet echter zijn van alle wij ken dezer gemeente te zamen ruim f76 J.l. Woensdag bracht Caod. Döns- zelman van Amsterdam beroepen pred deze Gemeente met zijne a.s. Echtgenoote een bezoek aan de Herv. Gem., alhier. Nadat de nieuwe pastorie enz. was be zichtigd, rad Z Eerw. des 's avonds voor de gemeente op. Na den dienst (werd door vele gebruik gemaakt om met Z. Eerw. kennis te maken. Dat Cand. .Dönszelman goedgunstig moog beschik ken is de wensch van heel de gemeente BRAKEL. Naar wij vernemen zal zich na het vertrek van den Heer J. J. Warn- sinck, arts alhier, als geneesheer in de ze gemeente vestigen de heer C. van .Steenis, arts aan het Gem. Ziekenhuis te Arnhem, welke door de raden der gemeenten Brakel en Poederoijen ook tot gemeente-geneesheer is benoemd jCAPELLE. Naar men ens mededeelt zal de heen P. Sterrenburg, arbeider tele grafist bij de Ned Spoorwegen te Nijme gen op 9 Juli a.s. zijn 25-jarig jubile um bij de N. S. vieren. Ongetwijfeld zal h<t hem dien dag ook uit onze gemeen te niet aan bewijzen van belangstelling! ontbreken, aangezien de heer Sterren burg ongeveer 22 jaar werkzaam geweest js aan het station Capelle-Nieuwevanrt Dinsdagmiddag had op het kerk hof alhier de plechtige teraardebestelling ■plaats van het stoffelijk overschot van. Hen heer Adr. Verhagen, lid van het col lege van ouderlingen; en diakens der Ned.. 0-Xorv. gemeente. Aan de groeve werd het [woord gevoerd door Ds. Ewolit, Ned. Herv predikant te Raamsdonksveer en consulent dezer gemeente on door den 'lieer H. Kerst, voorzitter der bij zonder a "lagere school ins de Nieuwstraat, van wel kt school de overledene bestuurslid was De j.l. Dinsdag in de gemeente feprang-Capelle gehouden collecte voor den gewapendemdienst heeft f15.— op- gebracht. Onze vroegere dorpsgenoot, de hr «T. Timmermans ambtenaar ter secretarie te Papendrecht legde j 1. Dinsdag |te 's-Gravenhage met goed gevolg examen af voor diploma Gemeentefinanciën, om vattende 4 groepen n 1. Boekhouden, Han del «rekenen, Belastingadministratie en? iCcntrole Gemeentefinanciën 1 Het muziekgezelschap „Kunst" na fA.rbeid" maakte j.l. -Woensdagavond on der leiding van zijn directeur, den heer 'A. Christ, een muzikale wandeling door Öe gemeente. 's GRAVENMOER. De collecte voor den gewapenden heeft in deze gemeente de eom van f736 opgebracht Door het gemeentebestuur is aan liet Fanfarecorps „Euterpe" alhier een subsidie van f 50 verleend, f SPRANG. Den arbeider A. v. T. al- hier had op de steenbakkerij te Berkel het ongeluk toen bij het opheffen va,n ben wagen den, boom brak dat hij aan zijn linkerhand zulke verwondingen opliep dat hij onmiddelijk zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. (SLEEUWIJK. Voor dijkopzichter voor het Land van Altena. in de vacature van kien heer G. A. de Regt is benoemd onze dorpsgenoot den heer A. de Jong 'Pzn. i j Het dezer dagen verpacht 't Groot en klein gros toebehoorende aan den heer Kalis bracht dit jaar ruim f 1300 j BERGEIJK Tevredenheid STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2