Derde Blad flo4823 Vrijdag 22 Jyoi In UwZadettasch PUROL Zaterdag a.s. 23 Juni begint de van de Gasthuisstraat )-( GORINCHEM. Lees ons overal verspreide extra Uitverkoopblad ZIET EE ETALAGESZIET DE ETALAGES I voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. DAMRUBRIEK. Plaatselijk Nieuws Buitenland. BEHOORENDE BIJ HET Redacteur: M. J. L. BÉNEKER, Kerkstraat 105 WOUDRICHEM. Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. Een partij 1. 31-27 2. 37—31 3. 33 28 4. 38X29 5. 39—33 6 44-39? 7. 33-281 8 39—33 9. 42X31 10 41—37 11. 46—41 12. 29X20 13. 43-38 14 47-42? 15. 49-43 16. 31—26 17. 36—31 18. 50—441 19. 33-29 20. 29X20 21. 35—30 22. 38 - 33 23. 42-38 24 26 - 21 25. 40-35?? van Bourquin. 17—22 11-17 22X33 19—23? 13—19 17—21? 21—26? 26X37 20—25 14—20 20 - 24 25X14 8-13 15—20 1 10—15 5—10 20—25 14—20 20—24 25X14 14—20? 20-25? 10-14 15-20 t men onderstaande ontleding raadpleegt. Om tot dezen stand te geraken, zyn niet altyd de sterkste zetten gespeeld. De minder sterke zetten worden aangegeven door de juiste zetten door 1. Zwart vervolgt en eindigt de party dan op de volgende zéér fraaie w(jse 25. 12-17!!! 26. 21X12 23—29 27. 33X15 6—11 28. 12X23 16—21 29. 27X16 14—20 30. 15X24 7—12 31. 16X18 13X42 32. 24X13 9X47 behoort op fietstochten, voor verzachting en genezing bij doorzitten en zonnebrand steeds een doos of tube ANDEL. De gem. zangver. »Sursum Corda«, zal op 10 Aug. a.s. in de Eere Afdeeling deelnemen aan het concours te Nieuwendijk. AALBURG. Zondagmorgen te 10.30 u. hoopt voor mze gemeente op te treden Ds. Ewoldt van Raamsdonksveer en des namiddags te 3 uur te Heesbeen. 's-GRARENMOER. Ds. F. Anker hoopt Zondag 8 Juli afscheidsrede te houden en 15 Juli intrede te doen te Goudriaan en Ottoland in de Ned. Herv. Kerk. Als be vestiger zal zijn, Ds. J. H. van der Wal te Wageningen. De alhier gehouden demonstratie van de brandslangen op de waterleiding, is schitterend verloopen. Dat dit in geval van brand voor de gemeente van zeer groot belang is, is geen betoog, te meer daar men zich voor dien tyd moest behelpen met een perspomp, wat veelal groote bezwaren met zich bracht. POEDEROIJEN. Tijdens een onweer dat Zondagmorgen boven onze gemeente woedde, sloeg de bliksem in de woning van J. W. Brienen alhier. Na 't een en ander vernield te hebben, ging hy door een afvoerbuis in een regenput, de bewo ners waren ter kerke. RAAMSDONKSVEER. Landbouwer d. B. viel van een hooiwagen en bezeerde zich aan de halswervels zoodanig dat opname in het R.K. ziekenhuis noodig was. der Bend, H. van Arkel Az. en M. Ring- lever. Tot eere voorzitter werd benoemd de EdelAchb. Heer W. Beukenkamp, bur gemeester. Het ligt in de bedoeling van de Vereen, reeds dit jaar ter gelegenheid van den ver jaardag van H.M. de Koningin, feest te vieren. Nieuwe leden kunnen zich by een der bestuursleden aanmelden. VEEN. De jeugd schyot er behagen in te scheppen telefoondraden te vernielen. Maandag had zulks weer plaats. Naar men verneemt heeft men hiervan aan de politie kennis gegeven, die een onderzoek zal in stellen naar deze baldadigheden. WOUDRICHEM. Tengevolge van het minder gunstige weder is de fintenvangst heel wat minder gewerden en kan zoogoed als afgeloopen worden beschouwd. Over het algemeen zijn de uitkomsten niet onbe vredigend geweest. WASPIK. Onze dorpsgsnoot de Heer A. Kamp Lzn. slaagde dezer dagen voor het examen onderwijzer. Hy genoot zyne opleiding by de Kweekschool te Dongen. De collecte, voor den gewapenden dienst op j.l. Dinsdag alhier gehouden, bracht f 10.97 op. ZUILICHEM. Het mond- en klauwzeer breidt zicb in deze gemeente steeds uit. Werd voor ongeveer veertien dagen terug de eerste aangilte gedaan, thans zyn reeds by 6 verschillende veehouders gevallen ge constateerd. In verband met de vorige week Woensdag plaats gehad hebbende brand, was Donderdagmiddag het parket uit Tiel te dezer plaatse. Na een en ander be zichtigd te hebben werd van Hsrp aan een verhoor onderworpen en des avonds door de Ryksveldwacht naar Tiel overgebracht. In verband met een bericht uit Zuilichem, voorkomende in het nummer van 15 Juni in het Gor. Nieuwsblad, waarin werd gemeld, dat onze dorpsgenoot de heer B. Schalk dezer dagen naar Oost-Indië zou vertrekken om daar werkzaam te zyn by de politietroepen, kunnen we het volgende melden. Voornoemde persoon, thans kor poraal bij de politietroepen te 's Bosch, had plannen opgevat em naar Indië te gaan en zulks met goedvinden van zyn aanstaande, die de reis naar Indië als zyn vrouw dan mede zou aanvaarden. De heer Schalk was reeds goedgekeurd, doch zijn aanstaande vrouw begOD terug te krabbelen en wilde niet meegaan, met het gevolg, dat van naar Indië gaan niets komt, evenmin van het huwelyk, aangezien de verkeering ver broken is. Het diagram geeft den stand aan zooals die is na zet 25 van Wit. »De partyc is nu een probleem geworden. We raden U aan de oplossing zelf te zoeken, voordat Dhr. A. J. J. M, v. Iersel te 's Gravenhage voor notariëel examen 2e deel. Dhr. Sivirsky slaagde voor het exa- meD L O. Zooals men ons mededeelde, werd voor het vaandel der Rijvereeniging vJulianac f 180 bijeengebracht. SLEEUWLJK. Alhier is opgericht een Oranjevereeniging met 40 leden. Tot be stuursleden werden gekozen de heeren C. Pellikaan, voorzitter, A. Knoot, secr., A. Kolff, penningra., W. Duizer, G. van —O Jficuwslilad i Dooi 30-60. Tub« 80 ct. Bi) Apoth cn Drogisten Een beruchte hotelrat- in de val De beruchte geveltoerist Paul Kassner, die vooral als ongewenscht gast in ho tels optrad, is Zaterdag te Berlijn in de val geloopen. De politie zocht hem al sedert 18 April van liet vorige jaar toen hij bij zijn vervoer uit een gevan genwagen had weten te ontsnappen Voor zijn arrestatie had hij in Berlijnsche ho tels bedragen van 30.000 en 48.000 mark ten nadeele van logeergasten gestolen en was met dat geld naar Wiesbaden ge togen, waar hij in een hotel kostbare diamanten buit maakte. De oude dame aan wie de steerten toebehoorden, werd juist wakker toen de dief aan het werk was en schrok zoo, dat zij een hartver lamming kreeg en overleed, meldt men aan de „N.RCt." Zaterdag had Kassner met twee mede plichtigen een tocht per huurauto door Berlijn gedaan. Bij het uitstappen be dreigden ze den chauffeur hem t* zullen doodschieten als hij geld wou hebbeu Daarop gingen ze een buis binnen. i De chauffeur reed dadelijk naar den na bij zijnde n politiepost en kon weldra met twee pootige agenten naar het huis, waar in de inbrekers verdwenen waren, te- rugkeeren. Dezen schenen echter lont te hebben geroken; zij waren althans niet meer in 't huis. Kort daarop ontmoette de chauffeur echter het drietal weer en de gewaarschuwde politie wist nu hen alle drie te grijpen. Huiseigenaar gearresteerd. Zaterdagmiddag werd in Berlijk de vroe gere landsregeerdsr van Tirol, Grii- ner, gearresteerd. Grüner was vroeger leider van de Oostenrijkse he soci aal-democratie, bekleedde na de revolu tie hooge ambten en werd tenslotte re gent van Tirol. In den inflatietijd maak te hij van de gelegenheid gebruik om landerijen en kasteelem te koopen en ver wierf ook een groot aantal huizen in Ber lijn. Bij een latere verkooping dezer hui zen moet hij eeen winst van f 200.000 gulden hebben gemaakt, welke hij in het buitenland heeft gedeponeerd. Bij den aankoop echter moet hij evenals de mee ste koopers van huizen in de inflatie-ja ren, valsche verklaringen hebben afge legd. Hiervoor is hij thans gearresteerd. Na storting van een borgstelling van 300 mark is hij echter voorloopig weer cp vrije voeten gesteld O Zijn zoon in een stoomketel gestopt Een monteur, Sjoeström gemaand, te Stockholm, heeft bekend zijn 10-jarigen zoon in den stoomketel van een melkfa briek, waar hij werkzaam was, te hebben gestopt. Sedert. Pinksteren werd de jongen vermist. Men arresteerde den vader, die voor de tweede! maal gehuwd was en dien uien verdacht. Daar geen bewijs tegen htm was te vinden, werd de man later weer op vrije voeten gesteld. Bij het voortgezet onderzoek vond men echter aanwijzingen, die er op duidden, dat de man wel degelijk schuldig was Ten slotte heeft Sjoestrom bekend zijn zoon te hebben vermoord. Hij verklaarde, dat zijn zoon ondeugend was geweest en hij hem had afgerost. De jongen was toen bewusteloos geworden. Meenend, zijn zoon te hebben gedood, had bij den knaap in den ketel geworpen. Deze verklaring wordt echter niet geloofd. Het schijnt, dat de man den jongen kwijt wilde.. Om een hond te redden. Aan het strand te Boulogne-sur-Mer heeft zich Zaterdag een aangrijpend dra ma afgespeeld. Een jonge mecanicien wilde zijn hond, idu zich te ver in zee had gewaagd, te hulp komen. Daar hij echter niet te gen de golven en de trekking op kon, kwam hij zelf in levensgevaar te ver keer en. Een jeugdige Engelsche, die het gevaar zag, sproug in zee om den dren keling te redden, doch ook zij was tegen de golven niet bestand. Een Engelsehman, die zich daarop te water begaf, slaagde er slechts met de grootste moeite ia het strand weer te bereiken. De mecani cien en het Engelsche meisje kwamen jammerlijk om het leven; hun lijken zijn des avonds aangespoeld. Tweemaal aangevaren, Het Belgische stoomschip „Diamant" werd aangevaren in de Schelde door het Zweedsche s.s. „Bellis" en kort daarop door het Belgische schip „Adour". De „Diamant" kreeg een groot lek en moest op den oever worden getrokken om niet te zinken. Een matroos werd gedood t-us- schen verwrongen platen ijzer. Petroleumbronnen in België Volgens de Etoile Beige heeft men in de provincie Henegouwen te Houdeng petroleum bronnen ontdekt. Bij de eer ste peiling op 32 meter diepte sijpelde een petroleumachtige vloeistof uit den bodem. Ongeluk met een vliegbx>t. Vier dooden, vier gewonden. Zaterdagmiddag is in een amusements park te Margate een ongeluk gebeurd met een vliegboot, een onderdeel van een toe stel, „The Atlantic Flyer" geheeten, waar bij de er aan bevestigde booten, naar be roemde vliegers genoemd, rond en op en neer zwaaien. Door het breken van een bout of een stalen tros zakte de achter kant van een der booten omlaag en wer- ömi de acht inzittenden op een hoogte van 10 Meter weggeslingerd. Drie hun ner waren op slag dood, de vierde stierf in het ziekenhuis. De vier anderen wer den gewond. Sneeuw en koude in het Reuzengeberg te. Zaterdagnacht heeft het in hot Reu zengebergte verscheidene malen hard g - sneeuwd en in den loop van den Zon dag viel op het hooggebergte nog ver schillende keeren veel sneeuw. Boven dien heerscht er een aanmerkelijke kou de. Een wolkenkrabber bijna zoo hoog als de Eiffeltoren. Er bestaan plannen tot het bouwen in Chicago, boven de banen van Illinois Cen tral Railroad, van een gebouw van 75 verdiepingen, dat 45 millioen dollar zal kosten en een stad op zichzelf zal wor den. Het zal 855 voet boven den beganon grond hoog worden, aldus 70 voet hoo- ger zijn dan het Woolworthgebouw te New-York en bijna zoo hoog worden als de Eiffeltoren. Luehtacrobatiek. Bij de vlieg-acrobatische wedstrijden te Rbeims waren 80.000 toeschouwers aan wezig. Het begon met een snelheidswed strijd, die door den Franschman Lomoin werd gewonnen. Vervolgens was er een wedstrijd in het treffen van kleine lucht ballons. Hierbij won de Duitscher Tie- seler. De wedstrijd in luehtacrobatiek werd gehouden tusschen Fieseler en Do- res Zij waren zoo aan elkaar gewaagd, dat er geen uitslag viel. Vliegtuig brandend neergestort Naai- uit Boston gemeld wordt, is al daar een met twee passagiers bezet ver keersvliegtuig brandend neergestort. De bestuurder bekwam zware verwondingen. De beide passagiers, de vroegere senator Marcel Therriault, en een dame, wer den gedood. GROOTE OPRUIMING Firma J. H. ATHMER MARTENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 9