Gostuums naar maat vanaf MODERN FOTO-ATELIER COERTSE F*. JOH AN DE MOL, f 32.50 YERGROOTINGEN FAMILIEGROEPEN LIJSTEN EIND B 119 - GORKÜM - TELEF. 266 B.ODAES FLATEN-CAMERA's AMATEUR ARTIKELEN Buitenland Opzienbarende onthullingen. Eenige maanden geleden gaf het syndicaat van den bond van metaal-industrieelen dr. Fuchs te Frankfurt am Main ontslag er toy werd gearresteerd onder verdenking van verduistering tot een totaal bedrag van 185.000 mark. By het thans begonnen proces verklaarde dr. Fuchs geen verduisteringen te hebben gepleegd, doch met toestemming van het bestuur deze hooge som voorna «selyk te hebben uitgegeven aan rechts» gerichte bonden en aan drinkgelagen van .toestuur en commissarissen. By het zilveren jubileum van den bond ia 1925 was een diner voor 100 personen geweest, dat volgens dr, Fuchs 40 000 mark had gekost. Verder hebben 10 per sonen 10 maal van te voren een proef- «naaltyd genoten, hetgeen 15000 mark had gekost. Of deze beweringen juist zyn moet uit liet getuigen-verhoor blyken. Stormen boven de Cbileensche kust. Volgens een bericht uit Buenos Aires woedden langs de geheele Cbileensche kust Hevige stormen, terwyl het land zelf door hevige wolkbreuken wordt geteisterd, die verschillende plaatsen belangrijke overstroo toaingen hebben veroorzaakt, waar door veel ^schade is aangericht. Oe stad Concepcion stiat onder water, terwyl te Autofagasta dé havenwerken ernstig door den storm zyn beschadigd. Men vreest, dat talryke ^personen om het leven zyn gekomen. Vliegtuig verongelukt. Een vliegtuig van de Imperial Airways Company is tydens een proefvlucht neer gestort, nadat het Durley by Londen was gepasseerd. Vier leden van den staf van toet vliegveld zyn gedood, onder wie de inspecteur en 2 typisten, die by hetaero- droom werkzaam waren en gevraagd hadden de vlucht te mogen meedoen. De bestuurder tcapitein Spafford en een ander lid van bet personeel werden gewond. Het vlieg tuig behoorde niet tot de lyn-vliegtuigen, doch was een kleine tweedekker van slechts sen moter voorzien, die af en toe werd gebruikt, als er veel vracht was te «er voeren. Gevaarlijk goedje. Te kopenhagen zyn 6 personen gestor ven na het drinken van houtspiritus. De dood trad zoo snel in, dat niet eens uitin gen konden worden gedaan, wie de ver- koóper van de spiritus was geweest. De verdwyning van Loewenstein. Een officiësle proefneming op zyn vliegmachine. Uit Londen wordt gemeld Majoor Cooper en andere ambtenaren van het departement voor ongelukken van bet ministerie voor Luchtvaart onderzochten igisteren op een vlucht den toegang van *t Fokkervliegtuig, waaruit kapiteiu Loewen- etein 4 Juli is verdwenen. Ofschoon geen dfficiëale mededeelingen zyn gedaan, ver fleemt men toch dat een der leden van "bet gezelschap de deur met de grootste vpoeite slechts een paar duim kon open- fkrygeu en dat, toen dit lid de deur weer losliet, deze door kracht van den wind met geweld werd dichtgeslagen. Na een lang durige worsteling slaagde majoor Cooper er in, met een touw om zyn middel ge bonden de deur voldoende te openen ooq ■laar een buitenhangende ladder te klimmen.. Hy werd later weer naar binnen gehaald. De proefneming geschiedde op een hoogte Van duizend voet met kapitein Drew, die op Loewenstein's machine als bestuurder fungeerde. Stalen op aanvraag. Coupeur te ontbieden. Voor prima pasvorm en be werking wordt ingestaan. Verzuimd niet, zonder eenige ver plichting stalen aan te vragen. HEUSDEN. —o— den worden gered. Een begin van brand in een gasfabriek werd snel ge- bluscht. Munitie-ontploffing aan boord. Te Antwerpen waren arbeiders be zig met het laden van munitie aan boord van 't Engelsche stoomschip „Cambrian Idylle", toen een kist in het ruim viei boven op een andere kist. Beide kisten ontploften. Negen personen werden gewond, waarvan 4 zeer ernstig. Er ontstond een begin van brand. Brandweerlieden zettende andere kisten onder water, teneinde de ontploffing ervan te voorkomen. Eveneens is de bliksem geslagen in de woning van A. te Groesbeek. Onweer in het Zwarte woud. Zondagavond hebben in het Zuide- delijk 'gedeelte van het Zwarte Woud en net Hegau-gebied hevige onweders gewoed, die vergezeld gingen vaneen Slachtoffers van de warmte. Te Wijhe was de landbouwer N. met een wagen naar het land gegaan om hooi te halen. Na eenigen tijd zag men de paarden met den wagen komen aanhollen. A. lag een eind verder dood op den weg. De wielen waren hem over het hoofd gegaan. Vermoedelijk is de man, door warm te bevangen, van den wagen gevallen. Tengevolge van de warmte is het vierjarig dochtertje van den landbou wer B. te Odoorn onwel geworden en overleden. De 55-jarige vrouw J. M. te Putte werd door de hitte bevangen en over leed bijna onmiddellijk aan de ge volgen. DE VREESELIJKE RAMP TE BRUNSUM. Hoe de werklieden na de ramp treurig weer naar de myn gingen om hun dagelyDch werk weer te verrichten. Een huurkazerne uitgebrand. Te Soltau bij Harburg is in een huis brand uitgebroken. Met zeer groote snelheid greep het vuur om zich heen. In het huis woonden ze ven arbeidersgezinnen, in het geheel 40 personen, van wie velen zich in nachtgewaad zich moesten redden. Verschillende kinderen moesten uit de ramen in reddingszeilen worden geworpen, die de brandweer op de straat gereed hield. De brandweer kon overigens niets anders doen dan de belendende per- ceelen nat te houden en te bescher men, daar de huurkazerne zelf niet meer te redden was. Een kind door ratten overvallen, ""in Meuenhaus in Pommeren is het negenjarig kind van een arbeidersge zin dat alleen thuis in bed was ach tergebleven, door ratten overvallenen zoodanig aan gezicht handen en lijf toegetakeld, dat het naar het zieken huis moest gebracht worden. Men vreest voor zijn leven. De hittegolf gebroken. Uit verschillende deelen van Frankrijk worden onweer en wolk breuken gemeld. In Vichie viel zeer veel regen. Het water drong in de kelders der woningen. De schade die is aangericht wordt op eenige milli- oenen geraamd. In Nancy heeft het onweer eveneens groote schade aan gericht. op een orkaan gelijkende storm. Er werd veel schade aangericht. Een vechtpartij. In de omgeving van Berlijn ont stond een hevige vechtpartij tusschen een twintigtal Berlijnsche en Ham- burgsche arbeiders. Met messen en stokken gingen de tegenstanders ei kander te lijf. Toen enkele voorbij gangers de politie hadden gealar meerd en deze ter plaatse verscheen gingen de vechtersbazen er van door, doch 5 hunner bleven zwaar gewond op straat liggen en moesten naar 'n ziekenhuis worden gebracht. De po litie moest van de gummistokken ge bruik maken om de menigte, die ge tuige van de vechtpartij was geweest, uit elkaar te jagen. Ontploffing. In de kruitfabriek Hasloch, die ook eenige jaren geleden door een groote ramp getroffen werd, heeft een bijna even ernstige ontploffing plaats ge had. Het ongeluk greep plaats in de droogkamers, waar het kruit te dro gen wordt gelegd. Door den geweldigen luchtdruk zijn ver in den omtrek alle ruiten ge sprongen. Het aantal dooden en ge wonden is groot. Op het oogenblik der ontploffing waren 130 arbeiders in de fabriek aanwezig. Een kruitmagazijn in de lucht ge vlogen. Te Bergerac brak brand uit in het kruitmagazijn. Het onheil nam direct groote afmetingen aan. Vele vaten en kisten kruit vlogen in de lucht. Verscheidene personen werden ge wond. Vele gebouwen werden ver woest. De aangerichte schade is groot, De aangrenzende huizen werden ont ruimd. Twee terpentijnfabrieken kon Vroaw »Ben je uitgegleden ?c Verbitterde eehtgenoot»Ja, wat dacht je dat ik anders deed Voetstappen lezen Binnenland Onweer. Zondag en Maandag heeft op ver schillende plaatsen in ons land een zwaar onweder gewoed. Te Meppel sloeg de bliksem mhet achterhuis van de kapitale boerderij van den heer J. v. d. Woude, zonder echter veet schade te veroorzaken. De boerderij van den heer J. de J. te Bremerberg bij Nijenveen en eigen dom van den heer Pol uit Ruiner- wold brandde echter geheel af. De bewoners konden zich nauwelijks red den. De boerderij van den heer Wiers- ma te Groeve, onder Zeerijp (Gron.) brandde tengevolge van het inslaan van den bliksem af. De 36-jarige J. J. S. te Rotterdam voelde zich onwel. Hij bleek door de warmte te zijn bevangen. Bij aankomst in het ziekenhuis waarheen hij werd vervoerd bleek hij reeds overleden te zijn. Tengevolge van de hitte is de 31- jarige vrouw van G. Beunk, wonen de te Almelo, overleden. Zij had met haar man een poosje gefietst. -o— Slachtoffers van het zwemmen. Te Deventer is de 22-jarigie bak kersknecht Loman bij het zwemmen in den IJssel verdronken. Te Diepenveen is de 22-jarige WL uit Deventer bij het zwemmen xn de Schipbeek verdronken. De 18-jarige Duitsche matroos J. L. is bij het zwemmen in de Nieuwei Maas ter hoogte van de Steenplaat te Rotterdam verdronken. Uit het Noordzeekanaal is het lijk! opgehaald van een 16-jarigen jongen, die bij het zwemmen aldaar is ver dronken. In de Nieuwe Meer te Amsterdam is bij het zwemmen een 20-jarige man verdronken. De heer PI. D. uit Bolnes is, bij het zwemmen, toen hij wilde duiken, met het hoofd op den bodem terechtge komen, waardoor hij een halswervel fractuur kreeg. Plij is naar het zie kenhuis te Rotterdam vervoerd, waar hij aan de gevolgen is overleden. o— Aanvaring. Bij Lilio is het zeilschip „Dageraad" schipper Faasse, aangevaren door een Engelsche zeeboot. De „Dageraad" zonk onmiddellijk. De bemanning kon met zeer groote moeite worden gered. De zeeboot is naar Antwerpen te ruggekeerd. De nieuwe Biesbosch-polder. Donderdag 26 Juli, nam. half drie, zal de Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw den nieuwen Biesbosch- Polder officiéél openen. De werkzaamheden zijn thans zoo ver gevorderd, dat op een groot ge deelte de wegenverharding is aange bracht en nog slechts eenige honder den H.A., „cultuurrijp" moeten wor den gemaakt. Aanranding. Te Laren is de 20-jarige chauf feur B. op heeterdaad betrapt, toen hij een 10-jarig meisje aanrandde. Hij is ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. o -—O-— o o Inbraak in ©en warenhuis. In het warenhuis B. Araach te Breslau Heeft een inbreker zijn 3lag geslagen door ■uit de brandkast 32.000 mark "au papier geld als buit mee te nemen. Het zilver Heeft hij laten liggen. In rook gestikt. Bij een bakker te St. Cast (Frankrijk) ^ontstond brand. De brandweer was spoe dig ter plaatse. Nochtans werden de bak- Ker en zijn vrouw verstikt in hun ka mer gevonden. Het spoorwegongeluk bij München. Naar aanleiding van het spoorwegonge luk big München heeft het O.M. aldaar eenige spoorwegbeambten laten arrestee- ren. Het aantal gewonden is tot 31 ge stegen. Diefachtige bankier aangehouden. In het hoofdstation te Dusseldorp is een Spaansche bankier gearresteerd, die eenige maanden geleden met 300 000 gul den er vandoor was gegaan. o Drie spoorwegongevallen op een dag Maandag zijn op de Fransche spoorwe gen 3 ongevallen gebeurd, waarbij ook personen werden getroffen. Door >3en ver keerden wisselstand r9ed op het station van Lisieux een uit Trouville komende trein op een goederentrein De locomotief en 4 iwagons ontspoorden. Twee wagons werden totaal vernield. Veertien personen werden gewond. Op het station St. Victoir de Thrizy na bij Lyon had. een botsing plaats tusschen een sneltrein en een stilstaanden goede rentrein, Vijftien pers enen werden ge wond. Tot materieele schade bleef het spoor wegongeval te Beanvais beperkt, waar eveneens door verkeerden wisselstand, een goederentrein op dood spoor en door het stootblok heen reed. Het stootblok werd vernield. Een telegraafpaal werd (weggeslingerd en kwam in een straat naast het station terecht. Verscheiden wagens schoven in elkaar en werden ver nield. De conducteur en de remmer kon den tijdig van den trein springen. De machinist en de stoker kwamen er met een hevigen schrik af. Familiedrama. Een ernstig familiedrama heeft zich in de Augsburgsche voorstad Lechhausea afgespeeld. Een 30-jarige arbeider, die gescheiden leefde van zijn vrouw, die een straathandel drijft, drong 'snachts door het openstande venster de woning van de vrouw, die te bed lag-, binnen en loste 2 revolverschoten op haar, waardoor zij aan het gezicht en aan de hand werd ge wond. Vervolgens ging hij naar d& woon kamer, waar zijn 77-jarige schoonmoedjr sliep en loste ook op deze; enkele revol verschoten. Een dezer trof de vrouw in de borst en wondde haar zoo ernstig, dat zij spoedig daarop overleed. Na het vol brengen van zijn daad vluchtte de moor denaar. Aan den oever van de Lech trof men hem ernstig gewond aan. Hij js naar het ziekenhuis overgebracht. Zyn vrouw verkeert in levensgevaar HeJsche machine ontploft,. Zondagnacht is te Antoniënhutte in Opper-Silezië een vergadering van do Duitsche Katholieken gehouden Geduren de de bijeenkomst werd in den tuin een helsche machine tot ontploffing gebracht Niemand werd gewond, de dader is ont komen. Bij het baden verdronken. In Frankrijk zijn in de laatste dagen 30 'menschen bij het baden verdronken, waarvan 9 te Parijs en omstreken. o Onverwachte vondst: Een inwoner van Lauden (Vlaanderen) bad een huis gekocht van 'n onlangs over leden ouden man. Weiklieden waren een dezer dagen bezig met het afbreken van een binnenmuur, toon ze plotseling een ge heime bergplaats ontdekten, waar een be drag van 300.000 francs was verstopt Dit bedrag werd aan de familieleden van den overleden vorigen bewoner overhandigd. Later heeft men nog 200.000 francs gevon den. I 1 Noodlottige brand. In een dorpje nabij1 Rouaan ontstond brand in een schuur waarin 6 kinderen speelden. Het gelukte de moeder, door een der muren in te slaan, de kinderen te red den, doch zij hadden zoo ernstige brand wonden gekregen, dat 5 hunner kort daar na zijn bezwekenhet jongste verkeert in levensgevaar. Diefstal in een pension. In een pension te Berlijn kwam Vrij dagavond een elegant gekleed heer aan en liet zijn zwaren koffer naar boven brengen, 's Avonds heerschte groote op winding in het pension, daar een dame bemerkte, dat haar bontmantel, kleeren, sieraden en haar geld tot een waarde van 7000 mark waren verdwenen. De kamer van den gast werd geopend. Hij was verdwenen, doch zijn koffer hield slechts Tri kotten en stxaatsteenen in, o— Een moordenaar gevat? Vrijdag ontmoetten twee jong© slagers knechts elkaar te Engen in het Zwarte Woud en zij overnachtten tezamen ineen korenveld. Voordat zij insliepen, evrtelde een van hen, Meisel genaamd, de moorde naar te zijn van de beide onderwijzeressen uit Mannheim. De andere slager waar schuwde 's morgens de politie, die erin slaagde den anderen slager te arresteeren Onderzocht wordt thans of hij de waar heid heeft gesproken -—O—— De bliksem maakt slachtoffers. To Hornu in Henegouwen is een steen bakker door den bliksem gedood. T© C.uillet werd een huis door den bliksem getroffen. Het huis is geheel afgebrand, mets kon worden gered Te Valottes (Frankrijk) werd een landbouwer, die on der een boom een schuilplaats had ge zocht, door den bliksem getroffen en gedood. Te Goix onderging een landbou wer hetzelfde lot. Te Frétigny liepen een vrouw en haar dochter het hemelvaar ernstige brandwonden op. o— Een nieuw geweer. De Britsche regeering heeft een nieuw automatisch geweer goegekeurd, dat in staat is 35 'schoten per minuut af te vu ren. Het zal aan de troepen worden ver strekt Het nieuwe geweer is een uitvin ding van den Amerikaanschen generaal John T. Thompson, die daarbij heeft sa mengewerkt met de wapenfabriek B.S.A. te Birmingham. De prijs van 3000 pond sterling, door do Britsche regeoing uit geloofd voor het beste geweer ten gebrui- ka van het leger, is aan den uitvinder toegekend. —O— o— - o O CV— o—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 6