tur let Land van Heusden en AlteiaJeLaiastraat ende Boiielerwaird DU Dinner tieslaat uit 2 manen. l I I A. Baai S. D. LANKHUYZEN Co's BANK Transpireerende Voeten O L I E. Uitgave: Firma L. J. VEEEMAN, Heusden. No. 4833. Vrijdag 27 Juli 1928. DAMRUBRIEK. RRR M M Bb. Binnenland A. Verschuur-Baert ^ND VAN alten* Dit blad verscbynt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. <1525. Advertentiën van 1 6 regels 00 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters Daar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. De nieuwe wet op de Naam- looze Vennootschappen. M. J. L. BÉNEKER, Kerkstraat 105 WOUDRICHEM. ~HP W 33-29 20-24 Op 20—25 volgt 34 30 29X20 31—37 34—30 37—42 Op 37-41 volgt 25—23 41—47 30-24 45-23 42—47 42—48 23—14 en 443 24-30 of 20—25 47—36 23-41 36X47 20—15 of 30-24 47X20 15X24 44—40 29—33 40—23 33—38 23-29 38—43 49X38 36—41 29 - 23 of ook 29-34 Botermarkt telef. No. is RaamsdonksYeer. AGENTSCHAP VAN DE AMSTEBDAMSCHE BANK A'DAM Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden» Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitiotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst» Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK.] fiBF* Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTKA Zaterdags In Juni, Juli en Angastns gesloten wegens bearsvacantie. LijnStandHaarlemmer- Godslamp- Sla- Wonder- Cajaput- Groen- Kruidnagel- Pepermunt- Anijs- BergamotLaven del- Oranjeschil- Ros marijnVenkelCitroen- DROGISTERIJ HEUSDEN, Wittebroodstr. W 52. NIEUWSBLAD Zooals algemeen bekend is kunnen on der de bee taande wet. geen aandeelen. -wor den uitgegeven tenzij bet volle bedrag daarvan in de kas der vennootschap is gestort. In de nieuwe wet is hierop in zoovei' een uitzondering gemaakt, dat het geoorloofd is aan hen, die er een be roep van maken aandeelen voor eigen ïekening te plaatsen (dus een emit tent. die de aandeelen overneemt) bij overeen komst toe te1 staan minder dan het vol le bedrag te storten, mits ten minste 94 pCt. Het feit dat een aandeel aan toonder luidt levert het volledige bewijs der volstorting op, terwijl hetzelfde be wijs geldt voor hetgeen op een bewijs ran aandeel op naam is vermeld als te zijn gestorttegenbewijs is hier niet toegela ten. Na levering van een niet volgestort aandeel blijven alle vorige houders je gens de Naamlooze Vennootschap hoofde lijk voor het daarop nog te storten be drag aansprakelijk. Is een aandeelhouder hij den overgang van het aandeel uitdruk kelijk van verdere aansprakelijkheid uit gesleten dan geldt deze aansprakelijkheid te zijnen opzichte alleen voor de stor tingen, uitgeschreven binnen het jaar na den dag der levering:. Wanneer een vorig aandeelhouder betaalt, treedt bij in de rechten welke de N.V. tegen de latere houders heeft. De N.V. is ver plicht eein register te houden betreffende niet volgestorte aandeelen, zulks ter inzage voor een ieder, terwijl afschrift of uittreksel tegen kostprijs moet wor den verstrekt. Hoe is het nu gesteld met de be voegdheid tot inkoop van eigen aandee len, waarover zoo herhaaldelijk is ge streden? Volgens de nieuwe wet is in koop van niet-volgestorte aandeelen nie tig, hetgeen voor de hand ligt daar dit immers zou neerkomen op de ontheffing van den aandeelhouder-verkooper om zijn (aandeelen vol te storten. Daarentegen is do inkoop van volgestorte aandeelen toe gelaten, maar slechts tot een zoodanig be drag als in de akte van oprichting is tepaald. Iemand die deelneemt in het kapitaal weet dus in dit geval dat en tot Welk bedrag deze bevoegdheid aanwezig is. Wordt nu in strijd daarmede gehan deld, hetzij' dat deze bevoegdheid niet Was bepaald, hetzij da,t het bedrag over schreden is, dan kan evenwel de nie tigheid daarvan tegenover den v. rkoopar te goeder trouw niet worden ingeroepen Eveneens geoorloofd is nog ge heel© of gedeeltelijke terugbetaling van hetgeen op aandeelen is gestort, indien zulks geschiedt uit zuivere winst. Het is niet erg waarschijnlijk dat hiertoe zal worden overgegaan, maar- aangenomen dat dit wel gebeurt, dan is het gevolg daar van dat het eigen kapitaal (aandeelenka pitaal plus reserves, resp. onverdeelde winst) in weerwil van die terugbetaling niet tot beneden het bedrag van dat ka pitaal kan dalen. Dit is dan ook de klaar blijkelijke bedoeling van den wetgever, h.l. om zoodoende crediteuren te be schermen. Ten slotte is ook nog toege laten terugbetaling op aandeelen anders dan in vorengenoemd geval of' onthef fing van de verplichting tot, storting op niet-volgestorte aandeelen. Dit kan echter alleen geschieden door het ka pitaal te verminderen, waarvoor statuten wijziging noodig is Het besluit tot de ze wijziging moet overigens nog eerst bekend zijn gemaakt in het handelsregis ter, de Staatscourant en een nieuwsblad Wbar de gemeente is gevestigd. Iemand die met de N. V. in verbinding wil tre den en voor wien haar credietwaardigheid mitsdien van belang is, kan dus thans we ten dat haar kapitaal minder is geworden dan te voren. Maar het was noodig ook hen te beschermen, die reeds een vorde ring hadden op de N. V. voor liet be sluit tot terugbetaling werd genomen. [Daartoe is in de nieuwe wet bepaald da.t iedere schuldeischer tegen dit be sluit in verzet kan komen binnen twee maanden nadat de vorenbedoelde bekend making heeft plaats gevonden Dit ver zet geschiedt bij de arrondissemendsreeht- bnnk ter plaatse van vestiging der N V., die dan heeft uit te maken of daaraan al dan niet gevolg wordt gegeven. en transpireerende handen en oksels moet men behandelen met Parol-Strooipoeder, zijn de de meest afdoende poeder daarvoor. In buesen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. Redacteur: Vfen wordt verzocht alle correspondentie, Jeze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. Onderstaande eindspelen vonden we in het Januari-nummer van shet Damspel», van J, van Sambeek te Utrecht. Oplossing Op 3136 of 37 volgt 29—24 No. 2. Stand in cijfers Wit schijven op 45 en 49 en dam op 44. Zw. 29 en 36. Oplossing Wij hebben van een zeer gunstig bekend staande fabriek aangekocht een partij UITSCHOT-SIGAREN welke verkrijgbaar zijn tegen den prijs vijf en zes cent. Per kistje van van 100, resp. f4 75 en f5.50. 88 Felle brand te Wormervear Dinsdagavond werd ongeveer kwart- voor 9 |de brandweer te Wormerveer ge- alarmeerd voor een brand in het kapitale gebouwen complex van de N.V. Koninklij ke Pellerij Mercurius, toebahoorende aan de Gebrs. Laan, gelegein aan den Ring dijk aldaar. Aanvankelijk werd getracht den brand met de motorspuit van de fabriek te blusschen, doch dit bleek niet meer mogelijk te zijn. Het vuur, dat in het 30 M. diepe pakhuis Donau woedde, had zich reeds aan een groote partij zak ken en meel medegedeeld. De inmiddels gealarmeerde brandweer van Wormer en die van Wormerveer namen spoadig aan het blusscliingswerk deel, terwijl de brandweren van Koog a d. Zaan, Zaandijk en Krommenie aanvankelijk in reserve werden gehouden. Onheilspellende rook kolommen belemmerden de brandweerlie den injiun taak, doch te kwart voor 10 baande zich het vuur een weg door het dak en dreigde ook het aangrenzende pakhuis Koningsberger aan te tasten. De achter het gebouwencomplex staande Gort- en Haverfabrieken liepan geen di- uct gevaar, daar alle branddeuren, di? toegang tot de pakhuizen geven, geslo ten waren. Het pakhuis Donau ging groo- tendeels verloren. De schade, welke ge laxeerd wordt op f 100.000 wordt dooi verzekering gedekt. j Hoe het K.L.M.-vliegtuig in de Waal haven stortte en een der passagier ressen verdronk. Het officieels communique van de K. L.M. De HN.A.B.R. had bij het vertrek ee- nige moeilijkheid ondervond met den on verwacht oploopenden wind, waardoor het niet. dadelijk de gewenschte hoogte kon tereiken. Het raakte daarop met) de rech- tcrvleugelpunt den mast van eïn in de Waalhaven liggend vaartuig gaat het cfficieele geschrift voort. De mast brak af en de vleugel werd beschadigd, ter wijl het vliegtuig zijn snelheid verloor. Het gevolg was dat het in langzame glijvlucht in het water daalde. Terstond boden de bewoners van de omliggende vaartuigen hulp en met den bestuurder Schobt, die zich uit het vlieg tuig vrij had gemaakt, werd met het red. aingswerk begonnen. Achtereenvolgens werden de 5 (dames uit de kajuit bevrijd Twee der oudere dames bleken er het slechts aan toe. De een ei had een been g,> Vroken en de andere werd bewusteloos uit de kajuit gehaald De Geneeskundige Dienst paste onmiddellijk kunstmatige a- demhaling toe, doch tevergeefs Yan de drie jongere dames had één een gekneus de arm en een andere een lichte hoofd wonde. De derde was ongedeerd. Bosch- en heidebranden Aan den Leenderweg bij Eindhoven heeft een hevigs brand gewoed in de bosschen van den heer Philips en den landbouwer Yan Doormalen 10 HA. bosch en heide gingen in de vlammen op Te Budel is in de gehuchten Berg en Gastel 25 II A. bosch en heide door brand vernield. Door het verwerpen van een brandend eind sigaar of sigaret zijn te Oirscliot vel© II A. heide afgebrand. Aan de spoorlijn Tilburg—Breda, zijn, vermoedelijk door vonken uit een passee- rencle locomotief, ruim 300 M2. heide en hoornen verbrand. Zondagmiddag brak een bosch- en hei debrand uit in het natuurpark „De Pan", terzijde van den Amersfoortschen weg. Deze brand liet zich aanvankelijk ern stig aanzien, doch de Zeister politie, geassisteerd door eeniga arbeiders van liet park en een aantal militairen, wist- het vuur, dat reeds een vrij groote vlak te had aangetast met takken, schoppen en bijlen te bedwingen. O Door een auto overreden en gedood. Do 4-jarige A. K. Lier, wonende in de Hendrikstraat te Rotterdam in die straat door een vrachtauto overreden Met een schedelbreuk is het jongetje per auto van den Geneeskundige Dienst naar* het Gem. Ziekenhuis aan den Berg weg vervoerd, waar het kort na aankomst is overleden. Schippersknecht verdronken De 16-jarige schippersknecht K. A. G., ran Neyenhoff aan boord van het in cle Waalhaven te Rotterdam liggend sleop- schip „Sophia" was bezig met bet vis sollen van hout. Hierbij verloor hij het evenwicht, viel te water en verdween in de diepte. De rivierpolitie heeft later het lijk gedregd en naar boord teruggebracht. O Een rumoerige avond te Med"inblik Te Medemblik is het Maandagavond tot een ernstige botsing gekomen tusschen politie en „bakken" schippers, welke laat- steii in de meerderheid waren en kans zagen de agenten over de straat te sleu ren. Deze maakten daarop gebruik van gum mistok en sabel en tenslotte van de re volvers. Niemand werd gekwetst. Aanleiding tot deze buitensporigheden was een ouderwetse he Maandagstemming was een ouderwetseh© Maandagstemming Tegen de woestelingen is procesverbaal opgemaakt. Autobus gekanteld. Te Rcnesse is Zondagmiddag een autobus met negen personen uit Steen. bergen door het te ver uitwijken voor een auto van den weg gekanteld en in een moddersloot terecht gekomen. Yier der inzittenden, die glaswondeu aan hoofd, armen en beenen hadden gekregen, hel ben zich onder geneeskundige behan deling gesteld. De vijf anderen kwamen met den schrik en een bemodderd pak vrij. O Bekneld geraakt. Te Delft is Maandagmiddag het 5- jarig zoontje van den heer Van Noorden uit de Johan de Witstraat, beklemd ge raakt tusschen een mat grint geladen wa gen en het spoorhek Het kind w?rd hoogst ernstig verwond naar het gasthuis vervoerd, waar het enkele uren later zon der tot bewustzijn te zijn gekomen is overleden. —O-— Ongeluk aan boord van het s s. „Athel Monarch". Dinsdagmiddag is op het Engelsche s.s. „Athel Monarch", liggende aan de Matex te Vlaardingen de 48-jarige bootsman J D. Bulner, toen hij in een tank afdaalde, vermoedelijk door gassen bedwelmd ge raakt, waardoor hij achterover is geval len Hij sloeg met het achterhoofd tegen den ijzeren kant van de ladder, waardoor het hoofd gedeeltelijk verbrijzeld werd én de dood onmiddellijk intrad. Een tweede man, die den verongelukte wilde redden, verloor eveneens het be wust zijn, doch kon weer worden bijge bracht. Het lijk is naar het lijkenhuisje van liet Ziekenhuis te Vlaardingen overge bracht. O Verbrand. Te Brunssum heeft- een vierjarig jon getje een emmer kokend water ever zich heen gekregen. Het kind is tijdens d<? overbrenging naai- het ziekenhuis overde den. gelaat. In levensgevaarlijken toestaendl werd hij in het St. Elisabethsgasthuis^ opgenomen. Onregelmatigheden. Bij de studentensociëteit Minerva" te Leiden zijn onregelmatigheden aan hei licht gekomen, waarmede eenige duizcrig den guldens gemoeid zijn. In verhand hiermede is aan den direct teur J. K. ontslag verleend. De heer K. bekleadde deze functie! eerst sedert ongeveer een jaar. Aanslag op een trein. Een poging is gedaan om den trein tusschen Amstelveen e«^Jithoorn te doei* ontsporen. Op twee plaatsen was hij dei» lasch een stuk ijzer tusschen de rails gat» slagen. De aanslag is echter mislukt^ want de trein reed ongehinderd verden, De zaak is in onderzoek. i —O Een dolle koe. Te Buitenpost is een 2-jarig jongetji vpn II. S. in het land door een koe opj> horens genomen, tegen den grond gewon* pen en op het hoofdje getrapt Dj toe* stand van den kleine, die een hersens schudding heeft gekregen, is zorgwffrt kend. I Door een koe aangevallen Te Nieuwer Amstsl werd een henge laar die zat te slapen op een krukje, door een koe in de sloot gestooten. De man was toen goed wakker en wist zichzelf te redden. O-— Een man gedood. De 40-jarige metselaar M. Nievelstein uit Waubach, was Maandagmiddag te Nieuwenhagen bezig met bet metselen van een oven. De oven stortte in en de man werd gedood. Doodelijk mijnongeluk In de mijn „Oranje Nassau 111" te He er Ier heide zijn de mijnwerkers D G. en W. B. door vallend gesteende' getroff en. G. was onmiddellijk dood, terwijl B. naar liet ziekenhuis te Heerlen moest worden overgebracht. G. was 29 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen De moord te Heerlen. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van den 28-jarigeu Klaas de V., mijnwerker te Heerlen, thans gede tineerd, die eerst door de Rechtbank te Maastricht tot 10 jaar gevangenisstraf is veroordeeld en daar in hooger beroep door het Gerechtshof te 's Hertogenbosch wegens moord tot vijftien jaren gevange nisstraf is veroordeeld. Noodlottig ongeval. Woensdagochtend heeft te Leiden in de Westergarage een noodlottig ongeval plaats gehad. De 20-jarige P. Devilee was bezig met een electrische pomp een band van een vrachtauto op te pompen. Door tot dusverre nog niet opgehelderde oor zaak sprong de pomp uiteen. GMijktijiig sloeg een zware ijzeren velgring van de velg af en trof den jongeman in het Overreden. De 65-jarige Gijsbert van Diermen, dié op weg was met een vracht aardbeiert naar de Beverwijksch© aardbei©nmarkt is door een auto zoodanig aangereden, dat) hij in hoogst zorgelijken toestand naar het Roode-Kruis-Ziekenhuis te Beverwijk moest worden vervoerd- De 35-jarige tremmer P. Haagons, dra na zijn werkzaamheden op kraan 5 van de S.H.V. aan de Waalhaven loods 13 te Rotterdam om uit te rusten e;n ooa genblik op de rail van de kraan Waal gaan zitten, werd door de kraan overt reden. De machinist heeft nog wettel» te stoppen, doch het was reeds te laa.tt, In zorgwekkenden toestand werd de man naar het ziekenhuis Ccolsingel gebracht aldaar bij spoedig na aankomst overa leed. l Verdronken. Het drie-jarige dochtertje van den heer De S. te Dordrecht is in een sloot achter het huis geraakt en verdronken. Woensdagochtend is uit de Vliet, bij1 dé Jacob Catsstraat te Dordrecht opgehaald liet lijk van den 30-jarigen D. G. G. Hij, was in dienst van de firma H, houthanH dolaren aldaar, en is vermoedelijk bij dé uitoefening van zijn werkzaamheden tri water geraakt. Branden. Te Lonneker, nabij Wooldrik, is eeM boerderij, eigendom van mr. Ter Kuil© en bewoond door Nijmeyer, ge he ff. af ge-'' brand. De oorzaak van den brand is ote hekend. 1 Te Alphen aan den Rijn zijn drie art beidershuisjes uitgebrand. Vermoedelijk)', ontsond het vuur door overwaaiende vote ken uit een naburige scheepswerf-sme-* derij. Hoewel de brandweir spoedig mef twee motorspuiten aanwezig was, kon vrijwel niets gered worden. Dal schadé wordt door verzekering gedekt; Radio-overlast te Amersfoort straf baar! De gemeenteraad alhier heeft een bte sluit genomen tegen radio-hinder Heti zal voortaan verboden zijn langs mechal» nischen of electrischen weg een muziek1-» of stemgeluid hoorbaar te maken in de( buitenlucht of in een lokaliteit met oprite staande deuren of andere afsluitingen»,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 1