te 's-GREVELDUIN-CAPELLE (Hoogevaart), OP ZATERDAG 25 AUGUSTUS A.S. AANVANG HALF DRIE. Kantongerecht Heusden Binnenland FüKSL. DAMRUBRIEK. Plaatselijk Nieuws Strafzitting van het Kantongerecht te Heusden van Vrydag 40 Augustus 1928. Kantonrechter Mr. C. W. van Ommeren. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie (waarnemend) H. J. van Eggelen. GriffierMr. W. Ruitinga. Vooraf gaan 6 kinderzaken. J. A. W., landbouwer te Aalburg, had ter bevoegde plaatse geen aangifte gedaan dat een veulen van hem was gestorven. KantonrechterUit het proces-verbaal blijkt dat het cadaver is begraven en later door aan verdachte onbekende personen is opgegraven, 't Lijkt me vreemd, dat ver dachte niet zou weten wie het cadaver heeft weggehaald, 't Weghalen is natuurlijk gebeurd om het vleesch in de menschelijke magen te laten verdwijnen. Getuige veldwachter HakIk denk dat het wegnemen niet met verdachte's goed keuring is geschied. KantonrechterWanneer een den na tuurlijken dood gestorven paard of stuk vee wordt begraven, behoort het vooraf met petroleum of carbolineum oneetbaar te zijn gemaakt. De politie moet nauwkeurig na gaan of krengeovleesch in den handel wordt gebracht en in dat pogen zal ik haar steu nen. Verdachte krijgt nu f25.of 10 dagen en dat is erg weinig, maar ik wil aannemen, dat er geen opzet in het spel is geweest. M. H., vrachtrijder te Almkerk, had zonder vergunning een varken laten slach ten en wel op het erf van zyn vader. Verdachte zegt op eene desbetreffende vraag van den Kantonrechter, dat hij dat deed omdat het gemakkelijker was dan thuis. KantonrechterNeen joggie, dat was de reden niet. Je bent weer glad bezijden de waarheid. De ware reden is dat ge kort geleden twee varkens hebt geslacht om uit te ponden en ge nu het derde wildet slachten met hetzelfde doel. Je wist drom mels goed dat zulks niet mocht en nu deed je het maar op naam van Wouter Lagrouw. De concurrectie van de uitpon- ders met de slagers mag niet in het déloyale ontaarden en daarom f20 of 10 dagen. J. V. te Werkendam was zonder ver gunning op haar hondenkar gaan zitten. Een dure rit, want Johanna moet f 5 boete betalen of 3 dagen te 's Bosch gaan lo- geeren. Dubbele moord te Hilversum. 22-JARIGE KANTOORBEDIENDE IN EEN AUTO DOODGESCHOTEN. DE DADER PLEEGT ZELFMOORD. Men meldt uit Hilversum Zondagmorgen [om ongeveer half twaalf heeft de 45-jarige boekhandelaar Schaaf, wonende Havenstraat alhier, zijn 22-jarige kantoorbediende Kooring, wonende Kerk brink alhier, met een revolverschot gedood en daarna zichzelf door twee schoten van het leven beroofd. De heer S. is met een huurauto naar de Zuiderkerk a. d. Nieuweweg gegaan, waar het meisje den dienst bijwoonde. Even voorby de kerk is mej. K. in de auto ge stapt, welke daarop den Ëikbosscherweg opreed. Slechts even later, ter hoogte van het Kinderbuis, klonken schoten in de auto. Onmiddellijk stopte de chauffeur. Het meisje kwam daarop nog wankelende uit de auto doch viel direct daarop levenloos neer. Het toesnellende publiek vond den heer S. met 'n schot in den hals en een in de hart streek dood in de auto zitten. Het meisje bleek eveneens in de hartstreek geraakt te zijn. De doctoren Berg en Wessel, benevens politie waren spoedig ter plaatse. De lijken werden naar de Alg. Begraafplaats gevoerd. De heer S. stond bekend als een ijverig man, die uit eigen kracht zyn zaak tot bloei had gebracht. Hy laat een vrouw en een kind achter. Ook het meisje stond gunstig bekend in haar kringen. Het geval verwekte veel belangstelling en veel deernis. Het was het gesprek van den dag. O— Yreeselijk spoorwegongeluk te Delft. Twee rangeerders door een trein gegrepen en gedood. Zaterdagnacht zijn twee Delftsche ran geerders van O. en de N. door een goe derentrein gegrepen. Van O. werd vreese- lyk verminkt en van N. zwaar gewond. Dr. Waszink, die met personeel en den technischen dienst der politie spoedig aau- wezig was, liet beide ongelukkigen naar het Gasthuis overbrengen, waar zij eenige uren na aankomst overleden. Beide slachtoffers waren gehuwd van 0.f stum (Gr.) heeft by het oogstinhalen een vorksteek in het oog gekregen. Hy is aan de gevolgen daarvan overleden. Vliegtuig over den kop geslagen. Een vliegtuig behoorende by H. M.'s kruiser «Sumatra® is bij een oefenvlucht tusschen Krawang en het eiland Edam over den kop geslagen. Het toestel is zwaar beschadigd. De inzittenden zyn ongedeerd. De eerste geboorte in de 12e Neder- landsche provincie. In de thans in wording zijnde twaalfde Nederlandsche provincie het Zuiderzee gebied heeft de eerste geboorte plaats gevonden. Dinsdag j.l. is n.l. de vrouw van een op het nieuwe eiland bij het Korn- wederzand wonenden geëmployeerde der M. U. Z. moeder geworden van een wel geschapen zoon. O— Opbrengst der rijwielbelasting. Blijkens het overzicht van de opbrengst der rijksmiddelen over Juli j.l. heeft de rijwielbelasting in genoemde maand opge bracht f183 805 tegen f144.855 in Juli 1927. De opbrengst over de eerste zeven maan den van dit jaar bedroeg f ^.054.780 tegen f6.702.147 in dezelfde periode van ver leden jaar. Muggebeten en Huidjeuk O Om het Persoonlijk Damkampioen schap van Noord Brabant. Uitslag 2 a ronde is Roeffen wint van Kipping. Wilbrink remisse met Zageling. Jansen remise met De Graag. In tegenstelling met de vorige, ken merkte zich deze partij, na Hollandsche opening, door moeilijk en onberekenbaar spel, met wisselende kansen voor beide spelers. Aanvankelijk had Zwart het beste spel, doch by den 23sten zet bezette Wit zeer sterk het «kerkhof® waardoor de kansen keerden. Zwart weet echter alle gevaar te bezweren hoewel vele slagen dreigde en by den 57eD zet stonden beide kleuren gelijk. Wit bood toen re mise aan, hetwelk door Zwart direct werd geaccepteerd. Een interessante partij met een niet verwachte uitslag. Beers te Ammerzoden. ALMKERK. 28 Oct. a.s. hoopt cand. A. A. Döaszelman van Amsterdam des avonds 6 uur zijn intrede te houden in de Herv. Kerk alhier, na des voorm. 9.30 bevestigd te zyn door zyn vader ds. A. Dö iszelman. Naar wij vernemen zal het fanfare corps «Nooit Gedachte op 1 Sept. a.s. ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin, in den tuin van den heer C. Dekker alhier een concert geven. ANDEL. Op het concours-hippique te Raamsdonksveer behaalde de heer H. Vo gelaar alhier met Corry in de afd. Spring concours voor leden van landelyke Rijver, den 4e prys en met Coos den 5e pry3. De Najaarskeuring van springstieren zal worden gehouden te Almkerk op Maan dag 17 Sept. a.s. des nm. 4 uur. Bij de laatste verkooping van fruit werden zeer hooge prijzen besteed. Er werd door de fruithandelaars ingekocht tegen f7 tot f 9.per H.L. B.-BROEK. Zaterdag II. had G. Lank- haar alhier het ongeluk met zijn hand tusschen een der wielen van een grasmaai- machine bekneld te geraken, met gevolg dat twee vingers werden gebroken. Dr. de Beer uit Dussen verleende geneeskundige hulp. Zondagmorgen viel het dochtertje van den landbouwer S. alhier in een on bewaakt oogenblik in de z.g. wetering. De heer B. die het ongeluk zag gebeuren, kon nog juist bijtijds de kleine van een wissen dood redden. Naar wij uit goede bron vernemen, hoopt de Zangver. «Volharding® op Zater dag 25 Aug. a.s. met medewerking van de muziekver. «Nooit Gedachte van Alm kerk des avonds 7 uur een openlucht con cert te gevenwy twijfelen niet of er staat ons een genotvollen avond te wachten. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar hooi komt meerdere vraag, waardoor de prys styver wordt. Men besteedt momenteel voor het goede handelshooi tot f19.per 500 K.G. franco aan boord of in de pers. De weilanden geven nog overvloed van gras voor het vee. CAPELLE. J.l. Zondag hield de Post- duivenver. «De Luchtvaart® gevestigd in het café van mej. de wed. A. v. d. Haart alhier, in combinatie met een tweetal Kaats- P. M., visscher te Woudrichem, had in de Zandsteeg onder Woudrichem op zyn fiets gereden en wel terwijl hy zoodanig onder den invloed van sterken drank ver keerde, dat hij niet in staat was zijn rij wiel naar behooren te besturen. Hij was tegen een kinderwagen aangereden, zoodat de kap scheef stond en de twee gummi banden van de rechterwielen er af waren geschoven. Getuige D. B. Kentie Ik reed met myn kinderwagen in de Zandsteeg. Mijn man liep naast my. Een fietsrijder, die verdachte bleek te zyn, reed tusschen ons door op den kinderwagen, waarin een kindje van drie maanden lag. Mijn man greep ver dachte beet en duwde hem weg. Verdachte reed midden op den weg, terwyi hij aan de linkerzijde meer dan voldoende ruimte had. Na de aanrijding begon verdachte heftig te schelden hy was dronken. Gaarne had ik de zaak maar laten zitten, omdat we bang voor verdachte zijn. Kantonrechter Kom juffrouw, u behoeft voor verdachte heusch niet bang te zijn, want daarvoor wordt wel gezorgd door de politie en door mij. Wy krygen hier alles net zoo klein als we het maar hebben wil len, dus verdachte ook. Werkelijk hy zal U niets kwaads doen, wees daarvan ver zekerd. Getuige P. Pellikaan We waren met Dekker en zijne vrouw Dirkje Kentie op denzelfden weg. Ik heb gezien dat ver dachte tegen den kinderwagen reed. Juf frouw Dekker was met haren kinderwagen aan den goeden kant van den weg. Ver dachte was dronken hy zwierde over den weg. Hij heeft na de aanrijding flink ge scholden. Kantonrechter Verdachte is lid van een eerzaam Woudrichems trio. Hij is specialist in het ledigen van fieschjes bier en als bij er genoeg geledigd heeft, wordt hij speci alist in vloeken, schelden en razen. Talen ten om zich in iets anders te specialiseeren mist hij ten eenenmale, tenzij zij nog ver borgen mochten zijn. Verdachte is een lastpost voor de politie en het gaat er te erg mede. We moeten hem maar eens flink aanpakken om te toonen, dat hy met al zijne brutaliteiten toch moet bukken. Hy krijgt 14 dagen pcincipieele hechtenis. die reeds eerder een broer op dezelfde tra gische wijze had verloren, was vader van drie kinderen. o Een dienstweigeraar gearesteerd. De politie te Bloemendaal had Jer kennis van gekregen, dat de dienstweigeraar P. J. zich ophield by zijn ouders in het tenten kamp te Bloemendaal aan zee. Een agent van politie vervoegde zich aan de bewuste tent, doch hij werd door de bewoners teruggezonden met de bood schap «Dat hij in het bezit moest zyn van een bevel tot arrestatie.® De agent werd spoedig bijgestaan door een collega en beiden «belegerden® de tent. Het was onmogelyk den arrestant te arresteeren, en beide politieagenten wachtten dan ook geduldig af wat volgen zou. Aan de omstanders werd gevraagd even naar het posthuis te gaan ten einde den commissares telefonisch met het gebeurde in kennis te stellen. Da bewoners van het kamp, die wisten, dat het hier een dienstweigeraar gold, weigerden allen op de vraag van de politie in te gaan. Intusschen was de tent, waarin een 20-tal personen kunnen geherbergd worden, veranderd in een vergaderzaal, waar het geval druk werd besproken. Uit volle borst zongen de tentbewoners «De Internationale®, «De Wapens Neder® en andere strijdliederen. Inmiddels waren twee surveilleerende rechercheurs ter plaatse ge arriveerd en konden de agenten afgelost worden, waarna er een bevel kwam dat de tent moest worden afgebroken. Omdat de dienstweigeraar de vacantie van zija familie niet wilde bederven, gaf h9 zich tenslotte over aan zyne vier «be legeraars.® —o— 'MK' ■till I ■JEi-i' Het vliegongeluk te Heerlen. Het vijfde slachtoffer in het ziekenhuis overleden. In het St.-Joseph-Ziekenhuis te Heerlen is Zondagmorgen overleden de heer L. Custers uit Hoensbroek, die verleden week Zondag by het vliegongeval alhier levens gevaarlijke verwondingen opliep. Dit is het vijfde slachtoffer. Punt van een hooivork in 't oog. De jeugdige arbeider van A. te Middel - o— Geldermalsensche EierveiliQg. 17 Aug. Voor de Pluimveevereenigiog «Heusden en Omstreken® op de Gelder malsensche Eierveiling geveilde eieren brachten, na aftrek der onkosten, op Hoendereieren Wit f 6.87 Bruin f 7,47 Alles per 100 stuks. HEUSDEN. Het bestuur der R. K. Tooneelvereen. «Kunst en Vermaak® alhier, heeft van het bestuur der Tooneelvereen. «Eutre «Nous® te Waspik bericht ontvangen, dat zy aan haar uitgeschreven tooneel- concours kan deelnemen op Zondag 21 October a.s., als No. 2 der ingeschreven tooneelvereer.igingen. Aan deze wedstryd nemen eveneens deel «Kunst na Arbeid®, 's Bosch. «Onderling Kunstgenot®, St. Michielsgestel. «Joost v. d. Vondel®, Nijmegen. Uitslag loting lichting 4929 Joh. de Gouw 1 M. P. Burghouts 2 A. Th. Smits 3 J. H. Baayeos 4 J. H. Brouwers 5 C. van Kujjk 6 M. T. B. Vos 7 A. J. Toethuis 8 G. P. van O verbeek 9 D. Kolff 10 J. A. van Helden 11 De Rijvereen. «Land van Heusden en Altena® behaalde op het Concours- Hippique te Raamsdonksveer in de afdeeling Dressuurproef voor landelijke Rijvereen. dsn 2en prys. AALBURG. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn bij den landbouwer P. B. al de konijnen door een hond verscheurd. Dus, sluit uwe nachthokken. AALST. Tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk is met groote meerderheid van stem men gekozen den heer G. A. J. Opstelten in de vacature van zijn vader J. Opstelten. Zaltb. Ct. AMMERZODEN. Voor het examen Duitsch l.o., is te 's Hage geslaagd mej. M, C. van heuvelsche vereenigingen, een wedvlucht vanuit Noyon met den volgenden uitslag J. Pijnenburg, 1 P. Snaphaan, 2 en 14 W. v. Beek, 3 P. v. d- Velden 5 H. Dekkers, 6 en 14 J. Corstanje, 7 A. Versteeg, 8. 17 en 18 G. Treffers, 9; W. v. d. Velden, 10 Chr. v, Heeswijk, 11 H. Metten, 12 en 13 Th. Lichtvoet 15; M Donders 16 en 19 en M. Ver- duyn, 20. Onze nieuwe predikant Ds. A. v. Willigen uit Woudrichem zal op Zondag 23 Sept. a.s. zijn intrede bij de Ned. Herv. alhier doen. Jl. Vrijdagavond gaf het muziek gezelschap «Kunst na Arbeid® onder leiding van zijn directeur, den heer A. Christ, aan de school In de Nieuwstraat een goed ge slaagd concert, dat door een groot aantal belangstellenden werd bijgewoond. Morgen Donderdagavond zal een concert gegeven worden aan de Nieuwevaart. De heer P. C. Bolk heeft zyne benoeming tot gem.-veldwachter te Noot dorp aangenomen en zal 1 Sept. aldaar in functie treden. - Aan de van 49 Sept. a.s. te Brussel te houden jaarbeurs zal, naar men ons mededeelt, ook worden deelgenomen door de firma Kerst Oarlemans, schoen fabrikant alhier. Onze vroegere predikant, ds. A. Meyers, thans te Hoogeveen, hoopt a. s. Zondag zoowel des voorm. als des nam. in de Ned. Herv. Kerk op te treden. 's GRAVEMOER. Ds. F. Anker nam Zondagmiddag afscheid van de Ned. Herv. Gem. alhier, met eene predikatie over 1 Corth. 16—22, welke met stille aandacht gevclgd werd. Aan het einde van den dienst werd den naar Goudriaan en Ottoland ver trekkende leeraar door den consulent ds. Ewoid van Raamsdonksveer namens den Kerkeraad en persoonlijk op hartelijke wijze toegesproken. Hy verzocht de gemeente ds. Anker toe te zingen de zegebede uit Psalm 421 4. Verder werd hij toegespro ken door ds. Slemper uit Besoijen, en den EdelActhb, heer D. Smits, burgemeester alhier, welke nog verzocht te zingen Psalm 134 4. Eene groote schare vulde het kerk gebouw. De tragedie „Sehutteva<sr;" Het laatste bedrijf vaai bet drama Scbuttevaer is aangevangen, schrijft hst „R N." Er is vonnis geveld ten aanzien van de achterstallige gage van kapitein Smit en stuurman Kruithof. Voor 18 Augustus moet aan de financi eel© verplichtingen zijn voldaan, daar de boot anders zal worden verkocht. Stuurman Kruithof is hier teruggekeerd wegens ziekte van zijn vrouw, maar kapi tein Smit vertoeft nog steads te Ply mouth, waar de vooorgenomm Oceaan- tocht is onderbroken De oude heer Schutt'avaer tracht ech ter nog te redden wat er te redden valt Hij collecteerd nu al twee dagen in de ingeving van de Beurs te Rotterdam voor het behoud van de boot van zijn vinding, waarmede hij den Oceaan dacht over te steken, welk plan echter door allerlei in den weg gekomen moeilij'khe- zien, terwijl zij ook aan het boveneind spits toeloopen. Hij had een der speren weggeworpen, zoodat de ijzeren punt in den grond stak en de speer onder een hoek van pl.m. 35 gr. kwam te staan. De 24-jarige kantoorbediende H. Gelder man, was bezig zich te trainen voor het haidloopen. Hij had de speer echter niet gezien, zoodat hij met grooten kracht in de houten punt liep. Het gevolg was dat de speer hem dwars door het lichaam ging en aan den anderen kant er uit kwam Bovendien brak de speer af. In zeer ernstigen toestand is de jongeman door het personeel van den G. G. D. naar beo ziekenhuis aan den Bergweg ver voerd. Men vreest voor zijn leven. Moeilijkheden tusschen Belgische en Nederlandsche visschers. De Belgische visschers protesteeren te gen den toevloed van Nederlandsche vis schers inzonderheid tegen den verkoop van te jonge garnalen die te koop wor den aangeboden als meststof. In enke le dagen tijds werden 2000 K G. vtsr. kccht Men vreest minder aangename ver. wikkelingen indien de autoriteiten niet spoedig ingrijpen. De vliegtochten Nederland—Indië. Medegedeeld wordt, dat de vier vlieg tochten Holland—Indië zoodanig zijn be rekend dat allen de reis in 13 dagen zullen hebben volbracht. Zij zullen den llden dag Medan bereiken, den 12den dag Siak, den 13den dag Batavia en ver. volgens Bandoeng BEZOEKT allen den 2ë£ü Landdag dein vooral financieel© in duigen ii, gevallen Ernstig motorongeluk. Te Zeijen had een ernstig motoronge luk plaats. De volontair van den landbou wer Hofkamp, zekere J. F. Olsder, wilde na het werk met den zoon van dezen ieder op een motor een ritje maken Door te snelle vaart sloeg Olsder in een korte boeht over den kop en kwam in d^ hermsloot terecht. Zijn motor bleef op den weg liggen. In bewusteloozen toe stand en ernstig gewond werd dï jon geman opgenomen. De ijlings ontboden geneesheer, dr. v. d. Berg uit Vries, kon slechts den dood constateer in De on gelukkige was 28 jaar. Door een koe aangevallen. Terwijl de 48-jarige T. van R. uit Kou- dekerke bezig was de koeien te melken, sprong een andere' koe op hem en zette, terwijl de man achterover viel, de poo- ten op zijn borst. Met een deerlijk verT wond gezicht en over hevige pijn in de horst klagende, werd van R. opgenomen. De onmiddellijk ontboden geneesheer dr. Hoorwegen, constateerde, dat de borst ingedrukt en een borstbeen was gebro ken. De ongelukkige, wiens toestand zeer ernstig is, werd overgebracht naar bat Academisch Ziekenhuis te Leiden. Tragisch. De 78-jarige heer M. uit Deventer had zijn zoon, die uit Amerika terugkeerde, in Rotterdam van de boot gehaald De terugreis werd te Arnhem onderbroken, waar men eenige oogenblikken in een restaurant vertoefde. Tijdens dit opont houd wilde de heer M. gebruik maken van de W.C., doch hij vergiste zich in de deur en viel daardoor in den kelder Toen een spoedig geroepen dokter ter plaatse verscheen, bleek de heer M reeds te zijn overleden Ernstig ongeluk bij het speerwerpen. Uit Rotterdam wordt, aan de Crt. ge meld: Een zeer droevig en niet alledaagseh ongeluk heeft plaats gevonden op een sprul-terrein aan de Vlaggemanskaie, Door eenige jongelui werd daar de ath- letiek beoefend. Een der deelnemers hield zich bezig met speerwerpen. Deze speren zijn aan de eene zijde van een ijzeren punt voor.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2