Plaatselijk Nieuws —O O —O -o O O o O- O O —O Openbare Vergadering van den Raad der gemeente BRAKEL op Zaterdag 25 Augustus. Tegenwoordig 5 leden. Afwezig met kegnisgeving de heer L. van Wjjgerden. (Een vacature). De notulen worden onveranderd vastge steld. Ingekomen is een besluit van Gedep. Staten ten geleide van een Kon. Besluit tot goedkeuring van het vermenigvuldigings- cijfer plaatselijke inkomstenbelasting 1928 —29. Verder mededeeling van den Voorzitter van het Hoofdstembureau, dat in de plaats van den heer C. P. van den Bogerd tot lid van den Raad was benoemd de heer M. v. d. Linden, bij besluit van 3 Julij.l. dat M. van der Linden den voorgeschreven termijn heeft laten voorbijgaan zonder be richt van aanneming der benoeming te hebben gezonden en derhalve geacht wordt de benoeming niet aan te nemen en daarna bij besluit van 7 Aug. j.l. tot lid van den Raad is benoemd verklaard de heer Joh. van Wygerden, welke deze benoeming inmiddels beeft aangenomen. Door den Voorzitter wordt daarop namens B. en W. aan den Raad aangeboden de rekening der gemeente over het dienstjaar 4927. Deze rekening zal ten gemeentehuize ter inzage liggen. Zjj bedraagt in ontvangst t 41830.57J en in uitgaaf f 38819.79 batig slot f3010.78. Vervolgens deelt de Voorzitter mede dat de heer Joh. van Wygerden, benoemd lid van den Raad, zijn geloofsbrief heeft in gezonden en verzoekt spreker aan de heeren Van Dam van Brakel en Van Dalen, dezen en de daarbij behoorende stukken te willen onderzoeken. Nadat is gebleken, dat de geloofsbrief in orde is bevonden, wordt met algemeene stemmen besloten den heer J. van Wijger den toe te laten als lid van den gemeeDte» raad. Op voorstel van B. en W. wordt ver volgens besloten aanbesteding te doen van het verfwerk der onderwijzerswoning. De Voorzitter deelt verder mede dat de pomp in de woning van den geneesheer nog steed3 niet in orde is en de deskundige door de gemeente aangesteld, van meening is, dat met een Nortonpomp nooit iets zal worden bereikt, en den Raad geeft een z.g. pulspomp te doen slaan. v. Veenendaal, Maar staat men er dan voor in dat er goed water is. Ik geloof dat men het beter met een nieuwe punt kan probeereD, dan zyn we voor f30. klaar. Er zijn tal van voorbeelden in de gemeente dat ook een pulspomp geen goed water levert als het anders niet ging. Voorzitter. De puDt is er meermalen uitgehaald. Na zegt Verkaijl, dat er met een pulspomp zeker water komt. Goed water kan hij natuurlyk niet garandeeren. Van Dam van Brakel. De dokter zal toch wel altyd een filter moeten gebruiken. Ik zou ray aan het advies van Verkuijl houden. Van Dalen. Laat de Burgemeester met Verkuijl bespreken, of er geen gevaar is, dat met zoo'n puls toch nog geen water wordt verkregen. Voorzitter. Wij hebben dat besproken. Volgens Verkuijl is eene pulspomp de eenige kans. Na eenige discussie wordt met 3 tegen 2 stemmen besloten, in de dokterswoning een pulspomp te doen slaan. Tegen de leden Van Veenendaal en Van Zanten. De heer Van Dam van Brakel vraagt nog, wanneer het gebouwtje der Gem. Electr. CeDtrale nu verkocht wordt. De Voorzitter antwoordt dat is opgeno- meD of dit gebouwtje misschien voor brand spuithuisje gebruikt zou moeten worden. Daar dit niet noodig blijkt, daar het oude brandspuithuisje nog gerepareerd kan wor den, kan thans de voormalige centrale verkocht worden. De polder moet nu eerst aan Ged. Staten vragen, den grond, waarop het geboawtje staat, aan de gemeente te verkoopen. De vergadering wordt hierna gesloten. Geldermalsensche Eiervelllng. 24 Aug. Voor de Pluimveevereeniging «Heusden en Omstreken* op de Gelder malsensche Eierveiling geveilde eieren brachten, na aftrek der ookosten, op Hoendereieren Wit f 6.67 Bruin f 7.12 Alles per 100 stuks. HEUSDEN. Ter kennis wordt gebracht, dat op den verjaardag van H. M. de Ko ningin de kantoren der posteryer voor den postcheque en girodieost zijo gesloten, be halve voor het aannemen van stortingen waarvan spoedbehandeling of spoedbericht wordt gevraagd en voor het uitbetalen van cheques, op welker adviezen ten girokantore spoedbehandeling is toegepast. Het centrale girokantoor is op dien dag eveneens gesloten, behalve voor de afdoe ning van stortingen, girobiljetten en cheque adviezen waarvan spoedbehandeling wordt gevraagd. Van de werf van de Firma de Haan Oerlemans alhier, werd met goed gevolg te water gelaten het casco van een stalen sleepboot, genaamd «Van Hoogendorp* ge bouwd voor den heer Jos. Roelofs Sleep dienst «De Roode Sterc te Rotterdam. De hoofdafmetingen van het schip be dragen lengte 25 20 M., breedte 5 40 Meter, en holte 2.50 Meter. Het schip wordt voorzien van een triple expansie machineinstallatie slOXlöjX^c slaglengte 16 met een Schotsche ketel laDg 3 30 Meter, by een Diameter van 2,95 Meter die de machine een capaciteit geeft van 225 IPK. Op de vrijgekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een kanaalschip van circa 550 Tons voor Belgische rekening. In de gehouden vergadering, waarin het R. K. dameszangkoor definitief werd opgericht, is tevens het bestuur gekozen en wel als volgtPresidente Mej. A. Brehmvice-pres. Mej. R. Maassecr. Mej. J. Crynspenningm. Mej. J. Duijster en bibliothecaresse Mej. P. van Bladel. De leiding is opgedragen aan den Heer Chr. Merkx. Het aantal leden bedraagt reeds 69. De visscher G. v. 0. was met zyn roeiboot nabij het Bernsche veer en had het ongeluk daarmede op den draad van de pont te geraken, die juist overvoer. De boot sloeg om, doch v. O. wist den staaldraad te grijpen. De pont liep door en v. O. kwam met zijn vingers bekneld tusschen het wiel waarover de draad loopt, waardoor deze ernstig werden gekneusd, zoodat de hulp van een geneesheer noodig was. De heer J. H. Meyer Commies- dienstgeleider bij de Dir. Belastingen ai- bier slaagde W Breda voor het examen assistent by genoemde belastingen. Vrijdag a.s. viert H.M. Koningin Wilhelmina weder haren geboortedag. Heus- den laat dezen heugelyken dag nooit onop gemerkt voorbijgaan. Onze Oranjevereni ging organiseert voor dien dag altijd eenige feestelijkheden, die naar gelang van den stand van hare kas, van meer of mindere beteekenis zyn. Dit jaar zullen de feeste- heden weder bestaan uit kinderspelen, die Zaterdag 1 Sept. worden gehouden op het terrein nabij de aanlegplaats, tevens zal de ryvereeniging Land van Heusden en Altena een demonstratie geven. De feestelijkheden zullen met muziek worden opgeluisterd, ter wijl des avonds door onze muziekvereni gingen een concert zal worden gegeven. Het bestuur der Oranjevereeniging ver zoekt de ingezetenen dien dag de vlaggen uit te steken, om daardoor aan onze stad een feestelyk aanzien te geven. Wij ver- rtrouwen dat dit verzoek niet tevergeefs zal zijn en iedereen daaraan zal voldoen. BENEDEN-LANGSTRAAT. D® fruit oogst valt dit jaar Diet mede. Niet alleen zijn er nagenoeg geen peren, maar ook de opbrengst van de appels geeft eene teleur stelling. De wormstekigheid vertoont zich in erge mate en daardoor vallen vele appels af. De vroeg rype soorten worden verhan deld tegen 20 a 25 cent per KG. CAPELLE. Jl. Zaterdag hield de [post- duivenvereen. «De Luchtvaart* een oefen wedvlucht vanuit Wouw met den volgenden uitslagH. Dekkers 1, A. v. Moergestel 2, H. Nieuwenhuizen 3, H. Kampen 4, M. Mesch 5, H. Vos 6, M. Verduijn 7, P. Nieuwenhuizen 8 en S. Oerlemans 9. Dezelfde vereenigiog hield j.l. Zondag in combinatie met de postduivenvereen., ge vestigd by den heer Van Heeswijk te Kaats heuvel, een wedvlucht vanuit Pont St. Maxeose. De prijzen werden behaald door M. Donders 1, P. Snaphaan 2, Th. Licht voet 3, W. v. d. Velden 4 en 5, W. v. Best 6, H. Dekkers 7, M. Mesch 8, A. Versteeg 9, G. Treffers 10, H. Netten 11 en P. Nieuwenhuijzen 12. Het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid* alhier, gaf jl. Donderdag aan de Nieuwevaart by het café van mej. de wed. A. v. d. Haart onder leiding van den heer A. Christ zijn aangekondigd concert, dat door een groot aantal belangstellenden werd bijgewoond. Het programma werd met zorg afgewerkt en de uitvoering der verschil lende nummers werd met veel animo ge volgd. Een dezer dagen had onze dorps genoot W. M. bij zijn werkzaamheden te Tilburg het ongeluk zijn pols te breken, zoodat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Zaterdag 25 dezer werd op een weiland van den heer A. V. tegenover het kasteel Zuydewijn aan de Hoogevaart den 2en landdag van den ring »'s Grevelduin- Capelle en omstreken* van Ned. Herv. Jongelingsvereenigingen gehouden, welke uit stekend geslaagd en door een groot aantal belangstellenden bezocht is. Ongeveer half drie werd deze openluchtsamenkomst ge opend deor het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid* uit deze gemeente met het spelen van een ouverture, waarna onder begeleiding van de muziek Ps. 68 10 ge zamenlijk gezongen werd. Ver«olgens ging ds. van Willigen uit Woudrichem in gebed voor, waarna Z.Eerw. een kort openings woord sprak. Door een vijftal sprekers nl. ds. H. A. de Geus uit Huizen, ds. A. v. Willigen uit Woudrichem, Dr. J. Severyn uit Dordrecht, ds. W. Bieshaar uit Den Haag en ds. A. Meijers uit Hoogeveen wer den vervolgens een rede gehouden, respec tievelijk naar aanleiding der onderwerpen «Voorhoofdspanselen*, «Het Duizendjarige Ryk«, «De steen der verbrijzeling*, «By het gereedschap* en «In rep en roer.* Na iedere spreekbeurt werd door de aan wezigen onder begeleiding der muziek een psalmvers gezongen, terwijl door de Chr. gemengde zangvereenigingen «Hallelujah* uit deze gemeente, «Hallelujah* uit Be- soyen, «Excelsior* uit Sprang* en «Excel sior* uit 's Gravemoer, ter afwisseling een tweetal liederen gezongen werden. Nadat ds. A. v. Willigen, onder wiens leidiDg dezen landdag gehouden werd, nog een slotwoord had gesproken, werd tot sluiting dezer bijeenkomst gezongen Ps. 1501, waarmede deze tweede landdag van den ring 's Grevelduin-Capelle, waarop de Land dagcommissie met genoegen kan terugzien, weder tot het verleden behoorde. DRUNEN. Veiling van 23 Aug. p. K.G. Roode bessen 20-32 Aardbeien 0.54 Witte Pruimen 20-31 Blauwe 12—29 Appelen 1-28 Dirkappelen 6-19 Zomerappelen 8—22 Grenadiers 3—17 Gravensteiner 18—28 Kerswick 2—16 Peren 2—20 Clapps 16—22 II 10—15 N. Holl. Saikerperan 8—14 II 4—8 flesch jenever, tien koeken en een bos sleutels. De politie heeft toen een klop jacht georganiseerd en het gestolaae ont- idekt. Van H. heeft voor de Zwolsche Rechtbank terecht gestaan, waar hdt O.M. tegen hem 2 jaar en1 7 maanjdeni g&vange- ïiisstraf heeft geëischt. Koffiesmokkelen in een viool. Te Herzogenrath kwam de laatste we ken geregeld een vioolspeler de bevolking met zijn snerpende kattendarmgeluiden opvroolijken. Men ging tenslotte aan 's mans muzikale aspiraties en bedoelin gen twijfelen en vermoedde, dat de eige naardige viooltonen een nog eigenaardig ei oorzaak konden hebben. De kommiezen landerzochten de viool en het blesk, dat jdeze gevuld was met koffie, die uit Ne derland was gesmokkeld. Door den stoom getroffen. In de fabriek der firma Van Thiel te 'Helmond ontstond bij het. verrichten van werkzaamheden aan de electrische gelei ding kortsluiting. De 28-jarige electrician {Mansfelders uit Helmond kwam te val len en was onmiddellijk dood. De onge lukkige was gehuwd en vader van twee kinderen. Ongeluk met een hollend paard. Een paard, gespannen voor een karretje van den heer J. Vervoorn te Meerkerks, broek, sloeg op den Rijksstraatweg op hol. De 16-jarige zoon van den heer iVeivoorn, die het paiird mende, viel van het karretje. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is de jongen aan een schedel, breuk overleden. Auto te water. Een moedige schipper redt alle vijf inzittenden. Zondagavond is een auto, waarin zich vijf personen bevonden, op den Ringdijk bij Aalsmeer in de Ringvaart gereden. De schipper Huis, die het ongeval zag jgebeuren, sprong gekleed te water. Hij schopte de guit van den auto in en mocht daardoor het genoegen smaken, alle inzittenden te redden. Brand. Zondagnacht brak brand uit in de wo ning van den schoenmaker Verzaal, te iWouhrugge. De stoomspuiten waren spoe- jdig ter plaatse, doch men kon er niet in slagen de woning te behouden. iWel konden de belendende perceelen gered worden. De oorzaak is onbekend. Het huis en Üen inboedel zijn laag verzekerd. Aan de gevolgen overladen. De 22-jarige mej. A. Weyers, die de vorige week in haar woning in Jasmijn straat te Rotterdam ernstige brandwon den bekwam, doordat haar kleeren in brand vlogen is, naar de Crt. meldt, in} het ziekenhuis aan de bekomen verwon dingen bezweken. Eenige dagen geleden is melding ge maakt van een aanrijding op de Laan va.n Meerdervoort bij de Rei nkcastraat te den Haag, waarbij de 37-jarige heer R., die pp de fiets reed, door een auto is ge grepen en tegen den grond geworpen. Vrijdagnacht is hij aan de gevolgen van deze aanrijding overleden. Te Moordrecht is enkele weken terug een 18-jarige meisje L. Verschoor ge in aamd, in den speeltuin van een nabij 'de spoorhalte aldaar gelegen koffiehuis geslingerd. Zij vloog over een sloot en .viel bewusteloos en met zware inwen dige kneusingen in een weiland neer. fAan de gevolgen van haar val is mej. tVerschoor in het Van Iterson Ziekenhuis te Gouda overleden. Zijn vrouw een stuk uit den neus ge beten. Voor de rechtbank te Rotterdam stond terecht de 30.jarige havenarbeider P. L. K., die op 27 Juni op het Oostplein zijn gewezen vrouw had aangevallen en haar (een stuk uit den neus had gebeten. Het O.M. eischte wegens mishandeling zwaar lichamelijk letsel ten gevolge heb bende, vijf jaar gevangenisstraf. Branden. Men schrijft uit Tilburg: Zaterdag voormiddag om half elf ont stond brand in de schuur, gelegen naast het woonhuis van, en toebehoorende aan de wed. A. de Brouwer ia de Heikestraat te Tilburg. De schuur, met den daarin pas opgeslagen oogst en eenige landbouw werktuigen gingen verloren. Het woon huis kon door de brandweer behouden Worden, hoewel zij uren bezig was met het nathouden van de woning. Ofschoon de meubels iut het huis waren gehaald is de waterschade toch belangrijk. De aan gerichte brandschade, die aanzienlijk is, wordt slechts voor een klein deel door Verzekering gedekt. De oorzaak is on bekend; de recherche stelt daarnaar een onderzoek in. -—O— Ernstig verkeersongeluk te Valsea. Op den Rijksstraatweg te Velsen is het 6-jarig dochtertje van den heer M. nabij de ouderlijke woning door een luxe auto* bestuurd door den heer G. W. J. £M. te Arnhem, overreden. De lieer M. yemde zoo hevig, dat de auto omviel. De drie inzittenden bleven echter on gedeerd. Het meisje is in zorgwekkenden toestand naar het Roode Kruis Zieken huis te Beverwijk overgebracht. Men Vreest voor haar leven. Motorrijder botst tegen tram op. Ter hoogte van de Haagsche Schouw tij Leiden is de 21-jarige motorrijder C. Knegtmans, kantoorbediende te Haarlem, juist waar d,e tram den Haagweg over steekt, tegen de tram opgereden. Hij kreeg pen hersens chu l.i i n g en een ern stige hoofdwond en brak zijn rechterarm. Hij is in ernstigen toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Oorzaak en gevolg. Het is eenigszins droevig verloopsn met de terwerkstelling van Amsterdainsche werkloozen in andere provinciën. Toen zij aan hun looneischen een zoodanig krachtdadig optreden verbonden, dat zelfs een sociaal-democratisch Kamerlid werd wegge jou wd, moesten deze werkloo zen naar Amsterdam worden teruggezon den en kon Minister Kan niet anders doen dan aan het Gemeentebestuur ver zoeken, deze werkloozen van steun uit te sluiten, aan welk verzoek uiteraard werd voldaan. Manneer deze werkloozen thans mok ken over deze uitsluiting van steun, moe ten zij ook eens bedenken, dat het deze zelfde gemeentelijke overheid is, die hun werkloosheid heeft bevorderd. De Reg co ring beweert, dat zij niet kan ingrijpen in maatregelen van andere overheidsorganen, waardoor werkloosheid in de hand wordt gewerkt, niefetegenstaande haar erkenning, dat de hooge loonen in overheidsdienst de werkloosheid in de hand werken. De ze verklaring van onmacht stijft de ge meentebesturen in het voortgaan op den ingeslagen weg. De Duitsche vakvereeni. gingsleider Stegerwald heeft den meed gehad te verklaren, dat het onverantwoor delijk is, het volk ten bate van over dreven loonen in overheidsdienst nog zwaarder te belasten. Deze leider besefte, dat de opvoering van deze loonen een nadeel is voor de volkswelvaart en dat de werkgelegenheid erdoor daalt. Hier beseft men dit nog niet, zelfs stelt onze Minister van Arbeid ongeoorloofde loons- vcioi waarden bij over werkvergunningen, waardoor werkloosheid niet kan uitblij ven. En wanneer Minister Kan dan nu moet aandringen op uitsluiting van steun, moeten de betrokken werkloozen eens goed nadenken over het verband tus- schen oorzaak en gevolg! D-.t tucht.unie en de Olympische spelen. Het Bestuur der Tucht.Unie mag met voldoening terugzien op zijn poging om het Nederlandsche volk te overtuigen van de noodzakelijkheid, dat de vreemdelin gen, die gedurende de Olympische Spe len ons land bezochten, met wat. meer hulpvaardigheid en voorkomendheid dan bij ons gebruikelijk is, werden bejegend. Hat Bestuur had daartoe een manifest op gesteld, waarin een beroep werd gedaan op alle landgenoot-en om deze vreemde lingen zoo tegemoet te treden als wij in het buitenland zouden wenschen be handeld te zijn, en om de kinderen erop te wijzen, dat ieder hunner er het zijne toe kan bijdragen om den waren geest van Volkenbond, waarvan zij op school leeren, te verwerkelijken door beschaafd optreden jegens de Luitenlandsche gasten. Blijkens de opgedane ervaring heeft deze poging om de tuchteloosheid van ons volk en van onze straatjeugd in het bij zonder te bestrijden, goede resulraten ge had. Moge het ook in de toekomst zoo blijven Vergadering van den raad der gemeente EETHEN, op Dinsdag 28 Augustus des v.m. half tien .Voorzitter Edelachtb. heer D. F. Bru- ne. Secretaris WelEd. heer D. A. v. d. Schans. i Afwezig de heer Donken, wegens onge steldheid. De Voorzitter opent, de vergadering, do Secretaris leest het formuliergebed en daarna de notulen der vorige verga dering die onveranderd worden vastge steld. Voorloopige vaststelling rekening 1927. De Voorzitter verzoekt de Commissie van onderzoek bestaande uit de heeren Vcs en Lankhaar rapport van hare be vindingen te willen uitbrengen. De heer Lankhaar verklaart namens jdeze Commissie dat zij alles in orde heeft bevonden en geen opmerkingen over de cijfers heeft. Alleen is het de Com missie opgevallen dat sr nog eenige per. sonen zijn, die hun aanslag in le straat bel. nog niet hebben betaald, er staan nog p. sten open van '24 en '25. De rekening wordt vastgesteld zooals zij door B. en \V. is aangeboden. De Voorzitter zegt dat zij die nog achterstallig zijn, achtervolgd zullen wor den. Aanbieding begrooting 1929. Deze begrooting sluit voor wat de ge wonen dienst betreft met een bedrag v. .84379.36 in ontvangst en uitgaaf, de ka. pitaaldienst sluit met een bedrag van 17457.531/2. Deze begrooting wordt voor de leden ter inzage gelegd, terwijl de heeren Vos en Lankhaar worden aange wezen om haar te onderzoeken. Verzoek om ontslag van het Hoofd der school te Eethen. De heer A. J. Platteeuw verzoekt we gens zijn benoeming tót Hoofd der school te Poortvliet ontslag aan de openbare lagere school te Eethen. Adressant zou gaarne dit ontslag ontvangen op een zoo spoedig mogelijken datum, wijl het Hoofd der school te Poortvliet reeds vertrok ken is. B. en W. stellen den raad voor den heer Platteeuw efervol ontslag te ver- leenen, op een datum door B. en W. te bepalen. Op een vraag van den heer v. Buuren zegt de Voorzitter, dat zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden met het verzoek van den heer Platteeuw, om den datum van ontslag zoo vroeg mogelijk te stellen, hierbij dienen B. en W. evenwel ook rekening te houden met de enderwijsbelangen te Eethen. Het voorstel v. B. en W. wordt met al gemeene stemmen aangenomen. Voorstel tot het aangaan eenar kas- geldieening. De Voorzitter licht toe, dat de kas van den gemeente-ontvanger eenigen tijd terug leeg was, dat B. en W. toen in de noodzakelijkheid waren een kasgeld-- leening van f 2600.aan te gaan, te gen een rente van 5 pCt.; dia evenwel inmiddels alweer is afgelost. Het is ge heel een formeele kwestie, doch voor den goeden gang van zaken is het noo dig dat de raad deze leaning gcedkaurt. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Voorstel tot het aangaan van een geli- leening voor de aanschaffing brandspuit. De Voorzitter deelt mede dat voor de aankoop met verdere kosten, als nieu we slangen enz. van de twee spuiten een bedrag van f 600.— noodig is geweest. Dit bedrag kan niet uit de gewena mid delen worden gevonden, zoodat het noo dig is hiervoor een leening te sluiten van f 600.—rentende 5 pCt. af te lossen in uiterlijk 5 jaar. Zonder discussij wordt ook dit voorstel goedgekeurd. Bij de rondvraag vestigt de heer Vos de aandacht op een defect aan den zui ger van de brandspuit te B..Broek De Voorzitter zegt, toe, dit euvel te 7uilen doen herstellen. Daar verder niemand het woord ver langt sluit de Voorzitter de vergadering. Zondagmorgen werd door de Hsus- densche Hengelsportvereeniging haar 2de onderling Vischconcours gehouden waar aan door een 32.tal leden werd deelge nomen en in alle opzievten bijzonder ge slaagd mag heeten. Ten 9 uur vereenijgde zich de deelnemersleden in 't cafe de „Gouden Leeuw" van den heer P. Ver hei], waarna men vooraf gegaan door de vaandrig met vaandel en een tamboer en hoornblazer naar de Bergsche Maas bij do draaiburg trok, alwaar het vischcon cours werd gehouden. Na een paar uren visschen werd ten 12 uur het sein ge^ geven dat de wedstrijd ten einde was eq werd in de zelfde volgorde als bij den afmarsch naar de Gpuden Leeuw gemar cheerd, alwaar de prijsuitdeeling zou plaats hebben. Er waren mooie, nuttigen en waardevolle prijzen waarvan de hoofd prijs 1ste prijs een klokstel ten deel viel aan Adr. de Leeuw. Voor deze wed strijd waren een 4 tal geschonken extra prijzen beschikbaar gesteld. De geheele wedstrijd mocht zich in veel belangstel ling der leden verheugen en mocht het Bestuur met voldoening op deze 2de ou derlingen .Vischwedstrijd terug zien. De uitslag was als volgt: le prijs Adr. de Leeuw klokstel. 2e prijs H. v. d. Besselaar beeld. 3e prijs G. Kolf borstelstel. 4e prijs J. v. d. Donk vischketeL 5e prijs J. Verhei] vischlat. 6e prijs Ant. v. Dijk vischlat. 7e prijs G. v. Hemert pijp. 8e prijs W. v. Balkom vischlat. 9e prijs A_ v. Helden vischlat. 10 prijs P. v. d. Oever mes. 11e prijs Th. Eikelenboom vischketeL 12e prijs J. v. Dijk schepnet. 13e prijs C. Kolf visehsnaar. 14e prijs N. v. d. Dungen Mesch. 15e prijs A. Toethuizen mes. 16e prijs H. Millenaar sigaren. 17e prijs J. Bax sigaren terwijl de andere deelnemers elk nog een prijs ante vingen. De extraprijs, vischlat, viel ten I deel bij loting aan M. Richters. BRAKEL. Bij de op 24 Augustus j.L te Zalt-Bommel gehouden loting voor den dienstplicht, lichting 1929, werden door de navolgende dienstplichtigen getrokken de nummers 1 P. van Maurik; 2 A. Versteeg; 3 A. van Balen; 4 P. Versteeg; 5 J. van Gooien; 6 J. W. van Dalen Wz. 7 Joh. van Dalen Az.8 Joh. van Dalen Adrz. 9 P. de Pries10 Ant. de Vries11 L'. van Dalen; 12 P. J. Kuijntjes; 13 W, van Hemert; 14 D. A. van Geloven.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2