Dit 11 Uil 5F bestaa tuit 2 Ml in. jKatia jViagdaUna. ^ND van ALTERA Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. -Vo. 4846. Woensdag 12 September 1928. Binneiilaud FEUILLETON Zij, die zich op dit Blad wenschen te abonneeren ontvangen de tot 1 Oct verschijnende nummers GRATIS 't iwfdoel ied&LeerL Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 4.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. lat. Telefoon no. 19. Postrekening no. 91535. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke Tegel meer 45 cent. Groote letters naar plaatsraimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 4 nar en Vrijdagmorgen 9 unr ingewacht. meer dan 4000 personen ingeschreven, komende uit aodere gemeenten des Rijks en het buitenland. Nader vernemen we, dat bet aaotal inwoners in twee maanden tijds n.l. Juli en Aug. met 4500 personen is vermeerderdr Op 4 Aug. bedroeg het bevolkingscijfe. 72.844 en op 4 Sept. 73.644. Mr. Dr. A. B. C. M. van Rijckevorael benoemd tot Commissaris der Koningin in Noord-Brabant. Bij KoDinkljjk besluit, is met ingang van 10 September 1928 benoemd tot Commis saris der Koningin in Noord-Brabant Mr. Dr. Augustinus, Bernardus, Gijsbertus, Maria van Rijckevorsel, lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal. In een put gevallen. De echtgenoote van den heer F. O. te Smilde viel nabij hare woning in een diepen put. Hulp kwam helaas te laat. De levens geesten bleken geweken, toen ze werd opgehaald. Zich te ver in zee gewaagd. De waaghalzerij, die men dagelijks aan het Scheveningsche strand kan waarnemen, heeft weer een slachtoffer geëischt. Een 30-jarige timmerman, wonende aan de Neptunisstraat te Scheveningen, had zich by het Groene Huisje, te ver in zee gewaagd, hoewel hy niet kou zwemmen. Op die hoogte bevinden zich een paar beruchte geulen, zoodat het zwemmen daar steeds gevaarlijk is. Zaterdagmiddag was dit in 't bijzonder het geval, omdat het eb en de wind Oost was. Plotseling verdween de man een kameraad probeerde nog naar hem te duiken, doch zonder succes. Het nieuwe offer der zee laat een vrouw en twee kinderen achter. De oudste inwoonster van Nederland overleden. Zondagmorgen is in den ouderdom van bijna 406 jaar te Hengstdijk (Z.-VI.) over leden de wed. Elisabeth Asselman de Witte, de oudste vrouw van Nederland. Op 1 Nov. zou de overledene 106 jaar geworden zyn. Vrachtauto te water. Jongen verdronken. Te Bodegraven is de melkhandelaar Stigler met zyn met melk beladen vracht auto nabij Wierickerschans in den Rijn gereden. Hij zelf werd gered, doch het 11-jarig zoontje van den landbouwer Brunt, dat met hem meereed, is verdronken. o Autobus contra de Spoorwegen. Door geheel Zuid-Limburg worden dezer dagen de concessies voor autobus-lijnen ofwel geweigerd, ofwel aan zoo bezwarende voorwaarden gebonden, dat men practisch zeggen kan, dat de diensteD zullen moeten worden opgeheven. Daardoor worden ver schillende gemeenten opnieuw geïsoleerd. Een tweetal gemeenten zal een wraakmiddel toepassen en de Limb. Tramw. Mij. by deurwaarder-exploit aanzegging doen, dat zij haar tramlijnen van de gemeente-ter reinen heeft te verwyderen. De daartoe strekkende vergunningsacten waren n.l. nog niet geteekend. Dronkemans-drama. Zondagavond brachten drie beschonken jongemannen het dorp Velsen in opschud ding. Een van hen, zekere J. K. wonende te Beverwijk, wierp in zyn dronkenschap zyn fiets in het kanaal. Eenige oogge tuigen trachtten hem tegen te houden, doch in hevige razerny sprong by zyu rijwiel na en verdronk onder de oogen van een groot aantal menschen. Ofschoon de onge lukkige reeds vyf minuten later met behulp vBn een dreg op het droge was gebracht en onder leiding van dr. de W. gedurende bijna een uur kunstmatige ademhaling was toegepast, slaagde men er niet in, de levens geesten op te wekken. Ook het zuurstof- Verduistering. De politie te Leiden heeft aangehouden het 46-jarig bodeknechtje J. J. K. uit Lisse, dat f 50,en een rijwiel heeft verduisterd. De trek naar Eindhoven. Belangrijke bevolkingsvermeerdering. In de maand Augustus werden in de bevolkingsregisters der gemeente Eindhoven woedt gezond en sterk liet krijgt mooier glans hei wordt vrij van roos het blijft beter zitten indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Purol Zeeno veile door Graaf HANS BERNSTORFF. 5) apparaat mocht niet meer baten. Het slachtoffer was ongehuwd, Nederland en België. Besprekingen tusschen Hijmans en Beelaerts van Blokland. Belga seint uit GetèveDe Belgische Minister van Buitenlandschs Zaken Hijmans heeft Maandag een eerste onderhoud gehad met zyn Nederlandsche collega Beelaerts van Blokland over het hervatten der onder handelingen om te komen tot een regeling van de hangende kwesties tusschen beide landen. o De moordaanslag te Soerabaja. Aneta seint uit SoerabajaDe politie arresteerde Tjong Poo Liong in verband met den moordaanslag op een Chinees. De moord is een gevolg van de boycot van Japansche goederen. Verschillende arresta ties zyn verricht en huiszoekingen gedaan, waardoor aan de actie van de boycot een beduidenden slag is toegebracht. Auto tegen een boom. Vijf officieren gewond. Te Amersfoort is, raar het Vad. meldt, nabij Hotel Birkhoven een Auto, afkomstig cifc Deventer en gaande in de richting A'dam, tegen een boom gereden, waarbij alle 5 inzittenden, officieren en reserve- officieren, min of meer ernstig gewond werden. o Hij had zyn kans afgewacht. Met f 1000 verdwenen. Mej. A. J. v. G., die in de Zaagmolen drift te Rotterdam een handel in muziek instrumenten heeft, verliet even haar winkel tot het doen van eenige boodschappen. De 22-jarige bediende J. A. bleef in den winkel achter. Toen mej. Van G. eenigen tijd later terugkwam, bemerkte zij tot haar groote verwondering, dat haar zaak gesloten was. Zij klopte toen bij de bHren aan en van hun woning gelukte het mej. Van G. haar woning aan de achterzijde binnen te komen, Het bleek dat uit een ongesloten geldkistje, staande in een kast van de achterkamer, een bedrag van f4000 was verdwenen. De winkelbediende was nergens meer te vinden. Hy heeft waarschijnlijk den diefstal gepleegd en daarna het huis ver laten na den winkel te hebben gesloten. Ongeluk mat benzine-lamp. De 23-jarige Oostveen te Leiden was bezig met een benzinelarnp een kippenhok te reinigen, toen plotseling het deksel van de lamp afvloog. O. liep tengevolge hier van enkele lichte brandwonden op en is in het Academisch Ziekenhuis verbonden. - o Jonge arbeider op slag gedood. De 47-jarige H. uit Maasbraeht had het ongeluk by het werk van het Julianak&naal onder een afgeknapten heipaal te gerakeo, de jongen was op slag dood. Hij was de eenige kostwinner van de familie H. —o— Hevige brand te Barneveld. De schade een half millioen. In de houtwol en kistenfabriek van Nico de Boer te Barneveld is brand uitgebroken. De brand was zoo hevig dat men in Amersfoort een reusaebtigen gloed aan den hemel zag. Enkele perceelen in de naby- beid van de fabriek, werden mede aan getast. Voor het blusschingswerk werd de brandweer van Amersfoort, alsmede die van Ede, Lunteren en Patten, benevens militairen uit Ede gerequireerd. De schade wordt geschat op ruim 5 ton. Alles is op beurspolis verzekerd. Ongeluk met doodelijk gevolg. De landbouwer Lauwers, zoon van A. Lauwers, Kerkeind te Deurne, begaf zich na zijn middagmaal genuttigd te hebben, naar den hooizolder om zyn middagdutje te doen. Toen dit dutje naar moeders zin te lang duurde, begaf zij zich naar de schuur om hem te wekken, doch vond hem ongelukkig met gebroken nek op den schuurvloer liggen. Men begrijpt den ver- schrikkelijken toestand der ouders. De inmiddels ontboden geneesheer kon slechts den dood cocstateeren. De onge lukkige was 20 jaar oud. NIEUWSBLAD mr liet Land van Heusden en Uiteinde Langstraat tilt Bonimelerwaarfl —O—— Ct - ..Oi« - Ze streek met haar hand, over voorhoofd en oogen, alsof ze daar een beeld wilde .wegvagen, lachte toen plotseling vroo. lijk en riep: „Och, ik heb weer eens gedroomd en —gehoopt, zooals al zoo dikwijls in mijn leven I Maar waar komt u zoo plotseling vandaan T „Ik zoek, u al minstens ©en uuri" ant woordde Karl Fels. „Of beter gezegd, ik wou eigenlijk kapitein Hansen vra gen hoe lang we in Southampton blijven. Toen zag ik u hier voor staan en en nu heb ik u in uw droom gestoord." „Daarover hoeft u zich verder niet be zorgd te maken!" antwoordde Mag- da. „Dat overkomt me thuis ook dikwijls! Dan komt plotseling een bediende me roepen om 'te eiten, of er is bezoek of wat 'anders vervélends, en ik moet naar huis. Alleen mijn „Darling" stoort me nooit, al zit ik ook urenlang cp de klip. Dan eet hij gras en bladeren en kijkt hoogstens eens een keer om, of ik er nog ben! Waar is Mama!" viel ze zich plotseling zelf in de rede. Karl Fels lichte haar in en Maria Magdalelena ging naai- het achterdek. Na een kort oponthoud in Southampton zette het schip zijn. reis voort. Toen. Karl Fels liet promenadedek weer betrad en omkeek naai- zijn reisgenooten, bemerkte hij tot zijn misnoegen, dat zij in leven-i dig gesprek waren met twee hoeren en bij hoorde reeds van verre het vroolijke lachen van Magda. De beide heeren, on miskenbaar vader en zoon, schenen goe de bekenden van de dames te zijn, enj deze schenen verheugd hen weer te zien; want het in. het Engelsch gevoerde ge sprek stokte geen oogenblik. De zeeof ficier bleef op eenigen afstand van het groepje staan omdat hij geen lust ge voelde, mogelijk als storend beschouwd 'te wórden, als hij zich bij hen voeg de, maar inwendig ergerde het hem, dat er nog andere menschen aan boord wa_ ren, die Maria Magdalena kenden, en mismoedig staarde hij over boord. „Bonjour, monsieur le capitaine!" riep ©en vroolijke stem tegen hem, en toen hij zich omkeerde, keek hij in oen paar schitterende bruine oogen, die uit een pikant gezichtje naar hem opkeken. Kroeshaar omgaf het hooge, wat smalle voorhoofd, en onder een brutaal wip neusje blonken twee rijen verblindend witte tanden tusschen volle roode fris- sche lippen. De sierlijke gestalte kwam volkomen overeen met het karakteristie ke kopje, en al had Karl Fels over het algemeen ook weinig verstand van vrou. welijk schoon, hij zag toch met een oog opslag dat er een allerliefst persoontje voor hem stond. Beleefd nam hij zijn pet van de Keizerlijke Jachtvereeniging, waarvan het insigne zeker de aanlei ding was geweest van de vergissing der jcngedame, af en antwoordde: „Pardon, mademoiselle, je ne suis pas le capi taine!" Op hetzelfde oogenblik ergerde hij zich echter, dat hij als Duitsch zeeofficier op een Duitsch schip Fransch had ge spreken en vervolgde in het Duitsch: „De kapitein is voor. Moet u hem spreken? Mijn naam is Fels, Luitenant Feis!" „Ah pardonmengde zich nu een cudera hefr in het gesprek, dia dicht naast de jonge dame stond en hij stelde zich van zijn kant voor: „Dr. Duvinant Ü'Mijn dochter MargotWe dachten, dat u de kapitein was, en mijn dochter wou vra gen, wanneer we in Amerika aankomen." „Donderdagavond of Vrijdagmorg n vroeg!" antwoordde Fels nadat hij even had nagedacht. „Natuurlijk komt het op het weer aan!" Door» nogmaals zijn pet te lichten, wilde hij te kennen geven, jdat hij het gesprek als geëindigd be schouwde, maar zoo ga,uw kwam hij niet los, daar Juffrouw Margot hem heel on_ geneerd vroeg, waarom hij dan een in signe op zijn pet droeg, als hij geen ka pitein was, en wat dat' beteekende. Het grappig klinkende gebreken Duitsch van het jonge meisje amuseerde Fels, en hij gaf haar bereidwillig uitleg. „Ah, votre empereur! C'ast le srnil hom- me du monde!" riep Juffr. Margot, toen Fels over den keizer sprak. „.Tammer, dat hij niet onze keizer is, dan zou ma. patrie zeer groot zyn!" „Ja, dat zou u wel willen!" lacht Fels. „Mij zijtn echter erg trotsch, dat hij enze keizer is „Kentj u ma belle France? Was u wel eens in Parijs?" ging de jonge dame voort, en toen Fels ontkennend ant woordde, riep ze verbaasd: „O, u kent het niet? Het is de allerschoonste 6tad du monde!" En toen vertelde ze met een ware vloed van woorden, steeds Duitsch en Eransch door elkaar sprekend, van evenwel aan 'ie bestaand© voornemens gevolg gegeven, dan zou het port voor lo* cale brieven boven twintig tob en mat 100 gram worden gebracht op tien cepft en van locale brieven boven honderd tok en met tweehonderd gram op vijftien cent. Hierdoor zou worden voorkomen* dat, zooals thans wel geschiedt; iemand een zending die zwaarder weegt, dam twintig, doch minder dan veertig gram en daardoor dus in locaal verkeer vijf* tien cent porti moet betalen, splitst een m twee brieven verzendt, met" een totad aan porto van tien cent. Wat het buitenland porttarief aangaat^ overweegt men het port) voor brieven vaü vijftien tot twaalf en een hal ven cent te verlagen en dat voor briefkaarten va» tien tot zeven en een halven cent. Stelling bezweken. Op een nieuw gebouwde afdeeling van een machinefabriek te Hengelo waren twee werklieden bezig op een 10 meter hoog© stelling, welke op nog onbe kende oorzaak bezweek. Van de twee werklieden werd B. zeer zwaar gewond aan armen en beenen. De andere S., kon ha verbonden te zijn per auto naar zijn huis in Almelo worden overgebracht. Inbreker aangehouden. Het is de Groningsche recherche gelukt te Antwerpen te arresteeren den dader van de in den nacht van 16 op 3 7 Augustus bij den juwelier Kielstra te Groningen gepleegde inbraak, waarbij voor ongeveer f20.000 aan zilverwerk werd ontvreemd. Het is de 30-jarige Spanjaard Manuel Z. uit Bilbao. Het is vrij zeker, dat Z. ook schuldig is aan inbraken, gepleegd te Amsterdam Utrecht, Arnhem, Doidrecht en andere plaatsen. Verlaging van briefport? Naar de Crt. verneemt, wordt, op het c ogenblik de mogelijkheid van een verla ging van het port voor locaal briefver. keer, alsmede voor stukkien, die voor het buitenland bestemd zijn, onder de oogeD gezien. Momenteel bedraagt het port zoo als men weet, voor locale brieven tot 20 gram vijf cent -en boven de twintig tot en met 250 gram vijftien cent. Wordt Parijs, terwijl ze na iederen zin een vragend „compris l" inlaschte. Met beleefde opmerkzaamheid luisterde Felshij was echter blij toen het sig naal voor het eten klonk. Hij nam met een kleine buiging afscheid, om nu toch op het laatste oogenblik naai' de da mes Heydebringk te gaan en Mevrouw naar beneden te geleiden. Maar het was al te laat! Ze liepen juist vroolijk pra tend en lachend met hun nieuwe ken- Jnissen de trap af en schenen zijn aan wezigheid volkomen te hebben vergeten. In een voor hem zelf onbegrijpelijk, buitengewoon slechts humeur ging hij op een paar passen afstand achter hen aan en begaf zich naar zijn plaats. Zijn hoop, dat de vreemde heeren mogelijk vcrweg zouden zitten, en hij Maria Mag. dalena met haar moeder weer voor zich zelf zou kunnen hebben, werd echter sma,- delijk teleurgesteld, want na een korte onderhandeling met den hofmeester ruim den degenen, die tot nu toe hun buren waren geweest hun plaatsen, die daarop door de beide Engelschen werden ingeno men. En tot vermeerdering van zijn onbe hagen kreeg Juffrouw Margot Duvinant de plaats aan zyn linkerzijde, hetgeen echrer de jongedame zelf onuitsprekelijk veel genoegen scheen te doen. Ze be schouwde tenminste haar grooten blon den buurman met onverholen welgeval len en haalde hem dadelijk weer in het gesprek 1 De buiging, die Karl Fels bij het plaats nemen voor de dames Heydebringk ge maakt had, was door hen slechts kort en, naar hem voorkwam, opvallend koel met een kort knikje beantwoord, en met stille wrok zag en hoorde hij, hoe uit gelaten vroolijk en vriendelijk Magda zich Een kind doodgereden. Op den hoek Tunnel straat-Bu rgemee3- ter Eemmensstraat te Lutterad© is week een ernstig ongeluk gebeurd, meldt de L. K. Het dienstmeisje van den heer B. had twee kinderen uit de bewaarschool te Lindenheuvel gehaald en beiden achter op de fiets geplaatst'. Het meisje reed uit de Heidestraat naar de Ringovern straat, toen juist op hetzelfde oogenblik uit de Sunnelstraati een be stel-auto uit Hoensbroek in flinke vaart en zonder sig» nalen te geven de Burgemeester Dems mensstraat wilde inrijden. De chauffeur? zag de noodlottige botsing aankomen.' en remde uit alle macht, doch te laat. D® fiets werd door de auto gegrepen. Hevig bloedend werd een der kinderen, eed meisje van 5 jaar, opgenomen.' Na/lat dié kleine naar huis was gebracht, is heti daar spoedig aan de verwondingen.1 oven» leden. j Het dienstmeisje was er met een: ont velling aan haar been afgekomen, terwijl het andere kind ongedeerd was. De auto werd door de politie in beslag genomen en de chauffeur g©arresteerdt. Proeven met de auto genomen, toonden aan, dat de wagen pas na zeven meter tot stilstand was te brengen. Ernstig ongeluk hij de schipbrug té Deventer. i Vrijdagmiddag is te Deventer een ern's stig ongeval gebeurd. Toen omstreeks 2 uur een sleep de schipbrug pass-eerde', haakte het anker van het laatste schip achter een kabel van de brug, waardoor :een deel van deze', waarop velo person nen stonden te wachten, een eind werd meegetrokken. Het ongeluk heeft zich, naar oogge1, tuigen verklaarden, als volgt toegsdraa gen Te circa kwart voor twee was dé schip* brug geopend tot het doorlaten van een sleep schepen. Toen het laatste schip, een groote Rijnaak, de brug passeerde,- Weef 't Idoor nog niet vast te stellen oor-, zaak haken aan een der reepen, waar, mede de brug aan de ankers ligt. Met ontzettend gekraak werd het niet uitdrij vende bruggedeelte meegenomen; het onderhield met den jengsten heer, zonder zelfs maar een keertje naar hem ta kij'-t ken. 1 „Nu, dan niet!" bromde hij zachtjes voor zich heen, nadat hij meerdere boêw len vergeefs getracht had, een blik van zijn overbuur op te vangen, en wijdde zich nu géheel aan Juffrouw Margot, Hij vergat ook zijn voornemen, alleen Duitsch te spreken, en toen de tafel eindelijk opgeheven werd, verzekerde zijn tafeldame 'hem tot zijn genoegdoening: „Maas vons savez parler le francais très^ Wen, monsieur le capitaine!" Ze liet hem ook den ganschen avond niet meer van haar zijde wijken, en voer* de hem tenslotte naar de muzieksalon, nadat hij verraden had, dat hij muzikaal was. De zaal was totaal lefeg, en zonder meer zette Margot zich voor het in strument. Nadat ze onderzoekend eenige akkoorden en loopjes gespeeld had, be gon ze een melodie en zong daarbij met heldere stem een liedje'. Het klonk al3 vogelgekweel, en zooals ze bij het zin* gen het kopje op den slanken hals heen en weer draaide, maakte zijzelf den in-i tlruk van een vogeltje, dat zittend op e* n tak, vergenoegd zijn zang de wen reid in laat schallen. Op het eerste volgde een tweede en een derde lied, maar midden in het laaiy ste brak het jonge meisje af, sprong op en iiep: „Mais non! Nu moet u eerst zingen, cher capitaine!" „U weet heelemaal niet, of ik wel zingen kan, juffrouw Duvinant", bracht da aangesprokene glimlachend in het midden, terwijl hij opstond. „Mais naturellementantwoordde dq jonge dame, (Wordt vervolgd), j

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 1