tftijnfia/utts zmmkMdim Plaatselijk Xieuws aanbod om den onderweg te verbarden, mits de gemeente f 50 in de kosten bij draagt, wil gestand doen. Oe verharding zal dan geschieden tot aan C. Roza toe. B. en W. hebben bericht, dat zy biermede accoord gaan het onderbond van den weg blyft verder voor rekening van de ge meente. Wat de waterstap betreft, bet Dykbestuur beeft niet het plan, daarin te voorzien, zoodat de gemeente die zelf in orde moet maken. De heer v. Wijgerden vraagt, of het Dijkbestuur niet verplicht kan worden den onderweg ook te onderhouden. De Voorzitter antwoordt ontkennend. Deze weg staat niet op den legger. Het Dykbestuur onderhoud hem als kleiweg eu kan niet verplicht worden om hem te verharden en als zoodanig te onderhouden. De heer v. Vliet merkt op, dat als de weg eenmaal verhard is de kosten van onderhoud niet groot kunnen zijn. Daar verder niemand het woord verlangt, stuit de Voorzitter de vergadering. Vergadering van den Raad der gemeente ANDER, op Vrijdag 7 September 1928, nam. half vijf. VoorzitterAdelAchtb. Heer A. D. v. d. Schans, Burgemeester. SecretarisWelEd. Heer B. van Andel. Aanwezig alle leden, als de Voorzitter de vergadering met gebed opent. De Secretaris leest daarna de notulen der vorige vergadering, die hierop onver anderd worden vastgesteld. Aanbieding gemeentebegrooting en be grooting Electr. bedryf 1929. Worden in handen gesteld van een com missie, bestaande uit de heeren v. Hou- welingen en v. Wijgerden. Af- en overschrij nog begrooting 1928. De post «onderhoud torenis met f 50 en de post «onderhoud landerijen* met f 500 overschreden. Met algemeene stemmen wordt tot de noodige af- en overschrijving besloten. De Voorzitter deelt mede, dat naar aan leiding van het gesprokene in de vorige vergadering, B. en W. den Raad thans voorstellen, om de politieverordening aan te vullen met een art, 5 a, waarbij het aan een ander dan den rechthebbende ver boden is, zich tusschen 1 November en 1 April op het land van dién rechtheb bende te bevinden. Met algemeene stemmen wordt tot deze voorgestelde wijziging besloten. Ingekomen van Ged. Staten een Prov. byblad, waarbij mededeeling wordt gedaan van het overlyden van Baron Van Voorst tot Voorst Commissaris dezer provincie. De Voorzitter wijdt eenige woorden van nagedachtenis aan den overleden Cemmis- saris en zegt, dat het allen bekend is, dat het overlijden van den Commissaris voor de provincie een groote slag beteekent. Tot aan zyn laatsten snik heeft de over ledene zijn krachten aan ons gewest gege ven en heeft bij gedaan, wat hy meende in het belang van de provincie te moeten doen. Spr. besluit met de woorden, dat de overledene steeds in dankbaarheid herdacht zal worden. Van Ged. Staten is ingekomen eenige aanmerkingen op de gemeenterekening 4927. Deze aanmerkingen zijn evenwel slechts van admioistratieven aard. De wij zigingen zullen worden aangebracht, zooals Ged. Staten dat weoschen. By de rondvraag zegt de heer Schouten, dat hij met den Dijkgraaf heeft gesproken over den onderweg, waarby ook de Pen ningmeester van het Dijkbestuur tegen woordig was. By vernieuwing is de ver zekering gegeven, dat het Dykbestuur ziju Groote Tuinbouw- en Plnimvee- tentoonstelling te Drnnen. In het feestelijk versierde veilinggebouw van de Veilingvereeniging «De Langstraat* nabij het station der Ned. Spoorwegen te Drunen, is, by gelegenheid van het 12|- jarig bestaan der vereeniging, een groote tuinbouwtentoonstelling met eierschouwde- monstratie gehouden, die in het teeken stond eener geweldige en alleszins gerecht vaardigde belangstelling uit de geheele omgeving. Aan de uitnoodiging by de opening dezer grootsche tentoonstelling van de edelste en beste producten van den tuinbouw, van de schoonste groenten en vruchten uit de Langstraat en ook van bet Land van Heusden en Altena hadden velen gevolg gegeven. O m. zagen wy onder de aan wezigen de leden van het eere-comité, het bestuur der tentoonstelling en voorts waren tegenwoordig een groot aantal boeren en tuinders, telers en koopers, uit alle deelen van de Langstraat en het Land van Heus den en Altena. Om half vier werd het eerst het woord gevoerd door den heer A. v. d. Wiel, lid van den raad der gemeente Drunen, Voorz. van de veiling, tevens Voorzitter der ten toonstelling, die in zyne rede zeide, dat hy in het groote aantal van hen die ver schenen waren, een bewijs van belaogstel- ling zag voor eene zaak die zoo velen na aan het harte ligt. Hjj herinnerde aan de tentoonstelling juist vier jaar geleden in dit gebouw gehouden en die er zoo schitterend uitzag, terwijl de huidige ten toonstelling, nog schooner en uitgebreider dan de eerste, alle verwachtingen overtreft. Hierna werd het woord gevoerd door Burgemeester Loeff uit Druneu, die het groote nut van een veiling voor de ont wikkeling van het tuinders- en landbouw bedrijf uiteenzette. Nog werd het woord gevoerd namens de commissionnairs door den heer Sprengers (Oudheusden) die herinnerde aan hetgeen door pastoor Willems gezegd is in het artikel dat hij over dit jubileum schreef, n.l. dat de telers de veiling niet meer kunnen missen, om er aan toe te voegen, dat ook de koopers zelfs de veiliDg niet willen missen. Ook schetste spreker den aangenamen omgang met den directeur van de veiling om zich aan te sluiten by de woorden van den directeur der groote firma Tieleman Dros te Leiden, dat, wanneer het 25-jarig jubileum van de veiling gevierd wordt, behalve de commis sionnairs, ook de fabrikanten zullen worden uitgenoodigd en zy zelf zich kunnen over tuigen van de vlucht die de veiling genomen heeft. Namens de veiling «Waspik Capelie* sprak de heer Gijsman om het bestuur der veilingvereeniging «De Langstraat* geluk te wenschen. Rector W. van Kessel bracht de geluk- wenschen van den N. C. B. en illustreerde het schitterende werk der veiling in het belang der tuinders, der veredelde boeren zooals hij ze noemde, en in het belang der pluimveehouderij, wees op den steun en de sympathie die het instituut der veiling geniet, gezien de aanwezigheid van de vele geestelijke en wereldlyke autoriteiten op dezen openingsdag der tentoonstelling, om te besluiten met den wenscb dat Gods beste zegen op het werk moge blijven rusten. Pastoor Willemse van Elshout vulde aan hetgeen Burgemeester Loeff gezegd had van de mannen, aan wie de veilingvereen. zooveel verplicht is door de taak te be lichten van hen die het pionierswerk hebben verricht van deze voor de gansche streek zoo belangrijke onderneming. De heer F. Valstar, Voorzitter Centr. Bureau van de veilingen, Dén Haag, be lichtte het nut der organisatie ook voor de veiliugen eu noemde frappante staaltjes van vooruitgang van veilingen (o.m. te Broek op Langendijk in N.-H.) juist door de organisatie. De heer A. van de Wiel, Voorzitter der tentoonstelling, bracht nog een bijzon der woord van hulde aan den heer N. v. Dongen uit Waalwyk, voor zjjo schitte rende iozendiog bloemen, die een weelde voor het oog vormde, wenschte hem geluk en noodigde de aanwezigen uit tot een bezoek aan de tentoonstelling zelf. De verschillende stands werden bezichtigd. De heer F. C. Koene uit'Den Bosch, ambtenaar van den Plantenziektenkondigen Dienst, stond iedereen te woord, die iets naders wilde vernemen over de ziekten van fruit en groenten en hare bestrijding. De bekroningen. De uitslag der bekroningen van de in zendingen is als volgt Afdeeling I. Groententeelt. 1. De schoonste eD meest volledige in zending groenten (3 stuks vau elk) le prijs, zilveren medailleTainbouwver. Waspik- Capelle. 2. De mooiste witte kooien vau een soort: le prjjs, vergulde medaille: A. v. Engelen, Drunen 2e prijs, diplomaB. v. Engelen, Eishout. 3. De mooiste roods kooien van een soort: le prys vergulde medailleF. Klijn, Elshout2e prys, diploma P. v. Huiten, Drunen. 4. De 3 mooiste savoye-koolen van een soort: le prijs, vergalde medaille: C. v. d. Hoven, Meeuwen 2e prijs, diploma v. d. Werken, Waspik. 5. De 3 mooiste spruitkoolplanten van een soort: le prys, vergulde medaille W. Mimpen, Haarsteeg 2e prijs, diploma M. v. Engelen, Haarsteeg. 6. De 3 mooiste boerenkoolplanten van een soortle prijs, vergulde medaille Hub. v. Sou, Drunen2e prys, diplomaL. Klerks, Drunen. 7. De mooiste en meest volledige col lectie bol-, knol- en wortelgewassen, (wor telen, kroten, knolselderie, uien, ramecas, witlof enz.), van ieder 3 stuks: le prijs, vergulde medaille: gebr. v. d. Wiel, Drunen. 8. De mooiste 2 K.G. snyboonen le prijs, M. de Kruyff, DrunenJ. v. Son, Nieuwenhuysen M. Vryhoeven, Drunen M. Johoel DrunenN. Doremans, Nieuw- kuyk 2e prijs N. v. Buul, Nieuwkuyk L. v. Son, Drunen v. d. Pol, Vlymen P. v. Beurden, Haarsteeg. 9. De mooiste 2 K.G. princesse-booneD, (liefst zonder draad)le prys, vergulde medailleM. Jehoel, Drunen2e prys, diploma P. v. Beurden, Haarsteeg. 10. De mooiste 2 K.G. Duitsche boonen (Rhein Speek) le prys, vergulde medaille P. v. Spijk, Nieuwkuyk Ini v. Buul, Nieuw kuyk 2e pi ijs, diplomaL. Klerks, Drunen P. v. Huiten, Drunen M. Jeboel, Drunen. 11. De mooiste en meest volledige in zending bladgroenten (sla, andijvie, prei, spinazie, enz.): le prys, vergulde medaille gebr. v. d. Wiel, Drunen. 12. De mooiste 10 stuks tomaten: le prijs, vergulde medaille: Spruibroek, Capelie; Gebr. v. d. Wiel, DrunenM. Jehoel, Drunen, 2e prijs, diploma Gysman, Waspik. 13. De mooiste 5 stuks groene kom kommers 2e prys, diplomaGysman. Waspik F. Groen, Capelie. 14. De mooiste 3 stuks bloemkool2e prys, diplomawed. Mouthaan, Capelie. kalmeeren en worden gesterkl door Buhje75ctfy^Apot^ Afdeeling II. Fruitteelt. 1. De meest volledige inzending vruchten le prijs, zilveren medaille: Chr. Sprengers, Oudheusdenv. Steenhoven, Eethen, 2e prijs, vergulde medaille: Rector v. Kessel, Vught. 3s prijs, diploma Pastoor Goossens, Drunen A. v. d. Wiel, Drunen. 2. Ds mooiste 5 stuks goudreinetten le prijs, vergulde medailleGijsman, Was pik 2a prys, diploma wed. v. d. Schans, Drongeien. 3. De mooiste 5 stnks, Brabantsche Bellefleurs: le prys, vergulde medaille: Gebr. de Fyter, Andel2e prys, diploma W. de Wit, Drunen. 4. De mooiste 5 stuks Sterappels le prijs, vergulde medailleGebr. de Fyter, Andel2e prys, diplomaJac. v. Hooren, Capelie. 5. De mooiste en meest volledige inzending tafelappalen op naam, van elke soort 5 stuksgeen prijs uitgereikt. 6. De mooiste en uitgebreidste collectie zoete appelen, 5 stuks van elke soortle prij3, vergulde medailleChr. Sprengers, Oudheusden. 7. De mooiste en meest volledige in zending tafelperen op naam, van elke soort 5 stuks le prijs, vergulde medaille Wil genburg, Meeuwen 2e prys, diploma J. v. Boxtel, Elshout. 8. De mooiste en uitgebreidste inzending stoofperen op naam, 5 stuks vau elke soort le prijs vergulde medailleChr. Sprengers, Oudheusden. 9. De meest volledige en mooiste in zending steenvruchten, van elke soort 5 stuks Geen prijs toegekend. 10. De meest volledige inzending fruit, verpakt voor den Binnen- en Buitenland- schen handel2e prijs, diplomaChr. Sprengers, Oudheusden. De tentoonstelling heeft zich in een zeer druk bezoek en groote belangstelling mogeu verheugen. Donderdagavond hield «Heusdens Mannenkoor* in zyn vereenigingslokaal «Het Wapen van Amsterdam* zyn jaarlyksche ledenvergadering. Slechts een enkele was met kennisgeving afwezig. Na de opening begon de voorzitter met een toespraak tot den directeur, den heer C. J. M. Msrkx, waarin hij hem hulde en dank bracht voor hetgeen deze voor de vereeniging doet en bijzonder gedaan heeft voor het laatste concours, waaraan H. M. deelnam te Helvoirt, alwaar in de le afd. eeu le prijs werd behaald met 't hoogst aantal punten van alle zangvereenigiogen over het geheele concours. Spreker noemt dit een enorm succes, voornamelijk ook omdat H. M. pas 3 jaar bestaat. Als blijk van sympathie en erkentelijkheid bood hij den directeur een schitterende muziektasch aan, den wenscb uitsprekend dat hy nog vele en lange jaren in deze functie aan H. M. verbonden zal blijven. De beer C. J. M. Merkx bracht den voorzitter en de vereenigiDg hartelijk dank voor de gesproken woorden en het fraaie geschenk en verzekerde steeds zijn best] te blyven doen voor H. M. De notulen der vorige vergadering waren door den secretaris keurig opgemaakt, even als het jaarverslag dat tip-top in orde was. Deze werden onveranderd goedgekeurd. De penningmeester, de heer Meijer, ver dient allen lof voor zyn buitengewoon zuinig beheer der geldmiddelen. Hieraan is het te danken, dat de kas met een batig saldo van circa flOO,sloot. Een extra com plimentje van den voorzitter werd hier goed geplaatst. Volgens rooster waren dit jaar van het bestuur aan de beurt vau aftreden de com missarissen, waarvan de heeren M. Laros en A. Laros werden herkozen en als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer J. v. d. Berg. Besloten werd nog, dat de eerste groote uitvoering gegeven zal worden begin No vember. Ook zal een aanvang gemaakt worden met de werkzaamheden voor de organisatie van het groot Zang- en Muziek concours te geven door H. M. op 22, 23, 29 en 30 Juni van het volgend jaar. Een 8 tal vereenigingen hebben nu al reeds toezegging gedaan aan dit concours te zul len deelnemen. Alvorens de vergadering werd gesloten, hield de heer V. Köller, die aanwezig was als mede-oprichter, oud-lid en thans eere lid der vereenigiDg, nog een redevoering, waarin vooral tot uiting kwam de groote liefde welke hy altijd nog heeft voor H. M. Hij roemde den sterken vooruitgang der vereeniging. Spreker zei, dat hij eerst zyn ooren haast niet kon gelooven, toen bij vóór het concours van Helvoirt H. M. hoorde zingen, voornamelijk wegens den grootea vooruitgang aan stemmen en daardoor aan klankgebalte, waarby de treffende voor dracht waarmede de nummers werden ten gehoore gebracht. Daarna niemaod meer het woord ver langende, sloot de voorzitter deze vergade ring, welke eert buitengewoon gezellig ver loop had, getuige ook wel, dat, toen ruim een uur later het sluitingsuur sloeg, nog niemand de zaal had verlaten. Zaterdagmiddag geraakte het vyf- jarig dochtertje van den zadelmaker G. alhier, vanaf een der steigers langs de rivier de Maas te water. Een schipper, die zich in de nabjjheid bevond, wist de kleine die reeds bewusteloos was, te grypen en op bet droge te brengen, waar het met de hulp van twee doktoren gelukte, de levensgeesten weder op te wekken. Dat de ouders zeer verheugd en dankbaar waren, dat zij hun kind levend thuis kregen, laat zich denken. Naar wij vernemen zal het Zondag 16 Sept. a.s. 25 jaar geleden zijn, dat de heer H. Meenhorst, beheerder der gasfa briek alhier, bij de Maatschappij Hellevoet- sluis iu dienst kwam. De processie ter eere van St. Cor- nelis naar Bokhoven vertrekt dit jaar van hier op de gewone wijze op Donderdag 20 Sept. e.k. Door het bestuur der «Fanfare der H. Familie* is besloten haar eerste Winter- concert voor hare donateurs eu belangstel lenden te doen plaats hebben op Zondag 11 November a.s. tevens de laatste con certen van dezen Zomer op de muziektent te houden op Zaterdag 22 Sept. en op Zondag 7 October a. s. De laatste des morgens van 12 uur tot half 2, Het door de provincie Noordbrabant te dragen aandeel in de 23715 tot gewoon dienstplichtige te bestemmen ingeschrevenen voor de lichting 1929 bedraagt 2469. Hieronder volgt het aantal te dragen door de gemeenten uit onze omgeviDg Almkerk 19 Raamsdonk 31 Andel 5 Rijswijk 3 Drunen 11 Sprang Capelie 18 Dussen 9 Veen 2 Eethen 4 Vlijmen 17 Giessen 3 Waalwijk 30 's Gravemoer 3 Waspik 18 Hedikhuizen 4 De Werken c. a. 11 Herpt 2 Werkendam 11 Heusden 5 Woudrichem 3 Oudheusden c. a. 6 Wyk c. a. 8 ANDEL. De koopman B. van Andel had het ongeluk zyn schouderblad vry ernstig te bezeeren en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Den Edelachtb. Heer S. v. DALEN. laatste losse stuk van de brug, tusschen het vaste gedeelte en het drijvende stuk, brak af en stortte omlaag. Vele menschen bevonden zich daarop en zij, die zich het dichtst bevonden aan de zijde van het gemeentelijk zwembad stortten in de rivier. Wel een vijftiental heeft man ter plaatse te water gezien. Direct werd met de redding begonnen: jde havenmeester en de badmeesters, als mede de dienstdoende brugknechts gre pen verschillende drenkelingen en barch- teu ze op den vasten grond Voortdurend •werd gedregd en door de heeren Van .der Meer en Bloot gedoken. Helaas moest paen al spoedig, na bijna een half uur, teen lijk ophalen. Het was van mej. Waan- iders uit de Hovenierstraat aldaar. Tegen half vier haalde men nog een lijk uit het water, namelijk dat van de 19-jarige mej. F. de Weerd uit Twello. Ook haalde men een vijftal fietsen op. Op de scholen werd appel gehouden om te zien of alle kinderen present waren, Svat gelukkig wel het. geval bleek te zijn. De politie zorgde dadelijk voor hulp bij de onheilsplaats en voor het ge heel verstoorde verkeer. Nader vernemen we nog dat, toen het ictogeluk plaats greep, zich op het vaste bruggedeelte bevond de heer C. Colde- iwey, wonende aan den Twelloschen weg bij Deventer. Deze greep twee kinisren, die hij heeft kunnen redden. Hij wilde nog een vrouw, die mede afgieed, grij pen, doch dit mislukte. Hijzelf had zijn liehoud te danken aan het feit, dat hij met een zijner schoenhakken bleef zit ten tusschen het afbrekend hout. Als tragische bijzonderheid deelt men nog mede, dat mej. De Weerd een goed slwemster waswaarschijnlijk is zij tus schen de in het water gevallen rijwielen vastgeraakt en zoo verdronken. De schade aan de schipbrug blaak bij nader onderzoek niet groot te zijn. Het Merkeer over de brug is dan ook reeds geheel hersteld. Door een beroerte getroffen. De 43-jarige heer Kroes, wonende nan He Groote Markt te Breda, werd Zater- öagnacht op de Hent in Core or dia" door leen beroerte getroffen. De ijlings ontboden dokter oordeelde jden toestand ernstig. De man werd per politiebrancard naar zijn woning overge bracht, waar hij kort daarna overleed. o 'Uit een boom gevallen. Het 8-jarig zoontje van den arbeider U té Haaksbergen, was ©enige dagen ge leden met eenige kameraden aan het boompje klimmen. Op een gegeven mo ment trokken zijn vriendjes hem uit een boom naar omlaag, waarbij het ventje op Hen grond viel. Aanvankelijk scheen de knaap er geen nadeelige gevolgen van .te zullen hebben, maar nadien werd hij plotseling onwel. Vrijdag is hij bezwe ken. 1 HEUSDEN. Zaterdagavond splelde ©en Juliana comb.Willielmina comb, voor het tournooi te Wijk. Voor de rust werd er nog al eens gemist. Na de rust ging het echter beter. Alras was het 2—0. Willielmina maakte met een strafschop 2—1. Juliana wist nog eenmaal te doel- punten zoodat deze wedstrijd met 31 door Juliana gewonnen werd. Zendag j.l. werd wederom onder groote belangstelling de finale der V. V. Juliana gespeeld. Om 1.30 uur speel- dj Baardwijk II Brabantia I. Bei. de partijen wegen tegen elkaar op, eren voor de rust geeft de middenvoor van Baardwijk zijn club de leiding, rust l—O. Na de rust werkt Brabantia hard voor den gelijkmaker echter zonder succes. Een kwartier voor het einde zakt Bra bantia geheel in en ze mogen dan ook van geluk spreken dat het 1—0 blijft. Om 3.30 uur speelden P. S. V. I Wilhelmina I. Na een kwartier wist P. S. V. te doelpunten, Wilhelmina- zwoegt hard voor den gelijkmaker, krijgen ech ter ;een paar mooie kansen welke ze niet weten te benutten. Rust 1—0. Na de rust wordt er nog al forscb gespeeld zoo nu en dan te forsch wat ten slot te tof resultaat heeft dat een speler van Wilhelmina van het veld gestuurd moet worden. Geen van beide partijen weet echter nog te doelpunten. Om 5 |uur moeten de verliezers spelen jam de 3e en 4e prijs. Door het niet opkomen van Wilhelmina is volgens het reglement de wedstrijd door Brabantia gewonnen. Om 5.30 komen Baardwijk II P. S. Vi. I ïn 't veld. P. S. V.' trapt af. Al spoedig blijkt dat geen van beide partij en elkaar veel toe zullen geven. Ech ter Baardwijk is wel het meest, in den aanval. Na een kwartier weet de mid denvoor van P. S. V. onder enorm ge juich der P. S. V. supporters te doel-* punten. Baardwijk komt dan geweldig opzetten, voor de rust weten ze echter het doel niet meer te vinden. Rust 1—0 voor P. S. Y. Na de rust komt Baarde wijk nog harder opzetten. De aanvallen, van Baardwijk zijn dan ook zeer ge vaarlijk. Na 10 minuten hebben ze dan. ook welverdiend succes als de links binnen van Baardwijk de gelijkma ker in het net schiet?. Het gejuich van Baaidwijk's supporters is niet v. de lucht, het wordt nog erger als even daarna Baardwijk na 2 in het net kogeld. De nog resteerende minuten vliegen voor bij. P. S. V. zwoegt nog om den ge-> maker maar als scheidrechter Slaats wel ke uitstekend leidde eind blaast, heeft Baardwijk met 2—1 gewonnen. Juliana kan met genoegen op haar serie wedstrij den terug zien. De volledige uitslagen luidden: Bra(bant,ijaj I Baardwijk 0—1. P. S. V. I - Wilhelmina I 1—0. Baardwijk II - F. S. V. I 2-1. le prijs Baardwijk II zilveren beker. 2e. prijs P. S. V. I zilveren lauwerkrans. 3e prijs Brabantia I zilveren lauwertak. 4. prijs Wilhelmina I zilveren medaille. BRAKEL. Bij Kon. Besluit van 16 Sep tember 1898 werd benoemd tot Secre taris van liet Polderdistrict Bomme- lerwaard beneden den Meidijk, omvat tende de dorpspolders Brakel en Poede-i roijen, de beer S. van Dalen, te Brakel. Tegelijkertijd is hij door het Bestuur vlaai gemeld waterschap ook tot Ont vanger van het District benoemd. Op gemelden datum zullen beide ambten dus gedurende 30 jaar door den Heer S. ran Dalen worden waargenomen. Onder zijne ambtsvervulling zijn belangrijke ver zwaringen van de Waal- en Maasdijken tot stand gekomen. Het financieel be heer van bet District heeft hij steeds met accuratesse gevoerd. Als bijzonder heid mag ten deze zeker worden ver-, imeld, dat in al dis jaren onder zijn be heer geen enkelen cent aan districts las ten is achtergebleven wegens niet-ba- taling. Al de rekeningen vermelden steeds het zuiver op de kohieren uitgetrokken I lied rag. Genoemde heer is sedert 1900 Burgemeester en Secretaris van Brakel en Poederoijen, en bekleedt nog verschil lende andere functies. Hij is ook be stuurslid der Ned. He ide-Maatsc ha.p pij en heeft voor land- en tuinbouw in zijne streek veel gedaan.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2