Metaalbewerkers 16. VAR ALPIEN Pzn. als Huisorgels, Piano's, 11958 HA BOUWLAND 14790 HA BOUWLAND WRECLAME De dagen gaan korten, góede Radio-Installatie (P. K.E.M.I. Firma TH. VAN WIJCK E3. A. VAN DER POL Adverteer© n doet verkoopen AFWEZIG. 's Gr.-Capelle (N.Br.) Notaris PAAP publiek verkoopen Bouwmanswoning WINSTGEVEND TEEKENSCHOOL HEUSDEN. de heer CORN. SAGT te Dussen Friesche halve Turf J. VOLLENHOVE-Polstraat-AALBURG. prima Marktberichten. Advertentie». A. J. M. LASERS, WIJK CBfJ HEUSDEN). AGENT van Philips-Radio. Meubelfabriek en Stoffeerderij Grootestraat 183 W AALWIJK. CAPELLE. Zondag j.l. hield de post- duivenvereeniging »De Luchtvaart*, ge vestigd by mej. de wed. A. v. d. Haart alhier, in combinatie met de bij den heer van Heeswyk te Kaatsheuvel gevestigde dnivenvereenigiog een wedvlucht van uit Vilvoorden met den volgenden uitslag M. Mesch 1, 3, 19; H. v. Kampen 2,6,22; L. Heurter 4 Th. Lichtvoet 5, 27 A. Versteeg 7, 9, 10, 25 W. Pynenborg 8; G. Stam 11, 17; A. v. Moergestel 12 14 P. Nieuwenhuizen 13, 23 A. Snap haan 15, 16, 26, 34; H. Nieuwenhuizen 18; J. V. Corstanje 20 A. Zwart 21, 31 Chr. v. Heeswyk 24, 33 H. Vos 28, 29 J. Zwart 30 W. v. d. Velden 32 en M. Donders 35. By onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een woonhuis voor den heer Hornes opgedragen aan den heer J. Qoirijns alhier. Op de vorige week te Zwolle ge houden wedstrijd in hoefbeslag, behaalde onze dorpsgenoot J. Kommers den 5den prys. Bij de vorige week aan het gym nasium te 's-Bosch gehouden her-examens, slaagde o.m. onze dorpsgenoot J. Kohier voor het overgangsexamen van de 4a naar de 5e klasse. J.l. Zaterdag had de werkman H. R. het ongeluk, terwijl hij van zijn werk zich per fiets naar huis begaf, te Vrijhoeve zoodanig te vallen, dat hy zijn hoofd der mate verwonde dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij de j.l. gehouden inschryving door het gemeentebestuur alhier, voor de levering van basaltsteenslag (450 ton) werd deze levering opgedragen aan de Basalt- maatschappy te Rotterdam. J.l. Zaterdag werden te Vrijhoeve- Capelle de Oranjefeesten gevierd. Van verschillende woningen wapperde de drie kleur. Het onderwijzend personeel had bygestaan door de commissie bestaande uit de heeren C. de Rooij, C. L. de Rooij, G. J. Heymans en J. Haverhals prachtige kinder spelen georganiseerd. Daartoe was een flink feestterrein afgehuurd tegenover het raadhuis. Ook was uitstekend gezorgd voor de noodige verversching. 's Middags 2 uur namen de kinderspelen een aanvang en werden opgeluisterd door de muziek van »Sirena«, terwijl des morgens 9 uur reeds een prachtigen optocht de ronde had ge daan. Des avonds werd concert gegeven door genoemd muziekgezelschap en de zang- vereenigingen Hallelujah* en de Heide bloem*. De verschillende nummers werden op keurige wijze ten gehoore gebracht en er was veel belangstelling. Op het feest terrein waren ruim 1100 bezoekers aan wezig. Het feest is schitterend geslaagd en de Vrijhoevenaars hebben weer eens getoond dat zij uitstekend de kunst ver staan om eens recht gezellig te feesten. Aan allen komt dan ook een woord van lof toe, die er het hunne hebben toe bij gedragen, om dezen dag tot een onver- getelyken te maken. y EETHEN. Mej. M. Bouman alhier had de onvoorzichtigheid met benzine de kachel aan te maken, waardoor de vlammen hoog opsloegen en haar in het gezicht troffen, waardoor zij eenige brandwonden bekwam. De Heer A, J. Platteeuw, hoofd der school alhier, heeft de benoeming naar Poortvliet aangenomen en zal vermoedelijk in October deze gemeente verlaten. GIESSEN. Het uitzicht belemmerende boerenhuis in de gevaarlyke bocht alhier is thans van het tooneel verdwenen. Een woord van dank aan degenen, die hiertoe hebben medegewerkt, is voorzeker niet misplaatst. 's-GRAVEMOER. De landbouwer G. D. alhier, vond een zjjner beste koeien dood in de weide. Van het beest was een hartader gesprongen zoodat het dood bloedde. A.s. Zaterdagavond 15 Sept. zal het fanfarecorps vEuterpe* een liefdadig heidsconcert geven te Oosterhout in den tuin koppelpaarden. Onder het rundvee van den land bouwer J. van Dalen alhier, is een geval van miltvuur geconstateerd. Als bijzonderheid kan worden ge meld, dat bij het Correspondentschap der Arbeidsbemiddeling alhier, sinds 3 maanden geen enkele werklooze meer staat inge schreven. Tot consulent bij de Ned. Herv. Kerk is door den RingxGrevelduin Capelle* aangewezen Ds. Ewoldt te Raams- donksveer. NEDERHEMERT. Bij den heer D. Spitzers alhier is een postduif aangekomen, gemerkt V 776 N 2^9341. Tot poldermeester van den Dorps polder aan de N. Z. is benoemd de heer C. Haasakker. Bij den landbouwer G. Verheg lag vorige week een pink dood in de weide. Een 8chadepo8tje voor den betrokkene. Zondag a. s. hoopt alhier aan de Z.Z. voorm. 9.30 (O.T.) en aan de N.Z. des avonds 6 30 (O.T.) de heer A. van Loo uit Oldenbroek op te treden. Zaterdagmiddag gaf de Muziek- en Zangvereeniging een welgeslaagd concert, dat mede door het gunstig weer veel pu bliek op het terrein bracht, zoowel van hier als van elders. De nummers werden keurig ten gehoore gebracht en gaven blyk van flinke studie. De bloempjesverkoop ten bate der beide vereenigingen bracht ruim 30 gulden op. RIJSWIJK. De vereeniging voor Volks zang (afd. Gorinchem) heeft het voornemen op Woensdag 19 September a.s. alhier een Volkszangdag te honden. Voorts bestaan plannen in meerdere plaatsen in Gorcum's omgeving op te treden. WOUDRICHEM. Maandagmorgen be reikte onze gemeente de droeve tijding, dat de Opper-Wachtmeester der Koninklijke Marechaussee J. de Rijck alhier, Zondagavond in het Militair Hospitaal te Utrecht in den ouderdom van 47 jaren was overleden. Gedurende den korten tijd, dat De Rijck te Woudrichem heeft gewoond, heeft hy zich doeB kennen als een plichtgetrouw politiebeambte en als een braaf burger. Hij was een eerlyk man, die als 't noodig was niemand ontzag, en die er tevens wars van was om het den menschen lastig te maken door kleinigheden te zoeken. Door zijn kalm en bezadigd en toch door tastend optreden wist hij ontzag in te boezemen, zonder dat iemand hem vreesde. Maar niet alleen als politieman mag De Rijck als voorbeeld worden gesteld, ook als burger behoorde hy onder de besten. Degelijkheid, eerlijkheid en welwillendheid mogen we wel Doemen als de voornaamste zyoer vele deugden. Zijn gezin verliest aan De Ryck een voorbeeldig huisvader, wien het geluk van vrouw en kinderen byzonder ter harte ging. Moge hun de kracht worden geschonken om hun groot en onherstelbaar verlies met gelatenheid te kunnen dragen In de rivier de Waal is opgevischt een anker, wegende ongeveer 100 K.G. Inlichtingen te bekomen ter gemeente secretarie. De in deze gemeente gehouden collecte ten behoeve van het Tehuis voor alleen staande blinden heeft f 74.52| op gebracht. Gedurende het tydvak 30 Aug. tot en met 6 Sept, j.l. werden aan de visch- markt alhier aangevoerd 5 zalmen van 9 tot 31 pond, welke f 2.25 tot f 2.69 per pond opbrachten. Besteed werd voor paling 85 tot 95 centaal 30 tot 55 cent; bot 14 tot 32 cent; brasem 23 tot 25 centsnoek 42 tot 50 centalles per pond. WERKENDAM. Zondagmorgen j.l. werd in de Ned. Herv. Kerk Ds. D. J. Lazonder, gekomen van Oppenhuizen door zijn broeder Ds. E. J. Lazonder van Spannum be vestigt. Tot tekst was gekozen Jesaja 52 7. 's Middags hield zyn Eerw. zyn intree rede naar aanleiding van 1 Corinthe 1 23. Gesproken werd namens de Ring en als consulent door Ds. A. van Willigen van Woudrichem, namens de gemeente door President-Kerkvoogd de heer F. Kramer eH namens de school door den heer J. W. Adriaansen. De Zaterdag j.l. gehouden voetbal- wedstryd tusschen »H. V. B.« te Hardinx- veld en »W. V. V.« eindigde met 2—1 voor »W. V. V.« De collecte in onze gemeente ge- 1 honden tydens bet Oranjefeest, voor de plaatselyke afd. van het Groene KruÏ3 heeft ruim f 53 opgebracht. Tot 2e Klasse van het Gymnasium te Gorinchem is zonder examen toegelaten de heer C. LazoDder alhier. Tot bestuursleden van de Geref. Jonge], VereeD. »Timotheus« zijn Zondag j.l. gekozen de heeren W. Brienen, Voorz., Z. Wynands Vice-Voorz., P. van Berchum le Seer., J. de Waal, 2e Seer., A. W. de Vries le penn., H. Groeneveld 2e penn, C. Visser Jz. le Bibt., B. Immel 2e Bibt. Tot lid van bet Ringbestuur Z. Wijnands. Woensdagavond had voor het eerst na eenige jaren weder een lampionoptocht plaats, vanwege de Oranjevereen. Reeds in het begin van den avond wapperde vele vlaggeD, wat het dorp direct al een fees telijk aanzien gaf. Te ongeveer half negen weerklonken de vroolijke toonen van het muziekkorps I »Kunst na Arbeid* uit den Bieschbosch in onze gemeente. Velen kwamen naar buiten en volgden in optocht naar den Visschers- dijk, waar de opstelling van den stoet plaats had. Te 9 uur werden de lampionnen ontstoken en kreeg men al een goed gezicht over de groote menigte van menschen. Zoowel jong als oud sloot zich aan by dezen stoet. Eindelyk had de afmarsch plaats. Het muziekkorps zette in en daar ging het al zingende van de Visschersdijk naar het terrein aan de Watermolen. Op verschilende punten waren potten Bengaalsch vuur geplaatst. Deze verhoogden den fan- tastischen aanblik ten zeerste. Reeds '8 middags had men met toestemming van de verschillende eigenaren plankjes geslagen waarop de potten werden neergezet. Alles by elkaar genomen, was het een mooi gezicht. Op het terrein naby den Watertoren aangekomen, werd de optocht, die een gezellig verloop had, ontbonden. Nog langen tyd heerschte er een vroo lijke stemming in ons dorp. De Oranjecommissie heeft goed gedaan, om weer eens zulk een optocht te orga niseer en. WASPIK. Door B. en W. is aan den heer A. Rekkers, gemeentebode alhier, over eenkomstig zijn verzoek, met ingang van 1 Januari eervol ontslag verleend. Door de harmonie aVolksvlyt en Volksvermaak* alhier, zal worden deelge nomen aan de muziekfeesten te Oosterhout op a.s. Zondag. Van Zaterdagmiddag tot Maandag avond zal in het Patronaatsgebouw eene Missie-tentoonstelling worden gehouden. In het gezin van de wed. de R. is eeD geval van xFebris Typhoïdea* ge constateerd. Vragen op rechtskundig gebied Ondergeteekende heeft ruim een jaar geleden van den verhuurder een huurqui- tantie (huurprijs ruim f 300) ontvangen, waarop geen zegel was geplakt. Is de verhuurder hiervoor strafbaar en in welke mate Gaat de huurder in elk geval vrij uit A. v. d. M. Kunnen grootouders, by wie een klein kind van de geboorte af geweest is en steeds op kosten van deze is grootgebracht, van dit kind, dat nu door zyn vader op- geëischt wordt, kostgeld vragen D. K. V. BREDA, 10 Sept. Op de markt van heden waren aangevoerd 364 stuks vee, t.w. 104 stuks hoornvee, 98 varkens en 162 biggen. De volgende prijzen werden besteed Melkkoeien f f Kalfkoeien f 300 f 375; Kalfvaarzen f 250f 350 Pinken f f Biggen f 14f 48Fokvaars- kalveren f 60f 90. Per pond geslacht lekw. 2e kw. 3e kw. Vette vaarzen 48—50 4346 4043 Vette koeien 4345 3840 3336 Vette stieren Per K.G. levend gewicht Vette varkens 7678 7376 Vette zeagen 5864 HaDdelVet en drachtig vee werd goed verkocht. Fok/aarskalveren redelijke handel. Vette varkens en biggen goede handel. Vette varkens iets minder in prys. Het hoofd van den romp gedrukt. Een kellner te Berlijn, die kinderen helpen wilde, welke bij het spelen op een binnenplaats hun bal hadden laten vallen in een liftkoker, werd, juist op het moment dat hy in den koker keek, gegrepen door 't tegenwicht van de naar boven gaande lift. Het hoofd werd hem van den romp gerukt. Vrouwen- en Kinderarts, 's-HERTOGENBOSCH is tot 21 September METAALWARENFABRIEK G. VAN GERVE 's-HERTOGENBOSCH, vraagt voor vast werk die in het koper- of loodgietersvak werkzaam zijn geweest. Bekendmaking. Uurwerk- en Mnziekraparatenr ENZ. ENZ. Alle aflevering onder volle garantie. te Werkendam, zal DONDERDAGEN 20 en 27 SEPT. 1928, n.m. 3 uur (zomer- tyd) in Café Kooij te Sleeuwijk, voor Mej. Wed. C. van Drunen, wegens sterfgeval, de In besten staat zijnde nr. 46 met schaar, uitmun tende boomgaarden, bouw en weiland in den Sleeuw, polder onder Sleeuwijk, samen groot 2.40.93 H.A., in perceelen breeder bij biljet omschreven. met WEG in den deWerkenschen polder aan de Vijcie onder de- »de Griend* aan den Binnenvliet aldaar. Breeder bij biljet. IN DIT BLAD IS Aanmelding van leerlingen voor den cursus 1928—1929 uitsluitend op Zaterdag 15 en Zaterdag 22 Sep tember van 4.30—5.30 nam. in de Teekensehool. Indien de ouders of de leerlingen in de Rijksinkom stenbelasting 1927—1928 zijn aangeslagen naar een zuiver inkomen van minder dan f2000.moet het aanslagbiljet bij de aanmelding ter inzage worden verstrekt. HET BESTUUR. de lange winteravonden staan weer voor de deur. Daarmede is de tijd ge komen U in het bezit te stellen van een Wendt U daarvoor tot onderstaand adres U is dan verzekerd een VAKKUNDIG ge bouwd toestel te krijgen. Mijn toestellen munten uit door mooie af werking, prachtig kristalheldere ontvangst, uiterst gemakkelijke bediening (geen spoelenverwisselen) en lagen p r ij s. Gaarne wordt U eenige dagen een Toestel op proef afgestaan, zonder eenige verplichting Uwerzijds. Mevrouw DE HAAN te Heusden vraagt zoo spoedig mogelijk een flinke Tot AGENT van het Land van Heusden en Altena is aangesteld, GROSSIKRDERIJ, Aanbevelend, Hiermede deel ik het geachte publiek van AALBURG en OMSTREKEN mede, dat ik on geveer half October een schuit verwacht, waarvoor nu al reeds bestellingen door mij worden opgenomen. Uit voorraad steeds verkrijgbaar Friesche halve Turf, alsmede ook alle andere brandstoffen. Aanbevelend, DUSSEN. Op Donderdag 13 September 1928, des namiddags ten 3 ure zal de raad dezer gemeente in openbare ver gadering bijeen komen. Agenda: 1. Ingekomen stukken en meledeelin- gen. •2. Benoeming lid der Commissie tot ■wering van schoolverzuim. 3. Aanbieding gemeente-rekening dienstjaar 1929. 4. Aanbieding Gemeente-begrooting dienstjaar 1929. 5. Reclame schoolgeld. HEDIKHUIZEN. Zondagmiddag circa half drie brak brand uit in een havermijt, staande naast de landbouwerswoning van dm heer J. C. .Winkel. Op het hulpge roep snelden enkele buren toe, dis voor zien van een priinax bluschapparaat en door emmers water het vuur eenigzms misten te temperen. Daar het kerkdienst was in de R. K. Kerk, moesten de kerk gangers eerst worden gewaarschuwd. Het volk stroomde nu spoedig toe eu ook de brandspuit was spoedig ter plaatse, zoo dat in een half uurt je geen vonkje meer te zien was. Was de brand niet spoedig opgemerkt geworden, dan had een ontzet tende catastrophe ons dorp kunnen tei steren, daar zoowel de groote boer en- behuizing van den heer Winkel evenals de daarnaast en tegenoverstaande boeren woningen, allen tot den nok met hooi on graan gevuld, een prooi der vlammen ouden zijn geworden. De c-orzaak van den brand is onbekend, terwijl de schade niet door verzekering wordt gedekt. Alhier is in beginsel besloten tot oprichting eener fok- en stierenvereeni- ging. Het doel der vereeniging is het fokken van het zuiver roodbont M. R. IJ. vee. Moge de vereeniging door eensgezindheid van allen ook definitief tot stand komen! Allen zullen er wel bij varen. ZALTBOMMEL. Op de te Baarle-Nas- sau gehouden publieke verkooping, is het landgoed Schaluinen aldaar, groot on- geveer 230 H.A., aangekocht door No, taxis H. C. de Jongh voor de N. V. Laa-r derijen Exploitatie Maatschappij 1928, gat vettigd te Ammerzoien. Wprlrun

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 3